Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85551) Dißnäëß válasza Dorien (#85550) üzenetére


Dißnäëß
veterán

32-600 Ohm-os áramkör és 28-asokat hajt most, itt a legkisebbnél is kisebb a leadott teljesítménye és a 96dB füles érzékenység mellett nekem max hangerőn már sok, kivéve Elvis és hasonló régi, kis jelű, nem normalizált felvételek, amiket úgysem hallgatok.

Tehát már egy V'Moto Rock közepes hangerejű Tűzvarázslója határeset, olyan hangos nekem, így igazán sok milliwattal többre nincs szükségem, gyakorlatilag bármi jó, ami magasabb impedanciájú a mostaninál, csak gondoltam, akkor ne kicsit lépjünk, mondjuk egy 40-esre, hanem 650/6xx (ami 300Ohm-os ha jól emlékszem), az úgy egy jó arany középút lehet. (Egyébként ilyen zenét sem hallgatok) :D

Szóval nem kell véresen komolyan venni, csak másik alacsony impedanciásnak nem látom ehhez értelmét, mert nagyon szeretem a hangját.. ha pedig már egy picit másik hangkaraktert kapok ígyis--úgyis (hiszen nincs két egyforma), akkor lőjünk kicsit magasabb impedanciásra, így voltam vele, megnézzem, hova-meddig fut a kis erősítő.

6xx-et megpróbálom meghallgatni valahol, igaz nem ezzel, hanem amivel majd helyszínen hajtva lesz, de legalább az alap karaktere meglesz.

Köszi mindenkinek, egy kicsit bentebb vagyok már így talán, a többit a fül majd eldönti. :K :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#85552) binatone válasza Dorien (#85550) üzenetére


binatone
tag

Maximálisan egyetértek veled. :R
Nekem pl. egyidőben volt 6xx ,58x és 880 EDT 600ohm az utóbbi maradt. Nekem OTL-ekkel és tranzisztoros erősítővel is ez tetszik a legjobban. :)

(#85553) ribizly válasza binatone (#85552) üzenetére


ribizly
veterán

Nem vitatom, mivel ez egy szubjektív dolog, ám nem ártana ezeket újra meghallgatni valami komolyabb forrásról.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#85554) inf3rno válasza Gzula[HUN] (#85273) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Végül az Omnitrinic SHP-600 mellett döntöttem, amit ajánlottál. A cég, amit linkeltél valami kamu cég, legalábbis árukereső vélemények szerint jobb nem rendelni tőlük, de máshol is van kicsit drágábban. Szerintem jó lesz, aztán majd veszek forrasztót is nem sokára, és ha később eltörik a kábel, akkor ráberhelek egy csatlakozót. A zárt vs nyitott téma miatt vacilláltam, de utána jártam egy kicsit jobban, és úgy tűnik nincs nagy jelentősége. Csak akkor zavaró, ha másokkal egy szobában hallgatom. Igazából rendeltem volna drágábbat is, de nem volt egy sem 30k alatt, amire azt mondom, hogy teljesen meggyőzött minden szempontból, akkor meg minek kétszer ennyit elkölteni?!

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#85555) thesound


thesound
őstag

Bajban vagyok. Én nagyon jól elvagyok a Shure 840-emmel, de nekem kellene keresni egy 8 éves rokon gyereknek ajándékot.

Sajnos csak mikrofonos lehet (a csíptetős nem jó és itt buktam el).

Szóval mikrofonos, fület körül ölelő, vezetékes fejhallgatót keresek 10-15 környékén.

Van ami ajánlott? Semmi extrára nem kell gondolni, első fejese lenne, de nem rettenteném el a gyerkőcöt egy nagyon rossz fejessel. Olvastam az összefoglalót, de hátha valaki jó kedvében van, esetleg belefutott hasonló igénybe más is.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#85556) thesound válasza thesound (#85555) üzenetére


thesound
őstag

Bocsi, megtaláltam a gamer fejes :( topikot. Úgy látom inkább oda való a kérdésem.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#85557) Dorien válasza thesound (#85555) üzenetére


Dorien
veterán

Superlux HMC681EVO, Pioneer SE-MS5T

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#85558) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Az AKG K240 Studio-val mik a tapasztalatok? Árukeresőn elég jókat írnak róla, és nincs benne az összefoglalóban.

Buliban hasznos! =]

(#85560) Dorien válasza #98320896 (#85559) üzenetére


Dorien
veterán

Persze, a DT250 kiegyenlítettebb hang, míg a DT770 inkább V karakter.
Lehet nyugodtan használni a keresőt. (nagyító ikon) [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#85562) dave118 válasza #98320896 (#85561) üzenetére


dave118
senior tag

És az miért jó hogy a 770 nem ül rá az ember fülére? Vagy csak én nem értem mi a kérdés?

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#85564) dave118 válasza #98320896 (#85563) üzenetére


dave118
senior tag

Nem feltétlenül, az ember fejformájától is függ, szemüveg van-e stb. Van olyan fejesem ami on-ear és nagyon kényelmes, ellenpélda a méltán híres/hírhedt viso hp50 állítólag. Izolációban szerintem jobbak azok a fejesek, amik ráülnek a fülre, de erre nem vennék mérget. Annyi fejest még nem próbáltam, hogy bátran állítsam.

Ha arra vagy kíváncsi melyik fejes jobb, akkor a kényelem csak 1 a 100 szempont közül amit néz az ember. Tény, hogy elég hangsúlyos szempont.

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#85566) Bodz válasza #98320896 (#85565) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Máshogy szólnak, máshová szánják őket(főleg a 250 különböző változatait). Nem a Beyer az egyetlen gyártó, ami hasonló áron kínál többféle megoldást. Nem értem mi ezzel a gondod.
Egyébként a DT 250 is circum és nekem még kényelmesebb is a 770-nél.

[ Szerkesztve ]

(#85568) Bodz válasza #98320896 (#85567) üzenetére


Bodz
Topikgazda

És mi honnan tudjuk, hogy x és y stúdió miért azt használja amit? Minden fontosabb le lett írva (talán a DT 250 cserélhető kábelén kívül), ha ezek után se érted, azzal én már nem tudok mit kezdeni. Lehet majd a többiek, hátha kapsz még választ. :)

[ Szerkesztve ]

(#85570) fericske válasza #98320896 (#85567) üzenetére


fericske
addikt

A 250-et rádió-tv stúdiókba tervezte a beyer, főleg beszédhez való munkára. A 770-et meg zene stúdiókba való munkákhoz, zenéhez.

Felesleges írnod a beyernek, az oldalán ezeket leírja minden modellnél.

[ Szerkesztve ]

(#85571) Bodz válasza #98320896 (#85569) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Gyártó honlapján le van írva.
770: "for control and monitoring purpose"
250: "for broadcasting, studio and intercom applications "
Nyilván van ezek közt átfedés, ettől függetlenül van értelme a 2 különböző típusnak.

[ Szerkesztve ]

(#85572) Sinesol válasza #98320896 (#85567) üzenetére


Sinesol
veterán

Az a legegyszerübb, ha megkerded a studiosokat, hogy miert hasznaljak őket, számukra miben jo az egyik es miben a masik. Így biztos kiderül miert hasznaljak őket. :K

[ Szerkesztve ]

(#85573) kromatika válasza p76 (#85545) üzenetére


kromatika
veterán

Azért én hirtelen,és egyértelműen tudnék mondani.PL Amiron Home

(#85574) -Skylake- válasza kromatika (#85573) üzenetére


-Skylake-
addikt

En azt mondtam volna, hogy barmelyik! ugyan annyiba kerulo fejes elorelepes egy sennheiserrol, de nem akartam beleallni :))

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#85575) thesound válasza Dorien (#85557) üzenetére


thesound
őstag

:R

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#85576) Demol


Demol
újonc

Sziasztok!
Sajnos még nem sikerült döntenem hogy az AUDIO-TECHNICA ATH M40x vagy ATH M50x lenne e számomra a jobb választás. A következő zenei stílusokat hallgatom :
Jazz-Rock, Blues, Country, 70-es évek Disco, 80-as évek AOR zenéi
Korábban egy Pioneer SE-MS5T-K fejhallgatóm volt. Megüti valamelyik azt a szintet amit a Pioneer tudott? Van valakinek tapasztalata az ATH M40x és ATH M50x fejhallgatókkal? Esetleg olyan valaki aki hallotta a Pioneert is mellettük? Előre is köszi a válaszokat

(#85577) Dorien válasza Demol (#85576) üzenetére


Dorien
veterán

Én legutóbbi M40x "élményem" óta (egy DragonFly Cobaltról szólt) inkább efelé a DT770 Pro felé terelnélek: [link] Még extra plüss párna is jár hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#85579) dik


dik
őstag

[link]
Megjött. Elég stabil cucc, de annyi pénzt nem ér így élőben látva. Mintha olyan Kínai benyomása lenne...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#85580) Dorien válasza #98320896 (#85578) üzenetére


Dorien
veterán

Az M40x után a W1000Z (43 ohm) olyan szépen szólt a Cobaltról valami jazz-zel, hogy megkönnyeztem. A Final Sonorous III meg 16 ohm és ez is jóval a DT770 Pro szintje felett zenél. Nem az impedancia számít.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#85582) Sinesol válasza #98320896 (#85581) üzenetére


Sinesol
veterán

Igazából az érzékenység számít, pl. egy Hifiman HE6 hiába 35 ohmos, 100%-os hangerőbeallitasnal is halkabb lenne, mint a Bose.

[ Szerkesztve ]

(#85584) Sinesol válasza #98320896 (#85583) üzenetére


Sinesol
veterán

A 80 ohm-os elvileg a legkiegyensúlyozottabb, azt érdemes szerintem, ha DT770 kell.

(#85585) Polllen


Polllen
nagyúr

Nem tudom mennyire fér itt el, de a Yamaha MT5-höz nem tudtok ajánlani olyan kábelt, amin valami értelmes mikrofon van?

2,5-s stereo jack megy a fejhallgatóba, szóval ugyanaz, mint pl audio technica m40x/m50x. Mondjuk olyan is jó lehet, ami 3,5 jack apa-mikrofon-3,5 jack anya és abba dugom a fejest, de egyben jó lenne. Munkahelyen/telefonhoz így nem kellene variálni headset-tel.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#85586) Dorien válasza #98320896 (#85583) üzenetére


Dorien
veterán

Mivel a kábel fix, szerintem inkább az döntsön. :) A Beyer plüss párna meg nagyon kényelmes.

DT770 Pro 32 ohm - 1,6m egyenes kábel, műbőr párna
DT770 Pro 80 ohm - 3m egyenes kábel, plüss párna
DT770 Pro 250 ohm - 3m csavart kábel, plüss párna

Tónusra a 80 ohm-os a kiegyensúlyozottabb V karakter, a másik kettő jobban magasba húz.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#85588) Dorien válasza #98320896 (#85587) üzenetére


Dorien
veterán

Azt nem ismerem, sorry...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#85589) dave118 válasza Demol (#85576) üzenetére


dave118
senior tag

(#85577) Dorien +1

Nekem van is egy ilyen Pio (bt verzió, elvileg u.a mint az alap), az MX40 nem volt rossz, de szerintem nem annyival, mint amit az ára mutat. A 770-et érdemes kipróbálnod, viszont számíts arra, hogy a 2 fejes 2 külön karakter, nekem túl "ütős" volt a 770. A matek hogy néz ki? Esetleg a Shure 840 ami zárt és viszonylag kiegyenlített, de drágább is szokott lenni.

(#85586) Dorien: "Tónusra a 80 ohm-os a kiegyensúlyozottabb V karakter, a másik kettő jobban magasba húz." ...meg mélybe :D

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#85590) rodi81


rodi81
tag

Sziasztok!
Audio-Technica ATH-PRO5 MK3-hoz hol tudok fülpárnát beszerezni?Használtan hozzá jutnék egy ilyen füleshez de azért a párnát lecserélném.Elég ha csak a méretek alapján nézelődök vagy a pontos típus alapján kell?

[ Szerkesztve ]

(#85591) dave118


dave118
senior tag

Valakinél található Philips 9500? Ha igen esetleg írna róla véleményt? Vagy netán ki is lehetne próbálni? :D Vendégem lenne egykét sörre :U

... Ami ami, az az.

(#85592) Gzula[HUN] válasza dave118 (#85591) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Tavaly volt egy eladó az aprón, pár nap alatt elvitték 30ezerért. Itt még nem volt róla teszt. Z meg Joshua Valour szerint egyik legjobb vétel 100 dollár alatt. Olyan "szegény ember HD600-asa" kiegyenlített hangzással. Alin most ilyen 65-70 dollár (+jatt az államnak, ha bukta a vám)
X2HR mellé nekem MÁR nem opció (nincs igényem 2 nyitott Philipsre), de fájt rá a fogam.

(#85590) rodi81: Méretet nézd meg, de jók lehetnek: Misodiko Brainwavz
vastagabb Misodiko

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#85593) Polllen válasza Gzula[HUN] (#85592) üzenetére


Polllen
nagyúr

Joshua Valour azt mondja, hogy inkább HD558-t vegyen helyette, aki teheti. (Amúgy szerintem most pont van is eladó.)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#85594) kromatika válasza -Skylake- (#85574) üzenetére


kromatika
veterán

Nem osztom. PL 58X től,melyik gyártónak van 60 körül jobb nyitott fülese?

(#85595) Sinesol válasza kromatika (#85594) üzenetére


Sinesol
veterán

Még teljes arukon nezve is alig van alternativaja a 6-os szerias fejeseknek, szoval tenyleg erdekes kijelentes volt. :K

[ Szerkesztve ]

(#85596) Dorien válasza kromatika (#85594) üzenetére


Dorien
veterán

HiFiMAN. Biztos újra akarjátok kezdeni a flame war-t? :U
Ugye, hogy nem...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#85597) dave118 válasza Polllen (#85593) üzenetére


dave118
senior tag

Érdekes ... az 558-ról jót még nem hallottam, csak hogy aki teheti kerülje el. Szerintem ha az árat is figyelembe vesszük egyértelmű lesz a dolog.

... Ami ami, az az.

(#85598) Sinesol válasza Dorien (#85596) üzenetére


Sinesol
veterán

En összehallgattam a Sundara-t a 660S-el es nem volt egyik sem egyertelmuen jobb a masiknal, volt amiben egyik, volt amiben a masik volt a nyerő. A HE4XX valamivel gyengebb kepessegű, ahogy az 58x is, szal kb. ugyanaz a viszony marad.

Raadasul az volt az eredeti felvetes, hogy barmely ugyanannyiba kerulo fejes jobb, ami azert igencsak megkérdőjelezhető, ilyen alapon akkor jobb a Beats, mert az is 100k körül mozog. :D

[ Szerkesztve ]

(#85599) Polllen válasza dave118 (#85597) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én nem hallottam egyiket sem, uh nem tudok nyilatkozni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#85600) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Sziasztok,

sajnos ~8hónap alatt sem sikerült teljesen megbarátkoznom az ATH-A990Z fejessel, ezért érdeklődnék, hogy esetleg tudnátok-e ajánlani valamit 100k alatt, ami az említett fejeshez képest kevesebb közép-/középmagassal rendelkezik. Ha nagyobb a tér, részletesebb az sosem baj, illetve ha kicsit több a mély még az is belefér, de egyáltalán nem elvárás. :)
Több opció is jöhet, ha van, hogy legyen minek utánaolvasgatnom :))

Köszönöm a segítséget :R

szerk.: egy Audio-GD 11.28 a forrás

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.