Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85901) Bodz válasza kromatika (#85897) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Há rákeresel a topikban a 250-re, akkor igen hamar összerakod, hogy milyen a 770 Prohoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#85902) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Srácok! Omnitronic SHP-600 játékra jó? WoT-hoz kellene egyik cimborámnak valami budget fejhallgató kizárólag középkategóriás laptopra kötve. Plüss/textil párna igazából a feltétele, meg nem árt, ha tere is lenne. ISK HF2010-re gondoltam, cimbikkel össze dobnánk rá. Technikai adatok alapján a két fejhallgató ugyanolyan.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#85903) Dorien válasza Gzula[HUN] (#85902) üzenetére


Dorien
veterán

Az SHP-600 az az ISK HF2010 klónja. Szerintem az egyik legjobb nyitott fejes 30-40k-ig, ha le vannak fojtva a magasai. Utána már az AKG K612 Pro, DT880 Edition kategória jön.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#85904) Gzula[HUN] válasza Dorien (#85903) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Köszi.
Kap majd 1 hétre egy nyitott meg egy zárt fejhallgatót, aztán ha a nyitott tetszik neki, arra az estre lenne az ISK.
X2 még nem érkezett meg?

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#85905) Dorien válasza Gzula[HUN] (#85904) üzenetére


Dorien
veterán

Jó, hogy szólsz! Még úton van. Most írtam az eladónak, hogy csekkolja le...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#85906) emiki6


emiki6
veterán

Ha esetleg valaki nem ismerné Katie Melua zenéjét, akkor nézzen rá, elég jól vannak masterelve a számok. Pop-jazz-blues és ritka jó ének. Jó pl a the flood meg a twisted, de a dalok nagyrésze nem olyan jellegű, mint ezek.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#85907) kNG


kNG
senior tag

Egy kis OFF, mert nem igazán találtam a kérdésnek megfelelő topicot:

Az létezik, hogy a számítógépemen lévő FLAC file Foobar 2000-el lejátszva szebben szól, mint a TIDAL HiFi streamingje? Ugyanaz a zeneszám, TIDAL streaming HiFi minőségű, volume matching megvolt. Origi CD-vel még nem teszteltem, de az lesz a következő. Jól hallom, vagy csak placebo effect? TIDAL-on nekem a soundstage hiányzik, mintha teljesen "kétdimenziósan" szólna minden szám :( .

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#85908) Dorien válasza kNG (#85907) üzenetére


Dorien
veterán

Létezik. A JRiver meg még a Foobar-nál is jobb.
Nálam érdekes mód a Win10 szól hallhatóan gyengébben a Win7-nél, maradtam is utóbbinál az asztali gépen.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#85909) K1LLMy53Lf válasza kNG (#85907) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Mondjuk nekem most nincs aktív tidal elofizum, de 8 hónapig használtam, valóban picit más volt a flac- hez képest, de nem zavaróan, azt sajnos nem tudnám megmondani miben. (Lehet soundstage mas valóban, de nekem az nem számít, így lehet ezért nem tűnt zavarónak a különbség) ugyanakkor spotify nagyon más. Kb mintha lenne egy erős V EQ alapból. :/ Úgyhogy majd megyek vissza tidalra én is.

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#85910) kNG válasza Dorien (#85908) üzenetére


kNG
senior tag

:R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#85911) kNG válasza K1LLMy53Lf (#85909) üzenetére


kNG
senior tag

Köszi a választ! Igen, én pont azért választottam a TIDAL-t, mert úgy tudtam ez a legjobb minőségű streaming szolgáltatás, habár sokan inkább a Qobuz-ra vagy az Amazon HD-ra esküsznek, ez utóbbiakat még nem próbáltam.

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#85912) Lauda


Lauda
félisten

Helló!

Létezik esetleg a sleephones - hoz hasonló cucc éjszakára, ami bevált típus és kedvezőbb árú?

Köszönöm szépen!

(#85914) Lacc


Lacc
aktív tag

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Elsősorban otthon. Viszont utcazajos a lakás. (De zajos irodai közeg is beeshet)
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Podcast hallgatás, Youtube videók hallgatása, Audibook, Nyelvtanulás. (Nyelvtanulás céljából filmnézés, ahol a zenei effektek hangja nem élvez priorítást sem a térhangzás, bár kitudja)Szóval a beszédet kell tisztán érthetően megérteni. (Van utazáshoz egy vezetéknélküli ANC-s Sony fejhallgatom, ami tökéletes zenéhez, de a felsoroltakhoz kevés!)
Ha van mikrofonja az plusz. (Jabra irodai fejhallgatók nekem nem jöttek be, szerintem konferencia hívásnál nagyon rosszul lehet hallani az embereket - számomra)
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Mondok egy közép 50.000 Huf, -/+ 20.000 Huf
4.) Új vagy használt?
Inkább új, újabban sok a csaló, még a HardverAprón is, de még lelkesen jelentem fel az embereket a rendőrségen ezügyben.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circum-os.
6.) Zárt vagy nyitott?
Utca, lakás zaj nejöjjön át, az a lényeg, és mást sem zavarjon nagyon.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Emberi beszéd legyen nagyon tiszta, lásd 2-es pont, emberi beszéd főleg.
8.) Honnan vásárolnál?
Ezt még meglátom, lehet külföld, lehet magyar, figyelem az árfolyam alakulást is.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
HP Zbook Mobile Workstation G3, a forrás szerintem jó, de az Ubuntu tud problémázni. Még egy Lenovo M8-as tabletem van.

ATH-M50x vagy ennek a BT-s változata, esetleg másik Audo-Tech füles, mint ATH-M20x, a Sennheiser HD 280 PRO is jónak látszik, vagy amit még láttam: Sony MDR-7506 hogy erről is jó véleményen vannak.

Az ár az nagy sávban mozog, de fontos, hogy ne kezdjen el mállani a textil a fülesről, mint a Sony-k esetében tapasztaltam, hiába ápoltam, vagy ne legyen recsegős-ropógos hangja, mikor a fejemen mozog. Kábel legyen tartós.

Válaszokat előre köszönöm! :R (utólag hajlamos vagyok elfelejteni)

(#85915) #00700928


#00700928
törölt tag

Sziasztok!

Én is keresnék egy fejhallgatót nyelvtanulásra, podcast anyagok hallgatására.
Jelenleg egy Omnitronic SHP-600-at használok, ez nem tudom mennyire számíthat jónak erre a célra? Zenehallgatásnál elégedett vagyok vele.

Ilyen toplistás oldalakon az Audio Technica ATH M50X Audio Technica ATH M50X Audio Technica ATH M50X Audio Technica ATH M50X ATH-M50x-et ajánlják erre a célra, de nem tudom hogy megérne -e most nekem ennyi pénzt. Esetleg olcsóbban 20-25k körül nem lehet kapni, ami jó lehet? Vagy az SHP-600-as jó erre a célra? Eddig nekem nincs vele problémám...

Köszönöm.

(#85916) Dorien válasza #00700928 (#85915) üzenetére


Dorien
veterán

Miért ne lenne jó?
Általában a zene szokott lenni a kritikus pont.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#85917) #00700928 válasza Dorien (#85916) üzenetére


#00700928
törölt tag

Úgy értem, hogy lehet létezik jobb 20-25k körül, ahol egyértelműben tisztábbak a beszédhangok, tehát alkalmasabb lenne nyelvtanulásra.

(#85918) Dorien válasza #00700928 (#85917) üzenetére


Dorien
veterán

Ha nem tiszták a beszédhangok, akkor hibás a példányod. A magas tartomány kicsit túlteng benne, azt érdemes EQ-val lejjebb venni olyan 5-10dB-lel.

A Shure SRH440 jó hangú fejes még, de ez zárt, recsegős műanyag fejpánt mechanikája van és kényelmetlenebb is. Ha fontos a zajszigetelés, akkor van egyedül értelme váltani.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#85919) Gzula[HUN] válasza #98320896 (#85913) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Korrekt, már vártam. Gondoltam, hogy rákattan!

(#85914) Lacc: Ha rá vagy cuppanva a M-es AT-kra, akkor M40X alá ne!

(#85918) Dorien: Megrendeltem az ISK-et doboz nélkül. Ajándék lesz, de előtte már csak letesztelem :D Pont jó összehasonlítási alap lesz hozzá a TAD-500-as. Most gyakorlatilag ugyanolyan (textil Cloud) párna van rajta, és szintén 53mm-es a driverje. Csak 2,5X annyiba került 6 éve.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#85920) Lacc válasza Gzula[HUN] (#85919) üzenetére


Lacc
aktív tag

Inkább csak kíváncsiság, meg ha podcast editing-re keresek rá, akkor az említett Sony MDR-7506-os és az AT M50X-ek jönnek fel sokszor - aztán különféle modellek is(mint fülköré jó fejes), mivel az AT-ket mindig úgy jellemzik, hogy "természetes hangzás"

Dorien, Sony MDR-V55-öm felett eljárt az idő, de audiobook/podcast esetén egyértelműen veri a Sony WH900-amat vagy az XM3-amat. (Ebben nem én vagyok az egyetlen, munkatársaim sem használják ecélból)
Inkább az a gond, hogy a beszédhangot mélyíti... ugyanez a gond az Edifier hangfalammal, zenéhez tökéletes. Amazon Echonak gyönyör a beszédhangja (kell vennem egy Samul L J-és példányát)

(#85921) Sinesol válasza Lacc (#85914) üzenetére


Sinesol
veterán

AKG K371 - Az egyik legújabb, nagyon dicsért fejes, jó hanggal, jó anyagminőséggel, kényelemmel, 3 féle cserélhető kábellel, van belőle bluetooth verzió is ha az kell.

Beyerdynamic Custom One Pro - Itt külön csuszka segitsegevel variálhatod a mély mennyiséget, ha kell tisztább hangot teremtve, ha kell mélyben erősebbet. Általában a Beyerekre is jó anyagminőség jellemző.

Shure SRH940: Itt nagyon kényelmes, tartós plüsspárnát kapsz, rögtön 2 párt, hogy legyen tartalék, plusz cserélhető kábelek, hordtáska, stb. A hang tisztasága, részletessége kiemelkedő, bár ez is a legdrágább.
Annyi gond lehet, hogy régebben volt egy olyan tipushibája, hogy eltört a pánt, ezt "elvileg" javították. Van rá 2 év garancia, az idő alatt cserélik, ha gáz lenne, ez nem olyan rossz időtartam. Nekem régebben volt, az még tört, 26k volt a javitás hivatalos szervizben, teljesen uj pantot kapott, döntsd el ez belefér-e ha mégis gond lenne garancián túl. Annyit tudok mondani, hogy olyan kristalytiszta, levegös, reszletes hangot nem sok fejesnel hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#85923) Lacc válasza Sinesol (#85921) üzenetére


Lacc
aktív tag

Köszönöm, ezekkel nem igazán futottam össze Google kersés során. :R

(#85924) Micsurin


Micsurin
nagyúr

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? és 2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Ingázásnál vonaton, tömegen mobilhoz.(Nem Spotify minőségű zene a cél.) Itthon elsősorban minitoronyhoz kéne(Technics sc-ca1060; igen nem mai, és phone adapterrel lesz. :B ) és Xboxhoz de ez másodlagos nem befolyásol semmit.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? ~20-30 ezer.
4.) Új vagy használt? Új!
5.) Circumaural vagy supraaural? Mindkettő játszhat!
6.) Zárt vagy nyitott? Zárt mivel nyitott nem hiszem ebben a kategóriában egyáltalán megfordul.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Nem zavar a V hangkép ha cserében a mély tartomány tényleg erőteljes, nem bánnám ha nem műbőrszerű lenne a párna. Nyekergés és lötyögő függesztés ami egyedül szokott zavarni mivel szeretek délutánonként fejhallgatóban szunyálni és zavaró mikor nyekereg mozgolódáskor.
8.) Honnan vásárolnál? Nincs megkötés.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? 1. pont.

Eddig néztem / ajánlották:
HyperX Cloud (A Takstar Pro 80 alapú),
JBL E65 BT NC (emagon akcióban jó az ára és jack/bt is opció lenne),
Audio-Technica ATH-AVC500,
Sennheiser HD 4.30.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#85925) Sinesol válasza Micsurin (#85924) üzenetére


Sinesol
veterán

Beyerdynamic DT240 pro.
Többe kevesbe kiegyenlitett hangkep, egy egeszseges mennyisegü mélytöblettel.
Jò anyagminöseg, könnyü, kényelmes kialakitas, a szoritoerö is pont jo. Nagy fülüeknek on-ear, atlagos/kis fülüeknek belefer szerintem circumba.
A parna bör/ mübör, de egyreszt ez kb minden fejesnel igy van ezen az arszinten, masreszt meg igen kenyelmes, jo minösegü, plusz mivel nem annyira nagy meretu a fejes, nincs is nagy felület ami beizzadhat.
A Cloud pl. rettenet izzados, nagy a parna, melegiti a fel arcomat.

[ Szerkesztve ]

(#85926) Micsurin válasza Sinesol (#85925) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi szépen végig nézem a boltokat hátha valahol kilehetne próbálni! :R MM-ben vadászok majd csak lesz kirakva.

Cloudtól amúgy is tartok egy kicsit van már tapasztalat gémer fejessel (Orion Pro) hááát. Röviden magasra ne menj de mélyre sem mert berecsegsz két év után a párnákból semmi nem maradt és recseg ropog mindenhol a fejemen... :D

Esetleg AKG vonalon az Y400 és Y500-ról tudni valamit?
Tudom, hogy veznélküli a minőség különbség egyáltalán nem kérdéses de az opcionális 3,5mm/bt itt is nagy előny lenne ingázás / otthoni használat során amolyan fair trade a minőség rovására.

Csak vezetékes vonalon 30 a felső határ akkor emelnék 40-45-ig ha ott opcióvá válna a BT/3,5mm lehetőség.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#85927) Gzula[HUN] válasza Micsurin (#85924) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ha ingázáshoz, vonaton is akarod használni, akkor jobban jársz egy cserélhető vezetékessel, vagy olyannal, aminek eleve rövid. Rövidből egy hosszabbítóval még tudsz segíteni, de vonaton macerás tud lenni egy 3m-es kábel. Ha kell a szép mély is, akkor szerintem Denon D1200-as, esetleg Audio-Technika M50X. Utóbbi mellé szól, hogy ha zavar a műbőr, egy rakat utángyártott textil/velúr párna van hozzá.
Cloudból az Alpha cserélhető vezetékes, ahhoz is van egy rakat utángyártott párna. Annak a gyári bőr párnája is jobb, mint a "sima" Cloudoké. Utóbbiaké tényleg egy összepuhulós, tapadós X@r.
AVC-500-as inkább otthon lenne szerintem jó, a "glória" vonaton furcsán nézne ki, + ott is hosszú a kábel (mondjuk hosszúból is lehet rövidet csinálni :) ).
BT-sból meg esetleg Pioneer MS7BT.

Ha szigorúan 30ezer vezetékesből a határ, akkor meg elgondolkoznék egy Takstar Pro82-n, vagy egy M40X-en.
(DT240-ről nem tudok semmit, azért nem írok róla.)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#85928) Sinesol válasza Micsurin (#85926) üzenetére


Sinesol
veterán

Akg-böl az uj K361 es K371, az amit nagyon dicsernek, mind hangra, mind kenyelemre.
Könnyü fejes, kifejezetten a kenyelmet is szem elott tartva keszült. Hordozashoz jol jöhet, hogy összehajthato, van 3 cserelhetö kabel is hozza, rövid, hosszu, stb. A mély itt is enyhen emelt, ugyebar Harman Kardon fejesröl beszelünk, bár már Samsung is, ki tudja ki, hol, mibe szol bele. :D

Ja el is felejtettem, a korabban emlitett DT240 kabele is cserelhetö.

[ Szerkesztve ]

(#85930) #00700928


#00700928
törölt tag

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot, és arra gondoltam, hogy beruháznék egy AVA400-as fejhallgatóra.

Nem tudom megérné -e váltani, jelenleg egy Omnitronic SHP-600-ast használok, megelégedettséggel.

Az alábbi fejhallgatókat hallottam még, több forrással is próbáltam őket, hangkártyával is, DAC-al is:
-Audio-Technica ATH-AVC500
-Creative Aurvana Live!
-Marshall Major II

Ezek közül egyértelműen a mostani fejhallgatómat, az SHP-600-at tartom a legjobbnak.
Utána a Marshall Major II, majd a AVC500, végül az Aurvana, ami nem igazán győzött meg.

Nem tudom, hogy egy AVA400-as megérné -e nekem? Az AVC-500-as sem győzött meg annyira.
Nem popzenét hallgatok. Például az AVC-500 a legjobb rock zenére ezek közül. A Marshall Major II meg jazzre volt a legjobb. Az SHP-600-ast mindenre jónak találtam igazából a maga kategóriájában persze.

[ Szerkesztve ]

(#85931) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Köszönöm a válaszaitokat! :R

Eddig a DT240, Pioneer SE-MS7BT, Denon AH-D1200 van a listán a Denon egy kicsit out of budget de szeretem a cuccaikat még nem csalódtunk bennük soha, se én se apum. :B

Ez a Pioneer valahogy nem akadt fent a szűrőmön valakinek ezek szerint volt itt már vele tapasztalata?
Itt is a Jack + BT felállás nagyon nagy előny lenne az ingázásban. Ugyan online féléven vagyunk de ez nem állandó és csak a 3. félévben vagyok szóval egy 1,5-2 év ingázás még lesz a következő fejhallgatómban, vonaton és villamoson meg hülyét kapok a tömegtől ha hallgatnom kell a trécseléseket. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#85932) Micsurin válasza Micsurin (#85931) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Mondjuk lehet K361 lesz a vége van egy pár hetes haveri körben ami sanszos, hogy eladó sorsra fog jutni. :Y

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#85933) wdarty válasza Micsurin (#85931) üzenetére


wdarty
tag

Én tavaly februárban vettem meg a pioneer-em. Nagyon elégedett vagyok vele.
Bármivel csatlakozik, töltést még mindig jól bírja. USB csati nem lötyög.
Még mindig újszerű, pedig csak simán bedobom a táskámba. :B
Design meg olyan amilyen, nekem tetszik, bár utcán nem biztos, hogy felvenném (irodában és otthon szoktam használni):D

Eddig csak nyitott AKG füleseim voltak, azokhoz képest több a basszusa, de nem érzödik zártnak a hangja.
Sonykat hallgattam vásárláskor, és a 50-80e forintos helyett is inkább ezt választom.

(#85934) Micsurin válasza wdarty (#85933) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi! :R Akkor mindenképpen megfontolandó nálam is hasonló hordozás lesz, megy a hátizsákba a laptop mellé szimplán max egy tokba téve. :B :DDD

Hangja mennyire csúszik BT-n mondjuk játék vagy film esetén?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#85936) -Skylake- válasza #98320896 (#85935) üzenetére


-Skylake-
addikt

troll on : Bármi amiben nincs igazi mély ;]

Chris Jones - Thank you (R.J. Reynolds)
Michael Franti & Spearhead - Positive
Thievery Corporation - 33 Degree

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#85937) Zoliee válasza #98320896 (#85935) üzenetére


Zoliee
senior tag

Mi a lánc többi eleme?
Az utóbbi időben elég sok variációban meghallgattam a saját 58x-emet, és háát volt pár dac/amp, amiről nagyon kutyán szólt.
Én főleg klasszikus zenét hallgatok vele.

(#85938) #00700928 válasza #98320896 (#85935) üzenetére


#00700928
törölt tag

Talán ezek (albumok):

-Chesky 30th Anniversary Collection: Complete Set (1986-2016) [binaurális]
-The O-Zone Percussion Group - La Bamba
-C.C. Colletti - Bring It On Home [binaurális]
-Jazz at the Pawnshop
-Patricia Barber - Modern Cool
-Ottmar Liebert with Luna Negra - Up Close [binaurális]
-Bármelyik Norah Jones album (de ajánlok egyet: Norah Jones - Day Breaks)

[ Szerkesztve ]

(#85940) nuke7


nuke7
veterán

Sziasztok!

Esetleg tudjátok, hogy a xiaomi mi headphone-hoz lehet-e (és ha igen honnan?) rendelni fülpárnát..?!

Egyszerűen szétmállottak pedig a fejesnek semmi baja és nagyon jó hangja van. (Jobb, mint a sennheiser momentum-nak :K)

? :W

https://youtube.com/user/nuke7

(#85941) Zoliee válasza #98320896 (#85939) üzenetére


Zoliee
senior tag

A 770-nél is mondtam aznap, mikor megkaptad és negatívan nyilatkoztál róla: adj neki pár napot.
Nem lesz "ég és föld", vagy "mérföldekkel jobb" (mint páran írják egy-egy kábelcsere kapcsán), de finomodik/megjön a hangja.

(#85943) Sinesol válasza #98320896 (#85942) üzenetére


Sinesol
veterán

Igazából csalóka a dolog, arról lehet inkább szó, hogy hozzá vagy szokva a DT770 magaskiemeléséhez, ami miatt részletesebbnek tűnik, mivel mindent az arcodba tol.
Amikor először vettem HD650-et akkor én is kicsit csalodott voltam a K712-höz képest és visszaküldtem 1-2 hét után. Viszont csak motoszkált bennem, hogy csak nem a semmiert van ekkora kultusza és később megvettem ujra HD6xx néven és nagyrészt csak azt hallgattam egy hónapig. Ezután összevetve más fejesekkel, az jött le, hogy valójában sokkal részletesebb náluk a 650, csak ugye kiegyenlitett, kifinomultabb, nem erőltet mindent az arcodba.
Az összemosás sem igazán összemosás, inkabb a DT770 szedi szanaszét a hangokat a kiemelésekkel, ha ahhoz vagy szokva, persze hogy fura lesz a természetes hang. Mondjuk HD58x-em pont nem volt még, csak a 600, 6xx, 650, 660s, de a leirasok alapján nem sokkal marad el a 600-as szériától, ez alapján meg nehezen tudom elhinni, hogy a DT770 felbontása jobb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#85945) ribizly válasza #98320896 (#85944) üzenetére


ribizly
veterán

Akkor egy HD800-at próbálj ki valamikor. ;)
Az ezt a pozícionálást egy egészen más szinten műveli.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#85946) dave118 válasza Micsurin (#85931) üzenetére


dave118
senior tag

Szia

Keress vissza, párszor már ajánlottam az MS7BT-t, viszonylag flat hangú, korrekt fejes. De utcára én sem venném föl, mert iszonyat krumpli kinézete van, ami nekem egyébként tetszik, fater retro fejeseit idézi. Egyébként ha téged nem zavar, hogy nagyobb mint a fejed akkor nyugodtan vidd ki, bírni fogja :) Otthonra, irodába stb. helyekre inkább megfelel szerintem.
30k körül hordozhatónak még az m50x-et nézd meg, aprón van most néhány darab eladó. A Pio-hoz képest viszont sokkal több basszus lesz benne, ha az 50-80k-s Sony-k nem jöttek be, ez sem biztos, hogy tetszeni fog.

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#85947) wdarty válasza Micsurin (#85934) üzenetére


wdarty
tag

A fejhallgató Apt-X-et tud, amit meg csak a telefonom, ott semmi gond nem volt.
Laptopnál nem tapasztaltam, talán mert közel ültem hozzá.
TV-m se tudja az Apt-X-et, ott kb 3-4 méternél már észrevehető a csúszás.

(#85948) Reshi


Reshi
csendes tag

1. Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon főként.
2. Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Bármilyen PC tevékenység, de főleg játékra, azon belül is FPS-re. Örülnék egy 7.1-esnek.
3. Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Valahol 30.000 Forint körül húznám meg a határt, de minél kevesebb, annál jobb. :)
4. Új vagy használt?
Bármelyik, jó állapotú használtra is vevő vagyok.
5. Circumaural vagy supraaural?
Circum.
6. Zárt vagy nyitott?
Zárt.
7. Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Egy "middle of the pack" tökéletes lenne számomra.
8. Honnan vásárolnál?
Megbízhatóbb, nagyobb boltoktól, vagy bármely netes platformról, ahol megbízható eladót lehet találni.
9. Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
PC, integrált hangkártya.

(#85949) Ati1979


Ati1979
veterán

Sziasztok!
Fejhallgató kábelt szeretnék venni klipsch hp3 as fejhallgatóhoz. Sony NW-ZX507 DAP om van hozzá, 4.4mm balanced outputtal.
Ki is néztem valamit de nem minden tiszta :)
[link]
Sorba megyek a linkelt oldal szerint
Length: 1.2m ez ok
Silver: na errol lövesem sincs mit válasszak.
Plug: Carbon 4.4mm balanced ez ok
Silk sleeving: itt lehet sima ezüst vagy valami fekete borítást kap.
Nem tudom érdemes e.
Burn in service: ez nem kell.

Szóval leginkább a kábel típus amiben nem igazán tudok dönteni. Az egyik 4 a másik 8 szálas az ár ugyanaz.

Van valakinek ötlete? Előre is köszi.

(#85950) preludium975


preludium975
tag

Hali, úgy 20k-ig milyen zárt utazós fejest javasolnátok? Újonnan venném belföldről, de ha van valami nagyon jó használtan, akkor az is mehet, iFi Micro iDSD-vel hajtanám, meg telóval. Itthoni fejesem az egy 58X, ilyesmi hangot keresek, csak több méllyel. Kényelem is fontos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.