Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83701) Citroware válasza #56474624 (#83700) üzenetére


Citroware
addikt

Igen, még az van. Elvileg van ebben egy állítólag elég jó beépített fejhallgató-erősítő. Hogy egy külön dac mellett mennyire veszi fel a versenyt, azt nem tudom, de más hangkártyákhoz képest jó.
Szóval megérné egy dac?

Akkor meg is ragadom a témát egy kérdéssel: Milyen lenne jó ehhez? És miben venném észre a különbséget?

Lehet hogy rosszul tudom, de ha egy magasabb impedanciájú fejhallgatót valami nem bírja meghajtani, azt onnan tudjuk, hogy a hangerő kevés, nem? :F Mert a PC-men 15/100-on áll a hangerő, ennyivel több kakaót lehetne még neki adni, de nem akarok megsüketülni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#83702) Tirith válasza Citroware (#83701) üzenetére


Tirith
tag

Én a HD58X-emet egy FiiO K5Pro-val hajtom és teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Nyilván több pénzért komolyabb rendszert lehetne mögépakolni, de én egyelőre ennyit szerettem volna rá költeni.

A hangminőség nem csak annyiban merül ki, hogy milyen hangosan szól a fejhallgató a hangkártyától vagy dac/amp-tól. A FiiO K5Pro-ban lévő USB chip és DAC jobb minőséget képvisel, mint ami a hangkártyádban van. De remélem jön valaki aki szakszerűen is el tudja magyarázni, mert én csak hobbiszintű felhasználó vagyok az itteni mesterekhez képest. :)

(#83703) #56474624 válasza Citroware (#83701) üzenetére


#56474624
törölt tag

Minden egyes láncelemnek (kábeleknek is) megvannak a maga torzításai. Ezért számít a többi láncelem minősége is. Úgy szokás mondani, hogy egy jobb képességű fejhallgató tovább skálázódik, tehát míg az ember érdemi előrelépésként éli meg a DAC, erősítő cseréjét.

Hogy mit érdemes alápakolni? Ezügyben javaslom kromatika hozzászólásait a DAC-os topikból. Amit ő nem próbált ki vele, az kb. nem is létezik. :D

[ Szerkesztve ]

(#83704) ribizly válasza Citroware (#83701) üzenetére


ribizly
veterán

Igen, megéri.

De elsőre kezdjük az egyszerű dolgokkal:
Told ki maxra a két oldalát és középen fogj rá és kicsit feszítgesd kifelé:
[link]
Fog engedni.

Idővel egy kicsit más lesz a hangja. Talán a mélyek is kicsit erősödni fognak, bár erről kromatika tudna többet mesélni.

Nem, a HD6xx/650-nek nincs kevesebb mélye, csak kevésbé tűnik fel, mert sötétebb a karaktere. Ám ezeket nem tudnád rendesen meghajtani, csak bőséges ráköltekezéssel.

A hangerő nem egyenlő a kihajtással. Majdnem Minden tud hangosan szólni, de akkor beszélhetünk rendes meg/kihajtásról, ha a hangerő emelése közben a fejes ugyanúgy szól minden tartományában.

Adjál neki szépen időt meg egy rendesebb forrást és jó társad lesz sokáig. ;)

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#83705) Wendelke válasza ribizly (#83704) üzenetére


Wendelke
senior tag

Az elején nekem is annyira szorosak voltak a zsanérok, hogy azt hittem, hogy ez teljesen merev szerkezetű, nem forogtak semmilyen irányban. :D
Ha ezek már normálisan mozognak sokkal jobban fel fekszik a fejre, a fül körül, és akkor a kezdeti kellemetlen nyomáspontok is megszűnnek.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#83706) ribizly válasza Wendelke (#83705) üzenetére


ribizly
veterán

Ez fejméret és fejforma valamint fejes függő is. Én ugyan nem rendelkezem túl nagy kobakkal, de mégis még a DT1770-et is kicsit lazítani kellett. De az 5. ilyen művelet után már nem esik az ember pánikba. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#83708) nakos1212 válasza #56474624 (#83694) üzenetére


nakos1212
senior tag

Valóban nem teljesen semleges, de volt egy rakat fejhallgatóm idegesítően V és U karakterrel és mindenféle agyament kiemeléssel, pl olcsóbb KZ IEM-ok, ezekhez képest az M50x egy megváltás lett. Az fontos lenne számomra hogy ne kelljen moddolgatni és javítgatni, ez az m50x 4 éve megvan és úgy néz ki mint amikor kivettem a dobozból pár kisebb kopást leszámítva. Minél pontosabban szeretném azt hallani amit a lemezre felvettek, viszont az ilyen durván konstrukcióhibás fejesek ellenében mint a shure 840 inkább veszek egy olyat ami kicsit színezi a hangot. Az előbb Tulka ajánlotta a Sennheiser momemntumot, az tetszetős, majd valamikor kipróbálom ha alkalmam nyílik rá.

(#83709) Bodz válasza Compaqt (#83707) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor már mindegy. Reméljük tetszeni fog! :)

(#83711) #56474624 válasza nakos1212 (#83708) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azért az nem biztos, hogy a Momentum lenne neked a nyerő, legyen több jelölt. Én bedobnám pluszba a már említett AKG-kat, Yamaha HPH-MT7-et.

(#83713) Gzula[HUN] válasza Compaqt (#83712) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Teljességgel kiszámíthatatlan, hogy melyik párna meddig bírja. Tudok mondani pár hónap alatt elmáló műbőrt és évekig hibátlan bársonyt is. Az eredeti se biztos, hogy jobban bírja, mint a legolcsóbb kínai. És pepitában is így lehet.

Pár nappal ez előtt volt téma, akkor talán 712-eshez kellett volna egyik fórum társnak segítség, mert a gyári párna 50dollár hozzá. Ő talán Brainwavz-ot rendelt vagy rendel hozzá, ami egy közepesen jó minőség. Macera, hogy műanyag keretel kapcsolódik a fejeshez a párna, és azt ilyenkor át kell "műteni". Ha vissza olvasol (azt hiszem 05.01-től), onnan elég jó ötleteket találtunk az általad felvetett esetre.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83714) Exodius válasza Gzula[HUN] (#83713) üzenetére


Exodius
őstag

Én Dekoni-t vennék, de az ára.... :U :F

(#83715) Gzula[HUN] válasza Exodius (#83714) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Részemről, majd ha meglesz a lottó 5-ös :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83716) david199801


david199801
tag

Hali!
A CORSAIR HS35 STEREO fejhallgató mennyire ajánlott? Mik a tapasztalatok? Van-e valamilyen hátránya?
A választ előre is köszönöm.

(#83717) nakos1212 válasza #56474624 (#83711) üzenetére


nakos1212
senior tag

köszönöm, azt a yamahát is felírtam. a nagyobbik, Yamaha HPH-MT8 nem játszik? esetleg az ath-m70x?

(#83718) Remus389


Remus389
veterán

Egy kis csemege: [link]

;]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#83719) Tulku válasza nakos1212 (#83717) üzenetére


Tulku
veterán

M70x garantáltan kiegyenlítettebb hangkép, mint az M50x...
Mindenképp hallgasd meg....
A momentumot az M50 alternatívájaként ecseteltem...

(#83720) nakos1212 válasza Tulku (#83719) üzenetére


nakos1212
senior tag

Nemrég találtam az m70x-et, jóval kevésbé népszerű mint az m50x, ez megfelelhet nekem?

(#83721) Bodz válasza Compaqt (#83712) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Lehet, persze. Nekem amúgy egész jó tapasztalataim vannak a szürke AKG szövet párnával, tartósabb, mint a pl Beyereken lévő.

[ Szerkesztve ]

(#83722) Tulku válasza Tulku (#83719) üzenetére


Tulku
veterán

MSR7-et akartam írni elnézést....félreolvastam...M70x-et nem hallottam...

[ Szerkesztve ]

(#83723) Wendelke válasza nakos1212 (#83717) üzenetére


Wendelke
senior tag

Az MT8-at nem ajánlom :N , nekem volt és visszaküldtem, kicseréltem egy MT7-re. Az MT8-as jobb kialakítású, (prémiumabb) érzetű fejes, csak sajnos a hangja marad el az MT7-től.

Én is beleszaladtam a vételébe mert jobban tetszett. :U A 8-as cserélhető kábelű, jobb a fülpárnája és a fejpánt párnázása is, csak középen és magasban van kiemelése, ami egy idő után hallgathatatlan, fárasztó volt. E miatt is cseréltem vissza. Egyébként elsőre részletesebb(-nek tűnő) fejes.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#83725) Bodz válasza Compaqt (#83724) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem igazán. A K601 lebegett valamiért a szemem előtt, ami pont úgy néz ki, mint a K612.

(#83726) #56474624


#56474624
törölt tag

Amúgy így elektrosztatikus fejesek kapcsán eszembe jutott már, hogy a sokszor kritizált gyenge basszus talán mire vezethető vissza (lehet volt már erről szó korábban újságcikkekben, egyelőre még nem olvastam erről). Valaki szóljon közbe, ha nincs benne logika, de ha dinamikus hangszórójú eszközökön történik a keverés, akkor a relatíve hosszabb lecsengések által keltett szubjektív basszusérzetnek megfelelően kevernek, tehát egy pontosabb eszközön, ahol gyorsabb a lecsengés, már önmagában ettől kevesebb lesz a szubjektív basszusérzet.

[ Szerkesztve ]

(#83727) alphamooncam válasza #56474624 (#83726) üzenetére


alphamooncam
őstag

Valami nem kerek szerintem, a dinamikusnak is le kell tudnia követni a hangot, különben nem lehetne keverni, különösen nem maszterelni rajta.

Szóval rendszerint az Attack ( felfutás ) a gyorsabb (10-50ms -nél nem állítok be gyorsabbat mert levágja hangot, oda az ütősség), és nagy baj van, ha a ( realese) lecsengés gyorsabb (akár 300-500ms is lehet)...

Szerintem a basszus érzet inkább a forrástól - harmónikus torzítás mennyiségétől - függ, nem a fejhallgató tipusától, legalábbis itthon a (virtuális stúdiómunkák során) ezt tapasztaltam.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83728) Frogged


Frogged
aktív tag

No kérem bele raktam 3 nap alatt 30 órát a D5200-be és úgy érzem jó választás volt.
A D5200+Para P6 elégé jó barátok lettek a mély gyorsabb és mennyiségre több mint a korábbi He400i teac ud503-as kombómnál.
A tere nyílván jóval szűkebb mivel zárt, a közép tartományban is teljesen rendben van.
Magas tartományban visszafogotabb a 400inél de végül is kifejezett hiány érzetem nem volt.
Mondhatni barátságos, próbáltam a legvisítósabb számokal de egyik sem volt bántó normális hangerőn .
A kényelem nem rossz de 1 óra után már nyomja a fejem bubját, de ha meg igazgatom egy darabig nincs gond.
Jó kis társam lesz esti zenéléshez köszönöm az ajánlásokat :)

(#83729) #56474624 válasza alphamooncam (#83727) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem te másról beszélsz. Ha egy fejhallgató halmozott lecsengési spektrumát nézed, az ideális az lenne, ha "kétdimenziós" lenne.
[link]

Ezt a viszonylag nehézkes mérést helyettesíteni tudja a halmozott lecsengési spektrum módszer. Az a lényege, hogy ismert rendszerjellemzőből (általában a hangsugárzó súlyfüggvényéből) kiindulva megad egy frekvencia-idő változós függvényt. A függvény időtengely menti szeletei megadják az adott szelethez tartozó frekvenciájú, szinuszos jel burkológörbéjét a jel kikapcsolása után. Így tehát egyetlen ábrán láthatjuk a hangsugárzó viselkedését a minket érdeklő teljes frekvenciasávban. Néhány példa: A halmozott lecsengési spektrum definíciójából következik, hogy az ideális rendszer halmozott lecsengési spektruma a kikapcsolási időpillanatban elomló fal, ahogyan a 12. ábrán látható. Az ideális rendszer válasza a szinuszos gerjesztés megszűnte után minden frekvencián azonnal megszűnik.

[ Szerkesztve ]

(#83730) Sinesol válasza #56474624 (#83726) üzenetére


Sinesol
veterán

Mint korábban is mondtam, az AKG pl. arra jutott, hogy egyszerűen a dinamikus driverek a leghatékonyabbak a mélyhangok előállításában. Ráadásul ezt még akkor állították, amikor még igencsak jó pénzeket szórtak el kutatásra, volt elektrosztatikus fejesük, kvadrophon fejesük, stb. Emiatt került anno K1000-be dinamikus driver, az a fejes meg nem volt épp olcsó sem, szal nem hinném, hogy pénz kérdése volt a dolog. Valószínűleg amúgy a sokszázezres vagy milliós mélyládákban sem véletlen van dinamikus driver.

Persze nem zárható ki az sem, hogy túl gyors a lecsengés és azért nincs meg az impact, ez is logikus lehetne. De ott vannak a Focal csúcsfejesei, vagy 1-2 egzotikus dinamikus fejes ujdonság, azok is elég gyorsak, mégis erőteljes, ütős marad a mély. Meg amugyis még ha gyors is a lecsengés, attól még egy erőteljesebb dobnak ütősnek kellene lennie.

Na meg az is érdekes lehet még, hogy egyáltalán mit értünk sebesség alatt, mivel vannak olyan vélemények is, hogy értelmezhetetlen a fogalom és általánosságban véve a legtöbben csak a világos hangképet értik sebesség alatt.

[ Szerkesztve ]

(#83731) proci985 válasza Tulku (#83722) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

MSR7 egyebkent tenyleg strapabiro, bar en csak irodaban hasznalom. a kabele cserelheto, elvan egy laptop beepitettel (ha telefonhivni kell) es meghalal egy jo dacot (korg ds-dac 100 illetve jelenleg egy muses upgradelt asus xonar one). annyi, hogy igy par ev es parezer ora utan elkezdett mindket parnaja lebomlani, de van hozza csere. es kenyelmes, en altalaban "zajszigetelni" uresben is szoktam hordani a fulemen.

a pantja nem tort meg el, szoval az AKG (K530) es Sony (MDR-1000) hasonlo megoldasainal strapabirobb, a Beyer DT990 edition kb hasonloan birja a strapat (csak annal lehet meg kell is melegebb nyari napokon mosni a parnat).

a DT990ed egyebkent reszletgazdagabb es szellosebb, plusz kenyelmesebb, de egy picit jobban V. ja meg az itthoni 250ohmost eselytelen meghajtani dedikalt erosito nelkul.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#83732) alphamooncam válasza #56474624 (#83729) üzenetére


alphamooncam
őstag

Mostmár értem, hogy mire gondoltál, de szerintem a vízesés diagrammnak nem sok köze van a helyes válaszhoz.

Mondom.

Az ember, és a zongora is ki tud adni egy normál zenei Á hangot.
Szintetizáltan ez egy szinusz hullám, felhangok nélkül. Az ember az által tudja megkülönböztetni az emberi hangot, meg a zongora hangját, hogy milyen és mennyi felhang keveredik hozzá.

Azt gondolom, hogy egy hang mélységérzetét alapjaiban határozza meg a hozzá keveredő felhangok, mennyisége és minősége.

Felteszem ha két különböző tipusú fejhallgatóra, ugyanolyan hullámhosszú színuszhullámot küldenénk, nem lehetne különbséget megállapítani a mélységérzetben.

Ebből következően azt gondolom, hogy az elektrosztatikus "basszusgyengesége" abból adódik, hogy pontosabban adja vissza zenét, kevesebb felharmónikust kever hozzá a zenéhez.

Ez ugye lehet jó is meg rossz, is mert vannak kellemes torzítások a fülnek, amik zeneiséget kölcsönöznek a műnek, és amitől azt szívesebben hallgatjuk, mint a torzítatlant.

Szerintem.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83733) #71562240 válasza #56474624 (#83729) üzenetére


#71562240
törölt tag

Fontos a lecsengés, de nem csak a lecsengése szokott jobb lenni a planároknak (sztatikusé, orthodinamikusé egyaránt). A mélyátviteli linearitásuk is. Mélyre mennek, miközben az SPL lefelé sík tud maradni, mint az alföldi rónaság. A dinamikusaknál meg lefelé haladva létre kell hozni 100Hz irányába egy dombot-hegyet, hogy a 100Hz alatti lejtőből még 40Hz körül is maradjon valami.
Zordon Kárpátok vadregényes tája versus lenn az Alföld tengersík vidéke.
Majdnem mindegyik dinamikus lekonyul 100Hz-50Hz alatt, ezért kiemelik a 100Hz környékét. Ezt a kiemelést alkalmasint még markánsabban lehet hallani, mint a 300-200Hz alatti lusta lecsengésüket - illetve össze is függ a kettő, mert nem csak a membrán lassú lecsengéséről van szó, hanem az akusztikai kialakításéról is.

[ Szerkesztve ]

(#83734) Tulku válasza alphamooncam (#83732) üzenetére


Tulku
veterán

Vízesés diagram és a frekvencia válasz pedig azért jobban összefügg, mint egy mezei frekimenet...épp a lecsengések miatt is...

Illetve planár-sztatikus kérdéshez: pl Audeze baromi erős mélyben....tehát vannak azért kivételek...persze nem sztatikus...
Azon még érdemes elgondolkodni, hogy hangfal fronton szinte minden sztatikust megtámogattak dinamikus mélyekkel (Martin Logan tipikus példa) mert önmagában gyengécske ....

(#83735) ribizly válasza Frogged (#83728) üzenetére


ribizly
veterán

Azzal lehet próbálkozni, hogy feljebb állítód a pántot. Ha elég könnyű a fejes és a füleiden stabilan tart, akkor ez lehet megoldás a felső nyomásra.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#83736) alphamooncam válasza Tulku (#83734) üzenetére


alphamooncam
őstag

Értem, hogy mit mondasz, de a lényeg pont a szinuszon van, illetve a hangszerre jellemző, egyéb hangok harmónikusok hiányán, mint írtam.

Egy szinuszt ha megnézel egy vízesés diagrammon mit látsz?
És amikor egy hangszer egy "hangját" ?

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83737) #71562240 válasza Tulku (#83734) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az egyszeri fejhallgatózók egyébként az Audezek "mélyhiányára" is panaszkodni szoktak - kivétel a kivétel, az erősítéstől is persze sok függ (hatványozottan a sztatikusoknál).

(Hangfal-fronton az orthodinamikus planárokat is megtámogatják szubbal, nem csak a sztatikus planárokat.)

(#83738) t256


t256
őstag

Sziasztok!

Szeretnék fejhallgatót vásárolni.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon használnám.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Elsősorban tanulásra. Video kurzust hallgatnék vele. Másodsorban zenehallgatásra (Heavy Metal), illetve videocsetre is használnám.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
10-12000 Ft.
4.) Új vagy használt?
Újat szeretnék.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural.
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Leginkább tiszta beszédhangot szeretnék hallani.
8.) Honnan vásárolnál?
Muziker.hu
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
PC integrált hangkártya

Eddig a Superlux fejhallgtóit néztem. Amik szimpatikusak: HD681 Evo, HD 661-BK, HD681.

Előre is köszönöm a segítséget.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#83739) Ear001 válasza #56474624 (#83726) üzenetére


Ear001
addikt

Nincs benne logika.

A sztatikusok gyenge basszusa a membránkitéréssel függ össze. Amíg a dinamikus hangszóró elég szabadon grasszál a légrésben előre hátra, a sztatikusok membránja csak kicsit tud előre hátra mozdulni kontrollált körülmények között. Ezért szokták a membránfelüetet növelni, hogyha előre hátra nem megy, akkor legalább ez meglegyen, de ez drága, több mágnes, pontosabb kivitelezés, tökösebb drágább meghajtó elektronika kell hozz- kell hozzá stb. Én inkább azt mondanám, hogy a sztatikusoknak is lehet jó basszusa, csak drágábban és nagyobb méretben.

(#83740) Tulku válasza alphamooncam (#83736) üzenetére


Tulku
veterán

Vízesésen látod, hogy a méyfrekik milyen gyorsan csengenek le, nem csak az adott freki SPL-ét....ezért fontos épp a mélyhangok szempontjából...épp ezért szoktak un planáros mélyekről beszélni, amiknek roppant gyors, pontos a lefutásuk...
Nem hiába csinálták a nagy Nautilust is úgy, hogy a mélydriver után egy csigavonal futott, a közép és a magas sugárzó már csak kúpokat kapott...

(#83741) #56474624 válasza alphamooncam (#83732) üzenetére


#56474624
törölt tag

Valószínűleg ebben is van valami. Viszont épp te említetted korábban, amivel én egyet is értettem, hogy a frekiválasz-görbe önmagában nem mond el mindent a tónusról.
A hangnak időben kiterjedése van, nem pillanatnyi. Ha hosszabb a lecsengési idő, ott az érzékelésünkben meg kell jelennie plusz mélynek, a hallásunk így "átlagolja ki". A kérdés az, hogy ez számszerűsítve mennyit jelenthet.

(#83733) kammerer:

Tegyük fel, két kvázi azonos frekiválaszú, de különböző típusú fejhallgatóból indulunk ki. Ha megnézed, azért dinamikusból is van olyan, még ha nem is gyakori, ami 100 Hz-től kezdve már esik, pl. HD600 ilyen. Sokan keveslik is a mélyét ennek is.

Viszont olvastam valahol a neten egy Stax elektrosztatikus összevetést pont a HD600-zal, azzal szemben is "elvérzett" ezen a fronton. Nyilván sokkal minőségibb persze a Stax mélye, itt az érzékelt mélymennyiségre gondoltak.

(#83739) Ear001:

Tehát, ha kitérés nem elég nagy, akkor a frekiválaszra gondolsz, mint fő okra?

[ Szerkesztve ]

(#83742) alphamooncam válasza Tulku (#83740) üzenetére


alphamooncam
őstag

Engem nem kell meggyőznöd, hogy egy frekvencia válasz diagram nem mutatja az időbeli alakulását egy hangnak. Nem véletlenül nem írtam ilyet.

Ha pontosak akarunk lenni, akkor erre legalkalmasabb a vízesés diagramm helyett egy spektrum képén lehet látni az energiaeloszlását egy hangnak. Ingyenewen a REW-ben van ilyen funkció, amivel megnézheted.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83743) alphamooncam válasza #56474624 (#83741) üzenetére


alphamooncam
őstag

Még mindíg azt mondom, hogy egy FR diagramm önmagában nem alkalmas egy fejes megítélésére.

Egy vízesés és/vagy spektrum több mindent elárul!

A füled a legjobb. :D

Egy referenciával történő öszzehasonlítás ott, és akkor.
Annál jobb nincs, mi emberek ebben jók vagyunk. ;]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83744) zatom


zatom
tag

Időről-időre előkerül a téma, hogy a sztatikus fejhallgatók mélye gyenge.Ezt kénytelen vagyok cáfolni.Pár éve egy ősrégi SR-Lambda Stax-om van, ami marad is.Teljesen jó a mélye, nem sok, hanem jó.Hallottam Audeze-ket is, annak tényleg több van, de nekem ez természetesebbnek tűnik.
Való igaz, kell hozzá a jó erősítés, de a Stax egyébként is "csomagot ad", fejes és erősítő együtt, ki van találva a dolog, méghozzá jól.Persze, jó kábelek is szükségesek, de ez természetes(már akinek).
Ami érdekes, hogy maga a fejes árban nem is vészes, inkább az erősítő(csöves)húzós.Nekem konkrétan kb.100k + 200k volt használtan.
Hallottam LCD-3 - Human Audio Sileo párost, ami valahol 700k és 1milla között van, nem cserélném el vele, pedig több mélye van.
Hangfalak esetén egyetértek, kell a támogatás, de az más tészta.

(#83745) Ear001 válasza #56474624 (#83741) üzenetére


Ear001
addikt

Igen. Kis membrán kis kitéréssel hogy csinál mély hangot?

(#83746) p76 válasza zatom (#83744) üzenetére


p76
senior tag

Egy ilyen [Stax SR-L300 + SRM-252S] csomagot érdemes venni?
Vagy ez nagyon olcsó (gyenge) belépő az elektrosztatikus világba?

(#83747) zatom válasza p76 (#83746) üzenetére


zatom
tag

Érdemes, de nem ennyiért.Használtan ennyiért már nagyon jót kapsz.

(#83748) #71562240 válasza p76 (#83746) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem gyenge belépő. Minőségi belépő.

(#83749) Remus389 válasza p76 (#83746) üzenetére


Remus389
veterán

Hihetetlenül ronda

Egyébként L700 a tuti, van aki utálja, van aki imádja

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#83750) biokox válasza Tulku (#83740) üzenetére


biokox
tag

Amúgy gratula az új fejeshez éjjel ágyban fekve a hordozhatóval mennyei lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.