Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83351) p76 válasza Sinesol (#83344) üzenetére


p76
senior tag

Jó, de azért van ez a fórum hogy itt is megtudhassa hogy muszáj kompenzálni :)
innerfidelity-n le van írva [link] de ahhoz kell angol tudás

(#83352) #56474624 válasza alphamooncam (#83350) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha mindenható lenne, a lidl fejes is tökéletes lenne mindenkinek, mert bizony meglepően kiegyenlített hanggal bír az is.

(#83353) Dave™ válasza #56474624 (#83352) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem kell ahhoz Lidl kategóriában lennie, van jó pár drágább fejhallgató ami lineáris mégis vagy elég mesterséges, vagy szimplán túl száraz. A mostani ízlésemmel azt mondom, hogy számomra a legjobban a lineáristól picit izgalmasabbra hangolt karakter jön be a legjobban, akár kicsit melegebb irányba (HP-50, R70x), akár kicsit analitikusabb irányba (MSR7), de valami fűszer kell bele, mert egyébként unalmas. Ez azt is jelenti, hogy ami régebben tetszett kiemelés itt-ott, azok már zavarnak, mert túl mesterségesnek hatnak bizonyos stílusokkal. Még az is simán elképzelhető az AT esetében amit kammerer mond, hogy van benne egy jó adag random faktor (mi hogy sikerül), mert vannak azért ellentmondások bőven a termékportfólión belül, jóval több mint más gyártóknál. De a legszebb és legizgalmasabb fejeseket azért még mindig az AT készíti :D

(#83354) alphamooncam válasza p76 (#83351) üzenetére


alphamooncam
őstag

Elkezdtem olvasni. Saját maguk sem tudják pontosan leírni, hogy mi hogy működik, de nem is ez a lényeg, hanem az hogy a cikk írásakor, öt éve még nem volt ipari szabvány a korrekciós görbére. Az hogy most van-e azt nem tudom, de azt igen, hogy nem feltétlenül ezt a metódust, ezeket az értékeket fogják alapul venni.

Egyszóval nem hiteles ez az egész korrekciós görbe mizéria, nem tagadva azt hogy szükség lenne rá.

Erről meg az jut eszembe, amikor az Onedin Család egyik részében a terhelésjező végülis felkerült a hajóra, de oda ahova James akarta...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83355) #56474624 válasza alphamooncam (#83354) üzenetére


#56474624
törölt tag

IEC 60318-1, azt hiszem, '98-ban jelent meg. Bár csodálkoznék, ha korábban semmi nem lett volna, mert pl. egy 80-as évek végi tesztben "IEC artificial ear" frekiválaszát rajzolták fel.

[ Szerkesztve ]

(#83356) #56474624 válasza #56474624 (#83355) üzenetére


#56474624
törölt tag

http://www.hifimagazin.hu/HFMCD/HFM/CIKKEK/HFM2410.HTM


DIN45581 és 45582 pedig a méréstechnikával foglalkozik. (A nemzetközi IEC ajánlásban is találunk hasonló tárgyú anyagokat.)

(#83357) Exodius válasza #56474624 (#83356) üzenetére


Exodius
őstag

Hifimagazin mindig Jolly Joker. :D

(#83358) #56474624 válasza Exodius (#83357) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az a poén, hogy sokkal szerényebb lehetőségek között is mennyivel igényesebb újságot tudtak kiadni, mint a mostani "reklámkiadványok".

[ Szerkesztve ]

(#83359) KisTücsök válasza #56474624 (#83323) üzenetére


KisTücsök
addikt

whoa. Most gondolkodom, hogy megnézem milyen EDT 770V párnával. 770S van rajta jelenleg. Szintén vintage 880.

Az mondjuk nem rossz, ha egy szint körül van a HD600-al.

(#83361) Exodius válasza #56474624 (#83358) üzenetére


Exodius
őstag

Hát ha lehetne, én kiadatnék egy limitált számot ebből, amiben a legjobb és legfontosabb írások vannak.
De lehet az se ártana, ha mi magunk dobálnánk össze egy ilyen gyűjtemény-félét, afféle referencia-irodalomnak. :B

(#83362) #71562240 válasza Exodius (#83361) üzenetére


#71562240
törölt tag

Éppenséggel én már régen kigyűjtöttem egy eszenciát/tananyagot fontosabb elméleti cikkekből néhány téma mentén - lementve a cikket offline-ba. Általános, akusztika, stúdió, analóg forrás, digitális forrás, erősítő, hangsugárzó (benne fejhallgató), kábelek-kiegészítők, negyedik dimenzió.
A digitális forrás ügye persze változott egy s mást azóta - no meg a fülhallgatózás is.
Egyébként adott ki a HFM is időközönként afféle katalógus/bibliográfia jellegűt.

(#83363) alphamooncam válasza #56474624 (#83356) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nincs most kanalam mindet végigbogarászni, meg nem is érdekel annyira, de ha megadod pontosan melyik szabvány foglalkozik a korrekciós görbékkel istenúccse nekidurálom magam és elolvasom.

"Saját maguk sem tudják pontosan leírni, hogy mi hogy működik, de nem is ez a lényeg, hanem az hogy a cikk írásakor, öt éve még nem volt ipari szabvány a korrekciós görbére. "

P.ontosításra szorul.Ők írták , (vagy rosszul fordította a gugli,) hogy nincs szabvány...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83364) #56474624 válasza alphamooncam (#83363) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én is belenéznék, de még nem találtam ingyenes verziót.

(#83359) KisTücsök:
Én nem hallottam a vintage DT880-at. Se gyári, se más párnával. Azt tudom, hogy a két másik vintage Beyerem eléri, sőt a DT440 szerintem túl is lépi a HD600-szintet. A vintage DT880-ról pedig már sok jót olvastam, sok embert lenyűgözött, és amúgy fejhallgatós legendának számít, szóval valamit tudnia kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#83365) p76


p76
senior tag

Most a Dropon 1 dollárral olcsóbb a [Raal SR1a]!
Itt a vissza nem térő alkalom :)
Plusz a checkout-nál még igénybe lehet venni 400 dollár kedvezményt.

[ Szerkesztve ]

(#83366) SteeWe


SteeWe
aktív tag

Sziasztok, bízom benne tudtok nekem fejhallgatót az alábbiak alapján. Köszi előre is.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
- Irodai munka során.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
- Az irodai zaj elnyomására. Halkan szólna relaxációs és elekronikus zene.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
- 30e HUF
4.) Új vagy használt?
- Új, de ha az ajánlott füles csak használtan kapható, vagy sokkal jobb kategóriájú fülest lehet a fenti árért venni, akkor használt is lehet
5.) Circumaural vagy supraaural?
- Circumaural, a kényelem a fő szempont. 1 órán keresztül is kényelmes legyen. Közepes nagyságú férfi fülem van.
6.) Zárt vagy nyitott?
- Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
- A nagyon ciccegő magasakat nem szeretem.
8.) Honnan vásárolnál?
- Webshop, akár külfödi is. De legyen rá gyártói garancia
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
- FiiO E10K Olympus 2-t néztem ki illetve telefon ami most egy Xiaomi A1

(#83367) fericske válasza p76 (#83365) üzenetére


fericske
addikt

Igen, elég vicces az a kedvezmény, és nem is először:D
Azért kíváncsi lennék mit szólna ahhoz a fejeshez innen valaki, ha kipróbálhatná.
Én pl. inkább egy Raal szettre mozdulnék rá mint egy Utopia vagy Lcd4 valami szettre.

(#83368) Delírium


Delírium
csendes tag

Sziasztok, segítségetek kérném fejhallgató vásárláshoz.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
- Irodai munka során.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
- Zene hallgatásra használnám, leginkább metált és elektronikus zenét hallgatok (techno, dnb)
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
- 45e HUF
4.) Új vagy használt?
- Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
- Mivel napi szinten használnám 3-4 órát így a kényelmesebb circumaural lenne a megfelelő.
6.) Zárt vagy nyitott?
- Zárt, nem szeretném ha kollégák is azt hallgatnák amit én.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
- Jó mélyeket és kiegyensúlyozott hangzást várnék.
8.) Honnan vásárolnál?
- Webshop, akár külföldi is.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
- Asztali gépről hallgatnám és erősen gondolkodok egy fejhallgató erősítő vásárlásról is.

Creative Super X-FI AIR mi a véleményetek?

Segítségeteket előre is köszönöm!!

(#83369) JoeNet3


JoeNet3
csendes tag

Sziasztok, kezdő vagyok a témában, ezért szeretném kérni a segítségeteket.

A napokban vásároltam meg az első (számomra) komolynak mondható fejhallgatómat, egy Sennheiser HD58X-et.

Szerettem volna hozzá nézni egy balanced kábelt, hogy a lehető legtöbbet hozzam ki belőle, de egy kaptam egy kisebb sokkot, amikor megtaláltam ezt:
https://www.minidisc.com.au/sennheiser-ch650s-cable-for-hd-600-and-hd-650-headphones?gclid=CjwKCAjwnIr1BRAWEiwA6GpwNR4pezCpTN0w3mCCZkdC1y8h73D6LlTvTxlHW65YSX8utNbgnvCCqBoCCbIQAvD_BwE

Hogyan lehetséges az, hogy egy mezei, ránézésre és a specifikáció alapján semmi extra kábel, ami ehhez a fejhallgatóhoz (is) való 279 ausztrál dollárba kerül? (A fejhallgató ára akciósan 188 $AU volt.) Mi indolkolja az unbalanced kábelhez képest a tízszeres árat?

Tudtok hasonló tudású kábelt ajánlani olcsóbban, esetleg 4.4mm-es pentaconn jack-kel a végén?

Előre is köszönöm!

(#83370) Exodius válasza JoeNet3 (#83369) üzenetére


Exodius
őstag

Az indokolja, hogy prémiumként van reklámozva. :)
A láncod többi része milyen? Dac, erősítő?

(#83371) Zoliee válasza JoeNet3 (#83369) üzenetére


Zoliee
senior tag

Vegyél egy ilyent: [link]
És cseréld/cseréltesd ki a végét pentaconn-ra, vagy a 4pin xlr-re.

(#83372) Hack3er válasza #56474624 (#83342) üzenetére


Hack3er
őstag

A eredeti vintage dt550 párnája is úgy néz ki mint a dt880-é, Szerintem ugyan az lehet.

Méret szempontjából megegyezik a régi és az új párna, de az új sokkal keményebb, a régi olyan puha mint a vaj.

Hogy van e előre lépés a régi javára, azt én nem tudom megmondani. :B

Kíváncsi lettem hogy milyen mostani szintet képviselhet a régi DT880 a gyári és új párnákkal.

Majd ha vége lesz ennek a koronás helyzetnek biztos lesz szervezve egy fejhallgató találkozó,
akkor én viszem a gyári párnásat KisTücsök meg az új párnásat.

A DT440 és az 550-ed az régi párnásak?

(#83359) KisTücsök
Érdekes teszt lehetne az is, hogy miben különbözik hangilag a velúr a műbőr bevonattól ha egyáltalán van különbség.

[ Szerkesztve ]

(#83373) Wendelke válasza Hack3er (#83372) üzenetére


Wendelke
senior tag

Ha lesz rá időm, akkor esetleg egy nem túl tudományos választ adok rá. :U
Van vintage DT 880-am, amire vettem EDT770V párnát, illetve most beszereztem egy EDT770SG párnát is, de még nem próbáltam rá, mert a DT 770-el próbálgattam, ahol igazándiból nagy különbség nem lett a velúrhoz képest.

(Nyitottban mostanában inkább a 58x-et szoktam hallgatni, ezért a 880-s nem nagyon van használatban.)

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#83374) #56474624 válasza Hack3er (#83372) üzenetére


#56474624
törölt tag

A DT550 nem az enyém, apámnak van (ebay-ről). Régi műbőr párnás, de mégsem biztos, hogy ez a rá passzoló párna (gyárilag szövetpárnás dt550-eket is látni), jóval sötétebb hangja van ezzel, mint elvileg lennie kéne.

A DT440-nek meg egy egyszerű peremes szivacskorong a párnája (edt440f), amit közvetlen a Beyertől, illetve a hazai forgalmazójától még mai napig lehet kapni (40-44 éves fejhallgató!). Ez gyakorlatilag fülre felfekvő típus, de azért nagyobb a kagylója, mint a szokásos supráknak.


Érdekes teszt lehetne az is, hogy miben különbözik hangilag a velúr a műbőr bevonattól ha egyáltalán van különbség.

Rendszerint világosabb a velúrral, de persze a párna egyéb paraméterei is szerepet játszanak. És a párna borításának a belső, driver felé néző oldala valószínűleg hangsúlyosabb a hangzás szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#83375) Gzula[HUN] válasza SteeWe (#83366) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ha nem szereted a cicergő magasakat, akkor az E10K nem fog tetszeni. Egyébként meg egy M40x-el nagyon nem tudsz mellé lőni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83376) phain


phain
tag

Sziasztok !

Kb egy hette vettem egy Audio-Technica ATH-M50x - et és egyik nap érezhetően hallkabb lett (sokkal).
Azon kivűl, hogy oárszor összecsavarodott a zsinor semmi nem történt vele.

Valakinek valami ötlet ?

(#83377) Gzula[HUN] válasza phain (#83376) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ha csak 1 vezetékkel csinálja, akkor abban, ha mindegyikkel, akkor a fejesben van valami zárlat vagy érintkezési hiba.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83378) contaxg válasza phain (#83376) üzenetére


contaxg
veterán

Ne kísérletezz.... vissza a feladónak! ;)

Más...
Hozzám került egy AKG K612Pro és ez a fejhallgató nagyon-nagyon jó, de nagyon-nagyon ki kell szolgálni (OK, nálam minimum a fejhallgató árának negyvenszerese van elé kötve.)
Érdemes lenne egy budget rendszert keresni elé. Az erősítőnek mindenképpen vmi. forró darabnak kellene lenni... :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#83379) fericske válasza contaxg (#83378) üzenetére


fericske
addikt

Spartan Helot2x EHX csövekkel. Előlre egy jobb, mondjuk Genalex au7 csővel.

[ Szerkesztve ]

(#83380) OPiiPO válasza JoeNet3 (#83369) üzenetére


OPiiPO
addikt

Milyen lánc van előtte hogy úgy gondolod balanced kialakításra van szükséged a maximumra?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#83381) Gzula[HUN] válasza JoeNet3 (#83369) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

[link] [link] [link] Ha jobbat nem találsz, arra az esetre. ;)

[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83382) #56474624


#56474624
törölt tag

600 ohmos DT770 pro, ilyet se láttam még. :)

(#83383) contaxg válasza fericske (#83379) üzenetére


contaxg
veterán

Neked is ez lett a végén??
Valami hasonlót használt egy ismerősöm egy Audeze LCD-X fejeshez, sok milliós digitális frontenddel., NOS Telefunken csövekkel.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#83384) hibavissza válasza hibavissza (#83275) üzenetére


hibavissza
veterán

Pár mondat a szegényházból :D Megjött az AKG K92. Frissiben: kényelmes. Nagyon kényelmes, hatalmas a fülpárna így nem érinti a fület, könnyű, nem fülled, de zárt és nem hallani kifelé. Jól szól. Nem tolakodó semmi. Magas lehetne kevesebb és a mély ütősebb, de még be sincs járódva és az árához képest szerintem így is remek. Remélem tartós lesz. Egy "negatívum": feleslegesen hosszú kábelt akasztanak rá. Toldani lehet, kurtítani macerásabb.

[ Szerkesztve ]

(#83385) fericske válasza contaxg (#83383) üzenetére


fericske
addikt

Csak másodlagos erősítőnek vettem a Myryad helyett, aminek már untam a hangját.
Az Ant után meg főleg.
Ami már meglehetne, csak körülményes a jelenlegi helyzetben hozzájutnom, úgy ahogy terveztük. Valami privát szállítóval aki vigyáz rá, nem dobálja, mint a nagyobb csomagszállító cégek.

A Spartan tetszik ahogy szól, csak annak kell legalább 50 ohm a fejhallgató felől.
Úgyhogy egy régi 55 ohm-os Akg fejesemmel tudom használni.
A két nagyobb fejesem meg a fiókban pihen a 8 és 20 ohm-okkal..... :(((
Érdekes tapasztalat, hogy anomáliásan szól a 8-as Final-al. A Quad planár eléggé erőtlen vele, azt nem hallgattam hosszabban.
Egyszer eléggé vékonyan és gyenguszan, máskor elég normálisan, csak kissé világosan.
Ez így hullámzik akár egy zeneszámon belül is, vagy hosszabb időtartamon túl, de véletlenszerűen.
Szerintem erőlködik csóró, az olcsó alkatrészekkel, küzd a 8 ohm-al.
De az Akg-vel adja stabilan, szépen az érzést.
Amúgy szerintem kevés tudásra egy Lcd-x-hez, de kinek mi. Mert azért élvezetesen, érzelmesen muzsikál, csak nem túl technikás. Tér, térleképezés, mikrorészletek....Bár lehet, hogy azokkal a Telefunken csövekkel korrektebb.
Lehet rájuknézek mi újság.

(#83386) JoeNet3 válasza Exodius (#83370) üzenetére


JoeNet3
csendes tag

Azt értem, de a "prémium" cetli általában két, esetleg háromszoros árat szokott jelenteni, nem ekkorát.

Egy iFi Zen DAC-ot tervezek venni, árkategóriájában a tesztek nagyon jónak mondták.

(#83387) JoeNet3 válasza OPiiPO (#83380) üzenetére


JoeNet3
csendes tag

iFi Zen DAC-et fogok rendelni, tudom, hogy nem egy nagy szám, de kezdetnek megteszi (ennyi fér bele most a büdzsébe). Végignéztem ezer tesztet és majdnem mindenki odavolt érte, szóval meggyőztek. :)

És mivel van rajta balanced kimenet ezért gondoltam, hogy max. 30 dollárt (kb. 6000 Ft-ot) még rádobok, hogy ha más nem is, legyen egy kis placebo különbség. :) Ennyiért eddig bármilyen jobb minőségű kábelt megkaptam, ezért csodálkozok, hogy miért látok szinte mindenhol tízszeres árakat csak erre az egy specifikus kábelre (ráadásul a 4.4mm-es pentaconn végű meg ritka, mint a fehér holló). Csak az okokra lennék kíváncsi, mert biztos van valami mögötte.

[ Szerkesztve ]

(#83388) JoeNet3 válasza Gzula[HUN] (#83381) üzenetére


JoeNet3
csendes tag

Köszönöm szépen, eszembe sem jutott Ali-n megnézni. :) Valószínűleg az utóbbi lesz a megoldás, drágább, mint amennyit rászántam, de legalább létezik.
Gondolom minőségben ez lutri, mint bármi erről az oldalról.

(#83389) contaxg válasza fericske (#83385) üzenetére


contaxg
veterán

Az OTL erősítők nem szeretik az alacsony impedanciás fejeseket, de szerintem ezt Te is tudtad :) A Feliks Echo gyakorlatilag torzít az Empyrean-nal. Az Euforiával meg minden OK. De ez várhatóvolt a műszaki leírásokból. Szerintem a Spartanosok egy kicsit "bőkezűen" kezelték ezt adatot ás valójában 100 Ohm alatt nem volna szabad semmit rákötni.
Ma "játék". Dave + Euforia + K612PRO?? :D De előbb elmegyek kocogni..

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#83390) Gzula[HUN] válasza JoeNet3 (#83388) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A 40 dollár feletti vásárlást hanyagolnám az ÁFA miatt. Általános minőségük a Kínából rendelt termékeknek annyira lutri, mintha hazai boltban vennéd őket eddigi tapasztalataim alapján. Én alapvetően dedikált, főleg uGreen márkájú vezetéket rendeltem, azokból a sima meg a farmer borítású jó volt, de az, amelyiken ez a fekete szövött fonal borítás van, az nagyon gyorsan megtört. Megjegyzem, hogy a Fidelio X2HR ugynaolyan fonott szövetes gyári vezetéke se tűnik első blikkre jobbnak, mint az uGreenes volt, de a Fidelioét inkább ki se vettem a dobozból.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83391) fericske válasza contaxg (#83389) üzenetére


fericske
addikt

Így van, csak épp az Echo miatt reméltem valamit, mert az szépen adta a Final-al meg a Quad-al is.
Persze hosszabb használattal kibújhatna a szög a zsákból.
Ezért engedtem el inkább, és maradok az Ant-nál. Arra mindenféle fejes-fülest rádugdostam, és mindennel (is) frankó volt a hangzás.
Sajnáltam volna az Echo-t akár porosodni hagyni, akár továbbadni, mert abból a két fejesből nem engedek :)

(#83392) OPiiPO válasza JoeNet3 (#83387) üzenetére


OPiiPO
addikt

ok, értem :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#83393) Exodius válasza fericske (#83391) üzenetére


Exodius
őstag

Miket teszteltél az Ant-al? :)

(#83394) fericske válasza Exodius (#83393) üzenetére


fericske
addikt

Fülhallgatók: Periodic BE (dd), Final e3000 (dd), Trinity vyrus (dd), Vsonic vsd3 (dd), Trinity icarus3 (hibrid), Westone um1 (1ba), Final f3100 (1ba), Audiosense t800 (6 ba), Tinhifi p1 (planár)
Semmi zajoskodás, illeszkedési probléma egyik fülessel sem.

Fejesek: Final pandora 6 (hibrid, dd-ba), Quad era1 (planár), Akg k301xtra (dd), Denon d1200 (dd), Ath ad900x (dd), B&W p9 (dd), Meze Empyrean (planár), Denon d5200 (dd), Audeze lcd4, lcd2, lcd2 classic, Mrspeakers aeon open, ether 2 flow, Kennerton odin (planárok), Grado gs1000e (dd)

dac a Qp1r dapom volt, sd kártya zenéimmel

(#83395) Exodius válasza fericske (#83394) üzenetére


Exodius
őstag

Akkor jóféle lehet az az ANT, ha ilyen jól együtt tud működni a fejesekkel. :) :Y

(#83396) fericske válasza Exodius (#83395) üzenetére


fericske
addikt

Még illesztési hibát nem találtam vele.
Kimaradt a JPS Labs Abyss, Senn Hd600, 650.
A szokásos helye(me)n: Audiosanctuary

(#83397) Exodius válasza fericske (#83396) üzenetére


Exodius
őstag

Miféle illesztési hibát? Audio Sanctuary? Az nem egy bolt?

(#83398) fericske válasza Exodius (#83397) üzenetére


fericske
addikt

Szinergikus hibát. Nem illeszkedik a fejes az erősítőhöz. Mint amit írtam a Helot 2x-nél.
Példák:
Abyss nem könnyen hajtható fejes, nem könnyen kiszolgálható.
Az Ant-al pöccre indul.
A Pandorám a 8 ohm impedanciájával érzékeny az erősítésre. Nagyon kevés erősítővel hallottam tényleg jól szólni. Az egyik az Ant.
A fülhallgatók zajosak tudnak lenni egy fejes erősítővel. Hangkeltő technológiától kezdve az egyéb specikációjuk alapján változóan.
Az Ant-ra elég változatos felhozatalt dugtam rá. Sehol semmi hiba.

Az Audisanctuary egy audió üzlet, igen.
Van sok kütyüjük, és lehet kütyüzni náluk :)

(#83399) contaxg válasza fericske (#83398) üzenetére


contaxg
veterán

Az ANT tényleg nem rossz, de felbontásban és tonalitásban (pl. sötétke hangkép) szerintem lehetne jobb. Ebben a "konkurencia" határozottabban jobb.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#83400) gyonyoruwok


gyonyoruwok
tag

sziasztok, szerintetek nem para aliexpressről rendelni jó értékelésű Philips SHP9500-at? kicsit kiver tőle a víz, de sok választásom nincs. még a HD 559 játszik, de ott az átalakítós bohóckodás böki a csőröm a 6.3mm miatt, na meg egy jó 15ezerrel többe is fájna.

Sony A6000 | iPhone 12

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.