Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83501) ferzoli válasza Dave™ (#83500) üzenetére


ferzoli
Ármester

Ha már AT, W5000-et hallotta esetleg valaki? Mit tud az egykori flagship modell? Drop-on láttam pár hete, 500 dollár körül.

[ Szerkesztve ]

(#83502) Dave™ válasza ferzoli (#83501) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én hallottam sok évvel ezelőtt, nekem nagyon tetszett, de egyrészt egy 600k-s Antelope volt alatta, másrészt változtak a prioritásaim/ízlésem is. Nem volt semmi hiányérzetem, és zárt létére nagyon jó tere van, de kb. ennyi maradt meg. Elég megosztó volt, arra emlékszem, komoly hitvita alakult ki róla mivel érdemes párosítani és mivel nem, de sokan abban értettek egyet, hogy a saját erősítője a legjobb (az AT csinált egyet kifejezetten ehhez a típushoz).

Ja és még idetenném ezt: :D Valószínűleg ezért is volt annyira "játékos" tere zárt létére.

[ Szerkesztve ]

(#83503) Sinesol válasza #56474624 (#83496) üzenetére


Sinesol
veterán

Technikailag lehet sok mindenben jobb, de ettöl még nem feltetlen lesz jobb a hangjuk, föleg a mai top hagyomanyos dinamikus / orthodinamikus fejesekkel összehasonlitva egy 70-es evek beli Stax nem egy liga. A leragadas sem veletlen, az AKG kapcsan olvastam, hogy ök pl. azert döntöttek a hagyomanyos dinamikus mellett, mert ez a leghatekonyabb technologia a mélyfrekvenciak reprodukalasaban, gondolom masoknal is elöjöhetett ez a dolog. Fejlödes meg azert van böven, eleg csak a Focal-ra vagy a ZMF-re gondolni, plusz mellettuk is van még több erdekes technologia. Csak mert a nagyobb cegek többsége bealudt, az nem jelenti azt, hogy ne lenne olyan, aki fejleszt. Remenykedjünk, hogy a Focal térnyerése cselekvésre készteti a Sennheisert, Beyer-t, AudioTechnika-t, mert nekik azert böven lenne eröforrasuk fejlesztesre.

[ Szerkesztve ]

(#83504) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

A Sony MDR-1A mennyire melegíti a fület? Beats Pro-m volt, hát azt kb alig bírtam magamon hosszabb ideig, annyira kényelmetlen volt, el is adtam inkább.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#83505) #56474624 válasza Sinesol (#83503) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem egy liga, a Stax jobb. Nem kicsit. Csak azt még inkább ki kell szolgálni, erről sokan megfeledkeznek, kíméletlenül kihozza egy lánc gyengeségeit, nem fedi/keni el. És nyilván sokkal jobban skálázódik is.

Az AKG-nak persze mondania kellett valamit, nem mondhatták azt, hogy nincs annyi pénz a hifizésben, hogy ráfeküdjenek komolyabban az elektrosztatikus vonalra. Most ez ugyanaz, mintha képmegjelenítőknél maradtak volna a crt-nél. A különbség csak annyi, hogy abban az iparágban sokkal több a lóvé. Ahol a lóvé, ott van fejlődés. Ezért mennek a hifiben takaréklángon a fejlesztések, mert egy szűk réteg igényel minőségi eszközöket. Pedig volna tér a fejlődésre, mint arra az elektrosztatikusok rá is mutatnak.

Azért arról se feledkezzünk meg, hogy a Sennheiser embertelen árú csúcs fejhallgatója egész véletlenül elektrosztatikus. Tehát ők például nem álltak le vele, hanem ott van az náluk a high-endben, az összes többi fejhallgatójuktól messze elkülönülve. Dehát gondolhatod, hogy nem abból van nekik a pénz.
Ez a TV-knél nincs meg, ott nem az volt, hogy évtizedekig megmaradt a púpos, és volt külön a high-end, ahol meg voltak a plazmák, lcd-k. A hifi nagyon le van lassulva más iparágakhoz képest. Ezért tudnak retro, vintage hifi eszközök mai napig versenyképesek lenni akár (ha jobb darabról van szó), nem pedig súlyosan elavultak. Mert amúgy annak kéne lenniük, sokan hisznek is ebben, hogy ez így van, de a gyakorlati tapasztalat meg nem ez.

[ Szerkesztve ]

(#83506) Gzula[HUN] válasza szpeti40 (#83504) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem volt még ilyen problémám MDR-1A-val. Se a gyári, sem az utángyártott párnával. Fejpánt sem szoros, és pontosan illeszkedik (az egyébként golyó) fejemre.
Megjegyzem, hogy kánikulában nem használtam még, de gyanítom, hogy akkor egyik bőr/műbőr párnás fejhallgatóm sem fogom elviselni magamon.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83507) szpeti40 válasza Gzula[HUN] (#83506) üzenetére


szpeti40
addikt

A fejed tetejét sem nyomja hosszabb idő után?
Ha jól láttam ugy ez nem fülre ülős?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#83508) s4tch válasza szpeti40 (#83504) üzenetére


s4tch
veterán

Az egy nagyon kényelmes fejes. Mindenki máshogy izzad, ezt képtelenség helyetted bárkinek megtippelni, mindenesetre saját tapasztalat alapján a többi, hasonló árkategóriában játszó fejhallgatóhoz képest az MDR-1A extra kényelmes, puha, szinte észrevétlen viseletnek tűnik. Bár a hangja is hasonlóan különleges lenne.

[ Szerkesztve ]

(#83509) szpeti40 válasza s4tch (#83508) üzenetére


szpeti40
addikt

Köszi a válaszod!
Mi a baj a hangjával?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#83510) Exodius válasza ribizly (#83499) üzenetére


Exodius
őstag

Kezdem úgy érezni, hogy a Yamaha HPH-MT7 felfelé veri a fejeseket a táplálékláncon. Egyre jobban érdekel.
Tőle a következő lépcsőfok tényleg a DT 1770 Pro lehet?

(#83511) Gzula[HUN] válasza szpeti40 (#83509) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Sok benne a mély, és nem mindenkinek jön be. Nekem az egyik kedvencem. Gyári párnája hamar szétjött, de az utángyártottal, amit szereztem hozzá, egy picit több magasat enged át, mint gyárilag.
Ha jól tudom, a Beats-ek sem nélkülözik a mély hangokat. Ha az amúgy bejött, ezzel se lenne gondod.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83512) szpeti40 válasza Gzula[HUN] (#83511) üzenetére


szpeti40
addikt

Hát nem nélkülözte, néha szerintem már sok is volt, amikor a szemem kopogott szinte :D

Köszi a segítséget! Most pont van fent egy aprón, lehet megveszem akkor eléggé megtetszett:R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#83513) Gzula[HUN] válasza szpeti40 (#83512) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Gondolom ez? Én is ennyiért (+posta) vettem tavaly ősszel. Dorien árultam még az övét nagyjából ennyiért (24990), de pár napja már nincs fent az övé sem. Szóval az ár is korrekt szerintem.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83514) s4tch válasza szpeti40 (#83509) üzenetére


s4tch
veterán

Mindössze annyi, hogy nem az ízlésem, illetve hasonló áron van számos olyan fejes, ami nekem jobban tetszik. Alapvetően egy mélykiemelt, lusta, nyugis hangja van, sokáig el lehet hallgatni, csak épp egy Pioneer MS5T töredék áron inkább beletalál az ízlésembe.

A kényelme, összeszerelése viszont szerintem árához képest parádés a Sonynak, és nem kell erőmű sem alá. Összességében szerintem jó fejes, ha az ember ízléséhez illik a hangja. R&B-t, elektronikus zenéket, hip-hopot biztos sokan szívesen hallgatnának vele.

(#83515) ribizly válasza Exodius (#83510) üzenetére


ribizly
veterán

Semmiképpen nem tökéletes. Azt is hozzá kell tenni, hogy mélyekben lehet kicsit több van, mint azt az ember elsőre szeretné. De érdekes módon a részleteket nem fedi el még így sem. Persze van tőle sok jobb fejes (pl. amikor az Ultrasone Signature DXP-t meghallgattam, akkor ott kiderült mennyi minden van elmosva).
Én pl ~35k-ért (eBay, bontatlan csomagolás) szereztem be, amivel nehéz versenyezni.

Kifogásolható dolgok:
- Fülpárnái, amik amúgy, ha az embernek nincsenek nagy fülei meglepően kényelmes tud lenni.
- Egy csak bal oldalon lévő kábel.
- Néha nyikorog, amikor az ember fel-leveszi.
- Lesz, akinek sok a mély.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#83516) szpeti40 válasza Gzula[HUN] (#83513) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen az:K
Neked hogy bírják a cserés fülpárnák?
Olvastam, hogy már régebben cserélted.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#83517) Gzula[HUN] válasza szpeti40 (#83516) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nagyjából decemberben raktam rá, napi 3-5 órát volt/van rajtam minden nap. Most így néz ki:

A fejpántját kezdem inkább félteni, annak ellenére, hogy az jobb anyagból készült, ezért rendeltem rá idő közben egy ilyet. Még nem érkezett meg.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83518) Exodius válasza ribizly (#83515) üzenetére


Exodius
őstag

Az Ultrasone Signature DXP 3-szor annyi, mertem remélni, hogy legalább jó ár-érték arányú, más liga azért.

(#83519) s4tch válasza Exodius (#83518) üzenetére


s4tch
veterán

Használtan árul egyet topiktárs, ennyiért szerintem röhögve megéri: [link] Ha valaki zárt fejest keres 100k alatt, vegye meg bátran, egy kategóriával jobb fejes, mint a Yamaha (és csíptem azt is). Volt nálam ez a konkrét darab, újszerű állapotban van, még lelakva sincs.

(#83520) ribizly válasza s4tch (#83519) üzenetére


ribizly
veterán

+1
Az egy igen jó ajánlat. Nem is értem, hogy nem vitték még el.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#83521) szpeti40 válasza Gzula[HUN] (#83517) üzenetére


szpeti40
addikt

Köszi!
Lehet veszek is egy fülpárnát tartalékba, mire megjön most úgyis vagy 2 hónap.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#83522) KisTücsök válasza ribizly (#83520) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ez hogy viszonyul Sonorous III-hoz? Ha hallotta valaki mindkettőt.

(#83523) vtomi2


vtomi2
őstag

Sziasztok!

Akg 712 pro-ra keresek csere fülpárnákat. Mindenhol gyárit ajánlottak a kialakítása miatt. Dekonit találtam ebay-en, viszont elég vegyes véleménnyel vannak róla, és 50€ nem akarok csak úgy kidobni az ablakon. Találtam valami utángyártottat is 20€-ért, ettől viszont félek, hogy elrontsa a hangot.

Mit ajánlotok? Írtam AKG-nek is, hogy van-e még nekik raktáron, de gondolom az is horror áron lesz :(

(#83524) #56474624 válasza vtomi2 (#83523) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha tetszik, amit hallasz, legjobb a gyárihoz ragaszkodni. Más párnával vagy bejön, vagy nem, ezt mások tapasztalatai alapján sem lehet biztosra megjósolni.

[ Szerkesztve ]

(#83525) Gzula[HUN] válasza vtomi2 (#83523) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Geekria Amazon.fr-ról?
Brainwavz?

Mondjuk mind a kettő szerelős, műanyag keret átrakós ránézésre. Csak ötletek, és +2 tipp a "honnan vegyek" listádhoz. Ja, és persze az eredeti a legjobb, ha az szoktad meg persze. Mondjuk pont ugyanolyan az se lesz újból, mert ahogy használod, kopik az anyag, tömítődnek a pólusai a bőröd elhalt darabkáival, úgy változok a hangja, csak nem veszed észre.
Ha nincs elhasználva, kiszakadva a párna, "csak" csúnya, akkor én csak kimosnám mosózsákban. Nagyon sokat segít.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83526) vtomi2 válasza Gzula[HUN] (#83525) üzenetére


vtomi2
őstag

Kiszakadva nincs, de már nem olyan puha mint régen volt, és az anyaga is olyan mintha össze lenne ragadva. Szappanos vízzel próbáltam megmosni, de nem sokat segített, mosógépet még kipróbálom.

Ez a geekria minőségibbnek tűnik mint amit én találtam, úgyhogy lehet ez lesz a befutó. Még megvárom mit válaszolnak AKG-tól.

(#83527) fehér_ember válasza vtomi2 (#83526) üzenetére


fehér_ember
addikt

Amikor szövetpárnát kézzel kimosom, akkor először fertőtlenítésképp ecetes langyos vagy hideg vízben áztatom, majd öblítés után samponos vízben kimosom/átnyomkodom. Öblítés (tiszta vízben, többször) és száradás után illatos és puha (öblítőszer használata nélkül). Szóval mosógép nélkül is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#83528) Gzula[HUN] válasza vtomi2 (#83526) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ne felejtsd mosózsákba rakni, nehogy kiszakadjon. Ha nagyon hardcore felújítást akarsz rajta csinálni, akkor mosás, és száradás után végigfutsz rajta boholytalanítóval is :))

(#83527) fehér_ember: Ha nem gáz az állapota, akkor én is csak kiöblítem.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83529) vtomi2 válasza fehér_ember (#83527) üzenetére


vtomi2
őstag

Elkezdtem kézzel mosni, de nem nagyon segítt. Olyan mintha pelyhedzene vagy nem is tudom, összeállnak a szálai. Majd még megpróbállom kimosni is, de pont ma mostunk.

(#83530) IO.sys


IO.sys
őstag

Nézegetem a párnákat, nem nagyon tudok dönteni. M50x-hez kell. Sikerült leszűkítenem 3-ra.
ProStock Hybrid - Nem mászik el a hangkép, de on-ear, ami rossz. De el tudom képzelni, hogy jól megcsinálták, tehát kényelmes.
Oval Hybrid - Elvileg jól szigetel, belefér a fülem.
Oval Micro Suede - Elvileg nem szigetel olyan jól, de extra kényelmes és belefér a fülem. Valószínűleg ez csap oda leginkább a hangképnek.

Szerintetek? :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#83531) Gzula[HUN] válasza vtomi2 (#83529) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nyilván csodát nem kell várni egy mosástól, az csak akkor segít, ha szerkezetileg nincs más probléma. Ha szét van málva a szivacs, vagy más hasonló probléma van, akkor max "tisztán" lesz rossz állapotú. Jellemzően azért elég sokat tud segíteni a mosás.

Régebben, amikor ilyen "hártyás" műbőr párnás fejhallgatóm volt, akkor nem dobtam ki, hanem lecsipkedtem róla ezt a rossz minőségű ráködölt valamit, beáztattam egy napra, azután ki lett mosva, és tök jó lett tőle. Ez esetben az öblítés nem segített volna, mert a szálak között is volt ebből a ráköldölt trutyiból. Pár hónapja a kb. 7 éves rádiós Sony-m textil párnáját újítottam fel így, ott egy része bolyhosodott is. Végig mentem rajta ott bolytalanítóval, és több évet javult a minősége.
Ha napon volt, és kiszívta a színt az UV, nyilván azon se tud segíteni.

Én max fél évente mosom/öblítem a textil párnáimat.

(#83530) IO.sys: Én az utolsót olyanra raknám csak, amin eredetileg is textil/velúr párna volt.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83532) vtomi2 válasza Gzula[HUN] (#83531) üzenetére


vtomi2
őstag

Nem számítok sokra, de eddig még nem volt mosva, csak úgy szoktam mint az egérpadom is (hogy a szivacs ne szívjon be vizet). Kézzel mostam, de még az 5. adag víz se volt átlátszó :B

(#83533) fericske


fericske
addikt

Olvastam egy jót a Hifiheadphones-on, egy 4 csillagos értékelést egy LCD4-hez.
Tetszeni fog nektek is.
Tavalyi vásárlás.
Azt mondja a delikvens, hogy nehéz a fejhallgató.
Egy LCD4 sehol sem számít olcsó fejhallgatónak. Egy normális ember kipróbál, felpróbál egy ilyet vásárlás előtt.
Azt mondja erősítő igényes. A Yamaha rádióerősítőjének a fejeskimenete gyenge hozzá, meg az Iphone-jával meg sem nyikkan.
Közben azt is írja, hogy próbálta EQ-zni mert kevés a basszusa.
Normális?
Vett egy Hugo TT-t, de az is kevés hozzá.
Egyik Hugo sem tud kiszolgálni egy nehezen hajtható fejest. Ezt is jól kitalálta valahonnan.

Egy ilyennek honnan jön a fejébe, hogy vesz egy LCD4-et?
Esetleg sikerült elpasszolni egy nagyobb tétel mariskát?

(#83534) darvinya válasza fericske (#83533) üzenetére


darvinya
titán

Inkább mariskát tartotta volna meg. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#83535) Exodius válasza fericske (#83533) üzenetére


Exodius
őstag

Ez a klasszikus eset, mint amikor a mezei autós ránéz a Forma1-es kormányra és azt se tudja, mi a fa*zt kell csinálni. :D

(#83536) -Skylake- válasza fericske (#83533) üzenetére


-Skylake-
addikt

Persze nagyrészt egy trash ez a komment, de azért két dolgot szerintem ne vessünk el :

1: az lcd4 nem nehéz, hanem krvanehéz konkrétan. Majd háromnegyed kiló az a fejes...

(Az meg hogy olcsó e vagy sem, az nézőpont kérdése.
Ha havi 12-15-20ezer USD-t keresnék pl, én is simán vennék látatlanba egy ilyen kategóriájú fejest, max ha nem jön be eladom, vagy marad az asztalon dísznek. Ez teljesen helyzetfüggő szerintem.)

2: miért ne lehetne neki kevés a basszusa ? Simán lehet, hogy pl nekem is az lenne.
Nem mindenki (szerintem egyébként meglepően sokan) klasszikus zenét hallgat ilyeneken , én sem. Amikor úgy fogok állni anyagilag, hogy beleférnek az ilyen dolgok én elfogom szórni a pénzt high-end hifire , de 98%ban elektronikus zenét hallgatok és abból is olyat, amiben nagyon nagyon domináns a mély tartomány. Egyszerűen csak imádom ezeket a cuccokat, szeretem ahogy kinéznek , amúgy is eléggé technokrata vagyok. Nem igazán érdekel, hogy melyiken szebb a hegedű, nem ezért veszek fejhallgatót. Ezen az elven simán előfordulhat, hogy más sem ez alapján választ. Természetesen nekem is nagyon fontos a hangja, én is hallgatok olyan zenét ahol ez jobban kijön, de a lényeg hogy mikor felveszem szeressem azt ami kijön belőle. Valószínűleg szeretném azt is ami egy lcd4-ből kijön, bár lehet én is nekiállnék EQ-zni , mert életembe nem hallottam még olyan nyitott fejest aminek alapjáraton elégedett lettem volna a mélyeivel. Egyet sem. Emiatt nem is gondolkodok már egyáltalán nyitottban... Mindenkinek mások az igényei , a 3-4k dolláros fejeseket abszolút nem csak azok veszik akiknek az az életük, hogy napjába 40szer meghallgatják ugyan azt a mozartot , hogy melyik fülesen a legszebb a hegedű. Van aki csak felcsapja aztán berak rajta egy Yelawolfot és örül. A különbség köztünk meg közte, hogy neki erre volt felesleges 8k dollárja ( mivel a füles mellett ugye a tt2 is 4k usd).

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#83537) #56474624 válasza Gzula[HUN] (#83525) üzenetére


#56474624
törölt tag

Na jó, de azt azért lehet tudni, hogy gyári új állapotában tetszett neki (ha már egyszer megvette, valószínűleg igen :) ), szóval mégsem akkora lutri, csak megint át kell majd állni rá.

Amúgy annyit változik egy fejhallgató hangja a felrakás függvényében is, hogy már csak emiatt is érdemes mindig némi fenntartással kezelni mások véleményét. Én előszeretettel teszem fel úgy a fejhallgatót, hogy inkább szorosabb legyen, mint lazább, mert a produkció összeszedettségén, meg úgy általában technikailag is az adja a jobb eredményt.
A szorosabb pánt sokszor látszólag a tér kárára megy. Azért mondom így, hogy látszólag, mert a technikai hátrányból is tud az agyunk egyfajta térérzetet kreálni, ez abszolút működik a fejhallgatóknál, tudatosan használják is a tervezők.

És persze fejforma függő is, kinek mennyi lesz a nyomóerő a füle körül, meg nincs is mindig lehetőség a pánt állítgatására, bár azzal majdnem mindig lehet variálni, hova kerül a pánt teteje.

Szóval érdekes téma fejhallgatónál ez a párnázás meg variálás a fejen. E tekintetben amúgy a Superlux HD330 az egyetlen olyan fejesem, amin nem lehet variálni, mert max méreten tudom csak használni. Ami azért érdekes, mert a hasonló pántmechanikájú DT770-et ilyen 2-es, 3-ason vígan használom, szóval nem tudom, kiknek a fejére szabták a HD330-ast. :N

[ Szerkesztve ]

(#83538) fericske válasza -Skylake- (#83536) üzenetére


fericske
addikt

A basszus résznél az a lényeg, hogy mivel nem tudta meghajtani nem is csoda, hogy nem kapott normális mélyeket.

"Az meg hogy olcsó e vagy sem, az nézőpont kérdése."
Ez mindig igaz. Viszont épp ezért tartottam fontosnak megjegyezni, hogy ez sehol sem számít olcsónak.
Havi usd 20ezret keresnék, és nem értek hozzá, de venni akarok valami jót, akkor Senni Orpheus, aztán nincs csodálkozás.
Amúgy te a huf 300ezres fizetésedből elköltenél vakon 60-70ezret egy cuccra, aztán mégennyit vakon egy másik cuccra, hogy hátha attól jobb lesz az első cucc?

Egyébként igen korrekt és akár basshead mélyeket is tudnak nyitott fejhallgatók is, ráadásul épp az Audeze LCD széria jó példa erre.
Miután jónéhány fejhallgatóval volt már dolgom, két dolgot nem osztok az általánosításokkal.
Az egyik, hogy zárt fejesnek nem lehet jó tere, a másik, hogy nyitott fejesnek nem lehet masszív, fogtömés lazító basszusa.

(#83539) Sinesol válasza -Skylake- (#83536) üzenetére


Sinesol
veterán

Nekem mindig az is eszembe jut az ilyesmiről, hogy ilyen az, amikor nem egy hobbista többé kevésbé elfogult véleményét halljuk, hanem azt, amit egy átlag ember objektive tapasztal az egészből. Mert hát lehet itt arról beszélni, hogy szerintünk milyen mélyre lemegy, meg lineáris, meg részletes a mély, de az a helyzet, hogy abban is van azert valami, amikor egy átlag ember felteszi és megkérdi, hogy hol a mély?

Btw. te jó ég, háromnegyed kiló? Embereket akarnak azzal kínozni vagy mi? :D
Nemrég a Sundara-t próbáltam ki, ami a maga 372 grammjával is már enyhén zavaró volt súlyban, nehezen tudom elképzelni hogy hosszabb távon bármi kényelmes lehet, ami fél kiló fölé esik.

[ Szerkesztve ]

(#83540) Gzula[HUN] válasza #56474624 (#83537) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Elsősorban abban bízom, hogy a mosás meghozza az eredményt, :)) és pár hónapot csúszik az a párna csere program.

Párnacseréről:
Nyitottaknál tapasztaltam, hogy csak rontani lehet igazából a párna cserével, "javításra" kicsi az esély. Mondjuk a Pionner A1000-es annyiban kivétel, hogy ott is bazi nagy, 10,5 vagy 11 cm külső átmérőjű a párna, és elég gáz is a minősége. Viszont a belső átmérő is nagy, és úgy kiszökik a hang, mint a huzat. Kísérletképpen ráerőszakoltam egy 10cm-eset, gyárihoz közeli minőségű textil párnát, és a hangzás alapvetően nem változott, viszont kevesebb hang szökött ki, és egy árnyalatnyit jobb lett az összkép. Bohóckodtam többfajtával is, rendeltem hozzá a korábban linkelt bundás hibridet, elé raktam műbőrt is, többfajta textilt, de itt a gyári, vagy ahhoz nagyon közeli megoldás tűnt igazinak.
Hasonlóan jártam a TAD-500-al, de egy (akkor) 5 éves, leamortizált fejhallgatóra nem akartam költeni. Lepasszoltam kisebb fiamnak, neki meg annyira tetszik, hogy csak azt viseli el magán. (Nem a hang, inkább a kényelem neki az elsődleges szempont 7 évesen.)
A Fidelio szerencsére messze van a párnacserétől, de annak meg annyira egyedi párnája van, hogy ott tuti bajban leszek, ha előjön ez a probléma.

Itt jegyzem meg, hogy (#83536) -Skylake- abban van elég mély. Nem úgy, mint egy M40X-ben, hanem egy MDR-1A után sem hiányzik belőle.

Zártaknál viszont szerintem van helye párnacserével bohóckodni, bejött az OneOdionál, a rádiós Sonymnál és az MDR-1A-nál is. Mondjuk változó volt, hogy mi jött be.

Az Oneodionál és a Sonynál már annyit csereberéltem a párnákat, hogy már nekem volt mókás (vagy beteg). Mindkettőnek vagy egy bemélyedése, ahová "bekasztva" könnyen fel lehet helyezni a párnát, csak forgatni kell, és ráhúzza saját magát. Ha a két olcsó Philips (szintén 95mm-es) párnáit, meg az eddig ki nem dobott Pioneer M290 párnáit is beleszámítom, akkor 5 vagy 6 féle textil, 2 (csupán méretben eltérő) hibrid, és egy memória párnás bőr/műbőr párnát cseréltem rajtuk, volt úgy, hogy egymás után többször is. Szóval ezeknél nem csak az volt, hogy megjött az új párna, és "ó, ez sokkal jobb, mint a gyári".

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83541) fericske válasza Sinesol (#83539) üzenetére


fericske
addikt

Átlagember lecseréli az Iphone-t egy Samsungra, hogy legyen mély az LCD4-en, te meg fellélegzel, hogy végre van valaki akinek adhatsz a véleményére, nem csak a méréseket kell bújnod ezután is.

[ Szerkesztve ]

(#83542) Sinesol válasza fericske (#83541) üzenetére


Sinesol
veterán

Mi ez a vagdalkozas, meg vagy sértödve? :D

[ Szerkesztve ]

(#83543) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok!
Feleségemet szeretném meglepni max 20k értékig Circumaural kialakítású fejhallgatóval. A zeneforrás kizárólag telefon (YT prémiummal csak azt hallgat, viszont szinte mindenféle műfajt, leginkább azért pop zenét, de rock és klasszikus is becsúszik.) Most egy BT füllhallgatója van.
A telefon (redmi note 7) képességeit figyelembe véve szerintetek egy kábeles, a fentiekben szereplő korlátok közötti fejhallgatóval jobb hangminőséget fog kapni, nagyobb élmény lesz a zenehallgatás, vagy hagyjam a francba az egészet, mert a jelforrás minősége miatt úgysem lesz számottevő különbség?🤔
Köszönöm előre is!

(#83544) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Philips Fidelio X2 mennyire számít jó vételnek használtan 25ért? (újszerű, alig haszmált)

idáig zárt kialakítású fejeseket néztem mert inkább játékra lenne, a nyitott mennyire lenne jó játékra? nagyon behallatszódnak a zajok :F sosem volt még nyitott fejhallgatóm, de állítólag nagyon jó a "tere" ennek a Philipsnek.

(#83545) ribizly válasza HELLAFLUSH (#83544) üzenetére


ribizly
veterán

Nagyon!

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#83546) Gzula[HUN] válasza HELLAFLUSH (#83544) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nekem X2HR van. Az behallatszódós. Tér is van, koncert hallgatása kiemelkedő rajta. Fun karaktere van. Viszont piszkosul szorít egy idő után a fülem előtt az arcomon, ahol rányomódik.

25-ért szerintem kimagaslóan jó vétel, az új árának töredéke.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83547) Bodz válasza Bertiee (#83543) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Pioneer SE-MS5T?

(#83548) Bodz válasza Sinesol (#83539) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jelen, kínzás mentesen. Azt írják, hogy az LCD-X 635 gramm. Tök kényelmes, sosem zavart a súlya.

[ Szerkesztve ]

(#83549) s4tch válasza Sinesol (#83539) üzenetére


s4tch
veterán

Érdekes, hogy az átlag ember véleménye érdekel, a tapasztalt fülek meg nem.

Az Elear 450g. Tegnap 5 órán keresztül hallgattam, eszembe nem jutott, hogy gond lenne a komforttal.

(#83550) #56474624 válasza s4tch (#83549) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem fontos az átlagember véleménye. Mondjuk az olyanoké, akiknek megüt a hallása egy szintet, de nincs komolyabb hifi tapasztalatuk. Magát a láncot összerakni, ahhoz kell a tudás, tudatos értelmezése a hallottaknak, de ha felteszem egy átlagember fejére, ő is hallja lenyűgözőnek, olyan "életszerűnek". Ne pedig az legyen, hogy "ahha, picit jobb a ... cuccomnál", ahol valami low-end láncot kell elképzelni, miközben egy élő hangversenyt meg valahol fényévekre helyez el az ő saját cuccaihoz képest. Ez azt sugallná nekem, hogy az én edzettebb hallásom nagyítja csak fel a valójában kicsi különbséget. :)

Gyakran olvasom amúgy, hogy hifisták, audiophilek leültetik a láncuk elé a témában nem elmélyedő családtagjaikat, ami szerintem helyes. Azt nyilván nem érdemes elvárni, hogy mondjuk kábelek hangja között különbséget halljon, de hogy utána nehezen lehessen felállítani, azt igen. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.