Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83151) fericske válasza dave118 (#83150) üzenetére


fericske
addikt

Akkor ne vacakolj. Vagy negyedóra elkészíteni háztartásban fellelhető kellékekkel. :)

(#83152) Gzula[HUN] válasza dave118 (#83150) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Muszály neki bírnia, mert alsó hangon olyan 2-3 órát van minden nap használva.

Amúgy mi lenne a bass mod? Kitömni vattával?

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83153) Exodius


Exodius
őstag

Skacok!
Akik rendeltek a Kácsától fejhallgatóhoz kábelt, azok melyikből rendeltek és mi lett az eredménye a gyárihoz képest?
A Neotechnek megéri métere a a 8.900-at vagy simán jó a 4.770 ft-os is?

[link]

(#83154) fehér_ember válasza Exodius (#83153) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én ugyan készülék összekötőt csináltam a kácsás ezüstkábelből, de minden veszített egy kicsit a testességéből a monokristályos rézkábelemhez képest. Szóval én nem feltétlenül ezt választanám, ha újra kábelt akarnék készíteni.
Amúgy lehet vannak olyan gyári kábelek, amiknél jobb lenne.
Várd meg azoknak a véleményét is, akik ténylegesen fejeskábelként próbálták.

[ Szerkesztve ]

(#83155) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Szisaztok!

Tudtok nekem ajánlani egy jó gamer fejhallgatót kb 40e ftig? Szemüveges vagyok és arra kellene valami kényelmes fejhallgató hogy ne nyomja.. :S FPSre lenne youtube,filmek,zene. a fö szempont lenne az FPS játékok. Köszönöm szépen. :)

(#83156) ribizly válasza DJZoliboy (#83155) üzenetére


ribizly
veterán

CM MH752

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#83157) Exodius válasza DJZoliboy (#83155) üzenetére


Exodius
őstag

Itt kérdezd meg. :) [link]

(#83158) bacskait válasza Gzula[HUN] (#83129) üzenetére


bacskait
tag

Köszi a segítséget.
A vége egy Akg K550 lett, használtan (18e volt :DD ), csak foszlóbna a fülpárnája.
Rendelek valahonnan, aztán befogom.

(#83159) korpicschess válasza bacskait (#83158) üzenetére


korpicschess
veterán

A gyári párnát javaslom, utángyártottakkal nem szól jól igazán, sajnos, mármint az olcsókkal. Mostmár a Brainwavznak van XL-es párnája, az valszeg jó lehet. :)

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#83160) bacskait válasza korpicschess (#83159) üzenetére


bacskait
tag

Honnan lehet ilyen Brainwavz-t rendelni?

(#83161) Exodius válasza bacskait (#83160) üzenetére


Exodius
őstag

(#83162) korpicschess válasza bacskait (#83160) üzenetére


korpicschess
veterán

Éppen a báránybőr sold-out, az szerintem nagyon jó minőség, és roppant kényelmes. Mindenesetre csak bőrben gondolkozz, a szövet párnákkal a kevés mély is elvész.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#83163) #56474624 válasza bacskait (#83160) üzenetére


#56474624
törölt tag

Túl sok reményt azért ne fűzz ehhez a projekthez:

[link]
[link]

Persze lehet, hogy van a fentinél jobban passzoló párnájuk a K550-re, de hogy egyikkel sem fog úgy szólni, mint a gyárival, abban biztos lehetsz. Ettől még szólhat akár jól/tetszetősen is, de ez a párnapróbálgatósdi abszolút lutri, hiszen a gyárihoz lett hangolva.

[ Szerkesztve ]

(#83164) leon11 válasza Exodius (#83153) üzenetére


leon11
tag

Nekem Neotech 3001-es van szimmetrikus xlr csatival Sen HD 660s-hez.
A gyárihoz képest élénkebb, részletesebb hangú, azt a bizonyos fátyolt leszedte. Egyszóval megérte.
Decemberben kipróbáltam a Kácsás ezüstöt is, nem volt rossz, de nekem nem jött annyira be. Itt írtam róla: [link]

(#83165) Begé


Begé
friss újonc

Sziasztok!

Segítséget abban szeretném kérni, hogy tudtok e ajnlani vezetéknélküli fejhallgatót ami:
zajszűrős zene hallgatás nélkül!

Alváshoz szeretném haszni - külső zajok, pl. ajtócsapkodás, flex, fűnyíró, kívülről jövő zene, horkolás elnémítására.
Tehát csendet szeretnék!
Használnám természetesen zenehallgatásra is- külső hangok teljes kiszűrésével.

Összeg mindegy.-ha funkcionál.

Új legyen, circumaural.

Az is fontos, hogy lehetőleg ne érinésre lehessen állítani, hanem gombokkal.

Sony - t próbáltam- 100000ft-ért de a zajszűrő funkció zene hallgatás nélkül- nem volt rajta.

köszönöm!

(#83166) #56474624 válasza leon11 (#83164) üzenetére


#56474624
törölt tag

Kábelcserénél nekem mindig gyanús az élénkebb, "részletesebb" hang, hogy valójában nem a torzítás lett-e nagyobb. :U

(#83167) leon11 válasza #56474624 (#83166) üzenetére


leon11
tag

Most hogy említed, biztos az! :O

(#83168) #56474624 válasza leon11 (#83167) üzenetére


#56474624
törölt tag

Benne van a pakliban sajnos. :K

(#83169) Sinesol válasza #56474624 (#83166) üzenetére


Sinesol
veterán

Vagy csak a placebo hatás az előzetes várakozás miatt.
Volt valami teszt régebben, ahol csak bekamuzták a kábelcserét és az emberek tényleg hallották a különbséget. Placebo mellett még elvileg azzal is magyarázzák, hogy ha "teszt üzemmódba" kapcsol az ember, rögtön jobban odafigyel és emiatt is máshogy hall, még ha semmi nem is változik. Plusz ugye ott van a tudat is, hogy masik eszköz, nyilvan lennie kell különbségnek, hát az agy majd talál is, felnagyit apróságokat, stb.
Bonyolult egy dolog az emberi hallás.

[ Szerkesztve ]

(#83170) fericske válasza Sinesol (#83169) üzenetére


fericske
addikt

Mindig ugyanaz a nóta.
Placebo meg mérések, számok.
Lidl fejes meg mobilteló, oszt csókolom. Minden más placebo.
Jó is annak akinek egyformán szólnak a dragonfly-ok, centrance, mojo cuccok. Kihagyta az ibasso dongle-t, mert az még olcsóbb és mégegyformábban szól mindennel is.

(#83171) Sinesol válasza fericske (#83170) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem mondtam, hogy minden ugyanugy szól, csak az a lényeg, hogy néha a valóságnál több van a dolgokba látva. Egyébként kábelekről volt szó, nem tudom hogy jöttek ide a forráseszközök, meg a lidl fejes.

Nyilván lehet amúgy a tudományt bagatellizálni, de szerintem okosabb dolog élni a lehetőségre álló adatokkal, ismeretekkel, mivel abból bajunk nem lehet, szélesebb nézőpontot adnak, segíthetnek a jelenségek jobb megértésében.

[ Szerkesztve ]

(#83172) darvinya válasza fericske (#83170) üzenetére


darvinya
titán

Lehet próbálni melyik dac eszi.meg valójában. [link] :DDD
Mert bár mostani is 24bit, de valahogy nem eszi meg, azaz túl sok neki.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#83173) Gzula[HUN] válasza bacskait (#83158) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Azt írtad, hogy jellemzően notebokkról hasznánád. Természetesen a gyári hanghoz a gyári párna lesz a legközelebbi, de ha nem most fogsz hozzáfogni fejhallgató erősítőre is költeni, meg "fejest ugrani" az audiofilek világába akkor nyugodtan rendelj Aliról vagy Ebayről valamilyen utángyárottat. A tartósságukkal nincs probléma.
Ha nem találsz típus specifikus párnát, akkor átmérőre célszerű keresni.
Viszont elsősorban tényleg olyat célszerű rendelni, amilyenre eredetileg is kitalálták. Ha bőrös volt, akkor azt, ha textil, akkor azt. Utána ráérsz kísérletezni.

A kísérletnek viszont kiszámíthatatlan az eredménye. Az MDR-1A-mon egy 3 dolláros párnával jobb lett a hangja, amit csak azért vettem, mert szétfoszlott a gyári, és úgy felcseszett, hogy a legolcsóbbat megvettem hozzá (eladás céljából), de így maradt. Fog is, elég jól egymásra találtunk.
A TAD-500-hoz nem találtam gyárit, miután gyakolatilag megsemmisült a használattól 4 év után (elég speckó, ilyen se nem circum, se nem supra), nem is lett olyan jó.
A Pio A1000-hez a gyárihoz nagyon hasonló, de fél cm-rel kisebb átmérőjű volt, amivel - nem számottevő - javulást értem el (pont rá tudtam erőltetni), de addigra próbáltam már "bundás hibriddel" és műbőrrel is. Igazából a hangja nem lett jobb, csak maradt kb., és kényelmesebb lett.
A bundás hibrid pedig az egyébként mély túlsúlyos OneOdiot világosította (nem nagyon, de igen), amire pont jó.
A rádiós Sony MDR RF810-esen pedig az OneOdio vastagabb - egyébként memória habos - párnája szinte csodát tett.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83174) DEJVID válasza #56474624 (#83166) üzenetére


DEJVID
őstag

Mitől lenne nagyobb?

(#83175) #56474624 válasza DEJVID (#83174) üzenetére


#56474624
törölt tag

Miért ne?
A leírása erre enged következtetni. Én elhiszem, hogy néhányan azt hiszitek, hogy ha már kiadtatok több ezret egy kábelre, akkor a hangnak kutya kötelessége javulni, de a hifi nem így működik. Hallás kell hozzá, nem hit. De nem házi mozi hangra izguló hangzás, hanem a zeneiségre, zenei előadásmódra fogékony hallás.

[ Szerkesztve ]

(#83176) bacskait válasza Gzula[HUN] (#83173) üzenetére


bacskait
tag

Igen, igazad van, nem most fogok fejhallgató erősítőt beszerezni.
Mivel úgysincs most készleten a báránybőr párnából, gyorsan rendelek az aliról valami olcsót, aztán majd meglátjuk. A tippet köszönöm a bőr/textil/velúr vonallal kapcsolatban. :R

(#83177) bacskait válasza #56474624 (#83163) üzenetére


bacskait
tag

Valószínűleg nem lesz nagy baj, mert maximum a gyárit veszem meg. Csak azok meg elfoszlanak nagyon hamar.
Mivel nem a fülpárna lesz a lánc leggyengébb eleme, sanszos, hogy nem kell ide eljutnom.
Viszont ez a két hsz szokat segített, mert elgondolkodtama hibriden. Köszönöm!
Érdekes ez a kereső, mert amikor tehnep beírtam a "K550" keresőszót, nem találtam meg ezeket a hsz-ket.

(#83178) #56474624 válasza bacskait (#83176) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az a probléma a K550 párnájával, hogy nem a legegyszerűbb felépítésű, mert a belső fele más típusú műbőr, az a gagyin kinéző gyűrött műbőr.

[link] : ez külsőre hasonlít a gyárira, viszont gyakorlati tapasztalat nincs vele, legalábbis nem olvastam. Abban sem vagyok biztos, hogy csak egyféle ilyen van fent ebay-en/alin.

(#83177) bacskait :

Nekem nincs tudomásom megvásárolható gyári K550 párnáról. Eddig abban a tudatban voltunk, hogy nincs. :)

[ Szerkesztve ]

(#83179) fericske válasza Sinesol (#83171) üzenetére


fericske
addikt

Mindegy miről van szó, a placebo lesz a végső válasz egy-egy fejlesztésnél. Nem az új kábel adta változásokat hallja, hanem az agyában a tündérek ciripelését, és így tovább.
Mindegy.

(#83180) bacskait válasza #56474624 (#83178) üzenetére


bacskait
tag

Valaki írta korábban (kb. 2-3 éve), hogy volt ajánlata ~4,8 Ft/db áron. Majd megkeresem.

(#83181) Exodius válasza Exodius (#83153) üzenetére


Exodius
őstag

Erre valaki? :) :U

(#83182) profesur


profesur
csendes tag

Egy jól záró fejhallgatótót keresek ami kint tartja a külvilágot, hogy nagyszerű munkámra tudjam helyezni a fókuszt és kedves kollégáimra. Eddig egy fülhallgató töltötte be a ezt a célt, de sajnos hosszútávon nem éppen kényelmes megoldás. Ár olyan 20 ezer Ft max. Ezer köszönet előre is a segítséget.

(#83183) PishT


PishT
tag

Sziasztok!

1. Csak otthon
2. Zenehallgatásra, PC játékra
3. ~20000
4. Új
5. Circumaural
6. Zárt
7. nincs elvárás
8. Magyar bolt/webshop
9. Alaplapi hangkártya, később erősítő is

Pioneer Hi-Res (SE-MS5T) szimpatikusnak tűnik (láttam,pont kapott ajánlást is nemrég), de nem tudom, hogy a mikrofon járhat e bármilyen hátránnyal,mert amúgy mikrofon nem kéne.
Előre is köszönöm! :R

(#83184) Gzula[HUN] válasza PishT (#83183) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ha a dugalj, amibe dugnád "tudja" a 4 pint, akkor nincs hátránya.

(#83182) profesur: Lásd egyel lejjebb!

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83185) leon11 válasza #56474624 (#83175) üzenetére


leon11
tag

Nem unod még, mert én igen! Nem akarlak meggyőzni, se pro se kontra, Exodius kérdésére válaszoltam.
De ha már kényszert érzel és állásfoglalást teszel, azt saját tapasztalatod alapján tedd, mert ez így csak pufogás és lózung dömping. :DD
Sinesolal egyetemben annyira tudjátok a tutit a nagyon tudományost....

Inkább teszteljetek! - bár az fárasztóbb és költségesebb. :K

(#83186) #56474624 válasza leon11 (#83185) üzenetére


#56474624
törölt tag

Saját tapasztalat, hogy ha ilyen irányú a változás egy kábelcserétől, az bizony bőven lehet plusz torzítás miatt. Az pedig csak ront az egésznek a hitelességén, hogy a kétes hírű AV Online tesztjére hivatkozol. :N
Felőlem abban hiszel, amiben akarsz, de ha egy szakmai topikba írsz tapasztalatokat, nem kell meglepődni, ha más is reagál rá az ő saját tapasztalataiból kiindulva.

[ Szerkesztve ]

(#83187) leon11 válasza #56474624 (#83186) üzenetére


leon11
tag

Tudom mit hallok elhiheted. Nem a tesztre hivatkozom hanem azt megerősítettem a saját 1-1,5 éves tapasztalatom alapján! A fejesemnél az volt a harmadik kábel amit jelenleg is használok.
Érzed a különbséget?
A teszt miatt kipróbáltam a kácsás ezüstöt is, összevetve a meglévővel és a gyárival, azzal meg nem voltam elégedett, a tesztben írottak ellenére sem.

(#83188) #56474624 válasza leon11 (#83187) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nekem meg csak 11 éves tapasztalatom van. :)
Eleve ott nem stimmel a véleményed, hogy a HD660S gyárilag fátyolos lenne. Nem az. :N

(#83189) Sinesol válasza #56474624 (#83188) üzenetére


Sinesol
veterán

Tényleg elég érdekes a dolog, mivel még azok a beszamolok is a fátyol teljes hianyarol irnak, amik amugy szubjektive fatyolosnak tartjak a korabbi modelleket. Az egy dolog, hogy szerintem sosem létezett fátyol, de ha még a megrögzött “Fátylisták” is tagadják.. :D

[ Szerkesztve ]

(#83190) leon11 válasza #56474624 (#83188) üzenetére


leon11
tag

ÁÁÁÁÁ!!! :W A Neotech 3001 van meg 1,5 éve. Ne versengjünk években mert többszörösen alul maradsz. Hidd el igazi kábel náci vagyok.
A HD600-ok tekintetében valóban ő a legkevésbé az, feltételezem nem használtad, avagy a gyári kábelét se cserélted, megint csak kétes az infód.

[ Szerkesztve ]

(#83191) #56474624 válasza leon11 (#83190) üzenetére


#56474624
törölt tag

Persze, ha elvarázsolt, magasban kiemelős hanghoz vagy szokva, akkor fátyolos. Amúgy nem. :N
Különben nem sokat ér a tapasztalatod, ha közben AV Online-ra hivatkozol. Aki kicsit is ért a hifihez, van füle hozzá, már rég felismerte, mekkora kamu újság.

[ Szerkesztve ]

(#83192) fehér_ember válasza #56474624 (#83191) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én simán elhiszem neki hogy egy monokristályos réz kábellel tisztább hangzást kapott ;]
Semmi meglepő nincs rajta. Készülék összekötőnél meg hangfalkábelnél is ez szokott lenni.
Nem hiszem hogy akkora kamu; általában elég jól eltalálják hogy mi mennyire jó csak mondjuk nem 1 csillagtól kell nézni hanem 4-től, tehát van 4 - 4,5 - 5 :D (és persze mindent a saját kategóriájában).

[ Szerkesztve ]

(#83193) #56474624 válasza fehér_ember (#83192) üzenetére


#56474624
törölt tag

Reklámújság, nem szakmai lap. Szakmai a Hifi Magazin volt, ott leírták kendőzetlenül a véleményüket. AV Online meg Hifi Piac tesztjeiben minden fasza, nincs rossz termék, lehetetlen az alapján reálisan elhelyezni bármit.

[ Szerkesztve ]

(#83194) Exodius


Exodius
őstag

darvinya is hozzá-tehetne, mert ő a kábelmester. Biztos tudna érdekességeket mondani. :)

Nem akartam vitát szítani. Csak kíváncsi voltak, ki mit hallott. Én csak feltételezésből indulok ki.
Itt van például ez a két kábel:
A bal oldalinak 160 ft métere, a másiknak 8.890. Csakhogy a jobb oldaliban az érpárok szigetelve vannak és még földelve is + még harisnyázott is.
Azt már tudom tőletek, hogy a normális XLR nemcsak hangosabb, de tisztább is, valószínűleg a földelés miatt is(nyilván ez az eszköz kialakításon is múlik). Ebben nem annyira megosztott a társaság, mint ahogy látom: itt vannak viták.

Én itt a kábeleknél CSAK előfeltételezem, hogy a drágább jobb is, hiszen látszik, hogy gondosabban lett elkészítve. Nyilván benne van az is, hogy bizonyos fejesek érzékenyebbek erre a változásra, másoknak meg meg se mozdul a karaktere. Az ezüst vs. réznél élesen kijöttek a vélemények. Hidegebb hangzás vs. melegebb, ha jól emlékszek.
Kérdés: ott lehetett-e placebo?

És hogy az általam egymás mellé helyezett kábeleknél lehet-e placebo, vagy tényleg lehet jobb az árnyékolás, földelés miatt? Ez itt a kérdés. :)

Szerintem ez kevésbé elszállt dolog, mint a kék kristályok meg varázs fakockák. :)

[ Szerkesztve ]

(#83195) #56474624 válasza Exodius (#83194) üzenetére


#56474624
törölt tag

Kábelek terén vannak a legnagyobb átverések a hifiben. Nem is feltétlenül a (pozitív) különbség meglétének kérdésessége miatt, hanem a teljesen aránytalan árazás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#83196) Exodius válasza #56474624 (#83195) üzenetére


Exodius
őstag

Az árazásban egyetértek, ott tényleg aránytalanul el tud menni a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#83197) darvinya válasza Exodius (#83194) üzenetére


darvinya
titán

Annyi teszek hozzá, hogy látatlanban, pláne egy kép alapján nem tudható valójában milyen.
Találkoztam már említet bolt kábelével, de nem voltam elájulva tőle, max. az árától.

Amit a fórumtárs említet abből a vezető anyag fajtából (én a másik anyag fajtával találkoztam), hogy neki nagyon megváltozott a hangja, abból is csak az jött le, hogy Ők megveszik fillérekből és eladják drágán.
Pontosabban, vezeték keresztmetszetben legkisebbet veszik meg és azt felárazva adják tovább.
Kábel kinézete semmit sem jelent, mert lehet vastag burkolatú.
Ha átlátszó a burkolat, akkor töltelékre (ami általában kevlár szálas, stb) feltekert vezetős.
Utóbbival találkoztam felkapot F…a kábelnél, ráadásul olyan kivitelezéssel, mint a kínai, csak rácímkézve.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#83198) #56474624 válasza Sinesol (#83189) üzenetére


#56474624
törölt tag

Arról már nem is beszélve, mennyire leegyszerűsített a hifizésben csak a magasak "fátyolosságáról" beszélni. Még, ha az is lenne a Sennheiser 6-os szériája, akkor is ott vannak az erősségei: természetes hangzás, gazdag, szép középtartomány.

A magaskiemelés meg annyira megtévesztő tud lenni, hogy érdekes, hogy kifejezetten a Sennheiser esetében beszélnek fátyolról, mintha az úgy alap lenne, hogy a többi márka hasonló kategóriás fejese hibátlan magasakkal operálna. Merthogy a relatíve többtől még önmagában biztosan nem lesz jobb minőségű, tisztább a magas.
Persze ettől még lehet, hogy a kábelcsere hozott pozitív változást, csak félreérthető volt a megfogalmazás, viszont ez esetben sem hiszem, hogy ez kifejezetten Sennheiser-specifikus eset lenne.

(#83199) Exodius válasza darvinya (#83197) üzenetére


Exodius
őstag

Hát....ez is valami. :)

(#83200) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Elkezdtem felsőkategóriás fejeseket nézegetni... Valaki gyorsan beszéljen le róluk amíg még késő nem lesz. :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.