Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72551) Kolondrum válasza Teasüti (#72550) üzenetére

Még én sem nagyon tudom, de reggel biztosan lomex aztán bontás után kialakul. A lánckenőnek készítek élő kapcsolt 12v-ot meg egyebek.

(#72552) Tarill válasza Imy (#72549) üzenetére


Tarill
őstag

Arra nem gondoltál hogy az N verzió kormányát rátedd? Mentem már olyannal és sokat javít a helyzeten, lényegébe tök egyenes háttal ülsz utána, és elfér minden a fejidom mögött nem fog akadni meg semmi. Kuplung és első fékcső kell hosszabb azt hiszem. Nekem is 2001 S-esem van hosszu távon nem tudom mennyire lesz kényelmetlen mert jogsim még nincs meg így annyira rengeteget nem mentem még vele de jó kis gép szerintem és a lehetőség adott az kormánycserére ha úgy van :)

(#72553) Imy válasza Tarill (#72552) üzenetére


Imy
veterán

Igen, de a seggem is fáj az üléspozíció sem igazán jó nekem. 183cm magas vagyok.
Amúgy ami gyenge nekem:
- világítás (2 lámpás USA modellen nem volt ilyen gondom)
- gyenge az első teleszkóp (2002-esen lehet állítani, azzal nem volt gondom), igaz lehetne variálni a rugóval
- túl könnyű, nagyobb sebességnél nem az igazi, mintha elemelkedne, nem igazán stabil
- nincs rajta ABS

Szóval a fent említett két motoron gondolkodok, arról kellene infó. :B
GSF650 S Bandit, FZ6S

(#72554) polimorf


polimorf
tag

Mivel elég sűrűn téma a láncolajozás, és én mint kardános is szinte mindent tudok róla a topikból, [link]ime egy eléggé kimeritő leirás fotókkal videókkal.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#72555) D1Rect válasza Imy (#72553) üzenetére


D1Rect
félisten

Mennyi idő után kényelmetlen ez neked?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#72556) V.Stryker válasza Imy (#72553) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az ABS-től kényelmesebb is lesz? ;]

Vagy ne kezdjem el a témát? :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#72557) HSM válasza Tarill (#72552) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem a testalkatodtól, és azon fog múlni, mennyire ülsz "helyesen" rajta. Ugye, kormányon támaszkodva kb. 100km és véged rajta.

(#72553) Imy: "túl könnyű, nagyobb sebességnél nem az igazi, mintha elemelkedne, nem igazán stabil"
Vedd le róla a szárnyakat, és akkor nem fogsz felszállni vele. :DD Viccen kívül, nem kéne ilyennek lennie.

(#72556) V.Stryker: Az ABS-től sokkal kényelmesebb. Gondold végig, csak beletenyerelsz a fékbe és minden jó lesz! (Vagy nem.) Nekem is úgy hiányzott az 1800km autópálya alatt, nem is értem, hogy tudtam végigtolni nélküle. ;]

[ Szerkesztve ]

(#72558) Kolondrum válasza polimorf (#72554) üzenetére

Nem dobtuk fel újra, csak beleírtam, hogy ha már csinálok valamit akkor ennek is az ülés alá hozom a kapcsolt és stabilizált 12V-ot.

(#72559) Something_ válasza HSM (#72557) üzenetére


Something_
őstag

Huh, ezt az 1800 km-es angol utat hanyszor fogjuk mi meg itt olvasni.. :D

(#72560) HSM válasza Something_ (#72559) üzenetére


HSM
félisten

Tán zavar? Én is sokmindent olvasok itt ami tökre nem érdekel, mégsem szólogatok be érte.

(#72561) #79335424 válasza Kolondrum (#72558) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nagyon érdekelne, hogy mivel csinálsz stabilizált 12V -ot! Kéne nekem egy 50 Wattot elbíró, ilyen kütyü.

[ Szerkesztve ]

(#72562) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#72558) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Stabilizált?! Bemenő 12-14 voltból hogyan "stabilizálsz" 12-őt? És főleg minek? :F

(#72561) Somatom: Lassú voltam. Hiába, no, öregember nem gyorsvonat.... :(((

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#72563) #79335424 válasza Bogyó bá' (#72562) üzenetére


#79335424
törölt tag

Létezik ilyen, de eddig csak batárokat láttam, és tizenezreket kértek értük. Nekem a TV -hez, és a miniPC -mhez kéne. Mindkettőnek 12V bemenete van, de pont a 12-14V ingadozás miatt nem merem közvetlenül a rendszerre kötni. Ezért most a saját, 220V -os adaptereiket használom, 12/220V -os inverter -rel.

(#72564) -Mosquito- válasza Something_ (#72559) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Legalább végre kiszabadult a városi tötyi tötyiből.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#72565) Bogyó bá' válasza #79335424 (#72563) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De csak álló motorral TV-zel, PC-zel, nem? Akkor meg max. 11,5-12,6 V lehet az akku feszültsége, ami már nem lehet veszélyes ezen eszközökre. Szerintem.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#72566) HSM válasza -Mosquito- (#72564) üzenetére


HSM
félisten

Jó is volt végre, lehetett kicsit húzni neki. :K
Amúgy meglepően szép volt nagyon hosszan a táj is, dacára, hogy végig pályán mentem. ;)

(#72567) #79335424 válasza Bogyó bá' (#72565) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem csak álló motornál használom.

(#72568) Yoshida válasza #79335424 (#72563) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Ilyesmi kellene neked, csak nagyobb teljesítménnyel: [link]

Szerk: közbe látom, ami 25W az már 9ezer :) [link]

50W 11 ezerért van

[ Szerkesztve ]

(#72569) Imy válasza polimorf (#72554) üzenetére


Imy
veterán

A régi megoldás jobb volt, nem porozódott... Az új nyitott kivitelnék sok por jut a láncra, hiába az automata kenés.Én 1-2 tankolásonként fújom be láncspray-vel, de volt olyan ismerősöm aki feltette az új láncot, és sosem fújta. És úgy is elment neki 20-25e km-t...

(#72570) Imy válasza D1Rect (#72555) üzenetére


Imy
veterán

Hát kb 1 óra motorozás után.

(#72571) Imy válasza V.Stryker (#72556) üzenetére


Imy
veterán

Nem, de biztonságosabb.

Az FZ6S kényelmesebb hosszabb távon, az SV650S jobban fekvős pozíció.

(#72572) Bogyó bá' válasza Yoshida (#72568) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az meg álló motornál nem alkalmas pontos 12V előállítására: min kb. 13,5V kell a működéséhez. Egyébként ilyen analóg szabályozó IC létezik 5A-esben is, tehát a teljesítmény nem volna gond.

- Nagyobb feszültségből stabil 12V-ot csinálni akár analóg, akár kapcsolóüzemű szabályozóval nem gond.
- Kisebb feszültségből stabil 12V-ot csinálni kapcsolóüzemű tápegységgel megint sima ügy, viszont
- kb. 12V-ból pontos 12V-ot csinálni nem egyszerű, ezért is kérdeztem.

szerk: látom közben szerkesztettél, a második linkeden lévő az teljesen korrekt! :R

szerk2: itt kell mazsolázgatni, fillérekért van: [link]

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#72573) Yoshida válasza Imy (#72571) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Én 187cm vagyok, és az fz6n-em túl alacsony. Igaz nem megyek vele messzire, így nem annyira gond. Telókon semmit nem tudsz állítani, csak hátul előfeszítést. Az én súlyomhoz (93kg) valszeg túl kevés a rugója elöl, utassal ici-pici fékre összeül az eleje teljesen.
ABS-es szerintem csak az S2-ből van, de amúgy is érdemes azt keresni. (nekem nem az van, és utólag bánom, 100-200-al többért lehetett volna ABS-esem)

Nem lebeszélni akarlak az fz6-ról, mert szerintem pöpec gép, de vannak hibái el kell dönteni ezek zavarnak-e vagy sem, viszont 9 ezer felett még Steven szerint is megjön a "tűzijáték".

(#72574) Imy válasza Yoshida (#72573) üzenetére


Imy
veterán

Mik a hibái? Erre vagyok kíváncsi. Ahogy olvastam elég strapabíró blokkal rendelkezik.

A másik jelölt a 650-es banndit, de az gyengébb.

(#72575) HSM válasza Bogyó bá' (#72572) üzenetére


HSM
félisten

Ezeket ismerem, de tudtommal mind vagy felfelé vagy lefelé konvertál csak. Aminek meg mindegy, abból nem könnyű ilyen nagy teljesítményűt találni, bár biztos van....

(#72576) #79335424 válasza Yoshida (#72568) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, pont ilyet fogtam a kezemben. Nem szívesen hordoznám, a fix beépítés meg nem opció. :)

[ Szerkesztve ]

(#72577) sdavic01


sdavic01
tag

(#72578) Teasüti válasza Kolondrum (#72551) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Aha, azt hittem vmi komolyabb dolog. Már olvastam tőled, h vannak téli projektek neked is. :)

(#72558) SymbianOS
Jah, hogy dc-dc konverter. De mire kell neked 12V? A mágnesszelep talán megsértődik a töltőfeszültségtől a láncolajzón?

[ Szerkesztve ]

(#72579) Teasüti válasza #79335424 (#72561) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én egy ilyet vettem. Nagyon baba. Kompakt mérete ellenére 15 ampert le tud adni, ami azért tekintélyes. Simán le is adja, én 300 db 5050 smd RGB ledet járatok róla (5V-on). Igaz egyelőre csak rövidtávon, amíg játszadozok. De még csak komolyabb melegedést se tapasztaltam.
Még csak asztalon fejlesztgetem a projektem, de motorra lesz felrakva cuki kis projekt dobozkában. :K

(#72572) bogyo112
Egy ideje már használok ilyen boost-buck konvertereket és az se ökölszabály, hogy akkora fesz. különbségnek kell lennie. Pl. tavaly amit készítettem analóg ledes világítást, az 5A buck konverterrel ment és álló motornál se esett be 12V alá a kimenő fesz. Jó most pár század ingadozás belefér. A boost-buck konverter meg elvileg két lépcsőben állítja elő a kimenetet, ha nem tévedek nagyot, szóval nem kéne problémának lennie, ha a bemenő és kimenő fesz. közel ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#72580) Yoshida válasza Imy (#72574) üzenetére


Yoshida
aktív tag

sportmotor.hu-n vannak túrázók a fazer topikban, de az ő használati módjuk nem veszi túlzottan igénybe a motort, vannak 100e feletti futású gépek bőven. Motor, váltó bírja. Injektoros, gond nem sok van vele, TPS szenzor volt tipushiba, de amelyik ABS-es az már gyárilag a jóval van.
Szóval hibái olyanok vannak amiket már leírtam.
Ja meg ha találsz olyat amin még a gyári sokéves Dunlop gumi van, azt kapásból le kell cserélni, mind fel van keményedve, nulla a tapadása 25 fok alatt, vízen meg életveszély. (S2-tipusokra azt írják hogy Bridgestone-al van szerelve, azt nem ismerem)
Viszont 2007 körül (után) elvileg létezett a 78 lovas nem S2 is ABS-el, előbb találtam utalást rá.

(#72581) Bogyó bá' válasza Teasüti (#72579) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Így bizony, az dupla konverziót végez. Az elsőnek linkelt viszont egy analóg-disszipatív sima stab. IC volt, arra írtam. :R

szerk: ilyet viszont házilag nem nagyon épít az ember (nincs értelme), meg kell venni a kínaiaktól "bagóért".

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#72582) #79335424 válasza Teasüti (#72579) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Ez jó cuccnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#72583) Bogyó bá' válasza #79335424 (#72582) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Van hasonló a Vaterán is, erre nem kell heteket várni: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#72584) demars


demars
addikt

Tegnap voltunk a Hungaroringen Truck Festen. Még sosem voltam ott, egy élmény volt. Élőben olyan "kicsinek" tűnt a pálya.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#72585) #79335424 válasza Bogyó bá' (#72583) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mindegy. Szerdán úgyis indulok ki melózni. Ráérek. Addig elleszek a 220V -os inverterrel.

[ Szerkesztve ]

(#72586) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Tegnap felnyitott plexinél városban beszállt egy féreg darázs. Amire megbírtam állni és levenni a sisakot addigra a fülembe állt a fasza. Úgy néz ki a fülem,mint birkózóknak. :((

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#72587) Bogyó bá' válasza FIREBLADE78 (#72586) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem megmondták, hogy lehajtott plexivel kell motorozni?! :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#72588) FIREBLADE78 válasza Bogyó bá' (#72587) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Idegesít városban. :O Viszont a nyak ugyanúgy védtelen.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#72589) runner 125 válasza FIREBLADE78 (#72586) üzenetére


runner 125
nagyúr

H jutott el a füledig? A normálisabb sisakok teljesen körbeölelik a fület, sőt, benyúlni alig tudsz kézzel szinte bárhova.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#72590) Horvi válasza runner 125 (#72589) üzenetére


Horvi
őstag

Lehet nem ilyennel kellene tolnia ;]

Hello darkness, my old friend...

(#72591) runner 125 válasza Horvi (#72590) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jobbik eset.
Reméljük nem a nyakán vannak a fülei, mint ahogy az utóbbi postja sejteti. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#72592) FIREBLADE78 válasza runner 125 (#72589) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem tudom. Kapadoztam én is és valahogy befészkelhette magát. Ég,mint a kva anyja,egész este fájt,fájdalom kezd elmúlni. :W Bementem körzetihez,de kb 20-an vártak így eljöttem a francba. Itt úgyis csak injekció segíthet,de már kibírom valahogy.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#72593) Kolondrum

[link]
Menni ugyan megy, de gyári hibás relét kapta, persze szedhettem szét. Így ebben a formában 0.6v-al mutat kevesebbet mint a valós. Gyújtásra kapcsol be, de van egy direkt mikrokapcsolo amivel álló motornál is rá lehet nézni az akkura, csak még az sem üzemel.
Képek:
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#72594) Tarill válasza HSM (#72557) üzenetére


Tarill
őstag

Azt elmondhatnád hogy milyen a helyes testtartás mert én támaszkodok és szoktam is érezni h nem tuti. Hátból kellene tartani magam 100%-ba vagy váltogatva?

[ Szerkesztve ]

(#72595) CyberPunk666 válasza Tarill (#72594) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

(#72596) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#72593) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szép a cicád. De tényleg! :R

(#72597) tboldi: az enyéimet sem érdekli a járművillamosság...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#72597) tboldi válasza Kolondrum (#72593) üzenetére


tboldi
nagyúr

A cicmic nem tűnik túl lelkesnek. :D

(#72598) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#72596) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Szép kövér macska,szeretné a kaukázusim. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#72599) BoB válasza Kolondrum (#72593) üzenetére


BoB
veterán

Neked valami problémád van a feszültséggel? Nem értem minek kell ezt minden járműbe beszerelned. :F

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#72600) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#72596) üzenetére

[link]
Kutyánk van, ő maradt szüleimmel.

Bob! Minden jó, de jópofa!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.