Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bodin


Bodin
aktív tag

Sziasztok.

Ezt a topikot azért nyitottam, hogy próbáljunk átfogóbb képet formálni a rengeteg régi típusról. Tud valaki olyan oldalt ahol le vannak írva időrendben a megjelent erősítők, hangfalak? Jó lenne ha a műszaki paraméterek, is ott lennének.
Szeretnék venni egy rendszert de ilyen hiányos tudással nem is tudom mit keressek.
Remélem hasznos lesz a topik másoknak is.

(#2) villamos


villamos
őstag

A Csabai Dániel féle Magnósok évkönyve című sorozatot keresd, jól le van írva jópár típus. A leírások mellett részletes paraméter lista, és kapcsolási rajz is megtalálható az egyes készülékekhez.
Annak idején a Hifi magazin is tesztelte ezeket a hazai gyártmányú készülékeket.
Ezeket a régi vasakat leginkább bizományiban lehet megtalálni, vagy esetleg apróhirdetés útján. Nagy teljesítményt ne várj tőlük, (remélem nem ez a cél) annak idején nem a wattokra gyúrtak.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#3) Bodin válasza villamos (#2) üzenetére


Bodin
aktív tag

Szerencsére még ma is meg lehet venni őket akár kifogástalan állapotban is, persze vannak ritkább (már akkor is) típusok is. Nem döngetni szeretnék, hanem csak nosztalgiázni. Akkor szinte csak ezek voltak elérhetők, nem volt igazán más. Ma már nem igen állják meg a helyüket a HIFI kategóriában (talán már akkor sem), de azért sok mai gagyi elbújhat mellettük. :)

Nem tudod, a Magnósok évkönyve létezik szkennelt formában is? Én az előbb találtam meg a Hifi magazint. Itt rendelhető: www.hifimagazin.hu

Illetve egy nagyon jó és érdekes oldal: www.retronom.hu

(#4) villamos válasza Bodin (#3) üzenetére


villamos
őstag

Ami azt illeti már akkor sem a csúcstechnológiát képviselték. Olyan alkatrészeket pakoltak beléjük ami épp elérhető volt, és az bizony nem volt csúcsminőség.
Ami azt illeti túl sok típus nem is nagyon volt. Mégis melyik érdekelne?

Létezik. P2P oldalakon fel szokott bukkanni néha itt-ott...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#5) KMT


KMT
addikt

Épp "most" cseréltem le a videoton erősítő + orion hs400 kombót. Nem tudom, hogy megtartsam-e, vagy eladjam-e. Bár használni nem fogom, úgyhogy... (:

(#6) Bodin válasza villamos (#4) üzenetére


Bodin
aktív tag

Mik azok a P2P oldalak? :B
Orion nagytornyon és HS 700--on gondolkodtam. Tudom azt mondják hogy az 500 szebben szól, de annyira megragadott. Vagy Videoton Altus F4, és a Videoton 2x50 W-os nagytorony.

(#7) Bodin válasza KMT (#5) üzenetére


Bodin
aktív tag

Ha hibátlan állapotban vannak jó pénzt kérhetsz értük. Ha pedig nem fontos az új cuccra a pénz tartsd meg, jó lesz a későbbi generációnak. :)

(#8) villamos válasza Bodin (#6) üzenetére


villamos
őstag

A különféle fájlcserélő megoldásokat szokták így emlegetni. Ilyen a dc (direct connect) vagy a torrent.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#9) kisninja


kisninja
őstag

Nekem orion hs 501 van. Jelenleg nem használom de soha nem adnám el. Szép jó és csodás hangja van. Mélyeket kicseréltem de a gyári is megvan.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#10) Tüzi válasza kisninja (#9) üzenetére

Van egy orion 1015-ös 4*15ös erősítőm, teljesen gyári, még a matrica is :)
Ezekívül van egy hs 280-as hangfalpárom felújítva, és egy dobozilag-nyákilag felújításra váró hs500as párom. Cefetül szólnak együtt :)) 2*100 + 2*80 meghajtva egy marantz párossal. Természetesen az 500 a hátam mögött, a 280as elől.
Nagyon jók ezek a régi vidi cuccok, én nagyon szeretem őket. Az az igazság, hogy sose fognak értük annyit adni, amennyit érnek, így meg is maradnak.
Jó persze, nem egy Dzsamó, vagy Bőzen, de ahhoz képest amennyiért lehet kapni (már ha lehet ugye ;] ) nagyon jók.

Állítólag van Fehérváron egy bót', ahol a régi vidisek szervizelik a vidi cuccokat. Tud erről valaki-valami pontosabbat?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11) Bodin válasza Tüzi (#10) üzenetére


Bodin
aktív tag

:)

villamos: így már világos, majd rákeresek köszönöm!

kisninja: mire cserélted a mélyeket?

szerk: a :) egy link.

[ Szerkesztve ]

(#12) Bodin


Bodin
aktív tag

Pár doboz teljesítmény és dobozmérete:

Orion HS 480 - 70w 95*28*24
HS 280 - 50/80w 48*26*26 9.6 kg
HS500 - 80/100w 66*40*28 14kg
HS700 - 90/120w 72*46*30 19.5 kg
HS 522 - 60/120w 77*35*29 20kg

Videoton SL 451 QB - 90/120w 85*23*26 15kg
VT DC2050E 40/50w 54*28*22
DC2550A 70/110w 65*33*24 13,5kg
DC3090 130w 75*43*30
VT Sonus C100 110*33*30 25kg

(#13) Bodin


Bodin
aktív tag

Tudja valaki az Orion nagytorony (260 SE) és a Videoton nagytorony (EA-6383 S) erősítőinek a méreteit?

(#14) kisninja válasza Bodin (#11) üzenetére


kisninja
őstag

Hát régebben lehetet kapni jo kis lengyel mélyet piros membránja volt OA11 vagy mi volt a tipusa... Sajnos a lakk elengedte a tekercset igy zörgött most egy régi somogyi van benne zöd membrános. Szerencsére ebben a dobozban minden szépen szól. :D

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#15) KMT válasza kisninja (#14) üzenetére


KMT
addikt

A szépség relatív. :P

(#16) Bodin


Bodin
aktív tag

Up, hátha tud valaki pár mérettel szolgálni. A Cleopátra is érdekel ám. :)

(#17) Degeczi válasza Bodin (#16) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hát, ritka rossz széria volt...
annyira vérszegény, se mélye-se magasa hanggal, h kikapcsolhatatlanul kapott durva mély/magas emelést, a tápellátása pedig féloldalas, ami miatt nagyokat durrogott bekapcsolásnál (hangszóróvédelem nuku)

(#18) Bodin válasza Degeczi (#17) üzenetére


Bodin
aktív tag

Van itthon 2db RK 09 jelzésű hangfalam. 16-os mély, papír magas. Valami Tesla koppintás, vagy a Tesla koppintott, nem tudom. Azokhoz gondoltam beszerzek egyet rádiót hallgatni a konyhába. A sok mini cucc meg megy a levesbe. Ahoz tökéletesen jó lesz.
Meg megfogott a mérete is. Szerintem külsőre szép és inpozáns. Csak írja meg valaki a méreteket, nem tudom befér-e oda ahova szánom.

(#19) KMT válasza Bodin (#16) üzenetére


KMT
addikt

Lemérjem neked?

Amit Degeczi írt, mind igaz. És az a vicc, hogy még így is kb 70%-os magas/mély kiemelést beállítva szólt normálisan. 0 állásban nagyon lapos volt.

(#20) Bodin válasza KMT (#19) üzenetére


Bodin
aktív tag

Megköszönném! :R
Elhiszem nektek.A kinézete minden esetre rendben lesz, főleg miután kap egy kis kék, vagy fehér fényt az eleje.

Már izzítottam egy barátomat vegye elő a használható darabjait, egyet megveszek tőle. Nála mindig vannak ilyen cuccok. :)

(#21) KMT válasza Bodin (#20) üzenetére


KMT
addikt

Videoton Cleopátra: 61*25*13.5 cm, kb 9,5 kg.

Azt sajnálom, hogy nem fotóztam le a belsejét, amikor szétszedtem. Igen vicces.

(#22) Degeczi válasza Bodin (#18) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem tűnik kimondottan jó ötletnek: ott párás, zsíros a levegő, ami nem tesz jót egy ilyen cuccnak (ami a szellőzése miatt nem zárt)

a mérete ráadásul hatalmas (vagy 15 éve eladtam, már nem tudom pontosan, de megdöbbentően nagy - látom, közben szerencsére meg is lett), így elhelyezni is nehéz - engem biztosan kivágna az asszony egy ilyennel a konyhából

a kezelése sem praktikus, mert csak 5 állomást tud eltárolni, és azt is kényelmetlen tő-potméterekkel (amik szintén érzékenyek szennyeződésre, de könnyen le is törhetnek)

konyhában szerintem úgyis csak az a lényeg, h szóljon vmi, nem a minősége (bár abban ezek a régi Vidik sem jeleskednek) - sokkal praktikusabb és asszonybarátabb egy kicsi, strapabíró konyharádió, amit a konyhaszekrény alá is szépen föl lehet szerelni

(#23) Bodin válasza Degeczi (#22) üzenetére


Bodin
aktív tag

Szerencsére nálunk más a helyzet. Elég nagy a konyha, és keveset főzünk benne, nem hiszem hogy a terhére lennének a körülmények. Pont a mérete és a kinézete miatt tetszett meg. Az hogy hogyan szól mellékes, mert amit levált az minősíthetetlen. Az élettársam szerencsére nem szól bele, szerintem örülni is fog neki.

KMT: Köszönöm, el fog férni!

[ Szerkesztve ]

(#24) aazimi válasza Bodin (#23) üzenetére


aazimi
csendes tag

Hello!

A hangszóró Kft.-nél (Szfehérvár) gyártanak ma is videoton hangfalakat, hangszórókat. A régi típusok számai alapján lehet venni azokhoz hangszórókat. Nekem is van egy videoton erősítőm és két 3 utas hangfalam, a mélynyomók habszéle ment szét, de ott vettem hozzá zsír újakat és nem volt drága sem.

Üdv.

PÜ a biztos

(#25) Bodin válasza aazimi (#24) üzenetére


Bodin
aktív tag

Igen, itt a link ha valakinek szüksége lenne rá: [link]

(#26) Bodin


Bodin
aktív tag

Tegnap beszereztem egy Cleopátrát első tulajtól. :) Majd teszek fel képeket a belsejéről is.

(#27) KMT válasza Bodin (#26) üzenetére


KMT
addikt

Mennyiért adta, ha szabad kérdezni?

(#28) Bodin válasza KMT (#27) üzenetére


Bodin
aktív tag

Volt 2 a havernak, 6k-ért vettem volna az egyiket. De inkább megegyeztünk hogy adok 7-et és adja azt aminek ő az első tulajdonosa.

(#29) Bodin


Bodin
aktív tag

Cleopátra belülről: [link]
kívülről: [link]
Supraphon, vagy hogy írják hangfal(Tesla hangszórók): [link]

[ Szerkesztve ]

(#30) Bodin


Bodin
aktív tag

Egy másik fórumon találtam:

Pedig a legtöbb videoton hangsugárzó még az elkövetett hibák ellenére is messze az olcsó kommersz házimozis cucok színvonala fölött van még mindig. Ráadásul egy-két típusnál könnyen korrigálhatók a tervezés hibái is apró alakításokkal a hangváltón (reflexcsövön, ha van). Ilyen a DC2550, DC2050, DCR3090, DC3011. Ezektől valamivel magasabb szinten állnak a későbbi '90-es évekbeli hangsugárzók, Az SL301QB, SL451... sorozat, vagy a DB2228, ami félig-meddig a preludiumra hajaz. Ezzel elérkeztünk a veszprémi videoton utolsó értékelhető hangsugárzóihoz: a régi, még viszonylag jó minőségű TVM hangszórókkal szerelt Concerto, Toccata, Cavatina.. stb sorozathoz. Itt már a váltókra is sokkal jobban figyeltek mint a régi típusoknál, jóval kevesebb a nagy, feltűnő, zavaró tervezési hiba, és végül az utolsó értékelhető hangsugárzó a Preludium, ez már egészen jónak számít még a mai viszonyok közt is. A B32-es verzió a D25-ös dómmal már hangváltó szintjén is szinte tökéletes. Tehát ez szinte az egyetlen videoton, ami gyári állapotában is megfelelő.

Esetleg (bár ehhez nehéz hozzájutni) a vifa közép és magashangszóróval szerelt Sonus C100 is egészen jó lehetőség. Csak vigyázni kell a két dán hangszóróra, mert régen nincs már utánpótlás belőle.

(#31) villamos válasza Bodin (#29) üzenetére


villamos
őstag

A trafó csak így a la natúr? Nem gyenge. :C Én anno egy 6363 -ast vettem. A trafója ennek egy vasdobozba van, gondolom árnyékolás gyanánt. Mégis eszméletlenül brummos... :DD
Nem hangolódik el? Mert szokásuk ezeknek....
Tápszűrő kondit nézd meg, nem e száraz, mint a sivatag...
Szerintem is konyhába egy kommersz párezerforintos rádió való, nem egy ilyen...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#32) Degeczi válasza Bodin (#3) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Magnósok évkönyve létezik szkennelt formában is?"

most kaptam linket erre a kincsesbányára, van itt minden!
(az "egyéb könyvek" alatt vannak a Magnósok évkönyvei)

(#33) Degeczi válasza Degeczi (#32) üzenetére


Degeczi
nagyúr

itt van pl a Cleopatra szervizkönyve is

(#34) Bodin válasza villamos (#31) üzenetére


Bodin
aktív tag

De igen, mászik az FM, de igaz nincs rajta normális antenna. Hol lehet venni valami olcsóbb, megbízható antennát? Hogy tudom külsőre megállapítani hogy egy elko száraz-e?

(#35) Bodin válasza Degeczi (#32) üzenetére


Bodin
aktív tag

:R
Köszönjük, nagyon jó kis gyűjtemény, este le is szedem ami kell.

(#36) villamos válasza Bodin (#34) üzenetére


villamos
őstag

Mérni kell, de sima multiméterrel nem fog menni, speckó mérőhíd kell hozzá, vagy mi...
Ha mért érték közel áll az alkatrészen szereplő értékhez, akkor jó. Ha viszont száraz a kondi, akkor drasztikusan kevesebb...
Szerintem tökmindegy, antennával is mászni fog... :DD
Antenna gyanánt egy hosszabb drótdarab is megteszi akár, de készíthetsz egyszerűen szalagkábel antennát is...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#37) Degeczi válasza villamos (#36) üzenetére


Degeczi
nagyúr

így van, nekem is nagyon "mászkálós" viselkedése rémlik
megváltás volt utána az a kis Orion tuner (digtális kijelzővel, de amúgy még éppilyen analóg fölépítéssel), mert az mindig stabilan az állomásokon maradt

ráadásul az Adia/Cleón asszem az első programgomb előtti csonk forgatásával volt ki/be kapcsolható az AFC, ami elég kényelmetlen, rossz fogású

(#38) rampez


rampez
csendes tag

Sziasztok remélem jó helyre írok. Szeretnék 1 videoton 2 utas hangfalamat új hangszórokkal ellátni. 1 videoton hi-fi BOX brillant 4 lábon :D Van 1 25cm és egy 9cm es luk rajta. 8ohmra gondoltam, vagy hany wattot rakjak bele. Tudnátok tippet mondani hogy hol tudnám beszerezni a hangszórókat, hangváltót bele. Hirtelen ezek jutottak eszembe. Előre is köszi a válaszokat![link]

[ Szerkesztve ]

(#39) Bodin


Bodin
aktív tag

Szerintem úgy lesz megoldva a probléma, hogy elhozza a másikat és ha az jó, akkor kicseréljük. :)

(#40) Bodin válasza rampez (#38) üzenetére


Bodin
aktív tag

Szia.
Van Fehérváron egy cég ami a mai napig gyárt Videoton hangszórókat. Az ottani fórumon van egy ott dolgozó aki osztogatja a tanácsokat. Biztos tud segíteni. Írd meg neki a doboz méreteit, űrtartalmát is.

(#41) Bodin


Bodin
aktív tag

(#42) rampez válasza Bodin (#40) üzenetére


rampez
csendes tag

60 magas 35 széles 32 mély akkor várom a szakember tanácsát. szerintem ez durván 52liter ahogy a belső méretével számoltam. Ahhoz a fórumhoz mondassz 1 linket? Persze én is videotonra gondoltam, más az eszembe se jutott volna. Csak h melyik típus számú hány watt. Köszi!

(#43) Bodin válasza rampez (#42) üzenetére


Bodin
aktív tag

Bocsánat, itt a link: hangszoro2000
Pontosítanék, nem Videoton hangszórókat gyárt, de helyettesíthetők vele. Pl a DC 3011A az sokkal szebben is szól az újakkal. Shalafi66-ot keresd.

(#44) villamos


villamos
őstag

Csak egy tipp, de ahogy olvasgatom a hangszórós topikot, a következőket feltételezem...
Shalafi azt fogja mondani, hogy nincs sok értelme dobozhoz hangszórót keresni, hanem egy adott hangszórókhoz kell dobozt építeni.
Az új hangszórók teljesen másmilyen paraméterekkel rendelkeznek (sokkal jobbak), ezért nem passzolnak a régi dobozokba.
Azt fogja tanácsolni, ha szereted a hangját, hogy az elhasználódott hangszórókat javíttasd meg, ha még megvannak. A magassugárzó kiváltható...
Azt is fogja mondani, hogy a régi Videoton dobozok többsége ezer sebből vérzik :DD, mind maga a láda, mindpedig a benne lévő hangváltók megérnek egy misét...
kb... :))

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#45) fero02 válasza villamos (#44) üzenetére


fero02
veterán

És lehet, h talán nem véletlenül mondja? :U ;)

(#46) villamos válasza fero02 (#45) üzenetére


villamos
őstag

Azt nem írtam, hogy nincs igaza, vagy azt hogy nem értenék vele egyet, csak azt hogy mit fog mondani... :DDD

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#47) shteer


shteer
titán

egy DC2580 hangfalpár birtokosa vagyok, sajnos az egyikben elszállt a hagváltó (elégett:() és vele együtt a mélynyomó

somogyi sbv2530 és hv316a került bele

természetesen egészen másképp szól :(

most gondolkodom, hogy felújítom a másikat is (klaffog a mély benne) de ha van jobb alternatíva, ne kíméljetek :)

:R

..szerintem jónak tűnik

(#48) rampez


rampez
csendes tag

Ha tényleg semmi okosat nem tud majd senki mondani, majd ami passzol bele belerakom, csak szól majd. Nem törexem a HI-END minőségre az azoknak való akik már nemtudják a pénzt hova elverni.

(#49) rampez válasza shteer (#47) üzenetére


rampez
csendes tag

Én nemakarok beleszólni nemis ezzel foglalkozom de igazán lehetett volna bele nagyobb váltó szerintem a hangot nem befolyásolta volna.

(#50) Bodin válasza shteer (#47) üzenetére


Bodin
aktív tag

Jótanáccsal sajnos nem tudok szolgálni, mert csak lelkes érdeklődő vagyok én is.
De esetleg közzé tennéd a hangfalaid méreteit? Szeretném bővíteni a lenti listát, már van egy pár új. Ha lesz időm begépelem őket ide.

szerk:
Tud valaki típust mondani? [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.