Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38101) Xaels válasza sdavic01 (#38100) üzenetére


Xaels
félisten

R6 szerintem, de ugye ez függ némiképpen az évjáratoktól meg a tőkétől :D

(#38099) SymbianOS: szomorú. Reméljük azért felépül. Te meg vigyázz magadra.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#38102) fattyu válasza sdavic01 (#38100) üzenetére


fattyu
veterán

gsxr 600 gyártásban 1992től.
Hogy csak az egyik pécézzem ki.

Érzed ugye nem volt okos kérdés...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#38103) sdavic01 válasza fattyu (#38102) üzenetére


sdavic01
tag

nem kell ezen lovagolni.. :(

Arra lennék kíváncsi, hogy a gyártók milyen megbízhatók és minőségiek meg stb.
Ha a 3 közül mindegy melyik lesz hidd el örülni fogok:) :R

(#38104) Xaels válasza sdavic01 (#38103) üzenetére


Xaels
félisten

Ülj fel mind3-ra ha tudsz és a saját segged döntsön.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#38105) Something_ válasza sdavic01 (#38100) üzenetére


Something_
őstag

Kb ezeket nézegettem az elmúlt pár hónapban, plusz még rákacsintottam a 600as fazerre.
Mindig a Hondánál kötöttem ki, azon belül is az F4i-hez. Habár nem tudom, hogy milyen árban gondolkodsz, én lekorlátoztam magam max 900e-nél.
Mikor a konkrét vásárlásra kerül a sor, biztos, hogy kipróbálom azért a felsorolt típusokat is, kivéve az RR-t, mert az millán felül van.
Hondához azt írták, hogy brutál megbízható, Suzuki pedig viszonylag olcsón szervizelhető. Yamaha, pedig Yamaha :D

(#38106) sdavic01 válasza Xaels (#38104) üzenetére


sdavic01
tag

sajnos az még 4 év múlva lesz csak mások véleményére lettem volna kíváncsi de boccs..

(#38107) sdavic01 válasza Something_ (#38105) üzenetére


sdavic01
tag

Én is hasonlókat hallottam :D Kitudja mi lesz még 4-5 év múlva, de majd valamit beújjítok :D

(#38108) fattyu válasza sdavic01 (#38103) üzenetére


fattyu
veterán

Nincs ilyen. A négy japán gyártó 600asa mind jó gép.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#38109) Xaels válasza sdavic01 (#38106) üzenetére


Xaels
félisten

4év múlva még átfordul a világ... A motorválasztás olyan, hogy függ a saját preferenciáktól. Kényelem, üléspozíció és stb. Az meg, hogy itt ki mit mond nem lesz objektív mert mindenkinek húz a szíve valamelyik márka vagy típus irányába.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#38110) Ferdzsoo válasza csongi (#38097) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jah csak a haszn. utasítás is azt írja hogy ha folyamat rá van kötve az akkura akkor lemerítheti.
De én meg arra gondoltam szerelek rá egy kis kapcsolót, aztán ott megszakítom a + -t és máris ráköthetem az akkura nonstop. Úgyis ha kell elő kell kukáznom az ülés alól, akkor az semmi plusz hogy egy mini kapcsolót még bekapcsolok. A kapcsoló elé meg berakom a biztosítékot és voilá minden meg van oldva... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#38111) Yoshida válasza Ferdzsoo (#38110) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Egy darab relé kell, amit a gyújtás meghúz, és segítségével a direktbe az aksira kötött cuccod (a relé közbeiktatásával persze :) ) automatice elindul.

(#38112) Ipadipad


Ipadipad
tag

sziasztok
érdeklödni szeretnék hogy most vettem egy HONDA CBR 600-as motort ami 1988-as
nos mivel külföldi papirokkal rendelkezik (német) igy szeretném itthon is forgalomba helyezni

azt szeretném megtudni hogy a
-regisztrációs adó
-forgalmi engedély
-müszaki
mennyibe kerülne ?
esetleg kell még valamit ezen kivül csinálni vele ? esetleg valami plusz költség ?
motor állapota szinte hibátlan 1-2 karcot leszámitva (szinte olyan mintha most hoztam volna ki a boltbol )

plusz még azt szeretném megtudni hogy hasonló idomot szeretnék rá vásárolni mint ez:

teljes méret

hol érdemes ilyen idomot olcson vásárolni ? ( az se baj ha használt csak normális állapotba legyen)
plusz ha komplett idomszettet veszek akkor gondolom elöl kell külön lámpát is vásárolnom igaz ? kb mennyibe kerülne ?

elöre is köszönöm szépen a segitséget :)

L26bKz

(#38113) tboldi válasza Ipadipad (#38112) üzenetére


tboldi
nagyúr

Regisztrációs adó
Átírás
A műszaki vizsga pedig 11000 Ft.

Idomot meg biztos kapni, de szerintem csak olyat, ami gyárilag is van rajta, esetleg más festéssel. Az újabb típusé nem hinném, hogy egy az egyben jó lenne rá.

[ Szerkesztve ]

(#38114) Xaels válasza Ipadipad (#38112) üzenetére


Xaels
félisten

A forgalmizás 40-50k között lesz kb. Az idomot meg felejtsd el szvsz.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#38115) fattyu válasza tboldi (#38113) üzenetére


fattyu
veterán

én szerintem ironizált. legalábbis iszonyuan remélem.

az idomos kérdés nem lehet komoly.....

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#38116) DigitXT válasza Ipadipad (#38112) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerintem egy '88-as CBR-re nagyjából sehogy nem fogod rávarázsolni a ~20 évvel fiatalabb verziójának "idomszettjét". Azért ennél több dologban térnek el...:))

Szerk: megelőztek.:R

[ Szerkesztve ]

(#38117) Dexar007 válasza fattyu (#38115) üzenetére


Dexar007
veterán

A masik kerdes sem az,remelem.:D Megvesz egy kulfoldi papiros motort,aztan pedig erdrklodik,hogy mennyibol jonne ki a magyar forgalmi.

Give me your cum,bull!

(#38118) fattyu válasza Dexar007 (#38117) üzenetére


fattyu
veterán

azt én is csak kábé tudom pedig nem magyar papíros volt a firebladem. De nem én intéztem.
De az idom...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#38119) Ipadipad


Ipadipad
tag

az nem baj ha nem ileszkedik rendesen . mert rokonom nagyon ért a motorokhoz es valahogy megoldaná
motort meg azért vettem meg mert nagyon olcson árulták 13o.oooft volt
meg a streetfighter styluson is gondolkoztam :)

L26bKz

(#38120) csongi válasza Ferdzsoo (#38110) üzenetére


csongi
veterán

Tokeletes :)

ipadipad: lehet hogy sikerul feletnni, de nagyon sok munka, es kerdes megeri e a befektetes? Az az idomazett csak saccolva is az 500k kornyeken van.Vagas hegesztes nelkul nem fog menni, es ha lesz toresed minden idomot ujra egyedire kell gyartani.

[ Szerkesztve ]

(#38121) vendingo válasza Ipadipad (#38112) üzenetére


vendingo
veterán

Most papíroztunk egy 125-ös vespát 80-ért. Neked kb 100-ba lesz.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38122) PoLizei válasza Ipadipad (#38119) üzenetére


PoLizei
aktív tag

De gondolom, a rokon még nem hallott a tervedről :U

P*L****

(#38123) kcsa válasza vendingo (#38121) üzenetére


kcsa
veterán

Még rákölt idomszettre háromszázat, és ott lesz mintha vett volna egy fiatalabbat :DDD

(#38124) Integra válasza Ipadipad (#38119) üzenetére


Integra
titán

Nos, a gyári ára valahol 600k darabokban, bontottban is a fele nagyjából. Én nem erőltetném a helyedben. Bóvli kínai plasztik is szállítással 100k körül van, vagy üvegszálas gyorszáras idom.. És első fényszórókról még szó sem volt.. Bontottan is 25-30k körül van darabja. Műszakin szerintem át nem tolod. Használd ahogy van, költsd bényára és motorozz :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38125) yodamastah


yodamastah
őstag

Remélem lesz fotó a felgányolt 07 RR idomról. Olyasmi lesz a végeredméy mint az indiai 206 peugeot reklám :D

Ha jól látom a fotón tök normális állapotban van a gyári idom. Használni kell azzal aztán kész.

[ Szerkesztve ]

(#38126) Bogyó bá' válasza yodamastah (#38125) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De úgy nem elég "menő" az öreg motor... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#38127) Something_


Something_
őstag

Nah, beugrottam a Karasnába aláöltözőért. Csak felsőt akartam, kinéztem ezt: Dainese Dynamic Cool Tech
Nyár elején kaptak 50 db-ot, ami olyan kicsi méret volt, hogy visszaküldték mindet.

Viszont utolsó darabként megkaptam akciósan ezt, csak egy XXL-es méret volt, ami pont jó volt rám :) : [Dainese Maglia Air Breath]

Elvileg még jobb is, mint amit eredetileg akartam, mivel vékonyabb. Valami oknál fogva megszüntették a gyártását.

Ma tesztelem :-)

Jah meg vettem egy ilyen zoknit, mert a kasszához ki volt rakva:D

[ Szerkesztve ]

(#38128) kcsa válasza Something_ (#38127) üzenetére


kcsa
veterán

Minden kereskedő álma vagy :DDD

(#38129) DigitXT válasza kcsa (#38128) üzenetére


DigitXT
félisten

Kíváncsi vagyok, hogy a zokni is Dainese, vagy csak megy a színe a motorhoz?:DDD
Szerk: bocs megnéztem jobban, nincs kérdés: az.:D Dainese alsógatya nem volt?
Szerk2: 5300 pénzért amúgy ez is valami spéci aláöltöző? (Most viccen kívül...:F)

[ Szerkesztve ]

(#38130) Something_ válasza DigitXT (#38129) üzenetére


Something_
őstag

Mára kellett, ez volt közel ;] ;]

Elvileg igen, ez is elvezeti az izzadságot (fogalmam sincs, hogy és hova) és elvileg segíti a vérkeringést.

Google fordító :D Dainese Motorbike Mid Sock
Ergonómia:
Compression vonalak fenntartásához izmok az alacsonyabb rezgések és optimalizálása vérkeringés
Boka támogatja a jobb kényelem és a vezetési
Talpbetét padding elkülöníteni a lábát a rezgés
Anatómiai aszimmetrikus vágás, differenciált a jobb és a bal láb
Párnázott lábujjak alacsonyabb indítási nyomás az út során
Hőmérséklet beállítás:
Heel, talp és a lábujjak készült Nanoglide ™ anyagból a nagyobb légáteresztő, optimalizálása a hőszabályozás, az alacsonyabb nedvesség, kisebb súrlódások a bőr és a szövet, hogy csökkenti annak kockázatát, hólyagok és bőrirritáció
Hűtött hálós panel a hátsó láb

[ Szerkesztve ]

(#38131) afrojack1


afrojack1
senior tag

ez a nekem való topic! :K
bár így ahogy elnézem, vannak is quadosok is? :B

SC: Herczku_Death

(#38132) -Mosquito- válasza DigitXT (#38129) üzenetére


-Mosquito-
őstag

"Dainese alsógatya nem volt.. "
Azok a Béjemvések. :D

Egyébként tényleg jók ezek az aláőltöző cuccok. :K

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#38133) Ferdzsoo válasza Something_ (#38130) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nekem Air Breath-em van komplett, nagyon szeretem, nagyon jó, a 33 fokban sem folyik rólam a víz, nem mondom hogy nem izzadok, de nem folyik rajtam, míg ha rendes sima pólóban vagyok már 26 -27 fokban is ömlik rólam a víz a bőrcucc alatt... nemtudom mit csinált de egyszerűen kurvajó. :D

Ja és egyáltalán nem büdösödik. Vagy 6-8x felhúzom, ha nincs kánikula még többször is, míg egyszer sima langyos vízzel kézzel kiöblítem.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#38134) Something_ válasza Ferdzsoo (#38133) üzenetére


Something_
őstag

Ez is ilyen Active Coolmax, majd veszek alsót, de az sanszos, már csak jövőre lesz esedékes.

(#38135) Polemius


Polemius
aktív tag

Féktárcsazárat (vagy tárcsafékzárat, mindenhol másként írják...) milyet érdemes venni?
Csak ABUS-t, vagy van más gyártó is amelyik szóba jöhet?
(A honnanra is jöhetnek tippek.)

Másik kérdés:

Balesetbiztosítást (nem utazásit, hanem folyamatos, éveset), kimondottan motorosokra szabva kínál valamelyik nagyobb biztosító?
Egyszer belefutottam egy oldalba ahol kimondottan motorosbarát biztosítások voltak (felszerelést is térítettek), de most sehol sem találom...

[ Szerkesztve ]

(#38136) Ferdzsoo válasza Polemius (#38135) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A felszerelés térítés Aegon motorcascóban van benne. De soha nem fogod megkötti horribilis ára van. Merthogy külön csakazt nem lehet.

A balesetre pedig igen van és az a neve hogy életbiztosítás. :)
Abban lehet kiegészítőként baleseti biztosítást kötni. ;)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#38137) vendingo válasza Polemius (#38135) üzenetére


vendingo
veterán

A túráim során amiket látok, annak a fele 3000ft-os aldis zár.
Ha elakarják vinni, elviszik abusostol aldistól mindenestől.Szerintem mindegy milyet veszel.

Érdemesebb riasztósat venni, abus jókat csinál, 20-25-től kezdődnek.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38138) Ferdzsoo válasza Polemius (#38135) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ha láncozni akarsz akkor ALMAX de ez rohadtdrága, a többi nemsokat ér...
De én is azon a véleményen vagyok, ha el akarják vinni, bárhonnan elviszik...
Ismerősömnek a panelok alatti garázsból akarták elvinni a gépét, a Sentinel cucc jelzett neki lerohant azok meg elmenekültek. De ha kinézik bárhonnan elviszik szerintem----

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#38139) Bogyó bá' válasza Ferdzsoo (#38138) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintetek szabad "nem láncozni"? Elmegyek mondjuk Erdélybe, be akarok menni egy múzeumba vagy várba, a motort meg kint kell hagynom az utcán. A legértékesebb holmijaimat tartalmazó tanktáskát magammal tudom vinni, de a többit azt nem. A legbiztonságosabb nem egy jó vastag lánccal valami lámpaoszlophoz kötnöm a motort? Fényes nappal csak nem állnak neki flexelni, ugye? :F :Y

szerk: van nagyon masszív, drága biciklis U-lakatom, de a motort mindenestől behajítják valami furgonba, és kész... :((( Viszont ha szerintetek "fölösleges" a lánc, akkor nem cipelném azt a fél oldaltáskát kitöltő, 4 kilós vackot.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#38140) vendingo válasza Bogyó bá' (#38139) üzenetére


vendingo
veterán

A balkánon még a sisakot is rajta szoktuk hagyni, senki nem nyúlt eddig még semmi cuccunkhoz.
Lehet csak szerencsénk volt.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38141) kcsa válasza Bogyó bá' (#38139) üzenetére


kcsa
veterán

Nem flexel ott senki semmit. Elég ha ránézel erre a videóra :) Persze az alkalmi, felkészületlen tolvajok ellen igenis kell a lánc.

De vannak már advanced tolvajok akkus flexszel...

(#38142) Ferdzsoo válasza Bogyó bá' (#38139) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A nagyobb gépeket kizárólag furgonnal lopják, ezellen nemsok lánc véd meg... Aki furgonnal jön annál lesz ez a rohadtnagy bolt cutter is. 10 sec. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#38143) Dexar007 válasza Bogyó bá' (#38139) üzenetére


Dexar007
veterán

Erre en is kivancsi lennek.En sem szeretem csak ugy otthagyni a motort,meg a hazunk elott sem,nem hogy egy ismeretlen helyen. :F

Give me your cum,bull!

(#38144) Something_ válasza Ferdzsoo (#38142) üzenetére


Something_
őstag

Motorral, hogy kell elképzelni, hogy pl leugrik az ember a Balatonra, Velencei tóra megmártózni 1 napra, hol lehet hagyni a motort? Mármint én kb nem tudnék kikapcsolni úgy, hogy a motor kint áll az autók között, akár leláncolva, mert ugye az 10 mp, 30 mp beemelni autóba. Mik a bevett szokások?

(#38145) vendingo válasza Something_ (#38144) üzenetére


vendingo
veterán

Egy forgalmas strand parkolójában senki nem fog nekiállni fűrészelni, meg furgonra rakodni.

.mf boszniában egy lepra környéken hagyta a motorját zárban a kulccsal, senki le se sz.rta.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38146) Xaels válasza Something_ (#38144) üzenetére


Xaels
félisten

Ha ennyire parázik az ember akkor általában ilyen helyeken (bár nem közvetlenül a parton), de vannak őrzött parkolók.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#38147) Something_ válasza vendingo (#38145) üzenetére


Something_
őstag

Hmmm :-)

Xaels: és tényleg, akkor ott tuti biztonságban van :-)

(#38148) vendingo válasza Something_ (#38147) üzenetére


vendingo
veterán

Most jöttem meg túráról, ahol sok esetben csak az utcán állt a motor, pl. Albánia, macedonia, montenegro, horvátország. Valaki a dobozokat is rajta hagyta, semmi nem tűnt el, pedig albániában ha valaki flexelt volna zárat, vagy furgonra akarta volna rakni a motort, akkor még segítettek is volna neki a járókelők.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38149) Xaels


Xaels
félisten

Amióta meg van a ZL400 azóta nem vettem láncot. Ezek után nem is fogok :D

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#38150) Something_ válasza vendingo (#38148) üzenetére


Something_
őstag

Csak szólok, hogy ez Magyarország :-) Múlthéten a sima alu megállítótáblánkat vitték el a bolt elől 12:30-kor. Megálltak, 10 mp-et nézték, aztán tök természetesen elvitték. A kamera felvette az egészet, de ugye kb semmit sem jelent :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.