Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146801) bacus válasza Gaboman (#146800) üzenetére


bacus
őstag

Szerintem a mostani huszon és harminc évesek el sem indulnak, amíg nem szól jó hangosan a zene. Mivel van klíma, fel sem merül, hogy leengedjék az ablakot.

Amíg messzebb vagy szart sem ér a hangos kipu, amikor meg már közel, akkor csak arra jó, hogy megijeszd és rádrántsa a kormányt.

Volt idő, mikor én is úgy gondoltam, hogy a hangos életet menthet, de azóta látom vezetni a gyerekeim generációját. Szart se hallanak a külvilágból.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#146802) Gaboman válasza bacus (#146801) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem is velük van a legtöbb baj, hanem a 70-80 èves, idősekkel.Nekem mindig velük gyűlt meg a bajom.Egyszrűen nem tudjàk felmèrni milyen távolságra vagy, 90%nak vezetni sem szabadna, de a doki elintèzi nekik sajnálatos módon.Lakott területén belül ahol halkan mész mintha az úton sem lennél, annyira nem foglalkozik veled.De ha kint megyek ès szól a gèp akkor nagyobb az esély hogy hallja hogy jövök, ha felmèrni ott sem tudja a távolságot.Mègis óvatosabb, aztán meg vannak a balfaszok akiknek teljesen mindegy ha anyahajóval mennèk akkor is kinönnek elèd.Èn valójában ezért úntam meg a műúton történő motorozàst, kint a határban 1000x nagyobb biztonságban vagy.Nyugodtan megyek ki, nem úgy mint műúton ahol úgy kell közlekedni mintha mindenki meg akarna őlni.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#146803) bardi válasza bacus (#146801) üzenetére


bardi
aktív tag

Ugyan ezt akartam írni, felhúzott ablakkal meg zenével már csak akkor hallani, amikor elmegy az ember mellett a motoros. A 70-80 éves idősekkel meg csinálhatsz bármit, azok mennek csőlátással, külvilágból semmit se észlelve, körfogalomból kifelé a zebrán úgy basznának el, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne.

'92 Honda VFR 750

(#146804) Gaboman válasza bardi (#146803) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ahhoz nagyon kell szólni a zenének, ha az enyémet nem hallod akkor a saját szavadat sem a kocsiban.Ez ellen pedig semmit nem tudsz tenni, max lassan mész amikor kereszteződéshez èrsz.De a normálisan közlekedők, akik a külvilágból is szetetnek hallani valamit ők tuti felfigyelnek rà.

[link] Hidd el ezt hallod amennyiben te a normálisan közlekedők közè tartozol.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#146805) Shadowbull válasza Jakab66[hun] (#146789) üzenetére


Shadowbull
addikt

Nade ennek a közúti közlekedéssel kapcsolatban pontosan milyen relevanciája van?

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#146806) madagaszkar


madagaszkar
tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy van e tapasztalata valakinek a LIDL-ben kapható bukósisakkal kapcsolatban. [link] 2024.02.17-től lesz elérhető. Azt tudom, hogy már évek óta szerepel a kínálatban náluk és ahogy nézem a képeket, mindig változtatnak rajta valamit. Remélhetőleg jó irányba. Mindig is szemezgettem egy felhajthatós, beépített napszemüveges sisakkal, csak amiket néztem túl drágák voltak, ez még beleférne a keretbe. A mostani sisakom már 8 éves és megérett a cserére.Egyébként egy 125-ös gépem van, amivel 80-90km/h sebesség között szoktam motorozgatni rövidebb, max 100-200 km-es távokon.
Köszi a válaszokat előre is.

(#146807) dellfanboy válasza madagaszkar (#146806) üzenetére


dellfanboy
őstag

topic keresőben rákeresel fogsz találni érveket, ellenérveket.

most nézem L-től indul, van akkora fejed?

azt meg nem értem, hogy 125ös paripád van ilyen esetben megkérdezi vki-vmi bukás előtt, hogy mekkorát akarsz esni? kismotorral is lehet nagyot esni...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#146808) syler123 válasza madagaszkar (#146806) üzenetére


syler123
veterán

Ez már nem Crivit márkanévvel fut, szerintem most más a beszállító. Pinlock sincs, ami nagy előnye volt.

(#146809) Jakab66[hun] válasza Shadowbull (#146805) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Csak arra utaltam hogy a hang igenis hozzá ad az élvezeti faktorhoz. Nem kell túlgondolni.

Gipsz Jakab

(#146810) Topiccsendőr válasza madagaszkar (#146806) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ilyennel epp nincs, regebbiekkel van, ami amugy sem relevans, mert a beszerzesi lanc ugy mukodik ezeknel a nemet diszkontlancoknal, hogy vagy atvesznek a nemet anyaceg online valasztekabol vmit, vagy egy fogalmatlan beszerzo ramutat valamire, - egy altalaban kinai gyartonal- hogy akkor mostantol ezt aruljuk a mi logonkkal.

Osszehasonlitjak a termekeket a konkurenciaeval. Es belovik nagyjabol a minoseget. Akik ezeket csinaljak, azok nem motoros emberek, Hanem vergeci beszerzok, akik alkudozni tudnak, egyebek nem erdeklik oket.
Szoval ezek a sisakok mind ugyanolyan szarok/jok. Majdhogynem mindegy, melyiket veszitek.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#146811) syler123 válasza Topiccsendőr (#146810) üzenetére


syler123
veterán

Melyik felnyitható sisakra mondanátok rá, hogy már használható?

Néztem a W-TEC YM-926-ot, de fel tudok menni az LS2 FF902 Scope-ig, ha az jobb bármiben is. Mondjuk hangszigetelés. Megmondom őszintén szerintem bármelyik sisakban meg lehet halni, nem akkora a difi, mint amennyire elő van adva. Az fontosabb, hogy legyünk figyelmesek.

[ Szerkesztve ]

(#146812) norbert1998


norbert1998
veterán

Hú de sok motorost láttam ma!
Eljöttünk mi is, párommal felkerekedtünk, Szombathelyről Szolnok, Kecskemét. Csak mellettem ült, nem mögöttem :B

(#146813) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Óh, hogy nem tudnak ebből a LIDL-es sisakból nagyobb méretet is forgalmazni. Egyszer a nagyobb (XL) méretet próbáltam, a fülemig sem ment le......Kollégám vett, ami pár éve ment, ő nagyon dicséri.
Persze, gondolom, nem sokan vagyunk akiknek a 2XL méret sem mindegyik jó...... :B
Mindegy, asszonynak lehet veszek egyet, ő átlagméret. Hátha egyszer végre felül mögém, eddig nem sikerült rávenni. :D
Amúgy ilyen matt fekete sisakjaim vannak, a régebb óta használt valósággal kifehéredett, ilyen szürkés lett foltosan. Először azt hittem, penészes, de nem. Lesikálni sem lehet, egy valami működik, ideig-óráig, hogy gumiápoló szerrel bekenem, ez visszaadja az eredeti színét, eltűnik a szürkülés, pár hónapig. Van erre valami megoldás, vagy ez ilyen lesz mind..?

(#146814) syler123 válasza Zoli bácsi (#146813) üzenetére


syler123
veterán

Nekem olyan 3 éves lehet a Crivit lidl-ös, bár nekem kisebb méret kell, az M-es bőven jó. Nekem nagyon tetszett, egész tartós szerkezet, egyedül a plexit tartom undorító dolognak, hogy egyszerűen nem tudok hozzá venni.
A lidl linkelt nekem egy oldalt, hogy nesze, innen meg tudod venni. Hát nem!!! Sosincs, ha van, akkor sem engedi a kosárba tenni.

Itt lenne a plexi.

Egyszer jutottam el odáig, hogy benne volt a kosárban, utána meg a szállítást nem tudta kikalkulálni, így nem jutottam előrébb.

(#146815) Sys85 válasza syler123 (#146814) üzenetére


Sys85
veterán

A Scorpion EXO-1400 Air-emhez lehet kapni, de ez meg eszi a plexit.
Ez még a régebbi 1400 így vettem rá KDF-16-1 (az újabbaké ez) mechanikát mert a régi plexi nem kapható, de ezzel meg annyira szorosan záródik a plexi, hogy a nyitófül felett szépen megreped aránylag gyorsan.
A füst pleximről egy felnyitásnál le is tört a nyitó.
Tavalyi szezonban mind a 3 plexim megrepedt.
Pedig gyári mechanika és alapvetően sokban nem különbözik az elődjétől.
Gondolkodtam már új bukóban, de egyrészt maga a sisak még tökéletes, másrészt nincs lelkierőm megint végigpróbálni egy halom bukót hogy melyik jó (ha nem Scorpion-t akarnék) a buflák fejemre, viszont így meg ~30-45k ft/év kiadást generál a jelenlegi.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#146816) macilaci78 válasza bacus (#146801) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Engem anyám úgy nevelt, hogy sofőrként a másik hülyeségét is ki kell tudni védeni. Lehet, puhap*cs magaviselet, hogy nem nyélgázon megyek a Róbert Károly körút külső sávjában, esetleg előzékenyen beengedek egy autót ahelyett, hogy kierőszakolom az amúgyis nekem járó elsőbbséget. Ahogy szokták mondani, egy balesethez általában két hülye kell, avagy a temető tele van olyanokkal, akiknek elsőbbségük volt.

Amit szerintem jogosan várhatok el, hogy a forgalom ritmusát tartsák, lehetőség szerint a megengedett sebesség környékén, ismerjék és alkalmazzák a kresz leggyakrabban kellő szabályait és adjanak lehetőséget szabályosan elosonni az autók mellett, között.

Arra nincs igényem, hogy a Rákóczi hídon szétnyíljon előttem a sor menet közben, mint a Vörös tenger Mózesnek, de ha beáll, mint a gerely, akkor ugyan, férjek már el két Smart között... Cserébe csak kb 30-cal csorgok előre, ha esetleg valaki sávot váltana, ne essek át rajta.

Gaboman: a nagyothalló korosztályon akarsz segíteni a hangos kipufogóval? Komolyan? :U
Nem a távolságot, hanem a sebességet nem tudja felmérni. Ugyanolyan elsőbbségadási kótelezetséggel találkozik, amikor 50-hez kell kiforduljon pl a Fehérvárira, 70-hez a Róbert Károlyra, vagy 90-re az országútra. És tedd a szívedre a kezed és jelentsd ki, hogy nincs olyan motoros, aki átlépné a megengedett sebességet az említett főutakon...
Egy pillanatnyi ingert dolgoz fel: van ott egy egynyomon haladó, ami világít.

Igen, a köves utat elhagyva más világ van. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146817) macilaci78 válasza madagaszkar (#146806) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az elmúlt 5 évben Crivit gyártmány volt a Lidl-ben, nekem jobban bejött, mint az NZI Combi 2 Duo, a pinlock nagy előnye. 90-nél a menetzaj mindent elnyomott, amit az Sh300-tól kaptam.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146818) Topiccsendőr válasza syler123 (#146811) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

LS2 hoz legalabb tudsz plexit venni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#146819) syler123 válasza Topiccsendőr (#146818) üzenetére


syler123
veterán

A W-TEC-hez is kapható.

Bár most rájöttem hogyan lehet a Crivit-eshez venni, németen kell hagyni a nyelvet és betölti a paypal-t. Most csak sötétített van hozzá, de akkor már veszek ilyet is olyat is, nem kukázom még a Crivit bukót így. 13 eFt-ért inkább veszek 2 plexit.

[ Szerkesztve ]

(#146820) Gaboman válasza macilaci78 (#146816) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem, èn mindenkinek teszem fel, aztán van akiknél bevàllik, meg vannak akiknek mindegy mi van fent.Velük nem lehet mit kezdeni, max jó lassan menni ha közeledsz a kereszteződéshez, felkészülni minden eshetősègre.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#146821) Topiccsendőr válasza syler123 (#146819) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

En LS2-ot vennek. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#146822) Kolondrum válasza norbert1998 (#146812) üzenetére

Látványosan sokan voltak kint. De drótszamarasok is.

(#146823) norbert1998 válasza Kolondrum (#146822) üzenetére


norbert1998
veterán

Tegnap reggel volt kint a faluban a stop tábla mellett. Gyűjtötte a pénzt. Olllyan simán át mentem volna 15-tel autóval, jó feltűnő narancssárga auto, nagy szürke matricával az oldalán, mint az állat. Előttem egy opel tökölt és miatta meg kellett állnom a vonalon.
Ennek ellenére elindult utánam, de szerencsére én gyorsabb voltam ☠️

(#146824) bacus válasza macilaci78 (#146816) üzenetére


bacus
őstag

Sztem mindenki - a neveléstől függetlenül - próbája más hibáját is kivédeni, én még nem láttam embert aki szeretett volna balesetet okozni/szenvedni.

A lényeg, a hangos kipufogónál sokkal jobban lehet felhívni magadra a figyelmet:
- kieg lámpa
- fényvisszaverő matricák
- feltünő ruházat (nem is értem a full feketét imádókat)
- kis stroboszkópos villogás a kürt jelzése mellé. (pl bmw-k hex ezcan, ami már nem csak bmw-k hez, hanem sok can buszos motorhoz elérhető)

Megvettem már a motort? sh300?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#146825) Shadowbull válasza Jakab66[hun] (#146809) üzenetére


Shadowbull
addikt

Természetesen. De nyilván az morálisan nehezen (semennyire sem) védhető, hogy másoknak miért kellene elviselni a zajt az én szórakozásom kedvéért.
Anno a ZZR-rt sportkipufogóval vettem, olyan hangos volt hogy ha elinditottam az udvaron, a házban csörögni kezdtek a poharak a szekrényben. És marhára nem volt biztonságosabb azzal közlekedni, simán rámhúzták az autót úgy is. Fél óránál tovább a motoron se lehetett elviselni, úgyhogy elcseréltem egy gyári rendszerre.

Amúgy nagyon megváltozott a világ, itt ha 10 éve elmentél a hegyekbe, akkor folyamatosan lehetett hallani bárhonnan hogy gyorsítanak a szerpentinen a motorok. Manapság semmi, szinte soha nem lehet hallani hangos motort, kikoptak a forgalomból.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#146826) Biqci válasza Jakab66[hun] (#146809) üzenetére


Biqci
aktív tag

a hang igenis hozzá ad az élvezeti faktorhoz
Maximálisan igaz :D
Saját tapasztalat, Bandit, igaz sor 4, de Remus a végén, most a Triple mindenben jobb, sokkal... De az a hang nagyon hiányzik... :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#146827) Shadowbull


Shadowbull
addikt

Ha már sisak: ma voltam a Louisban, felpróbáltam a Schuberth C5-öt. Az XL szerintem kicsi, az XXL meg nagy :D . Shoei Neotec 3 dettó....
Valószínűleg veszek egy XL-es Schuberth-et, aztán rendelek bele eltérő méretű bélést.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#146828) Gaboman válasza bacus (#146824) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Fényvisszaverő ruhám van, feltűnő a motorom, hangos is, mégsem èrt semmit egy olyan szituban amikor aranyos hölgyike úgy döntött ez mind nem szàmìt, ő akkor is kijön elèm.Az a baj az ilyennek mindegy mit csinálsz mint ahogy ezt koràbban ìrtam, mint ha ott sem lennél, ezért lassìtok inkább a kereszteződés előtt ha látom hogy valaki ott âll ès nézelődik.Sajnos nagyon sokan vagyunk az utakon, ès mèg többen azok akiknek nem szabadna ott lennie.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#146829) Gaboman válasza Shadowbull (#146825) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Pedig a szèp hang együtt jàr a motorozàssal, nem elektromos motornyivàkolàst szeretek hallani.Nem azt amikor a blokk hangja elnyomja a kipufogóèt.Ezekkel az Euro szarságokkal pedig pont ezt èrik el, azt ölik meg ami szèp benne, a szèp hangot.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#146830) Gaboman válasza Gaboman (#146829) üzenetére


Gaboman
nagyúr

[link] Mondjuk ezt szívesebben hallgatnom egész nap mint egy gyàri kipufogós motort.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#146831) rottenbull


rottenbull
senior tag

Kicsit hamisnak erzem a hangos kipufogo biztonsag feloli megkozeliteset. En spec szeretem, ha hangosabb a motor, az sem zavar, ha mase is az vagy meg hangosabb.
Sokkal szimpatikusabb ha valaki kiall az mellett, hogy igy szereti. Egyeni preferencia.
A masik, hogy lehet a fejunk helyen stroboszkop, lehet a kipufogo 3000 decibel , vilagithat a ruham mint marie curie, a sok szottyadt autos, biciklis, gyalogos, akarki le sem fingja. Mondjuk a gyalogosok azert igen, szeretem ijesztgetni a sok marhat aki barhol atmegy az uton, vagy pirosnal a zebran. Mea culpa. Jo latni, hogy ugy gyorsulnak a hangra, hogy azonnal bukik az altalanos relativitas elmelet.

(#146832) Jakab66[hun] válasza Shadowbull (#146825) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Bakker van rá szabályozás, hogy mennyi dB felett nem felel meg a közúti közlekedésre. Ki van találva, törvény van rá. Ennek ellenére adnak ki motorokat, amik 20-30-40 dB-el vannak a megengedett érték alatt, aztán kínálnak hozzá 400+ezer forintért a gyárban vagy a kereskedőnél másik végdobot, ami semmit nem ad hozzá az ég világon, mert a katalizátor elnyomja az egészet a picsába.

Az, hogy én és még páran itt szeretjük ha hangos, morgós szép hangja van a motornak, az nem egyenesen arányos azzal, hogy szétfúrt kiherélt szakadt szarokkal húzzák tiltásig belvárosban az idióták.

Azt veszem észre nem tudjuk belőni itt, hogy mi a középút, az értelmes változtatás a motoron. Ha valaki azt mondja szereti a szép motor hangot, akkor az biztos üvölteti mindenhol és remegnek az ablakok a környéken. Nem! Az R1-emen hiába volt olyan dob, amivel tudott nagyon durván kiabálni, sosem vettem ki a dB killert, mert tudtam hogy az már túlzás lenne, még ha én tudtam is volna élvezni.

Viszont én is tisztában vagyok azzal, hogy nem vagyunk egyformák. Tiszteletben tartom, ha itt többen nem akarnak hangosabbat a gyárinál, viszont kérem őket, tartsák tiszteletben hogy mi viszont igen. Nem fogom az ablakod alatt durrogtatni, ígérem! :N

szerk.: ilyenkor azért irigylem picit kollegám panigale-ját, ami városban halk, aztán kinyit a szelep és feláll a szőr. Mondjuk azt meg nem irigylem, hogy minden 100km-es kanyar után gépre van dugva, mert valami baja van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Gipsz Jakab

(#146833) bacus válasza Gaboman (#146828) üzenetére


bacus
őstag

"mindegy mit csinálsz mint ahogy ezt koràbban ìrtam"

Na látod, te is azt mondod, hogy semmit nem ér a hangosabb rendszer, akkor viszont legyünk csendesebbek, ne lógjunk már ki a közlekedők sorából, nálad meg az erdő vadjai se szarják össze magukat, félnek azok így is.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#146834) Gaboman válasza bacus (#146833) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Szerintem kifejtettem hogy èr, azoknál akik figyelnek is nem csak ott vannak az utakon, közben meg a Marson tartózkodnak.Valahogy ezt a csend màniàt nagyon nem vágom.Àruld el nekem mi zavar téged abban hogy lakott területen kívül èn 10 másodpercig zavarlak, addig amíg elhaladok előtted.Onnantól kezdve meg nem is hallasz rólam.Jajj, ez az erdő téma, kérlek csak ezt ne.Legalàbb ne nekem, aki a 90% motorozàst kint töltöm az hatàrban.Hidd el ott is az a 10 másodpercnyi hang legyen a legnagyobb probléma.Szerintem ebbe ne is menjünk bele, engem sokkal jobban zavarnak dolgok odakint, sokkal elszomorìtóbb dolgok vannak mint a motor hangja.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#146835) bajnokpityu válasza macilaci78 (#146816) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Észre se vesznek, nemhogy rosszul mérik fel a sebességet. Telefonoznak, buzeraljak a kocsi menüt, stb..

Ez ellen tökéletes a hangos agresszív kipuff. Munkahelyre égő volt bemenni a kínai akraval, ezért vettem le, de egyébként közlekedésben sokkal jobb volt vele, mint nélküle...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#146836) Zoli bácsi válasza bajnokpityu (#146835) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Mentőautóval megyünk visít a sziréna, villog minden. Megy mondjuk 5 autó előttünk. 4 lehúzódik, hogy utat adjon, ahogy a szembejövők is húzódnak le. Egy autós a kocsisorból általában nem érti a szitut, miért húzódik le vahjon mindenki...? :F Nem hallja. Csöppet sem gyanús a szitu, nekiáll előzni, aztán mikor rájön, hogy 3,5 tonna gyorsító,villogó, szirénázó vastömeg elé húzta ki a kormányt, akkor van a kapkodás, meglepődés.....

Szerintem ezek a mostani szirénák túltesznek minden motor kipufogót, a gyalogosok fogják be a fülüket a járdán. Rendszeresen, napi szinten előfordul, hogy aki mögött megyünk, az nem hallja. Pedig villogás is van. Amikor mellé érünk, feltűnünk a "semmiből", akkor lepődik meg. :D

(#146837) bajnokpityu válasza Zoli bácsi (#146836) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Oké, de ha nem szirenaznal, 5 bol 1 menne le...
Nekem elég látványos volt, fel raktam, rohadtul zavart a hangját, de olyan szinten figyeltek rám, hogy fent hagytam.

Aztán ugyanilyen látványos volt, amikor a céges parkoló miatt visszaraktam a gyárit, és hirtelen nonstop keresztül akartak menni rajtam...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#146838) fattyu válasza dellfanboy (#146798) üzenetére


fattyu
veterán

:D

ez olyan szép...
mondcsak az ő kutyája ugatott vagy a sok idegbeteg kertibioriasztó amivel lófaszt nem fglalkoznak és ezért minden ingerre üvölt?

Nem velem történt - mert engem nem zavar - de a faluban egyszer beszélgettem erről hogy leköltözik a pesti és vernyog a flexért stihlért szalagfűrészért mindenért. ne vernyogjon mert nem lakópihenő hanem falu. TELJESEN jogos és egyetértek vele.
csak akkor ha én 10 kor kimegyek sétálni a kutyákkal ( ami nyárom elég gyakori tekintettel a pokoli jellegű klímára ) akkor engem az pont nem érdekel hogy az Ő udvarában az Ő kutyája kezd el ordenáré módon zajongani miközben én sétálok a 3 kutyával az úttesten halál csöndben, oda se néznek az acsargó állatokra csak megyünk....

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#146839) Steven


Steven
addikt

Hát én 27 év motorozás útán azt mondom ,hogy kurvára mindegy a hangos kipufogó . Lehet korral jár ,de engem már idegesít.
Ezt úgy mondom , hogy nekem is volt pl sv1000s nyitott dobbal. Nem tudtam úgy haza menni ,hogy a környék összes riasztója ne kapcsolt volna be, kifejezetten cikinek és kelletlennek éreztem.
Azt öreg papa úgy ,hogy mellettem jött kocsival nem vett észre azt úa úgy rám húzta a kormányt.
Én Napi szinten főleg BP-n közlekedek és ha nagyon agresszorkodom inkább a refit felcsapom hátha kiveri a szemüket , hogy jövök.
De nyilván ez is csak a magam megnyugatására , valszeg ez sem számít :D
Amúgy meg motorozzatok valakivel párba akinek nyitott rendszere van és előtted megy. Én egy csajjal mentem akinek R6 ja volt nyitott rendszerrel kb 10 percig bírtam fülem majd szét szakadt......

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#146840) 3800+


3800+
őstag

Alapvető probléma ebben az országban, hogy az emberek nem tudnak felülkerekedni azon hogy csak "én" létezem és csak az "én" szempontjaim létező és elfogadható dolgok. Olyan nüansznyi dolgokon tudnak lovagolni, hogy hihetetlen. Full zero tolerancia és álszentség van a legtöbb frusztrált, megszomorodott, elnyomott, agyhalott emberben. Az ilyet zavarja a hangos motor évente egyszer is, de ha az nem akkor majd az zavarja hogy két kereke van, ha az nem akkor az hogy ingyen parkolhat, és napestig lehetne sorolni.

Ha már kipufogó, megnéztem sajnos a gyári kiput amit kaptam azt egy az egyben leflexelték, nem igazán látom hogy tudnám visszatenni. Gondolom kipufogó szaki vissza tudná, de lehet rászánom magam és írok a Bódiséknak árajánlatért, mert az én fülemnek is zene a motor hangja, szigorúan DB killerrel.

A Bódis rendszer ha jól tudom papíros, forgalmiba rögzíthetős és akkor a szomszéd túrákon sem kell izgulnom... bár a mocit meg jövőre valószínű cserélném, de idénre be van tervezve szelephézag, teleszkóp felújítás, új gumi, na meg még egy kipu rendszer is... Boldog lesz a kövi tulaj. :D

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#146841) Gaboman válasza Steven (#146839) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Akkor te nagyon èrzèkeny vagy, mert mi mindig csoportban motoroztunk, mindenkinek nyitott rendszerei vannak a gépeken, sosem volt erre panasz hogy valakinek fàj a füle.
Arra azért kíváncsi lennék hogy te hogy mentél az sv1000sel hogy a riasztók bekacsoltak, csak mert nekem ilyen sosem fordult elő a nyitott gèpeimen.Ès egy 1 hengeres full nyitott gèp sokkal durvább a nyitott V2 1000 SVnèl, tudom mert volt.Sehol nincs az a hang amit a nagy cm3 egyhengeres produkál ha igazán húzod a szàjàt.VTR 1000 nyitott gépen is halk zümmögès volt a 625, 620, vagy 610 gépeimhez képest, mégsem történt ilyen amit te mondasz, mert lehet hogy normális tempóval mentem.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#146842) dellfanboy válasza fattyu (#146838) üzenetére


dellfanboy
őstag

mondd csak, kutyátlanként hol érdekel az engem hogy melyik kutya ugat?? zavar és kész főleg este10kor.
annak kifejezetten örülök, hogy amiért a te kutyád nem ugat, de az utcában az összes többi igen (miattad) mint egy jól lakott ovis felteszed a kezed, hogy ez nem a te hibád. gratula. ilyen egy igazi kutyás. további sok sikert és remélem a kutyád után összeszeded a forró kutyaszrt is! mint példamutató kutyatulajdonos.

amugy mi tortenne ha kánikulában sétáltatnád azt a dögöt? nem bírná a kis szervezeted? :)) nemtom hány millió arab túléli de neked ez se megy? :F

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#146843) dellfanboy válasza Gaboman (#146841) üzenetére


dellfanboy
őstag

Akkor te nagyon èrzèkeny vagy
VAGY
esetleg annyira szétbasztad már a hallásod az idők során, hogy rögtön megbuknál egy hallásvizsgálaton.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#146844) A Zéé válasza dellfanboy (#146842) üzenetére


A Zéé
addikt

b.szki mennyi frusztráltság van benned... Tényleg le kellene vezetned valahol, de erre biztos, hogy ez a jó terep?

amugy mi tortenne ha kánikulában sétáltatnád azt a dögöt? nem bírná a kis szervezeted?
Többek közt szerencsétlen állat talpa nem bírja az aszfaltot 40 fokos kánikulában... De az arabok se nagyon mocorognak napközben kinn a sivatagban...

Just a simple Lineman...

(#146845) fattyu válasza dellfanboy (#146842) üzenetére


fattyu
veterán

nem nekem nem megy.

mitöbb a kutya sem kifejezetten komálja a 70 fokos aszfaltot amíg kiérünk a mezőre. tudod rajta nincs cipő...

ha utcán készül produktum akkor igen összeszedem. a mezőn nem szoktam.

akkor gondolom az is halálra idegesít amikor mondjuk 8-9 kor állnak neki (szintén klíma okokra vezethetően ) füvet nyírni. képzeld engem ez sem zavar :D

Ismétlem. A falu nem. üdülőövezet. Itt ÉLNEK emberek. Aminek vannak bizony következményei. decibelben mérhetőek is.

Amugy meg érted hazaérsz 8ra munkából, mikor csinálsz bármit? felelős kutyatartó olyat azért nem csinál hogy buksi majd kimegyünk szombaton meg vasárnap mert zavarod a bácsit... :D

de neked pl javaslom akkor a vidék kerülését. neked a csendes nyugodt budapest való. Nincs ezzel semmi baj. én attól megyek meg.

szerk: amugy most esik le. te lemész néha budapestről vidékre és mindenki kussoljon amíg te ott vagy. Igen velem van baj :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#146846) Steven válasza Gaboman (#146841) üzenetére


Steven
addikt

"Arra azért kíváncsi lennék hogy te hogy mentél az sv1000sel hogy a riasztók bekacsoltak,"
Nem nehéz mikor két ház között mész hívjuk panelnek ..... pl . és körbe vesz kocsi sor egy szűk utcában.
20as éveimbe poén is volt csak akkor nem mikor este éjfélkor jöttem haza és mindenki tudta , hogy haza értem ;]

"egy 1 hengeres full nyitott gèp sokkal durvább a nyitott V2 1000 SVnèl"
Biztos igazad van sose mértem... "tied a nagyobb méret" :D :D :D
Ezt is elfogadom....
DE akkor hívjunk érzékenynek ... ezt is elfogadom...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#146847) hroberto válasza Steven (#146839) üzenetére


hroberto
veterán

Valószínűleg tényleg korral jár, így 50 felé rosszul vagyok az üvöltő sor 4 hangjától, pedig régen még tetszett is.
A jelenlegi motoromom is csak a kinézet nem a gyári dob van. Igaz, a killert kivettem, hogy azért legyen egy kis hangja de messze nem zavaró.
Rendszert már biztos nem tennék alá.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#146848) dellfanboy válasza fattyu (#146845) üzenetére


dellfanboy
őstag

milyen falu? én agglomeraciorol beszélek 10km-re Bp-ről ami város.

ki beszél funyirasrol?
te olyan falurol beszelsz, ahol minden aszfaltozva van? nincs jarda? miert nem veszed kezbe azt a szerencsetlen allatot? ha ennyire felted a mancsait?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#146849) fattyu válasza dellfanboy (#146848) üzenetére


fattyu
veterán

agglomerációban is van falu, egy családi házas rész ha város is ugyanez a miliő.

igen 3 darab 40 kilós kutyát felveszek hogy kimehessünk a tűző napra (hétvégén mert hétközben ugye munka után téged már zavarlak ) egyet hátizsákba, egyet egyet meg a két hónom alá.

Nem képzeld nincs járda sem, ami amugy pont ugyanaz a hőfok lenne.

picit próbáld meg elképzelni hogy létezik más is rajtad kívül, és a világ nem arról szól hogy minél kevesebb inger érjen ami téged mint individumot triggerel :D

de továbbra is. én spoeciel ugy vagyok ezzel hogy gyűlölöm a belvárost, a dugót a parkolási mizériát. tudod hogy dolgozom fel? nem megyek oda. elkerülöm. nem kötök bele mindenkibe hogy a kurva anyádért vagy itt és minek autózol itt amikor NAGY ritkán arra kényszerülök hogy járművel kell belső kerületbe menni. próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#146850) Gaboman válasza dellfanboy (#146843) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Esetleg tökéletes a hallàsom.Sokan szeretnének ìgy hallani. ;)

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.