Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111701) zgospel válasza Topiccsendőr (#111700) üzenetére


zgospel
őstag

Az lenne a csoda ha nem éreznéd :D Nem állítottam az ellenkezőjét én sem.
Azt írtam hogy kifejezetten szar úton nekem semmivel sem volt jobb érzés az FZ6-tal végigmenni mint a Streettel. Ugyanúgy szétverte a seggem, és még bizonytalanabbá is vált.

szerk: közben látom szerkesztetted, így már a válaszom egy része értelmetlenné vált. Azt tenném hozzá hogy az FZ6 futóműve sokkal lassabban tért magához egy-egy keresztborda után. De jó péld a Sárgarózsa utca a kerületben, nem tudom mikor mentél arra utoljára, de ott semmivel sem gázabb a Streettel végigmenni, nem ver szét jobban mint az FZ6 vert.

Arra kíváncsi lennék hogy egy fotelmotoron milyen érzés ugyanez.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#111702) etnies válasza zgospel (#111692) üzenetére


etnies
senior tag

Nem csak annyi. Alapból a DL hintaló, cserébe úgy megy át az úthibákon, hogy nem is zavar.
Másik rugó és olaj került bele, így megszűnt a hintaló, sokkal precízebben lehet vezetni, nem bukik orra nagy fékezésnél, kanyarban jobban tartja az ívet, stb, stb.
Az úthibákat is kirúgja szépen, viszont sokkal jobban érzem a vállamban, mint a puha rugóval. Nekem kényelem jobban kell már, negyven felé változnak a szempontok. Szerencsére itt Londonban aránylag kevés az úthiba, szóval jó így. De ha maradtam volna otthon, akkor inkább hagynám hintázni.
Értelemszerűen vannak képességbeli különbségek a különböző csillapítások között, de a fizikát azért egyik sem tudja megerőszakolni.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#111703) etnies válasza jacis (#111682) üzenetére


etnies
senior tag

Józan ész kell, de kerülsz majd olyan szituációkba, amit nem te választasz meg és akkor marad a készség, tapasztalat és szerencse.
Egy éve elbasztam egy gyalogost, aki kiszaladt elém, két hónapja meg kikerültem egyet.
Mind a kettő teherautó mögül szaladt ki féktávon innen, első esetben nem volt hely, másodikban igen. Egyik esetben sem mentem gyorsan és mind a két esetben takarásból jöttek. Ez ilyen

"önmagam hite vagyok magamban"

(#111704) dellfanboy


dellfanboy
őstag

a Ktm rakott az uj 390 adventure-ba gyorsvaltot (opcionalis) [link] nem szaroznak.
kar, hogy az arat meg nemtudjuk

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#111705) jacis válasza etnies (#111703) üzenetére


jacis
nagyúr

Ezzel mit akarsz most mondani?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#111706) XFishboneHUN válasza jacis (#111705) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Azt, hogy váratlan szituációkra, az alap rutin képzés a tanfolyamon semmilyen szinten nem készít fel semmire. Arra jó, hogy részt vehess a forgalomban, mert kötelező megcsinálni. Ehhez a forgalomban levezetett km szükséges, aztán vagy szerencséd van, vagy nem.

Erre van egy tökéletes példám. Voltam fent a Mátrában a nyáron elég sokszor, 3 éve van jogsim, még jócskán rutintalan vagyok a hátam mögött eltelt 15.000 km-el. Az alábbi szituációt friss jogsival biztos buktával végeztem volna, de így 5-6 egyéni képzés tapasztalataiból merítve sikerült nagy nehezen megmentem a vasat egy valag szerencsével is persze:

A saját majdnem esésem

Azt, hogy a Mátrában hogy megyek kérem mellőzzétek, ha netán szándékában állna valakinek! ;] :U

A szituáció 6:00- 6:20 között izgalmas alapvetően!

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#111707) etnies válasza jacis (#111705) üzenetére


etnies
senior tag

Az, hogy a józan ész nem fogja megmenteni a segged, motoron annál több kell sajnos.

(#111706) XFishboneHUN Én szerintem nem szedtem volna össze, mitől szitáltál így be?

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#111708) zgospel válasza XFishboneHUN (#111706) üzenetére


zgospel
őstag

Hát én nem tudom hogy van-e olyan tréning vagy bármi ami által ezt így össze lehet szedni. Talán ha 80-nal kéne sóderágyba belerongyolni egy motorral egész napon át :D
Az hogy ezt összeszedted... nem is értem. LEGENDA! :R Én rendesen megijedtem a videót nézve.

Ja amúgy meg 120-szal a Mátrában há nóóórmális vagy te gyilkos állat?! Azonnal töröljenek le téged mindenhonnan is!4!!négy!

Milyen motor ez? Magasabbra kéne rakni azt a lábtartót :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#111709) csongi válasza XFishboneHUN (#111706) üzenetére


csongi
veterán

Ezt hogy? Betapadt az eleje?

(#111710) HoaryFox válasza XFishboneHUN (#111706) üzenetére


HoaryFox
őstag

Aztaqva :Y Ezt az életben nem tudtam volna megfogni.

Gondolom kicsúszott a hátulja a gázadásra, aztán már dobta jobbra - balra a motort.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#111711) Topiccsendőr válasza XFishboneHUN (#111706) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Elfelejtetted odairni hogy maganuton tortent az eset.

Szerintem klasszik gazra elkonnyulo elsokerek, uthiba kormanycsapkodas. Vagy a hatulja kezd csuszni es belekapaszkodtal a gazba, mert utana huztal megegyet rajta.

De ez aztan a fereg fajta, nyikkan a gumi, utkozotol utkozoig.
Az elso feked megvolt meg utana, vagy pumpalni kellett azt is?
Szep volt, most pedig akkor egy kormanygatlot lehet kerni karacsonyra :D

Szerk:
Jah, az a gazba kapaszkodas nem kellett volna a hatso megcsuszasa utan, az gerjesztette fel az egeszet jobban megnezve. Megsem uthiba, ahogy elsore tippeltem

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#111712) csongi válasza Topiccsendőr (#111711) üzenetére


csongi
veterán

Ezt kiszedi a kormány gatlo?

(#111713) JDMKid


JDMKid
tag

Na most, ha az előző videó nem fért el itt akkor, ez sem, ha következetesek akarunk maradni.
Van itt minden, 90 feletti tempó főútvonalon, záróvonal átlépés, szabálytalan előzés, relatív gyorshajtás.
Szóval jöhet a cenzúra.

Egyébként nincs bajom az ilyen videókkal, szívesen elnézegetem máshol, meg nem is a feltöltő ellen szól. Csak ebbe a topikba már ez nem fér bele, ha 3 napja hasonló súlyú cselekményért jött a gyalu.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#111714) Tamás9x válasza JDMKid (#111713) üzenetére


Tamás9x
őstag

Névtelen feljelentéssel ez sokba kerül + jogosítványnak is búcsú....

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#111715) Geresics válasza JDMKid (#111713) üzenetére


Geresics
addikt

linkeld be modkerbe ha akarod ;)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#111716) Geresics válasza Topiccsendőr (#111697) üzenetére


Geresics
addikt

nekem az velük kapcsolatos élményem már pont Neked válaszolva írtam meg egyszer ;)
Azóta megszegtem az ígéretem: ahhoz, hogy a pécsi Shoxba bejussak, be kell menni hozzájuk sajnos :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#111717) hroberto válasza dellfanboy (#111704) üzenetére


hroberto
veterán

A gyorsváltó kapcsán egy gondolat: az enyémben is van, de hosszú távon nem árt a folyamatos használata a valtónak?
Amúgy szeretem. :B

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#111718) Topiccsendőr válasza Geresics (#111716) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Pecsen en is jartam naluk, hasonlo tapasztalatom volt, kerdezgettem egy tipusrol oket, persze rettenetesen reszrehajlo, sztereotipiakkal teli velemenyt kaptam, amibol az jott le, hogy nem tul szakmai alapokon szoktak gondolkodni dolgokrol.
De ez ugyanugy megvan a fuggetlen, oreg szakiknal is. ott aztan meg se szolalj, csak hallgasd vegig az esti meset.
Szoval kivancsi lennek, hogy minek koszonheti ezt a rossz hirnevet. Azt gondolnam, hogy ha teljesen kezdo lennek, nem akarnek foglalkozni a motorral, nem ertenek hozza, nem is erdekel mitol megy, csak felulni es menni szeretnek egy hasznalt motorra, ehhez lenne penzem, akkor a garanciaval, egesz eves road service-zel, cseremotorral, belpiacoshoz is alkatreszellatassal nem lenne gondom a motorral sosem.
Ez meg is jelenik az arban.

Tobbszor, amikor nezelodtem, odajott hozzam mas nezelodo is, es szoba elegyedtunk. Mindig az arral volt baja mindenkinek. Az egyik panaszkodott, hogy ezek hulyek, annyira dragan adnak mindent. Inkabb kimegy nemetorszagba, es behoz maganak motort. hat nem bologattam annyira hevesen, mert azon nincs garancia, es az is kerulhet ennyibe a vegere, de ezt elengedte a fule mellett. Szoval pro is van es kontra is.

Beljebbrol kicsit ismerem a ceget, japan munkamoral, minden tekintetben, tehat a felesleges bennmaradassal egyutt. Ehhez gondolom jar az a fajta tekintelyelvuseg, es nem tudom hogy ferne a kepbe a keleteuropai mutyizas.
Bar nem lepne meg az sem. Csak erdekelnenek konkret esetek, hogy milyen rossz minosegu motort vettek toluk, es hogyan nem tudtak ervenyesiteni a garanciat.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#111719) zgospel válasza hroberto (#111717) üzenetére


zgospel
őstag

Nem árt, pont a KTM mérnökei taglalták még a 790 kapcsán, hogy ami gyárilag blipperrel jön ott más a váltó megmunkálása is emiatt.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#111720) JDMKid válasza hroberto (#111717) üzenetére


JDMKid
tag

a 790 duke váltóját már a kezdetektől gyorsváltósra tervezték.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#111721) hroberto válasza zgospel (#111719) üzenetére


hroberto
veterán

Na, akkor nyugodtan használom. Ha kitavaszodik... :DDD

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#111722) Parci válasza JDMKid (#111713) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából szétbarmolni akarjátok a topikot vagy használni? vélt/valós sérelmeket akartok helyretenni bármi áron vagy nyugiban fórumozni? döntsétek el. :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#111724) Kalandor válasza JDMKid (#111713) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én személy szerint nem fogok tízperces videókat végigvizslatni, hogy valaki átlépte-e a záróvonalat és hogy a sebességjelzője megfelelően van-e kalibrálva, és nekiállni hsz-eket törölgetni, mert "valakik valahol bűnt követtek el".

A kérdéses képekre viszont egyetlen pillantás is elég volt ahhoz, hogy látszódjon: törvényellenes ÉS természetrombolás is.

A moderáció a rendelkezésre álló erőforrásokkal un. felülről moderálás (és utólagos is), a meglevő tartalom van szükség esetén megnyirbálva felülről mint egy hajvágás. Tehát nem az van, hogy minden egyes tartalmat darabra, minden elemében, maximalitásra törekedve végignézünk és kidekázzuk, hogy maradhat vagy sem. Hanem felülről belenyúlunk, ha már nagy a kiugrás. Az erdő szétveretése már sok volt, és rossz irány a jövőbeli tartalmakat tekintve, ezért történt egy korrekció.

(A #111723 is az én hsz-m volt)

[ Szerkesztve ]

(#111725) jacis válasza Kalandor (#111724) üzenetére


jacis
nagyúr

+1

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#111726) jacis válasza XFishboneHUN (#111706) üzenetére


jacis
nagyúr

A videód tényleg jó példa arra, hogy a józan ésszel megelőzhetőek ezek a hibák. Te jóval gyorsabban mentél mint ahogy kellett volna. Ez a fő probléma. Nagyjából az is látszik, hogy a motort döntöd, de a tested nem engeded lentebb (sőt az ellenkező irányba tartod és a motor kanyarodik Te meg egyenesen próbálod magad tartani) hogy a tömegközéppont lentebb kerüljön ami által a motort visszább lehetne engedni így nagyobb felületi tapadást biztosítva a guminak. Azt is le merem írni, hogy ezt Te nem megfogtad hanem megúsztad. Semmi közöd nem volt ahhoz, hogy nem estél el. Ha jártál volna valaha vezetéstechnikai tréningen akkor megtanítottak volna kanyarodni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#111727) Topiccsendőr válasza jacis (#111726) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

En akkor is adok ra egy 9.85 ot.
Hogy legyen tere meg a tobbi videonak, hatha jobbak lesznek ennel is. :D
Amugy 10 et adtam volna.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#111728) hroberto válasza Kalandor (#111724) üzenetére


hroberto
veterán

Nem szeretném tovább generálni ezt a vitát, de...
Az "erdő szétveretése" kifejezésen akadtam meg egy kicsit. Én úgymond az erdőben lakom (Bükk). Nagyjából látom, tisztában vagyok azzal mi folyik az erdőben. Itt motorozás már gyakorlatilag nincs, tűzzel - vassal nyirják a motorost
És itt is megvan a kettős mérce. Az erdészetnél dolgozó gépek, teherautók olyan rombolást végeznek, amit motorral esélytelen vagy még csak megközelíteni is. Viszont ez nem számít, nekik lehet. De a mororos üldözendő, természetkárosító elemként van nyilvántartva.
És azt hiszem a probléma gyökere részben itt van...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#111729) csongi


csongi
veterán

Ezt ismeritek? Sajnos eleg szuk a tipus paletta, eddig legalabbis.

Illetve ilyet hasznalt mar valaki?
[link]

(#111730) Geresics válasza hroberto (#111728) üzenetére


Geresics
addikt

Az erdő szétverése valóban rettenetes túlzás, ugyanakkor azzal, hogy rendszám nélkül, "nagyonhangos" kipufogóval, nem úton, hanem konkrétan az erdőben a fák között kaparják szét a bütykös gumival a környezetet, azzal nem csak a környezetet rombolják, az élővilágot "bántják" (nem jutott jobb szó eszembe, remélem érted mire gondolok), hanem az összes szabályosan terepmotorozót járatják le, és utáltatják meg az emberekkel, és a hatóságokkal! Konkrétan ilyenek miatt szigorítottak az erdőtörvényen 2017-ben! Már ez önmagában is tök dühítő, mert én továbbra is szeretném élvezni a terepmotorozást anélkül, hogy közben bírságcunamitól kellene félnem!

Az erdőgazdálkodás pedig egy egész más tészta. Ott az egyszeri szemlélő csak a pusztítást látja, holott 20-30-50 éves tervekben dolgoznak! Beszéltem már erdőmérnökkel (nem tudom mi a pontos végzettsége és feladata, én csak így hívom), aki tudta, hogy mi miért történik a mecseki fakitermelés címszó alatt, és beszéltem erdőgazdálkodásban dolgozóval (favágó), aki nem értette, csak simán csinálta amit mondtak neki.
Ehhet kapcsolva korábban írtam egy bugyuta példát, ami így kisarkítva szerintem jól szemlélteti a tipikus "amit én csinálok, az semmi" hozzáállását az embereknek:
Mész az úton, és látod, hogy szemetes az utca, itt-ott fúj a szél egy-egy nejlon-zacskót, csokipapírt, és néhány eldobott sörösdoboz is van. Akkor te eldobod a zsebkendődet lazán? Ott hagyod a mekis csomagot? Esetleg oda üríted a kukászsákod? Elvégre mások már ezeknél sokkal nagyobb kárt okoztak, akkor mit számít a Te szemeted? Ugye, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#111731) Intruder2k5 válasza hroberto (#111728) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Biztosan úgy van ahogy írod, (az erdészet járművei), de az ellen nem tudunk tenni. Az viszont nem lenne jó, ha itt szokássá válna az ilyen felvételek megosztása, mert azzal mondhatni rendben lévőnek fogadjuk el a természetkárosítást. Ugyanakkor azt hiszem kicsit túl is lett lihegve ez az "intézkedés", mert mindössze egy hozzászólás került törlésre (a többi már a kialakult helyzet folyománya volt), és annak kapcsán sem történt egyéb moderáció, de még csak fel sem lett jegyezve sehova, szóval kár ezen napokig rágódni. Hasonló eset volt például a Drón topikban is, amikor valaki olyan felvételeket osztott meg, amiről egyértelmű volt, hogy zárt légtérben repkedett, és ezt utólag el is ismerte. A szál ott is törlésre került, hasonló okokból mint itt, de többet nem kell ebbe belelátni mint amennyi, és emiatt kár bárkinek harakirit elkövetni a topikban.

(#111732) Mentolka válasza Geresics (#111730) üzenetére


Mentolka
senior tag

Pedig már én is megofgadtam, hogy csak readonly leszek a topikban...

"Az erdőgazdálkodás pedig egy egész más tészta. Ott az egyszeri szemlélő csak a pusztítást látja, holott 20-30-50 éves tervekben dolgoznak"
Mer' a motorozás több száz éves pusztítást okoz, mi?

[ Szerkesztve ]

(#111733) JDMKid válasza Kalandor (#111724) üzenetére


JDMKid
tag

Nem is nektek kellene mindent végigvizsgálni, ez nem a ti feladatotok. Hanem annak, aki a topic napi ügyeiben benne van, és adott esetben kettős mérce alapján moderál.
Ha csírájában írtja a szabálytalanságot terepmotorozásnál, akkor irtsa utcai esetben is, mert ez így következetlen.

De most látom a lenti hozzászólásban kibujt a szög a zsákból, a személyes érintettsége miatt nem maradhatnak az ilyen típusú videók, mert fél, hogy tőle is elveszik a lehetőséget a terepmotorozásra. (btw. a magánterület mint opció, mindig ott marad) Én pedig attól félek, hogy kitiltják a motorosokat a Mátrából a sok baleset miatt...
Bár azt nem értem, hogy függ össze az hogy itt a közönség megnéz egy-két endurós képet-videót, azzal, hogy ettől majd az emberek, meg a hatóságok jól megutálják az endurósokat.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#111734) dellfanboy válasza Mentolka (#111732) üzenetére


dellfanboy
őstag

Mer' a motorozás több száz éves pusztítást okoz, mi?

ha megkerdezel 1-2 zoldet, siman bebizonyitja, hogy igen. elvegre 6ezrenkent ledobod az olajat, mivel nagyreszt egyedul hasznalod az 4-5-6literes fogyasztas is eleg magas (ha azt nezed egy modern kisauto/hibrid siman fogyaszt ugyanennyit csak mellette 2-3-4fot is el tud szallitani+csomagok), a gumicseret nem is szamolva+aprosagok

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#111735) XFishboneHUN válasza etnies (#111707) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Olajfolt volt az úton és annak elkaptam egy kis részét aztán, az generálta ezt az egészet. Hatalmas mákom volt.

#111708 zgospel Csak egy HONDA NC750S :D

#111713 Pusztán érdekességképp szerettem volna megosztani nem kell it f@szoskodni!

#111726 Oké, hát akkor soha nem voltam és fingom sincs a motorozásról! :U Bele lehet kötni sok mindenbe, de azért ehhez már kell tapasztalat és persze szerencse is, mert a kettő együtt adja ki, hogy ilyen szituációkat megússz!

És utólagosan elnézést a videóért, senkinek a lelkiállapotát, nem akartam felborzolni, tényleg, csak a saját élményemet akartam veletek megosztani, ha már ilyen témánál voltunk. Nem tudtam megvágni a videót, mert felhőből egyszerűbb volt megosztani.

Persze igen, nyilván nem a legszabályosabb módón mentem, elismerem. De azért sok ember itt álszenteskedik, hogy jaj, hát hogy megyek, közben meg hagyjuk.... :)

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#111736) Kalandor válasza hroberto (#111728) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az erdészet erdőgazdálkodást folytat, ehhez a munkához be kell mennie az erdei utakon, erre joga van.
A motoros csak szórakozásból rombolni jár be a szűz erdőbe, talajeroziót, stb. okoz, ezért ezt a törvényalkotó tiltottá tette.

[ Szerkesztve ]

(#111737) XFishboneHUN válasza XFishboneHUN (#111735) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Illetve, ha szabályt sértettem, akkor szedjétek ki a videót a kommentből ;)

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#111738) Bogyó bá' válasza Kalandor (#111736) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Erről van szó: egy bármilyen terepmotor megvásárlása nem jogosít fel semmire senkit sem, bármennyire is így gondolják egyesek.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#111739) Mentolka válasza Kalandor (#111736) üzenetére


Mentolka
senior tag

Értem én a törvényhozót, aki kiment egyszer az iróasztal mögül az erdőbe, és pont ott zajongott valaki egy láncfűrésszel...
De akkor tényleg ne hasonlítsuk össze az erdőgazdálkodót a motorossal a másik oldalról se!

Ráadásul a mérték nagyon nem ugyanaz. Pláne, hogy NEM szűz erdőbe megy be, habár nem ismerem a videón látható viszonyokat, de oda a fák közé is csak valamilyen már meglévő úton jut el, nem? (a videót nem látom)

[ Szerkesztve ]

(#111740) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#111738) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Eegen. Az aceldrot kihuzas maganuton, es motorosrendor lefejezes sem jogos, de legalabb megnyugszik tole a temat a bulvarsajtobol ismero, izombol nem gondolkodo, enduro motor kozelebe sosem jart fusztralt ember.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#111741) zgospel válasza jacis (#111726) üzenetére


zgospel
őstag

Akkor te nem élménymotorozásról beszélsz, hanem motorral való közlekedésről.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#111742) jacis válasza zgospel (#111741) üzenetére


jacis
nagyúr

Az, hogy a srác nem tud rendesen kanyarodni, mert nem mozog vagy ha igen akkor is rossz irányba a motoron illetve gyorsabban is megy mint kellene ezt nevezed élménynek? Az ilyen élményekből köszi nem kérek.
Na mind1 nem akarom ezt túlhúzni nincs értelme.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#111743) ath válasza XFishboneHUN (#111706) üzenetére


ath
senior tag

nekem nincs account-om, anélkül is meg lehet nézni valahogy?

(#111744) zgospel válasza jacis (#111742) üzenetére


zgospel
őstag

Meg akartam nézni újból a videót, de közben törölve lett. Egy-egy ilyen videóból azért nehéz megmondani hogy ki hogy kanyarodik, torzít a kamera is, a nagylátószög csalóka tud lenni. Ha jól emlékszem az esés előtt jött egy fehér furgon szemből, azért húzódott vissza. Mondjuk nyilván nem kellett volna annyira a felezőhöz közel menni, de ez még nem akkora hiba.
Én nem láttam ebből a videóból hogy ne tudna kanyarodni, mint ahogy azt állítod.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#111745) jacis válasza zgospel (#111744) üzenetére


jacis
nagyúr

Nem volt nehéz észrevenni a hibáit hisz a bukó oldalán volt a kamera így látszik, hogy hogyan helyezkedik el a motor és az ember feje egymáshoz képest. Nagyjából 10 perces volt a videó. Volt idő megfigyelni hogyan kanyarodik.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#111746) Topiccsendőr válasza jacis (#111745) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Egy egyszeru, egymondatos konkluziot varnek, amitol mindenki megtanul motorozni itt a topicban :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#111747) jacis


jacis
nagyúr

Amennyiben lehetséges szeretnék bekerülni az összefoglalóban lévő topiklakók csapatába a motoromról készült képpel együtt.
Suzuki GSX-R 1000 K7 (Kecskemét)

Köszönöm előre is.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#111748) Parci válasza JDMKid (#111733) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

srácok, harmadszor kérdezem: igazából mit csináltok, mi a cél? :U

elmondom, hogy mi történt: felkerült egy videó az erdőben dagonyázásról, a topikgazda meg törölte. gondolom ez azért nem olyasmi, amiből messzire kéne szaladni, ha törölte, hát törölte, véleményes azért a videó, nem indokolatlan. ennyi, ez a valós történés. minden, ami utána történt, már emberek vélt elképzelési alapján eszkalálódó adok-kapok. amit nagyon-nagoyn jó lenne abbahagyni, mert bár azt hiszik páran, hogy jól kiállnak az igazukért, de a végeredmény az, hogy a topik romlik, más nem nagyon.

érdemes és lehet beszélgetni arról, hogy kinek mi fér bele és mi nem, miért, hogy hogy lenne jó, volt sok ilyen komment is. de a "kibújt a szög a zsákból" és a topikgazda elfogultságának erőltetése is olyasmi, amiről süt, hogy a bizonyítékod keresi valaki a prekoncepciójához. és nem a témához tartozik, hanem a topikgazda személyéhez. nem bújt ki semmi, volt egy necces videó, a topikgazda meg törölte. a "de akkor pistike videóját is törölje" részhez hozzá sem szólok, a rendőrhöz sem mész oda reklamálni, ha megbüntet, hogy de akkor mindenkit büntessen meg, más is használta a buszsávot.

arra kérek mindenkit, hogy engedje el ezt a témát, mert a topikot nem a moderáció teszi tönkre, hanem ez, pontosan ez és csak ez. a moderáció majd akkor teszi tönkre, ha lesz sok tucat is eset, össze-vissza, igazságtalanul, fogalom nélkül. addig ezt csak vizionálják páran, viszont ezen jövőkép mentén már most eszkalálják az érzelmeket a topikban.

NE!

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#111749) JDMKid válasza Mentolka (#111739) üzenetére


JDMKid
tag

[Ez a vidi volt] meg még erről az accountról a legfrisebb 2 vagy 3.
A közúti vidinél már ott is tartottunk, hogy nem lehetünk biztosak abban, hogy a "sebességjelzője megfelelően van-e kalibrálva". (mintha ilyenre egyáltalán lenne lehetőség)
Az erdei vidinél meg még a lehetőségét sem tartottuk fent annak, hogy esetleg magánterületen történhetett (ne adj Isten külföldön, mert azt sem tudod megállapítani a látottakból) hanem jött a gyalu.

Ha már az egyik történet mögé mindent látunk, a másik mögé semmit, akkor mondhatnánk azt is, hogy hallhatóan nem gyári dob volt a Mátrás NC-n. Ez nem zavarja a tájvédelmi körzetben fészkelő énekesmadarak költését? Nonszensz...

A videót nem akartam kielemezni, (nem sértésből mondom) de az biztos, hogy a tempó és a motorozási tudás nem áll összhangban. A kanyarok össze-vissza vágása - záróvonalat átlépve is - nem erről árulkodik. Most éppen kiadta, de ha két ilyen a záróvonalra rendszeresen kisodródó összetalálkozik egy kanyarban, abból lehet más eredmény is.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#111750) Parci válasza JDMKid (#111749) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

utoljára: egy vidi lett törölve, nem ok nélkül. lehet, hogy akár maradhatott is volna ezért vagy azért, amazért viszont törölve lett. ha most ti itt páran elkezdtek balhézni, hogy de akkor minden videót elemezni kell, amaz miért nem, kettősmérce, anyámtyúkja, pistikének miért szabad, akkor a topikot megölitek. ti, nem a moderáció, a moderáció még mindig ott tart, hogy törölt egy erdőben sarazós-baszatós videót és semmi, de semmi mást sem csinált.

erre írom negyedszerre, hogy ez szerintem senkinek sem lehet célja. remélem. légyszi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.