Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#5651) Tikakukac válasza cintula187 (#5649) üzenetére


Tikakukac
titán

Kérdezz rá alfára, hogy milyen üzleti gépe akad HDMI-vel ebben az árban. Nem sok gép lesz, R400 elviekben már jó, és van is nála.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5652) anihun


anihun
csendes tag

Sziasztok!

Haverom szeretne venni egy laptopot. Maximum 150-160 ért. Csak netezne, filmezne rajta, esetleg néha játszana ilyen régebbi játékokkal. Szóval nem a teljesítmény lenne a fontos, hanem a megbízhatóság. Valami üzleti kategóriás gép.

Előre is köszi.

(#5653) KDavid17


KDavid17
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék venni 1 notebookot úgy 150-160 e körül, de ha kell tudok rászánni többet is egy kicsivel. Szerintetek milyet vegyek?
Előre is köszi! :R

(#5654) cintula187 válasza B-L-A-C-K (#5650) üzenetére


cintula187
addikt

Köszönöm! :R

Igazából még nem vettem használtan nagyon gépet, pláne nem laptopot, látom hogy megbízható alfa156,de inkább ilyesmi is számításba jöhetne. HDMI-n kirakják nagytévére te hát nem baj ha kicsi a képe.

ja de akkor netbook topik ugye? :D

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#5655) B-L-A-C-K válasza cintula187 (#5654) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:K

(#5656) Tikakukac válasza anihun (#5652) üzenetére


Tikakukac
titán

4530s Probook lesz a tuti.

KDavid17: Mire használnád?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5657) KDavid17 válasza Tikakukac (#5656) üzenetére


KDavid17
aktív tag

Végül is mindenre. Elsősorban azért akarok notebookot venni, mert most megyek egyetemre és kolis leszek. Tehát filmnézésre kellene, játékra meg még később ki tudja :D

(#5658) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Valaki aki HP garanciában otthon van privizzen már rám gyorsan...

(#5659) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#5658) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Már nem lényeges!

Bocs az offokért...

(#5660) Tikakukac válasza KDavid17 (#5657) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyon nem mindegy, hogy milyen gépet mondunk, szóval ezt magaddal tisztázd aztán mondd el nekünk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5661) premete válasza KDavid17 (#5657) üzenetére


premete
veterán

Alfa156-nak a Dell Latitude e6320, e6420, e6520 szerintem megér egy próbát, a hordozhatóság és a felbontás különböző, mind jó árban van.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5662) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Sziasztok.

-Letudnátok írni hogy melyek azok a netbookok, amik már 2 magosak?

-Valamint az érdekelne még hogy, melyik netbook-ot érdemes venni, ami strapabíróbb?
Nem számít, hogy 1 vagy 2 magos, ez egy alternatív kérdés lenne, mert szeretnék egyet, amit betennék a kocsiba emailekre válaszolni , szóval gondoltam olyanra hogy:

-Toshiba nb100
-Acer aspire one
-Dell 1020 mini

Olcsó és jó érdekelne :)
De meghallgatnám a ti ajánlatotokat is.

:R

•°o.OO.o°•

(#5663) B-L-A-C-K válasza AndrisBoy (#5662) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem jó helyen jársz, amit keresel NETbook, nem Notebook.

Itt a megfelelő topik: Milyen NETbookot vegyek?

(#5664) KDavid17 válasza Tikakukac (#5660) üzenetére


KDavid17
aktív tag

én eddig ezeket néztem:
ezt meg ezt meg ezt :)

(#5665) Tikakukac válasza KDavid17 (#5664) üzenetére


Tikakukac
titán

Első kuka, másik 2 jó. Nagy különbség utóbbiak között nem nagyon van, színben meg ugye proci és némi vinyó meg ram. Válaszd azt, amelyik jobban bejön.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5666) KDavid17 válasza Tikakukac (#5665) üzenetére


KDavid17
aktív tag

Oké. Köszönöm szépen a segítséged! :)

(#5667) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

Egyik barátom notit keresett munkára így kikérte a véleményem. Videóvágáshoz, tervezéshez és hasonló tevékenységekhez kellett neki a vas. Lenovo Y570/80-on és a Dell XPS-en gondolkozott. Szerencsére még a vásárlás előtt elbeszélgettem vele, így egy TP T530 lett a vége i5-el és NV Quadro VGA-val. Pár percig volt a kezemben a gép. Azt hiszem senki sem lepődik meg ha azt mondom hogy csodás masina. Mind a felhasznált anyagok, a dizájn és az összeszerelés is példás. A súlya is nagyon korrekt. Haver is teljes mértékig elégedett. A következő gépem nekem is TP lesz az biztos :)

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#5668) ilililililil válasza Tikakukac (#5643) üzenetére


ilililililil
csendes tag

Annyit még hadd kérdezzek, hogy hol lehet eladni a laptopom? Annyira nem mozgok otthonosan a használt piacon. (meg kb mennyiért hírdessem meg?)

(#5669) ZEN1TH válasza ilililililil (#5668) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Van beárazós topic. Az eladáshoz meg ott a hardverapró.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#5670) hajraolaj1 válasza Borote (#5641) üzenetére


hajraolaj1
tag

Toshiba L850
Lenovo G580

Lenovo G580

Az lenne a kérdésem a 2 Lenovo linkkel kapcsolatban,hogy az egyik azért kerül kevesebbe,mint a másik,mert 1 Gb-al több videókártya van benne? Érdemes ilyen processzorhoz ilyen nagy videókártyát berakni,tehát "kihajtja" a proci a VGA-t?

Vagy ha SSD-t vennék,akkor lenne változás játékok terén,tehát magasabb beállításon futtathatnám ugyanolyan FPS értékkel,mint anélkül?Vagy mért ajánlottad a beszerzését?

[ Szerkesztve ]

(#5671) Tikakukac válasza hajraolaj1 (#5670) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyen erősségben nem kell 2 giga, GTA4 ami szereti a brutális mennyiségű vidkari ramot. Ezen kívül sok értelme nincs.

SSD pedig boot idő gyorsításra, általános sebességre,pályabetöltésre stb. jó. fps-re nincs ráhatással, esetleg minimális lehet a gyorsulás, az is pályán belüli áttöltésnél.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5672) B-L-A-C-K válasza Tikakukac (#5671) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De azt is említsd meg hogy ott se fogsz iszonyat javulást tapasztalni, mármint GTA4-nél...

(#5673) Tikakukac válasza B-L-A-C-K (#5672) üzenetére


Tikakukac
titán

No igen, az az átirat iszonyatosan rosszra sikerült, én játszottam az elején vele, hát jézusmária mik történtek ott. A távolság beállításának lehúzásával lehetett talán csalni egy keveset, de vérzett az a játék keményen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5674) B-L-A-C-K válasza Tikakukac (#5673) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Á olyan sz@rul van optimalizálva hogy hitetlen, érdekes PS3/XBOX-on meg normálisan bír futni...

(#5675) Davs válasza Tikakukac (#5671) üzenetére


Davs
tag

SSD a minimum FPS-re van jo hatassal, HDD-rol az en notimon neha-neha be-beszaggatott a Bad Company 2 multi, SSD-n mar folyamatosan megy

Szerk.: Bar ahogy most jobban belegondolok nem csak SSD-t ujitottam, hanem noti hutot is a gep ala

[ Szerkesztve ]

(#5676) szajmon101


szajmon101
csendes tag

Sziasztok!!!!

Olyan kérdésem lenne h Packard Bell laptopokat nézegetek................arról tudtok nekem véleményt mondani?!!!
Előre is köszönöm:)

(#5677) B-L-A-C-K válasza szajmon101 (#5676) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, notikban az úgynevezett legalja márka!

(#5678) Davs válasza szajmon101 (#5676) üzenetére


Davs
tag

Szakerto nem vagyok, de biztos vagyok benne, hogy kuka :)
Ird le mennyit szansz ra, mekkora kell es mire akarod hasznalni es ajanlanak itt Neked sokkal jobbat°.

(#5679) hajraolaj1 válasza B-L-A-C-K (#5674) üzenetére


hajraolaj1
tag

Akkor szerintetek melyik laptopot vegyem?170k-t áldoznék rá . Akkor érdemes SSD-t vennem,mert a bootidő nem nagyon számít meg a pályák közti töltésidő sem...

(#5680) B-L-A-C-K válasza hajraolaj1 (#5679) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mire szeretnéd konkrétan használni? Milyen méretben szeretnél gépet? Használt szóba jöhet e?

Ja most olvasom már írtál régebben a topikba ezzel kapcsolatban és válaszoltak is már rá, nem értem miért kérdezed meg újra...

[ Szerkesztve ]

(#5681) hajraolaj1 válasza B-L-A-C-K (#5680) üzenetére


hajraolaj1
tag

Azért kérdezem mert nem tudom,hogy a 3 laptop közül mégis melyiket a LEGÉRDEMESEBB megvenni játékra...

(#5682) szajmon101


szajmon101
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

a Gép amit szeretnék kb így nézne ki: i5 ....... 6GB ram.... vinyo: 500 GB min. legyen azért!.......videó kártya meg: valami pöpecebb: radeon 6730..vagy GeForce GT 435 ....ilyesmikre gondoltam........mennyi pénzt szánnék rá...kb:200 ezer...vagy afelett 10-20 ezerrel (210-220) max!

Válaszaitokat előre is köszönöm!:)

(#5683) B-L-A-C-K válasza hajraolaj1 (#5681) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

170 ezerből egy használt Y570-essel járnál a legjobban ha a játék az elsődleges szempont.

(#5684) Иван


Иван
őstag

E szerint kijöttek a 4540-esek? :F

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#5685) Abry válasza Иван (#5684) üzenetére


Abry
tag

Kijöttek, de még mindig csak a sandy-s változatok. Ivy-sok sztem majd szeptember/október környékén jönnek, mert szeptember 1-jén debütál az Ivy i3.

(#5686) Davs válasza Abry (#5685) üzenetére


Davs
tag

Torolheto, spam..sry

[ Szerkesztve ]

(#5687) Kerio


Kerio
őstag

Szerintetek egy notebook hangkártya ki tud hajtani egy komolyabb Sony fejhallgatót? Egy Lenovo G580-hoz vennék. Csak nincs alkalmam kipróbálni

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#5688) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Szerintetek elcseréljem ezt az asztali gépemet erre a laptopra?

Lehet még garanciát növelni? Mennyit érhet most ez a laptop? Mennyire megbízható ez hosszú távon? (Netre, zenére, filmre használnám, néha némi videoszerkesztés)

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#5689) Declare


Declare
őstag

Hello!

Szerintetek ez a T500 milyen? Jó széria? (kissé sokallom :F )

(#5690) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Sziasztok ezeket a vostro gépeket is sok üzemórán át tesztelik mielőtt kikerül a gyárból?
[link]

(#5691) Abry válasza Gabbana (#5688) üzenetére


Abry
tag

Árban kb. ugynannyi, mint az asztalid, viszont teljesítményben gyengébb, az erősebb proci ellenére (4gb ram, nincs ssd, vga is gyengébbnek tűnik). Itt van egy teszt róla, olvasd el, aztán dönts. HP Pavilion dv6-6001

(#5692) ledgeri válasza ro_bert17 (#5642) üzenetére


ledgeri
nagyúr

választ kaptam ott, köszi szépen a tippet!!! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5693) ro_bert17 válasza ledgeri (#5692) üzenetére


ro_bert17
őstag

Olvastam. ;) Tegyen jó szolgálatot az eszköz, és használjátok egészséggel. :K

(#5694) Borote válasza Иван (#5684) üzenetére


Borote
addikt

Szürkeimportos gépek nem játszanak :)

(#5689) Declare: TP topicban kérdezd, de jó gépek, ráadásul még gyári garancia is van rá. Mondjuk alfánál láttam már ilyet olcsóbban is.

(#5688) Gabbana: ha nem játszanál, és csak ritkán szerkesztenél videót, biztos vagy benne, hogy kell a 6770M és az i7? A gép pedig nincs kizárva, hogy külföldi, erre rá kell kérdezni. Nem írta le a teljes nevét.

[ Szerkesztve ]

(#5695) ledgeri válasza ro_bert17 (#5693) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5696) Declare válasza Borote (#5694) üzenetére


Declare
őstag

Köszi! Közben találtam én is alfánál is, de annak gyengébb felbontású a kijelzője...majd a leendő tulaj eldönti :)

Te/ti melyiket vennétek 1280x800 vs 1680x1050 ? Nekem az utóbbi volt és azt tudom, h (nekem aki a nagyobb felbontáshoz szokott) az 1680 as sokkal szebb mint a másik. Ha nem ilyen elfogult szemmel nézzük akkor mit mondanátok?
Az alfás gép biztos forrásnak gondolom+ bele férhet egy ssd is. A nagyobb felbontású eladót hírből sem ismerem, drágább is, így ssd ott biztos nem lenne.
Még egyszer leírom, teljesen általános felhasználás, egyetemet most kezdő csajszinak.

(#5697) Borote válasza Declare (#5696) üzenetére


Borote
addikt

Én biztos a nagyobb felbontásút venném, még akár megkérdezheted alfát is, hogy lesz-e más felbontású.
A másik eladó is gyakran szokott árulni TP-ket, kérdezz rá a TP-seknél. Bár egy kicsit talán drágábban jönnek tőle a gépek.
Mondjuk azért a drágább T500-asnál ott van a dedikált GPU is, amire mondjuk lehet, hogy nem is lenne szükség.

(#5698) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Ha vennék egy ilyet, lehetne SSD-t cserélni garvesztés nélkül? Egyébként a notebookpangás ősszel szokott beindulni? Akkor jönnek az új gépek (Ivy alapú) és a régiek ára meg szépen csökken?

(#5699) Borote válasza HaZsolt (#5698) üzenetére


Borote
addikt

Nagyon valószínűnek tartom, hogy cserélhetsz benne SSD-t garanciavesztés nélkül.
Háááát, az új gépek jönnek, a régiek eltűnnek :D Elő szokott fordulni egykét párhuzamos széria is, de mostanában gyakran volt, hogy az új jobban megérte.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.