Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#5601) VMatteo válasza Borote (#5600) üzenetére


VMatteo
őstag

csak nem tudom érdemes-e minden órában felkelnem hogy ott virít-e a Toshiba L850-13U? :F

Tisztelet a Gépésznek!

(#5602) Tikakukac válasza VMatteo (#5601) üzenetére


Tikakukac
titán

Én egy nap olyan 4-5 órát alszom, nekem nem lenne gond. Bár gyanítom, hogy tényleg a kevésbé fogyó dolgok vannak berakva, legalábbis ezt szűrtem le eddig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5603) Borote válasza VMatteo (#5601) üzenetére


Borote
addikt

Te egész nap aludni szoktál? :DDD

(#5602) Tikakukac: amikor az Y570-t vettem, akkor azért fogyott az a gép rendesen, mégis bekerült Happy Hours-ba, igaz, hogy kemény 2-3 ezerrel volt olcsóbb :DDD de az már majdnem egy táska volt :)

(#5604) Tikakukac válasza Borote (#5603) üzenetére


Tikakukac
titán

Na az meg a másik. A tuti gépekre nem jár csak nagyon maximum 5k, de inkább kevesebb. A hulladékra meg mennek a nagy akciók. De ez van, örüljön mindenki neki.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5605) VMatteo


VMatteo
őstag

végigpörgetek egy napot, hátha, nem hajt a tatár

Tisztelet a Gépésznek!

(#5606) Taktoj válasza Taktoj (#5591) üzenetére


Taktoj
aktív tag

valaki hozzaerto esetleg ranezne az én kerdesemre is?
Koszi

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#5607) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Mi a véleményetek a Packard Bell Easynote TS-éről.
Amit én találtam az 1.3-as procival és 500-as hdd-vel van, viszont amiről szó van az egy 1.9-es procis és 320-as hdd-s (az utóbbi infó nem biztos, mert csak a barátomtól hallottam, aki nem igazán ért hozzá :D)

(#5608) Borote válasza Nixon18 (#5607) üzenetére


Borote
addikt

És mi lenne, ha mondjuk belinkelnéd a gépet? :DDD (Mondjuk elöljáróban annyit, hogy én nem venném...)
Gépet tervezel venni? Milyen felhasználási célra? Mennyi a kereted?

(#5606) Taktoj: A T2500 eggyel a T5450 előtti generáció, viszont onnan az erősebbek közé tartozik, nagyobb teljesítményű (20%-kal magasabb órajel ott azért sokat számít), mint a T5450. Illetve valamivel nagyobb a hőtermelése is.

(#5609) Tikakukac: annyira azért talán nem nagy kunszt egy processzorcsere, de ez persze gépfüggő is.

[ Szerkesztve ]

(#5609) Tikakukac válasza Taktoj (#5591) üzenetére


Tikakukac
titán

Kicseréli a procit?! Nem tudom milyen gépet vettél, de az az eladó aki elintézi a dolgot annyival, hogy óóó szanaszét bontom, átrakom a procit és minden fasza, akkor régen rossz vizeken evezünk. Én nagyon óvatos lennék.
Teljesítményben meg olyan mindegy, egyikkel sem fogsz világot megváltani, szokásos dolgokra mind2 elég.

Nixon18: Megelőlegezném a kuka pozitív titulust neki.

Borote: Önmagában a procicsere nem nagy kunszt. De, hogy került az oda? Na azért véletlenül ilyesmi nem nagyon történik. Szóval vagy egy kis sunyiság lesz ott, vagy nagyon balfék az eladó. Plusz az micsoda, hogy kicseréli, nem gond? Ha már bontogatva volt a gép, akkor azért nem aludnék nyugodtan, ki tudja mi lett még ott megokosítva. Nekem herótom van az ilyenektől :U

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5610) Nixon18 válasza Borote (#5608) üzenetére


Nixon18
senior tag

Itt van pl EZ. De ezzel is az a probléma, hogy a paraméterei közel sem stimmelnek azokhoz, amiket én kaptam :D

(#5611) VMatteo


VMatteo
őstag

Utoljára, azért ez a Toshiba l850 u13 ugye nem olyan rossz választás??? :F

Tisztelet a Gépésznek!

(#5612) Tikakukac válasza VMatteo (#5611) üzenetére


Tikakukac
titán

Egymás hülyeségeit kijavítjuk időben, és ha leírunk sokan valamit az pedig elég gyanúsan jó döntés. Szóval vegyed :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5613) ThaBoss válasza Borote (#5600) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Köszi! alfa kollégával már üzleteltem, szerintem körbenézek ebben az irányban!

(#5614) Borote válasza Nixon18 (#5610) üzenetére


Borote
addikt

Te megadtál egy széria nevet - ezen belül kismillió különböző notebook található, még ennél is többféle felszereltséggel.
Mi a kérdésed? Gépet szeretnél venni?

(#5609) Tikakukac: mondjuk az szerintem egyáltalán nem probléma, ha véletlenül egy erősebb processzort kap :DDD Annyi, hogy ha jól tudom, a Yonah az még nem 64 bites, de szerintem ez az adott gépnél nem lesz egy olyan eget rengetően nagy probléma.

(#5615) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Találtam egy jó kis akciot, tapasztalatok a boltal kapcsolatban? Egyetem alá tök jó lenne ez a méret.

http://www.radium.hu//component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=20746&category_id=435&category_id=309&option=com_virtuemart&Itemid=1

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#5616) Borote válasza Roliiii (#5615) üzenetére


Borote
addikt

Mondd, Te szoktad olvasni ezt a fórumot? :DDD
Ezt úgy hívják amúgy, hogy netbook. Van neki saját topicja. De remélhetőleg ott is ismerik ezt a boltot, és megmondják majd, hogy baromira nem érdemes innen vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#5617) Nixon18 válasza Borote (#5614) üzenetére


Nixon18
senior tag

Nem szeretnék én gépet. Most vettem egyet. :)
A barátom vett egyet csak nem tudott túl sok konkrétumot mondani és én sem tudom megnézni a gépet idő hiányában és a távolság miatt. Gondoltam ti tudtok segíteni vagy van tapasztalata valakinek erről a sorozatról. De igaz, hogy ennyi infóból nem lehet sokra menni...

(#5618) Tikakukac válasza Borote (#5614) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem itt a dolgok menetével van a bajom. Túrós annak a laptopnak a háta :U

PH szerint a 11,1" felettiek már subnotik, sajnos hivatalosan sem találok soha semmilyen tuti leírást, mert a kategória erősen változott és mosódott az idők folyamán.

Roliiii: A gép hagyján, de a bolt olyan ótvar ahogy van. Kerülni elfele. Inkább mondd meg a szokásos kérdéseinkre a választ és mondunk gépet.

Nixon18: Akkor rossz topikban vagy. Grátiszban pedig annyit tudok mondani, hogy értelmes Packard Bell gépet még nem láttam. Vagy ha már volt benne valami normális notebookra emlékeztető, akkor meg volt nála jobb vétel. Ördögi kör.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5619) szasza87 válasza VMatteo (#5611) üzenetére


szasza87
tag

Teljesen jó választás! Én is azt néztem ki, csak nem nagyon jött be a szürke szín így az L850-12Z-t választottam! tökéletesen elégedett vagyok vele! :)

(#5620) Prowler válasza Archon (#5582) üzenetére


Prowler
senior tag

Kösz a segítséget!

Veremivadék Undorkutya

(#5621) DanielLong


DanielLong
senior tag

Sziasztok!

Egyszer már kérdezősködtem nálatok, de akkor még nem volt elég pénzem, most már viszont aktuális a vásárlás. Szóval vacilálok a Lenovo g580gh és a Toshiba l850-13m között. Kérlek, segítsetek a döntésben. Amit még jó, ha tudtok, hogy egy 120-as ssd-t is veszek majd a gépbe. Az eddig általam szembeállított érvek:

Lenovo: Optimusos, tovább bírja netezés közben; alu borítás; jobb bill
Toshiba: kicsit erősebb proci, több ram, nagyobb vinyó, fehér szín(ami a kedvencem)

Jelenleg a Toshiba felé hajlok kicsit a színe miatt, mert mindig is fehér laptopra vágytam.

Aztán néztem pár használt gépet is, ezeket találtam:

Dell
HP
Asus

Annyira egyik sem győzött meg, de hátha ti máshogy látjátok.
Segítségetekért előre is köszi!

(#5622) Tikakukac válasza DanielLong (#5621) üzenetére


Tikakukac
titán

Régi pavilion, ilyen az enyém is, csak a színe és belseje más. Ne vedd.

K53 Asus legendásan vacak: kuka.

A Vostro még akár jó is lehet. De ha már használt akkor lehetne túrni jobb gépeket is.

Ha meg tetszik a Toshiba vedd azt, sokat jelent a léleknek ha olyan gépe van, amit szeret. Hidd el.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5623) ledgeri válasza ro_bert17 (#5568) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Fúú, hát ez érdekes, sajna a videokat nem tudom most megnézni...
Tudnál tippet adni, hogy hogyan checkoljam a benne foglalt chipet?
Miként jelentkezik a behalás?
Progikat nem tudok, mert kábé félről induló tesómé lesz, mondta, amit írtam, egy ismerősének, aki egyébként számítógépes, és az ezt ajánlotta neki...

Lényegében itt ellenőriztetni szerettem volna a tippet...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5624) Abry válasza DanielLong (#5621) üzenetére


Abry
tag

Igazából szerintem mindkettővel jól jársz, de én inkább a Toshiba-t venném az erősebb proci és az USB 3.0 miatt.

[ Szerkesztve ]

(#5625) DanielLong válasza Tikakukac (#5622) üzenetére


DanielLong
senior tag

Még annyi, hogy a Toshibához a laptopszalon 1 év no problem garit ad, amit gondolom a Computer Imperium nem biztosít. Érdemes emiatt inkább 2 gigával kevesebb rammal a laptopszalontól rendelni? Gondolom mindkét bolt megbízható egyébként.

(#5626) DanielLong válasza Abry (#5624) üzenetére


DanielLong
senior tag

Most már szerintem is az lesz, de egyébként mindkettőben usb 3.0 van elvileg.

(#5627) Tikakukac válasza DanielLong (#5625) üzenetére


Tikakukac
titán

Ram bagópénz. Imperiumról mondjuk mondtak 1-2 rosszat az elmúlt időkben itt, nem tudom mi az alapja. Dönts ahogy érzed, én használt TP-s Imperiumról tudok olyat, hogy érdemes átnézni mert volt már sufizás. De ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5628) DanielLong válasza DanielLong (#5625) üzenetére


DanielLong
senior tag

Rájöttem, hogy ez nem a bolttól függ, szóval akkor nincs kérdésem. :)) :))

(#5629) Abry válasza DanielLong (#5626) üzenetére


Abry
tag

Lenovo-ban, legalábbis az általad linkelt oldalon nem írják, hogy lenne.

(#5630) DanielLong válasza Abry (#5629) üzenetére


DanielLong
senior tag

Tökkéletesen igazad van, én Imperiumon néztem, ahol ott virított az embléma.

(#5631) Borote válasza DanielLong (#5621) üzenetére


Borote
addikt

A Vostro még jó gép :) garancia is több rá. Érdemes egyet valahol helyben is megnézni.

(#5632) DanielLong válasza Borote (#5631) üzenetére


DanielLong
senior tag

Kicsit félek a gyengébb videókártyájától(lehetne esetleg húzni?) illetve az arany színe nagyon necces, viszont lehet h élőben nagyon szép.

(#5633) Borote válasza DanielLong (#5632) üzenetére


Borote
addikt

Ja, hogy arany színű?
GPU 20%-kal gyengébb, azt nem tudom, hogy lehet-e húzni (van olyan AMD GPU, amit lehet) - ilyenkor viszont a processzor turbóját én biztosan kikapcsolnám.

Minőségre az L850 és a G580 fölött van.

(#5634) DanielLong válasza Borote (#5633) üzenetére


DanielLong
senior tag

Közben gugli barátunk azt mondta, h lehet húzni és akkor szépen eléri a 6650m szintjét. Szóval most gondolkodóba ejtettél... nézek róla pár videót, de ez a szín.... :))

(#5635) Borote válasza DanielLong (#5634) üzenetére


Borote
addikt

Menj el, nézd meg élőben - ha tetszik, hozd el.
Maguk a Vostro-k jó kis gépek.

(#5636) Tikakukac válasza DanielLong (#5634) üzenetére


Tikakukac
titán

Élőben adja ki egy szín az igazi arcát, bár szerény személyem nem merné bevállalni, ez biztos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5637) ilililililil


ilililililil
csendes tag

Üdv,

Remélem jó helyre írok, ha nem, akkor elnézést, csak kicsit kiakadtam a gépemen.

Olyan kérdésem lenne, hogy kb fél éve vettem egy ilyen Dell notit, megy szépen, mindennapi használatra tökéletes, stb.

De, észre vettem, hogy a barátnőm 120ezres Toshibája kb ugyanolyan minőségben képes futtatni komolyabb programokat, játékokat, mint ez, annyi különbséggel, hogy az enyém közben valószínűleg kávét darál és hőerőművel szándékszik ellátni magát energiával.

Rendszeresen tisztítom a légréseknél, megemelt állapotban működik, külön hűtőt még nem vettem hozzá, sokan írták, hogy nem érik meg az árukat. Viszont alapállapotban, mikor max egy Aida és egy Chrome fut, akkor is 65-68 fokon szeret ciripelni, de mondjuk egy Oblivion alatt, ami 2006os játék, szeret 85 fok fölé is menni.

Az lenne a kérdésem, hogy megéri-e eladni/elcserélni ezt a masinát, illetve helyette ennek az árában tudnátok ajánlani egy opcionálisabb gépet?

(anno megfőtt nálam egy laptop, nem szeretném ezt is kivégezni)

(#5638) hajraolaj1


hajraolaj1
tag

Üdv.

Szeretnék szeptember elejéig vásárolni max. 170ezerért laptopot.Szeretném játékra is használni,képernyő legyen legalább 15.4es,1366x768 felbontás. Mit/Miket ajánlanátok?Honnan rendeljek és érdemes-e várni a vásárlással augusztus végéig,vagy ugysem változnak az árak?

(#5639) Borote válasza ilililililil (#5637) üzenetére


Borote
addikt

Fel van telepítve az nvidia driver?

De azt mond meg nekem, hogy miért vettél i7-es gépet? Az már más kérdés, hogy amit vettél Inspiron, az sajnos egy elég gyatra gép, i7-hez teljesen elégtelen hűtéssel.
Első körben egy Dell szerviz nem ártana, hogy ugyanmár pasztázzák újra, de én ettől a géptől menekülnék.
Ráadásul a játékbeli teljesítményét már egy 130k-s B960+GT630M -es Lenovo G580 is hozza, GPU igényesebb területeken még erősebb is.

(#5638) hajraolaj1: ha játékra kell, akkor pl Lenovo G580, vagy Toshiba L850 - a megmaradt pénzből pedig vegyél bele SSD-t. Egyelőre 200k-ig nincs erősebb GPU ezeknél. Vagy használtan pl Y570.

(#5640) ilililililil válasza Borote (#5639) üzenetére


ilililililil
csendes tag

Fent van, nvidia oldaláról lekaptam, volt valami auto-detect progijuk.

Mennyiért lehet eladni egy ilyen gépet? Novemberben vettem 200ért:S Azóta pörög a házhoz jövős gari. (többekközt ezzel győztek meg, hogy jönnek és megcsinálják bármikor.)
Van valami link, ahol ki lehet hívni a szervizeseket?

Használtan érdemes venni másikat?

van különbség nvidia meg amd videókari között?
Valahogy mindig sikerül belenyúlnom a legrosszabb vételbe...elkelne egy kis segítség :B

[ Szerkesztve ]

(#5641) Borote válasza ilililililil (#5640) üzenetére


Borote
addikt

Ha gépet szeretnél venni, nyugodtan kérdezz itt :)
Nézd meg a garancialevelet, vagy keress rá a Dell supportra. Tényleg házhoz jönnek, jó a szervizük :) (Az egyik legjobb, a hazai szervizeket tekintve). Ja, driverből a Dell által adottat is próbáld meg.

Ki mondta azt amúgy, hogy Neked i7-es gép kell? Az megérdemelne egy nagy seggberúgást!

Persze, hogy van különbség NV és AMD között, de általában megvannak a nagyjából egyforma teljesítményű GPU-k, és ezek nagyjából egy árban is szoktak lenni, játék válogatja, hogy mikor melyik az erősebb.

(#5642) ro_bert17 válasza ledgeri (#5623) üzenetére


ro_bert17
őstag

Talán hasonlít a kezdeti jelenség egy "kontakt" (bocs) hibás képernyőhöz. Aztán gondolom egy idő után nem indul a gép.
Sajnos én nem tudom miként lehetne ezt előzetesen lecsekkolni. A helyedben átvágtatnék a dell topikba, ahol remélhetőleg van pár ős delles, de egy jelen szervizes biztos szokott ott lenni. Nagyon segítőkész.

(#5643) Tikakukac válasza ilililililil (#5637) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennek a gépnek ez a baja. Én azt mondom, hogy add el minél gyorsabban (bukni fogsz mondjuk bőven, de még mindig jobb, mint később, amikor tényleg kilóra fogják megvenni). Most meg küldd szervizbe, amit lehet csináljanak meg, és irány a piac.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5644) runner 125


runner 125
nagyúr

Ezt tegnap hajnalban lőttem. Ha volt már sry, de nekem még nem tűnt fel.
Elképzeltem ahogy ebédszünetben egyesével ragaszgatják rá azokat a gönc kis gyöngyöket. :D
Erről már tényleg csak a Trinát festék hiányzik, gigalol.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5645) B-L-A-C-K válasza runner 125 (#5644) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ó én minden nap látok vagy 15 ilyet...:)

(#5646) Tikakukac válasza runner 125 (#5644) üzenetére


Tikakukac
titán

Valami kristályos berakással, rózsaszín fedlappal volt egyik csajnak is az évfolyamban. Nálam az a legalja az Inspiron sorozatnak, de ez is nagyon "szép".

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5647) Borote válasza B-L-A-C-K (#5645) üzenetére


Borote
addikt

Azt az érvelést bírtam, hogy az Inspironokból adták el a legtöbbet, és hogy ezért ezek milyen jó gépek... :DDD
Azért adták el ebből a szarból a legtöbbet, mert több tízezer négyzetméteren van reklámozva....

(#5648) B-L-A-C-K válasza Borote (#5647) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na nem baj, remélem az új széria már jó lesz, és leszokhatunk erről az inspironos témáról...:)

Viszont én még most sem találtam gépet, f@sz ki van.... :N

[ Szerkesztve ]

(#5649) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Szülőknek keresnék egy "egyszerü" mondhatni fapados csak netezésre, szükség esetén filmekre zenélése egy notebookot.(talán netbookot)

Milyet tanácsolnátok ill. milyet kerüljek?

Ami kell bele (ma már nem nagyon extrák ugyan :) ) HDMI, wifi beépitve
kb. 60.000ft ig.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#5650) B-L-A-C-K válasza cintula187 (#5649) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor gondolom használt kell, keresd fel alfa156 kollégát, korrekt eladó, és fél év garanciát vállal a gépekre.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.