Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#5751) spyduck válasza reelc (#5443) üzenetére


spyduck
nagyúr

A lifebook A532 aug. 6 ota ott van a disztriknél ;)

(#5752) VMatteo válasza Kbali (#5750) üzenetére


VMatteo
őstag

De sztem még akkor is jobban járnak ha náluk hagyok ott 160e Ft-ot és kérek vmi kompenzálást, mintha elállnék az egésztől. Egy laptoptáska esetleg?Vagy egy Egér?Hűtő? melyik a legreálisabb? Nem nyerészkedni akarok, de tényleg a 6 gigásat rendeltem pont emiatt mert elég az 500Gb HDD is nekem :U
Ja amúgy meg egyszerű. Tegnap ezt a laptopot direkt nem vettem meg happy hourban mert nem az enyém volt benne. Ez 2000Ft alapból....cigány leszek.

[ Szerkesztve ]

Tisztelet a Gépésznek!

(#5753) Pocok256 válasza VMatteo (#5752) üzenetére


Pocok256
veterán

Kérj bele ram cserét és 6 gigát tegyenek bele azt meg van oldva :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5754) spyduck válasza premete (#5448) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az 1280x800-as 6930p ledes volt, az 1440x900-as viszont már nem.

(#5755) Kbali válasza VMatteo (#5752) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azt írtam, mint Pocok is - kérd a gépet plusz ram-mal, hiszen ők nem teljesítenek megfelelően.

(#5756) VMatteo válasza Kbali (#5755) üzenetére


VMatteo
őstag

hiába cigánykodtam, hogy tegnap direkt nem vettem meg 2000Ft-al olcsóbban, nem tud mitcsinálni. Mondom egy apró 1000Ft-os egér hozzá vagy vmi? SEMMI, ha én nem veszem meg megveszi más. Mindegy, ez nem teljesen korrekt, de kértem így is, mert már várni a happy hour-ra az nem menne. :W

Tisztelet a Gépésznek!

(#5757) spyduck válasza Tikakukac (#5477) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akármilyen hihetetlen de a billentyűzet kopás attól függ, h milyen típusú a kezeden a bőr és milyen gyakran mosol kezet.

(#5758) VMatteo


VMatteo
őstag

Ugye Pécs elhajtott a picsába, felhívtam Pestet, hogy tényleg nem nyerészkedni akarok, csak vmi apró kis ajándékot adjanak, hogy lássam a korrekt hozzáállást. Azt mondja pesti srác, hogy természetesen, de azt látja hogy a laptop már a futárnál van, de visszahív. Várok még pár percet hogy whats up?

Tisztelet a Gépésznek!

(#5759) spyduck válasza memeto_corny (#5579) üzenetére


spyduck
nagyúr

A 4540s annyiban különbözik a 4530s-től, h van egy műanyag szegélye és jobb a touchpadja. Ennyi!

(#5760) spyduck válasza ussseal (#5587) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha nem lenne szabin a HP-s kontaktom már nálam is lenne ;]

(#5761) VMatteo válasza spyduck (#5759) üzenetére


VMatteo
őstag

a futár már elvitte, a pesti srác sem tud semmit csinálni. :W A futár kap jattot, de Máté nem kap laptopot... :((

Tisztelet a Gépésznek!

(#5762) spyduck válasza Kerio (#5590) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez szinte az összes IdeaPad-nál így van ;)
Ezt leszámítva ha az árat nézzük a legjobb gépek sztem.

(#5763) spyduck válasza VMatteo (#5761) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mert nem kapod meg?

(#5764) spyduck válasza Borote (#5600) üzenetére


spyduck
nagyúr

Random de amiből sok van az gyakorabbi vendég a Happy Hours-ban :)

(#5765) spyduck válasza Tikakukac (#5618) üzenetére


spyduck
nagyúr

Amúgy vicces ez a "netbook" elnevezés ugyanis inkább ugrok fejest a Balaton déli partján a molóról mint sem, hogy egy netbook-ról metezzek :D
A Tablet 100x jobb!

Amúgy a netbook kategóriát a CPU és a méret határozza meg. Az én definícióm szerint a netbook az olyan lassú CPU és az olyan kicsi kijelző összessége mely alkalmas arra, hogy spyduckot felidegesítse. De legalább "kici és olcó" :)

(#5766) VMatteo válasza spyduck (#5763) üzenetére


VMatteo
őstag

mert nem veszem át! A pécsi Kollégád rám csapta a telefont, arrogánsan beszélt velem. Nem azért, én is egy senki vagyok, de csak ott akartam hagyni 157e Ft-ot!
Biztos bennem van a hiba, de egy ügyfél aki ráadásul nem egy 3e Ft-os hangszórót vesz, sztem kicsit többet érdemel. A Pesti laptopszalon előtt le a kalappal, ők nagyon korrektek. Talán Ondead-el beszéltem, ha jól értettem.

Tisztelet a Gépésznek!

(#5767) spyduck válasza VMatteo (#5766) üzenetére


spyduck
nagyúr

Még mindig nem ott dolgozok csak nekik is ;)

(#5768) VMatteo válasza spyduck (#5767) üzenetére


VMatteo
őstag

Oké, de gondolom nem a pécsi kirendeltségnek! Vagy fogalmazzunk úgy, nem veled beszéltem 2x telefonon :)

Tisztelet a Gépésznek!

(#5769) spyduck válasza VMatteo (#5768) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mint beszéltük olyan notiból akarsz alkudni amin minimális haszon van. Valószínűleg én adtam volna neked kedvezményt, mert manipulálható vagyok :D
De nagyon nem szeretem az ilyet! Ha olyan gépről van szó amin van akkor oké, de majd számold ki, h bruttó 8000 ft után mennyi marad a boltnak.

(#5770) VMatteo válasza spyduck (#5769) üzenetére


VMatteo
őstag

Nem erről van szó, mert benyeltem még azt a 2000Ft-ot is, amennyivel tegnap a happy hoursban olcsóbban volt hirdetve, de hogy rámcsapják a telefont? Ez korrekt szerinted? Mondtam pécsnek, hogy visszamondom a 159e Ft-os rendelést, most 15-16h-ig benne van a happy-ben 157e Ft-ért, annyiért leütöm. Majd ő azt eldönti hogy visszaigazolja-e és LECSAPTA. Na nekem ez nem tetszik.Ja és slusszpoén, hogy kivették a happy-ből. Ennyit arról a random, szgép által irányított rendszerről is. Most csak 5 laptop van benne, nem érdekes???

[ Szerkesztve ]

Tisztelet a Gépésznek!

(#5771) Borote válasza VMatteo (#5770) üzenetére


Borote
addikt

Hát, ezek után én is kivettem volna :DDD
Amúgy a RAM bővítést Te is meg tudtad volna oldani, mert filléres tétel. Azt a gépet elviszi más is, mert jó áron van. Ha Te két giga ramon problémázol, akkor ne vedd meg, oszt kész.

(#5765) spyduck: nálam minden netbook, amiben Brazos, vagy Atom van... Csak van, amik nagyobbra híztak :DDD De szerintem 14" alatt mindent lehet netbooknak hívni, amiben Brazos van...

(#5756) VMatteo: ja, ennyi eszed van, ha megveszed 2k-val olcsóbban, abból mehetett volna bele egy 3k-s RAM-bővítés :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5772) VMatteo


VMatteo
őstag

Én azon problémázok, hogy nem azt kaptam volna amit kértem.Itt még nem álltam el a rendeléstől, kérdeztem hogy nem-e lehetne vmit akkor belealkudni (1000Ft-os egeret kértem).NEMLEHET. Oké, kérem. Visszahívom félóra múlva, látom most akciós kétezerrel, akkor így kérném, az előzőt meg le szeretném mondani. Majd ők eldöntik, kiküldik-e nekem és LECSAPTÁK.
Érted?

[ Szerkesztve ]

Tisztelet a Gépésznek!

(#5773) gaborba81


gaborba81
tag

Sziasztok!

Kb. 1 hete segítettetek páran ebben a fórumban,Dell lapokkal kapcsolatban.Most is kérnék egy kis segítséget.

Dell Latitude vs. Sony Vaio?

200.000ft körül gondoltam,otthoni irodai felhasználás,masszív anyagfelhasználás.

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#5774) Borote válasza VMatteo (#5772) üzenetére


Borote
addikt

Ha elfogyott, mit tudnak csinálni? Vagy átveszed azt a darabot, vagy nem, és megveszi más.
Jogodban áll nem átvenni :) Nem létező notebookod nehéz eladni :DDD

Ha meg felidegesíted azt az embert, akitől szívességet szeretnél kérni, azzal nehéz mit kezdeni...

(#5773) gaborba81: 6-os szériás Latitude alfától :) vagy a 8460p 4 év garanciával :Y

[ Szerkesztve ]

(#5775) VMatteo válasza Borote (#5774) üzenetére


VMatteo
őstag

Magyarul a 160e Ft-ot otthagyni készülő VÁSÁRLÓ kérjen szívességet???!!!Dolgoztál már te a szolgáltató iparban?

Tisztelet a Gépésznek!

(#5776) Borote válasza VMatteo (#5775) üzenetére


Borote
addikt

Elviszi más azt a gépet, ha egy problémázó vásárló nem akarja megvenni?
Persze!

És ha felidegesít, akarsz neki segíteni?
Dehogy!

Ilyenkor érdemes a másik fejével is gondolkozni egy kicsit duzzogás helyett...
Egyetlen probléma, a rossz hír keltése, de a kirohanásod engem nem győzne meg, mint leendő vásárlót...

Miért nem vetted meg a másikat 2k-val olcsóbban? o.O

(#5777) VMatteo válasza Borote (#5776) üzenetére


VMatteo
őstag

Mutasd meg hol olcsóbb 2000Ft-al és már rendelem is!
Érdekes módon a Pesti laptopszalonos tudott normális, és segítőkész lenni, továbbá megértette a problémámat.

Tisztelet a Gépésznek!

(#5778) Borote válasza VMatteo (#5777) üzenetére


Borote
addikt

Amiről mondtad, hogy HappyHours-ban 2k-val olcsóbb volt.

Ezt hívják emberi faktornak :)

[ Szerkesztve ]

(#5779) VMatteo válasza Borote (#5778) üzenetére


VMatteo
őstag

De nem tudtam megrendelni happyben sem, mert direkt kivették belőle, miután közöltem hogy happyben rendelem 2 perc múlva, az előzőt meg szeretném visszamondani. NA ez viszont nem korrekt tőlük.

Tisztelet a Gépésznek!

(#5780) premete válasza gaborba81 (#5773) üzenetére


premete
veterán

Ha jól emlékszem, 15.6"-ost szeretnél, alfánál volt egy fullHD-s Latitude E6520-as, i5 2540 cpu, 4 GB ram, 320 GB-os HDD, 1 napot ment, magyar világító bill, újszerű állapot és helyszíni gari 2014. karácsonyáig.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5781) VMatteo


VMatteo
őstag

És igen, Kecskemétről rendeltem meg, igaz hogy zack und pack 164e, de ebben már benne van a memória bővítés, és a Kecskeméti boltot gazdagítottam, nem pedig a pécsit. A kecskeméti srác már többször járt Bogácson, teljesen korrekt ember, úgy is mondhatnám hogy a reciproka a pécsinek. Most Borote meg páran biztos röhögtök a balf@szságomon, nekem megér ennyit az önbecsülésem!Ja, és ahol tudok a pécsi laptopszalonnak negatív reklámot csinálok! :K
Köszönöm mindenkinek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Tisztelet a Gépésznek!

(#5784) Mottie


Mottie
őstag

Sziasztok!

Hasonló Laptopokat nézegetünk barátnőmmel, mint amikről szó van, egyedül a
Samsung NP300V5A vsn perspektívában ami egészen jónak tűnik. Erről milyen tapasztalataitok vannak?

Amire használnánk:

1. A cél hogy CAD programok folyékonyan fussanak rajta, minden más extra.
amit néztünk: ATI/nVidia VGA legyen és i3-i5-i7 proci. Az említett samsung gép 160 körül megvehető lenne i5-tel, ez az árszint belefér.
A legjobb ár/minőség arányt keressük :)

2. HP Envy 15 notimat cserélném le, CAD + újabb játékok (Skyrim és társai). Szeretné 200k-n belül maradni bár sokminden függ, hogy mennyiért tudom eladni Envy kisasszonyt :)

Várok tippeket.

(Sony Vaio tetszett még barátnőmnek, de az ügyfélszolgálati hozzáállás miatt ez parkolópályán, engem a Lenovo laptopok fogtak meg, német ebayen láttam jó árban.)

u.i.: A német ebay-ről jut eszembe: Mivel egyáltalán nem fontos a magyar nyelv, ha tudtok jó külföldi diszkontot azt is szívesen veszem :)

Be Victorious!

(#5791) laca500


laca500
aktív tag

Erről a kettő notiról mi a véleményetek?

[link]

[link]

Egész jó árban vannak.
Melyiket éri meg jobban?
Az elsőnél megy CF-ben a két VGA? Nem igazán találtam meggyőző tesztet sehol.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.