Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#19201) A Zéé válasza BigBlackDog (#19198) üzenetére


A Zéé
addikt

(#19198) BigBlackDog , (#19199) premete
Köszi!
Egész jó benyomásom volt nekem is a gépről, nem tűnt rossznak.

Probookot kerestem én is, de nem találtam ennyiért eddig. 180 felett kezdődtek i3 procival.

Just a simple Lineman...

(#19202) BigBlackDog válasza attosz1120 (#19200) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ebben a kategóriában nem tűnik rossznak, itt a fórumban is ajánlották már párszor. Személyesen még nem tapiztam, nincs tapasztalat.

(#19203) Tikakukac válasza A Zéé (#19201) üzenetére


Tikakukac
titán

Pedig van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19204) attosz1120 válasza BigBlackDog (#19202) üzenetére


attosz1120
tag

Értem.Azért köszi az infókat!:)

(#19205) A Zéé válasza Tikakukac (#19203) üzenetére


A Zéé
addikt

Na igen, de ha ehhez még hozzárakod a Windowst, akkor már 180k :)
Az meg kellene, mert egyéni vállakozói tevékenységekhez is kellene, aztán oda meg nem árt, ha van eredeti W.

Just a simple Lineman...

(#19206) Tikakukac válasza A Zéé (#19205) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, hogy win7 is kell. Akkor bizony nehéz eset, ennél olcsóbban nem lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19207) A Zéé válasza Tikakukac (#19206) üzenetére


A Zéé
addikt

[link]
Esetleg a HP renew... Bár ezektől valamiért tartok. Tudom, hogy gyári felújítás, ellenőrzés, tisztítás, de akkor is.

Just a simple Lineman...

(#19208) Bunken válasza BigBlackDog (#19187) üzenetére


Bunken
tag

Ja, oké értem, majd írok ha nem felejtem el, mert még csak terv szintjén van a dolog, hogy megveszem. Szerinted ennyiért jó vétel lenne ez a gép? Mi a véleményed a hardvereiről?

[ Szerkesztve ]

(#19209) BigBlackDog válasza Bunken (#19208) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én rádobnék egy 10-est (vagy, ha van olcsóbban máshol, akkor kevesebbet) és egy ilyesmit vennék. Ugyanaz, mint a Te kiszemelted, csak intel proci+GT635 (ami ugye GT630 valójában). Valahogy annak az AMD-s procinak az eredményeitől nem vagyok elragadtatva. :)
De ez csak saját vélemény, még mielőtt jönne valami AMD huszár kelteni a feszültséget. :)

(#19210) Bunken válasza BigBlackDog (#19209) üzenetére


Bunken
tag

Értem. Köszi az infót, majd meglátom, hogy a karácsonyi mizériából, hogy tudom összehozni a dolgot.

(#19211) Tikakukac válasza A Zéé (#19207) üzenetére


Tikakukac
titán

Simán vennék renew gépet. Sőt, én 4-5 éves gépeket is veszek gari nélkül, mint a huzat. Lényeg az alapos és gondos vásárlás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19212) csobanandras


csobanandras
tag

Üdv!
Az lenne a kérdésem ha vissza visznek egy laptopot elállással amit használtak 8 napon belül akkor azt az üzlet újra eladja?:)

(#19213) Ator


Ator
tag

Üdv!

A Lenovo y580 előtt melyik a legjobb "gamer" laptop kb. bruttó 210e Ft-ér.
Ezt néztem ki ez jó lehet?: DELL

(#19214) csobanandras válasza Ator (#19213) üzenetére


csobanandras
tag

Pont ezt rendeltem:) hétfőn jön meg

(#19215) BigBlackDog válasza csobanandras (#19212) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, legalábbis néhány üzletről biztosan tudom ezt (szándékosan nem mondok nevet). Azért is adják vissza sok helyen a pénzt pont 30 nap múlva, mert nekik is el kell adni a visszavitt gépet valahogy. De ezt kiszűrheted. Lényeg, hogy előtted bontsák ki a gépet, az összes ragasztószalagot ott vágják át, ne legyen a dobozon 6 réteg cellux. Árulkodó jel lehet a gépen lévő ujjlenyomat, zacskón kívül, csak úgy belehányt tartozék, merevlemez működési idő.
A linkelt Dell egyébként az Y580 alatt van, nem rossz választás, bár gyanús, hogy annyi pénzért a fullHD-s verzió lenne.

[ Szerkesztve ]

(#19216) Tikakukac válasza Ator (#19213) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha gémerkedünk, akkor itt -10k-ért kapsz -50% teljesítményt. Ebből a szempontból csak sokkal rosszabb vétel van.
Amit írtál viszont kb. reális a mezőnyt nézve.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19217) Fluor


Fluor
csendes tag

Üdv! Erről a típusról tudtok valamit mondani? Megbízhatóság, minőség ilyesmi. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#19218) Ator válasza Tikakukac (#19216) üzenetére


Ator
tag

Ha mutatsz nekem helyet ahonnan eltudom hozni nettó 180-ér a Lenovo y580-at akkor egyefene 180 a tető.
Mert az a helyzet hogy nagykerből hoznám a gépet ami majd lesz és ott a legolcsóbb y580 az 206e Ft és az nem 10k különbség hanem 36k és az nem mindegy :(

(#19219) csobanandras válasza BigBlackDog (#19215) üzenetére


csobanandras
tag

Teljesen új gépnél a merevlemez működési idő 0?

(#19220) BigBlackDog válasza csobanandras (#19219) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nálam annyi volt az eddigi mindkét laposomnál (és a bekapcsolások száma is 1 volt az első indítás után). Bár a Dell alaplapját már tesztelhették egyszer gondolom, mivel jelzett valami memóriaméret változást rögtön az első bekapcsolás után.

(#19221) Tikakukac válasza Ator (#19218) üzenetére


Tikakukac
titán

Na ez az, nem tudom miért ennyi a nagyker ár. Aprón a 2 év garival elhozható bruttó 225k-ért. :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19222) csobanandras válasza BigBlackDog (#19220) üzenetére


csobanandras
tag

Értem, köszi szépen:)
Csak azért érdekel mert ebből a fajtából amit a kolléga linkelt az előbb nem volt készleten sehol sem, aztán láttam hogy a notebook.hu n van készleten, felhívtam őket és mondta h náluk se, se a raktáron, aztán egy perc múlva vissza hívott hogy mégis van 1. Nem szeretnék olyat kapni amit már valaki használt:)

(#19223) mulatosdj


mulatosdj
tag

http://www.laptopszalon.hu/webshop/notebook/Lenovo_IdeaPad_Z585A_AMD_A-Series_A6-4400M_4GB_1TB_AMD_DOS_Szurke_LEN_59-348854_6997.htm#muszaki_adatok

Ehhez mit szóltok??? Jobb mint a Lenovo G580 I3 és gt635tel????

(#19224) Tikakukac válasza mulatosdj (#19223) üzenetére


Tikakukac
titán

Sokkal előrébb nem lennél ezzel sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19225) Chaser válasza mulatosdj (#19223) üzenetére


Chaser
titán

1. Linkelni úgy tudsz, hogy kiválasztod a kj@ánt szöveget, pl xy notebook, ezt kijelölöd, rákattintasz alul a "link" gombra, majd a felugró ablakba bemásolod a url-t/webcímet.
2. A kérdés egy ? jellel is kérdés :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19226) sch_a válasza Ator (#19213) üzenetére


sch_a
addikt

Érdekes, ha a linken kinagyítod a képet, a középső képen van numpad, a jobb oldalin meg nincs. Én is kinéztem egy 7520-ast, csak nekem kéne a numpad.. Tetszenek ezek a Dell-ek, elvileg a garijuk is az egyik legjobb.

(#19227) Ator


Ator
tag

Ezt nem figyeltem még meg de valóban :O

(#19228) jeri válasza A Zéé (#19207) üzenetére


jeri
tag

HP Probook 6460b Business notebook (akciós*) Billentyűzet nyelve :angol[link]

[ Szerkesztve ]

(#19229) Chaser válasza sch_a (#19226) üzenetére


Chaser
titán

Ezeknek csak szervizgarjuk van tudtommal, semmivel nem jobb a többi szervizgaros gépnél sajnos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19230) RexpecT


RexpecT
addikt

110k körül 500GB-os(de inkább 750GB) 15.6-os gép, minél jobb grafikus teljesítménnyel. Erre tudtok valamit ajánlani?

(#19231) mulatosdj válasza Chaser (#19225) üzenetére


mulatosdj
tag

kj@ánt szöveget! Te meg tanulj meg helyesen gépelni xD

(#19232) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Üdv Emberek!

Valaki tudna nekem linkelni egy oldalt, ahonnan le tudok tölteni Lenovo G580AH (I5 + gt635m) drivereket?

Tekmen

(#19233) sch_a válasza Chaser (#19229) üzenetére


sch_a
addikt

Azt honnan lehet kideríteni, hogy melyikre milyen garancia van?

(#19234) mulatosdj válasza Tekmen (#19232) üzenetére


mulatosdj
tag

Majd irhatnál,hogy milyen a gép!

[ Szerkesztve ]

(#19235) Tekmen válasza mulatosdj (#19234) üzenetére


Tekmen
aktív tag

rendben, de valaki tényleg küldhetne egy linket :D

vagy jók hozzá ezek a driverek [link]?

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#19236) Tikakukac válasza sch_a (#19233) üzenetére


Tikakukac
titán

NBD garis gépek mellé oda van írva vagy ez, vagy az, hogy másnapi helyszínen javítós.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19237) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Ahoi népek! SAMSUNG Series 5 Ultra NP530U3C-A03HU lapost ma megtapogattam a MammutII-ben lévő MM-ben, és eléggé megtetszett. Van valakinek tapasztalata ezzel a típussal kapcsolatban?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#19238) Jules5


Jules5
csendes tag

sziasztok,

szeretnék venni egy olcsó notebook-ot segítsetek választani, hátha van valakinek tapasztalata, csupán második gépnek kell otthon amin internetezni és néha filmet nézni szeretné(n)k, azért ez a két gép mert fehér színűek és a lányomnak ez a mániája :W , az áruk közel azonos és többet nem szeretnék költeni.
Előre is ezer köszönet a segítségért. :R

Toshiba Satellite C855-1PM
Asus K55A-SX302D notebook

üdv.

(#19239) btudos válasza Jules5 (#19238) üzenetére


btudos
veterán

Hol vennéd és mennyiért? Csak ezt hagytad ki, így nehéz jobbat ajánlani. :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19240) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

MM meg hasonló elektronikai szupermarketokban mennyire ajánlatos lapost venni egyébként? Garanciális problémákat hogy kezelik?

(#19241) Jules5 válasza btudos (#19239) üzenetére


Jules5
csendes tag

Toshiba 99.990 ft az ASUS 109.990 Ft (+táska +egér), mindkettő az edigitalban, a kettő közül kellene választanom:)

üdv.

(#19242) btudos válasza Jules5 (#19241) üzenetére


btudos
veterán

A kettő közül inkább az Asus, bár szvsz egyikse, de a fehér szín blokkolja az alternatív lehetőségeket. :(

BigBlackDog: Gyári garanciát adnak mindenhez, így nem hiszem hogy gond lenne az ügyintézés, bár sose próbáltam rajtuk keresztül érvényesíteni a garanciát.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19243) Jamboo529 válasza BigBlackDog (#19209) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Ezt most komolyan mondjátok, hogy a GT630 és a GT635 ugyanaz???
Itt 2 teljesen külön kártyáról van szó, az egyik a 143. a másik a 102. helyen áll.
Most rendeltem meg a G580-at GT 635-el az Edigitalbol.
Nehogy már ugyanaz legyen a kettő, csak más néven! :W

(#19244) f4cg80 válasza Jamboo529 (#19243) üzenetére


f4cg80
tag

GT635 néven adja a Lenovo a 630-ast. Egy egész napon át erről volt itt szó nemrég,olvass vissza.

(#19245) Jules5 válasza btudos (#19242) üzenetére


Jules5
csendes tag

köszi, én is ere gondoltam, nincsenek túl nagy elvárásaim, de a mostani 6 éves ACER laptopomat azért talán felülmúlja:), ez már megy a levesbe:(, ha az új kibír 3 évet akkor már nem panaszkodom. Sajnos nem hosszútávra gyártják már ezeket a hordozható masinákat :O

üdv.

(#19246) BigBlackDog válasza Jamboo529 (#19243) üzenetére


BigBlackDog
veterán

(#19247) Tikakukac válasza BigBlackDog (#19240) üzenetére


Tikakukac
titán

A garival finoman, sokszor adnak ők plusz x évet, de az ugye saját gari. Amúgy nagy gáz nem lehet, bár sztorik vannak MM-es ex dolgozótól.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19248) B-L-A-C-K válasza BigBlackDog (#19246) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#19249) Jamboo529 válasza f4cg80 (#19244) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Hát mit ne mondjak, ez elég nagy g**yóság a Lenovo részéről. Nem lopták be a szívembe magukat.
Köszi a képeket neked is BigBlackDog.
Nem a "vásárló megtévesztése" kategória ez egy csöppet amúgy???
A valódi GT635 nem ezekkel a paraméterekkel rendelkezik!!

(#19250) btudos válasza Jamboo529 (#19249) üzenetére


btudos
veterán

Mit nevezünk "valódi"-nak? Ez is valódi, csak nem az a konfiguráció amit alapból GT635m néven ismerünk.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.