Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#19801) akela91 válasza utrutr (#19800) üzenetére


akela91
addikt

Erre az igényekre nem szükséges ekkora keret. :)

(#19802) utrutr: Eredeti Win kell mindenképpen? Az kb +30 ezer.

[ Szerkesztve ]

(#19802) utrutr válasza akela91 (#19801) üzenetére


utrutr
csendes tag

Kihagytam hogy op. rendszer is kell bele :)

(#19803) spammer válasza utrutr (#19800) üzenetére


spammer
veterán

Ilyen alap dolgokra bőven elég egy Fujitsu AH531, 105k-ért.[link]

szerk: plusz Windowst meg vehetsz hozzá.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19804) jjeahh válasza utrutr (#19800) üzenetére


jjeahh
nagyúr

160e HUF környékén megbízhatót? én a samsung 3-as szériában néznék szét...ráadásul ennyi pénzért abban még videókártya is van, nem is olyan rossz...tény, hogy a samsung nem mindíg volt a magbízhatóságról híres, a maiakra már rábíznám az életemet... ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19805) AxBattler válasza utrutr (#19800) üzenetére


AxBattler
félisten

A lenti Fujitsu tényleg jó (+2gb ram-mal), vagy egy Lenovo G580-as, szintén 100-110k körül.

(#19806) spammer
+1

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19806) spammer válasza jjeahh (#19804) üzenetére


spammer
veterán

És miért kellene dVGA internetezésre meg fotó nézegetésre egy idős embernek? :U Minek adjon ki 160k-t, ha spórolhat több tízezret és kaphat ugyanolyan, vagy inkább még jobb minőséget? :F

(#19805) AxBattler: internetezésre a 2 GB RAM is bőven elég.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19807) ra^ven válasza Chaser (#19771) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszi szépen.

A másik hülye kérdést érdemes letisztázni.
A notebook annak ellenére hogy mobil/mozgatható, mennyire tesz jót neki, ha használat közben mondjuk az ember ölében, tehát nem fix felületen? :F

Egy két helyen már olvastam, hogy a vinyónak nem tesz jót, valaki ezzel kapcsolatban valamit tud mondani?

Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#19808) Chaser válasza ra^ven (#19807) üzenetére


Chaser
titán

Én ugyanannyit vagy többet használom ágyban, fotelben mint asztalon. Nem mind1 milyen a hűtés. Hol vannak a szellőzők, honnan veszi a friss levegőt.
HDD-nek normál használatnál oly mind1. Business gépekben van hdd védelem, én személy szerint kikapcsoltam, nem dobálom a gépet:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19809) utrutr


utrutr
csendes tag

Kosz a gyors segitseget!

(#19810) Djuree válasza B-L-A-C-K (#19793) üzenetére


Djuree
félisten

hát igen, nem gyenge cucc, lehet gyűjtök még akkor kis lovettát.

AxBattler: irigykedünk, irigykedünk? ;]

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19811) skatebab válasza brumi1024 (#19766) üzenetére


skatebab
tag

gt 630m=gt 635m? egyenértékű lenne? akkor ezt is írhatnám hogy: gt 630m=gt 635m=gt 540m nem?

Igyunk barátaim yo-ho!

(#19812) Djuree válasza B-L-A-C-K (#19797) üzenetére


Djuree
félisten

csak h értsd. melóhelyen hogy játszok? :DDD oda csak nem viszem be a boxot meg a tv-t :DDD :))
amúgy azért kell h ha megyek ide-oda ne legyek gép meg játék nélkül, meg lan-ra ne kelljen cipelni az asztalit :K

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19813) Chaser válasza spammer (#19806) üzenetére


Chaser
titán

"nternetezésre a 2 GB RAM is bőven elég." Ezt erősen meg tudnám cáfolni:) persze nem is 1-2 ablak szokott nyitva lenni nálam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19814) akela91 válasza Chaser (#19813) üzenetére


akela91
addikt

Jó persze, de mi nem átlag userek vagyunk. Egy nagypapa nem fog lapokat nyitogatni, szépen megnyitja az ie-t és egy lapon el lesz vígan. Bőven elég lesz neki a 2GB Ram, tudom, mert szüleimnek is elég, pedig ők több lapot is használnak.

(#19815) AxBattler válasza Djuree (#19810) üzenetére


AxBattler
félisten

Á dehogy, csak próbálok segíteni a megfelelő döntésben! :B

(#19812) Djuree
Tényleg, erre nem gondoltam. Nehogymá' fHD gém nélkül maradj a melóban! ;]

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19816) spammer válasza Chaser (#19813) üzenetére


spammer
veterán

Jó, persze, felhasználói szokástól is függ. De mivel idős embereknek lesz, gondolom nem 180 tab lesz nyitva egyszerre, miközben fut mindenféle powerusernek való program :)

1,5 GB van az ezeréves laptopomban, az mondjuk igaz, hogy én kényszeres tab bezárogató vagyok, ami nem kell, nem hagyom nyitva. Win 8, pár tabos Chrome, foobar, PS még így is elmegy normálisan (5400 HDD-n).

szerk:
(#19814) akela91: majdnem ugyanazt írtuk :D

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19817) Chaser válasza akela91 (#19814) üzenetére


Chaser
titán

Az én bnőm teljesen átlagos user, mégse elég neki a 2GB. Minden sz@rt orrbaszájba megnyit, és az átlag user az ilyen, nem bezárogat mindent:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19818) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!

Laptop vásár előtt állok, BLACK kolléga már sokat segített. ezt meg az 5520-t néztem ki eddig. Nektek mi a véleményetek? Másik kérdés.Még anno közép iskolában tanutam Linuxot, és meglep, hogy ennyi gépen ez van :F Akkor se tartozott a kedvenceim közé.Miért van ez? Gyorsan beletanul az ember?Megy rajta minden szépen? Köszönöm a válaszokat!

(#19819) akela91 válasza Chaser (#19817) üzenetére


akela91
addikt

okés, de ő fiatal, és benne van a vérében hogy lehet egyáltalán új tabot nyitni. De garantálom neked, hogy egy 80+ évesnek fogalma sem lesz róla.

(#19820) Djuree válasza AxBattler (#19815) üzenetére


Djuree
félisten

hát ne is, minek vagyok én a melóhelyen, ha nem azért hogy fHD-ban játszak? :DDD
á amúgy sajna nem lehet, meglátna valaki h játszok lehet nem kéne jönni másnap :U
de nem is ide kéne inkább, hanem az említett lan partikra, meg szülőkhöz ha hazamegyek...
de amúgy meg lehet nem veszek semmit, sajnálom azt a pénzt nagyon, egy jó nyaralás ára :W

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19821) AxBattler válasza Djuree (#19820) üzenetére


AxBattler
félisten

Persze csak a sárga irigység beszél belőlem, nehogy komolyan vedd... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19822) Spancho válasza Bencus88 (#19818) üzenetére


Spancho
őstag

Általában azért van rajtuk linux mert ingyenes :)
A windows-ért fizetni kellene nekik is és így a termék is drágább lenne :)
(van rá példa bőven)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#19823) Bencus88 válasza Spancho (#19822) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Értem!:)

És mit gondoltok a gépről? :B

(#19824) MomoSinX válasza spammer (#19706) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Köszi, ennyi pénzért nem tűnik rossznak, bár oprendszer jó lenne.

Szerk: Végülis tudunk rá tenni.

[ Szerkesztve ]

(#19825) jjeahh válasza Bencus88 (#19818) üzenetére


jjeahh
nagyúr

lehetséges, hogy te gyorsan beletanulsz, viszont én már 4x tettem fel ubuntut, mivel a windowstól néha kikészülök, és még mindíg nem "tanultam bele"... :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19826) brumi1024 válasza skatebab (#19811) üzenetére


brumi1024
veterán

Csak a Lenovo G580-ban, meg talán a Z580-ban(de ebben nem vagyok biztos). Egyébként lenne elég nagy különbség.

(#19827) skatebab válasza brumi1024 (#19826) üzenetére


skatebab
tag

egyébként? akkor ezekről mit vélekedsz hd 7670m,gt 635m,gt 630m,gt540m a különbségek érezhetőek vagy nem,? :U

Igyunk barátaim yo-ho!

(#19828) Bencus88 válasza jjeahh (#19825) üzenetére


Bencus88
nagyúr

hehe :C

És megy szépen minden Linuxon? Mellesleg a gépről mit gondoltok?

(#19829) Bencus88 válasza Bencus88 (#19828) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Kicsit változott a felállás:)

ez és ez között vacilálok:)

(#19830) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

A következő géppel kapcsolatban kérném a véleményetek.
[link]
Mérnök hallgatónak lenne (AutoCad és hasonló progikat kellene vinnie).
Játék max GTA, FIFA 13
Az ár max. 125 eFt.
Esetleg ás márka, de jobb gép hasonló árban?

Üdv,
GBoy

(#19831) Borote válasza altoalto (#19006) üzenetére


Borote
addikt

Történt valami érdekes mostanában? Beütött a vizsgaidőszak, és nem nagyon tudtam követni a dolgokat :B

[ Szerkesztve ]

(#19832) Kbali válasza jjeahh (#19795) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én általában preferálom a kisebb kijelzőket. Ha sima 1280x800-as kijelző van a 15-ös Mac-ben is, akkor jobb a 13-as (kisebb pixelek), mert a kijelző technológia ugyanaz.
Kevés a kereted, ezért nagyon behatárolt a lehetőség.

(#19833) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Azt hiszem áldozok rá többet és ez lesz:)

(#19834) Kbali válasza Bencus88 (#19829) üzenetére


Kbali
nagyúr

G6 sokkal gyengébb anyagokból van.

(#19835) Tikakukac válasza Bencus88 (#19833) üzenetére


Tikakukac
titán

200k-ért ez irgalmatlanul rossz vétel. 190k-ért is. Ennyiből azért már tényleg lehet venni gépet is.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19836) Bencus88 válasza Tikakukac (#19835) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Mutatsz Nekem akkor olcsóbban egy hasonló kategóriás gépet?

(#19837) btudos válasza Bencus88 (#19836) üzenetére


btudos
veterán

Az általad linkelt Inspiron 5520 pl. fényévekkel jobb a G6-nál. dGPU-val is van.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19838) Tikakukac válasza Bencus88 (#19836) üzenetére


Tikakukac
titán

Amit írtál 5520 bőven jobb, nem mintha olyan nehéz lenne bealáznia a notik többségének a G6-ot.
Van mindenféle hardverrel-oprendszerrel, azokat könnyű összemazsolázni, nomeg ugye 3 év garesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19839) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Igen ez igaz, de Nekem ez a Dell nem tetszik olyan picinek tűnik, meg numerikus sincs rajta.Kevesebb ram kártyát nem tudom, hogy jobb e. De biztos többet értetek hozzá mint én bár informatikus végzettségem van, de Nekem nagyon fontos a kinézet.

(#19840) Dunbar


Dunbar
senior tag

"3rd gen Intel® Core™ i5-3210M Processor (2.5GHz, 3M cache) [Included in Price]

3rd gen Intel® Core™ i5-3320M Processor (2.6GHz, 3M cache, Upgradable to Intel® vPro™ technology) [add $34.00] "

Erről a technológiáról tudna mesélni valaki? Lenne előnye SSD, 8GB RAM, HD4000 mellett?

(#19841) btudos válasza Bencus88 (#19839) üzenetére


btudos
veterán

Fogd meg a G6-ot (mondjuk egy BestByte üzletben), és rögtön tudni fogod hogy nem akarod azt a gépet.

Van még ennyiért Lenovo G580, ezen van numpad, és minősége is vállalható, ellentétben a kinézett HP-val. De ha az tetszik, vedd azt, csak aztán ne csodálkozz ha undorodsz az anyagától, mi szóltunk....

Dunbar: link Kétlem hogy gyakorlati haszna lenne a cuccnak, azt a 100 MHz-et meg nem fogod érezni, hogy megérje többet fizetni érte.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19842) Dhampir válasza Bencus88 (#19818) üzenetére


Dhampir
félisten

A Dell az Ubuntut és a Red Hatet hivatalosan jól támogatja, de általában a nagyobb Linux disztribúciók (OpenSuse) is szépen futnak a Dell hardverein tapasztalatom szerint.

Általában a dedikált videokártyák driverének telepítése jelenthet több munkát, a folyamatosan nagy fordulatszámon működő ventilátorok lecsöndesítése Linux alatt az i8kutils programmal lehetséges, amit Debian alapú Linuxon (például ilyen az Ubuntu) így kell telepíteni, ebben a leírásban egy Dell XPS M1330 laptopon történő installációt mutattak be.

Halloween napján ingyenes volt a professzionális CrossOver program, azzal sok Windowsos alkalmazás egyszerűen futtatható Linux alatt is.
Az ingyenes Wine program is megbirkózik néhánnyal, ebben az adatbázisban leellenőrizhető, hogy melyek az "out-of-the-box" futó, Windowsra írt programok. A Wine nem emulátor, hanem egy kompatibilitási réteget nyújt, de nem minden esetben működik hibátlanul.

Egy másik program, a Wine-ra épülő és grafikus felületen könnyen konfigurálható playonlinux szintén nemcsak egyes játékokat, hanem a Microsoft Office programokat is viszi.

[ Szerkesztve ]

(#19843) Tikakukac válasza Bencus88 (#19839) üzenetére


Tikakukac
titán

A kinézetet eléggé le tudja rombolni az agyig kopott gombsor, illetve kiesett gombok helye. Nem kell neked az a G6.

Dunbar: Előnye van, de te ebből semmit sem fogsz észrevenni. Van pár remek leírás a titkosításos mókákkal és hasonló dolgokkal, elég réteg dolog.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19844) Ispy


Ispy
veterán

Erről mi a véleményetek?

Munkagépnek jó?

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#19845) brumi1024 válasza skatebab (#19827) üzenetére


brumi1024
veterán

Elvileg a gt630m=gt540m, de a Lenovoban a gt630m kicsit alacsonyabb órajelen fut, mint az 540-ek szoktak, bár nem vészes a különbség. A gt635m-nek pedig egy átnevezett gt555m-nek kellene lennie, az azért érezhetően erősebb ezeknél. De itt egy lista, játékteszteket is tartalmaz, csak rá kell kattintani a megfelelő gpu-ra.

(#19844) Ispy: Teljesen jó választás, bár itt van egy e6430, hasonló áron, ez talán még jobb választás(ha nem zavar, hogy nem boltból és certified refurbished).

[ Szerkesztve ]

(#19846) btudos válasza Ispy (#19844) üzenetére


btudos
veterán

Igen. :K

szerk.: Persze csak ha elég az IGP.

brumi1024: A GT635m a G580-ban viszont semmiben nem különbözik a GT630m-től. Hogy a többi gépben mi a helyzet, melyik GT635m-verzió van, azt nem tudjuk :(

Ripper03: Nem, ez tényleg undorító, fényes zongoralakk műanyag, amilyen a legrosszabb rémálmodban szerepel. Tényleg ajánlom hogy menj el valahova és nyomogass meg egyet, én megtettem :( (azóta rosszat álmodom ;] ) Viccet félretéve, tényleg borzalmas a G6 anyaga.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19847) Bencus88 válasza btudos (#19841) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Hp Pavilion 6-om volt.Hasonló az anyaga?

Dhampir: :R

Tikakukac: Rendben át fogom gondolni köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#19848) Dhampir válasza Ispy (#19844) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez kimondottan munkagép, de attól függ, hogy milyen munkára szeretnéd befogni, vajon elegendő lesz-e az integrált grafikus meghajtó?

Ennek a csúcsa a Latitude 6-tal kezdődő szériája (például E6430), amelyeket NVIDIA NVS dedikált videokártyával is gyártanak.

Munkagépnek az általad linkeltnél még jobb a Dell Precision M4600-13, most elérhető áron kapható, ha annyit tudsz rászánni (280.000 Ft körül kezdődik).

[ Szerkesztve ]

(#19849) Kbali válasza Dunbar (#19840) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha nem tudod, mi a VPro technológia, akkor biztosan nincs rá szükséged :)

(#19850) Kbali válasza Bencus88 (#19847) üzenetére


Kbali
nagyúr

De az DV6 volt nem?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.