Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#18801) Socket A


Socket A
aktív tag

Hali!
Még sosem volt laptopom de eljött az idő amikor kell a gyors kényelmes és szép gép mellé valami alternatív dolog.
Kb. 150ezer forint körül gondoltam ha egy tizessel több-kevesebb nem baj
Nézegettem már és a LENOVO IdeaPad Z585A-ról mi a véleményetek?
Persze ajánlhattok mást is nem vagyok járatos laptopokban.
Köszi!

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#18802) B-L-A-C-K válasza Teszla_ (#18800) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha nem zavarja barátnődet a fényes nyomot hagyó felület akkor a Fujitsu AH531-est venném a 3 év gari, és a cseppálló billentyűzet miatt leginkább.

Socket A: Mivel látnoki képességekkel még nem rendelkezem, ezért azt jó lenne tudni mire használnád pontosan....

[ Szerkesztve ]

(#18803) CactuS válasza Teszla_ (#18800) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én is hasonló árban keresek most egy céges laptopot. Személy szerint én a lenovo-t választanám, de én is tanácsért jöttem a topikba.

A céges kolléga ez a G570GLt nézte ki, de szerintem 100k-ig bezárólag jöhet bármi, lehetőleg 2 év vagy több garanciával. (Talán egy erősebb Lenovo IdeaPad?) Nagyon el tudok veszni a laptopok között, hogy egy sorozatban pl G580 is van vagy 50 féle variáció.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#18804) f4cg80 válasza Teszla_ (#18800) üzenetére


f4cg80
tag

1.Fujitsu A531 (az AH531 az a fényes verziót jelöli,de ízlések és pofonok)
2.G580
3.Samsung

Szerintem.. :) Toshibákat hagyd ennyiért,ezek jobb vételek,még a Samsung is. Fuji 512-es sem rossz,csak már elment felette az idő,vannak azóta új szériák.

(#18805) B-L-A-C-K válasza f4cg80 (#18804) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csak A531-est nem veszel 105 ezerért ilyen szintű procival, csak jóval gyengébbe és ~110 ezerért.

(#18806) Socket A válasza B-L-A-C-K (#18802) üzenetére


Socket A
aktív tag

Igaz ezt elfelejtettem.
720ps sorozatok netezés + azért játszani is szeretnék tehát nem elég egy hd3/4000es ingerált cucc
ennyi

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#18807) B-L-A-C-K válasza Socket A (#18806) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt ajánlanám és még pénzed is maradna: link (procija i3-as alatt van egy kicsivel, ha ragaszkodsz az i-s procihoz +10 ezer, de felesleges)

(#18808) Bavid


Bavid
senior tag

Sziasztok, segítségre lenne szükségem, laptopot keresnék üzletember számára.
Kritériumok:
-13"-nál nagyobb kijelző
-jó összeszerelési minőség
-megbízhatóság (ne legyen semmi baja 1-1,5 év után se)
-jó akku idő
-csendes működés
-főleg irodai szoftverek futnának rajta, illetve alkalmanként photoshop, illetve videószerkesztés (sony vegas pro) tehát játék nem érdekel, de ha sok program fut egyszerre akkor is gyorsan működjön
-keret: 150-200 e Ft.

Előre is köszönöm a segítséget, tippeket!

(#18809) f4cg80 válasza Socket A (#18806) üzenetére


f4cg80
tag

Mivel szeretnél játszani?
720p-vel(még 1080p-vel is) még a gma4500hd-m is simán elbír.
HD4000-es: [link]
Nézd meg milyen játékok hogy mennek rajta. Far Cry 3 low 32fps,medium 21fps, Fifa13 high 36fps. Tehát annyira ne becsüld le őket,ha nem a legújabb játékkal szeretnél játszani többszáz fps-el még 5 éven keresztül.

(#18810) B-L-A-C-K válasza Bavid (#18808) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

13" nagyobb kijelző nem tudom mit takar pontosan? Amúgy Dell latutude gépeket mondanám (pl: link). 14"-osba E5420-ast, vagy ha találsz jó áron E5430-ast, vagy 15"-osba E5520, E5530.

Ha ez esetleg nem tetszik akkor a gyengébb minőségű de ajánlott kategóriás HP Probook-okat mondanám.

[ Szerkesztve ]

(#18811) f4cg80 válasza Bavid (#18808) üzenetére


f4cg80
tag

Vostro: [link]
Latitude: [link]

Mindegyik megfelel azoknak amiket írtál,és egyikkel sem lesz túl sok gondja.

(#18812) Teszla_ válasza B-L-A-C-K (#18802) üzenetére


Teszla_
senior tag

Igen, a fényes burkolat zavaró kissé, ezt már a nálam járt Lenovo G570-nél is tapasztaltam. De ha lehetne kapni valami átlátszó fóliát, mint a telefonok kijelzőjére, akkor nem lenne gond.

A Laptopszalon oldalán van egy Happy Hour nevű akció, minden órában 6 gép olcsóbb valamivel és most az AH531 is 105k helyett 103k :)

[ Szerkesztve ]

(#18813) B-L-A-C-K válasza Teszla_ (#18812) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Vannak igényes 3D carbon fóliák is....

Mondjuk ahogy nézem most pont feketében nincs, pedig régen volt úgy rémlik, de mind1 mert máshol lehet kapni biztos...

[ Szerkesztve ]

(#18814) natë


natë
nagyúr

G580 élményindex :

(#18815) Bavid válasza B-L-A-C-K (#18810) üzenetére


Bavid
senior tag

14-16"-ig ot takar, tehát olyan átlagos méretű legyen. Ezek a Dell-ek kicsit bumfordinak tűnnek nekem (lehet hogy csak képen?), valami kicsit karcsúbb nincs?

f4cg80: köszi neked is, i3 nem lesz gyenge?

[ Szerkesztve ]

(#18816) f4cg80 válasza Bavid (#18815) üzenetére


f4cg80
tag

Probook: [link]
Minőségileg kicsit a Dell Latitude alatt van ez is,és Vostro is. Élőben amúgy mások,mint képen.
Thinkpad Edge: [link]
Bár ez pedig nem igazi Thinkpad még,garanciabővítés pedig mindenképp javasolt mellé.
Valójában neked a Thinkpad/Latitude sorozatból kéne választani,de újonnan 200 nehéz találni.
Egész jó vétel ez a Latitude amúgy: [link] (lapozz lefele)
13,3-as kijelzője van csak,de ezenkívül minden földi jóval el van látva,159-ért pedig ajándék..

(#18817) f4cg80 válasza natë (#18814) üzenetére


f4cg80
tag

Egy SSD-t még elbírna,és a mindennapi használatban nagyobb előnye lenne,mint hogy 6,7-et kapsz a játékteljesítményre.. :)

(#18818) btudos válasza Bavid (#18815) üzenetére


btudos
veterán

Ennyi pénzért jó minőségű, megbízható üzleti gépet i3-mal kapsz csak, de egy i5-ös proci sem adna számottevő többletet, inkább SSD-t vegyél bele erősebb CPU helyett ;)

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#18819) B-L-A-C-K válasza Bavid (#18815) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Átlagosnak mondanám, nem egy vékony kivitel az tény, de nagyon masszaív, minőségi anyagokból rakták össze, világít a billentyűzete + cseppálló, matt kijelzője van, illetve 3 év garanciával adják.

(#18820) Socket A válasza f4cg80 (#18809) üzenetére


Socket A
aktív tag

és ha esetleg magasabb fpssel szeretnék játékokat játszani mit ajánlanál?

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#18821) Tikakukac válasza Socket A (#18820) üzenetére


Tikakukac
titán

Inspiron 5520 7670M-el megvan 160k-ból, panasz nem nagyon van rá, 3 év helyszíni gari elég finom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#18822) natë válasza f4cg80 (#18817) üzenetére


natë
nagyúr

Az lesz a következő project. Tudsz valami jót ajánlani a géphez? Nem kellene túl nagy, csak a win lenne rajta.

(#18823) CactuS válasza CactuS (#18803) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Itt tudna nekem valaki pontosítani, hogy G580asból melyik sorozatszámút lehetne beszerezni ~100k-ig bezárólag? (laptop.hu-n is van vagy 2 féle 580as, ráadásul GL jelzéssel: [link], [link]) Vagy nem is kell ragaszkodni az 580ashoz? :F

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#18824) Bavid válasza f4cg80 (#18816) üzenetére


Bavid
senior tag

Köszi, ez nekem is tetszik, csak nem nekem lesz a gép, és nem tudom mennyire fér bele ez a kijelző méret:S

(#18825) Csepe


Csepe
aktív tag

G580 fakó képernyő problémára:
Windows képernyőkalibrációnál a gamma értéket a kívánt szintre (miniumra) beállítva máris egy normális fakó kép nélküli képernyőt kapunk. :K

[ Szerkesztve ]

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#18826) Chaser válasza Tikakukac (#18821) üzenetére


Chaser
titán

Biztos helyszíni gar van az 5520-ra? Mert tudtommal csak szerviz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18827) Tikakukac válasza Chaser (#18826) üzenetére


Tikakukac
titán

Régin az volt, mondjuk most, hogy mondod, kehet, hogy ezen sima gari van már csak. Hmm, na ez bizony így már szopósabb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#18828) f4cg80 válasza natë (#18822) üzenetére


f4cg80
tag

Ha csak win-re,meg programokra kell,akkor 64gb-s bőven elég :)
Nekem 128-as van,de ez pont nem jó méret..programoknak sok,egyéb dolgot meg nem ssd-n kell tárolni.
Tesztek alapján is,illetve fórumtársak véleménye alapján is a leggyorsabb,legmegbízhatóbb,jó ár/érték arányúnak a Samsung 830-as típusa számít. 64GB-sen 16000 körül mozog: [link]
Nekem is ilyen van,128-as verzióban,már egy pár hónapja,és semmi gondom vele,a rendszert pedig nem lehet összehasonlítani egy sima hdd-s rendszerrel.. :)
Viszont feltétlenül olvasd el ezt hozzá: [link]
Pár dolgot be kell állítgatni hozzá,mivel ugye teljesen más elven működnek,mint a hdd-k.

(#18829) f4cg80 válasza Socket A (#18820) üzenetére


f4cg80
tag

Lenovo G580. Más nincs ebben a kategóriában,ebben pedig jó Nvidia GT kártyák vannak,azokkal pár évig még biztosan elleszel.

(#18830) Socket A válasza f4cg80 (#18829) üzenetére


Socket A
aktív tag

és azok közül is melyiket válasszam elég sok variáns van
amd kártyával,nvidia kártyával i5el i3al stb

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#18831) f4cg80 válasza Socket A (#18830) üzenetére


f4cg80
tag

Ár/érték arányban a legjobb:[link]
i3,4gb ram,500gb hdd,gt635(630). Ennek mindenre elégnek kell lennie,efeletti játékteljesítményt már csak 200ezer körül kapsz.

(#18832) Socket A válasza f4cg80 (#18831) üzenetére


Socket A
aktív tag

ezekszerint az I5 nem éri meg a 25ezer forint pluszt ugye?
valamint azt néztem hogy ez fényes kijelzős, bár nem értek sokat hozzá de azért ez negatívum nem?

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#18833) B-L-A-C-K válasza Socket A (#18832) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha processzor igényes programokat használsz akkor talán megéri, de amúgy nem. A fényes kijelző hátránya hogy tükröződik, azaz erősen fényes helyen látod benne magadat, előnye hogy telítettebbek a színei azaz szebbek valamivel. A matt kijelző pedig nem tükröződik vissza, de nem is olyanok a színei.

A többségnek a matt jobban bejön, de van akinek a fényes, és én is az utóbbit preferálom.

[ Szerkesztve ]

(#18834) sch_a válasza Socket A (#18832) üzenetére


sch_a
addikt

Szobában a fényes kijelzőnek élénkebb a képe. Akkor érdemes mattot venni, ha a szabadban is akarod használni.

(#18835) Tikakukac válasza sch_a (#18834) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha van fehér fal és világítás, akkor is marha idegesítő. Itt van előttem sorrendben: x200s IPS, még fényes felülettel, 24" mocsi, matt és DV5 fényes TN+film. Fejbe is rugdalnám magam, ha az utóbbit kellene néznem, 4 méter magasan vannak az izzók, de olyan szépen lehetne tolatótükörnek használni, mint annak a rendje. Tehát aki szeret szürkés-derengős helyen lenni, annak jó a fényes. A többiek meg megszokják max.

Chaser: Az 5520 meg sima Dell garis, de legalább 3 év maradt.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#18836) L4CI2


L4CI2
aktív tag

hello

lapost szeretnék venni ajánlanátok 3 NAGYON jó boltot (garanciával ne legyen gond + jó árak)

választ előre is kösz LACI

(#18837) natë válasza Tikakukac (#18835) üzenetére


natë
nagyúr

A laptopom pont a lámpa alatt van a nappaliban, nem tükröződik. A helyet kell jól eltalálni és reflektor elé nem szabad ülni ;]

(#18836) L4CI2 : Extreme Digital, Laptopszalon...

[ Szerkesztve ]

(#18838) Tikakukac válasza natë (#18837) üzenetére


Tikakukac
titán

Aki megteheti, hogy háttal, vagy pont a fényforrás alatt legyen, annak okés. Albiban meg otthon is középen van a lámpa és falnál az asztal, szóval hacsak nem forgatom be magam, akkor halál van :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#18839) btudos válasza L4CI2 (#18836) üzenetére


btudos
veterán

Előbbi kommentből Edigital, Laptopszalon, szerintem a Mysoft is korrekt árakkal dolgozik (plusz kb. az egyetlen hely, ahol az adott modellről saját képeket töltenek fel, ezt nagyon hiányolom máshonnan :( ), de a notebookstore is jó. Van sok megbízható bolt, az árak meg változóak, hol az egyik olcsóbb, hol a másik. A lényeg hogy magyar gép legyen és hivatalos gyári garancia vonatkozzon rá, onnantól már csak ár kérdése, hogy honnan érdemes venni :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#18840) Chaser válasza Tikakukac (#18827) üzenetére


Chaser
titán

NBD-vel tényleg jó vétel lenne:)

f4cg80: Aki 830-at akar venni az már kezdje is el. Bejött a 840 ami ahogy elnézem rosszabb, pro az kb ua. a szint csak jóval drágább és ezek leváltják a 830-at. Sok helyen már nincs is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18841) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Üdv!

Laptop kellene karácsonyra. Otthoni használatra nekem + az asszonynak. Ő csak netezne rajta, max angry birds menne. Nekem jó volna, ha elmennének rajta azért erősebb gépigényű játékok is.
Hordoznánk is ha nyaralni megyünk, vagy valahova, ahol mutogatni kell ezt azt, vagy éppen filmet néznénk útközben, de nem igazán jellemző. A gyakoribb az volna, hogy itthon mászkálunk vele szobáról szobára. Közben net, office munkák, zene, film, esetleg nekem valami komolyabb játék. (persze nem fullon) Szóval az akksija nem kell, hogy kibírja a következő apokalipszisig, de azért egy Gyűrűk Ura részt jó volna egy szuszra megnézni rajta. :)

Ahogy nézegettem a piacot az alap HD graphics4000 tól magasabb tudásra lesz szükségem, amit a Geforce GT630 és a HD Radeon 7670 teljesítményeiről gondolnám reálisnak. Van esetleg valami egyéb ezen a szinten ami olcsóbb lenne?

Procikat az i-sek megjelenése óta nem követtem, azonban az fix, hogy i7-re nincs keretem.
Az i5-3210M volt amit benchmark alapján megfizethető felső határnak jelöltem ki. Van olyan az i3 -asok között ami olcsóbb, de teljesítményben nem marad el sokkal az i5-től?

Memória .... legyen mondjuk 4GB.

Winchester már 500gb-tól megfelelne, nem ez lenne a "központi raktár" az adatoknak idehaza.
SSD... hát ezt passzolom, eddig is eléltem nélküle, nem tudom mennyit dobna rajta.

Ami fontos, hogy legyen webcamja, bár azt hiszem ma már ellenpéldát lenne nehezebb találni.

Méretre 15" (15,6 pontosan azt hiszem), felbontás talán a szokásos 1368x...
Legyen minőségi anyagból összeszerelve, legalább 2 év gari, megbízható márka.

Ja, és ami kimaradt. Legyen mondjuk a kikiáltási ár 150K. Az ajánlatok fényében meg majd meglátom mennyire lőttem alá. :D

Várom a tippeket a szakavatott közönségtől!

(#18842) Chaser válasza Jamboo529 (#18841) üzenetére


Chaser
titán

Lenovo G580. I3-mal 140k környékén. i5 nem sokat dobna semmin, SSD ellenben igen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18843) pure09


pure09
csendes tag

Sziasztok!

Gyors segítséget kérnék holnap vennék egy noteookot ami a következő lenne:

SAMSUNG np300e5c-s05hu

A fő ok ami szól mellette hogy 120rugoért meg tudom venni újonan boltban akciósan legalábbis ha nem írták el az árát mert neten 160ezer felett van minden hol.

valaki tudna adni kódmagyarázatot? e5c meg s05 stb...
Ez valami kifutó modell mert a samsung oldalán nem találtam ezt a verziót????

Esetleg ha mégsem csak 120 lenne akkor mi lenne a legjobb vétel 120 alatt felett semmi képp se lényeg megbízható legyen és minél gyorsabb ebben az árkategóriában.

köszi.

(#18844) spammer válasza pure09 (#18843) üzenetére


spammer
veterán

Fujistu AH531 vagy A531 [link]

Lenovo G580

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#18845) btudos válasza pure09 (#18843) üzenetére


btudos
veterán

Hol vennéd?

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#18846) L4CI2


L4CI2
aktív tag

Helló

ezek között mi a különbség ?
Asus X55VD-SX004D Asus X55VD-SX002D

ha ezek nem jók tudnátok ajánlani olyat aminek CPU i3-3110M és valami geforce gt610m tol gt630m ig 150e határ

[ Szerkesztve ]

(#18847) pure09


pure09
csendes tag

euronics-ben

köszi a választ

(#18848) btudos válasza L4CI2 (#18846) üzenetére


btudos
veterán

Nem látok különbséget, de ha jót akarsz magadnak, nem veszed meg egyiket sem. (Egyrészt pocsék minőségű gépek, másrészt a bennük lévő dedikált GPU-nak pont semmi értelme nincs, de legalább fogyaszt és hőt termel.)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#18849) L4CI2 válasza btudos (#18848) üzenetére


L4CI2
aktív tag

és ez a samu

[ Szerkesztve ]

(#18850) btudos válasza L4CI2 (#18849) üzenetére


btudos
veterán

Szerintem mondj egy árkeretet és hogy mire használnád, és megmondjuk mit vegyél, gyorsabb úgy :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.