Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#18851) L4CI2 válasza btudos (#18850) üzenetére


L4CI2
aktív tag

tudnátok ajánlani olyat aminek CPU i3-3110M és valami geforce gt630m 150e határ

Net Film pár játék is diablo3 sims3 mitom en :D

(#18852) magatk válasza L4CI2 (#18851) üzenetére


magatk
csendes tag

Lenovo g580 i3 2328m, gt 635m 2gb, egy SSD-vel mennyei:D, nekem is ezt a kombót ajánlják, 140k a gép, egy SSD olyan 20-25k. 150 alatt ez a legjobb gép ami kapható. Van még a g580 ivy i5 3210m gt 635m-mel 162k Lenovo shopban, vagy 160k-ért az eDigitalban:)

(#18853) btudos válasza L4CI2 (#18851) üzenetére


btudos
veterán

Miért ragaszkodsz a 3110M-hez? Tudunk ilyen gépet mondani, SB CPU-val, de a dGPU miatt úgyse számít milyen az integrált, teljesítményben meg nem lesz különbség.

Lenovo G580

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#18854) L4CI2 válasza btudos (#18853) üzenetére


L4CI2
aktív tag

nem az IGP t néztem hanem hogy 22 nm :) gondoltam jobb az energia hatékonysága is de mind 2 35W TDP s
szóval meggyőztél köszi tippet :)

(#18855) btudos válasza L4CI2 (#18854) üzenetére


btudos
veterán

Nem nyersz vele számottevő energiát. :N

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#18856) pure09


pure09
csendes tag

3110M és az SB cpu között mi a különbség?

(#18857) btudos válasza pure09 (#18856) üzenetére


btudos
veterán

22 nm vs 32 nm, HD4000 vs HD3000. Normál felhasználási körülmények között azonos órajelen kicsivel jobb teljesítmény és fogyasztás jellemzi az IB alapó i3-at, de nem érezni nagy különbséget. Az integrált grafikus mag ugyanakkor jóval erősebb lett, emiatt a HD4000 kevésbé grafikaigényes játékokkal is elbír, amit a HD3000-ről nem állítanék.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#18858) mutyi


mutyi
őstag

Az 5520-nál amiben 7670-es vga van és Ivy proci, azokban lehetséges a vga közötti váltás vagy ebben a fajtában csak a dedikált vga működik és nincs lehetőség átváltani az integráltra?

(#18859) Dunbar


Dunbar
senior tag

Dell Latitude E6430-at SSD-vel rendelve később lehet mellé egy HDD-t is venni és szerelni?
Hogy van ez? (Pl. kompatibilisnek kell-e lennie valamivel a gépben, ilyesmikre gondolok).

(#18860) Ator


Ator
tag

Hi!

Szeretném a segitségeteket kérni a következőben.Laptop vétel előtt vagyok max 220e nagyon max 230e Ft-ér, ár/érték arányban persze a "legjobbat" :P. Szeretném ha nem integrált VGA-val lenne hanem dedikálttal.

Mondjatok légyszives pár alternativát ezekre a feltételekre: (Mobilitás, üzemidő ,de azért ezen is lehessen játszani és "gyors" legyen)

-13,0col és 14,9col között
-lehetőleg Matt kijelző
-dedikált VGA
-core i5 vagy jobb
-4GB ram vagy több
-500GB HDD vagy nagyobb

és mondjatok ezekre a feltételekre is párat: (Inkább játék és erősség a prioritás)
-13col-tól felfele bármeddig
-dedikált VGA
-core i5 vagy jobb
-4GB ram vagy több
-500GB HDD vagy nagyobb
-1366*768-nál ha van ilyen feltételekkel árban akkor nagyobb felbontással

Előre is köszönöm segitségeteket.

Üdv.:Ator

[ Szerkesztve ]

(#18861) B-L-A-C-K válasza Ator (#18860) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Játékra az árkategóriádnak megfelelően ennél nem találsz jelenleg jobbat: link

(#18862) Ator válasza B-L-A-C-K (#18861) üzenetére


Ator
tag

Ez tényleg egy brutál kis gép ár/érték és minden kategóriában ami nekem kéne csak nagykerben venném a gépet ahol nettó áron el tudom hozni és igy ez kiesett, de azért köszi esetleg ezenkivül más ötlet?!

(#18863) B-L-A-C-K válasza Ator (#18862) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Boltokban is ~235 körül van ezzel a kiépítéssel szóval nagykerben is megtudod venni, sőt akkor még lehet olcsóbban.

(#18864) Ator


Ator
tag

170 max és 180ezer nagyon max a keret ami rá szánok ez a nettó ár az y580 viszont amiért én betudom szerezni az 206ezer ezért mondtam hogy nem megy.
Mert itt nem nettót szoktatok irni mivel a bolti ár bruttó ezért irtam 220-230-at az kb nettó 170-180.

(#18865) Ator


Ator
tag

Ennek tudatában esetleg tudsz/tudtok alternativákat?!

(#18866) btudos válasza Ator (#18865) üzenetére


btudos
veterán

Dell Inspiron 7520 lehet jó, nem tudom milyen kiszerelésben van bruttó 230 körül, de annyiért elég jót lehet kapni belőle :) Y580 alatt az a következő szint.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#18867) Petyás


Petyás
tag

Felteszem a sokadik kérdést:
160 000-ért kellene egy laptop.
-Legyen benne a 160-ban win 7 (akár rajta a gépen, akár plusz 28 000 Ft)
-matt kijelző 15,6" (amennyiben ez ebben az árkategóriában lehetséges)
-felhasználás: iroda, net, film
-numpad
-megbízható
Kihagytam valamit?
Köszönöm!

(#18868) btudos válasza Petyás (#18867) üzenetére


btudos
veterán

Válogass kedvedre ami belefér.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#18869) Ator


Ator
tag

Ismét én, két kérdés lenne még :P
Az egyik kérdés az az hogy ez a gép mit tud tapasztalatok tesztek stb..?:
HP

A következő kérdés pedig az hogy melyik?:DELL 1
DELL 2
DELL 3
DELL 4

Köszi az eddigi ötleteket és segitséget.

(#18870) Picigabor


Picigabor
csendes tag

Uff. Laptopot keresek londonban. Max 500 font. Ami kb 170 180 korul lehet. 720p filmekre, netezesre, oldschool jatekokra. Szaal nem nagy elvarasok , De azert legyen furge. Gyorsan kapcsoljon meg lepkedjen az ablakok kozott. Viszont ne melegedjen jo felepitesu legyen es birja a strapat jo anyagokbol legyen osszekalapalva. Erre a felere szannam inka a penzt.

(#18871) premete válasza Picigabor (#18870) üzenetére


premete
veterán

Nézz körül a dell uk outletben, bruttóban 500 font körül vannak Latitude-ok, 3 év NBD-garanciával.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#18872) Jamboo529 válasza Chaser (#18842) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Köszi!

Már ráfókuszáltam a G580-ra (59-355631). Edigital-ban 140K, a maradékért meg megveszem a Zyxel NSA310 NAS-t.
Remélem még marad pár napig akciós az Edigi-ben.

(#18873) spyduck válasza Tikakukac (#18821) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nincs már helyszíni gar az Inspiron szériára. Vagyis van, de az drágább és senki nem árulja. Jövőre talán az Inspiron SE újra megkapja a helyszíni gart.

(#18874) luckyman


luckyman
aktív tag

G580-t mindenki annak a tudatában vásároljon, hogy a kijelzője egy forintot nem ér, kalibrálhatatlan fos. Színtelen, kontraszttalan vacak.
Itt vannak beállítóábrák, lehetetlenség beállítani normálisan.
Ezt leszámítva egyébként nagyon jó, továbbra sem bántam meg.

(#18875) Pocok256 válasza Ator (#18869) üzenetére


Pocok256
veterán

Az a hp abban a kaszniban megfőni tud...de azt nagyon profin.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#18876) premete válasza luckyman (#18874) üzenetére


premete
veterán

Jó, hát sejthetted, hogy ennyiért nem IPS kijelzőt tesznek bele; de tudsz venni f@sza kijelzőt és kicserélni.
Nem lehet elvárni egy 120-150 ezres laptoptól, hogy tudja azt, amit a 300-500 ezresek.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#18877) luckyman válasza premete (#18876) üzenetére


luckyman
aktív tag

Hát nem IPS-ben is vannak sokkal-sokkal jobbak, ilyen gyenge minőségűvel még nem találkoztam. Majd gariban próbálkozom, ha nem tudom megszokni.

Ebben konkrétan egy ilyen van: Samsung LTN156AT24L01

[ Szerkesztve ]

(#18878) Pocok256 válasza luckyman (#18877) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát, de most komolyan aki játszani akar úgyse laptop kijelzőn teszi legalábbis én így vagyok vele. Mert laptop kijelzőjén aztán ugyan mind1, hogy full grafon vagy min grafon megy ... kb ugyanazt látod.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#18879) luckyman válasza Pocok256 (#18878) üzenetére


luckyman
aktív tag

Én speciel nem játékra vettem, de jó tudni, hogy arra is megfelel.

(#18880) Pocok256 válasza luckyman (#18879) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha nem játszol akkor meg hát ugyan mind1 milyen a képminőség wordot meg excelt meg a honlapokat ígyis úgyis eltudod olvasni. Ha meg fontos lett volna a minőség kijelző téren alapból nem fényeset veszel hanem mattot. Vagy esetleg egy használt üzleti ips kijelzőset ugyanennyiért.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#18881) natë válasza luckyman (#18877) üzenetére


natë
nagyúr

Az enyémben Philips gyártmányú van és semmi gond vele. Szépek a színek és a betekintési szögek sem rosszak (csak felülről nézve invertálódik kicsit).
Szóval nem érdemes általánosítani.

[ Szerkesztve ]

(#18882) magatk válasza luckyman (#18879) üzenetére


magatk
csendes tag

Nekem most is Lenovom van, N500, t5800 c2duo 2.0ghz 2mb l2 cache, 2gb ram, 320gb hdd, nvidia 9300gs, 1280x800 a kijelző felbontása, WXGA LCD, azért remélem a G580(140k, i3 2328m, gt635m, 6gb ram, 500gb hdd(később 128gb SSD) ) ehhez képest előrehaladás lesz minden tekintetben:)

(#18883) Chaser válasza magatk (#18882) üzenetére


Chaser
titán

Kijelzőben nem feltétlen, 16:10-es azért érezhetően jobb volt mint a 16:9 Hádéééé. De a többiben biztos jobb.

szerk: luckyman: Több gyártó kijelzőjével szerelnek kb minden gépet, ki kell fogni kategória.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18884) brumi1024 válasza natë (#18881) üzenetére


brumi1024
veterán

Ezek a dolgok általában addig nem tünnek fel, amíg nem lát az ember egy jobb monitort. Nekem van egy dell u2312hm-em, ahhoz képest az összes nem 300k fölötti specko notikijelzo sz*r. Talan a munkaallomasok ips kijelzoi vagy a mbp-k kijelzo nem olyan rosszak.

(#18885) magatk válasza Chaser (#18883) üzenetére


magatk
csendes tag

És esetleg olyan van, hogy én visszaviszem mert olyan kijelzőset kaptam mint Luckyman? Lehet ilyen esetben "reklamálni"?

(#18886) natë válasza brumi1024 (#18884) üzenetére


natë
nagyúr

Van jobb monitorom, asztali, illetve LCD tv-m. Emellett egy brutálisan sz*r kijelzőjű Asus laptop.
Nem azt mondtam, hogy ilyen jót még sosem láttam, hanem, hogy ennyi pénzért az én gépemben levő abszolút vállalható.

(#18887) bszabi84


bszabi84
csendes tag

Hali!
Gépet vennék!
Ezek közül kellene választani (oka: ezeket tudom olcsón beszerezni!).
[HP]
[Acer]
[Dell]
Köszönöm!

(#18888) Chaser válasza magatk (#18885) üzenetére


Chaser
titán

Nem:) Ha netről rendelted 8 napon belül visszaviheted "csakúgy" alapon is, de nem feltétlen fognak helyette másikat adni, nem kötelességük. Ha úgy döntenek pénzt adnak vissza akkor azt. az a gond, ahhoz be kell üzemelni a gépet hogy megtudd milyen panel van benne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18889) petyuska74 válasza bszabi84 (#18887) üzenetére


petyuska74
tag

helyedben inkább ezt venném, fém borítású belülről, nem is érzed, hogy meleg (mert nem az)
[link]

vagy ezt, majdnem ugyanaz

[link]

(#18890) petyuska74


petyuska74
tag

én is vennék laptopot, valami kisebbet az aszonynak de nem tudok dönteni.
nem játszik rajta, max valami egyszerűbb játékokkal, de jó lenne ha az 1080p videók elszaladgálnának rajta. Egyéb szövegszerkesztés, netezés, alap funkciók.
ezeken gondolkodtam:

[link]

vagy ezt:

[link]

nincs sok leírás az Acer processzoráról, de szerintetek sokkal lassabb az egész gép?

(#18891) premete válasza petyuska74 (#18890) üzenetére


premete
veterán

Sokkal lassúbb az Acer processzora.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#18892) bandus


bandus
veterán

kellene egy notebbok barátnőm szüleinek, csak az átlagos dolgokra: net, office, pasziánsz, szóval amit bármilyen modell tud. szóval olyan 120k körüli összegben gondolkodunk. a specifikációkkal, minőségi dolgokkal, jó gyártókkal tisztában vagyunk korábbról (én egy probook 4530-at nyúzok, párom pedig egy elitebook 2540p-t), szóval inkább az érdekelne, hogy változott-e a felállás az alsó kategóriában, vagy még mindig a hp, lenovo, samsung biztosítja a jó minőséget? van-e kifejezetten ár/érték bajnok ezen a szinten?

ami fontos lenne, hogy lehetőleg matt kijelzője legyen a gépnek, és kb ennyi.

szerk: ja és legyen hozzá windows, a 7-es is megfelel. :)

köszi előre is a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18893) premete válasza bandus (#18892) üzenetére


premete
veterán

A Samsung és a jó minőség nem rokonértelmű fogalmak, de az olcsóbb HP-k sem sokkal jobbak. :)
Ennyiért van már garis elitebook is.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#18894) mutyi


mutyi
őstag

Az 5520-nál amiben 7670-es vga van és Ivy proci, azokban lehetséges a vga közötti váltás vagy ebben a fajtában csak a dedikált vga működik és nincs lehetőség átváltani az integráltra?

(#18895) AxBattler válasza bandus (#18892) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha fontos a matt kijelző, akkor ennél a Samsung-nál szerintem nincs jobb vétel!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18896) f4cg80 válasza bandus (#18892) üzenetére


f4cg80
tag

Konkrétan az összes,a topikban feltett kérdésre válasz ez:

Alsó kategóriában mindenképpen kerülendők: HP PavilionG6,650,655, Acer Aspire, Asus X,K széria, Toshiba C,Lenovo B széria,Dell Inspiron alacsony szériái(3520,5040,5050,5110),PackarBell összes gépe.

Samsung NP300 gépek valahol a két csoport között vannak minőségben.

Amik kifejezetten ajánlott vételek: Fujitsu A531/532 (az AH fényes verzió),Lenovo G580 (játékosoknak kifejezetten jó ár/teljesítmény),Dell Inspiron 5520-5521,és efelett jönnek a Probookok minőségileg.

Ezzel szinte az összes gépet le is fedtük.
Jelenleg nem igazán tudok róla,hogy minőség terén ebben a szegmensben a Probookoknál jobb lenne,teljesen más szintet képviselnek,mint a sorban előbbiek.

(#18897) szevic


szevic
csendes tag

sziasztok

Segitseg kellene, kineztem egy cuccot http://www.bluechip.hu/termek/packard-bell-easynote-f4087-gn-659hg-fekete#specifikacio ,csak Linux van rajta, de szerintem ennyi penzert jo vetelnek tunik. DE !!! Sehol nem talalok rola visszajezest, valami velemenyt, tesztet. A Google csak magyar oldalakat talal.

Elore is koszonom

(#18898) spyduck válasza luckyman (#18874) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mindegyik hasonló kategóriás notebooknak ugyan ilyen a kijelzője!

(#18899) bandus válasza f4cg80 (#18896) üzenetére


bandus
veterán

köszi :) akkor úgy kellett volna feltenni a kérdést, hogy az alasonyabb kategóriában melyik a legkisebb rossz :) sajna a keret nem nagyon növelhető, így az ajánlott, dell, fuji nem igazán fér bele, így valószínűleg valamelyik samsungra esik a választás a matt kijelző miatt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18900) f4cg80 válasza szevic (#18897) üzenetére


f4cg80
tag

Bármi mást vegyél inkább,de PackardBellt NE!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.