Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#19101) premete válasza use_r (#19100) üzenetére


premete
veterán

Amennyiben nem akarja hordozni, ragaszkodik a bolti újhoz, és játékra kell, akkor igazad lehet. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#19102) use_r válasza premete (#19101) üzenetére


use_r
tag

Miért? :D Mi a baj a hordozásával?

Leszararom a piros pontokat! Eddig még nem volt rám panasz. Nem is lesz!

(#19103) premete válasza use_r (#19102) üzenetére


premete
veterán

A hordozásra valók máshogy néznek ki:

Persze, csak találgatunk, mert nem árulja el, hogy milyen paraméterek mellett keres. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#19104) use_r válasza premete (#19103) üzenetére


use_r
tag

Aha, értem. Ez a lapos 200-tól kezdődik használtan. :D Hát igen ezeket nem 2 évre tervezik.

Leszararom a piros pontokat! Eddig még nem volt rám panasz. Nem is lesz!

(#19105) czarpika válasza use_r (#19100) üzenetére


czarpika
csendes tag

Szia

Mit szólsz a Fujitsu LifeBook AH532 i3.
Köszi

(#19106) suspect válasza premete (#19097) üzenetére


suspect
aktív tag

Persze, használtra :)

(#19107) use_r válasza czarpika (#19105) üzenetére


use_r
tag

Neked a b960-as proci nem tetszik? :D Mert i3 van ebben is. Tudtad, hogy nincs sok különbség köztük? És ebben csak Intel HD-van. Mondjuk nem tudom mire akarod használni. A Fujitsuról nem tudok sokat mondani, főleg lapos téren. Egy eger volt anno tőlük amit nagyon szerettem. :D

Leszararom a piros pontokat! Eddig még nem volt rám panasz. Nem is lesz!

(#19108) suspect válasza use_r (#19098) üzenetére


suspect
aktív tag

Mondjuk a ddr2-es is jó :) nem feltétlen kell ddr3-as :)

(#19109) use_r válasza suspect (#19108) üzenetére


use_r
tag

Olyat fogsz találni, tuti. Itt ph-án ásd bele magad és ha találtál, linkeld be tuti fognak segíteni.

Leszararom a piros pontokat! Eddig még nem volt rám panasz. Nem is lesz!

(#19110) czarpika válasza use_r (#19107) üzenetére


czarpika
csendes tag

Szia

Köszönöm a infót, ezt nem tudtam, hogy a I3 és a B960 között nincs sok különbség. Az a baj annyi féle fajta van. Az egyiknek az az előnye, hogy erős benne a proci de gyenge a periféria a másik oldal meg a fordítottja.

(#19111) premete válasza suspect (#19108) üzenetére


premete
veterán

Itt érdemes körülnézni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#19112) use_r válasza czarpika (#19110) üzenetére


use_r
tag

[Ezt tudom figyelmedbe ajánlani.]

Leszararom a piros pontokat! Eddig még nem volt rám panasz. Nem is lesz!

(#19113) use_r válasza premete (#19111) üzenetére


use_r
tag

:K :R

Leszararom a piros pontokat! Eddig még nem volt rám panasz. Nem is lesz!

(#19114) spyduck válasza czarpika (#19110) üzenetére


spyduck
nagyúr

Válaszolj kérlek ezekre:

(1)​Maximális keretösszeg Ft-ban?
(2)​Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
(3)​Notebook súlya?
(4)​Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
(5)​Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
(6)​Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
(7)​Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
(8)​Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(9)​Mikor lenne esedékes a vásárlás?
(10) Mit és hol néztél ki eddig?

(#19115) czarpika válasza spyduck (#19114) üzenetére


czarpika
csendes tag

Szia

Olyan 130eft (részlet)
Átlagos 15.6
Nem számít
Internet, átlagos felhasználás, játékra nem nagyon
Is Is
Nem kell
750HDD, 4-6Gb
webcam,
mostanában
tesco, auchan, edigital konkrétan még semmit

köszi.

(#19116) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a Fujitsu laptopok esetében az A és AH jelzés között mi a különbség? Szerintetek érdemes pl. az AH531 notebook helyett a 10000 Ft-al drágább A 531 notebook-ot venni (i3 proci mindkettőben, HD 3000 videokari szintén egyezik). Előre is köszi a segítséget.

(#19117) spyduck válasza czarpika (#19115) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én LifeBook A531-et vennék, arra még 3 év gari van. Ha mindenképpen újabbat akarsz akkor pedig Lenovo IdeaPad G580 vagy Lifebook A532. Amúgy megjegyzem, h még mindig bestbuy a 104.900ft-os LifeBook Ah531-es. Én most olyat veszek anyukámnak Karácsonyra.

Tappancs2001:

A531
- belül szürke palmrest
- teteje matt
- normál gombos billentyűzet

AH531
- belül fekete palmrest
- teteje lakkos
- szigetes billentyűzet

Esztétikai különbség van a két gép között. Sztem az AH531 szebb, viszont a teteje lakkos. Az AH531 olcsóbb is. Neked kell eldönteni, h mi a fontosabb. Lényegében ugyan az a két gép. A fórumon keringő tévhitek elkerülése végett az A531 és az AH531 is matt kijelzővel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#19118) spammer válasza spyduck (#19117) üzenetére


spammer
veterán

Akkor minimum kétféle kijelzővel szerelik, mert ez nem matt [link] és ez sem [link]

Laptopszalon honlapján A531-nél írják, hogy AntiGlare, AH531-nél nem.

szerk: review [link]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19119) Petyás


Petyás
tag

Lifebook jónak tűnik irodai, netezős, filmezős gépnek.
Olyan típus érdekelne, ami oprendszerrel együtt 160 körül megáll. (hosszú távra lenne, nem sok hordozással)
-matt kijelző
-legalább egy USB3 port
-merevlemez mindegy mekkora
-garancia 3 év
-HDMI
-numpad

Nem kötelező a lifebook, de az elmúlt hét alapján olvasgatottak alapján meggyőző.

Sok laptopszalonos linket látok itt a fórumon, ajánlott bolt?
Ami nem tetszik, hogy pl lifebooknál nem írnak konkrét típust, ami alapján mondjuk rá lehetne keresni és megnézni más boltokban, hogy ott mennyiért adják.
Köszönöm az ajánlásokat előre is!

(#19120) spyduck válasza spammer (#19118) üzenetére


spyduck
nagyúr

Létezik fényes is belőle, vagyis létezett. Amik most vannak azok 100%, hogy mattosak!

Petyás:
Igen, ajánlott bolt!

A LifeBook A532 nem rossz, bár a 2 év garis, viszont ezt max 10k-ért tudod bővíteni 3 évre. Igaz még nem próbáltam ki, de az AH552 se rossz az alumínium borításával. Ha fontos a matt kijelző akkor jó választás még a teljes alumínium borítású HP ProBook 4530s, ráadásul az 3 év garos alapból, igaz ez Sandy Brdige-es, ami sztem egyáltalán nem hátrány. Viszont ennyi erővel akár nézheted a Lifebook A531-et is, mivel az még alap 3év garos.

[ Szerkesztve ]

(#19121) spyduck válasza spammer (#19118) üzenetére


spyduck
nagyúr

Amit a notebookcheck-en látsz az a régi AH531, sztem olyat már nem lehet kapni. Ami most kapható annak matt a csuklótámasza és matt a kijelzője is!

(#19122) spammer válasza spyduck (#19121) üzenetére


spammer
veterán

Na akkor ez így már tényleg bestbuy, ha 105k-ért ilyet adnak. :R Azért remélem, hogy a webshopok majd frissítik az infót és a képeket róla...

Ha ez lenne 13-as vagy 14-es méretben, numpad nélkül hasonló árban, akkor nálam erős befutó lenne :)

szerk: mondjuk a teteje is lehetne matt, de akkor már A531-nek is hívhatnák :D

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19123) spyduck válasza spammer (#19122) üzenetére


spyduck
nagyúr

140 kornyeken van ;)

(#19124) Chaser válasza spyduck (#19121) üzenetére


Chaser
titán

És csak a fedlap csilli?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19125) spammer válasza spyduck (#19123) üzenetére


spammer
veterán

Hm, na most akkor ez a 105 és 120-s még a régi, fényes cucc? [link]

Mert 134-ért AH532, ott írják is, hogy AntiGlare.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19126) Bsony


Bsony
tag

Sziasztok,

Elkezdtem nézelődni Dell M6700 után. Ami a biztos, Quad CPU (legkissebb), és K3000, v K4000 GPU.

Na most a K3000, és k4000 közötti különbségre lennék kíváncsi. Mert nekem sanda a gyanúm a notebookchecken lévő verzió vagy defektes v nem tudom, de gyengébben teljesít mint az M6600-ban lévő M8900 Firepro.

Egyébiránt, van e értelme a belső modemnek? (Gondolom ezzel együtt valamilyen A-GPS is jár hozzá, erről tud valaki valamit?)

Alapjában véve minden olyat bele akarok pakolni, amit később nem fogok tudni manuálisan, mint pl. SDD, és Vinyókat.

(#19127) GaborGh válasza spyduck (#19114) üzenetére


GaborGh
őstag

Szia :)

Ez még mindig nem került be az első hsz-ba?

(#19128) spyduck válasza Chaser (#19124) üzenetére


spyduck
nagyúr

igen.

GaborGh:
Nem, de nem is érdekel. Amióta van egy komplett számtech láncom azóta nem foglalkozok ilyen dolgokkal ;]

[ Szerkesztve ]

(#19129) spyduck válasza spammer (#19125) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ami AH531 van még, nem sok van belőle az MATT!!! Nem írják annak az oldalnak a honlapján amit én nem írhatok le ;] Jeleztem nekik, h javítsák. Az AH532-t még csak futólag láttam, az is matt, ott talán a fedél is matt bár ez nem 100%, majd jöv7-en megnézem.

Amúgy ha kell vmiről fotó vagy info szóljatok és megcsinálom!

(#19130) diegho


diegho
nagyúr

Megrendeltük az AH532-t i3-al 4GB memóriával HD3000-el, a Matt kijelző és a 3év gar miatt lett ez a G580-al szemben.

(#19131) spyduck válasza diegho (#19130) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az AH532 már csak 2 év garos. Vagy vettetk hozzá carepack-ot?

(#19132) diegho válasza spyduck (#19131) üzenetére


diegho
nagyúr

Laptop.hu 3évvel írja, csodálkoztam rajta, de ez van kiírva: [link]

(#19133) spyduck válasza diegho (#19132) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kinyomozom hétfőn. Vagy elírás vagy a disztri rárakta a carepackot.

(#19134) diegho válasza spyduck (#19133) üzenetére


diegho
nagyúr

Vannak 2 éves modellek is és 3 évesek is, nem hiszem, hogy elírás lenne, persze, ha elírás, akkor módosítom 531-re.

[ Szerkesztve ]

(#19135) premete válasza Bsony (#19126) üzenetére


premete
veterán

Ilyen nagy, nehéz cuccnál szerintem a 3G/4G/GPS modemnek nincs sok értelme. Más egy 12"-osnál, vagy tabletnél, amit az ember cipel, arról netezik, vagy beállítja mobil hotspotnak wifi képes eszközeihez, illetve használja kocsiban navigációként.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#19136) hofi0214


hofi0214
csendes tag

Sziasztok!
Anyumnak szeretnénk ajándékba venni egy laptopot. Kb 70 ezer körüli összegre gondoltam, valami alap laptopra. Cél: filmnézés, netezés és hasonlók :D
Mit ajánlatok?
Előre is köszönöm.

(#19137) spammer válasza hofi0214 (#19136) üzenetére


spammer
veterán

Ennyiből maximum netbookot vagy tabletet kapsz. Vagy marad a használt gép: őt szokták ajánlani [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19138) BigBlackDog válasza hofi0214 (#19136) üzenetére


BigBlackDog
veterán

70e Huf nem sokra elég új gépek terén. Milyen elvárások lennének (új-használt, mégkisebb-kicsi-közepes-átlagos-nagy-nagyon nagy kijelző/méret, hurcolászásra-asztalra)? Ha használt gép is játszik esetleg, nagyobb lenne a mozgástér. Újonnan ennyiért inkább netbookot kapsz csak.

(#19139) Treff


Treff
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném a véleményeteket kikérni pár Samsung 300-as notebookkal kapcsolatban, hogy Ti melyiket ajánlanátok megvételre:

Íme a 8 Samsung jelölt

Szüleimnek kellene karácsonyra általános netezéshez, youtube-ozáshoz, böngészéshez, képnézegetéshez. Lehetőleg 2-3 év múlva is lehessen normálisan netezni vele :)

Melyiket ajánlanátok?
Pentium B-k vagy i3, integrált vagy dedikált vga? Kell az - nem kell az?

(Amúgy elvárás volt a matt kijelző, 6 cellás aksi, teljes billentyűzet, 2 év gari, 150e alatt maradva, ezért maradtak a Samsungok)

Köszi a segítséget!!!!!!!!!!!!!!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#19140) hofi0214 válasza spammer (#19137) üzenetére


hofi0214
csendes tag

Huh hát akkor inkább úgy kérdezem. hogy mennyibe kerülne egy alap strapabíró laptop és melyiket ajánljátok :D (azért örülnék ha tudnátok 100 ezer körüli kategóriában javasolni valamit) :)
Használt gépet nem nagyon szeretnék inkább asztalra, nem lesz sokat túráztatva, és azért ne mini képernyővel :D köszi

[ Szerkesztve ]

(#19141) spammer válasza hofi0214 (#19140) üzenetére


spammer
veterán

105k, ennyi pénzért, most ez a bestbuy Fujitsu AH531

(#19139) Treff

Inkább neked is a Fujistu vagy Lenovo G580, de ha a Samsungnál maradsz, akkor jó a sima Pentium, nem kell i3 sem alap dolgokra.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19142) spyduck válasza Treff (#19139) üzenetére


spyduck
nagyúr

Pedig egy LifeBook sokkal jobba, ez az NP300 nekem nagyon kommersz noti :(

(#19143) Treff válasza spyduck (#19142) üzenetére


Treff
aktív tag

nekem meg az a kommersz :) meg anyumnak is :)

(#19144) pootytang


pootytang
tag

Sziasztok! Laptop vásárlást tervezek, egy Acer V3-ban gondolkodom azonban nem tudom milyen hardverrel válasszam ki. Egy Core i5 3210M - Geforce 630 M páros 4gb rammal vagy egy AMD A8 4500M/ A10 4600M - Radeon 7670M páros 8 gb rammal...között gondolkodom. Nem vagyok képben abból a szempontból, hogy az Nvidia Optimus technológiája (HD 4000.GF 630M , nem tudom ezek külön külön vagy együtt is képesek működni...) vagy az AMD hibryd Crossfire (7760G/7640G) Radeon 7670M megoldása a jobb. Néha játékra is szeretném használni a gépet. Ha jól tudom a core i5 2 magos HT-s, az AMD elvben 4 magos 2 blokkos processzor, az intel megoldása gyorsabb is, de van-e esetleg valami amiben az amd 4 magja jobban teljesít....

(#19145) Tikakukac válasza hofi0214 (#19136) üzenetére


Tikakukac
titán

Újonnan? Nincs, max valami szutyok netbook. 100k körül van AH531 Fuji, ami nem rossz.

Hétfőn én anyámnak egy T60-at veszek kőkemény 40k körül, arra, amire használni szokták az átlag anyukák, bőségesen tuti, anyagban és kijelzőben meg a 200-250k-s notiknak is kiporolja a seggét. De te tudod.

Treff: Ha kommersz alatt azt érted, hogy melyiknek lehet tengely körül 3 centire megcsavarni a kijelzőjét, akkor a Samu valóban jobb ebben. Sok mást nem tudnék felhozni ellene általános püföléshez.

pootytang: Inkább G580 vagy még inkább 5520 Inspiron 7670M-el.

Panzermeyer: Rossz bolt. Ha mindenképp hitelre meg részletre kéne, nézz szét még valami rendes boltban, edigital vagy hasonló. Ez a gép így nem kerek.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19146) spyduck válasza Treff (#19143) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kijelző betekintési szögei sztem a Samsung-ban a legrosszabbak. Mind1, nekem nem jött be, neked pedig igen. Ennyi :)

(#19147) Chaser válasza pootytang (#19144) üzenetére


Chaser
titán

Senelyik intel-nv páros nem működik "turbo" módban, ilyen csak amd-amd verzióknál lehet. Játékra kell ilyen kategóriában bőven jó az i3, a már említett G580 a legolcsóbb választás játékra aminek elfogadható a minősége is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19148) sch_a


sch_a
addikt

Elvileg jövő héttől lehet kapni az Inspiron 5521-et, jól tudom? Árat hallott már valaki?

(#19149) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Laptop után nézegetek, mert ha sikerülne eladnom a mostani akkor szeretnék venni egy min. i5 + játékra is alkalmas VGA-val( GT635) rendelkező notit.

Eddig ezt néztem, Lenovo G580 AH (i5,GT635) .Mit tudtok erről a gépről mondani?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#19150) spyduck válasza sch_a (#19148) üzenetére


spyduck
nagyúr

Dec 10-től elérhető a disztriknél.

i3, 4gb, 500, HD4000 - 160k
i3, 4gb, 500, HD7670 - 180k

Ezek csak nagyjábóli árak, lehet picivel magasabb lesz.

atti1848: Azt, h fölösleges az i5, vegyél csak i3-at. Sajnos nem linkelhetem az oldalt ahol tesztelve van :(
Az árkülönbözeten pedig vegyél sztem SSD-t. ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.