Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#19651) akela91 válasza akela91 (#19650) üzenetére


akela91
addikt

Közben megtaláltam máshol, egy mégjobb ajánlattal a kiszemelt Fuji-t. [link]
Mit szóltok ehhez, az oldal megbízható?

(#19652) premete: Pedig ennyiért AJÁNDÉK lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#19652) premete válasza akela91 (#19651) üzenetére


premete
veterán

Ez a termék már nem kapható!
Amit linkeltél, annál ez van odaírva... tehát, amennyiben az oldal megbízható, akkor onnan nem tudsz rendelni.
:)
Használtban is van olyan, ami újnak néz ki, például Alfa156-nak.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#19653) akela91 válasza premete (#19652) üzenetére


akela91
addikt

Maga a bolt egyébként korrekt? Szervíz szempontból is?

(#19654) choco01


choco01
addikt

Vélemény? [link]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19655) premete válasza akela91 (#19653) üzenetére


premete
veterán

Nem tudom, még sose vettem boltból laptopot Magyarországon, pedig 1991 óta pár darab megfordult a kezem között. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#19656) akela91 válasza premete (#19655) üzenetére


akela91
addikt

Most találtam szerintem egy elég jó darabot: [link]

Ennyiért ez a specifikáció durván jó. Igaz nem fogják kihasználni a VGA-t meg a 8GB ramot, de egyszerűen, nincs más 150K körül, ami 14" vagy alatti, és van benne DVD író. Valamint elvileg csak 2.0kg. :)

(#19657) csobanandras válasza akela91 (#19656) üzenetére


csobanandras
tag

Üdv!
Megjött a dell 7520asom.
Az lenne a kérdésem ha a gépből néha ilyen halk sercegő, ciripelő hang jön az a venti miatt van?

Szerk.: Bocsi nem rád akartam replyzni

[ Szerkesztve ]

(#19658) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Az a HDD, nem?

The glass is already broken.

(#19659) Tikakukac válasza csobanandras (#19657) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt avatott fül megmondja, így passzolom. Proci, kijelző, HDD, venti. Ezek adhatnak ki hangot.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19660) Fishor válasza B-L-A-C-K (#19635) üzenetére


Fishor
senior tag

Akkor itt a vége. Ez lesz a befutó (i5ös). Megnéztem a boltban is az egyik változatát. Kicsit zavaró hogy a nyilak kis méretűek, de majd megszokják. Köszi a megerősítést.

Üdv: Fishor

(#19661) Tiboy86 válasza btudos (#19590) üzenetére


Tiboy86
tag

Ehhez mit szóltok?

DELL

Csak még 4 gigát kéne venni bele és kész is van.

(#19662) btudos válasza Tiboy86 (#19661) üzenetére


btudos
veterán

Jól néz ki, 4 giga RAM-ot pár ezesért szerzel bele, az nem tétel :)

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19663) Tiboy86 válasza btudos (#19662) üzenetére


Tiboy86
tag

Nem vágom egyébként mik ezek a hatalmas árkülönbségek. Most jelenleg azon ügyködök ,hogy ezt meg tudjam valahogy szerezni: DELL

Ilyen áron, és még windows is van hozzá.. Esetleg valakinek van ötlete? Ha jól látom, külföldre csak cégeknek szállítanak.

(#19664) InterFox


InterFox
senior tag

Kérnék még egy ajánlatot.
150e-ért (postával együtt)
Játékra!
Minimum 1600x felbontás.
15"-nél ne legyen kisebb.
Köszönöm.

PSN ID: interfoxthedead

(#19665) Tikakukac válasza InterFox (#19664) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19666) brumi1024 válasza InterFox (#19664) üzenetére


brumi1024
veterán

Valamiből engedned kell, ennyiért ilyen nincs.

(#19667) btudos válasza InterFox (#19664) üzenetére


btudos
veterán

A felbontáson bukik az egész, üzleti gépeken kívül nincs 15-ös gép 1600-as felbontással. :(

kisferi: Pendrive-ról tudsz Windows-t telepíteni. Pheke csinált PH!TV-t a gépről, jó véleménnyel volt róla.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19668) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. Mi a véleményetek, esetleg tapasztalotok a Lenovo S300-ról. (pl:http://www.laptop.hu/termek/lenovo-ideapad-s300-silver-59-350165-fd) Asztali gépem van, nem játékra kellene. Inkább hordózhatóság, kényelmi szempont miatt. Ezekbe nincs optikai meghajtó? A windows-t akkor, hogy lehet rátelepíteni? Esetleg egy olcsó eredeti windows 7 árusító helyet tudtok ajánlani? Előre is köszönöm a segítséget.

(#19669) spammer válasza Andyka0908 (#19649) üzenetére


spammer
veterán

Teljesen mindegy melyiket veszed, Pentium is bőven elég általános használatra.

(#19651) akela91 Fujitsu SH531 [link] , igaz, itt drágább, de rendelhető.

(#19668) kisferi: USB-s cuccról tudod telepíteni, külső HDD, vagy pendrive például...

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19670) akela91 válasza spammer (#19669) üzenetére


akela91
addikt

Nem jó, érdeklődtem, nem jön meg Karácsonyig.

(#19671) Kbali: Tudom, találtam is mint írtam lejjebb, csak pont ezt nem. (ezen spec alapján)

[ Szerkesztve ]

(#19671) Kbali válasza akela91 (#19656) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ugyanez van az usanotebook-nál is, többféle konfigban.

(#19672) kisferi válasza spammer (#19669) üzenetére


kisferi
tag

Köszönöm a válaszodat spammer. Ha veszek egy windows 7 Home OM-et, azt lemezzel adják. Ezt kéne valahogy megcsinálnom USB-re ?

(#19673) btudos válasza kisferi (#19672) üzenetére


btudos
veterán

USB-s DVD meghajtóval is megoldható :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19674) spammer válasza kisferi (#19672) üzenetére


spammer
veterán

Igen, lemezeset is megcsinálhatsz az MS által kiadott USB tool-lal [link] szerk: ja igen, ezt persze csak DVD meghajtós gépen tudod, mivel lemezről készít másolatot :)

De szerintem az is járható út, ha bárhonnan letöltesz egy Windows ISO-t (amúgy sem illegális X ideig használni asszem, csak aktiválni kell), majd telepítés után a legális kulcsoddal aktiválod. Mert a kulcs (licence) számít, nem maga az adathordozó a lényeg.

szerk: ja igen, vagy ahogy a kolléga is írja, USB-s DVD meghajtó.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19675) kisferi


kisferi
tag

Köszönöm a válaszotokat.

(#19676) juuzer


juuzer
addikt

Szép estét :)
A héten szeretném megvenni első laptopomat, körübelül 130-150 ezer forintom lenne rá. Ki milyen márkát tudna ajánlani? Ami fontos: Intel i3-as processzor, 6-8 gigabájt RAM és egy erősebb grafikus chip. Igazából alap dolgokra kellene, plusz néha egy-két újabb játékkal szeretnék rajta játszani. Eddig 1 Dell és 2 Asus gépet néztem. Megbízható márkák ezek?
előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#19677) choco01


choco01
addikt

Sziasztok.
Milyen 15,6"-os notebook táskát ajánlanátok amibe tuti belefér 378 x 252 x 30,3-34,1 mm ez a méret..lehetőleg 2-3-4 ezer forintnál ne legyen több.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19678) btudos válasza juuzer (#19676) üzenetére


btudos
veterán

Nem tudom miket néztél konkrétan, de biztos nem megfelelő helyen keresgéltél, ennyi pénzért ugyanis az egyetlen értelmes alternatíva ez.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19679) Jamboo529 válasza juuzer (#19676) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Én csak kibic vagyok, de szerintem neked is azt fogják ajánlani, mint mindenki másnak.
Lenovo G580

Szerk.: Mondtam..... :)

Ha már itt vagyok egyéb!
A linkelt laptophoz ajánlanátok-e Win8-at, egyáltalán bármihez érdemes feltenni, kipróbálás szintjén, vagy úgy el fogom dobni a sarokba, hogy sose találom meg?? ;]

[ Szerkesztve ]

(#19680) choco01 válasza juuzer (#19676) üzenetére


choco01
addikt

Inkább Dell..de küld el mind a hármat,úgy egyszerűbb lenne..:)

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19681) B-L-A-C-K válasza Fishor (#19660) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Még jó hogy írtuk az i3-as bőven elég...:D De ha ragaszkodsz hozzá akkor vedd azt....:)

juuzer: Jelenleg ennyi pénzből az elvárásaidnak megfelelően ennél nem fogsz jobbat találni. Ha ragaszkodsz a 6-8 GB-hoz meg kérhetsz bele, de arancia vesztés nélkül olcsóbban tudod magadnak is bővíteni, nem kell hozzá nagy tudomány kicserélni.

choco01: Szerintem fejezd be tényleg az ide írogatást, engem személy szerint nagyon idegesítesz, egyrészt azért mert még 15 éves vagy, és sose volt géped, 0 tapasztalatod van, illetve azt se tudod mi merre meddig. Másrészt ez egy szakmai topik, nem érünk rá arra hogy még téged javítgassunk ha éppen hülyeségeket szólsz hozzá. De ezt már elmondtam neked, ha nem érted meg akkor majd máshogy megfogod.

[ Szerkesztve ]

(#19682) juuzer válasza btudos (#19678) üzenetére


juuzer
addikt

Dell
Asus
Asus

eddig ők lennének a jelöltjeim :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#19683) btudos válasza juuzer (#19682) üzenetére


btudos
veterán

Mindhárom kuka. Plusz hova raktad a normális VGA igényt ezeknél a gépeknél? :F Mindegy, a lényeg hogy ne vedd meg egyiket se. :N

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19684) Chaser válasza juuzer (#19682) üzenetére


Chaser
titán

Már mondtad mit vegyél, ha úgy érzed jobban értesz a gépekhez akkor vegyél mást. Nem a mi bajunk lesz, hanem a tied:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19685) B-L-A-C-K válasza Chaser (#19684) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ő kivételesen most írt ide először... :U

(#19686) juuzer


juuzer
addikt

Nem, nem értek hozzájuk. Csak belinkeltem, hogy eddig ezeket néztem ki. Csak véleményt szerettem volna kérni. De nem mondtam egy szóval se, hogy csak közülük szeretnék választani :)
Igen, most írtam először, Mobilarénás topikokban mozgok inkább :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#19687) B-L-A-C-K válasza juuzer (#19686) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Semmi gond, félre értette, viszont én írtam az előbb mit vegyél, annál jobbat tényleg nem tudsz venni jelenleg, arra amire neked kell. :)

(#19688) juuzer válasza B-L-A-C-K (#19687) üzenetére


juuzer
addikt

köszönöm, szerintem a Lenovo lesz :)
mindenkinek köszönöm a segítséget! :)

Vamos a la playa.

(#19689) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok!

Édesanyámnak szeretnék karácsonyra venni egy notebookot, a belépő szintből szeretnék választani.
Két típust néztem ki, de nem ismerem az alsó kategóriás gépeket, ár érték arányban melyik a megbízhatóbb stb.

Az alábbi két gép:

Asus

Fujitsu

A két gép szinte teljesen megegyezik...
Igazából azt szeretném tudni, hogy melyik a megbízhatóbb, melyiknek jobb a supportja.

Egyszóval melyik időtállóbb.

Válaszokat és segítséget köszönöm, esetleg ajánlásokat is elfogadok
Köszönöm!!!

(#19690) Porage


Porage
csendes tag

(#19691) btudos válasza Sz.Miki (#19689) üzenetére


btudos
veterán

Én ezt venném. 3 év garancia, jó minőség, megbízható cucc.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19692) B-L-A-C-K válasza Porage (#19690) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Vga ugyan az csak át lett nevezve, a B970-es kicsivel gyengéd az i3-asnál, ha kell a nagyobb tárhely, illetve a +8gb ram akkor B970-est válaszd. Ha viszont nem kell a nagyobb tárhely, és a + 4g ram akkor van B960-as procival 130 ezerért is. i3-as változatot csak azoknak mondjuk akik ragaszkodnak mindenképpen az "i"-s procihoz, személy szerint én értelmetlennek tartom, mivel a B960/B970-es is majdnem azt tudja.

[ Szerkesztve ]

(#19693) spammer válasza Porage (#19690) üzenetére


spammer
veterán

GH

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19694) ZoltanZen


ZoltanZen
csendes tag

Sziasztok, szeretném tudni, hogy a két notebook között mekkora teljesítmény növekedésre számíthatok?

[Dell Inspiron 7520]
Lenovo IdeaPad G580AH

Elsősorban játékra szeretném használni, szóval mindjárt a videokártyára térnék. Az igaz hogy a GT635 valójában GT555 csak átnevezték? Milyen elvárásaim lehetnek, mondjuk egy Assassin's Creed 3 futtatása esetén?
Elsőnek egy Dell 5520-at néztem, de a benne található 7670-et, szintén átnevezték az előző generációs 6650-ről. Ezért is választottam egy következő sorozatszámot a Dell 7520-at, amiben elméletileg tényleg egy 28nm-es gyártástechnikával készített kártya van, vagy ez is kamu?. És azt szeretném megtudni hogy az a 60k+ megéri-e a pénzét vagy felesleges pénzkidobás?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#19695) Sz.Miki válasza btudos (#19691) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Azért ez a lakk dolog egy kicsit leriaszt! Mindennapos használatnál megkeseríti az ember életét, amúgy miben jobb mint az a Fujitsu amit kinéztem? Asus szóba se jöjjön?

(#19696) choco01 válasza ZoltanZen (#19694) üzenetére


choco01
addikt

A Dell jobb:)..+1 év gari, a vidikari is erősebb és a proci is..

lenovo vidikari: [link]

dell vidi: [link]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19697) spammer válasza Sz.Miki (#19695) üzenetére


spammer
veterán

Állítólag már nem lakkos, hanem matt az AH531 [link] [link]

Kivéve a fedlap, az még fényes. De ha tutira akarsz menni, kérdezz rá a boltnál, hogy már a mattot küldik, vagy még fényes van-e raktáron!

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19698) csobanandras


csobanandras
tag

A hozzáértőket kérdezném hogy a Dell 7520asnál ki lehet cserélni az optikai meghajtót ssd re?

(#19699) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!

Max 130k-ig Lenovo v Samsung, amin azért a FIFA 13-at nem minimumom kell tolni? Esetleg HDMI-n nagytévén is viszi? Létezik ilyen másinüj? :)

Köszi!

• Honor Magic5 Pro •

(#19700) ZoltanZen válasza choco01 (#19696) üzenetére


ZoltanZen
csendes tag

Hát igen, jobb az biztos, csak kérdés hogy tényleg benne van-e az a 60k+? Meg az a másik kérdésem hogy lenne értelme januárig várnom a vétellel, vagy a laptopokra nincs hatással ez a karácsonyi felárazás?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.