Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#176103) Dr. Akula válasza Dzsolo (#176099) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"4 éves Dell Notin"

Milyen Dell, Latitude, vagy valami konzumer? Csak hogy milyen kategóriában keresed az utódját.

"IPS, az talán szebb"

Ma már alapértelmezett az IPS, nehéz mást találni, szerencsére.

"Gondolom nem árt ha 10gen vagy a feletti."

Hogy jött ki ez vízválasztónak? :) Win11-hez 8. gen kell minimum, UHD630 / Xe IGP között pedig a 11. gen a váltás. 11.-ben már az van, a 10-essel nem nagyon vagy beljebb mint egy 6. gen Skylake-kel.

"Rengeteg USB port ez a legfontosabb"

2-3 db szokott lenni. Még egy workstation kategóriás Dell Precisionön is.

"lehetőleg Dell de évől évre romlik annak is a minősége, úgyhogy nyitott lennék más gyártóra"

Ez sajnos így van, beleálltak ők is a gagyizásba, már az alap Latitude-ön is feles kurzor van, meg pattintós pöckös hátlap. A Thinkpad 1 fokkal jobb, legalább a kurzor normális, de a hátlap ugyanolyan gány. Az abszolút csúcs a Lifebook, rendes kurzor, csak csavarral rögzített hátlap, és a kísérleti forrasztott RAM + 1 szabad slot után visszaálltak a normális 2 slotos felállásra (legalábbis a normál notebookokon, az összenyomorgatott ultrabookokon ők se tudták megtenni).

[ Szerkesztve ]

(#176104) Dzsolo válasza Dr. Akula (#176103) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Köszönöm, mindnekinek a választ,

Amúgy egy Dell Vostro volt, alaplapon kiégett pár kondi szóval annyi neki.
Ezekből már ki tudom mazsolázni, hajlok a HP felé de lehet marad Dell mondjuk ott sok Ryzen processort nem találtam inkább az intelt erőltetik.

Köszöntem mindenkinek. :R

(#176105) Dhampir válasza Dzsolo (#176104) üzenetére


Dhampir
félisten

Sok Ryzen processzoros modelljük külföldön marad. Inkább Inspironok esetében hozzák be a Ryzen processzoros notebookokat.

(#176106) cs.zs. válasza Dzsolo (#176104) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ha Intel, akkor 12500H-t, 12700H-t vegyél, és minden rendben lesz.

...

(#176107) gyoriaa


gyoriaa
kezdő

Sziasztok!
Mi a véleményetek a HP Omen gamer laptopokról?
Ezt szeretném megvenni:
https://www.notebookinfo.de/produkt/hp-omen-17-ck1777ng-43581

köszi a válaszokat előre is!
üdv
Attila

(#176108) Mikulásbá válasza gyoriaa (#176107) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az Omen nem a komoly hűtéséről híres, pláne ilyen komoly hardvernél. Itt tedd fel inkább a kérdésed : [link]

(#176109) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Sziasztok,
Alap üzleti gépet keresek filmnézésre alkalmas kijelzővel, minőségi billentyűzettel.
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Azonnal
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150.000 Ft a használt piacon
3. Felhasználás?
irodai programok, filmnézés
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14", FHD, IPS, lehetőleg matt
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Fontos a vékony megjelenés és a kis tömeg
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD, 16gb+ memória
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
nagy akksi, 6+ óra irodai gelhasználásra, HDMI, világító billentyűzet, bónusz a fém ház
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használtat keresek

[ Szerkesztve ]

(#176110) Mikulásbá válasza Blackhole13 (#176109) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább ide : [link]

(#176111) SeniorTilla válasza Mikulásbá (#176108) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az Omenek hűtésével semmi baj nincs, nekem 3db van a családban, nem első és nem második széria, sok volt már. A 17-esek főleg jók a nagyobb méret miatt. A neten és a közhiedelemben keringő szubjektív hülyeségeket nem kell elhinni. Az omeneket a fenti topicban az áruk miatt nem favorizálják, mert a legion olcsóbb és kész, kisebb pénzért azt kell venni. De nem jobb, sőt.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#176112) gyoriaa válasza Mikulásbá (#176108) üzenetére


gyoriaa
kezdő

köszi

(#176113) Mikulásbá válasza SeniorTilla (#176111) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kérdezd meg ezt a gaming laptop topikban is, de szerencsére rengeteg teszt is van.

(#176114) gyoriaa válasza SeniorTilla (#176111) üzenetére


gyoriaa
kezdő

Azért olcsóbbak mint az Alienwarek ami Omen-be 2300-2400 € az alienwareben 3500-3700 €
https://www.notebookinfo.de/produkt/hp-omen-17-ck1777ng-43581

viszont valakit találnom kellene aki németből elhozza Ausztriába....hmmm mert a Dell meg a HP sem szállít akciós termékeket csak németbe..Ausztriába jóval drágábbak a termékek

(#176115) Olázs


Olázs
friss újonc

Sziasztok!

Jelenlegi, Lenovo ideapad 320-15IKB laptopomat cserélném újabb, már DDR5 architektúrás laptopra. A jelenlegi gép már megszolgálta az elmúlt 6 évet, és habár még mindig gyors (I7-7500U, 12GB DDR4, GeForce 940MX, 2TB SSD) munkára kezd kevés lenni.
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Bármikor, amikor találok jobbat ár-érték arányban
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
400.000 Ft a plafon
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Hálózatokkal és szerverekkel foglalkozok főként(Cisco, Ubiquiti rendszerek), programozásból csak esetenként C#-ot lát a gép, a Horizon client meg az RDP meg lassan kenyérpirítón is elfut.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Csak LoL szokott rajta menni, az R6-ot már nem bírja el.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Legalább 14", a 3:2 felbontás nagy kedvenc (Céges surfacen megszoktam, imádom), de bármi jó 1920*1080 és felette.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ne legyen gond ha be kell vágni a táskába, meg akkor se ha 2 órát kell gubbasztani a Router mellett
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD, legalább 256Gb de inkább 512Gb amivel elégedett lennék.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Laptopból járt már pár a kezemben, Lenovo-Dell-Hp hármasból nem szívesen mozdulok ki, hacsak valaki nem tudja hol lehet itthon kapni System76 laptopot :D (vagy nincs tényleg valami ultrakirály cucc amiről nem tudok). HDMI, RJ-45 előnyben.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új vásárlásában gondolkodtam.

A sztori sajnos itt még nem merül ki. Az alábbi modell van kinézve: Lenovo IdeaPad 5 Pro 16ARH7 , 16GB LPDDR5 4800Mhz rammal, I5-12500H procival. Bajom vele hogy nincs rajta RJ-45 port, meg csak magyar billentyűzettel találtam :(.
Amit szeretnék kérni:
-Lehetséges alternatívák (más gyártótól is, ezzel vagy ennél csak erősebb processzoral). -Tapasztalatok a 4800Mhz-es rammal (nekem lassúnak tűnik, látva hova tart a DDR5 piac hogy már 7200Mhz-nél tart pár modell).
-Tapasztalatok forrasztott RAMmal (rettegek tőle).
-Valamint hogy szerintetek jó munkás vállhat-e belőle, mint elődjéből.

Válaszaitokat előre is köszönöm, és nagyra becsülöm. Hatalmas pacsi mindenkinek aki segít a döntésben!

(#176117) berc00


berc00
újonc

sziasztok!
7+ éve nyúzok egy Asus n551jw, nagyon szeretem, de kezdi a végét járni, ezért cserélném. Lehetőleg maradnék a márkánál, elsősorban Asus laptopokat nézegetek.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2-3 hónap múlva
2. A gépre szánt összeg forintban? 500k körül (picit feljebb is tudok menni, de ez az ideális)
3. Felhasználás? fotószerkesztés (LR, PS főleg) elsősorban [egyelőre hobbi, idővel munka is cél], filmezés, és néha koca játék
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? régebbiből Witcher 3, RDR2, újabból Hogwarts Legacy. Nem kell max, de azért jó beállításokkal.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15" [sokszor nem monitoron használnám, ezért a kisebb kijelző nem lenne elég], fullHD min, mindenképp matt
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? viszonylag gyakran, ideális 2 kg körüli max súly
7. Operációs rendszer? Win10/11 jó lenne, de nem muszáj
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? 1 TB SSD, 16 GB Ram
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) SD kártya olvasó jó lenne, + HDMI is
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? új

Amit találtam:
Zenbook Pro 15, ami a keretembe is befér, talán ez tűnik ideálisnak, de a VGA-ról nem olvastam túl jókat, elég lehet a fenti kocajátékozáshoz? Illetve mintha a kijelzője pont nem a lejobb lenne, ami fotószerkesztésnél pedig talán az egyik legfontosabb szempont nekem.
Amivel még nagyon szemeztem, a Zephyrus G15, ez minden téren tetszik, de az olcsóbb verziója is eléggé meghaladja a keretem, viszont érdekelne a tapasztalatotok, tényleg annyival jobb, megérné, vagy mivel nem gaming a fő szempont, ezért nem használnám ki?

Bármi más, amire nem gondoltam?

köszi előre is!

(#176118) Dr. Akula válasza Olázs (#176115) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Munkára miért pont Ideapadot (meg úgy egyáltalán bármilyen konzumer gépet) akarsz használni? Ha "2 órát kell gubbasztani a Router mellett", akkor örülnél ha a kezedben marad a kijelző egy felnyitáskor, vagy megfogod a sarkánál a gépet hogy viszed arrébb, erre letörik? :) Nem véletlenül találták ki az üzleti kategóriát, mert a teljesítménynél csak 1 fontosabb van: hogy megbízhatóan teljesítsen. Az hogy vagy működik, vagy nem, ott kevésbé elfogadható, ahol a gép árának többszöröse (munka) múlhat rajta. Persze a minőségnek ára van, tehát ha megbízhatónak is kell lennie, arra is költeni kell, nem csak a MHz-ekre. Így értelemszerűen ugyanaz a hardver üzletiben drágább. Tehát ha a keret fix, akkor mérlegelni kell miből tudsz lejjebb adni. Legtöbbet az "új" ejtésével, hiszen itt az aprón is kínálnak használt üzletiket jó áron. Aztán a 12. gen... Biztos kell az a +8 lowcost E mag neked? Mert 11. gennel pont beleférnél a keretedbe. 430-ért 11. gen Intel + MX450 videokari (hogy játszani is tudj, bár az alap Xe IGP is elég lehet néhány játékra, de ez 2x erősebb) Thinkpadet pl. most épp találsz az aprón.

"Bajom vele hogy ... csak magyar billentyűzettel találtam"

Ez miért baj? Mivel kéne? Van itt aki előszeretettel hirdet francia és német kiosztású Thinkpadeket, ha ilyen kell. :)

Ha a hardverből nem akarsz engedni, meg az újdonság varázsából se, akkor tényleg csak ez marad amit írtál, a többi hasonló alternatíva se lesz jobb.

(#176119) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Sziasztok

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Nem mostanában (Ez még csak olyan előzetes érdeklődés részemről).

2. A gépre szánt összeg forintban? - Kb. 150-200e használt, esetleg 300e új gép esetén.

3. Felhasználás? 90%-ban: Zenehallgatás, torrent, netezés, lényeg, hogy ne a sokat fogyasztó asztali gép menjen egész nap, hanem egy takarékosabb. 10%-ban: ha nem vagyok itthon, akkor is legyen egy gépem, pl. tavaly kórházban voltam, és hiányzott. (okostelóm nincs, nem szeretem, akkor inkább egy noti)

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - Nem használnám játékra

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 13 colos matt IPS-re gondoltam, volt a kezemben egy Macbook Air 13, és az nagyon tetszett, de drága, és a MacOS-is idegen nekem.

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Ritkán, útközben nem használom.

7. Operációs rendszer? - Win 11 kompatibilitás (újabb, lehetőleg AMD proci) fontos, hogy 2025 ben ha a Win 10 kifut, ne kelljen kidobnom, vagy Linux-al bajlódnom.

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? - 256(-512)GB SSD, (+ USB-s külső HDD zenének, torrentnek, stb), 8GB RAM.

9. Egyéb kívánság, speciális igények? - Alacsony fogyasztás.

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? - Elsősorban használtban gondolkodom, és lehetőleg HP Pavilion 13 Aero Ceramic White -ben. Kevés használt van piacon, de később lehet veszek egy újat, ha nem találok használtat, vagy nem ajánlotok jobbat. Ez még attól is függ, hogy fogok állni anyagilag.

Még kérdésem, hogy az említett 13-as Pavilion Aero ajánlott gép-e (ezen fórum szerint műanyag hatású a háza?!), mert fehérben nagyon tetszik, de mást is ajánlhattok.

szerk: Van belőle Magyar billentyűzetes? - Fontos lenne...

-Köszi

[ Szerkesztve ]

(#176120) SeniorTilla válasza aquark (#176119) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Pavilion 13 Aero teljesen fémházas. A festése tévesztheti meg az amatőröket, mert porfestett a ház, nagyon szép, de csak akkor érzed a fémet, ha pl. hidegben fogod meg. Nekem most is van raktáron belőle, tetszik is, viszont tényleg volt egy olyan érzésem amikor először kézbe vettem, hogy műanyag. De nem az, hanem alu-magnézium ötvözet. Ilyen vékony házat nem is lehetne műanyagból megcsinálni, nem bírná el saját magát :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#176121) aquark válasza SeniorTilla (#176120) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

Az alumíniumos magnéziumötvözet nagyon könnyű, nagyon erős, de pl. eléggé korrodál, ezért kell nagyon jó felületkezeléssel ellátni. A műanyag porfestésnél lényegében színezett, nagyon finom „műanyagport” fújnak a fémre, az elektrosztatikusan rátapad, és kemencében ráégetik. Dolgoztam porfestőben, szép és jó bevonat. (Akkoriban kék volt a tüdőm, a belélegzett műanyagportól…)
A magnéziumötvözetet pl. versenyautóknál, fényképezőgép-laptop házaknál, horgászorsók házánál alkalmazzák, nagyon jó, újrahasznosítható, csak sajnos sok energiát követel az előállítása, ezért nem olcsó, egy Shimano orsó pl. ezért kerül(het) 300ezerbe...

(#176122) ekdavid


ekdavid
tag

Sziasztok! Ismét nekifutok egy kérdésnek, miután a kiszemelt Legion 5-ök kifogytak a készletekből.
Fotós munkához keresek továbbra is 15-16 colos méretben munkagépet, 12700h vagy 12500h procival, rtx 3050-60-nal, srgb100% monitorral, és egy kis kulccsal nyitható hűtőszekrénnyel és jó volna beépített kártyaolvasó. Ezek alapján leszűrtem Vivbook / Studiobook / Legion 5-re a választékot.
Kitöltöm azért a kötelezőt:
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most, vagy esetleg érdemes várni a 13 gen procikra?
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
600-800k
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Lightroom, PS, Luminar, Topaz fotós programok
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszós lenne
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-16 col (numpad kellene), 100% srgb
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
25-75%-ban utazós-otthoni
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win 11 gondolom
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Ha bővíthető, egyelőre elég 512 GB ssd és 16 giga ram
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Tömören az igények: intel 12th gen proci, 100% srgb monitor, dedikált vga (rtx), 15-16col méret numpaddal, és jó volna SD kártyaolvasó (ezt beáldozom ha kell, usb-s adapterrel)
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új

Kérdés, hogy érdemes-e várni a 13th gen procikra, mondjuk Legion 5-nél? Már ha nem lesznek nagyon elszállva az árak.
Köszönöm szépen ismét a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#176123) #57171968 válasza ekdavid (#176122) üzenetére


#57171968
törölt tag

A vivobook 16x oled-el tök jó lesz erre a felhasználásra, felesleges a Legion. Esetleg még egy zenbook-ot érdemes megnézni szintén oled-el.
Én egyébként ebben a kategoriában inkább amd-t néznék, a csúcs teljesítményre vágyóknak érdemes intel H-ban gondolkodni.
Semmi infó nincs még a gen 13-as gépekről, egy-két csúcs konig ára jelent meg eddig és az horror, úgyhogy nem számítunk olcsóságra.
Privát véleményem, hogy az ajánlható gép árszint tavaly volt 400, az idén 600lesz.

(#176124) SeniorTilla válasza ekdavid (#176122) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én ilyen felhasználásra nem gamer gépet vennék, hanem grafikai munkaállomást. Erre vannak kitalálva, a gamerek pedig főleg nyilván játékra.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#176125) ekdavid


ekdavid
tag

Köszi a válaszokat, találtam is egy jónak tűnő [link] vivobookot.
SeniorTilla, a tőled pár éve vett hp envy azóta is jól megy, köszi még1x! :)

(#176126) SeniorTilla válasza ekdavid (#176125) üzenetére


SeniorTilla
veterán

:R

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#176127) #57171968 válasza ekdavid (#176125) üzenetére


#57171968
törölt tag

Egy dologra hívnám fel a figyelmed, mivel külföldi linket küldtél.
A konzumer gépek garanciája másképp működik sok típusnál mint az üzleti gépeknél (ahol többnyire sorozatszám elég és bárhol javítják).
Tavaly volt egy Asus-om, és sorozatszám alapján pár hónap gari volt már csak rá, míg a számla szerint 3év. Leveleztem a supportal, a válasz az volt, hogy tartsam meg a számlát. Extrém esetben előfordulhat, hogy ki kell postáznod oda a gépet ahol vetted, mert nem magyar régiós. Olvass, vagy kérdezz utána a supportnál, nehogy gondod legyen!

(#176128) Olázs válasza Dr. Akula (#176118) üzenetére


Olázs
friss újonc

Szia!
Az igazság, hogy az ideapad nekem/nekünk egyéni laptopnak bevált, sosem maradt se kijelző a kézben, sem ház nem tört soha. A jelenlegi laptopomon sem kellett soha, semmit csinálni, pedig ez is egy ideapad. Egyedül tárhely lett bővítve. Így kézenfekvő választás.
A magyar billentyűzet azért nem előnyős, mert megszoktam a bal oldali hosszú shiftet, és az amerikai kiosztást.
Köszönöm a választ és a tippet, mindenképp ránézek azokra a thinkpadekre.

(#176129) Dr. Akula válasza Olázs (#176128) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én Gericom notebookkal voltam így, de a Google nem tudott másik ilyen emberről. :) De te tudod.

(#176130) SeniorTilla válasza Dr. Akula (#176129) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Webboy-t nem, de a Silver Seraph-ot és az X5-öst szerettem. Most már autóban se rossz :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#176131) Csokishurka


Csokishurka
őstag

Sziasztok,

Sógorom laptopot szeretne vásárolni, ehhez kérnék segitséget

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár hónapon belül
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
400000-500000
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Tervezéshez, képként csatolva a programok:


4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játékra használva
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Legalább egy 15-16'
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán lenne hordozva
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD mindenképp legyen benne, Ram min 16Gb
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehet használt is

Második kép alján amiket javasoltak.
Előre is köszönöm! :R

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#176132) #85925376 válasza Csokishurka (#176131) üzenetére


#85925376
törölt tag

Erre egy workstation az apróról. Thinkpad P, Precision 7XXX, Zbook Fury.

(#176133) Dr. Akula válasza Csokishurka (#176131) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Második kép alján amiket javasoltak"

Milyen koncepció alapján? Egyik IGP-s, a másik valami gémer izé, közben a 3ds maxnak meg A6000 kéne. Mindenki rábökött egyre a teszkós újságban és bediktálta? :)

(#176134) padzso


padzso
tag

Sziasztok!

Olvastam már párszor az összefoglalót, jó lenne kitalálni, melyik irányba induljak el, azaz használt vagy új.
Jelenleg egy Samsung NP900X3C-t nyúzok, kb. 7 éve került hozzám, lassan 11 éves lesz. Nem tudom hová fejleszteni, a forrasztott 4GB a szűk keresztmetszet, Vivaldi böngészővel, pár füllel és esetleg Visual Studio C nyitva iszonyat fagyásokat produkál. Ennek ellenére megbízható, néha BSOD befigyel, de minden működik.

Szeretnék valamivel nagyobb képernyőt, jobb bővíthetőséget, több portot, megbízhatóságot. Biznisz irányban nézelődöm, a fő csapásvonal programozás lenne. Ahogy fentebb látható, inkább megbecsülős típus vagyok, a cserélgetős helyett. Na, meg tudom, az újabb nem mindig jelent jobbat. Inkább költsek többet egy újra(€1500), most vagy nézzek valamit "régebbit"(€500-800), aztán az idő úgyis eldönti?

Köszönöm!

(#176135) SeniorTilla válasza Csokishurka (#176131) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez tényleg olyan, mint a csokis hurka. Nem lehet értelmezni :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#176136) Csokishurka válasza Dr. Akula (#176133) üzenetére


Csokishurka
őstag

Hát nekem is úgy tűnt :D

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#176137) Csokishurka válasza SeniorTilla (#176135) üzenetére


Csokishurka
őstag

Nem az én javaslataim azok. Ott a csoportjaból kapott egy word fajlt es azt tovabbitotta nekem.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#176138) Csokishurka válasza #85925376 (#176132) üzenetére


Csokishurka
őstag

Koszi!

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#176139) CARNIVAL


CARNIVAL
csendes tag

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Két hónapon belül
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximum 300ezer forint a jelenlegi inflációval számolva.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játék
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Natív felbontás, maximum FHD/WUXGA. Nálam a textúra részletessége a legfontossabb. Dota 2, Rome Total war 2, Diablo 2 RES, különböző FPS játékok.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
16:10, 3:2 az ideális, 16:9 elfogadható. 15". 14" is belefér ha 3:2/16:10. Játékhoz elég gyors kijelző, lehetőleg matt. Ne legyen PWM-es kijelző.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem sokat lesz hordozva.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy, de OP rendszer nélkülit keresek, mert az olcsóbb?
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
A célom 512GB SSD és 2x8GB RAM Dual channelbe. Hajlandó vagyok olyan gépet venni amiből hiányzik ez a mennyiség, viszont akkor legyen pótolható/bővithető.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Jó billengyűzet, mivel nem külsőt fogok használni. LAN port, de igazából ezt is meg lehet oldani USB-n keresztül csak legyen elég belőle akkor 3db. Beépített hangszorónál is örülnék, ha használható lenne.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gép, esetleg bolti használt szóba jöhet.

Integrált videókártya a cél. (Esetleg Geforce MX széria szóba jöhet)
Ezeket nézegettem, de sok helyen ellentmondást találtam a neten, emiatt nehéz dönteni.
1. Acer Aspire 5, Eredetileg az (AMD2021)A515-45-öt szerettem volna a játékok miatt, de pár helyen olvastam a rossz kijelzőről és így inkább az (Intel2022)A515-57 felé húzok csak az sokkal drágább. Illetve az Intel teljesítménye növekedett az új driverekkel.
2. Dell inspiron 3525 120Hz
3. MSI modern 15 A11X
4. Hp 15 vagy Pavilion 15
5. Asus, de mi :)
6. Acer Aspire Vero

Köszönöm a segítséget előre is

[ Szerkesztve ]

(#176140) SeniorTilla válasza CARNIVAL (#176139) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Játékra ne vegyél ilyen gépeket, főleg ne integrált vagy MX-es VGA-val. Játékra gamer gép kell.

A HP Pavilion egyébként minden másnak megfelel, jó hang, jó kép, de: nem 300-400 nites, ennyiből ez nem is jön ki.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#176141) Energie X válasza CARNIVAL (#176139) üzenetére


Energie X
őstag

Acer Aspire sorozat max multimédiás, a hűtése sem arra van teervezve, hogy játszon az ember órákat max 1-2 indie játékkal fél-1 órát. Dell inspiron sem, az aspire Vero az újrahasznosított anyagokból készült lapos. Ezek mind-mind gyengébb hűtést és multimédiára alkalmas videókártyát kapnak max.

Ilyen felhasználásra és hardveres elképzeléssel a felsorolt típusok nem lesznek jók és a keret is alacsony. Ha játszani szeretnél javaslom ezeket a szériákat nézd meg magyar boltokban:
- Lenovo Legion
- Dell G15
- ASUS ROG

Ha a keretösszeg a max amit nem tudsz feljebb pumpolni akkor pedig használt a Hardveraprorl, de ott se dőlj be a "KisGamer" kifejezésnek, mert olyan nem létezik, csak vevőcsalogató.

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#176142) SeniorTilla válasza Energie X (#176141) üzenetére


SeniorTilla
veterán

+HP Omen és Victus sorozat, de a kevés pénz miatt az Omenek kilőve, a Victus olcsóbb

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#176143) CARNIVAL válasza Energie X (#176141) üzenetére


CARNIVAL
csendes tag

Én nem értek egyet azzal, hogy ezek a fajta laptopok élből alkalmatlanok játékra.
Néztem pár külföldi tesztet és teljesítmény illetve hőfok probléma nem igazán áll fenn. Egyedül a kijelző minősége, teljesítménye az ami nagyon ködös, emiatt nehéz döntenem.
Esetleg a Dell 3525 tényleg problémás lehet, mert az csak 1 ventivel rendelkezik, viszont csábitó a 120Hz-es kijelzője :)
Az Acer aspire 5 A515-57/Vero, MSI modern 15 A11MU, ezek mind dupla ventis, hőcsöves hűtéssel jönnek. Elég nehéz dönteni mivel nincs élő tapasztalatom, első laptopom is lesz, ha veszek. Acer Vero-t is pl. 100% SRGB-vel reklámozzák pedig csak 60%-al rendelkezik, az összes tesztelőnél ezt láttam, ami nem is baj csak akkor legyen elég gyors és alkalmas játékra. Jó lenne valami élő tapasztalati infó valakitől, hogy melyik laptop típus kijelzője alkalmas arra, hogy játszak rajta. Tök jó lenne, ha egy boltban ki lehetne ezt próbálni, milyen rajta játszani. :(

(#176144) SeniorTilla válasza CARNIVAL (#176143) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha nem értesz egyet ezzel, akkor valamit jobban tud(hat)sz mint mi :)

Nincs is tanácsra szükséged.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#176145) Energie X válasza CARNIVAL (#176143) üzenetére


Energie X
őstag

Nem írtam olyat, hogy élből alkalmatlan játékra bármelyik is nézd meg újra az előző válaszom.
A tapasztalataim:
Volt Acer Aspire 5-öm is (i5 8250u + Gef Mx150): 1 hőcső, 1 venit. AC Black Flaget próbáltam ki rajta. Nyilván nem maxoltam a beállításokat mert az sok lett volna neki. Full HD low-on lehetett játszani rajta kb 25- 30 fps-el. A ventinek olyan hangja volt mint mikor mellőled akar felszállni egy helikopter. Hőfok nem vészes, de hosszú távon nem képes kordában tartani a hőmérsékletet és majd jön a lagg. Magyarul: 1 venti + 1 hőcső = nagyon hangos hűtés terhelés alatt és visszaeső teljesítmény.
Kijelző: Legalapabb, leggagyibb FullHD IPS panel. Lenovo G510 fényes TN paneljához viszonyítva ultramarhajó kategória, Gamer laptophoz viszonyítva fikagagyi sohanevegyélilyetmertmeghalsz.

Volt Dell G15-öm is (11400H + RTX3050): Az is tudott hangosabb lenni de abba nyilván 2 venti és több hőcső van a bika hardver miatt. Azért az jóval hűvösebb volt. Kijlező 120Hz, másabb volt az Acerhez viszonyítva a színe, nekem az Acer-é jobban bejött.

Költői kérdés: Tényleg szükséges a 100% Adobe SRGB?

Az általad feltett kérdésekre csak az tudna számodra megfelelően válaszolni aki rendelkezik az általad felsorolt laptopokkal és pont játszik mindegyiken, ezáltal rendelkezne a megfelelő tapasztalattal. Nem tudom itt Ph-n van-e ilyen user, ha olvassa ezt a topikot reméljük segíteni fog.

De hagyjuk is, nem akarlak meggyőzni, hiszen ahogy olvasom első laptopod lesz és hiszel a teszteknek. Vedd azt ami neked jobban tetszik, aztán egy pár laptop múlva majd megtanulod a saját pénzeden.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#176149) CARNIVAL válasza Energie X (#176145) üzenetére


CARNIVAL
csendes tag

Én azt olvastam ki tőletek, hogy ezek multimédiás gépek és játékra ne vegyek ilyet. Ennek oka szerintetek a gyenge GPU és hűtés. Tele van a youtube is videókkal ahol duplaventis multimédiás laptopokat mutatnak be. 2 ventis megoldás bőven elég hűtés IGP-vel (gamer laptop sincs ilyen jól lehűtve, arányokat nézve). Mostani IGP teljesitménye nekem elég. Gamer laptopnál is előfordulhatnak hűtési problémák, ez nem kategória függő.

Nem tudom mi az a Adobe SRGB, mert erről nem találtam infót. SRGB van, meg Adobe RGB.
Ha valaki azt reklámozza 100% SRGB tud akkor elvárom, hogy tudja. 100%SRGB alap dolog az asztali monitornál, TV-nél, ehhez vagyok hozzá szokva. Én nem ragaszkodom a 100%-hoz, feltételnek a gyorsaságot írtam, mert játéknál hiába van 100%, ha ezt beárnyékolja más probléma. Egyébként rájöttem mi okozza a problémát az Acer Veronál, a 14" 100% SRGB-vel rendelkezik, a 15" viszont mást kapott, 51-66% körülit. Pontosan azért hoztam fel ezt a példát, hátha valaki megtudja magyarázni miért 100%-nak árulják.

(#176150) Dr. Akula válasza CARNIVAL (#176143) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Tök jó lenne, ha egy boltban ki lehetne ezt próbálni, milyen rajta játszani."

És ki veszi meg utána, miután 100 ember végigtaperolta izzadt kézzel? :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.