Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#176301) SeniorTilla válasza zsolti75 (#176300) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezzel azért sűrűn vitatkoznék. Csak egy HP modellcsalád: Victus. 16-osak és FHD-k, most futó modellek. Nem akarom teleírni a topicot a többi példával, bárki aki felmegy árukeresőre, bemegy egy boltba, maga is láthatja.

Tehát: a képméret, ami az eredeti kérdés volt, nem változik számottevően a 15,6-os és a 16-os modellek között. Ha más méretarányú gépet veszel, akkor igen, de az más kérdés.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#176306) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
Felhasznált anyagok, összeszerelés minősége, tartósság szempontjából lehet különbség egy Asus Vivobook és Rog Strix között? A paraméterek nagy részét össze tudtam hasonlítani, de az említett dolgokat nehéz kideríteni adatok alapján, ezért leginkább tapasztalatokra lennék kíváncsi. Előre is köszönöm.

Ki van ez találva rendesen... Vivobook - Tuf - Rog szériát nézegetem... Most már inkább csak Vivobook és Rog maradt a palettán... éppen csak kicsit adnak hozzá mindenhol a Rog-hoz. Kicsit jobb kijelző, csatlakozók, proci, akksi... már csak a minőség, bővíthetőség mértéke kérdéses, hogy megéri e a felárat.

[ Szerkesztve ]

(#176307) kress válasza Gabis (#176306) üzenetére


kress
aktív tag

összefoglalóból "!!! ASUS VivoBook, ASUS X és nevezetlen sorozat, Lenovo Ideapad 3-as sorozat a Lenovo V15 és más V-s, KERÜLENDŐ!!!!"

a rog meg valamí "csúcs" játék gép, szóval biztos van különbség 😃

(#176308) Gabis válasza kress (#176307) üzenetére


Gabis
őstag

Vivobook Pro (IPS verzió) az egyik kiszemelt.
Olvastam az összefoglalót, de hogy pontosan miért kerülendő nincs felvázolva. A Pro verzió is tartozik?

(#176309) Pyttawrx válasza Gabis (#176308) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Vivobook és a vivobook pro nem ugyanaz! De pont ez ki is derül az összefoglalóból. :)

(#176310) Gabis válasza Pyttawrx (#176309) üzenetére


Gabis
őstag

Ennyi találtam az összefoglalóban.
ASUS Vivobook Pro (filmezni, OLED, Hűtés határeset)
Ha átsiklottam valami felett, akkor elnézést kérek.

(#176311) magpetergy


magpetergy
csendes tag

Sziasztok!

Egy picit off:
Nem régiben vásároltam általatok segítve egy Lenovo Ideapad 5 Pro laptopot, viszont egy furcsaságra lettem figyelmes. Egy sima Windows Defender teljes vizsgálat indításkor is simán felmegy a proci hőfoka 100 fokra. Hogy nem szabályozza vissza vajon a gép magát? Játék alatt is 85-90 fokon megy. Üresjáratban 40 fok alá nem megy. A hűtés beállításainál túl sok variáció nincs UEFI-n belül: Intelligens hűtés (ami szerintem rosszabb mert 70 foknál éppen elkezd felpörögni), és van az extrém performance (itt már hallani, hogy maxon megy a hűtő). Valaki találkozott már ilyennel? Nincs 2 hónapos a gép.
Win 11 van fent, UEFI legfrissebb, a proci típusa pedig AMD 6600HS
Még annyi, hogy nem ölben használtam, de ha megemelem, hogy kapjon több levegőt is ugyan ezeket a hőfokokat látom.
Core temp 1.18-cal mértem, de más progik is ezt mutatják. :F :U

(#176312) #57171968 válasza magpetergy (#176311) üzenetére


#57171968
törölt tag

Nem géphiba, ezek ilyenek. Szabályoz az, csak 100 foknál.
Egy szakszerű újrapasztázással lehet rajta valamennyit javítani.

(#176313) Peddy789


Peddy789
őstag

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ma/holnap, viszonylag sürgősen szeretnek egy gépet amin tudok tanulni/ új munkára készülni amíg megjön a Visa, utána pedig idősebb anyukám meg a tini unoka tud rajta valamit nezni.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-400k
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
programozas weboldalakon (leetcode), videok, esetleg heartstone
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem igazan van tervben, esetleg hearthstone, felbontás grafika mind1.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Ips jo lenne.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Nem szamit, talán a több chrome tab miatt egy 16gb kell ? Nemtudom.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
5 év garancia
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Hasznalt is lehet, de minimum 3 inkabb 5 év garancia lenne jo.

(#176314) asdddsa


asdddsa
tag

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár héten belül
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300-400 ha belefér ennyibe.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
3D tervező programok 3D nyomtatáshoz(hobbi szint), néha lehet menne egy kis játék is.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem feltétlen cél az ultra beállítás
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 vagy nagyobb, FHD+, inkább matt, a többi annyira nem lényeg
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem igazán lesz hordozva, de ha fém házas lenne az nem lenne hátrány. Egy gépem már széthullott a zsanérnál.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
512GB SSD, 12Gb vagy több
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Hdmi vagy valami hogy alkalom adtán egy nagyobb monitort rá lehessen kötni. Ha lehet inkább Amd processzor legyen benne. 2-3 év múlva ne kelljen cserélni mert akad a youtube stb.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Inkább új

[ Szerkesztve ]

(#176315) Hulkeinstein


Hulkeinstein
csendes tag

Sziasztok!
A következő paraméterekkel kértem segítséget kb. egy hónapja a topikban:

Egy barátomnak lenne ajándék szülinapra, teljesen átlagos napi használatra (Office programok, netezés, emailek, stb). Egy olyan gép lenne a cél, ami sok évig tudja majd szolgálni a gazdáját otthoni környezetben, heti pár óra használattal. Igazából a jelenlegi aktuális tucat/sláger termékek is nyerők lehetnek, nem kell spéci feature.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most, a következő másfél hónapon belül.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximum 200-220 ezer Forint. Ha valami éppen kicsúszik ebből, de egyértelmű előrelépés, akkor az is szóba jöhet. A fő szempont az ár/érték arány - ha van gép, ami mondjuk 150 alatt kijön is hasonló tudású, akkor az a preferált.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, emailezés, összességében kevés erőforrást igénylő programok. Nem must have, de plusz pont ha ilyen nagyon alap játékokat (CSGO, Among Us-hoz hasonló online hobbijátékok) el tud futtatni haverokkal való játékra. Mindez hobbi felhasználásra lenne, nem pedig munkára
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Lásd fentebb.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Alapvetően rugalmas - egy standard 15.6-os lenne a kiindulópont, de ha kicsit kisebb/nagyobb, az sem gond.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem sokat, de azért ne törjön el a zsanér három hónap után. Alapvetően otthoni használatra lesz, de ha olyan életszituáció adódik, akkor lehessen használni pl. utazás közben.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Nem kell óriási tárhely, egy 500GB / 1TB bőven elég. Az SSD jó lenne, de nem létszükséglet.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs spéci igény, de azért alapfunkciókra lehessen használni, szóval legyen rajta HDMI, legalább 2 USB port, ethernet port, stb.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gépben gondolkodunk.

Ajánlották itt a HP 255 G9-es gépét és részletesebb átnyálazás után továbbra is tetszik ez. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy ebben az ársávban 190-220k van-e gép ami ennél egyértelműen jobb vagy erős versenyző és érdemes ránézni?

A három modell amit néztem:
6A1A7EA - 16 GB RAM, 512 GB SSD, Oprendszer nélkül
6F299EA - 8GB RAM, 256 GB SSD, Win11-gyel
6A1A5EA - 8GB RAM, 256 GB SSD, Oprendszer nélkül

ÁK-n megtaláltam például ezt az ASUS Expertbook-ot, de nagyon gyanús nekem, hogy 2 bolt kivételével mindenhol 400k+-ba kerül, erről tudtok valamit? Illetve specifikációkban így hirtelen nem láttam óriási különbséget még ezzel sem.

Ezen kívül néztem még a Lenovo IdeaPad 3-at, a Vivobook 15-modelleket és 1-2 ACER-t, de nem láttam nagy különbségeket.

Nagy segítség lenne ha valaki meg tudná erősíteni, hogy ebben az ártartományban nagyon nem lövök mellé ezzel a géppel a fenti paraméterek alapján.

[ Szerkesztve ]

(#176316) atjeng válasza SeniorTilla (#176291) üzenetére


atjeng
újonc

Köszönöm szépen a tippet!
Mivel a szövegszerkesztés lesz az egyik fő feladata, fontos szempont a szabványos betükiosztás.

(#176317) Kuroinumie


Kuroinumie
friss újonc

Sziasztok! :)
Programozás iránt érdeklődő lányként keresnék laptopot az alábbi paraméterekkel:

Lehetőleg az elkövetkező héten már örülnék ha be tudnám szerezni a gépet.
Árban olyan 260k körül gondoltam.
Munka, illetve otthoni használatra. Office programok, szokásos netezés, némi photoshop.
Kijelző mérete mindegy, de legyen matt a felülete és magasra lehessen állítani a fényerőt.
Tervezném hordozgatni is magammal, mivel viszonylag sokat utazok.
OP rendszer nélküli
8GB lehetőleg bővíthető/cserélhető
Elég gyors SSD kéne bele, de nem kell nagy, 256GB is elég
Plusz világító billentyűzet.

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget! 🤗

(#176318) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Akinek túl kicsi a 14", annak itt a megoldás. :D

(#176319) Pyttawrx válasza Kuroinumie (#176317) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Pl egy HP?
HP Pavilion 14-ec0004nh 14" FullHD laptop, AMD Ryzen 5-5500U, 8GB, 512GB, AMD Radeon Graphics, Windows 10, Magyar billentyűzet, Kék
Ezt kb 240 környékén láttam neten, sorry inkább 260-270 az: [link]
Bár FHD, de matt, 1,4kg és még nőies is. :)
Esetleg ez jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#176320) SeniorTilla válasza Dr. Akula (#176318) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Egy ilyen nekem is kell a nappaliba! :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#176321) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nincs pontos dátum.A mostani régi Asus K501-es gépem képernyője néha becsikozódik és lehet gépcsere lesz belőle.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300 felett akár,de kevesebbért is jó lenne... :)
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Netezés,zene hallgatás,youtube...Régebbi játékok esetleg...
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Most egy régi Asus K501-em van 15.6" mérettel,ennél kisebbet nem szeretnék.
Igaz nem is volt kisebb soha nem tudom mennyire lenne gyengébb az élmény.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Itthon lenne az asztalon,max ágyba néha...
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win11.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
1 GB SSD, 16GB RAM.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Nézegettem fentebb a Lenovo IdeaPad 5 Pro-t egészen jókat írnak róla a tech2-es vieóban is egészen jókat mondott Laci.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#176322) shiftac


shiftac
aktív tag

Sziasztok!
Lassan 9 éves asztali PC-met leváltani kényszerülök egy laptopra, kollégiumba/albérletbe való költözés miatt. Mivel a teljesítményével a mai napig meg vagyok elégedve (Intel Core i5-4460, 16 GB RAM, SSD), ezért remélem laptopnál nem kell sok kompromisszumot kötnöm. A cél egy tartós, jó minőségű laptop vásárlása, ami sok éven át kiszolgál. Ne okozzon gondot, ha hátizsákban van hordozva.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nyáron, de legkésőbb augusztus elején. Azért teszem fel a kérdést már most, mert egyszerűen rengeteg laptop kapható és szeretném leszűkíteni a keresést valamelyest. Ebben szeretnék egy kis segítséget kérni, de majd a tényleges vásárlás előtt 1-2 héttel újra írok ide.
2. A gépre szánt összeg forintban?
Legfeljebb 400 ezer Ft
3. Felhasználás?
Elsősorban böngészés (több böngésző egyszerre, 100+ megnyitott lap), Office programok, sorozatnézés. Kisebb és régebbi játékok, időnként VirtualBoxban egy virtuális gépben Linux Mint.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Semmi komolyabb játék nem cél, de azért pl. Sims 3, Minecraft modokkal fusson el szépen, 1080p-ben, a lehető legmagasabb grafikán. Integrált videokártya teljesen jó, nem érzem szükségét dedikáltnak.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Legalább 15" Full HD, matt és IPS. OLED nem érdekel. Amit használok monitort 100% sRGB-t tud, így nem szeretnék ez alá menni laptopnál sem. De ezen a téren bizonytalan vagyok, nyugodtan beszéljen le erről az, aki jobban ért a témához. Kép- és videószerkesztéssel nem foglalkozok.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Várhatóan szinte minden nap, de utazás közben nem tervezem használni (persze szükség esetén azért ne okozzon gondot). Akksiról pár órát menjen, de 90%-ban töltőről lesz használva.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell, csak fölöslegesen drágítaná a gépet, meg amúgy is van Windows 10 Pro licenszem hardverapróról :D . Win 10/11 Prot telepítek rá+alkalmanként pendriveról live boot Linux.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
500 GB SSD és 16GB RAM, plusz pont ha mindkettő bővíthető, de nem kizáró ok, ha nem.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Portok terén legyen full-size HDMI és pár darab legalább 3.2 Gen 1 USB-A (ami tudtommal ugyanaz, mint a sima USB 3.0, csak időközben át lett nevezve). Színre felnyitva (tehát kijelző körüli keret+billentyűzet és touchpad körül) legyen fekete vagy minél sötétebb szürke. Az alja és a fedlap színe nem lényeges. Touchpad minősége nem lényeges, de azért ne legyen teljesen használhatatlan.

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Mindenképpen újat szeretnék és elsősorban hazai forrásból, itthoni garanciával. Esetleg külföldi, de EU-s forrás is érdekel.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#176323) memorix válasza Orlin (#176321) üzenetére


memorix
aktív tag

Jó gép, érdemes ezt a modelt keresni:

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 512 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#176324) Pyttawrx válasza shiftac (#176322) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
tényleg jobb lesz, ha a vásárlás előtt írsz be újra. Addig sok minden változik, főleg az ár. Amit most ajánlunk, nem biztos, hogy akkor jó lesz és aktuális.

[ Szerkesztve ]

(#176325) shiftac válasza Pyttawrx (#176324) üzenetére


shiftac
aktív tag

Rendben, akkor majd ha aktuális lesz. Addig is követem a piac változását.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#176326) Dr. Akula válasza shiftac (#176322) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lifebook U7311. Ha ezt is 9 évig használni akarod, akkor ez a te embered. Vagy Thinkpad, Latitude, de azt nem kapsz ennyiért, a vele egy szinten levő Thinkpad T14 Gen 2 egy százassal drágább. A GTA V így fut rajta 1080p-ben, ennek fényében egy Minecraft / Sims meg se kottyan neki. Ha kevés lenne, van belőle drágábbik, i7-es modell is, +20% IGP, +néhány MHz, +55.000 Ft, bár még ezzel is a kereteden belül vagy.

"Ne okozzon gondot, ha hátizsákban van hordozva"

Ez minőségi, üzleti notebook, ennek nem fog.

[ Szerkesztve ]

(#176327) kress válasza Dr. Akula (#176326) üzenetére


kress
aktív tag

lifebooknál mi a különbség az U és E széria között? én annyit létok hogy az E vastagabb de sehol semmit nem írnak róla

(#176328) Dr. Akula válasza kress (#176327) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az U az ultrabook, az E a hagyományos, az A pedig az olcsósított sorozat. [link] Az E lehet hogy nagyobb, de masszívabb is.

[ Szerkesztve ]

(#176329) imis


imis
senior tag

Sziasztok,

Notebookot keresnék és szívesen vennék néhány véleményt és tanácsot. :R

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? (1-2 hónapon belül)
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) (3-400 ezer)
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) (hobby szinten fotószerkesztés, videórenderelés /4K/, netezés, irodai alkalmazások)
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?(nincs ilyen igény)
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? (13-14" , otthoni használatnál van 29-es monitor)
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? (esélyes hordozásra, de majd meglájuk)
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) (Windows)
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? (500Gb ssd, 16GB ram)
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(mivel homeofficeban van itthon egy dell thunderbolt dokkoló (wd22TB4, amit lenovoval notebookkal használok, így egyszerűbb lenne ezzel kompatibilis gép)
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) (új)

inkább a 13" felé hajolnék, mivel fotóhoz és videóhoz és amúgy is többségében a monitorral használnám, árban viszont drágább a 14"-nál.
de 14-esben ezeket nézegettem a notebook.hu-n:
ASUS ZENBOOK 14 OLED UX3402 (UX3402ZA-KM062W)
és
Lenovo Yoga 7 14IAL7 (82QE000UHV)

(#176330) SeniorTilla válasza imis (#176329) üzenetére


SeniorTilla
veterán

amúgy is többségében a monitorral használnám

Akkor minek ez oled? Ezek a piacot elárasztó olcsó oled panelek nem lesznek tartósak és vibrálnak is. Mondjuk ha nem használod akkor igen, de akkor tényleg minek? Vegyél jó minőségű 4k oled monitort, ha úgyis azt fogod nézni.

Minek ultrabook? Csak hátránya van, ha asztaliként fogod használni főleg, akkor rendes méretű gépet vegyél. 16-17". Bár ehhez kevés a pénz.

H-s proci videórendelereléshez. Tehát 13-as méret kilőve, de még a 14 is. H-s procit lehűteni, ahhoz hely kell, és kis méretben hely nincs. Én 16-os Omennel renderelek, 32-es külső monitorral, na ez már használható konfiguráció. i7-11800H, 64GB, 2x1TB SSD RAID-ben. Próbáltam az AMD-st, de az AMD azt nagyon elrontotta, hogy nincs RAID vezérlője (nyilván nincs, mert az Intelé :) ), ezért a proci sebességelőnye azonnal elvész az SSD-k sebességének csökkenése miatt. Ha 12th genes intelt tudsz venni, akkor meg már az amd nem is erősebb proci szinten sem, a többit pedig az intel sokkal jobban tudja.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#176331) takkert


takkert
tag

Hello!
ASUS TUF-ból melyik jobb az AMD vagy az INTEL procis, illetve az RTX3050TI mennyivel jobb a sima 3050-nél?
Köszönöm

(#176332) Pyttawrx válasza takkert (#176331) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ha játékra keresel gépet, a gaming notebook topicban érdeklődj.
Segítenek ott dönteni.

(#176333) imis válasza SeniorTilla (#176330) üzenetére


imis
senior tag

Köszi, nagyjából mindent elmondtál, amivel le kell valakit beszélni a pénzköltésről :),
jelenleg egy acer v 15 nitro-m van i5-6200U procival, 945M-es videokártyával és 8GB rammal, ezzel is lehet még úgyahogy videózni (proxy fájlokkal), csak cipelni nagy a gép és gondoltam ideje lecserélni, akkor meg legyen valami jobb képességű kisebb gép.

(#176334) Vladislav


Vladislav
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Jelenleg egy ThinkPad E531 típusú gépem van, mely 9 éves. Természetesen a megvásárlása óta már fejlesztgettem, így belekerült egy 1 T SSD és a memóriát megdupláztam, 4 GB-ról 8 GB-ra, már kijelzőt és billengyűzetet is kellett rajta cserélnem, mivel volt több kis balesetem. A gép előzőektől függetlenül megérhetett a cserére, mivel a műanyagok is elfáradtak, már nem mai darab stb.

Elolvastam az összefoglalót, és megadnám a keresési szempontokat:

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2 héten belül
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 300.000-400.000 Ft
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Irodai programok, netezés, filmezés, esetleg régebbi (5 - 10 éves) játékok, pl. Total War játékok
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Stratégiai játékok, közepes részletességgel, elsősorban Total War széria, régebbi assassin's creed.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6 col és matt kijelző
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Elsősorban ,,asztali gépként" funkcionálna, de néha hordoznám, pl. nyaralás során, de utazás közben (vonat vagy repülő) semmiféleképpen nem használnám.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? Nem lenne rossz, ha lenne benne SSD (Bár a jelenlegi gépemből áttudnám rakni), minimum 8 GB memória kellene (a jelenlegi gépemben is ennyi van)
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Nincs speciális elvárás.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Elsősorban új gép, de jó állapotú, esztétikus használt gép is szóba jöhet, a számla viszont fontos.

Lenovo Thinkpad-am van, mely a 9 év alatt bizonyított, így nem lenne rossz egy másik Lenovo, akár Thinkpad.

Megköszönök előre is minden tanácsot.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Vlad

(#176335) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok. Laptopot szeretnék venni. Az alábbit néztem ki. Érdekel, hogy ilyen árkategóriában megéri, vagy van esetleg jobb ilyen áron?

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_asus-rog-strix-g15-g513rc-hn038-szürke-gamer-laptop-15-6-fhd-ryzen7-8gb-512-gb-ssd-rtx3050-4gb-dos-1382691.html

Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Napokban
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
420e ft
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
játék
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Mai játékok, minnél szebben. Ami az árba belefér
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
ips
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
csak kocsiban, utazás közben nem.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
-
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
nincs
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Igen

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#176336) Dr. Akula válasza Teasers (#176335) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

(#176337) Pyttawrx válasza Vladislav (#176334) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Esetleg ilyesmire gondolsz?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#176338) matepajtas


matepajtas
csendes tag

sziasztok!

csajomnak vennék egy alap laptopot, mit tudtok ajánlani?
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
márciusban
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
nem tudom, mi az árszínvonal most, 200-300 ezer között gondolkodom
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
netezés, youtube, netflix és egyéb streaming cuccook
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem lesz játék
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-16 col közötti bármi
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nem lesz hordozva
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
jó, ha van windows, de nem must have
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
500 giga és afelett bármi jó
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
semmi
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új gépet vennék

köszi a segítséget előre is

(#176339) Vladislav válasza Pyttawrx (#176337) üzenetére


Vladislav
tag

Szia!

Igen ez nem rossz, de az integrált videokártya mennyire jó?

Üdv: Vlad

(#176340) Mikulásbá válasza Vladislav (#176339) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#176341) Pyttawrx válasza Vladislav (#176339) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amire írtad hogy kell, arra bőven elégnek kell lennie szerintem. ez iris vga elég erősnek számít. Persze a komoly gamer gépekhez nem ér fel de nem is azt keresel. :)

(#176350) matepajtas válasza matepajtas (#176338) üzenetére


matepajtas
csendes tag

esetleg ez: [link] ? mi a véleményetek?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.