Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#176601) cs.zs. válasza Dr.Neelix (#176600) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
Asustól az M3402QA-... tipusok kitűnőek erre a célra (is)
H-s procik, nagy felbontású jó kijelző, bővíthető ram, 3 színben,
windows-zal vagy anélkül, pont abban az ársávban ami neked kell

...

(#176602) Dißnäëß válasza Yany (#176593) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Igen, csak ott dedikált VGA van.
Minek.
Amúgy gyenge a kínálat, igen. Én mostanság elvbôl is AMD-zek..

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#176603) Dißnäëß válasza memorix (#176594) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi, az Acer Swift 16-os szériát várom (4k OLED, 6800U - RDNA2, RAM talán bôvíthetô, vagy van 32G opció ha forrasztott).

Photoshop eszi a RAM-ot nagy RAW-kkal, asztalim pedig nem lesz egy darabig.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#176604) Dißnäëß válasza cs.zs. (#176596) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi, végre ez is tisztult bennem. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#176605) Redneck


Redneck
veterán

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2023 Q2-Q3
2. A gépre szánt összeg forintban?
Max 150k
3. Felhasználás?
Böngészés, streaming platformok nézése, régi játékok
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Régebbi címeket szeretnék futtatni (pl. UT3, Left 4 Dead, CS:Source, CS:GO, GTA V), 720p-1080p low-med, felbontástól függően
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
7-13". Nem bánom ha kisebb felbontású mint FHD, jó lenne a natív felbontáson használni játékok közben is.
6. Mennyit lesz hordozva a gép?
Hordozni szeretném, így a könnyű 1kg körüli kompakt gépek érdekelnek
7. Operációs rendszer?
Win10 64bit
8. Tárhely mérete és típusa
512GB SSD, 2x8GB RAM
9. Egyéb kívánság, speciális igények?
HDMI
10. Új vagy garanciális használt érdekel

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#176607) Dr. Akula válasza Redneck (#176605) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mindezt 150k-ból? Annyiért ilyen vackokból lehet válogatni. SSD, RAM jó ha fele megvan, 1 kg kompakt - felejtsd el. Anyaghasználatban pedig magától értetődő hogy a legócskábbat kapod. Használtból el tudnál menni ThinkPad T480s-ig is, 8. gen i procival, 16 GB RAM, hát SSD az csak a fele (240 GB), VGA meg integrált, UHD630. Mondjuk 720p-ben minimál grafikával akár még folyamatos képet (30 fps) is kaphatsz vele GTA5-ben.

(#176608) Redneck válasza Dr. Akula (#176607) üzenetére


Redneck
veterán

Na basszus naiv vagyok. akkor elengedem a témát, és nem lesz notebook. Azt hittem lőhetek valami kis 10" körüli gépet legalább használtan. Jó az 512GB SSD kicsit túlzás, legyen a fele, és 1x8GB RAM is elég, csak lehessen bővíteni.
200k-ig elmentem volna, ha van valami kis gép ami elbír ezekkel az alacsony gépigényű címekkel.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#176609) opr válasza Dr. Akula (#176607) üzenetére


opr
veterán

Ha kifogja akcióban, 14" Acer swift 3 vajon jó lenne neki? Az pont van néha újonnan 150k-ért.
Ok, ennyiért 8gb forrasztott ram jut, de elvileg van egy extra memslot, becuppant egy ramot ha lesz rá pénze, meg az ssd is csak 256gb, de ha jól emlékszem, az is cserélhető később.
Cserébe fhd ips kijelző, tűrhető minőségű ház meg billzet és egy r5 5600u vagy újabb apu. Annak elég erősnek kéne lennie, hogy elfussanak ezek a régebbi játékok, nem?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#176610) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Asszony is rám szólt, ne tököljek, rendeljem már meg amit akarok, ma rendelem. Egy típus került még képbe, mert 17" a képernyő. Ekkora volt az előző laptop, nagyjából asztali gép helyett lesz használva, táska is van a mérethez. Ez amin megakadt a szemem: [link]
Az eredeti kinézett: [link]
Ezt még véleményezzétek legyetek szívesek.Az előző (Lenovo G780) 2012-ben lett véve, szóval húzom velük egy darabig, megnézem mit veszek. :B

(#176611) Pyttawrx válasza Zoli bácsi (#176610) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Még mindig nem láttam (ha elkerülte a figyelmem, akkor bocsi) kitöltve a kérdéssort, hisz akkor pontosabban tudunk ajánlani neked. Így csak leírjuk a véleményünk, ami nem egyenlő azzal, hogy amire neked kell arra jó-e bármelyik is.

(#176612) Zoli bácsi válasza Pyttawrx (#176611) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ma,vagy legalábbis a héten
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250 ezer, de kissé túlmehetek valami nagyon megérő esetén
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Internetezés, levelezés, filmnézés, zene hallgatás fejhallgatóval, ritkán régebbi játékok. Otthoni felhasználás, asztali gép helyett.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Régi játékok, pl FAR CRY, alap felbontáson
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Megszoktam a 17" méretet, de nincs kőbevésve, elég lehet a 15,6. Ha lehet, rákötném a külső monitorra. Ha lehet, IPS legyen a kijelzője azért (Úgy tudom az a jobb) És ha lehet, matt.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Jobbára egyik szobából a másikba lesz hordozva, asztali gépet helyettesítene 99%-ban.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 11, de veszek kulcsot interneten, nem baj ha nincs a géphez.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Ha lehet 500gb körüli SSD, de elég a 256 is, van külső merevlemezem. Memória legalább 8gb, de akkor bővíthető legyen.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI legyen.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új, számla nem érdekel, gari jó ha van. Ha lehet, úgy venném hogy megnézem, van itt Győrben Noteook.hu üzlet, ezért ott nézegettem.Media Markt is van.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#176613) cs.zs. válasza Zoli bácsi (#176612) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
leszűrtem neked árukeresőn 16-17" méretre, és 250.000 Ft-tól felfelé.
Ez így néz ki.
Azért lenne érdemes inkább a 300.000 Ft környékén nézelődnöd, mert ott már i5-12500H prociba is botolhatsz, ami abban az árkategóriában kíméletlenül leveri a mezőnyt. Bővíthető rammal, 300nit kijelzővel. Pl ők ketten.
:R

...

(#176614) bally4


bally4
tag

Sziasztok, kérném én is a tanácsot, segítséget.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ebben a hónapan
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200 ezer, (max 220)
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, Online oktatás, majd könyvelés, home office, sok gépelés szóval numpad szükséges
Egyéb alap, internet, levelezés, böngészés 10 lapon. Egyéb otthoni felhasználás
Ami biztosan NEM lesz: filmnézés, zenehallgatás, játék, képszerkesztés, egyéb.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6 a num pad miatt, meg amúgy is jobb nézni. Minél jobb képernyő, gondolom IPS matt, ami az árba belefér.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Néha autóban, vigyázva rá. Nem fontos szempont.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Inkább linux és majd utólag veszek rá win-t, így olcsóbbnak gondolom.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
256 SSD, min. 8 GB RAM, esetleg bővíthető legyen a RAM vagy egybőől 16.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Tudunk vigyázni rá, de legyen tartós anyagból, pl alu fedlap. Magyar billentyűzet mindenképpen, esetleg világítással.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gépet szeretnék hosszú távra.

Van pár kinézett gép, első sorban nem hardcore felhasználás, a lényeg nekem, hogy bírja a gépelést, viszonylag jó képernyő és tartós ház. Ennek mezsgyéjén az ASUS B1 B1500-akat nézegettem (nem tudom melyik proci érdemes), majd ACER Aspire 5 A515-45, illetve a HP 255 (250) G9 (jó proci, bár ennek úgy látom gyengébb a műanyag háza).

Köszönöm előre is!

(#176615) cs.zs. válasza bally4 (#176614) üzenetére


cs.zs.
addikt

A végén magad is leírtad a lényeget. A HP 255 G9 jól bővíthető, jó procival, de gyengébb anyagból, és billentyűzet világítás sincs.
Az ASUS 1500-as Expertbook jobb anyagból van, bill világítás is van, de nem bővíthető annyira jól (csak 1 db ssd van benne, a HP-ban meg 2 is lehet, 1 ram slot, a HP-ban ebből is 2), és szerintem a HP Ryzen5-5625U procija jobb.
Nehéz döntés, de ha asztalon van és nincs hurcolva, én az 5625-ös HP-t venném.
De kinek-hogy. Nem vagyunk egyformák.
:R

...

(#176618) Dr. Akula válasza Zoli bácsi (#176610) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az újban kevesebb magos a proci (mondjuk P mag mindkettőben csak 2 db, a többi E), de ami lényegesebb számodra, hogy a VGA is, 80 helyett csak 64 EU-s.

Ha az új kitételt elengednéd, akkor az aprón ennyiből pl. AMD-s Thinkpad T14 Gen1-et is találhatnál, 6 maggal, és a benne levő IGP-vel még a GTA 5 is egész jól elfut, persze minimál grafikán. Kb. a 80 EU-s Intel Xe szintje.

(#176619) bally4 válasza cs.zs. (#176615) üzenetére


bally4
tag

Köszönöm, sokat segít az együtt gondolkodás

(#176620) Pyttawrx válasza Zoli bácsi (#176612) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha jól tudom a hp full műanyag, Az acer nem. Nem kérdés, hogy melyik a jobb szerintem.

(#176621) memorix válasza bally4 (#176614) üzenetére


memorix
aktív tag

Szerintem ez a jobb :

ACER Aspire 5 A515-45 - Ryzen 5 5500U, 15.6FULL HD, 512 GB, 12GB, Radeon Graphics 209eft

A hardverapron is hirdetnek újat , ár range és új szóra keresve ezt láthatod.

Thinkpad, Acer ,stb.

(#176622) Dißnäëß válasza cs.zs. (#176596) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Még egy kérdés: ezeket jellemzôen dedikált VGA-val adják. Ekkor a CPU-ban lévô tiltva, vagy vmi (anno) nvidia Optimus féle dolog van (AMD-n belül), hogy választhatok ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#176623) cs.zs. válasza Dißnäëß (#176622) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem mindig van mellette dedikált VGA, az nem törvényszerű. Pl a Zenbookomban sincs, a Ryzen5-5600H mellett. Inkább az a törvényszerű, hogy ha erős 3D teljesítmény kell (pl játékok), azaz egy erős VGA, akkor ahhoz jellemzően erős proci is kell, H, vagy HS.
A prociban lévő integrált VGA is sokmindenre elég lehet. A CPU-k fejlődésével ez a rész is fejlődik és erősödik. Össze sem lehet hasonlítani hogy mire képes pl egy Intel 8.gen i5 integrált megoldása, vagy a 12500H IrisXE-je.
Ha azonban ez mégsem elég, beindul a dedikált sok (4-6-8...) GB-os GPU, amihez ugye további 50-80-100-150... watt teljesítmény kell.
Kiválasztható az is, hogy állandóan a nagy menjen. Ha mindig asztalon/konnektorban van használva a gép, és állandó nagy teljesítmény kell, akkor miért ne?
Ha viszont utazgatsz, netezel, akkor meg nem kell, helyette a hosszú akkus üzemidő fontosabb. Ilyenkor még ha van is a gépben dedikált VGA, hadd lapuljon (kussoljon!) :DDD szépen csendben a háttérben...

...

(#176624) nikilauda


nikilauda
senior tag

Segítségre lenne szükségem. Egy családtagom vásárolna:
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
azonnal
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300000 , körül (maximumig elmenne 400000-ig)
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok. Alap programozás, Böngészés, youtube.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játék
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14 coll, lehető legjobb ebben az árkategóriában.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hetente 1-2 alkalommal hordozva, de autóban. Nem cél, hogy emiatt könnyű legyen. Az akku viszont nem árt ha kibír 4-5 órát hagyományos felhasználás mellett.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows, de ha nincs nem gond.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD, minimum 256GB (NAS-ra ment mindent)
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDM vagy Type-c, külső monitorhoz.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Ha lehet,akkor új, magyar bill kiosztással.

Köszönöm.

(#176625) cs.zs. válasza nikilauda (#176624) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
Asus Zenbook 14X Oled UM5401QA
330-350.000 Ft
2880x1800 90Hz Oled 14" 400-600nit fényerő
AMD Ryzen5-5600H proci 6mag-12szál,
akár 45W, ezért 2 db hőcső, 2db venti
16GB DDR4-4266 ram (nem bővíthető tovább)
512 GB SSD m2.2280, PCIe 3.0, max 4000MB/sec
63Wh akku, böngészéssel 10+ óra üzemidő,
szuperlapos fém ház
2 db USB-C, max 10 Gigabit/sec
1 db USB-A, max 10 Gigabit/sec,
mindkét usb-c-n 100 wattal tölthető, gyári töltője is 100W , de telefontöltőről is felveszi a töltést.

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

...

(#176626) oreg0503 válasza cs.zs. (#176625) üzenetére


oreg0503
tag

Szia.
Csak egy amatőr kérdés. Nem gond hogy a kijelzőre fújja a meleg levegőt?
Köszi ha válaszolsz.

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#176627) cs.zs. válasza oreg0503 (#176626) üzenetére


cs.zs.
addikt

Csak akkor van hőtermelés, ha fingatva van (játék), böngészéssel totál kussban van, be sem indulnak a ventik,
de egyébként sem fújja a kijelzőre,
oldalt jön ki belőle a meleg (már ha van)

...

(#176628) oreg0503 válasza cs.zs. (#176627) üzenetére


oreg0503
tag

Köszönöm szépen. :R

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#176629) memorix válasza nikilauda (#176624) üzenetére


memorix
aktív tag

Árban van még alternativa:

ASUS Zenbook 14 UM3402YA OLED NumberPad - Ryzen 7 5825U, 14, 512 GB, 16GB, Radeon Graphics, ASUS védőtok 329eFt

ASUS Zenbook 14 UM425QA NumberPad - Ryzen 7 5800H, 14FULL HD, 512 GB, 16GB, Radeon Vega 7 Graphics, Asus védőtok, USB to RJ45 átalakító 339eft

Lenovo ThinkBook 14 G4 AMD Ryzen 5 5625U, 16gb

(#176630) nikilauda válasza memorix (#176629) üzenetére


nikilauda
senior tag

Köszi mindenkinek.

Ha az akkumulátoros idő a legfontosabb, akkor van jelentősége, hogy Intel vagy AMD? Dedikált VGA nem szükséges.

(#176631) Dr. Akula válasza nikilauda (#176624) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lifebook U7311. Minőségi üzleti notebook. Ennyi pénzért nincs jobb.

[ Szerkesztve ]

(#176632) cs.zs. válasza nikilauda (#176630) üzenetére


cs.zs.
addikt

Igen, van jelentősége, AMD 5-6-gen pontosan feleannyit fogyaszt, mint Intel 11.gen. Dupla üzemidő ugyanakkora akkunál. Intel 12.gen sokat fejlődött, marha erős (tényleg nagyon erős), és fogyasztásban is jobb mint a korábbiak, de nem tud olyan keveset enni mint Ryzen 5000-6000.

...

(#176633) Dr. Akula válasza cs.zs. (#176632) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem, csak másfélszer annyi ideig bírja.

(#176634) memorix válasza Dr. Akula (#176633) üzenetére


memorix
aktív tag

Mindkét CPU (amd 5600h vs intel 11400h) hasonló TDP rendelkezik- Egyéb hardver összetevők is befolyásolják a mért eredményt.
Az AMD nek van 5625U, 5825U cpu -ja. Ezeknek a CPU-nak a TDP je 15W. Az még tovább birja mint a AMD 5600H. Az amd integralt vga -ja erősebb a 11.gen Intelhez képest kb 2.5x.
Másodszor 340eFt -t kerül a Fuji intel laptop és 329eFt kerül a Asus Zenbookot.
Az asus OLED -l szerelt aminek a RGB jobb.
Harmadszor az asushoz jár promocióba ingyen egért és marad 10eft -ja .
A fujinak 250 nit a képernyője ezt nem mondanám prémiumnak.
Az asusnak 500nit OLED -je vagy 300nit a ips képernyője ha full hd választja.
Az asusnál akció van és 5800h és 5825u szerelt zenbookokat kaphat ezért a pénzért. Amik gyorsabbak mint a intel 11400h.
A fujinak az elönye a súlya az 1.17kg az asusé 1.43kg.

Ha nekem választanom kéne biztosan nem az intelt választanám.

10 eft -t rengeteg sört és pizzát lehet venni :K

[ Szerkesztve ]

(#176635) Dr. Akula válasza memorix (#176634) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"A fujinak 250 nit a képernyője ezt nem mondanám prémiumnak."

Viszont a minőségi anyaghasználatot ami ehhez jár, azt igen, ezt nem kapod meg konzumer kategóriában. Teljesen más liga a kettő.

"10 eft -t rengeteg sört és pizzát lehet venni"

El lehet azt költeni szervízben is, ezért jó ha olyat választasz, amivel valószínűleg sose kell ott sorban állnod. :)

(#176636) cs.zs. válasza Dr. Akula (#176633) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem tehetek mást, minthogy a saját tapasztalataimról írok. Tökre nem bánnám, ha a hasonló Inteles gépek tulajdonosai is leírnák a saját tapasztalataikat, és nem katalógus adatokról beszélgetnénk.

Sötét félhomályban, levett fényerővel böngészve + zenét hallgatva vezetékes fülessel, kb 1 óra használat után (05:15 körül ültem fel a vonatra) : [kép]

Egy ugyanilyen reggeli, sötétebb vonaton 3 óra laptophasználat után: [kép] (a vonat 5:24-kor indul Nyíregyházáról, 8:36-kor ér Bp Keletibe)

Délutáni, napfényesebb vonatutas, több órányi használattal elfogyott a tárolt energia majdnem egynegyede: [kép]

Böngészéssel, zenehallgatással, filmnézéssel magabiztosan 10 óra felett teljesít, kis hazánk oda-vissza átutazható vele.

...

(#176637) memorix válasza Dr. Akula (#176635) üzenetére


memorix
aktív tag

A Fujinak az üzemideje : 4 cellás 60 Wh Lítium-Polymer akku (akár 10 óra 26 perc üzemidő), 250nit fényerőnél

Az asus UM3402YA Ryzen 7 5825U-ig, 75 Wh-s akkumulátorcsomaggal rendelkezik ami 14 órányi webböngészést vagy 11 órányi folyamatos videólejátszást tud biztositani 500nit fényerőnél.

Az Asusban teljes értékű Harman/Kardon hangrendszer van.

A Fujiban LifeBook U7311 hangszórói közepes hangerőt és nagyon kevés alapot kínálnak. A közepes és magas frekvenciák felülreprezentáltak.

Az Asus és a Fuji is azonos 3 év helyszini garanciát kinál. Igy egyik szervizben sem fogsz sorba állni . :)

Az érintett asus rendelkezik katonai minősitéssel a Fujitsu meg nem. Igy várhtóan a Asus is tartós darabb lesz.

Ha a fuji 400nit ips panellal kinálná a laptopot akkor már jobb pozicióba kerülhetne de egy 250nit lassú válaszadási képernyő a prémium kategoriában leértékeli ezt a jónak mondható laptopot az én szememben. Az akkumulátor ideje miatt választották szerintem az alap fényerejű, lassú de kellemes szinekkel rendelkező ips kijelzőt.

Az eredeti kérdésre visszatérve az ASUS 8525U estén több az akkumulátor idő mint a Fuji U7311 esetében. Egyszerűen nagyobb az Asus akkumulátora és hordozás estén több üzemidőt kinál.

Külső és váz anyag használat terén a Fuji jobb a Zenbook jónak mondható. Nem a gagyi kategoria.

Én továbbra is inkább ár/érték/kompromisszum figyelembe vételével egy Zenbookot vennék és a 10eFt elkölteném másra. :K
* Amúgy nekem egy 5600H Asus OLED model van.

[ Szerkesztve ]

(#176638) Pyttawrx válasza cs.zs. (#176636) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem sosem bírt 10 órát, nah 40-50% közt van a fényerő, dolgozom rajta. A te időd is valós, csak szinte 20-30% fényerőn van általában, ha jól gondolom, meg hozzá sem nyúlsz. 1 feladat és.
Pl Majd 2 órás zoom alatt pedig 40%-ot merül, ami jó nyilván.
A te teszted/értéked olyan mint mikor az autok fogyasztását írták oda régen, ami ugye 1 emberrel/hátszéllel/azonos sebességel... stb "labor" körülmények közt.

Nem vita indításként írtam ide, csak tényként. (Kihozható persze a 10 óra)

(#176639) cs.zs. válasza Pyttawrx (#176638) üzenetére


cs.zs.
addikt

A 176636 hsz első és második képe hajnali/reggeli vonatúton készült, amikor kint sötét van, és szerencsére olyankor a vonaton sem kapcsolják maxra a villanyt, kb mindenki kómában van. Olyankor 50-60% fényerőn nézek filmet. Én 50% alá nagyon ritkán húzom le. Éjjel, ha már fáradt a szemem. Utálom ha valami nem látszik rendesen, nekem a telefonjaim is mindig max fényerőn mennek.
A harmadik kép viszont délutáni hazaúton, nappali fénynél, valószínűleg max fényerőn volt. Úgy szokott lenni.

Igen, 1-2 feladat van megnyitva, ilyenkor nincs fingatva. Böngészés zenehallgatással (kb max hangerő), vagy filmézés. Energiatakarékos mód, silent mód.

Ryzen5-5600H procival, ugyanezzel a vonatozós felhasználással nagyon hasonló üzemidőket produkál a (fehér) Legion 82JW..., 15,6" 300nit fix 165Hz kijelzővel, 80Wh akkuval. Amikor 15% töltöttségnél vörösre változik az akku ikonja, akkor még kb 1 órát tud.
[kép] [kép]
Ott van mellette a pontosan ugyanilyen akkus fekete Legion, i5-10300H, 300nit és akkuról csak 60Hz! kijelző (kanócon 144Hz), és kb 4 óra használat után viszlát...
A felét sem tudja, ugyanolyan használattal, ugyanolyan körülmények között.

Ha akkus üzemidő kell, akkor Ryzen 5000-6000. Intel 10-11.gen biztosan nem.

...

(#176640) cs.zs. válasza memorix (#176637) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nyugi, nem vagyunk egyformák, kinek ez, kinek az. Sok éve én Fujitsu Lifebook E743-mal kezdtem a laptopozást. 14", i7-3632QM, 16GB DDR3. 3 óra és nyekk.
Aztán váltottam ugyanennek a formavilágnak az E734 variánsára, 13,3" i5-4300M, 16GB DDR3, az sem volt sokkal jobb, 3-4 óra és puszi.
Onnantól én tökre elengedtem ezt a magnéziumkeretes iparizsanéros üzletivonalas dolgot, én is azok közé tartozom, akiket ez már tökre hidegen hagy.
Akiknek viszont az kell, hajrá!
Van, kapható, irány a bolt!

...

(#176641) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Jól láttam, a kis Fujitsu-n VGA csati is van? :F Most a 21. században? Röhej.
Amúgy jó kis gép, volt Fujitsu laposom már egy pár, de akkor sem ér fel egy Zenbookhoz.

(#176642) nikilauda


nikilauda
senior tag

Mindenki segítségét köszönöm. Továbbítottam.

(#176643) Dhampir válasza Mikulásbá (#176641) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó az, ha van, akinek nem kell, az ne használja. Például én is használom még.

A XXI. században sem minden tökéletes. Hasznos portok, visszajelző lámpácskák, funkciógombok tűnnek el a laptopokból. Külön meg kell venni a port sokszorozókat, elosztókat, amikre oda kell figyelni, nehogy elhagyja valahol a felhasználó. Spórolnak az anyagon, ropiként törnek egyes gépek elemei. Bizonyosan lehetne sorolni még.

(#176644) wert32


wert32
csendes tag

Sziasztok! Hogwarts Legacy játékhoz milyen laptopot ajánlanátok? Max. 500K Ft amit rá tudunk szánni.

(#176645) cs.zs. válasza wert32 (#176644) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
ha a játék a kiindulási alap, és max 500.000 Ft-ról van szó, akkor meg kell keresned abban az árban a lehető legerősebb gépet. Azt már te tudod, hogy az a játék inkább CPU-, vagy inkább GPU-igényes, és akkor aszerint (is) válassz.
Ebben az árkategóriában találsz pl Lenovo Legiont i7-12700H nagyon durva procival, relatív kis GPU-val (RTX3050Ti 4GB),
vagy ugyanazért a pénzért egy kisebb procis Ryzen5-5600H gépet 8GB GPU-val.
Szerteágazó a kínálat !
Kell-e a bővíthetőség, mi a max méret (14-15-16-17") ami elfér nálad, milyen kijelző kell, mekkora akkuval, bla-bla-bla, sok paraméter van, amit nem említettél.

...

(#176646) s4hu|SyD^ válasza cs.zs. (#176639) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Akkor ez a Legion 82JW overkill lenne csak programozás, netezés, filmnézésre? 1000 euró most majdnem ajándék nem? Kb hasonló a felhaszálás, mint @nikilauda-nak, annyi, hogy melóban szünetben 45-60 perc programozás lenne, amíg végre nem találok programozói állást addig sajnos minden pillanat kell a tanuláshoz. Hordozva lenne ugye 5x hetente, de autóban. Illetve családi, hosszabb kirándulásokra. Valamint itthon használva PC mellett állványon.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#176647) cs.zs. válasza s4hu|SyD^ (#176646) üzenetére


cs.zs.
addikt

A linkedben ez van, nem 82JW.
De nem baj, mert ez mégjobb :DDD , igen, abszolút megér 1000 eurót!

...

(#176648) memorix válasza wert32 (#176644) üzenetére


memorix
aktív tag

Ha csak ezzel játszol akkor itt látható a gépigény a Legacy portálról szedtem le az ajánlást:

Azonban tuddni kell mit is szeretnél még csinálni a laptoppal mik a prioritások, ahogy CS.sz írta.

Hogwarts Legacy gépigény

Minimum gépigény:CPU:Intel Core i5-6600 (3.3 GHz) or AMD Ryzen 5 1400 (3.2 GHz)RAM:16 GB RAMGPU:NVIDIA GeForce GTX 960 4GB or AMD Radeon RX 470 4GBDX:Version 12OS:64-bit Windows 10STO:85 GB available spaceRES:SSD (Preferred), HDD (Supported), 720p/30 fps, Low Quality Settings

Ajánlott gépigény:CPU:Intel Core i7-8700 (3.2 GHz) or AMD Ryzen 5 3600 (3.6 GHz)RAM:16 GB RAMGPU:NVIDIA GeForce 1080 Ti or AMD Radeon RX 5700 XT or INTEL Arc A770DX:Version 12OS:64-bit Windows 10STO:85 GB available space (SSD)RES:SSD, 1080p/60 fps, High Quality SettingsNOTE:

ULTRA:

CPU: Intel Core i7-10700K (3.8 GHz) or AMD Ryzen 7 5800X (3.8 GHz)
RAM: 32 GB RAM
GPU: NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti or AMD Radeon RX 6800 XT
DX: Version 12
OS: 64-bit Windows 10
STORAGE: 85 GB SSD
NOTES: SSD, 1440p/60 fps, Ultra Quality Settings

ULTRA 4K:

CPU: Intel Core i7-10700K (3.8 GHz) or AMD Ryzen 7 5800X (3.8 GHz)
RAM: 32 GB RAM
GPU: NVIDIA GeForce RTX 3090 Ti or AMD Radeon RX 7900 XT
DX: Version 12
OS: 64-bit Windows 10
STORAGE: 85 GB SSD
NOTES: SSD, 2160p/60 fps, Ultra Quality Settings

(#176649) s4hu|SyD^ válasza cs.zs. (#176647) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Köszi akkor lehet, hogy be is rendelem. Lehet kicsit sok is arra, amire kell, de legalább bírni fog mindent meg lehetőleg jó pár évig nem is kell másban gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#176650) Dr. Akula válasza s4hu|SyD^ (#176649) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Programozásra minek játékgép? Csak kíváncsiságból beírtam a Googleba hogy "lenovo hinge", már egészítette is ki 1. helyen a "problem"-mel. Van is találat bőven, pl. ez. Most lehetne mondani hogy de ez csak a 7-es Legion, de a videó közepén azért mutatja hogy nem csak azt érinti a probléma. Próbából rákerestem a "lenovo thinkpad hinge problem"-re is, adott is ki mindent ami véletlenül se Thinkpad: [link]. Ez a különbség az üzleti és a konzumer közt. Persze ennek ára van, de hát a játékos videokártyának is. Ha nem akarsz játszani, miért arra költöd a pénzt minőség helyett?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.