Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#176801) memorix válasza nt92 (#176799) üzenetére


memorix
aktív tag

Itt a hardverapróba nézzél körbe.

célszerű valami I5 vagy AMD Cpu -l szerelt laptopot keresni.

(#176802) SeniorTilla válasza Bondi (#176797) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Rengeteg gép van 1TB-os, 2TB-os SSD-vel. Szintén zenész.

Ha még több kell, bőcítesz 4 terrásra, vagy olyan gépet veszel, amiben két nvme foglalat van. Pl. HP Omen, Zbook, Victus.

Nekem a régi omen 17-ben 2x1TB nvme SSD plusz egy 4TB-os SATA SSD volt... és az 3 éves széria már. Szóval nem értem én sem, miért nem találtál megfelelő gépet magadnak.

Nem az a baj, hogy 199 900.-ig nézed? ;] ;] ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#176803) Bondi válasza SeniorTilla (#176802) üzenetére


Bondi
csendes tag

@SeniorTilla: de, egyébként az a baj, hogy nincs kedvem egy kisebb európai körút árát rákölteni. :O

@kress: ezt értem, de nálam cél, hogy ha már kompaktan veszek dolgokat, akkor ne is kelljen utána megmókolni (egy bizonyos életkor fölött ez már nem szórakoztató :) ).

@memorix: köszi, nekem sajnos az is bejátszik, hogy külföldön vagyok, nem feltétlenül fogom megkapni ugyanazt ugyanannyiért. Pl. most azért van lenovóm, mert pont jó volt a konfig (itt a fórumon néztem utána!) és arra volt a legjobb vállalati kedvezmény. Nem olcsójánosság, mert 10 éve működik is, szóval a tipp is jó volt meg a vétel is, csak ugye igencsak elévült már a hardver. (De mint írtam, ez asztali gép.)

Kellemes háromnapos hétvégét mindenkinek.

(#176804) kress válasza Bondi (#176803) üzenetére


kress
aktív tag

Sajnos laptopokbol nem nagyon van jo/ar ertek aranyu ami tenyleg "masszivabb" lenne, amennyire en lattam, csak eros kompromisszumok vannak.

Nagyobb memoria+ssd tobb tizezrekkel dragabbra jon ki mintha megveszed az alap konfigot es utana te raksz bele nagyobbat, mar amelyik bovitheto...

Ha nem akarnad hordozni, nem kell a beepitett kijelzo, csak hogy kompakt legyen, esetleg a mini pc topikban is erdemes korbenezni, igeny fuggo ugye mi kene neked, de ott olcsobban is ki lehet hozni talan egy jobbat.

upd: kulfoldon akar olcsobban is kijossz egyebkent :)

[ Szerkesztve ]

(#176805) igmond válasza igmond (#176788) üzenetére


igmond
tag

Sziasztok!

Ezzel kapcsolatban valakinek észrevétel, tapasztalat?

(#176806) Pyttawrx válasza igmond (#176805) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Összefoglalót töltsd ki kérlek

(#176807) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

Sziasztok,
Úgy döntöttem, hogy a régi laptopomat ideje lenne lecserélni. Most már több, mint 10 éve használok egy ACER V3-571G, ami még működik és használható, de azért már eljárt a tudása felett az idő.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül

2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300 ezer forint

3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játékok, mellette sok filmnézés, fotószerkesztés (hobbi szinten)

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Néhány játék, ha már közepes beállításokon megy, nekem megfelel. Amikkel mostanság játszom asztalin Minecraft, F1, The Last of Us, Hogwarts Legacy (Jelenlegi gépem AMD Ryzen 5 1600 + GTX1650SUPER + 16GB RAM)

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6" megfelelő és legalább fullHD felbontást szeretnék.

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat tervezem majd hordozni, napi szinten és sokszor vonaton használva. Ezért is szeretnék 15,6", amit jó középútnak érzek.

7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem számít (win 10 vagy 11 megy majd rá)

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Legalább 500 GB SSD, az se hátrány ha bővíthető egy másodikkal is. 16 GB RAM minimum legyen

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, RJ45 csatlakozók, teljes értékű numerikus billentyűzet

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gépet szeretnék. Jelenleg ezt néztem, ami bár kicsit több, mint a keret, de másban mindenben megfelel Acer Aspire 7 - A715-43G-R7AU

[ Szerkesztve ]

(#176808) cs.zs. válasza II.Démonlord (#176807) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
az elmúlt 2 évem folyamatos vonatozással, és vonaton laptopozással telt.
A 15-15,6" itt nem járható út. Csak a 13-14" nyitható ki a széksorok között, és az asztalokon is csak épp elfér. Ha veled szemben is kinyitnak egyet, akkor már gond van.
Volt nálam Asus Vivobook S15 S532FL, Lenovo Legion, és mostanság Asus Zenbook 14X.
Ez utóbbi a max, ami elfér, itt a 16:10 arányú magas képernyő is hátrány. Ilyen felhasználás mellett a 13,3" a kifejezetten ajánlott, és 14" 16:9 (alacsony) pláne ha érintős, körbehajtható.
:K

...

(#176809) igmond válasza Pyttawrx (#176806) üzenetére


igmond
tag

Szia!

Kitöltve! :D Leányzónak lenne a gép, Photoshoppot használna. A legfőbb dolog amiben elakadtam, hogy nem tudom, kell-e dedikált gpu ilyen célra vagy elég az integrált is (Intel Iris XE, Intel UHD graphics)

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250-300 ezer Ft (talán 350 még belefér)
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Otthoni felhasználás, net, Netflix, Lightroom és Photoshop.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játék.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 ", Full HD
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem valószínű.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10 vagy 11, de nem kell előretelepített.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Inkább SSD, bővíthetőség, Ram 8gb vagy 16gb (Photoshop és Lightroom miatt)
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

(#176810) Pyttawrx válasza igmond (#176809) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Most csak a követelményekre válaszolok, a VGA-s kérdésre: azt meg tudod nézni a progi rendszerkövetelményénél: Lightroom és Photoshop.

(#176811) memorix válasza igmond (#176809) üzenetére


memorix
aktív tag

Az alábbi laptopokat találtam amiben van dedikált VGA kártya. Azok biztosan mennek a photoshoppal.

Szerintem sima felhasználásra az AMD 5600H, 5800H, 6600H, 6800S, 11.gen intel, 12 gen intelek is használhatóak photoshop szerekesztésre és azokkal a felsorolt programok mind mennek magán felhasználásra..

Ezekbe a laptopokba van dedikált Vga kártya és 350EFt alatt van az ára. Ezekkel még játszani is lehet. Probáltam nem a friszbi laptopok között vállogatni. A prémium meg nem ebbe az árkategoriába van.

Ha én keresnék ezek között vállogatnék és olvasnék review-t.

Ami a bővithetőséget illetti a SSD cserélhető mindegyikben. A többségében alaplapra forasztott memoria van. Némelyikben 1 slotba a memoria cserélhető. Ha 16GB memoriával veszed a laptopot most 2023 nem lesz probléma.

Acer Aspire 7 - A715-43G-R7AU nVIDIA 3050 , FULL hd 314eFt

ASUS VivoBook Pro 15 M6500QC - Ryzen 5 5600H, 15.6FULL HD 144Hz, 512 GB, 16GB, Geforce RTX 3050 4GB 329Eft

LENOVO IDEAPAD 5 - i5-1235U, 15.6FULL HD, 512 GB, 16GB, Geforce MX550 2GB, Win11 339eFt

Lenovo IdeaPad 5 Pro 14ITL6 i5-1135G7 14'' 2.2K IPS 300nits AG 16GB DDR4 3200 SSD512GB GeForce MX450 2GB Win11 Storm Grey 330eFt

Nincs dedikált VGA kártya.

Itt a Zenbook sorozat jó hordozásra 14" méretben 5600h, 5800h, 5625u,5825u AMD , OLED vagy IPS kijelzővel igény szerint.

ASUS Zenbook 14 UM3402YA OLED NumberPad - Ryzen 7 5825U, 14, 512 GB, 16GB, Radeon Graphics, ASUS védőtok 339eft

Ennek a Lenovonak nagyobb 16" kijelzője van és ez is jó a photoshophoz, CPU gyors, kijelző nagyon jó.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16 120Hz, 512 GB, 16GB, Radeon 660M, 16" (2560x1600) LED matt IPS 120Hz 350nits, 100% sRGB Graphics 339eFT

Lenovo ThinkPad L15 G2 20X4S6U403 20X4S6U403 laptop 359eFT Ez meg már kilog a keretedből.

[ Szerkesztve ]

(#176812) Yany válasza igmond (#176809) üzenetére


Yany
addikt

Annyit hadd tegyek még hozzá, hogy miután feleségem Photoshop/Illustrator/stb programokkal dolgozik, akkor váltottunk desktopra, amikor elkezdett a 16 GB iszonyat kevéssé válni, és a proci is jobb lett volna egy komolyabb... ez pár éve volt, azóta a notik is erősebbek, de a követelmények is magasabbak. Szóval attól függően, hogy mennyire komolyan űzi a hölgy ezeket a grafikusi dolgokat, mindenképpen javaslom, hogy legalább 32 GB RAM-ra alkalmas gép legyen (vagyis vagy alapból annyival rendelkezzen, vagy lehessen bővíteni a későbbiekben). Ez fog a leghamarabb elfogyni még vaskos scratch disk és gyors SSD mellett is. CPU-ból meg már elég erősek a mai közepes notik is neki.

Még egy adalék: a dekstop konfig, amin most dolgozik egy 5700G CPU-t rejt, és az abba integrált Vega64-es leszármazottal nagyon vígan elvan, szóval VGA-ból nem kell túlgondolni a témát.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#176813) oliwire


oliwire
őstag

Sziasztok!
ez a topik szerintem jobban pörög, tudtok nekem segíteni?

[link]

(#176814) memorix válasza oliwire (#176813) üzenetére


memorix
aktív tag

Lenovo Legion 5 Nvidia 1650, Asus ROG Nvidia 1650 -s keressél hardver aprón, vaterán, egyéb fórumokon.

(#176815) Gave


Gave
addikt

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
30-60nap
2. A gépre szánt összeg forintban?
150-200
3. Felhasználás?
Szöveg bevitel és szerkesztés, a billentyűzete és monitora kéne jó legyen, ha tudja a saját felbontásán azért a 4-5 tabot, esetleg Youtube is - az szuper lenne.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13-14" lenne jó elvileg, de a 13" közeliek is talán, itt a bill. szélességtől tartok leginkább.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Az ágy és az asztal között utazik pár métert, az első feladata az lesz, hogy ezt az utat naponta több alkalommal (főleg késő este) megspórolja nekem.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Jó kérdés, jó a Linux is, mondjuk azért azok között egy Ubuntut nem lenne rossz ha elbírna, Windows is okés felőlem, Windows talán annyiból jobb, hogy tudok fájlokat cserélni könnyen a gépek között, de végülis nem nagy gond felhőbe menteni.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
_csak_ SSD, Libre Writernek elvileg 0.5GB kell, + OS + Böngésző
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Az alvás nagy luxus, tehát nem baj ha bírja az aksi is.

Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#176816) surgyi


surgyi
senior tag

Sziasztok! Általános felhasználásra mennyire ajánlott ez a masina? Megbízható típus?
[link]

(#176817) Pyttawrx válasza surgyi (#176816) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia vehető bátran. Integrált a ram benne, azaz nem bővíthető.

(#176818) Pyttawrx válasza Gave (#176815) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Hát ebben az ársávban.
Acer Swift 3 SF314-43-R00A NX.AB1EU.001
vagy 12 gen noti.
MSI Modern C12M 9S7-14J112-024 Ez 149-től indul kb.

hirtelen ezek találtam. Én talán az MSI-t venném

(#176819) Gave válasza Pyttawrx (#176818) üzenetére


Gave
addikt

Szia,
megnéztem köszi, nekem is az MSI tetszene ezek közül. Viszont azt írják, hogy nem standard bill. elrendezése van, ez szerintem engem is zavarna.

(#176820) Pyttawrx válasza Gave (#176819) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát ez már igen, kinek mi a szimpi.

(#176821) matyoxd


matyoxd
csendes tag

Sziasztok!

Otthoni böngészéshez és irodai munkához keresek könnyű, de hosszú üzemidővel rendelkező gépet.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A hónapban.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Legfeljebb 200.000,- Ft
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Főleg böngészés (sok megnyitotott lappal) és videózás (Youtube), irodai programok.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékokra nem fogom használni.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Legfeljebb 15.6", de inkább kisebb. Min Full HD. Matt. PWM mentes (!)
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Naponta lesz hordozva, utazás közben is szeretném használni.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell operációs rendszer, Linux fog települni.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD tárhely, min 256 GB, több nem igen kell. Kezdésnek 8 GB memória, később 16-ra bővítve. Forrasztott esetén 16 GB.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Hardware AV1 dekódoló, hosszú akkuidő és könnyű súly.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt gép is mehet.

MSI Modern C12M-et néztem eddig, de elbizonytalanított a 8 GB forrasztott memória.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#176822) Garada


Garada
őstag

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Maximum 1 hónap múlva esedékes lesz.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
400.00Ft körül keresem a megfogalmazott igényeknek legjobban megfelelőt.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Elsősorban home office, dokkolóval rá lehessen kötni maximum 2db FHD monitort.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Egyszerűbb játékok elfuttatására ha alkalmas előny de nem szempont.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Minimum 14" maximum 15", fontos lenne az OLED panel és a minimum 90Hz de inkább 120Hz.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Alkalmanként, nem hátrány ha nem kell egész nap kábelen lógni és munkavégzés közben a ház különböző pontjain elhelyezhető lenne, tehát egy 8 órát töltő nélkül is kibírjon.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 11
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD mindenképp és minimum 16GB RAM. Örülnék ha bővíthető lenne mindkettő, de manapság sajnos nagyon nehéz ilyen terméket találni.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Billentyűzet világítás fontos szempont, egy FHD webkamera jól jönne meetinghez, ujjlenyomat olvasó vagy windows hello támogatás, a ház mindenképp fémből legyen
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új eszközt keresek.

(#176823) pergabb


pergabb
senior tag

Kérdés, mivel teljesen gyík vagyok asus felhozatalban, hogy a sima zenbook és az x között kialakításon kívül van e bármi különbség.

2 gépet néztem, speci alapján egyértelműen ez jobban tetszene:
LINK

ez pedig a másik, x-es tesó:
LINK

A gép egy 14 éves gyereknek lesz suli mellé, néhai játékkal, ahol ilyen kisebb címeket a beépített integrált grafika tutira elvisz, valamint photoshop lightos szinten, szóval 32gb neki parasztvakítás. Igazából a kialakítás az amiről semmit sem tudok, hogy van e vmi előnye/hátránya, illetve gondolom ennyi a különbség a sima és az x verzió között, aztán lehet hülye vagyok.. :D

(#176824) memorix válasza pergabb (#176823) üzenetére


memorix
aktív tag

Sima 512GB SSD -l olcsóbb. 339eFt. Az 5825U CPU jobb egy picit és azonos áron vannak én inkább azt ajánlanám.

5600H vs 5825u

(#176825) cs.zs. válasza pergabb (#176823) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
bár első ránézésre nagyon hasonlítanak, több lényeges különbség van a 2 között:

- az UM3402YA-ban jobb oldalt vannak a csatlakozók (ez engem pl zavarna, de nem vagyunk egyformák, kinek-hogy), az UX5401QA-ban bal oldalt, így az egér útjában nincsenek vezetékek
- az UM3402YA-ban U-s proci van, ami jellemzően 15Watt szokott lenni, és ezért valószínűleg 1 csöves hűtése van, 1 ventivel, az UX5401QA-ban H-s proci van, ami akár 45Watt is lehet, 2 hőcsövet kapott, 2 ventillátorral (utóbbi jobb)
- az UM3402YA-ban kávák vannak a billentyűzet mellett, míg az 5401-ben széltől-szélig érnek a gombok (itt nem foglalok állást, kinek ez tetszik, kinek az)
- a 3402YA-ban 75Wh akku van, az 5401QA-ban 63Wh, azaz a 3402-vel közel 20%-kal jobb akkus üzemidő érhető el, tehát (nem-fingatva) a 8-10 óra helyett akár 10-12 óra (!!)

többekkel együtt én is az 5401QA-t választottam
[kép] [kép] [kép] [kép]

üdv
Zs

[ Szerkesztve ]

...

(#176826) memorix válasza Garada (#176822) üzenetére


memorix
aktív tag

Asus Vivobook S14,S15 vagy Asus Zenbook -t szerelték OLED -l. Egyes Vivobook van memoria foglalat. 1db.

Nálunk

ASUS VivoBook S15 M3502QA OLED - Ryzen 7 5800H, 15.6 120Hz, 512 GB, 16GB, Radeon Graphics van otthon. Teljesen megfelel általános célokra. most 329eFt környékén van.

valamint egy ilyen is van otthon:

ASUS Zenbook 14X UM5401QA OLED NumberPad - Ryzen 5 5600H, 14, 512 GB, 16GB, Radeon Graphics, Win11, ASUS védőtok. 339eFt.

A Zenbook szebb és könyebb, de nem bővithető a memoria.

De ez is figyelemre méltó:

ASUS VivoBook Pro 15 M3500QC OLED - Ryzen 7 5800H, 15.6FULL HD, 512 GB, 16GB, Geforce RTX 3050 4GB 399eFt

[ Szerkesztve ]

(#176827) cs.zs. válasza Garada (#176822) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
igaz hogy nem 120 Hz Oled, de 400nit 100%sRGB kijelzővel,
2 db m2 SSD slottal és bővíthető memóriával kapható az ASUS Expertbook B5, B5402CEA, mindössze 1,25kg, és 400.000 Ft alatt is van konfig

üdv
Zs

...

(#176828) eckerol


eckerol
újonc

Sziasztok!

Új laptopot szeretnék vásárolni, amire még rákötnék egy monitort, otthoni használat, ebben szeretném a segítségeteket kérni.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Szeretném 1-2 héten belül megvásárolni.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximum 420 ezer forint, de olcsóbb megoldásra is nyitott vagyok, kezdő vagyok a témában, lehetséges, hogy egy olcsóbb árkategória is kielégítené az igényeimet.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Tőzsdei kereskedésre használnám, azért emelem ki, mert szinte csak erre használnám és fontos, hogy ez megfelelően működjön. A laptopra szeretnék csatlakoztatni egy monitort HDMI-n keresztül második kijelzőnek, ahol google chrome lenne megnyitva, kb. 10-15 ablak. A laptop képernyőjén menne a bróker programja (IBKR TWS), Discord, Zoom. Legfontosabb nekem, hogy ezek a programok a lehető legoptimálisabban, leggyorsabban fussanak az eszközön.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékra nem használnám.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Felhasználásnál említett tevékenységek miatt csak 17.3"-os kijelzőjű eszközt szeretnék.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva nem igazán lenne, utazás közben biztosan nem használnám, akkuidő, akkukapacitás nem lényeges.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10-11-et szeretnék rá, de nem gond, ha nincs hozzá gyárilag.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
512 GB-os SSD-t szeretnék. RAM esetében tőletek szeretném megkérdezni, hogy a 3. pontban említett felhasználási módhoz 8 GB DDR4 RAM elég, vagy annak érdekében, hogy minél optimálisabban fussanak az említett tevékenységek, jobb lenne 12-16 GB?
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincsenek, alapvető dolgok, magyar billentyűzet, Jack 3.5mm, legalább 2db USB-A port, 1 db HDMI, webkamera nem hátrány ha van, de nem gond, ha nincs.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újat szeretnék vásárolni.

Pár eszközt már kinéztem, esetleg tudjátok véleményezni őket?

Olcsóbb kategória: [link] [link] [link]

Közép: [link]

Felső: [link] [link]

Köszönöm előre is nektek a segítséget,
Üdv,
eckerol

(#176829) cs.zs. válasza eckerol (#176828) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
szerintem ennyi megnyitott Chrome ablakkal és mellé még egyéb programokkal a 8GB ramot felejtsd is el, 16-ról indulj, de csak olyan géppel, ami bővíthető minimum 32-re.
Az olcsó és közepes linkjeidet felejtsd el, oda valóban a jobbak, az erős gamer gépek kellenek, akkor is ha nem fogsz játszani. A bennük lévő 2 db ram-slot és az erős proci kell majd, én még rámennék a jobb kijelzőre is.
17" Lenovo Legionokat is nézz!

...

(#176830) memorix válasza eckerol (#176828) üzenetére


memorix
aktív tag

Érdemes ezek között szétnézni. Csak az árak miatt irtam be több modelt ezekből hogy a felszereltség függvényében látható legyen az ár változás.

16" 2,2k ips kijelző

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16 120Hz, 512 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics 329eft Ár értékben figyelemre méltó

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - i5-12500H, 16 120Hz, 512 GB, 16GB, Arc A370M 4GB 379
eFT

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 512 GB, 16GB, Geforce GTX 1650 4GB, Win11 Pro 419eft

15" Legion, bővithető
LENOVO LEGION 5 15ACH6 AMD Ryzen 5 5600H (6C / 12T, 3.3 / 4.2GHz, 3MB L2 / 16MB L3)GraphicsNVIDIA GeForce RTX 3050 4GB GDDR6, Boost Clock 1500 / 1740MHz, TGP 95W 419eft

17" bővithető

Lenovo 82JN000HHV Notebook Intel 12400, 8GB RAm, 17.3 kijelző, Nvidia 3050 379eft

Lenovo Legion 5 82JY0015HV Notebook AMD Ryzen 5 5600H 16gb GB Memória ,Kijelző mérete 17.3" Kijelző felbontása1920 x 1080, Nvidia 3060 6gb 449eft

(#176831) eckerol válasza cs.zs. (#176829) üzenetére


eckerol
újonc

Értem, köszönöm. Amit a középnél linkeltem Lenovo az nem lehet jó a 20 GB-os memóriával? Megnézem a legionöket.

(#176832) cs.zs. válasza eckerol (#176831) üzenetére


cs.zs.
addikt

Azt azért mellőzném, mert (relatív) kis proci van benne. Inkább H-s procival nézegess gépeket, akár Intel, akár AMD.

U= (legtöbbször) max 15 watt
P= max 28 watt
H = max 45 watt

Memorix fórumtárs javasolta itt az Ideapad 5 Pro 16 gépeket, azok nagyon jók, de nem bővíthető bennük a ram.
Félek attól, hogy neked a 16GB előbb-utóbb kevés lesz.
400 körül kezdődnek a Legionok, 2 db SSD-vel, 2 db ram-slottal, minimum 300 nites kijelzőkkel, H-s procikkal.
Nem véletlen a népszerűségük.

A 2 drága linkeddel már jó helyen kapizsgálsz, azok is hasonló tudásúak, de csak 250 nit fényerejű kijelzőkkel.

:R

[ Szerkesztve ]

...

(#176833) eckerol


eckerol
újonc

Köszönöm mindkettőtöknek!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16 120Hz, 512 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics
Ezzel szemezgetek most nagyon, amit memorix javasolt, még egy-kettőt alszom rá, de elég meggyőző valóban ezért az árért.

(#176834) cs.zs. válasza eckerol (#176833) üzenetére


cs.zs.
addikt

A CPU-teljesítményes felsorolásból a HS kimaradt !
HS = up to 35 Watt !
:DDD
😉

...

(#176835) pergabb válasza memorix (#176824) üzenetére


pergabb
senior tag

Én is ezért filóztam rajta, pontosabban a jobb gpu számítás miatt, ellenben abban is van vmi, amit cs.zs. írt, mert ki tudja meddig képes tartani a teljesítményt, hiába erősebb, ha nem lehet lehűteni és elszáll a teljesítmény a felére.

(#176836) #57171968 válasza cs.zs. (#176832) üzenetére


#57171968
törölt tag

Azt ne feleddjétek, hogy ez amolyan intel ill AMD ajánlás. A valódi teljesítményt a gyártó állítja be.
Ismerek én nem egy olyan lapost, amiben 120-130W-on megy a 45W-os H proci, illetve 157W-on a 55W-os HX.

[ Szerkesztve ]

(#176837) memorix válasza pergabb (#176835) üzenetére


memorix
aktív tag

irj az Asusnak és kérdezd meg. Valószinüleg nekik vannak teszt adataik és tudnak rá válaszolni....

(#176838) cs.zs. válasza pergabb (#176835) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ha a jobb üzemidő a fontos, akkor a 3402YA nyer.
Mivel azonban itt a nyári szünet, és a 14 éves gyerek többet fog játszani, inkább a H-s procit válaszd, 2 hőcsővel, 2 ventivel.
Mennyire szabott a felső ár, mennyire kell újnak lennie? :DDD
Mindkét Zenbooktól sokkal jobb a ROG Zephyrus G14, új ára sajnos 600 fölé szaladt, de fiatal, szép magyar példányok Zenbook-árban elérhetők pl jófogáson is.
35 wattos procik + 60-70 wattos dedikált GPU-k, bővíthető ram, nagyon komoly belső,
76Wh akku, és kb ugyanakkora, mint egy 14" Zenbook. Nagyon komoly!
[kép] [kép] [kép] [kép]

...

(#176839) SeniorTilla válasza cs.zs. (#176838) üzenetére


SeniorTilla
veterán

fiatal, szép magyar példányok Zenbook-árban elérhetők pl jófogáson is

lopottak?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#176840) cs.zs. válasza SeniorTilla (#176839) üzenetére


cs.zs.
addikt

Hátha nem :DDD

Most is árulom a régi telefonjainkat a fiók mélyéről, mindnek megvan a számlája, mind az én nevemre szól. Ugyanez megeshet mással is.

...

(#176841) SeniorTilla válasza cs.zs. (#176840) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen ez oké, de amikor néhány hónapos gépet árulsz az eredeti ár feléért, az gyanús. Múlt héten volt egy ügyfelem aki ilyen hirdetésre ment rá, de amint meglátta az "eladót" otthagyta és vett tőlem egy gépet. Ilyenek rendszeresen vannak, sajnos a jófogáson már én is futottam bele kamu hirdetésbe, átverésbe.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#176842) gyuri104


gyuri104
csendes tag

Sziasztok,
Gondolkozom laptop vásárláson, a jelenlegi számítógépemet váltanám le, mobilitási okokból kifolyólag.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2-3 hónapon belül
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
kb. 450 -500 ezer forint
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
VM futtatása (Linux, windows) - tanulás szinten, játékok, filmnézés, alapfelhasználás (böngészés, zenehallgatás)
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Néhány játék, közepes - felső-közepes beállításokon megy, nekem megfelel, otthon monitorhoz lenne hozzá csatlakoztatva.
Amikkel mostanság játszom az asztali gépen: Fifa, League of Legends, F1, Rocket League
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" lenne a megfelelő, a közeljövőben többet hordoznám, de a 15,6"-t is bevállalnám. IPS képernyő és legalább fullHD felbontás
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
két hetente hordoznám, utazás közben kevesebbet használnám.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem számít (win 10 vagy 11 megy majd rá)
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
512 GB - 1TB SSD (512 esetében bővíthetőség nem árt), RAM 16 GB minimum (bővíthetőség is jó lenne 16 GB esetében)
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Elsősorban új gép a preferált de akár egy alig használt/felbontott új laptopot is bevállalnék garanciával.

Előre is köszönöm!
Üdv:
Gyuri

(#176843) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

Új Fujitsu laptopomhoz szeretnék vásárolni egy második töltőt, hogy legalább azt ne kelljen cipelgetni.
Kaptam ajánlatot a gyárira, de horror áron:
A jack dúgósat 40 ezerért, a type "c" végűt 61 ezerért kínálják!!!!
Léteznek mindenféle utángyártottak a gyárinak megfelelő kimeneti adatokkal 6-10 ezer környékén.
Szerintetek mennyire megbízhatók ezek a noname utángyártottak, rá merjem-e bízni a vadiúj laptop életét?
Ha van ilyesmi tapasztalat, azt nagyon szépen megköszönném.

(#176844) cs.zs. válasza balazs1956 (#176843) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
LDNIO A4808Q-t használunk hónapok óta, több laptophoz is, telefonhoz is.
65 wattos, egyszerre 4 eszközt tud tölteni, olyankor természetesen megoszlik az erő.
10.000 Ft körül van, de a héten épp akciós volt az aqua.hu-n (6500 Ft)
QuickCharge 3.0-t is tud, 30 wattig,
és PowerDelivery-t 65 wattig.
[kép] [kép] [kép]
Az USB kábel nem a csomag része, arról is gondoskodnod kell.
Baseus Jelly 100 watt, olcsó és jó.
Mindenféle végekkel elérhető, több méretben, több színben. A képeken a kék az. 1,2m, C-C.

Árukeresőn megtalálod a töltőt is, kábelt is.

Üdv
Zs

...

(#176845) balazs1956 válasza cs.zs. (#176844) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen!
:R :R :R

(#176846) ptesza


ptesza
senior tag

SZiasztok!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónapon belül és ajándék lenne
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300k
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Tanulás szinten Photoshop és Illustrator
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem játékra
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Grafikai munkákhoz kellene.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat lenne hordozva és ezért hosszú akksi idő lenne jó.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
?
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Amivel már jól használható a PhotoShop és az Illustrator.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Ajándéknak szánnám ,de azt szeretném, hogy a Photoshop és Illustrator jól fusson rajta, de nem munkagép lenne hanem csak tanuló szinten lenne használva. Ne legyen nehéz de ennek ellenére jó erős akksi kellene.

(#176847) Yany válasza ptesza (#176846) üzenetére


Yany
addikt

Van egy enyhén sérült burkolatú Zenbook Pro 15 aprón, én mindenképp lecsekkolnám élőben(!) a helyedben, jobb masinát ennyi pénzért szerintem nem kapsz. Abból mondjuk egy 20-ast le lehet alkudni és akkor top vétel. De csak ha tényleg csak látványbeli a sérülés.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#176848) memorix válasza ptesza (#176846) üzenetére


memorix
aktív tag

Egy 20eft told meg és már vannak 3 év garral ilyenek... ezek most vannak ilyen áron 1-2 hónap múlva más gépek más áron lesznek....

ASUS Zenbook 14 UM425QA NumberPad - Ryzen 5 5600H, 14FULL HD, 512 GB, 16GB, Radeon Vega 7 Graphics, Asus védőtok, USB to RJ45 átalakító 318eft nem bővitehető a RAM

14" FULL HD (1920x1080) LED matt IPS-Level 400nits, 100% sRGB
Súly: 1.3 kg
Burkolat: Alumínium
Szín: Pine Grey
Egyebek: NumberPad, Harman Kardon hangrendszer, Array mikrofon, MIL-STD-810G military grade quality szabvány
Kiegészítők: Asus védőtok, USB to RJ45 átalakító
Akumulátor (cella): 4
Üzemidő (óra): 22
Wattóra: 67 Wh

16" 2,2k ips kijelző
LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16 120Hz, 512 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics 329eft nem bövithető a RAM, 329eFT

Acer Aspire 7 - A715-75G-55CJ Aspire 7 / 15,6" FHD 1920 x 1080 IPS LED / Intel® Core™ i5-9300H Quad Core / 16GB DDR4 / 512GB PCIe SSD / NVIDIA® GeForce® GTX 1650 4GB GDDR6 314eFt (48Wh / 3580mAh / 15.4V / 3 cella, akár 8,5 óra üzemidő) 314eFt akcióban

[ Szerkesztve ]

(#176849) Yany válasza memorix (#176848) üzenetére


Yany
addikt

Én azért megkérdezném az Asus tudorokat, hogy egy Zenbook 14 egy kategória-e a 15 Pro gépekkel. :) Mert valami azt súgja, nem csak a gari és az OLED helyetti IPS kijelző a különbség, de lehet, hogy tévedek.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#176850) cs.zs. válasza Yany (#176849) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
bár én legkevésbé sem vagyok asus-tudor,
alapvetően méretbeli különbségekből indult ki az egész. Ha egy Zenbook 15" méretben megjelent, akkor az máris PRO nevet kapott. Oled nélkül is. Még most is kapható pl Mysoft.hu-n 2 évvel ezelőtti modell, 400 nites IPS kijelzővel, erős belsővel. (H-s proci+GTX...)
Keverednek a dolgok a VivoBookkal. Ha a relatív kistestű VivoBookba GTX-RTX GPU-t raktak, akkor az is Pro lett. Ezeknél azon volt a hangsúly, hogy mennyi mindent bele lehet szuszakolni egy kis házba. Persze csak kis hűtés fér el, ezért visszafogott a konfig pl 35W CPU + 35W GPU. Ha ez egy 14" kis műanyag házban kapott helyet, akkor "Vivobook", ha pedig még egy kicsit lapítunk rajta, és fém házba tesszük, akkor Zenbook. Ha ez 15 inchre nő, akkor Zenbook Pro, de a Vivobook csak akkor Pro, ha van benne RTX...
A nagyobb Zenbook meg akkor is Pro, ha nincs RTX, de kárpótlásul kap mondjuk 96Wh akkut. Meg újabban Oledet. Meg persze H-s procit.

Szóval visszatérve az elejéhez, a Zenbook Pro mindenképpen jobb, mert többet ad.
Nincsenek pariban a sima 14-gyel. Inkább a Vivobook Pro a rokona.

...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.