Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#130351) Tikakukac válasza Dhampir (#130349) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát vannak ilyenek. Kedvencem az SN leszedése. Bakker ott virít a BIOS-ban, ha lopott ugyanúgy kiderül ha le lett jelenti, agyas :DDD

Sok ilyen kis praktika van, de nem érdekel, érzem a bőrömön, hogy mennyivel kevesebb a pénzem hónap végén, de ilyen felhozatallal ahogy apró is kinéz, eszem ágában sincs gépet behozni többet :N

Lallerboy85: Nem akarod te kínozni magadat HD-s panellel TN-ből hidd el.

glugi: Ha leghamarabb is fél éen belül vennél akkor 5 hónap múlva maximum találkozzunk ismét. Addig szerintem még Ryzenes gépek is lesznek.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130352) Lallerboy85 válasza Tikakukac (#130351) üzenetére


Lallerboy85
tag

Bocsi, de nem egyértelmű amit írtál...kifejtenéd? nyilván azért kérdezek mert nem értek túlzottan hozzá....Rossz a kijelző minősége? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#130353) Tikakukac válasza Lallerboy85 (#130352) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát a mondjuk 175k-tól elérhető IPS-es Fujihoz képest igen, mint egy hegyomlás, annyira komoly a diffi.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130354) Lallerboy85 válasza Tikakukac (#130353) üzenetére


Lallerboy85
tag

Anyaghasználat terén, minőségileg is jók a fujik?
Olvasottak alapján, ill. 1 ismerősöm révén nagyon megbízhatóak a probookok, viszont semmit nem tudok Fujitsuról...nyilván azt szeretném ha bírná azért jó pár évig....

[ Szerkesztve ]

(#130355) Tikakukac válasza Lallerboy85 (#130354) üzenetére


Tikakukac
titán

Probook kicsit finomabb, cserébe könnyebben is tudod koptatni, Fuji alapból igénytelenebb, cserébe nehezebb is rajta elnyűni a dolgokat, mert mondjuk gumis része nincs.

Találsz random boltokban mindegyikből és nézz rá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130356) Lallerboy85 válasza Tikakukac (#130355) üzenetére


Lallerboy85
tag

Voltam ma boltban, ahol ajánlottak használtan egy 3 éves Elitebook foliot(14col) 100.000ft ért 1 év garanciával SSD vel.Intel hd4000 volt benne.Többre sajna nem emlékszem.. Nem magyar billentyűzetes, mivel kintről behozott gép....Szted mennyire járhatnek jól egy ilyen tipussal ?...Soknak tartom h 3 év használt...de a fene sem tudja, annyira nem értek hozzá...Nem tudom mennyire célszerű használtba belevágni, ill. hol van esetleg nagyobb választék, vagy megbízható hely?!

[ Szerkesztve ]

(#130357) Tikakukac válasza Lallerboy85 (#130356) üzenetére


Tikakukac
titán

Foliot mondjuk pont nem vennék, de használtban is vannak jó dolgok, persze. Nyilván ott be kell vállani, hogy azért 2-3-4 év garis dolgokért sokat kell ügetni, de ki lehet fogni csodákat.

Hely-választék okos kérdés. Nem tudom. Ha van konkrét akkor lehet keresni. 2-3 gépre azért lehet szűkíteni, azzal meg keresni akkor. Ha van angol akkor lehet merészkedni kintebb is a határon, a nagy suska mindig ott van, csak érteni is kell hozzá sajnos.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130358) Lallerboy85 válasza Tikakukac (#130357) üzenetére


Lallerboy85
tag

Még egy utolsó kérdés csak h kicsit jobban képbe legyek...Lenovok ill. Dell közül melyik az a sorozat ami ajánlott?! Köszi az eddigi infókat!

(#130359) Dhampir válasza Tikakukac (#130351) üzenetére


Dhampir
félisten

A BIOS-ból úgyis kiderül, vagy csodaprogram előcsalja a key-t.

Ebayen sokféle cucc lappang; például Dell Latitude E6540, Thinkpadek T520-T540p-ig stb. Néha beesnek érdekes dolgok, de többnyire talán nem éri meg.
Sok leharcolt gép is van, valamint az eladói a háttér is alig-alig csekkolható egy "vasfüggöny" mögött élő átlagfelhasználó számára, ahol max a PayPal ad valamennyi biztosítékot, de körülményes dolgok ezek. Óperencia ontja a dobozos (refurbished?) cuccokat, de EU-n kívülről drága behozni, főleg ismi nélkül. Az itthoni honosítási mizéria is beleszámítandó a vergődésbe.

[ Szerkesztve ]

(#130360) Tikakukac válasza Lallerboy85 (#130358) üzenetére


Tikakukac
titán

Latitude, Elitebook, Thinkpad, nagyon ezekker nem lősz mellé. Nyilván itt is van ami kevésbé jó vagy 1-2 amit azért hanyagolni kell, de indulásnak elég.

Mirr Murr: Csak EU és angolszász, ha itthon gari szopós akkor pedig csak olyat amit vissza tudok követni. Menne ez, de már a csövesek is használt notikat tolnak, nekem amúgy is a tök tele lett már az egésszel, lassan kezdem kiélni mérnöki hajlamaimat, úgyhogy 1 év múlva lehet az egészet leadom ha elraktam magam egy rendes állásba :)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130361) Lallerboy85 válasza Tikakukac (#130360) üzenetére


Lallerboy85
tag

Eddig kihangsulyoztam h 14" col, viszont most találtam egy 15,6 os Probookot amiben elvileg jobb a kijelző???? Vagy attol h full hd és még mindog TN panel és nem IPs rossz a kép minőség? [link]

Ips vs Tn ről annyit olvastam ha a betekintési szög az ami kül...vagy mi a fő kül. a kettő közt..
Mi a vélemény erről a gépről?! Kisebbet akartam, de ha ez megfelelő lenne minden téren, nem zavar h nagyobb...

[ Szerkesztve ]

(#130362) Tikakukac válasza Lallerboy85 (#130361) üzenetére


Tikakukac
titán

Én azt értem, hogy találsz gépeket, csak nem véletlen nem írom le őket. Tudom, hogy van 430, 440 meg 450 is, csak ezekből a 430-ban egyedül IPS. Gondolom panelt nem akarsz cserélve ergo másik kettő offos.

Ott a 430. Olcsó, rendes panel, kicsi, ezt akartad :B

Ha megvetted magad is megláthatod, szögek, színek is mások, nyilván amíg nem látja az ember nehéz elmondani, főleg visszaadni, ha ugye eleve szemetesebb kijelzőn nézi.
200k-ért ákcijós is az i5-ös. Azzal egy SSD-t belevágva elleszel egy darabig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130363) Lallerboy85 válasza Tikakukac (#130362) üzenetére


Lallerboy85
tag

Megmondom őszintén h 14" est láttam már többet, azt megfelelő méretűnek gondolnám, viszont nem láttam még 13.3 ast élőben...Fényképek alapján picinek tűnik...De tényleg átkell gondolnom, azért valamivel előrébb vagyok ugy érzem..köszi a segítséget!

(#130364) Tikakukac válasza Lallerboy85 (#130363) üzenetére


Tikakukac
titán

0,8" a diffi. Ha lenne tuti panel magamnak is az lett volna véve, de nincs, ez van. Én azt mondom azt vedd, de te tudod.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130365) phoenix1989 válasza Tikakukac (#130328) üzenetére


phoenix1989
őstag

Nem talaltam t540 elnevezésű laptopot. Csak alkatreszeket hozza

(#130366) Dhampir válasza phoenix1989 (#130365) üzenetére


Dhampir
félisten

t540p-re talán pontosabb találatot eredményez.

(#130367) geza844


geza844
aktív tag

A Dell Inspiron 5567 224619 és a Dell Inspiron 5567 INSP5567-27 között mi különbség lehet?

(#130368) McLaca válasza Khelben (#128790) üzenetére


McLaca
őstag

Épp az 5470-5480 közt vacillálok. A bajom az, hogy az utóbbi elég friss, kevés teszt jött ki, így nincs igazi összehasonlítási alap.
Az 5470-ről már tudom, hogy a matt FHD IPS kijelzője elég jó színben is (85%-os ill. egyes oldalak szerint 113%-os sRGB lefedettség), fényerőben is és a hűtés sem vészesen hangos normál feszültségű 4 magos i5-tel (ezzel azért szeret melegedni a kaszni).

Viszont az 5480-ról csak fényes érintőkijelzős tesztet találtam ULV-s i7-tel, ahol a kijelző sokkal rosszabb volt, mint az 5470-é (színben és fényerőben is, de hát más kategória is) és a hűtés is felhangosodott. Ami kérdéses, hogy a hűtés az i7 miatt teker-e jobban, vagy olcsósítottak a ventilátoron (azt kétlem, hogy ULV i7 jobban fűtene 15W TDP-vel, mint a 4 magos i5 45W-tal), ill. hogy a matt FHD kijelző az 5480-ban van-e olyan jó (esetleg ugyanaz kerül-e bele), mint az 5470-ben? Merthogy 5480-at matt FHD-vel tesztelve nem találtam.
A Dell oldalán erről semmi nem derül ki, a topicjában próbáltak segíteni, de ők sem találtak mást, mint én.
Szóval ha valakinek mindkettő átment a kezén és van infója a kijelzőkről (meg a hűtés hangosságáról), az ne tartsa magában! :)
PS, LR miatt lenne fontos a legkisebb kompromisszum a kijelzővel (de nem ebből élek), és a 7. gen. i5-öt is elviselném (a fejlettebb videó kódolás miatt), de ha nem akkora előny az újabb proci, akkor hajlok az 5470-re és a 6. generációra a biztosabb dolgok miatt. E6410-et váltana egyébként, szóval mindkét gép nagy előrelépés lenne (és masszívságban meg nagy hátraarc...).
NBD garancia miatt mindenképp Latitude-ben gondolkodom, igaz, nem néztem utána, de nem tudok róla, hogy másnál is lenne ilyen (ha meg mégis, akkor meggyőzhető vagyok).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#130369) Tikakukac válasza phoenix1989 (#130365) üzenetére


Tikakukac
titán

Kidobja T540-re is, legalábbis ha nekem kidobja neked is. Amúgy igen, T540p a becsületes neve, ebből sima nincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130370) #25157120


#25157120
törölt tag

300 ezres kategóriában, inkább "gamer", azaz minél jobb teljesítmény + minél jobb minőségi összeszerelés, anyagok,hűtés, szerintetek mi a legjobb vétel mostanában a piacon? SSD nem kell, utólag is mindbe mehet lassan, kijelző méret is lehet 15-17 colos...memória szintén elég 8giga, azt is lehet bővíteni utólag. A numerikus billentyűk fontosak még, de ennyi.
Tudom ez elég szubjektív...de azért csak van olyan amit dicsérnek, meg olyan is amit nem.
(Csili-vili piros logós villogós design, avagy normális laptop kinézet, az mindegy számomra.)

[ Szerkesztve ]

(#130371) Bozso68 válasza geza844 (#130367) üzenetére


Bozso68
senior tag

Oprendszer nélkül vs Linux. Összehasonlító szerint.

(#130372) Mikulásbá válasza #25157120 (#130370) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Dell 7559 i5-el.

(#130373) phoenix1989 válasza Dhampir (#130366) üzenetére


phoenix1989
őstag

Az meg 300k ba kerül. En meg 100k szánok az,egeszre

(#130374) Lorm


Lorm
újonc

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximum 200 000.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játék (hobbi) és programozás (tanulás), irodai programok.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
World of Warcraft, SMITE (minimum medium)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem prioritás.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
4 GB RAM, SSD nem szükséges. (Jó, ha bővíthető)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

2 darab között vacilálok, de más tanácsra is nyitott vagyok.
Acer Aspire E5-571G-560Y NX.MLCEU.043
és
ASUS K501UB-DM042T

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#130375) Tikakukac válasza phoenix1989 (#130373) üzenetére


Tikakukac
titán

1. Újban ezt nem kapod már elég régóta.
2. Használtban romig van apró T540p-vel. Ne szórakozz, hogy a kereső nem dobja ki, mert menten megbolondulok. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130376) phoenix1989 válasza Tikakukac (#130375) üzenetére


phoenix1989
őstag

Nekem ujakat dob 300es 500 k ert. Nem tudom hol lattok ti 100 ert

(#130377) dugo_ válasza phoenix1989 (#130376) üzenetére


dugo_
veterán

Potternél az aprón.

(#130378) Dhampir válasza phoenix1989 (#130373) üzenetére


Dhampir
félisten

Továbbra is 100 ezerért látom, de nem adhatok direkt linket, mert ingyen reklámot nem akarok csinálni senkinek.

(#130379) phoenix1989

Ezt a huzakodást szándékosan műveled?

Egyébként legalább hetek óta kapni.

[ Szerkesztve ]

(#130379) phoenix1989 válasza dugo_ (#130377) üzenetére


phoenix1989
őstag

Igen azt mar latom 1 db van xD. Mire vasarolnak nem lesz. Olyan sok megsincs akkkor. :-)

(#130380) geza844 válasza Bozso68 (#130371) üzenetére


geza844
aktív tag

Igen, azt én is láttam, hogy az egyiken van Linux, a másikon semmi. Ha csak ennyi különbség van köztük, akkor mindegy. Köszi!

(#130381) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Tanulásra 70-80 ezer forintért vagy alatt milyen gépet tudnátok ajánlani? - Akár használt piacon.

Köszi

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#130382) Tikakukac válasza phoenix1989 (#130379) üzenetére


Tikakukac
titán

Van ott nagyon sok, egy van felrakva. 1 hónapra néztem vissza 7-et találtam kapásból, plusz amit átírtak :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130383) phoenix1989 válasza Tikakukac (#130382) üzenetére


phoenix1989
őstag

akkor én vagyok balfasz de nem látok na mindegy. azért köszi

(#130384) r0b1


r0b1
tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egy-két héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Max 300000 Ft.
(3) Felhasználás?
Böngészés, irodai programok, néha számítások (MATLAB, Mathematika).
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
~14" hd-fhd, inkább matt IPS, de ez nem különösebben lényeges
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Leginkább házon belül és munkahely-otthon között lesz hordozva, néha utazás közben is használva.
(7) Operációs rendszer?
Linuxal (Ubuntu)-val lesz hansználva.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD (128 GB) és HDD (500 GB) együtt lenne a legjobb, ha ez elfér a gépben és belefér a keretbe.
Ha csak SSD az minimum 256 GB, ha csak HDD az min 500 GB legyen.
8 GB RAM (vagy 4 GB, de bővíthető)
Optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
HDMI jó lenne. Jó touchpad. Megbízható hazai szervízhálózat. Továbbá nem ártana ha könnyű lenne.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új.

A fórum olvasgatása során úgy tűnik hogy ezen igényekre jó gép lenne a Dell Latitude e5470, de látom hogy már kijött az 5480 is. Bár az utóbbiról még nem találtam itt tapasztalatot, viszont a specifikácó szerint könnyebb az előzőnél.
Van esetleg más alternatíva (csak új), ami elkerülte a figyelmemet?
Az Asus Zenbook sorozat teszik még, mert könnyebb és vékonyabb, de nem tudom ez milyen kompromisszumokkal járna az említett Dellekkel szemben.

Köszi!

(#130385) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok. Nem tudom hova írjak,ennél jobb megoldast nem talaltam. Van egy Hp elitebook 8460p laptopom. Az a helyzet, hogy a képernyő olyan mintha egy fehér csikos függöny mögött lenne. Kicsit megmozgattam a kepernyot, elsotetült teljesen, majd vissza a fehér csikos képernyő. Mi lehet a gond? Érintkezés? Magam megtudom csinalni?
Képet tudok küldeni ha kell!

Köszönöm

(#130386) Teasers válasza Teasers (#130385) üzenetére


Teasers
tag

Most vissza jött a kép, fagy kicsit a laptop, és egy Driver booster üzenet fogadott:

Massive Ransomware Breaks out.
1. update windows firewall rules
2. Fix windows vulnerabilities

(#130387) KubanitoS válasza Teasers (#130386) üzenetére


KubanitoS
veterán

Mi az a Driver booster?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#130388) Teasers válasza KubanitoS (#130387) üzenetére


Teasers
tag

Iobit-es program, a driver-eket segít naprakészen tartani. Afféle driver frissítő.

(#130389) Tikakukac válasza Teasers (#130388) üzenetére


Tikakukac
titán

Leánykori nevén: szemét.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130390) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Sziasztok!

Ismét a segítségeteket kérném, korábban írtam már laptopvásárlás miatt. Idáig kizártam a használt laptopokat, most viszont csak használt üzleti gépben gondolkodom.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Azonnal.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100000 - 170000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játék teljesen kizárva, internetezés, zenehallgatás, filmnézés, ezt szeretném, ha úgy tudná, hogyha rákötöm egy Full HD televízióra, akkor se szaggasson, a Youtube se, se film, sok Office, hobby szintű fotószerkesztés, filmvágás (van erre asztali gépem, de néha ezen is végezném, ha az asztali nem elérhető). Az üzleti gépek talán még az asztalimnál erősebbek is.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nagyon ritkán játszom, ez nem szempont, van más eszköz rá.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A céges laptopom (HP Elitebook 8470p) matt IPS kijelzője tetszik, betekintési szöge picit nagyobb legyen, egyébként mindegy. Méretből 14-15.6" inkább nagyobb.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Alapvetően asztalon lenne tartva, hétvégente autóban utazna 150-150 km-t, örülnék, ha ezt bírná, illetve évi néhány repülést.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD + merevlemez, 128 GB a rendszernek, 500 GB - 1 TB merevlemez
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Bírjon ki 3-4 évet, dokkoló kompatibilitás fontos
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Elvetettem az új gépet, megkímélt, nem agyon nyúzott üzleti.

[ Szerkesztve ]

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#130391) Teasers válasza Teasers (#130385) üzenetére


Teasers
tag

Ezt produkalja. A kép megvan fagyva, de ha nyomkodom rendszerhangok hallatszódnak. Ötlet?

Nem tudom feltölteni a képet

[ Szerkesztve ]

(#130392) Yany válasza odrif (#130344) üzenetére


Yany
addikt

Arra, hogy itt az aprón boldog boldogtalan nemzetközi(!) NBD garanciával hirdeti a latitude-okat. Amikor rákérdezek hogy de most akkpr milyen gari, akkor jön a félreduma, hogy hát Mo-n egyszer még el tudod vinni ha baj van vele, de nem szokott ám ezekkel a gépekkel gond lenni és a többi garit meg mi (a bolt) álljuk... stbstbstb. Ne dőlj be itt a sok kamu dumának. A boltok is ép olyan sz.rháziak, ha nem vagy tájékozott. Még egy acerről is meggyőznek, hogy jobb mint a Precision-ök. Sry, de engem nagyon felba...tak. Többen is. Somasztól viszont vehetsz bármit. Ő azt ad, amit mond és neki szoktak lenni 7xxx-es Latitudeok.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#130393) Tikakukac válasza Teasers (#130391) üzenetére


Tikakukac
titán

Szemét, buta, felesleges kémprogik és egyéb vackokat le kell szedni utána meg majd panelt cserélni esélyesen.

G@bi90MR: Hát ha küldesz HWInfo képet akkor okosabb leszek milyen IPS van a HP-ban. Elsőre meglepő. Másodjára is.

T450-ek, E7450-ek és 840 G2-k már vannak rendes kijelzőkkel is 170k-ból ha kifogod. Eggyel régebbiek meg tuti. 15" ritkásabb, azokból eleve kesebb van a placcon.

Yany: Így kellett az E7450-et is eladni. Már régen nem úgy megy a buli, mint anno. Csak erről megfeledkezik az eladó :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130394) Yany válasza Tikakukac (#130393) üzenetére


Yany
addikt

Ha még csak megfeledkezne. Csak keress rá a 7470-es hirdetésekre. Aztán amint szóba elegyedsz az eladóval a részletekről, már folyik is ki a sz*r a száján. Ha nem lennék kb. képben, már alaposan át lennék verve. Magyarszki. :( Ejj.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#130395) kobe24


kobe24
tag

Sziasztok!

Laptop vásárlásban kérném a segítségeteket!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most a nyáron.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Körülbelül olyan 300k.
(3) Felhasználás?
Programozás. Ennek kellene a leginkább megfelelnie.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Ezt nem tudom, szeretem ha szép a kép :D Meg ha van ilyen opció, akkor ne fárassza annyira a szememet.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva lenne, utazás közben viszont nemigen használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
A felhasználásból szerintem kiderül, hogy ssd+hdd és sok memória (ez mondjuk nem kérdés, de a processzor is lehetőleg legyen jó. A videokártya nem annyira lényeges, nem akarok játszani).
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Kényelmes legyen gépelni.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Új gépet szeretnék.

Szerintem lefedtem mindent, sokmindenre használnám a gépet, de az a lényeg, hogy a programozás gyorsan menjen, ha ennek megfelel a gép, akkor mindenre. Még talán annyi, hogy itthon szeretném rákötni egy monitorra.

(#130396) G@bi90MR válasza Tikakukac (#130393) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Szia!

Köszönöm válaszod!
Igazad van, elírtam, elnézést! A 8470p sem rossz kijelzőre, de nem is az igazi, a tesztes gépeink tetszenek, azok 840 G2-k, a kettőt egymás mellé téve ég és föld. Korrekt boltot/embert tudtok ajánlani? Használt gépek révén örülnék a normális garanciának.

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#130397) Teasers


Teasers
tag

Köszi!
Iobites dolgokat leszedtem, rendszer visszaállítást is csináltam.
Sikerült szereznem egy monitort, amit hozzákötöttem a laptophoz, amivel működött.Szóval maga a képernyő romlott el benne, vagyis ha csak nem valami érintkezés.

(#130398) Tikakukac válasza Yany (#130394) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát egy magyart most találtam, ha az magyar is volt eddig is, akkor az egy 10k alkuval bomba ár.

kobe24: Kijelző méret?

G@bi90MR: Hát ha tutit akarsz az vadászós HP-ból tutira, Dellek egyszerűbbek azt találsz a használtas boltokban is, van belőle pár elég nagy aki számlát ad.

Teasers: Ha magát a panelt nyomogatva jó akkor az belül szakadt, az kijelző cserés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130399) Dhampir válasza Yany (#130392) üzenetére


Dhampir
félisten

Külföldi gép esetén már kamugyanús az, a honosítás egy komoly procedúra lett.

(#130378) Mirr Murr

Ahogyan ebben a hozzászólásban fogalmaztam ("huzakodás"), az szmájli nélkül élesnek érződik. :-(

[ Szerkesztve ]

(#130400) Tikakukac válasza Dhampir (#130399) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem a folyamat a gond inkább a számla hozzá. Na ott bukik meg 90%-a, mert céges gépek olyat sose kapnak meg :B :B

Mirr Murr: Kell az, amire a gép meg lett véve. Az, hogy egy bolt mit állít ki a már használt gépre az egy másik tészta.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.