Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#120951) Khelben válasza Mobildeck (#120950) üzenetére


Khelben
nagyúr

Elöl a HP 250, utána a Dell 5558 és valahol hátul nagyon lemaradva az Asus X.
Anyaghasználat, hűtés, ergonómia (billentyűzet) szempontok szerint.

(#120952) Mobildeck válasza Khelben (#120951) üzenetére


Mobildeck
tag

Köszönöm szépen :R

[2007] [sajnos nem mindig tudok a privátokra időben válaszolni]

(#120953) Preferia234


Preferia234
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A következő négy hétben.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 100 és 150 között
(3) Felhasználás? office programok, nagyon alap videószerkesztés, internetezés, filmnézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15 colosnál legyen nagyobb
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Igen, úgyhogy egy viszonylag jó aksi is kellene
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem szükséges, veszek rá külön
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Min 500 Gb, optikai kell, de azt nem tudom, hogy SSD kellene-e bele ehhez a felhasználáshoz vagy hogy mennyi RAM legyen
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Lehet használt is, de csak garanciával

Köszönöm szépen előre is a segítségeteket!

(#120954) adika4444 válasza Preferia234 (#120953) üzenetére


adika4444
addikt

Ennyiből nincs 15,6"-nál nagyobb...
HP 250 FHD kijelzővel + SSD-vel (jelentősen gyorsítja a gépet) viszont remekül kijön ebből a keretből...

üdv, adika4444

(#120955) bandi0000


bandi0000
nagyúr

tudom, hogy nagyjából milyen laptopokat ajánlotok, de egy Acer Aspire E1-572G-t találtam itt a ph-n, I5 4200U-val r7m265 vga-val 4 giga memóval ez 80k, igaz hogy nem fém meg üzleti mint ahogy szerettem volna, de viszont van rajta 3 év biztosítás, és az alján van ugye az a "szerelő akna" :D amin keresztük ugye gari vesztés nélkül hozzá lehet cseréni memóriát és HDD-t, ez sztem elég erős lenne, hogy normálisan működjön a visual studio, és még játszani is tudnék

szóval szerintetek ennyit megér? mert am acer márkával nincs bajom, legalább is a szervizét szeretem

Xbox One: bandymnc

(#120956) Tikakukac válasza Preferia234 (#120953) üzenetére


Tikakukac
titán

15"+ fogós, 8760W-t már láttam nem is olyan elásva 110k körül, na az FHD-val meg úgy cakk-pakk, az jó lesz.

bandi0000: Meg kell venni akkor. Nekem bajom van a márkával és főleg a szervizzel. Biztosítás meg ha nem a te neveden van nagyon tökösnek kell lenni, hogy az tényleg meg is legyen ha kell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#120957) Daralo:)


Daralo:)
tag

Sziasztok!
Van két laptop melyiket?
[link]

vagy

[link]

Ami számít:
Minnél jobb üzemidő.
WIFI képességek
Összeszerelési minőség.(Céges találkozók, tartósság)
Kijelző minősége.
Csakis irodai illetve filmnézésre lesz használva.

Az én véleményem:
Talán jobb az ASUS Kijelzője mivel újabb?!
Illetve plusz 1 USB 3.0
A Toshiba 4 cellás 15w procival még a ASUS 3 cella 6w procival.
Köszönöm!

(#120958) dugo_ válasza Daralo:) (#120957) üzenetére


dugo_
veterán

Egyiket se. Le van írva az utolsó pár hozzászólásban az a pár darab modell, amit érdemes megvenni 100-120k körül újonnan. Minden másra ott az összefoglaló.

[...](Céges találkozók[...])

Ez hogy nézne ki? 5 percet csúszik a meeting, amíg várjátok, hogy az a penya bebootoljon hdd-ről?

[ Szerkesztve ]

(#120959) Daralo:) válasza dugo_ (#120958) üzenetére


Daralo:)
tag

Az a baj, hogy nem akar 110e-nél többet rá szánni és csak ilyen Fehér jöhet szóba neki.
Illetve számít az ÁFA megléte ezért se játszhat a használt.

(#120960) Chaser válasza Daralo:) (#120959) üzenetére


Chaser
titán

mindkettő kijelzője pocsék lesz, asusos atomos csodát ne, két rossz közül a toshiba

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#120961) Daralo:) válasza Chaser (#120960) üzenetére


Daralo:)
tag

Rendben köszi!

(#120962) bfekete22


bfekete22
újonc

Sziasztok.
Remélem tudtok segíteni :D Nagyon nem is írok ehhez már semmit,mert szerintem minden benne van,ha mégse akkor kövezzetek!
Várom a segítségeteket !! :)
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - 1-2hónapon belül,de inkább előbb.

(2) A gépre szánt összeg forintban? - Nem tudok megadni összeget,mert nem tudom mit keresek..a célom az lenne ezzel a posztal,hogy megtudjam használtan mennyiért tudom beszerezni..bárki talál vagy mondd egy olyan árat ami nekem tetszik akkor deal.

(3) Felhasználás? - játék,world of warcraft,film

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - Mint fent írtam leginkább netezás,filmnézés, nightshift wowozás a cél szóval bőven elég a minimum, úgyis minden játékot asztalin is minen futtatok..:D A belinkelt req minimumának kellene megfelelni: https://us.battle.net/support/en/article/minimum-system-requirements-for-world-of-warcraft

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 15.6 kisebb ne nagyon legyen a többi nem érdekes jó szemem van(még)

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Heti 2-3 alkalom,néha több.Utazás közben nem.

(7) Operációs rendszer? - Megoldom.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? - Mondjuk,ha otthon vagyok és szeretnék egyszerre streamet nézni,netezni akkor gondolom,hogy nem nagy cucc manapság már a kettőt összehangolni :D ehhez nem tudom milyen követelmények kellenek,de ez már extra lenne csak,annyira nem érdekes

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? - Csak használt érdekel

(#120963) adika4444 válasza Daralo:) (#120959) üzenetére


adika4444
addikt

Laptopsystemben van rendes 27%-os ÁFA...
Úgyhogy ez ne legyen visszatartó tényező.

Egyébként néha már 110-ért megcsíphető HP 250 i3-mal. Nézz szét, de ne Emag-on...
Ha meg a fehérből nem enged akkor mondd meg h nem tudsz segíteni. Említett HP asszem nincs fehérben, és amúgy is a fehér gép az úgy rendesen tud látványt vonzani az egyedi - nem épp szép - kinézetével néhány nap után...

üdv, adika4444

(#120964) bandi0000 válasza Tikakukac (#120956) üzenetére


bandi0000
nagyúr

biztosításba igazad van lehet...

amúgy mi a bajod a szervizével? Nálam már azért járt a + pont hogy nem Magyarországon csinálják :D

2-szer volt enyém szervizbe, mindkétszer többet csináltak rajta mint kellett és karcolás nem esett rajta, rendesen összerakták, ráadásul 6-7 nap alatt megjárta mindig Csehországot

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#120965) Veränderung


Veränderung
újonc

Üdv!
Tanácsot szeretnék kérni milyen netbookot lenne érdemes vásárolnom.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150.00 - 200.000 HUF.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Adatbázis-kezelés (SPSS), Microsoft Office, tanulás (beadandók írása), némi játék, hobbi (filmek, netezés, e-mailezés). Minden napos, változóan 4-8 órás folyamatos használat.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
A jelenlegi játékok normális, élvezhető minőségben. Nem kell ultra, nagyon magas. Egy Witcher 3, játszaható állapotban ha elfutna rajta, nem lenne rossz.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Full HD, matt.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva lenne, de utazás közben nem lenne használva.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1 TB HDD (500 GB is elegendő).

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Ha nincs külön webkamerea beleépítve, akkor webkamera.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gép.

Nagyon köszönöm a türelmet és segítséget! Szép napot!

(#120966) sajby válasza Veränderung (#120965) üzenetére


sajby
senior tag

[link]
vagy a Media Marktban most akciós 202ezerért,oprendszerrel :)

(#120967) dugo_ válasza sajby (#120966) üzenetére


dugo_
veterán

Mondjuk M260-nal nem igazán lesz Witcher 3-azás.

OP:

Ediginél még mindig akciós, le kéne rá csapni a kereten túli összeg ellenére is ilyen játékigények mellett:
G551JW

[ Szerkesztve ]

(#120968) Khelben válasza Veränderung (#120965) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus K501 lenne jó, de egyrészt a keretedbe beférő hardverrel (i3+950M) a W3 kiesik, másrészt alig valamivel többért ott az akciós G551, ami nagyságrendekkel jobb gép.

[ Szerkesztve ]

(#120969) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, a GTX 1050-ről van valami infó, hogy mit fog tudni? Kinéztem ezt a lapost, de ha mondjuk fél év múlva várhatóan ugyanennyiért jönnek majd a 1050-es VGA-val szerelt notik és a kártya 2x erősebb lesz, mint 960, az ugye annyira nem lenne fasza :D

[ Szerkesztve ]

(#120970) SLYM válasza SLYM (#120969) üzenetére


SLYM
veterán

Közben még ezt találtam [link]. Ebben a proci az erősebb, a másikban több a ram. melyik lenne a jobb?

(#120971) N.otorious


N.otorious
senior tag

Nah megrendeltem egy gl552vw 16gbram, ssd+hdd 960m4gb, 310 ért, engem nem zavar hogy műanyag a fedlap, majd valahol beszámolok tapasztalataimról, köszönöm a segítségeteket

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#120972) Tikakukac válasza N.otorious (#120971) üzenetére


Tikakukac
titán

Már megvolt, a műanyag fedlap a legkisebb bajod lesz. Fenistilt vegyél majd, kelleni fog. :P

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#120973) N.otorious válasza Tikakukac (#120972) üzenetére


N.otorious
senior tag

Neked volt ilyen géped?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#120974) Tikakukac válasza N.otorious (#120973) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, volt. Gondolhatod nem a levegőből szívtam ki, hogy 30 perc után sült meg a kezem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#120975) Bkrisz9 válasza N.otorious (#120971) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Továbbra sem a fedlap a baj hanem a hűtés, merevítés stb.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#120976) tisszekreny


tisszekreny
tag

Sziasztok,

Használt notebookot szeretnék vásárolni, mellyel kapcsolatban egyetlen igényem van. Szeretném, ha a gép támogatná a Miracast technológiát, hogy tudjam a képernyőt másolni a TV-re WiFi-n keresztül.
Ahhoz, hogy ez a vágyam teljesüljön, mire kell figyelnem, milyen alkatrésszel (processzor, videokártya, alaplap, stb.) szerelt gépet kell választanom?

Előre is köszönöm.

(#120977) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Maximum 280-300 ezer Ft.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Napi 1-2 óra játék, filmezés és netezés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? FiFa 16, 17, LoL, GTA V..Örülnék, ha Full HD-ban mennének akadás nélkül.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6 vagy 17 colos, Full HD, matt, IPS inkább.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hordozva pár hetente, használni nem használnám utazás közben.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Op. rendszer nélkül, Win 10 megy majd rá.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Örülnék, ha lenne HDD és SSD is. SSD 128-as elég, csak jó minőségű.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Jó lenne, ha korszerű lenne, pl. USB C type...de nem olyan fontos.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Ha esztétikailag megfelel, számla és garancia is van, akkor rendben a használt is.

Köszönöm szépen. :R

[ Szerkesztve ]

(#120978) Hajas Mao


Hajas Mao
tag

Sziasztok!

Notebookot szeretnék vásárolni. Szövegszerkesztés, böngészés és hdmi-n való filmnézés lenne a cél. Árban 100k-t szánnék rá, meggyőző érvekkel max 120k.

Segítséget előre is köszönöm!

(#120979) Khelben válasza #04441088 (#120977) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 7559, Asus N552, G551, kb. ennyi a választék. Amelyik jobban tetszik. Asusok fém borítással vannak, Dellnek jobb a hangja és eggyel több év a garancia.

(#120978) Hajas Mao : ha új gép, akkor HP 250, ha használt, akkor HP 8560p, 8570p, Dell E6520, E6530. laptopszalonnál, laptopsystemnél érdemes nézelődni.

(#120971) N.otorious : most valahol egy kis rózsaszín póni sírva fakadt, mert feleslegesen írtunk annyi hozzászólást neked.

[ Szerkesztve ]

(#120980) Tomi88t


Tomi88t
újonc

Üdv !
Jó hogy ide találtam , bele is kezdek :)

1. Vásárlás november- decemberi hónapban .
2. 300 000 Ft (lehet 10-20 al dragabb )
3. - Játék / ez van előtérben / !
- Modellezés
4. FPS játékok , katonai szimulátor , pontosabban a fő cél ez lenne : Battlefield 1-et full hd - ben, ha lehetséges ,maximumon jó lenne játszani egy kellemesen jó FPS számmal. További játékok: Rainbow six, Squad. Naponta több óra játék .
5. Kijelző mérete : 17" és IPS , fényes és matt is lehet.
6. Nem, vagy ritkán lesz hordozva , utazásközben egyáltalán nem használom .
7. Én ugy gondolom az új win 10 ?! Többségében ez van a latopokon már.
8. Itt segítséget kérnék ezzel nem vagyok tisztában mit és melyiket érné meg . De egy biztos hogy "magyobb" tárhelyre azért szükségem lenne . Optikai meghajtó nem kell ! , de ha epp tartalmaz a gep akkor is jó .Majd a többi kérdésből leszűrt laptopok kiádjak mire van lehetőség .:)
9. Az akkumlátor legyen kivehető , ha úgy adódik tudjak hozzá bill+ egeret csatlakoztatni. Egyébként normál felhasználás.
10. Csak új gép .

Köszönöm előre is ! Remélem sikerül valami jó masinát találnom!

[ Szerkesztve ]

(#120981) Hoszy13


Hoszy13
újonc

Sziasztok!

Egy lány ismerősöm szeretne laptopot vásárolni magának, egyetem mellé. Nagy sorozatos és én már ki is néztem neki egy laptopot, de megerősítést szeretnék tőletek. :) Alább specifikáció

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Minél hamarabb
(2) A gépre szánt összeg forintban? 100000 Ft a plafon
(3) Felhasználás? Tanulás az elsődleges. Office + PDF illetve sorozatozás, böngészés

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem használná játékra.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14 felett, IPS jó lenne, de ebben az árkategóriában..
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hordozva havi 1x, utazás közben is csak akkor használva. ( Vonaton. )
(7) Operációs rendszer? Nem szükséges.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Ha HDD akkor 320 vagy nagyobb. RAM-ból szerintem 4GB elég.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Webkamera
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Használt

Az én általam kinézett laptop Alfánál egy HP ProBook 4540s.

Köszi a válaszokat előre is! :)

(#120982) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Sziasztok :)
Érdekelne hogy vannak e már tapasztalatok az uj Nvidia kártyás notikról? :) (1060-1070-1080-as). Mit tudtok ajánlani? :)
Köszi szépen :)
Max ár 850 e ft
(megvan az oka annak h miért nem tudok sajnos asztali PC-t használni:/ ezért kell a gamer noti :)

(#120983) Khelben válasza Hoszy13 (#120981) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 4540 kicsit átmenet a konzumer és az üzleti között, inkább hanyagolnám. 8560p, 8570p jobb választás lenne.Főleg, hogy azokban az 1600x900-as panel elég jó minőségű, ha nem is ips.

(#120980) Tomi88t : a 17-es kijelző miatt nem lesz ilyen gép ennyiért. A másik, hogy a 300k-s kategóriában a maximum a 960M, amin alacsony-közepesen megy a BF1.

[ Szerkesztve ]

(#120984) Tomi88t


Tomi88t
újonc

Köszönöm a válaszod !
Vakvágányon voltam igaz nem mostanság vettem szamitógépet.
Viszont még mindig kell egy laptopot vennem mit tudsz ajanlani ?
Kell lenni valaminek 300 -ért :D nyílván Battlefield Kuka nem is ahhoz mérem a dolgokat akkor .Marad a rainbow six.
A 17 " ips az ami lehetetlenné teszi a valasztást ? Én abban hitben vagyok / voltam hogy ennyiert nem egy high end , de egy jo- nagy fhd -s ips -s sikerül kerítenem .

Mindenesetre a legjobb egy 500 + os asztali osszerakasa és akkor szélesebb az a mosoly :d de hat ami kesik nem mulik ...

Varom a valaszodat koszonom !

(#120985) Khelben válasza Tomi88t (#120984) üzenetére


Khelben
nagyúr

A jó gép ritka, a 17es gép is ritka. A jó 17es gép tehát a legritkább. Asus N752 van kicsit 300 felett, de abban még gyengébb vga van (950m). A G752 meg már 400at karcolja. Úgyhogy ha erősebb vga kell, akkor csak 15ös gép lesz ennyiből. Asus N552, G551 vagy Dell 7559.

(#120986) Tikakukac válasza Bjorngolf (#120982) üzenetére


Tikakukac
titán

Karácsonyig vársz és biztosan lesz választék. Ha hamarabb kell 1 vagy inkább 2 országot ugranék, ott minden hamarabb kint van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#120987) Tomi88t válasza Khelben (#120985) üzenetére


Tomi88t
újonc

Rendben most mar tisztabb a kep es tudom mire szamithatok.

Koszonom a segitseget !

Még a fekete pentekben bizok :d ha jokor vagyok jo helyen meg kifoghatok egy nekem dragabb gepet barati aron :)

(#120988) KIA96


KIA96
újonc

Sziasztok :) a segitségeteket kérném ez ugyben .
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Fekete pénteken szeretném :) de azon kivül is jöhet ajánlat :)
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 280.000Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
Tanulás és munka szintjén programozás , renderelés , de főleg tervezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Cunter Strike , Stronghold , Warcraft kb...
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Minimum 15,6 os , mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ugy minden 3 naponta , nem
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem fontos
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD min 500GB , SSD min 128 GB, RAM min 8 GB.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, webkamera , DVDrom, videó kártya az gtx 960 m és legyen 4 GB,
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
mindkettő jöhet :)
** megjegyzés: én az ASUS Gaming 15.6'' ROG GL552VW-t néztem ki , s gondoltam hogy bovitenem SSDvel , kérhetek véleményt erről is ;) :K :))

(#120989) SLYM válasza SLYM (#120970) üzenetére


SLYM
veterán

up

(#120990) Tikakukac válasza SLYM (#120989) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt feltételezni, hogy 220-230k-ban kapsz majd új genes gépet ilyen körítéssel fél éven belül igencsak optimista :B Annyiért mindkettő parkettás ár, Asust venném hibái ellenére is, Lenovo TMX-el szervizel, továbbra sem láttam senkinél a bocsánatkérő levelet egyik befuccsolt és tönkrevágott/elhazudott/egyéb garizás után sem. Szóval nálam offos.

Ha kell gép vegyed most, erősebb gépet, friss alapokon sohasem kaphatsz annyiért mint kifutósat, ez holtbiztos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#120991) Tikakukac válasza KIA96 (#120988) üzenetére


Tikakukac
titán

Ott az akciós linkelgetett G551, annyiért tényleg baráti. Kétlem blekkfrájdéjre ezt sikerül még lentebb verni, ha jön a kövi tesó akkor ez is kikopik. Azon csodálkozom, hogy Asus létére még nem futtatták ki, pedig ők a jobb konfigokat jó áron 1-2 hónap alatt elrendezik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#120992) SLYM válasza Tikakukac (#120990) üzenetére


SLYM
veterán

kösz a szuper összefoglalót :)

még egy uccsó kérdés, hogy ha kicserélem a HDD-jét SSD-re (nem mellé teszem, hanem kicserélem), akkor ér még a garancia?

[ Szerkesztve ]

(#120993) Tikakukac válasza SLYM (#120992) üzenetére


Tikakukac
titán

Elviekben nincs vele para, rengeteg gép ment már így garin.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#120994) Bjorngolf válasza Tikakukac (#120986) üzenetére


Bjorngolf
tag

Szia :)
Nem sürgős :) a mostani gamer notim se kutya :) Csak jó lenne majd egy Pascalos notira váltani h biztos évekig kitartson :)

(#120995) Tikakukac válasza Bjorngolf (#120994) üzenetére


Tikakukac
titán

Várd ki, 100%, hogy lesz a kezemben az újabb AlienWare kollekcióból is. Ha valahol ott kiderül mit bírnak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#120996) mate07789


mate07789
csendes tag

Üdv.

Notebookot szeretnék vásárolni, de nem tudok eligazodni a kínálatban a speciális igényeim miatt.
(1) A vásárlás mihamarabb lenne esedékes az egyetem miatt.
(2) 170-220k körülbelül, feljebb nem tudok menni sajnos.
(3) Egyetemre hordoznám magammal(jegyzetelés,word,excel,ppt,internet), Azon kívül játékra és itt megemlíteném, hogy külső videókártyával, szóval olyan notebookra lenne szükségem amelyhez csatlakoztatható valamilyen módon eGPU.
(4) Lazább, kompetitív játékok (CSGO,OW,Dota2) de ezek csak az eGPU mellett, itthon, külön perifériával( külső bill,egér,külön monitor)
(5) Nagyon fontos tényező lenne ha 14,1" alatti lenne a kijelző méret de ha ez már az esélytelen kategóriába tartozik ilyen ár mellett akkor elhanyagolható.
(6) Utazás közben nem használnám, kizárólag az egyetemen, de majdnem napi szinten hordoznám.
(7) Windows op rendszer
(8) SSD előny lenne a hang miatt, (128,256 is elegendő lenne) de nem muszáj. RAM pedig a játékoknak elegendő mennyiség.
(9) speciális igényeim fent leírtam
(10) Új gép vagy keveset használt gép érdekelne minden képen áfá-s számlával.

Ezektől az igényektől eltekintve, kinéztem magamnak a XIAOMI Mi Notebook 12,5"-et. Tudtok róla véleményt mondani? Megéri-e?

Ha xiaomi nem éri meg és az igényeimnek megfelelő notebook nem létezik( :C :C ) akkor szívesen fogadok bármilyen ötletet.

Előre is köszönöm.
Üdv.
Máté

(#120997) Tikakukac válasza mate07789 (#120996) üzenetére


Tikakukac
titán

Első körben el kell rendezni: eGPU ára benne van? Csak mert amit én tudok TB2-TB3 csatis dokkokat az egy 1060-al konkrétan nem áll meg 200k alatt.

Plusz kell olyan gépsas ami prociban sem U-s legalja. Kicsiben.

Na ez így egyben nincs, ennyiből főleg nincs, ha lenne, hidd el, első ember lennék aki rárepülne, de nincs. A rendes eGPU mocsok drága még mindig, ehhez passzoló gép dettó.

Xiaomi notik nem tudom lesznek-e egyáltalán forgalomban, van-e tőke/alkatrészezni kedve az itthoni telóimportőrnek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#120998) mate07789


mate07789
csendes tag

Az eGPU ára nincsen benne. Csakis a Notebookra szánnék ennyit.

a Mi már elvileg vásárolható [itt.]
Bár az ssd csak 128gb-s, van 1 szabad ssd foglalat és a későbbiekben bővíteném, csak bizonytalan vagyok a kínai márka miatt.

[ Szerkesztve ]

(#120999) Tikakukac válasza mate07789 (#120998) üzenetére


Tikakukac
titán

Merész, de egyszer élünk.

Én nem tudok olyan gépet ami ennyiből ad nekünk ilyen csatit és befér a keretbe. Még mindig azt mondom amit régebben is: ha early adopter akarsz lenni megfejelve egy elképesztően kicsi rétegigénnyel az brutális pénz lesz. Esetünkben fél miska a legalja és még ezt is mutyival számoltam erre a szettre.

Na örömmel látom felkerültek, remek. Akkor azt kéne tárgyalni hogyan állunk garival és mi fog futni ilyen proci mellett. Főleg meddig, mert ha ezt megküldöd rendesen szerintem ott bucskázni fognak az órajelek lefelé.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121000) Tikakukac válasza Tikakukac (#120999) üzenetére


Tikakukac
titán

Grátisz ahogy nézem az az USB csak villanyt vesz fel, innentől eGPU csókolom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.