Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#120401) Bluesummers válasza Matexx99 (#120326) üzenetére


Bluesummers
őstag

(de ő friss infóval jelentkezett, na :U )

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#120402) Lord Boo válasza Khelben (#120393) üzenetére


Lord Boo
csendes tag

Sziasztok, én is laptop vásárlás előtt állok. A kérdésem az volna, hogy a g551 jobb választás-e a gl552-nél? Én ezt néztem ki ASUS GL552JX-CN369D, de láttam az akciós g551et, és nagyon érdekel a véleményetek. Köszönöm.

(#120403) Khelben válasza Dareiosss (#120400) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem ips. És nem tudjuk, hogy érdemes-e, amíg nem derül ki, mire kell -> összefoglaló.

(#120402) Lord Boo : a GL sorozatnak több köze van az X-hez, mint a G-hez. Így mindenképp a G551 lenne a jó választás. De ha kitöltöd az összefoglalót, akkor esetleg tudunk más gépet is mondani.

[ Szerkesztve ]

(#120404) Lord Boo válasza Khelben (#120403) üzenetére


Lord Boo
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? -Pár napon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? -240k
(3) Felhasználás? -Net, film, játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -mai játékokat high grafikán jó lenne, ha bírná ( witcher 3, stb.)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? kb 15-16”
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem lesz hordozva
(7) Operációs rendszer? Windows 7 vagy újabb kell rá.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? RAM min. 8GB, optikai meghajtó nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? hdmi, billentyűzetvilágítás
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új

Köszönöm a segítséget.

(#120405) Khelben válasza Lord Boo (#120404) üzenetére


Khelben
nagyúr

A G551-nél jobb nem lesz. A Witcher high-hoz kevés, mert kb. 30-35 fps-t tud közepesen, de ennyiből ez a maximum. Ha nem hordozod, akkor érdemesebb lenne asztalit venni, abban ennyiből meglesz a Witcher high is.

(#120406) Bkrisz9 válasza Dareiosss (#120400) üzenetére


Bkrisz9
őstag

-

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#120407) Lord Boo válasza Khelben (#120405) üzenetére


Lord Boo
csendes tag

Szia Khelben, köszönöm szépen a gyors választ, és a jó tanácsot. Kívánom a legjobbakat: Barna

(#120408) Dareiosss válasza Khelben (#120403) üzenetére


Dareiosss
senior tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
pár hét
(2) A gépre szánt összeg forintban?
200 körül
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
tanulás, hobbi, film, szövegszerkesztés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem nagyon lesz
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,1" lehetőleg IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Igen
(7) Operációs rendszer?
Win 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8 Giga memória kéne, hdd tök mindegy

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Új

[ Szerkesztve ]

(#120409) Dareiosss válasza Dareiosss (#120408) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Annyit javítanék hogy 15,6" bocs

(#120410) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok megbízható használt kereskedést mondani, ahol vannak használt laptopok, és nincs gond a garanciával meg a számlával sem? A laptopsystem-et, és a pc-max-ot ismerem, csak gyűjtöm a lehetőségeket, hogy válogatni tudjon akinek lenne. (Elsősorban régebbi thinkpad, hp, dell érdekel)

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#120411) Khelben válasza qfm (#120410) üzenetére


Khelben
nagyúr

Laptopszalon, notebooksystem (erről csak hallottam, tapasztalat nincs),

(#120412) istnag válasza qfm (#120410) üzenetére


istnag
addikt

nrd.hu -t én merem ajánlani.

(#120413) kerlac


kerlac
őstag

Sziasztok!

Nézem az őszi dömpinget laptop téren, és megint beült a fülembe a bogár, hogy kell egy játéknoti..

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ősszel
(2) A gépre szánt összeg forintban?
300k -/+30k
(3) Felhasználás?
játék
4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
új BF1, COD és társaik a lehető legjobb minőségben
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
passz, 17-eset szeretnék, de ahogy nézem ebben a kategóriában a 15-ös reális
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Szinte semennyit.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell. majd teszek rá win10-et.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
min 1TB HDD + SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, webkamera alap, más passz
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
inkább új legyen

Asus, DELL és MSI amit eddig néztem, lenovot nem dícsérték, itt a ROG-ot osztják, szóval nem egyszerű.

ezt néztem, de SSD nélküli: ASUS GL752VW-T4003T

Továbbá ha nem lehetséges ebben az árkategóriában, akkor egy általános noti gép 150-180k körül, ami konszolidáltan stratégiai játékra is alkalmas, lemondva az új lövöldékről?

+1 MM nullás THM katalógusból bármelyik megéri vajon?

(#120414) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

Tobb szem tobbet lat alapon:
(1) iden, karacsonyig bezarolag
(2) max 200 de ha talalok hasznaltat 100-ert akkor 100.
(3) irodai programok, programozás (BME-VIK), internetezes,
(4) nem
(5) elsosorban 13 korul nezelodnek
(6) lesz hordozva, bar utazas soran ritkan hasznalnam (ssd elony)
(7) nem kell ra op rendszer vagy max linux.
(8) optikai meghajtora nincs szuksegem, tarhaly eseten 100GB+ lenne idealis , ill memoriabol minel tobb
(9) talan egy webkamera jol johetne neha.
(10)hasznalt is johet , foleg ha jo arban van, legjobban egy ujradobozoltnak orulnek jo aron.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#120415) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Valószínűleg még ebben az évben.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150 000 Forintig.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, Prezi, meetingekre és előadásokra vinném.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játék, egyáltalán.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Matt, 14"-nél ne legyen nagyobb.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Mindennap hordoznám és használnám vonaton vagy autóban is.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 gondolom, bár ez mindegy igazából.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtó nem kell, SSD nem tudom, hogy ebben az árszegmensbe belefér-e, 500 GB HDD biztosan elég.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Szóba jöhet használt is.

Nagyon fontos lenne, hogy hordozható, könnyű gép legyen, bírjon 5-6 Chrome oldalt, több Word, Excel és Prezi egyidejű futtatását akadás nélkülés Youtube videók lejátszását. Akkumulátora is jó, ha elbír pár órát.

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

Különc

(#120416) ZoZó001


ZoZó001
csendes tag

Kérdőív:
1. Idén karácsonyig.
2. 100-150e (indokolt esetben 200e Ft-ig is elmehetünk)
3. Itthoni átlag felhasználás netezés film le-fel töltés,szinte asztali gépként lenne használva.
4. Játék nem.
5. Méret 15.6 vagy nagyobb.
6. Nem lesz hordozva csak itthon.
7. Nem fontos de ha van rajta Windows és árban jó,akkor lehet.
8. Optikai meghajtó nem fontos,a tárhely jó lenne egy 1 TB-os HDD (és ha van benne optikai meghajtó,később lehet cserélném egy SSD-re a rendszernek.
9. Egy MSI EX 600-at váltana mert az sajnos tönkrement. 8 évig használtam,és a következőt is szeretném addig. (Jó lenne valami tartós gép)
10. Új gépet szeretnék,de ha van jó használt ajánlat azt megfontolnám.

Előre is köszönöm!

(#120417) adika4444 válasza KüLÖNc (#120415) üzenetére


adika4444
addikt

Laptopsystem-ben nézz Del 7440-et vagy HP Elitebook 2570P-t, utóbbinál 150-ből kijön ssd, optibay a hdd-nek, esetleges plusz ram, garibővítés...

üdv, adika4444

(#120418) adika4444 válasza ZoZó001 (#120416) üzenetére


adika4444
addikt

Újban HP 250-et nézz min. i3-as procival, vagy 150 felett HP probook 450-et... Figyelj arra hogy DVGA nélkül vedd, mert erre a felhasználásra elég az integrált. De a dedikáltnál lehet szórakozni jókat driverezéssel, és hőt is tud termelni rendesen.

üdv, adika4444

(#120419) KüLÖNc válasza adika4444 (#120417) üzenetére


KüLÖNc
tag

Köszi szépen!

(#120420) KüLÖNc válasza adika4444 (#120417) üzenetére


KüLÖNc
tag

Bocsi a dupláért, annyit szeretnék kérdezni, hogy Laptopsystem-en kb. 3 órát írnak az akkumulátor üzemidejére, gondolom ez normális igaz? Ebből meglehet állapítani, hogy körülbelül mennyit volt használva a gép? Nekem tényleg fontos lenne, hogy bírja az utazást is a gép, így bármennyire is szép és jó ajánlat a használt notebook, inkább akkor veszek műanyagot, csak ne merüljön le gyorsan.

Köszi szépen,

Különc

(#120421) dugo_ válasza KüLÖNc (#120420) üzenetére


dugo_
veterán

A használt notis boltokban általában a kelendő típusokból több darab van raktáron, kérd azt, amelyikhez a legtöbb cellás/legjobb kondícióban lévő akku jár.

(#120422) ObieWan


ObieWan
csendes tag

Üdv

Segítségetek szeretném kérni, a nagy dilemmában.
Tudom nem egészen idevaló téma.

Lenne 2 db munkaállomás HP Elitebook 8570w v Dell Precision M4700 csak nem tudom melyik lenne jobb specifikációban annyiban tér el a kettő egymástól hogy a Dell-ben van HDMI csatlakozó (nem kellene átalakítót venni) használtan venném persze... valamint hogy érdemes e ma még ilyen gépeket/gépet venni, kérdés mennyit fognak még kibírni?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Atticus_ID

(#120423) Chaser válasza KüLÖNc (#120420) üzenetére


Chaser
titán

nem lehet...adott mondjuk 30 gép, nem feltétlen akkujukkal vannak szállítva a boltba, jellemzően akku nélkül
akkura rákérdezel milyen állapotú, de lehet is üzletikhez venni nagy kapacitásút is általában

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#120424) jujafa


jujafa
csendes újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, hogy melyik gépet válasszam szerintetek.
Válaszok:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Minél előbb.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
180 ezer Ft körül.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Szövegszerkesztés, netezés, filmnézés, zenehallgatás, adattárolás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem fogok játszani rajta.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Lesz, de nem túl sűrűn.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell rá.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD jó lenne 1 TB, de végső soron elég az 500 GB is.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Igen.
Fontos nekem még az optikai meghajtó a fentieken kívül.
Amiket kinéztem:
HP ProBook 450 G3 P4N95EA
http://www.laptopszalon.hu/webshop/product/?pid=19175
HP 250 G5 W4M31EA
https://edigital.hu/notebook/hp-250-g5-w4m31ea-notebook-szurke-mcafee-internet-security-p445633

Természetesen szívesen venném, ha tudnátok más alternatívát is ajánlani, egyszerűen nem tudok dönteni.
Köszönöm előre is a segítséget.

(#120425) kisÁdi


kisÁdi
aktív tag

Sziasztok!
Pár napja már jártam itt, de most megpróbálkoznék mégegyszer, mintha az előző semmis lenne.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most, a hetekben
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
180-200 ezer Ft
(3) Felhasználás
Az alap irodai, tanulási felhasználás mellett jó lenne, ha nem okozna gondot neki az újabb játékok futtatása sem.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Régebbi, de viszonylag új játékokra is használnám, persze, ha létezik ilyen gép. (BF3/4, NBA2K-k, Batman) Nem zavar a low beállítás.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Jó lenne ha full HD lenne, de ha ilyen árban csak HD van, azt is szívesen hallgatom. 15,6" matt.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Utazás közben is használnám, de csak egy keveset, viszont egy héten 3-4-szer mozgatva lenne.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Meg tudom oldani magamnak.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
RAM minimum 4GB, ha szükséges később kibővítem. Tárhely annyira nem lényeg, egy sima HDD-vel is megelégszem.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Nekem a használt is tökéletesen megfelel, ha tudom mit kell keresnem, nagyon szívesen bújom miatta a netet.

Asus K501-t ajánlottatok nekem, ami tetszik is, de hátha vannak más alternatívák. Ha nincsenek, akkor elnézést kérek!
Én egy Acer Aspire E5 575G-t néztem, mert tetszik a konfigja. Tudom, azt mondtátok, Acert el kéne felejteni, de hátha nem olyan szar.
Előre is köszönöm!

(#120426) adika4444 válasza kisÁdi (#120425) üzenetére


adika4444
addikt

Ezért az árért a legjobb választás az aSus K501 a te felhasználásodra. Játék újabb címekkel visszafogottan lehetséges rajta.

üdv, adika4444

(#120427) Khelben válasza jujafa (#120424) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 450 eggyel magasabb kategória, mint a 250. De a 250 is jó gép és a fullhd kijelző miatt a kettő közül én azt venném.

(#120428) Bkrisz9 válasza KüLÖNc (#120420) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Akkor 2570p és írj nekik, hogy tudnának-e szerezni bele új a gyárinál nagyobb akksit (kicsit kilógósat). Ha igen akkor meg van oldva a gond es valószínűleg még mindig belefér a keretbe egy SSD meg talán RAM is. (És még tartalékba ott a gyári is azzal a 2-3 órával amit be lehet tenni ha kell.)

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#120429) laszlobak válasza ObieWan (#120422) üzenetére


laszlobak
tag

1. Mindkettő a kategóriájának a csúcsa volt, nagyon hasonló paraméterekkel, árral, stb. A választásban a pontos specifikáción túl az állapot dönthet, meg a felszereltség, azon kívül, hogy ki milyen "fan".

2. Nem hiszem, hogy "annyiban tér el a kettő egymástól hogy a Dell-ben van HDMI csatlakozó", mert pld.a 8570w-ról tudom, hogy nagyon sok fajta kivitelben és felszereltséggel (proci, VGA, képernyő, RAM) gyártották.

3. "érdemes e ma még ilyen gépeket/gépet venni?" -Nagyon jó a kérdés. Azért jó, mert ezek a tipusok árban a már olcsó, de még használható gépek (HP 8560w, Dell 4600) és a közelmúlt, még garanciás !!!! csúcsgépei (ZBook 15, Dell 4800) között vannak. (Úgy rémlik, rövidebb ideig is értékesítették őket, mint az elődöket, vagy az utódokat. ) Ezért, és a 4. pont miatt a válaszom: nem.

4. "kérdés mennyit fognak még kibírni?" - Azt csak a Jóisten tudja.

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#120430) Bluesummers válasza ObieWan (#120422) üzenetére


Bluesummers
őstag

Itt mindenki dilemmában lenne ha választani kellene.
Ha ugyanolyanok a paraméterek, akkor a szag / szín dönt. Mennyi ideig jó még? Ezek jól bírják, biztos nem hónapokig / évekig, sokkal inkább +5-10 évet adok ezeknek, kivétel akad, de az inkább erősíti a szabályt.
Én inkább Precision párti vagyok, az új Elitebookoknak a billentyűzet LE/FEL nyilai nem tetszenek.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#120431) spyduck válasza Bkrisz9 (#120389) üzenetére


spyduck
nagyúr

Megnéztem, az N551 Refurbished is IPS kijelzős.

(#120432) spyduck válasza ObieWan (#120422) üzenetére


spyduck
nagyúr

A 8570w sokkal masszívabb, időtállóbb mint az M4700. AZ M4700-nak egy előnye van, iszonyat kényelmes a billentyűzete.

(#120433) Dhampir válasza spyduck (#120431) üzenetére


Dhampir
félisten

De csak 950M van benne.

(#120434) spyduck válasza Dhampir (#120433) üzenetére


spyduck
nagyúr

Van akinek elég, itt az osszkep szamit ;)

(#120435) ZoZó001 válasza adika4444 (#120418) üzenetére


ZoZó001
csendes tag

Köszi a választ!
Bocsi a láma kérdésért de az mit jelent,hogy DVGA nélkül?
Tudnál nekem linkelni egy konkrét HP 250-et,ami megfelel eme kritériumnak?
Előre is köszönöm!

(#120436) #57764352


#57764352
törölt tag

Sziasztok,
Segítségeteket szereetném kérni.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
ASAP
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300-380k bruttó
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Alap irodai dolgok, + virtuális gépek, demozás (rendszermérnöki feladatok)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
WoW Legion alkalmanként, Medium részletesség tökre elég
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Full HD matt IPS lenne az elképzelés, a full HD alap
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi hordozás, ez a noti a munkagép és az otthoni is. Utazás közben nem használom, de megbeszélésekre nem vinnék töltőt
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Van vásárolt Win10 Pro-m, nem költenék OS-re
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Van 500GB SSD-m, ez költözne.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
3-5 évre tervezek, legyen minőség, ne recsegjen-ropogjon, illetve jó lenne 2kg környékén maradni
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Az újak a preferáltak, de ha nagyon OK a használt, akkor elgondolkodok rajta

Köszönöm előre is!
Tamás

(#120437) adika4444 válasza ZoZó001 (#120435) üzenetére


adika4444
addikt

például ez egy jó választás lehet.

üdv, adika4444

(#120438) ObieWan válasza spyduck (#120432) üzenetére


ObieWan
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek, tehát inkább a 4. generációs gépeire menjek rá vagy azért még bőven van élettartam ezekben is? Remélhetőleg... igaz az már más árszegmens lenne de...

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Atticus_ID

(#120439) Chaser válasza ObieWan (#120438) üzenetére


Chaser
titán

az élettartam mindig menet közben derül ki, az igaz h jóval kisebb eséllyel hibásodnak meg az üzletik, de ott van az esélye, és ha nálad üt be nem fog vigasztalni a nagy átlag, alapesetben annyival kell számolni amennyi gar van a gépen, afölött meg örülni kell, amíg működik egy korrekt gépet használsz ami nem mindegy hogy eleve úgy kapcsolod be megint valami vacakhoz kell leülni és már rosszul kezdődik, vagy valami olyan elé amit szeretsz használni
8570w az elég korrekt és elég korrekt már az ára is, ha boltból veszed lehet venni garkiterjesztést is néhány helyen, laptopsystemnél biztos, de sok esetben a gyári gart is ki lehet még tolni +2évvel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#120440) laszlobak válasza ObieWan (#120438) üzenetére


laszlobak
tag

Bőven... már csak az a kérdés, meddig ér a takaród...

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#120441) szupersanyi


szupersanyi
aktív tag

Sziasztok!
Az egyik barátom szeretne egy laptopot venni leginkább játékra (pl. FIFA 17, SW: Battlefront), de kicsit sem ért az ilyen dolgokhoz, ezért megkért, hogy segítsek neki. Mostanában én sem olvasok laptopokról, szóval inkább itt rákérdezek. :)
Kb. 200000 Ft-ja van rá, kicsit talán lehet több ennél és a játékok mellett leginkább tanulásra, filmnézésre és netezésre használná. Játszani fullhd-ban szeretne és a FIFA mindenképpen fusson el maxon, de pl. a Battlefront elég mediumon is. Szerintem nem hordozná nagyon gyakran, de azért nem örülne egy rohadt nagy és súlyos laptopnak. SSD nem annyira fontos, de 1 Tb-os HDD, min. 8 GB RAM, HDMI, legalább 2 USB és i5 kell neki.
Nekem van egy Asus K501LX-DM045D laptopom összesen 12 Gb RAM-mal, amit fél éve vettem kb. 200k-ért. Ennél lehet már ennyi pénzért jobbat találni vagy neki is ezt ajánlanátok?

(#120442) adika4444 válasza szupersanyi (#120441) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Még mindig a K501 ajánlot ennyiért ilyen felhasználásra.

üdv, adika4444

(#120443) Bluesummers válasza ZoZó001 (#120435) üzenetére


Bluesummers
őstag

Dedikált VGA nélkül

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#120444) Khelben válasza #57764352 (#120436) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem kötekedésből, csak hogy kicsit képben legyél notebook témában: "Szeretnék egy járművet, ami elvisz 2 köbméter árut, de néha kijárnék vele a Hungaroringre gyorsulgatni." Kb ilyen a kérésed. Napi munkára és hordozásra munkagép való, nem konzumer játékgép. Munkagépen viszont nem lehet játszani. Tehát vehetsz egy Asus N552-t vagy Dell 7559-et, csak legyél tisztában vele, hogy ezek nem napi 8 óra munkára és hordozásra lettek tervezve, előbb utóbb belefutsz a korlátokba (nem bírja a hordozást, kopik, fényesedik, rossz rajta gépelni, stb.)

(#120445) varos


varos
tag

Sziasztok!

A lányomnak kellene egy új notebook az alábbi feltételek alapján.
Előre is köszönöm a segítségetek.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? 150000 Ft
(3) Felhasználás? irodai programok, internetezés, filmnézés, kisebb játék online., hobbi/tanulás szintjén
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra. kisebb játékok.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? matt full hd és ips
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? nem
(7) Operációs rendszer? nem kell, win 7 lesz feltéve
(8) Tárhely mérete és típusa: HDD ,500 gb memória 4 GB (RAM), optikai meghajtó igen. memória és HDD a későikben cserélhető legyen.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) új gép

[ Szerkesztve ]

(#120446) Khelben válasza varos (#120445) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért IPS nincs, fullhd is döcögősen. HP 250 G4 vagy G5.

(#120447) #57764352 válasza Khelben (#120444) üzenetére


#57764352
törölt tag

Szia,

Köszönöm a választ, ezekre jutottam magamtól:

Dell Inspiron 7559
HP Pavilion 15-BC005NH
HP Envy 15-AE103NH
Dell Inspiron 5559
HP Pavilion 15-BC007NH
Dell Inspiron 5558
HP ProBook 450 G4
HP ProBook 450 G3

Azért a WoW fusson medium szinten nem, nem nevezhető szerintem játékgépnek... Kompromisszumokra hajlandó vagyok,éppen egy 3 éves Samsung NP470R53-t cserélnék.
Ez 2 kiló, nem vállalhatatlan még, de már kevésnek érzem.

Az autós hasonlat abszolút találó. Ha kimegyek a hungaroringre gyorsulgatni azzal az autóval amivel 2 köbméter árút szállítok, akkor nem hiszek abban, hogy első lehetek :)
Elsősorban munkagépet keresek. Másodsorban játékok.

[ Szerkesztve ]

(#120448) Khelben válasza #57764352 (#120447) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ebből csak a 7559-en fog mediumban futni a wow.

(#120449) #57764352 válasza Khelben (#120448) üzenetére


#57764352
törölt tag

Annak milyen az összeszerelési minősége?
Hordozásra alkalmas az a noti?

(#120450) kerlac válasza kerlac (#120413) üzenetére


kerlac
őstag

Sziasztok!

Hát ötletet nem kaptam, így magam ezt a 3 laptopot szúrtam ki a fentebb írtak alapján:

ASUS GL752VW-T4036D

ASUS N552VW-FW053T

ASUS GL752VW-T4003T

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.