Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#106701) ngyjns


ngyjns
tag

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónap múlva
(2) A gépre szánt összeg forintban? 180.000,-
(3) Felhasználás? irodai programok, játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? 950m DDR3 vagy 940m jó lenne újabb RPG-khez max Witcher 2 szintig.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? matt lehetne, már elegem van a fényesből, de bármi lehet csak Lenovo G580-tól jobb legyen a kijelzője
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? 13-17,3-ig minden jöhet
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 500Gb elég, de jó lenne garanciavesztés nélkül szerelőablakban kicserélni ssd-re
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) -
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) mindent meghallgatok, ha számlás

(#106702) Mokele válasza Khelben (#106700) üzenetére


Mokele
csendes tag

Ooops... köszi.. Viszont most így lefagytam. Hol kezdődik az a kategória (14'), amit egy gimnazista gyerek kezébe adna az ember?

Jobbára ártalmatlan

(#106703) Khelben válasza Mokele (#106702) üzenetére


Khelben
nagyúr

Új gépből? Talán az előbb említett HP Probook 440 190k körül, de még inkább egy Dell E5450 250k körül. Itt nem a gimnazista a lényeg, hanem a napi hordozás, amihez megfelelő strapabírás és megfelelő anyagok kellenek.

(#106704) World-Soft


World-Soft
senior tag

Hogy lehetne rákeresni, hogy mely laptopoknak fényes és melyeknek matt a kijelzője?
Ahol ki van írva, ott sem kereshető ez.

Amúgy a matt színe ugyanolyan jók, vagy az is típusfüggő? (azt olvastam, hogy régen nem volt olyan szép)

Másik.
Van a WIDI, ami a Win 8-tól a kép kiküldése WI-FI-n. Ott honnan lehet tudni, hogy a gép HW-je alkalmas -e rá.
Pl. egyik boltban azt mondták, csak a drága kategóriába megy, de az Dell 5558-nél itt a drive hozzá. De ugye az, hogy 5558 az is tág fogalom, mert abban is vannak kicsi olcsó és erős drága gépek. Tehát ezt hogy lehetne megtudni előre?

Illetve a még egy:
A HP Pavilon 15 és a HP 15-ös sorozat közt mi a különbség? Pl. valamelyik régebbi, valamit nem tud, stb. Mind a két sorozat ajánlott kategória (pl. I3 környékén)?

És egy utolsó:
Ha van dedikált videokártya (az alsó szegmensből), akkor Nvidia vagy Ati?
Melyik miért?

Köszi.
Zoli

(#106705) HUNgaroczel válasza wjbhbdux (#106668) üzenetére


HUNgaroczel
tag

Épp azért szeretne újat, mert annyira nem sikerült megszoknia :/
Folyton sír hogy nincs tárhely (érthető is mert 64GB-os), mindenhez az apple programokat kell használni (akár leszedni fényképeket a telefonjáról) és szeretne wines vonalra áttérni :B
Tehát akkor az előzőkhöz még hozzáteszem hogy jól jönne legalább 250-500GB tárterület (kisebbik ha SSD).

(#106706) yanna válasza World-Soft (#106704) üzenetére


yanna
őstag

(#106707) Bdanyy válasza HUNgaroczel (#106705) üzenetére


Bdanyy
addikt

Nagyobb ssd + Windows nem opció a mostani géphez?

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#106708) HUNgaroczel válasza Bdanyy (#106707) üzenetére


HUNgaroczel
tag

Ebben nem cserélhető ha jól tudom, meg kicsi is méretre, szóval mindenképp újat szeretne!

(#106709) World-Soft válasza yanna (#106706) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi.
Tehát mindhárom I proci a 2. generációtól amiben jó a vidkari.
Bár az 5500-at nem írják, de megnéztem CPU irányból hogy a 4005U és 5005U és társai mind támogatják.
gondolom ha van benne dedikált Nvidia vagy ATI az nem zavar be (persze nem tudom laptopnál hogy van, mert PC-nél simán láthatja mind a két vidkarit.)

Egyedül a Wireless Adapters lehet érdekes.
Azt kitalálni, hogy az adott típusban pontosan mi is van.
Mondjuk a HP Notebook - 15-ac105nh-nél a PDF adatlapon épp szerepel, hogy Miracast-kompatibilis, de ez nem biztos, hogy mindig ilyen könnyen elérhető :(
Pl. egy Dell Inspiron 5558 INSP5558-65 -nál sem látom így.
Csak boltokat találok ennyire pontos típusra, meg, hogy 802.11bgn -es a WI-FI. De hogy milyen?

Ui:
Közben Dell-nél találtam egy ilyet PDF-et és csak abban lehet bízni, hogy az valóban a sorozat minden elemére igaz:
Inspiron 15 5000 sorozat
Ebben szerepel egy ilyen sor: Intel WiDi (csak Windows)

(#106710) World-Soft


World-Soft
senior tag

Dell Inspiron 5558 -nél mi a különbég ha valahol pl, így adják meg a pontos típust: INSP5558-73
máshol meg így: DELL Inspiron 15 5558 204383

Ezek most két különböző modelsorozat?
Vagy kétfajta jelölésük van az 5558-asoknak?

Azért kérdem, mert ezt a sorozatot (5558) ajánlottátok, de nem tudom ugyanaz -e.
Azt már tudom hogy HP 15 és HP Pavilon 15 sem teljesen ugyanaz, csak nem tudom teljesen miben más.
Tud valaki segíteni?

(#106711) #49155328


#49155328
törölt tag

Geforce GT 940M és Geforce 940M között mi a különbség ?
Google nem nagyon dob rá semmit.

(#106712) Tikakukac válasza #49155328 (#106711) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát, mivel ugyanaz a két kártya (vagyis hát ez 1 kártya, csak valaki kiírja a teljes nevét vagy sem) így érdekes is lenne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106714) Chaser válasza Ciccuka (#106713) üzenetére


Chaser
titán

Remek, kár hogy minden értelmes helyen ennyibe kerülnek.
Szinte már hiányoztál... ;]

szerk: Még mindig nem értem, mitől is akciósak?:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106715) Ciccuka válasza Chaser (#106714) üzenetére


Ciccuka
veterán

Best-byte üzletek vidéken is vannak és biztosan vannak olyanok is akik személyesen akarják megvásárolni.

Best-byte akciós újságban voltak bent.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#106718) #49155328 válasza Tikakukac (#106712) üzenetére


#49155328
törölt tag

:R Gondoltam....

(#106720) silvergod válasza Chaser (#106719) üzenetére


silvergod
őstag

8460p nél gpu-ban érdemes a hd 6470 et választani a hd 3000 szemben?
köszi

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#106721) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

Max 70K-ért használtan lenne szükség egy netezős, böngészős, családi fotó tárolós notebookra. A kijelző méret 14", de ha van ennyiért 15.6" az még jobb lenne.
Játékra egyáltalán nem lesz használva, csak internetezés, esetleg filmnézés.
Cipelve nem lesz, otthoni használatra kellene.

Nagyon széles a notebook választék, számtalan processzor típussal. Sajnos nem értek ezekhez a gépekhez, barátnőm apujának lenne szüksége a gépre és megkért h járjak utána a dolognak.

Tudnátok ajánlani valamilyen típust ami után kutassunk?

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#106723) mmat3


mmat3
tag

Sziasztok!
Valaki próbálta már ezt az Acert: Acer Aspire V5-591G-51LF ?
Azt olvastam hogy az acer elég rossz az alsó kategóriában, de erről azt mondta aki próbálta hogy elsőre nem tűnt rossznak. De szeretném hallani a ti véleményeteket mert nekem ez elég sok pénz és nem szeretnék gagyit venni... Ugye eredetileg k501-et szerettem volna venni de az jelenleg nem elérhető.

(#106724) Bkrisz9 válasza mmat3 (#106723) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Elég gagyik mostanában az Acerek házai. Mindegyik biliműanyag ráadásul fényes. Nálam már ez kizáró ok. Tényleg olyan már ránézésre is mint amiből ki akar szakadni a zsanér.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#106725) wjbhbdux válasza mmat3 (#106723) üzenetére


wjbhbdux
veterán

(#106726) ngyjns


ngyjns
tag

Kicsit elkerülte a figyelmeteket:

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónap múlva
(2) A gépre szánt összeg forintban? 180.000,-
(3) Felhasználás? irodai programok, játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? 950m DDR3 vagy 940m jó lenne újabb RPG-khez max Witcher 2 szintig.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? matt lehetne, már elegem van a fényesből, de bármi lehet csak Lenovo G580-tól jobb legyen a kijelzője
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? 13-17,3-ig minden jöhet
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 500Gb elég, de jó lenne garanciavesztés nélkül szerelőablakban kicserélni ssd-re
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) -
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) mindent meghallgatok, ha számlás

Köszönöm.

(#106728) Classius


Classius
aktív tag

Erre valaki?? Legyetek szívesek :R

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#106730) QwErTy42 válasza Classius (#106728) üzenetére


QwErTy42
addikt

Windows támogatással vagy Windows-zal előtelepítve?
Nem egyértelmű.
Előbbire Fujitsu A514. Utóbbira nincsen ötletem.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#106732) mmat3 válasza Bkrisz9 (#106724) üzenetére


mmat3
tag

Igen de ebbe a belső rész meg a képernyő külső borítása fém. A zsanér tényleg nem tűnik túl jónak.
A tesztet olvastam, de a k501-ről sem írnak jókat képernyő tekintetében, de szerintem még várok rá ha nincs egy normális 950m-es laptop 220k-ért...

(#106733) Classius válasza QwErTy42 (#106730) üzenetére


Classius
aktív tag

Mindegy, de igazabol nem muszaj hogy legyen rajta, (gondolom igy olcsobban is jovok ki) csak azert írtam mert azzal lenne használva majd.

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#106734) kall válasza World-Soft (#106710) üzenetére


kall
csendes tag

World-Soft: Dell Inspiron 5558 -nél mi a különbég ha valahol pl, így adják meg a pontos típust: INSP5558-73, máshol meg így: DELL Inspiron 15 5558 204383. Ezek most két különböző modelsorozat?Vagy kétfajta jelölésük van az 5558-asoknak?

Nem feltétlen különböző gépek. A Delleknél a magyar disztribútorok nem adnak egységes gyári cikkszámot. Az egyik cikkszám az egyik disztribútoré (pl. CHS), a másik a másiké (pl. Asbis). Vannak más disztribúciók is, de alapvetően ennek a kettőnek a saját maga által kreált cikkszáma az, amelyik megjelenik az árösszehasonlító oldalakon azonosítóként. Természetesen egyik sem közvetlenül a disztribúciótól való, hanem mind viszonteladóktól.

(#106735) kall válasza ngyjns (#106726) üzenetére


kall
csendes tag

ngyjns: Neked ezt ajánlom, sok mássalhangzós, talán nagyjános kolléga :):
K501 i3

Amellett hogy rendes kis gép, még m2sata ssd-vel is bővíthető.

(#106736) Eclips21


Eclips21
őstag

sziasztok, pár napja írtam és elvettetem a lenovot közben anyukám akinek a gép lenne panaszkodik hogy nagy a 15,6-s gép :D és most ezt néztem ki neki ASUS X455LA WX416D (link csak a pontos típus miatt van) lényegében i3 és 14col nincs más elfogadható árban számomra ( vagy nem találtam) Tudna valaki véleményt mondani róla vagy mást javasolni?

(#106737) Sordoran válasza Eclips21 (#106736) üzenetére


Sordoran
addikt

Egyáltalán nem ajánlott. Asus K401 ami új és kisebb és ajánlott is, de az drágább, szóval használt üzleti lenne ideális szerintem.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#106738) Eclips21 válasza Sordoran (#106737) üzenetére


Eclips21
őstag

Miert nem ajanlott? Van valami tipushibaja? Esetleg milyen hasznaltat lenne erdemes megmezni helyette?

(#106739) andrisms


andrisms
aktív tag

Sziasztok!
Barátnőmnek keresünk laptopot, remélem tudtok segíteni!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Bruttó 66e Ft-ig bezárólag, 27%-os ÁFÁs számlával. Vagy ha nincs számla, akkor kb 53-54e-ig.
(3) Felhasználás?
internet, skype, filmek, youtube, pdf, irodai programok(Word, Excel), könyvelőprogram(ennek fogalmam sincs a gépigényéről)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
játékra nem lesz használva
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
12,5-15,6" között, minimum HD, mindegy a felülete
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Havonta párszor lenne használva 3-4 órás utakra, nyilván használt lesz, majd kap legfeljebb új akkut.
(7) Operációs rendszer?
nem kell gyárilag telepített, win 7/8 telepíthető legyen rá
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Elsősorban HDD(mindegy hány GB-os, úgyis kukázva lesz), SSD-t majd én teszek bele. 4GB RAM környékén, optikai meghajtó jó ha van, de nem létszükség. AMD kizárt, valami Intel Core i procival legyen
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
webkamera, 2 USB, valami monitorkimenet(jó a VGA is),ezenkívül más nem igazán
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
ennyiért nyilván csak használt, valami jobbfajta üzleti, ami még elmegy gond nélkül évekig. És fontos hogy 27% ÁFÁs legyen, lehetőleg >fél év garival.

Amiket eddig kinéztem:
-DELL Latitude E6410 (Intel Core i5-580M 3.33GHz turbo, 4GB RAM, 160GB HDD, DVD-RW 14.1", 12hó gari) 65e Ft
-DELL Latitude E6220 (Intel Core i3-2330M 2.2GHz, 4GB RAM, 250GB HDD, no ODD, 12.5", 12hó gari) 55e Ft

Ha van ezeknél ajánlottabb, jobb, akkor szívesen várnám a tippeket.
Annyi hogy HP lehetőleg ne legyen, rossz emlékei vannak, hiába mondogattam hogy a konzumert nem lehet összevetni egy üzletivel, de ha lehet, hanyagoljuk, nem volt meggyőzhető :D
Köszönöm
:R

[ Szerkesztve ]

(#106740) Pocok256 válasza Dhampir (#106731) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem megy az olyan könnyen topikgazda keze is durván meg van kötve ;)

Más...
Egyik nagy gyártó sem akarja leutánozni az Ms laptopjat csak kicsit olcsóbban :B

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#106741) Khelben válasza ngyjns (#106726) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem kerülte el, de ennyiért vagy irodai munka lesz, vagy játék. Ha irodai munka, akkor HP Probook 440, 450. Ha játék, akkor Asus K501.

(#106739) andrisms : bármelyik Latitude megfelel erre. A 20-as végűek már jók, a 10-esekhez képest elég nagy előrelépést jelentenek.

(#106736) Eclips21 : azért nem ajánlott, mert vékony, kopós, kopogós műanyagokból van összerakva, nyeklik-nyaklik a ház, a kijelző botrányosan szar, a billentyűzet zörög, kényelmetlen. Soroljam még? És ez igaz az összes kategóriatársára, kivéve arra az 1-2 gépre, amiket itt ajánlgatni szoktunk. Nem véletlen, hogy 200k alatt a több ezres választékból van kb. 5 ajánlott gép.
Használtból kapsz egy Sandy-s Elitebookot, 14-est, akár 1600x900-as felbontással, veszel mellé 1,5 év garanciát, ssd-t és lesz egy jó géped. Laptopsystemen keress HP 8460p-t, Dell 6420-ast.

[ Szerkesztve ]

(#106742) World-Soft válasza kall (#106734) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi.
Tehát ha nagyon egyformának látszik két gép a sorozatból,akkor kb. vehetem ugyanannak? Tehát akkor nem olyan,hogy az egyik jó minőségű ajánlott kategória, a másik egy butítottabb (mondjuk gyengébb anyaghasználat). És hiába olcsóbb valahol az egyik,ha a minősége is más.
Amugy a HP 15 és HP pavilon 15 az tényleg két sorozat?
Mert most ezek után az is elgondolkodtató...
Illetve ha igen általánosságban mind a kettő ajánlott széria (milyen különbséggel)? (tudom mindig a végén az adott konkrét tipust kell majd megvizsgálni)
Köszi
Zoli

(#106743) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Én is segítségért jövök, ha tudnátok mondani 2-3 ajánlott (bestbuy) típust azt megköszönném.

1: beszerzés akár idén, de nem életbevágóan sos
2: ár 150k, de hallgatok rátok ha azt mondjátok viszonylag kis plusz ktg.-el sokkal jobbat kapni
3: felhasználás sima otthoni (filmezés, zenehallgatás, netezés, stb.) + nem lenne rossz, ha fotókidolgozásra (RAW) is alkalmas lenne elfogadható sebességgel.
4: játékra van xbox
5: 15,4-es méret alá nem mennék, full HD jó lenne (ha azt monjátok 1600*900 is ok nekem, akkor elhiszem), fotókidolgozáshoz asszem IPS ajánlott
6: hordozás nagyon ritkán vagy soha
7: oprendszer lesz (w7), nem baj ha DOS-al kapom
8: jó lenne 1T/8GB, de alkuképes vagyok :)
9: semmi extra nem kell, 4 USB port jó lenne, de min. 3. Ja, és díjaznám ha megbízható, tartós darab lenne.
10: újat, garisat szeretnék

xXx

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#106744) Khelben válasza xXxian (#106743) üzenetére


Khelben
nagyúr

200k-ig érdemes lenne elmenni, ott kezdődnek a normális ips paneles gépek, Fujitsu A555G és Dell 5558 fullhd változata. Az alatt csak TN van, abból is a lehető leggyengébb, még fotónézegetésre is jórészt alkalmatlan, nem hogy fotószerkesztésre.

(#106745) Eclips21 válasza Khelben (#106741) üzenetére


Eclips21
őstag

Koszi, ezek jo gepek tetszenek is csak meg magyar billeset nem talaltam xD

(#106746) Khelben válasza Eclips21 (#106745) üzenetére


Khelben
nagyúr

A laptopsystemnél felmatricázzák neked. Tudom, az csak matrica, de láttam már a munkájukat és teljesen korrekt. Ha nem világítós a billentyűzet, akkor nyugodtan kérheted matricázva.

(#106747) xXxian válasza Khelben (#106744) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszönöm a gyors választ.

Építési minőség, anyaghasználat hasonló ezeknél? GPU-nál Nvidia vagy ATI (vagy ez hit kérdése)?

X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#106748) atti1848


atti1848
senior tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A héten
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) max. 80.000 Ft.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén) Főleg tanulásra, filmnézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? alap játékok: pl. San Andreas kategoria
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15-16", a tobbi mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Bentlakásos suliban lesz használva és otthon
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) windows 8.1, 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Ram min. 4GB, HDD min.500GB, DVD RW( de nem fontos, csak jó ha van)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak új

Amit nézegettem az egy Lenovo IdeaPad 100 Intel n3540-s CPU-val, csak ebben nincs optikai meghajtó.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#106749) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok!

Segítsetek.

Ajánlatot kaptam egy HP G2 250 laptopra új,most bontottam ki, T-s 2 éves garancialevéllel.
Intel N2810,500GB,4GB RAM, DVDRW belsővel. 60k bruttó. Megéri?

(#106750) Khelben válasza xXxian (#106747) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Fujitsu valamivel strapabíróbb, cserébe rondább. Ha hordozni is akarod, akkor mindenképp azt választanám. GPU ezen a szinten igazából mindegy, a Fujitsu AMD-je kb. ugyanazt tudja, mint a Dell-ben a 920M.

(#106749) Möhe : ingyen sem kéne. Még netezéshez is kevés az a hardver, a háza meg a búcsúban lőhető műanyagjátékokkal van egy szinten.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.