Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#106551) Khelben válasza hiperxfury (#106549) üzenetére


Khelben
nagyúr

jó minőségű a burkolat

Kár, hogy ez nem szubjektív kategória :)

(#106552) Lululu


Lululu
csendes tag

Sziasztok!

Két gépre szűkítettem a választékot.

Az egyik a Hp full hd ips-sel szerelt gépe:

[link]

A masik az Asus K501Lx I5 8gb készüléke:

[link]

Amennyiben a játék nem szempont, hiszen marad a ps4, viszont az internetezés, full hd videók, fulmek futtatása, blogolás, word és excel igen, melyiket érdemes megvenni? A Hp nekem nagyon olcsónak tűnik a Full hd ips-hez képest. Van valakinek tapasztalata a Hp masinával? Anyag használat, képernyő és sebesség terén melyik legyen a végső nyertes? Mert már ma megvenném a győztest.

Előre is köszönöm a segítséget! Szép napot mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#106553) Khelben válasza Lululu (#106552) üzenetére


Khelben
nagyúr

Miért veszel dedikált vga-s gépet, ha nem használod játékra? Hogy fűtsön, feleslegesen fogyassza az akkut és esetleg meghibásodjon? Fujitsu A555G-t megkapod 200k-ért, abban is fullhd ips van és a billentyűzete sokkal jobb irodai dolgokra.

(#106554) Lululu válasza Khelben (#106553) üzenetére


Lululu
csendes tag

Megmondom őszintén volt 2007 környékén egy fuji amilo laptopom és rettenetesen rossz tapasztalataim voltak vele kapcsolatban, ezért nem gondolkodtam ebben az opcióban.

(#106555) Khelben válasza Lululu (#106554) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fujitsu-Siemens laptopod volt, ez meg Fujitsu. Teljesen más a kettő.

(#106556) Lululu válasza Khelben (#106555) üzenetére


Lululu
csendes tag

Igen, az még fuji siemens volt. Borzalmas zsanérok, fröccsöntött műanyag, gyatra kijelző, rossz driverek, ennyi maradt meg emlékként. Akkor ez a fujitsu már nem küzd ezekkel a betegségekkel?

(#106557) Khelben válasza Lululu (#106556) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kategóriájában az egyik legjobb minőség a piacon és megbízható garancia jár hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#106558) simo9555


simo9555
tag

Sziasztok!

Kellene egy jó használt üzleti gép ami főként irodai programokra lenne használva, és bírja a hurcolást.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A héten
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
50e forint körül, maximum 80-ig
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
irodai programok, word, excel
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem használnám
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Ami belefér az árba, mérete min 14 max 15,6
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Munkahelyem és az otthonom között napi rendszerességgel. Utazás közbe nem lenne használva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Lehetőleg Win 7, de lehet 8.1 10 is
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Officenak sok hely nem kell, min 160 gb legyen, 2gb ram (jobb ha 4)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) viszonylag könnyű legyen a gép, bírja a gépelést, garancia sem árt ha van
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Én ebből a keretből mindenképp használt üzletire gondoltam

(#106559) Khelben válasza simo9555 (#106558) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én mindenképp elmennék a helyedben 70-80k környékére, mert elég nagy a minőségi és a teljesítménybeli ugrás az 50k-s gépekhez képest (+2 generáció). HP Elitebook 8460p pl. lehet egy opció, vagy Dell Latitude E6420.

(#106560) simo9555 válasza Khelben (#106559) üzenetére


simo9555
tag

Ha módosítjuk az árat max 100-ra, akkor melyik típusok férnek még bele a keretbe?
Az a HP tetszetős különben, de ha esetleg 100-ig van jobb ajánlat, akkor még az is belefér.

(#106561) adika4444 válasza simo9555 (#106560) üzenetére


adika4444
addikt

ebbe az árba pont belefér egy 8470P azthiszem még akciós. Az már egy jó féle gép, nekem 2570P van ua mint a 8470P csak kisebb, és nagyon elégedett vagyok vele. Egyébként Laptopsystem-ről vedd a gépet, nagyon jó bolt! Ha már nem akciós akkor 8460P is jó lehet. Ja bocs h nem nézem meg még akciós-e csak így ajánlgatok, de a netem olyan használhatatlanul lassú most hogy a pH!-ra alig jutok vele el...

üdv, adika4444

(#106562) Pocok256 válasza hiperxfury (#106549) üzenetére


Pocok256
veterán

Én rövidebben is tudnám jellemezni az általad említett gépet: ipari hulladék.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#106563) japunk


japunk
aktív tag

Sziasztok! Segítséget kérnék:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A hónapban.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100.000 Ft, nagyon max 120.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
Internetezés, töltögetés, adatmozgatás.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Max Heroes 3. :)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Legyen HD, ennyi a lényeg.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Amikor hazajárok, akkor lenne hordozva, kb havonta 1x.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Jó lenne egy eredeti Win 7, de nem kötelező.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Szükségem van HDD-re (legalább 500GB) az adattárolásra és egy 120 GB-os SSD-re a rendszernek.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Semmi extra. Bár az jó lenne, ha világítós billel jönne.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Jöhet használt is. :)

Nézegettem a Hardveraprót is, de fingom sincs, mi lenne jó. Köszi a segítséget előre is! :)

The owls are not what they seem.

(#106564) Chaser válasza japunk (#106563) üzenetére


Chaser
titán

Használtan ThinkPad T510/T520. HP EliteBook 8540/60/70. Dell Latitude E6520/30. Mind vállalható és mind elég amire neked kell. Leginkább HD+ kijelzővel érdemes őket venni. Legtöbbhöz van jogtiszta w7 is, forgalmazótól függ. Aprón is találhatsz jó ajánlatokat, vagy laptopsystem.hu
Világítós billzet fentebbiekből csak a dellekkben van, többieknél billzet megvilágító pilács van. 8540-es hp-nál jó, utód modelleknél már semmit nem ér. 510/520-nál is jó.
14-es vonalon: T420/E6420/8460/70p

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106565) simo9555 válasza adika4444 (#106561) üzenetére


simo9555
tag

Ez lesz a befutó jelenleg. Ebben már legalább van SSD is, i7-es procival. [link]
A 8470P pedig most 109e, ami már nem fér bele.

(#106566) japunk válasza Chaser (#106564) üzenetére


japunk
aktív tag

Köszönöm a válaszodat! Ezek közül a Lenovot néztem, abból is a T430-ast, valamint egyik ismerősömnek is ilyen van, marhára tetszik ez a kicsit "bumszli" alkat. :)

The owls are not what they seem.

(#106567) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni laptop ügyben.
Informatikus vagyok, de én a PC vonalon vagyok inkább otthon.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Vagy most karácsonyra, vagy ha érdemes lehet várni az ünnepek utánra, akkor még az is belefér. (nem tudom a laptop ára mit szokott csinálni az ünnepi roham után)

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100.000-140.000Ft

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
internet, irodai alkalmazások, Photoshop, videó, főként netes (időnként 3D-s) játékok, video szerver a TV-hez, stb.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
főként netes (időnként 3D-s) játékok

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
normál 15.6’’ min. 1366 x 768 (de a FHD is preferált), legyen nagy a betekintési szöveg, mert van, hogy többen néznénk, így gondolom IPS

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Legtöbbet otthon hálózatról működne, de természetesen lenne telepről is használva időnként.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
legyen Win 7 és Win 10 kompatibilis, de ezt tudok feltenni rá, nem kell gyárilag lenni rajta.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
min.500GB és HDD (szerintem SSD nincs ebben a szegmensben), Memória min 4GB. (a mostani 2GB-os, és az egyfolytában SWAP viszi el az erőforrás lehetőségek 90%-át), nem árt ha van benne egy DVD író, vagy legvégső sorban tehető bele, de inkább az lenne a jó ha gyárilag van benne.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Legyen HDMI, legyen USB3, összesen jó lenne min. 3 USB (, mert ha szinte folyton van egy egér rajta, akkor könnyen lehet karcsú az egy szabad USB), de ha nagyon kell lehet lehet kompromisszumot kötni a min. 2 USB-val is.
Ha van webkamera az nem baj, de nem hiszem hogy sokat lenne használva. Párom most az újlenyomat olvasót nagyon mondja, de ezt sajnos kevés jó konfigon látom (de ha van, az erős plusz pont)
Legyen alapban is megfelelő hangereje, ne kelljen mindenért valami erősítőre kötni.
Véletlen van dedikált videokártya, akkor az nem kizáró ok, bár a kisebbek nem tudom laptopoknál mennyit jelentenek az integrálthoz képest.
Ne potyogjon szét, és törjön el. A mostani Fujitsu Siemens li2727-vel az a baj, hogy a kijelző nél a zsanéroknál reped már, a csavarokat 2-3 hente újrahúzom, mert egyszerűen kicsavarodnak, és mindig le akar jönni a kijelző.
Lehessen a mezei felalgatót is beledugni, és ne legyen válogatós (előny ha nem elől kell bedugni, mert ahhoz meg kell kicsit emelni a gépet). A mostani nem minden fülest vesz be. Érzékeny a dugasz kivitelezésre. Fél milliméterrel máshogy van öntve, már nem szól mind a kettő, vagy torzan. Volt amint ezért dugóztam át.
Tudja mindazt amit normál működés mellett elvárható lenne a specifikáció szerint. A Li2727 Celeron procija ki lett cserélve egy Intel® Core™2 Duo Processor T7500 –ra. Az ugyan ilyen Compaq gép szépen viszi, de a Fujitsu rendszeresen vészleállítást csinál, mert szerintem túlmelegedik. Nem azért, mert annyival rosszabb a hűtése (bár érezhető a különbség), hanem mert a ventilátor vezérlője sz*r. A Celeronnál tuti nem is okozna ez gondot, de a gép nem akkor pörgeti fel amikor melegszik, hanem random mikor kedve van. Érezni és méri is lehet, hogy már nagyon melegszik, és egyszerűen épp hogy csak meg nem állítja a ventilátorát. Máskor meg mikor semmit nem csinál a gép, és nem is meleg, akkor meg képes 4-5 percre felpörgeti a ventilátorokat. Tehát jó lenne ha az új gép azt csinálná ami elvárható (pl. ha szabályozza a ventilátort, akkor azt ne egy random generátor alapján tegye).

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Inkább új gépben gondolkodunk, tehát az lenne a preferált, és hosszú távra.

Nézett gépek:
Pár éve mikor szóba jött a dolog, akkor itt már szétnéztem, és akkor nekem a Lenovo az ami olyannak tűnt, hogy nekem való.
Nem tudom azóta változott –e a gyártó megítélése.
Elsősorban I sorozatú procis Lenovo-kat néztem eddig (az N-eseket gyengének tartom). Nem tudom, az I3 erősebb elegendő –e (pl. 5005U), vagy mennyire van előnye egy már I5-ösnek, ami mint a PC sorozatban változó frekvenciása.

Segítségeteket előre is köszönöm.
Zoli

(#106568) Khelben válasza World-Soft (#106567) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyszerű a megoldás, mert win7 kompatibilis gép egy darab van ennyiért, a Fujitsu A514. Fullhd meg IPS nincs ennyiért, ahogy normális dedikált videokártya sem. A Lenovo alsó kategóriás gépei pedig nem ütik meg az ajánláshoz szükséges minőségi követelményeket.

(#106569) Chaser válasza Khelben (#106568) üzenetére


Chaser
titán

Az 5558-as dell is az nem?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106570) World-Soft válasza Khelben (#106568) üzenetére


World-Soft
senior tag

Az gáz kicsit.
Azt hittem ebben a szegmensben azok is jó minőségűek, mert direkt azokat néztem.
A Lenovonál melyik az a szint amikor már minőségben is megüti a szintet?
Mert ott láttam akár dedikált vadkártyásat is.

Ami biztos, hogy Fujitsu többet nem jön be a házba. Sajnos azzal, hogy 2 éve hetente kell szerelnem, hogy egybe maradjon, ezért ez a márka lehet hogy már jobb, de sajnos nálam leszerepelt.

És mit jelenet a Win7 kompatibilitás?
Az, hogy a többség ez alatt van? Vagy, hogy már win7-ra nincs alapban támogatás csak felfelé.
Mert esetleg a Win7-ból lehet engedni?
A full HD is elengedhető.
IPS árkülönbséget nem ismerem. Most az biztos, hogy nem olyan van a mostaniban.
De ha megint ezen múlik...

Illetve más gyártó is szóba jöhet?

[ Szerkesztve ]

(#106571) Chaser válasza World-Soft (#106570) üzenetére


Chaser
titán

Lenovo garanciája legrosszabb, innentől még ha lenne is jó gépük kerülendő lenne, de nincs. Ilyen árszegmensben pláne.
Ami neked van, fu-si ha nem tévedek nagyot. A Fuji már egészen más történet siemens nélkül. És általánosítást egy informatikus nem engedhet meg magának...:) Mindig adott típust nézünk, nem gyártót. Mindnek van rossz gépe. Pont a Fuji az aminek már nincs, kevés modelljük van de az mind vállalható.
W7 kompatibilitás annyit tesz, hogy nincs ilyen-olyan w7 driver adott gépre, hiába megy fel a w7, attól még használni nem fogod tudni vagy anomáliák lesznek.
IPS 15,6-ban csak FHD verziós van, tehát együtt járnak. Legolcsóbb FHD IPS gép egy hp pavilion 160-tól, az alatt nincs ilyen gép.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106572) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A héten szeretném megvenni
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200 000 Ft kb
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
Leginkább játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem hajhászom a maxot de ne szaggasson mondjuk egy Call of Duty vagy GTA5
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 vagy attól nagyobb képernyő méret, szeretném ha IPS lenne de nem szigorú elvárás az mind1 hogy matt e vagy fényes.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minden hétvégén
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
WIN 10- el használnám
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Természetesen az SSD jobb, de ha később lehet bővíteni az is megfelel
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.
Előre is köszönöm a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#106573) Chaser válasza pengegyerek (#106572) üzenetére


Chaser
titán

Kevés lesz a keret ehhez. 250-től felfelé van olyan gép aminél már rá lehet fogni, hogy értelmesebb beállítások mellett elpöcörög egy gta5.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106574) pengegyerek válasza Chaser (#106573) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Felbontás lehet kisebb is meg medium minimum beállításokon futna. Ahogy nézegettem egy GTX950M megbirkózna vele.

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#106575) Chaser válasza pengegyerek (#106574) üzenetére


Chaser
titán

Asus k501 van legolcsóbban ami épp elég lehet, 200 körül 950-nel. M2 SSD mehet majd bele. Ramra viszont figyelj, házilag nem bővíthető, annyival vedd amennyivel szeretnéd használni. Ilyesmikre ez már sokkal jobb lenne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106576) World-Soft válasza Chaser (#106571) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi.
Én a desktop-nál is szívesebben rakom össze a gépeket mint hogy készet vegyek.
Sajna ez laptop esetén nem lehetséges.

Ritkán általánosítok, de sajnos amikor évek óta pár hetente össze kell rakni a gépet, hogy egybe maradjon, és a hülye anomáli ennek a gépnek, akkor van, hogy egy idő után kezd elszakadni a cérna. De legalábbis nem a következő gépet akarja az ember szintén ugyanonnan venni.
De oké vettem az érveidet, hogy a két cég már szét ment, ezért szétnézek ott is.

A Win7-ről le tudok mondani, bár a 8-ast nem szeretem, és azzal nem is ismertetném meg a családot. Én már 10-est használok, de az meg szerintem nincs még mindig kész. Mint fejlesztő sokat szívok még vele (de talán hétköznapi használatnál ez már nem látszik.)
De igazából a Win7-ről és az IPS-ről is le tudok akkor mondani.

Sajnos akkor Lenovo ügyben tévedtem, mert ennyi idő után sok minden változott.
Mikor egy Aldi-s gépet néztem, akkor azt kaptam, hogy Lenovo, mert az jó minőségében és anyagában is tartós, jó supporttal.
Mielőtt felnéztem ide újra, mindenhol csak a Lenovo-kat néztem a boltokban. :(
Így alapban találtam is elfogadhatót tudásra és árban is.
LENOVO 100 15" 80QQ0048HV
LENOVO 100 15" 80QQ004DHV
LENOVO 100 15" 80QQ004EHV
LENOVO Z51-70 80K600G2HV

Esetleg általánosságban milyen márka most még az ajánlatos (azon kívül, hogy meg kell nézni a konkérté terméket is.)

(#106577) Chaser válasza World-Soft (#106576) üzenetére


Chaser
titán

Akkor még egyszer: Neked Fu-si géped van, nem Fujitsu. Lenovot ne. Fuji A514, Dell 5558.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106578) Sordoran válasza World-Soft (#106576) üzenetére


Sordoran
addikt

Ahogy itt mindenki mondja: Nincs ajánlott márka, csak ajánlott gép.
De ha nagyon sarkítjuk, akkor a Dell a 3 év gari és jó szerviz miatt, a Fujitsu kevés modellel, de azok vállalhatóak, illetve a HP is többnyire. A Lenovo a szerviz miatt kiesik, meg a minőség, illetve Acer gépeket se nagyon látok itt ajánlva. Asus-nál X széria kerülendő.
De minden esetben konkrét típust külön meg kell nézni, annyi hogy az említett márkák termékeihez már tudsz viszonyulni vajon ajánlott lehet-e, vagy sem.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#106579) World-Soft válasza Sordoran (#106578) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi.
Most nem mindenhol szétnézve csak egy helyen az árkorlátot nézve, illetve a felsorolt márkákat, és kihagyva az Asus X sorozatát 3 dolog fér bele (és kisebb szín és egyéb variánsai):
[HP Pavilion 15-ab201nh]
[DELL Inspiron 15 5558 204369]
[DELL Inspiron 15 5558 204383]

min. I3 teljesítve, meghajtó van, 3 USB amiből legalább egy USB3 az is meg van, HDMI van, min 500GB meg van, egyikben egy NVIDIA GeForce 920M is van

Akkor ezekről tudtok mondani valamit?
Az ajánlott Fuji és DELL már átlépi a 160-170-es árával a felső plafont.

Előre is köszi.

(#106581) Grózi


Grózi
veterán

A Dell Inspiron 5749-s szériáról milyen tapasztalatok vannak?A konkrét gép:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#106582) Sordoran válasza World-Soft (#106579) üzenetére


Sordoran
addikt

Dell 5558 inkább, amennyiben kell a "jobb" VGA akár azzal, de túl sokra ne számíts attól, nem olyan erős az, ha csak netezni, alap dolgokra kell anélkül jobb, kevesebb dolog romolhat el. (bár én személy szerint ilyen árkülönbséggel azzal venném, ki tudja mikor lenne rá szükség)

hiperxfury: Hát használd egészséggel, azért ha eszedbe van, fél év múlva visszanézhetnél és elmesélhetnéd tapasztalataidat róla. :U
Erről a telefonok custom ROM-ja jut eszembe: Felrakják, 1 óra alapján dicsérik milyen gyors, mintha új készülékük lenne, csak úgy hasít a gép. Aztán 1 hét múlva, mikor már belakják, kitapasztalták csak panaszkodás, és visszatérnek régire.
Persze mindig vannak kivételek, főleg ha nincs összehasonlítási alap, a zavaró dolgokat természetes dolognak veszik.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#106587) silvergod


silvergod
őstag

Sziasztok
ezek közül melyik lenne a legjobb választás,csak netezésre,vagy igazából vehető mindegyik?

HP Probook 6560b 15" i5 2410M
HP Probook 6460b 14" i5 2520m
Dell E6420 14" i5 2520M
Dell E6410 14" i5 520M
Dell E5410 14" i5 560M

A Dell E5410 - E6410 a legolcsóbb a sorból.
A processzorokat nem ismerem ezért is kérdezném melyik a legjobb választás,van-e valamelyik modellnek valami gyári betegsége,amire oda kell figyelni?
köszi.

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#106588) World-Soft válasza Sordoran (#106582) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi.

Még a HP-nál máshol néztem hasonlót:
kicsit olcsóbb, de a proci elősebb: pl. [HP Pavilion 15-P252NH]
Maga a Pavilion 15-ön belül mennyire lehet még pluszban szórás (esetleg hibás sorozat)?

És igen nálam is a 3 év az a Dell javára dob egyet, és a videokártya is ennyi + árért.

A Dell és a HP-nak tudni pl. ki a szervizhálózata?

Köszi.
Zoli

(#106592) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Uraim! Maradjunk a topic témájánál az offot és a személyeskedést, veszekedést el se kezdjük. Aki pedig pihenni szeretne az nálam jelentkezzen.

(#106593) kirkri válasza World-Soft (#106588) üzenetére


kirkri
addikt

Ugyanott szervizelik mindkettőt, egy pesti multinál.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#106594) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

Új notebookot vennék, teljesen vegyes felhasználásra, esetleg egy kis játékra.

150 ezer forintot szánnék rá, tudom, hogy ebből nem lehet csodákat tenni, de mit javasolnátok?

(#106595) Sordoran válasza Zlcsi (#106594) üzenetére


Sordoran
addikt

Én összefoglaló kitöltését javaslom. A kis játék meg rendkívül tág fogalom: lehet egy FB-s flash játék, vagy több éves címek nosztalgiából, vagy néha kis COD Black ops 3 fullHD-n ultra grafikán just for fun.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#106596) Chaser válasza World-Soft (#106588) üzenetére


Chaser
titán

A514 HDD-vel már 120-ért van. +8k gyári +1év garkiterjesztés a 2 mellé. 5558 920m vga-val 130-tól kb. Pavilionból csak az IPS FHD verzió éri meg.

szerk: kirkri Dellnek és HP-nak is több belföldi hivatalos szervize van. Fujinak is.

silvergod 5410/6410-et kihagynám.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106597) Osynho


Osynho
addikt

Hello!

2 noti közül kellene választanom: Dell 6420 és HP 8460p. Nagyjából ugyanaz a hardver (Core i5-2520M, 4gb ram, 1366x768 kijelző). Rákerestem itt, többen panaszkodtak a Dell touchpadjára, valamint egy tesztben olvastam, hogy elég hangos a hűtése. Kinézetre jobban bejön a Dell, szeretem a sötét színű notikat, de a HP is szép, letisztult, minőségi design. Mik a tapasztalatok?

(#106598) Chaser válasza Osynho (#106597) üzenetére


Chaser
titán

Mindkettő korrekt és egyik sem tökéletes, csak közelít. Dellbe pl tudsz világítós billzetet is rakni. Hp-nál viszont ütős az alu fedlap és palmrest és ha lehet még jobban egyben van mint a dell. Padban is biztos nagyon jó. Dellt ilyen szempontból nem tudom. Mondjuk HD panellel egyiket se venném, elég ocsmány mind.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106599) World-Soft válasza Chaser (#106596) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi.
Tudsz mondani ilyen helyet?
A514 -ből 4005U-t találtam és az 120.
A többi i3-5005U meg Core i3-5020U.

"Pavilionból csak az IPS FHD verzió éri meg"
Ezt ki tudnád fejteni?

"Dellnek és HP-nak is több belföldi hivatalos szervize van"
Az a lényeg, hogy legyen idehaza, és ha lehet ne a TMX legyen... :)

(#106600) lufiember


lufiember
csendes tag

Sziasztok!

Anyukámnak szeretnék venni egy notebookot karácsonyra, átlagos (internetezés) felhasználásra. Remélem tudtok segíteni, előre is köszönöm. :) :R

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Még karácsony előtt, karácsonyra.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
120.000Ft.
(3) Felhasználás?
Internet, e-mail, filmnézés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játékra használva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 coll, lehető legnagyobb felbontással ami még belefér az árba. (Lehet matt, ha van ennyiér.)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Csak otthon.
(7) Operációs rendszer?
Win7/10 vagy anélkül.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD vagy SSD mindegy, legalább 4gb ram legyen benne, optikai meghajtó legyen benne.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Árhoz képest lehető legjobb összeszerelési minőség, anyag használat.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.