Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#106101) Joker88


Joker88
őstag

Erről a gépről tudtok nekem valamit mondani?
Ajánlanátok hétköznapi dolgokra ? Youtube, net..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#106102) Khelben válasza Joker88 (#106101) üzenetére


Khelben
nagyúr

Sikítva kerüld el.

(#106103) mzsombor válasza szabonagyur (#106092) üzenetére


mzsombor
tag

Ha ajánlotok egy típust (pl Dell 5558), akkor az ajánlás az összes alváltozatra vonatkozik?

Most a Dell 5558 i5-ös, kb 165e Ft-os változata és a Pavilion FullHD IPS core i3 és AMD-s változata között vacilálok. Árban nagyjából ugyanott vannak, de nem tudom, mekkora a különgség az AMD és az Intel platform között manapság.

Előre is köszönöm a segítségetek!

(#106104) P4pir


P4pir
csendes újonc

Most kérdeztem rá az Asus k501ux megjelenésére, azt írták, hogy várhatóan csak januárban jelenik meg.

(#106105) tozo86


tozo86
tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm szeretne laptopot vásárolni főként internetezésre, film nézésre. Használt is jó neki, és ahogy néztem ebben az ár kategóriában inkább azt éri meg venni. Mit javasolnátok?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 100 000 Ft, de jobb lenne olcsóbban
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
Irodai programok, internet, film.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,4", esetleg 14".
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Elsősorban otthon használná, de jó lenne ha 2-3 órát bírná az akku.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows támogatás.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD, 4GB RAM, lehetőleg optikai meghajtóval.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#106106) coco2 válasza Joker88 (#106101) üzenetére


coco2
őstag

Ha már i3 cpu alá is leadod, 30-assal olcsóbban is kapsz kb azonos teljesítményű laptopot, pld:
[link]

Függetlenül a termékek minőségétől (amire itt a helyi kemény mag azonnal fújjol), ha csak meg akarsz néha nézni pár youtube videót, meg skypeolni neten ismerősökkel, azokra bőven jó lesz. A legtöbb karácsonyra vásárolt laptop egyébként is a szekrény aljában szokott kikötni 1-2 hónappal később. Felesleges arra másfélszer annyi pénzt adni ki.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#106107) daddy9


daddy9
tag

Sziasztok!

Keresnék egy ilyen gépet kollégámnak:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hét
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 130.00 Ft nettó (max 150.000 Ft nettó)
(3) Felhasználás? Munkára: irodai programok, tervező programok AutoCAD (3D is!) Szabadidőben néha lenne játékra használva, de nem ez az elsődleges szempont!
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Új játékok kipróbálás szinten null grafikán. (De elsősorban munkára lenne!)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6", felbontás minél több annál jobb (1366×768 minimum)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hordozva heti 2-3 alkalommal lesz, utazás közben ritkán lesz használatban.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem szükséges!
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? HDD 500GB minimum. SSD jó ha van, de nem feltétel. Memória minimum 4 GB, de jó ha van benne 8GB!
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Videókártya lehetőleg nVidia újabb generációból jó az alapabb, 700-asból jó a jobb! (ASUS szimpatizáns a kolléga)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új gép kellene elsősorban, használt sem kizárt, de mindenképp ÁFÁ-s számla szükséges (lásd keret) és valamennyi garancia kellene használt esetében is!

Gyors nézelődés után szimpatikus volt az ASUS X554 (X554LJ-XO220D), de kíváncsiak volnánk a véleményekre!

(#106108) coco2 válasza tozo86 (#106105) üzenetére


coco2
őstag

Link neked is ugyan az: [link] Ha tényleg nem kell semmi komfortosabb dolgokhoz, az a noti kb a lgolcsóbb az egész piacon, ami egyáltalán 4 giga rammal van szerelve.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#106109) tau_ba válasza szabonagyur (#106092) üzenetére


tau_ba
tag

A Dell Vostro 3558 milyen az 5558 v. 3542-hoz kepest?

(#106110) Khelben válasza coco2 (#106108) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem hagyd abba. Olyan gépet ajánlasz, ami kifejezetten kerülendő, mert rossz a minősége minden alkatrészének és a garanciája is megbízhatatlan. A teljesítménye ráadásul a legegyszerűbb funkciókhoz is kevés néha.

Függetlenül a termékek minőségétől : ilyen nincs. Aki ide eljön és tanácsot kér, azt érdekli a minőség is, nem csak a hardver. Legalábbis felhívjuk rá a figyelmét, hogy arra is figyelni kell. És amihez a topic a nevét adja, annál biztos lehet az illető, hogy a gép minden paramétere rendben van ahhoz, hogy ajánlható legyen. Ha nem ilyen gépeket akarsz ajánlgatni, tedd meg privátban, de ne szennyezzük vele a topicot és ne rontsuk a megbízhatóságát.

[ Szerkesztve ]

(#106111) tozo86 válasza tozo86 (#106105) üzenetére


tozo86
tag

Ezeket találtam:

http://www.computerimperium.hu/images/Lenovo_ThinkPad_T410.jpg

Lenovo Thinkpad L420

Vélemény? Boltok megbízhatóak?

:R

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#106112) Dhampir válasza tozo86 (#106111) üzenetére


Dhampir
félisten

A Laptopsystem biztosan.

(#106113) Khelben válasza tozo86 (#106111) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én inkább HP 8460p-t, Dell E6420-at vagy Lenovo T420-at néznék a helyedben. Az L sorozat jó eséllyel valami butított Thinkpad, de majd jön TP szakértő és megmondja. A laptopsystem megbízható, a másik boltot nem ismerem.

(#106114) MPM


MPM
tag

Sziasztok! Én is szeretnék segítséget kérni!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
január-február környékén

(2) A gépre szánt összeg forintban?
~150-175e forint

(3) Felhasználás?
böngészés, filmnézés (full HD-ban) (+CAD ill. alap irodai programok ritkán)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
csak régi játékokkal játszanék ritkán (4-5 évesnél régebbiekkel), felbontás, részletesség: lényegtelen

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6" vagy nagyobb, 1080p, inkább matt, inkább IPS

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
legfeljebb heti két hosszabb úton hordoznám és használnám (vonaton, de lehet ott se, nem fontos a nagy akku)

(7) Operációs rendszer?
lényegtelen

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD: 1TB jó lenne, de lehet 500 GB is, RAM: 8 GB (elég a 4 is, ha bővíthető), optikai meghajtó: lényegtelen

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
HDMI, billentyűzet: magyar és legyen numerikus rész is, USB3.0

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
csak új

Sosem volt még laptomom, és egyáltalán nem vagyok képben a márkákkal, és azok megbízhatóságával, amit így kinéztem magamnak elsőre azok az alábbi Lenovo laptopok lennének:

1
2

(#106115) Chaser válasza mzsombor (#106103) üzenetére


Chaser
titán

Nem. 5558-ból az olcsóbb verziók érik meg és a FHD IPS 180-200 körül. A köztes és afölötti verzióknak nem sok értelme van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106116) mzsombor válasza Chaser (#106115) üzenetére


mzsombor
tag

Köszi, akkor viszont valószínűleg a FHD IPS Pavilion 15 lesz 160-ért.

Köszönöm a segítségetek!

(#106117) Dhampir válasza mzsombor (#106116) üzenetére


Dhampir
félisten

Annyiban a Pavilion is ugyanaz lesz, mint a Dell Inspiron, hogy "Fast Ethernet" van benne Gigabites hálózati kártya helyett, de ez a kis apróság a netes böngészést nem fogja befolyásolni. :D

(#106118) kormi0312


kormi0312
senior tag

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy ASUS K501LX szériás laptopok között mindegyiknek van M.2 foglalata vagy csak egy részüknek? Hivatalos honlapon nem találtam rá utalást, viszont amelyiket SSD-vel árulnak gyárilag, azokban az M.2-es foglalatban van.
Szóval amit HDD-vel árulnak, annak is megvan az M.2 foglalata üresen? :)

köszi előre is!

(#106119) mzsombor válasza Dhampir (#106117) üzenetére


mzsombor
tag

Tudom, ezzel a használója szerintem együtt fog tudni élni 8/2-es adsl mellett... :(

(#106120) robaGB10 válasza Khelben (#105784) üzenetére


robaGB10
tag

Dell 5758-at ajánlottad nekem, de az 5749-es is egy jó széria? mert találtam egész jo árban az alábbi paraméterekkel:

Core i5 5200U (2200)
1000 GB
8192 (DDR3) MB
17,3" HD+ LED fényes
2048 MB NVIDIA GF 820M

(#106121) Chebbie


Chebbie
tag

Sziasztok!
Őszintén szólva nem bízom benne, hogy ennyiért találni újonnan minden elvárásomnak megfelelő gépet, de gondoltam teszek egy próbát. Ha nincs ilyen gép, akkor marad egy új asztali összerakása.

(1) Jövőhét folyamán.
(2) 230.000 Ft.
(3) Játék.
(4) FullHD felbontásban, külső monitoron.
(5) 15", FullHD felbontás, az, hogy matt-e vagy fényes az mindegy.
(6) Napi szinten lesz hordozva.
(7) Nem szükséges.
(8) A tárhely mindegy, saját HDD-t raknék bele, SSD-nek mindenképp legyen helye, legalább 8GB RAM, optikai meghajtó nem szükéseg.
(9) HDMI mindenképp legyen.
(10) Csak új gép.

(#106122) Retroger


Retroger
csendes tag

Sziasztok!
Egy HP Pavilion g7-2250sh-t szeretnék lecserélni, mert rühellem.

(1) 1 hónapon belül, Karácsonyi, vagy újévi akcióban,
(2) 150000Ft körül
(3) Irodai használat (5-10 erőforrás igényesebb chrome ablak+thunderbird)
(4) Játék nem érdekes
(5) 17,3"-es, minimum: 1600 x 900, matt, IPS?
(6) Havonta egyszer számít a hordozhatóság
(7) Win7 eddig jó volt, de érdekel linux is.
(8) SSD párti vagyok, 200GB már elég, min 4 GB RAM, optikai meghajtó kell
(9) VGA vagy/és HDMI második monitorhoz, határozottan stabil működés és ha lehet ne HP-t
(10) Használt is lehet de csak számlával és garanciával.

Köszi

(#106123) octolith


octolith
tag

Sziasztok! Egy ismerősöm keresne notebook/tablet hibridet vagy valami könnyebb notebookot az alábbi paraméterekkel, segítsetek ebben kérlek. Ő töltötte ki, én írtam hozzá néhol.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Karácsony előtt, lehetőleg nem az utolsó utáni pillanatban

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100e és 200e között

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
iroda szoftver, fotószerkesztés, videóvágás

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
játékra valszeg nem lenne használva

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
most 12"-os van, ez úgy pont jó, pluszba-minuszba lehet kicsit, a többihez sajna nem nagyon értek, de talán inkább matt

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
sokat, suliba, könyvtárba, vonaton, úgyhogy aksi nem utolsó szempont, illetve, hogy könnyű legyen

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
windowshoz hozzá vagyok szokva, úgyhogy szerintem az Szerk: szerintem egy normális Windows 10 támogatás jó lenne, de nem kell előre telepítve, ezt megoldom neki én.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
nagy tárhely szerintem nem kell, túl sok mindent nem tartok rajta

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, jobb webcam...

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új gép, használttal nem nagyon próbálkoztam még, kicsit tartok azért tőle (bár tudom, hogy van már erre is garancia)

(#106124) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
A hozzá értő véleményeteket szeretném kérni!
Erről a Toshiba notebook-ról.
Leginkább mi szól ellene?
Nagyon szépen megköszönném!
:R Köszönöm :R

(#106125) Chaser válasza Retroger (#106122) üzenetére


Chaser
titán

Nem lesz ilyen gép, csak TN panellel, SSD éppen beleférhet. De ennyiért atomerőmű nem lesz. Delleket nézegesd. SSD-t külön kell megvenni, ha lenne is gyárilag sokkal drágább lenne mint külön vásárolva. Akció/nem akció nem sokat jelent, ténylegesen ár alatt nem olyan sűrűn vannak gépek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106126) Khelben válasza #63761920 (#106124) üzenetére


Khelben
nagyúr

Összefoglaló...

(#106121) Chebbie : maradj az asztalinál.

(#106123) octolith : 400k-ért talán lenne ilyen gép. 200-ért kapsz fullhd ips-t (Fujitsu A555G vagy Dell 5558 fullhd változata), de azzal a cpu-val nem fogsz videót vágni...

[ Szerkesztve ]

(#106127) Chaser válasza octolith (#106123) üzenetére


Chaser
titán

12-es videovágásra nem nagyon:) Ebben csak használtakat tudtok nézni, de abból vannak nagyon jók. Keresni kell újszerűt, lesz.
x220, talán még x230, bár utóbbit én nem venném. 2560p/2570p, utóbbira még lehet bőven 1-1,5 év gyári gar is. Dellből E6220/6230.
Egy nagy SSD-t bele meg legalább 8GB ramot és hadd szóljon. Viszont mind melegedni fog mint a bűn, 12-es méret az ilyen erősebb cpu-val. És játékra biztos nem lesz használva, ezekben csak intel igp van ami koca játékra jó.
Újban semmi értelmeset nem kapsz 200-ért ekkorában. 200 felett kicsivel vmelyik 13-as asus, FHD IPS-sel, de abban gyenge cpu van. Vagy 13-as probookok vannak 150 felett, nincs értelme 2570p-vel szemben...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106128) #63761920 válasza Khelben (#106126) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
Nem szeretném erőltetni, de csak ez érdekelne.

(#106129) Chaser válasza #63761920 (#106128) üzenetére


Chaser
titán

Akkor meg kell venni...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106130) Khelben válasza #63761920 (#106128) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor hajrá, vedd meg. Itt senki nem fogja ajánlani. Az anyaghasználata borzalmas, ráadásul a tudásához képest durván túl van árazva. 1366-os kijelző 230k-ért? Meg M260-as vga? Vicc. De ha valakinek pont ez a gép kell, akkor nincs mit tenni. Nézd meg ezt, 45ezerrel olcsóbb, fullhd, normális ház, másfélszer erősebb vga. Windowst meg veszel hozzá 10ezerért.

(#106131) Szevaszam


Szevaszam
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek a lentiekben, előre is köszönöm!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2016 márciusig bezárólag
(2) A gépre szánt összeg forintban?
kb. 200.000 Ft
(3) Felhasználás?
alap iroda, saját készítésű, családi FHD videók összevágása, FHD filmek nézése
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Football Manager széria
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6-os, ha lehet matt, de nem fontos
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Havi 2 alkalommal
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Teljesen mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
4-8GB RAM, HDD vagy SSD mindegy
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

(#106132) Klemice válasza Khelben (#106130) üzenetére


Klemice
senior tag

Ennek az asusnak csak TN a panelja ugye? Meg úgy általában a k501 szériának.

(#106133) Chaser válasza Klemice (#106132) üzenetére


Chaser
titán

Igen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106134) panses


panses
aktív tag

Sziasztok!
PC-met cserélném laptopra. Az okokat nem részletezném, de nyilván visszalépés lesz ezen az árszinten (180-190K)

Játékra is használnám néha (fps-ek), ezért kérdem: a következő párosításokból melyik az erősebb?

i5-4200H+GTX950
i5-5200U+GT940
i5-5200U+R9-375X

Ti melyiket vennétek?

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#106135) antocian


antocian
csendes tag

Na, végre ma tapogattam is.. pont egymás mellett láttam a K501-et és az UX305-öt..
UX IPS paneles, pici, rajra wintiz, SSD-s, K501 nyilván nem az.. - de az se az extra nehezek közé tartozik.
Van valakinek tapasztalata ismeretségi körben, hogy tanárnéninek melyik lenne jobb? Elsőre az UX-es, hogy kivetítsen, digitális táblázzon, stb..meg hogy napi szinten ki/be pakolja..
A nagyobb előnye meg lenne az, hogy a 11 éves kölök is használhatná esténként - ha akarja és hozzáfér "jáccani".. bár facebookra jó az ux305 is..
Véleményeket, esetleg tapasztalatokat várnék (szívem szerint mindkettőt megvenném, csak hát azok a piszkos...:)). Vagy játékra fejlesszem az asztalit egy VGA-val talán..:) - a tanárnéni meg hordozza azt ami pici.. Megbízható az UX-es ugye? (mintha azt olvastam volna)
Dell előnye lenne a 3 év, meg + 0,3 kg.. meg az ips, ha marad a nagy.. meg a mínusz a (sokkal) gyengébb VGA
?

(#106136) Chaser válasza panses (#106134) üzenetére


Chaser
titán

Nem ismerek ilyen típusú notebookokat...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106137) Bkrisz9 válasza panses (#106134) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Összefoglaló! Köszi. :)

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#106138) Mikulásbá válasza panses (#106134) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem hardvert veszel,hanem komplett gépet.A játéknál pedig legalább olyan fontos a hűtés,mint a GPU és CPU!

(#106139) legenda007


legenda007
aktív tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban?
bruttó ~100000 Ft
(3) Felhasználás?
kizárólag irodai,
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
üzemidő a fő szempont, 0 játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
HD ready, preferált a matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
napi szinten csak otthon
(7) Operációs rendszer?
Windows, preferált a win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
min 500 GB HDD, optikai preferált, 4GB RAM elég
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
A tartósság, anyag használat a fontos.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
csak új

Köszi előre is.

(#106140) panses válasza Chaser (#106136) üzenetére


panses
aktív tag

Segítek! CPU+GPU párosokat írtam, mert nyilván a többi paramétert lesz@rom... SSD-t meg memoriát rakok bele én. Sajnos a mostani PC-m szintjéhez egy 400.000-es laptopot kéne vennem... Na azt nem! ;)

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#106141) panses válasza Bkrisz9 (#106137) üzenetére


panses
aktív tag

Tessék. Nem gondoltam, hogy nem elég egy CPU+GPU párosból kiválasztani az erősebbet... :B

Lenovo IdeaPad Z51-70 80K600G7HV
ASUS X550JX-XX016D
ASUS X751LB-TY141D

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#106142) szabonagyur válasza panses (#106140) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha csak ennyi a lényeg akkor összefoglalót nézd meg, ott a tiszta bencsmárk és kész.
A többit meg szard le, igazad van kell munkát adni a szervizesnek is :K

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#106143) Tikakukac válasza panses (#106140) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor gondolom a hűtést és zsanérokat is magadnak fogod legyártani, nomeg magad is szervizeled. Bátor lépés :K

legenda007: 100-ból ha elég a tablet energia akkor lesz wines gép talán 100-ból, egyébként az nagyon necces, a tartós főleg.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106144) panses válasza Mikulásbá (#106138) üzenetére


panses
aktív tag

Gondoltam egy nyomorult laptopba már, csak olyan hűtést tesznek ami megoldja az adott hardver hűtését. Vagy nem?

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#106145) Tikakukac válasza panses (#106144) üzenetére


Tikakukac
titán

:DDD

Ahha, ja. Hát mondjuk úgy, finoman szólva, hogy nem :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106146) Chaser válasza panses (#106144) üzenetére


Chaser
titán

Én is voltam naiv valamikor...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106147) panses válasza Tikakukac (#106145) üzenetére


panses
aktív tag

OK!
#106141-es hsz. Ott van három, a konkrét kiszemeltből, ha mindenképp ragaszkodtok hozzá. Próbáltam egyszerű kérdést feltenni, nem gondoltam, hogy ez ekkora hókuszpókusz... :N

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#106148) MineFox54 válasza panses (#106144) üzenetére


MineFox54
őstag

De, csak nem ebben az árban, és nem ezeknél a hulladékoknál :)

(#106149) panses válasza MineFox54 (#106148) üzenetére


panses
aktív tag

190-ért mondasz jobbat?

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#106150) Sordoran válasza panses (#106149) üzenetére


Sordoran
addikt

190et megtoldod 10ezerrel és levadászol egy Asus K501LX-et i5-5200U és GTX 950M. Ez sem lesz erőmű, de ez ami még ajánlható, és játékokkal is elboldogul úgy-ahogy.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.