Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#106301) Tikakukac válasza Ramszi629 (#106300) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát már most elfogy egy 940M is, mint a huzat, ez így fura kérdés :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106302) szabonagyur válasza Ramszi629 (#106300) üzenetére


szabonagyur
félisten

A hardverhez mi minek kellünk? Összefoglalóban ott van mi mit tud, meg lehet nézni.

Ha majd nem csak hardvert veszel és kitöltöd a kérdőívet akkor nézz vissza.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#106303) Sigismund


Sigismund
tag

Saját használatra keresnék gépet, de a hatalmas kinálatban elvesztem és most tanácsotokat kérném hogy mit ajánlanátok nekem az alábbi feltételekre.

Jelenlegi gépem egy Lenovo IdeaPad G500-as (Intel® Core™ i3-3110M, 8 GB RAM, 1 TB 5400 RPM HDD, AMD Radeon™ HD 8570M 2GB DDR3, 15.6" LED fényes TFT 16:9).
Meg vagyok vele elégedve, de néha a párhuzamos használat nem nagyon tetszik neki (játék, böngészés, film), s felmerült a lehetőség új gép vásárlására, úgy hogy ezt a testvéremnek passzolnám és én vennék egy újat magamnak.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2016. január
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
180 000 HUF (esetleg 200 000 HUF a plafon).
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
Böngészés, filmezés, programozói feladatok ellátása, játék.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Felbontás nem túl nagy (1366x786 bőven elegendő), alacsony vagy közepes részletesség). (Eve Online, Worf of Tanks, Football Manager)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6" elegendő.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozás van, de nem használnám utazás közben.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 7 vagy feletti op rendszer megy fel majd rá., jöhetsz freeDos, vagy linuxal a gép.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtó nem kell!!, 8GB memória, HDD megfelel.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI legyen meg wifi. Képernyő kiterjesztés állandóan, párhuzamos használat a felhasználások között.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gép.

Segítségeket előre is köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#106304) Ramszi629 válasza Sigismund (#106303) üzenetére


Ramszi629
újonc

Mire írtad már kitöltöttem :D

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanában... Január eleje legkésőbb
(2) A gépre szánt összeg forintban? 250 ezer Ft körül
(3) Felhasználás? Játék, valamint gépíró munka.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Battlefront Cod Black Ops III Advanced Warfare Witcher Fifa... Full hd-ban de megteszi az 1366x768 ULTRÁN :D vagy akár közepes is megteszi
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Ips full hd matt (mert egy barátom anélkül nem enged venni)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Ingázok a lakhelyem és az egyetem között.. 1 héten 2x utazok. Utazás közben csak tanulásra
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Win7 ha lehet..
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 1 TB hdd minimum, 8GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új. Mindenképpen

[ Szerkesztve ]

(#106305) g.killer válasza Khelben (#106298) üzenetére


g.killer
aktív tag

Szia és ha lemondok a kijelző full hd-járól akkor 150k ig leszorítható? Köszönöm!

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#106306) quailstorm válasza Ramszi629 (#106300) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem az én asztalom, de ha már nekem válaszoltál segítek ;]
Olyan, hogy gamer laptop nincs, főleg olcsón. Kompromisszum meg melegedés van.
i5 kizárva. 2 mag, csúnya dolog is lenne.

Amit keress, az a CPU után a Q betű. Namost Haswellnél csak i7-ből van ilyen, Broadwellnél van egy 47W-os i5, ami csak H-s és nem 4 magos. Skylake-ből már van egy HQ-s i5.
Annyit kell tudni róla, hogy töltő nélkül nem érdemes játszani csak minimális gépigénnyel, ugyanis kvázi tizedelődik a teljesítmény, nagyon vissza kell fogni. Ezek kvázi asztali processzorok.

Hőtermeléstől nem kell aggódni, az lesz. 950M-960M közt se elhanyagolható a különbség, főleg annak fényében, hogy a 950M-ből van herélt kiadás DDR3-mal, a 960M-ből meg nincs. De u-s végű proci mellett tökmindegy, úgyis halott az ügy.

Win7-hez meg nem kéne ragaszkodni ha már játszasz. DX12-höz Win10 dukál...

[ Szerkesztve ]

(#106307) Ramszi629 válasza quailstorm (#106306) üzenetére


Ramszi629
újonc

Köszönöm a választ!
Akkor kérdezek még konkrétabban. Két kiszemelt van. Az egyik az ASUS GL552JX-CN090D I7 HQ végű processzorral GTX 950m-el (4GB) 8GB RAM-mal.
A másik pedig ASUS G551JW-CN214D I5 H végű processzorral 8 GB RAM-mal és egy GTX 960 (2gb) videokarival
Melyiket tartod jobbnak? Illetve a megjelölt célra (játék és gépíró munka) melyiket javasolnád?
Előre is köszönöm

(#106308) Khelben válasza Ramszi629 (#106307) üzenetére


Khelben
nagyúr

Gépíró munkára egyiket se, mert az illető ki fogja vágni az ablakon fél óra után a billentyűzet miatt. A GL nem igazi G, csak egy átnevezett műanyag vacak. Játékra a G551 I5-tel jó választás. I7-hez már inkább a 17-es változat kell, abban nem dobálja el az órajelet a túlmelegedéstől.

[ Szerkesztve ]

(#106309) Tikakukac válasza Ramszi629 (#106307) üzenetére


Tikakukac
titán

GL felejtő, szerintem nem láttad te azt még élőben. Nem is akarod.

G551 okésabb, de azon sem fogsz rengeteget gépelni, vegyél rendes billzetet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106310) Gzu73


Gzu73
tag

Tudom, hogy a legkisebb ajánlott gép a Fujitsu A514 vagy a Dell 5558 sorozat.

Kérdésem, hogy ezek a gépek tudják e hardverben azt, mint a jelenlegi asztali gépen:
E5200 @2.5GHz Dual-Core CPU, 4 GB DDR2-800?
Jó, mondjuk ez egy elég régi proci, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#106311) quailstorm válasza Gzu73 (#106310) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tudják igen. Még jobb is nála. i3-4005U, csak hogy kereshető legyen.

(#106308) Khelben: szvsz 2015-ben 2 magosat gamernek venni elég necces.
A többi részével a hsz-nek egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#106312) Gzu73 válasza quailstorm (#106311) üzenetére


Gzu73
tag

Ugyanis kicsit unalmas az asztalnál ücsörögni, gondoltam lecserélem egy laptopra, most a fenti gépet használom, de csak netezésre, filmnézésre, ezért érdekes, hogy ne legyen rosszabb a laptop teljesítménye ennél.

(#106313) quailstorm válasza Gzu73 (#106312) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Semmiképp sem lesz rosszabb a teljesítmény, nem kell aggódni.
Milyen VGA ketyeg a gépben most? Elvileg a HD4400 is elég lesz mindenre az alapján amit írsz.

[ Szerkesztve ]

(#106314) szabonagyur válasza quailstorm (#106311) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért ne túlozd el, a kis i3 örül ha egy szinten van a E5200-al, ott ahol van 4 szál kijöhet az i3 előnye, amúgy nem kimondottan.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#106315) QwErTy42 válasza Gzu73 (#106310) üzenetére


QwErTy42
addikt

Pláne egy SSD-vel.
Ha később bővíted, akkor megtáltosodik.
Mostanában a notiknál a leglassabb elem a winyó. Egy i3 is szélsebes lesz egy SSD-s upgrade után.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#106316) Shepard


Shepard
tag

Üdv! Új laptop vásárlásban szeretnék tanácsot kérni, alább a válaszaim.

(1) Rövid időn belül.
(2) 125.000 Ft a teteje.
(3) Multimédia, internet, régebbi játékok futtatása.
(4) Euro Truck Simulator, Driver San Francisco, Burnout Paradise - elég, ha közepes beállítások mellett elfutnak a játékok (1024*768-as felbontás mellett is akár).
(5) Itt sincsenek nagy igények, egy átlag felbontás és lehetőleg matt képernyő megfelel.
(6) Minimálisan lesz cipelve, a legtöbb használat otthoni.
(7) Windows fut majd rajta (előnyös lenne, ha Win7-es illesztőprogramok is léteznének a hardware mellé)
(8) HDD - 1Tb lehetőleg, 4Gb memória, optikai meghajtó kellene, lehetőleg DVD íróval
(9) Nincsen egyéb kívánság-
(10) Használt gép is megfelelne, de elsősorban új gépben gondolkozom.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#106317) quailstorm válasza szabonagyur (#106314) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Volt olyan procival szerelt laptopom (hardveraprón láthatod). Volt E5200-am. Most meg néztem szintetikus teszteket. 8-10%-kal a legrosszabb esetben is jobb nála. Ami nem sok persze.

(#106318) Gzu73 válasza quailstorm (#106313) üzenetére


Gzu73
tag

ATI Radeon HD 4670 (512 MB) a vga.

(#106319) Graphics válasza Tikakukac (#106299) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egy füst alatt kéne megoldani :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#106320)



addikt

Sziasztok!

Alábi paramétereknek megfelelő laptop tippeket keresek. Előre is hálás köszönet értük.

- Új
- 200-250ezer forint körül
- 15" IPS panel
- Általános felhasználás (internet, szövegszerkesztő, filmek)
- Közepes proci és integrált vga bőven elég
- inkább legyen sok ram (vagy bővítési lehetőség)
- SSD legyen (vagy bővítési lehetőség)
- Ne legyen fekete!, ezüst vagy bármilyen jópofa csajszis szín már ok
- Leginkább otthoni haszálatra lesz
- jövő szombatra kéne legkésőbb

Nőnek lesz, szóval a szín és kinézet fő szempont. Nem kell erőgép, sokkal fontosabb, hogy jó minőségű és strapabíró legyen, mivel valószínűleg 5+ évig használatban lesz.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#106321) Gzu73 válasza QwErTy42 (#106315) üzenetére


Gzu73
tag

Pont erre gondoltam.
Ugyanis láttam, hogy van Fujitsu A514 gyári SSD-vel szerelve is, pl 128GB-os.
Érdemes ilyet venni?

Most akciós a mediamarktonline-on, esetleg beruháznék egy ilyenre.

(#106322) kovmat86


kovmat86
csendes tag

Sziasztok!

Laptop vásárláshoz kérnék tanácsot:
1 - év végéig
2 - 300-350e Ft
3 - programozás, játék
4 - Civ 5, Civ Beyond Earth, Starcraft 2; 1366x768; legalább közepes részletesség
5 - 17'', matt, IPS
6 - évente max 1-2szer, nem használnám utazás közben
7 - oprendszer nem kell
8 - 128-256GB SSD, 4-8 GB RAM, ODD nem kell
9 - HDMI kimenet
10 - csak új

Köszönöm!

(#106323) ModliH


ModliH
tag

Sziasztok!
Anyumnak szeretnék gépet venni karácsonyra. A Laptopsystem használtjai közül néztem párat, ezek közül melyiket ajánlanátok az alábbi célokra:
- netezés
- alkalmi videó készítés (ilyen movie maker szintre kell gondolni nem AE, meg C4D)
- office programok
Szóval semmi komoly, jelenleg egy 4 éves már majdnem atomjaira hullt Pavilion gépet nyúz szegény, azután minden felüdülés lesz neki :D 4 GB ram simán elég, HDD jó ha minél nagyobb, de majd idővel lehet lesz cserélve SSD-re szóval mindegy. Kijelzőméret szigorúan 15,6".
Sony Vaio SVF153B1YM - bár ha jól tudom a Sony szervíz kiköltözött messzire.
HP Probook 650G1 - ehez jár op. rendszer ami alapvetően nem kellene rá, ubuntu lesz rajta.
Fujitsu Lifebook AH564
HP EliteBook 850 G1

Válaszokat előre is köszi :))

(#106324) Graphics válasza ModliH (#106323) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vegyel neki egy Elitebook 8570W-t. Sose megy szet. Ssd bele, es orok

Ja, most epp nincs :/

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#106325) quailstorm válasza Gzu73 (#106318) üzenetére


quailstorm
nagyúr

HD4670-nek való játékokban egyértelműen a régi géped lesz a jobb. Viszont filmezésre van Intel QuickSync a HD4400-ban.

(#106326) Gzu73 válasza quailstorm (#106325) üzenetére


Gzu73
tag

PC-n nem szoktam játszani, max konzolon.
Van egy Xbox 360 itthon, arra van pár játékunk.

(#106327) Koszta


Koszta
tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt vagyok:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Lehetőleg karácsony előtt, de január is belefér.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
250.000 Ft

(3) Felhasználás?
Netezés, videózás, tanulás, programozás. Játék nem fontos.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-15", inkább matt, TN vagy IPS mindegy.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Viszonylag sok hordozás, azonban mindig táskában, minél jobban védve. Utazás közben nem igazán.

(7) Operációs rendszer?
Nem szükséges.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Lehetőleg SSD-vel, de ha anélkül van jobb, nem probléma. RAM minimum 8GB. Optikai meghajtót nem használok.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Nincs.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Inkább az újat preferálnám, de használtan is elgondolkozok.

Jelenleg egy kb. öt éves HP Probook 6450b-t használok. Teljesen elégedett voltam vele, bírja a hordozást, csak most már eljárt felette az idő (akksija gyakorlatilag semmit nem bír már, illetve kinőttem a 4GB RAMot). De ezt a szintet szeretném, ha megütné az új masina is.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#106328) Atimester


Atimester
aktív tag

Sziasztok!

Ismét egy megbízható laptop típust keresek. Tavaly kaptam itt pár jó tanácsot (és az alapján vásároltam is), de azok a típusok már nem kaphatóak.

Jelenleg melyik típust érdemes választani az alábbi paraméterek alapján:

(1)Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most a napokban.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
110-120 ezer
(3) Felhasználás?
irodai programok, NET, film
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszom
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-17” inkább matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Többnyire csak otthoni használat
(7) Operációs rendszer?
semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500GB HDD + DVD olvasó
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Új gép

Köszi a tapasztalatok megosztását!

Attila

(#106329) Khelben válasza Atimester (#106328) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fujitsu A514.

(#106327) Koszta : Ha a 6450b-vel elégedett voltál, akkor HP Probook 640 az utódja (3 generációval újabb). De 250-ből csak használtan fog kijönni, laptopsystemnél érdemes megnézni. Esetleg jó lehet még az Elitebook 840 is, az is kijön használtan ennyiből.

(#106323) ModliH : a Sony kivételével bármelyik jó.

(#106322) kovmat86 : Asus G sorozat, ha a játék az elsődleges. Programozásra nem lesz az igazi, főleg ha munka szintjén űzöd.

[ Szerkesztve ]

(#106330) QwErTy42 válasza Atimester (#106328) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Fujitsu A514-et tudom ajánlani.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#106331) adika4444 válasza quailstorm (#106306) üzenetére


adika4444
addikt

Haswel H i5 is van 4200H

üdv, adika4444

(#106332) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Hugom szeretne maganak laptopot vasarolni, ehhez szeretnek par otletet kerni, mar reg nem foglalkoztam a temaval:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most, decemberben, megprobalnank elcsipni egy esetleges karacsonyi akciot.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
130e
(3) Felhasználás?
irodai programok, net, youtube, skype, zene, filmek/sorozatok, jo lenne ha elvinne a fullHD filmet is
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
jatekra nem lesz hasznalva
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-17", fenyes, TN/IPS mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
otthoni hasznalatra
(7) Operációs rendszer?
semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1TB HDD, 4GB RAM, optikai nem kell bele
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
webkamera es mikrofon legyen, esetleg hdmi de ez nem fontos
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
uj gepet szeretnenk venni

Koszonom elore is.

Udv.

(#106333) Khelben válasza tPedro_ (#106332) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 5558.

(#106334) RichieTri


RichieTri
senior tag

Sziasztok!

A Westnotebook mennyire ajánlott bolt?

Előre is köszi

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#106335) tPedro_ válasza Khelben (#106333) üzenetére


tPedro_
őstag

Koszi. :R

Egy linket tudnal dobni? En nem talaltam 130e-ig ebbol a tipusbol.

Kozben en is kigyujtottem parat, amik elsore jonak tuntek. Ezek hogy viszonyulnak az altalad ajanlott Dellhez?

(#106336) Khelben válasza tPedro_ (#106335) üzenetére


Khelben
nagyúr

Itt van egypár

A Lenovo és az Acer biztosan kerülendő kategória, a Pavilion még nem járt nálam, arról nem tudok nyilatkozni. Olyan boltban meg egy egeret sem vennék, amelyik ráírja a 820M-re meg az M330-ra, hogy gamer és 3D grafikára alkalmas gép...

(#106337) tPedro_ válasza Khelben (#106336) üzenetére


tPedro_
őstag

Koszi, megnezem oket.
Elsokent en is Dellre ill. Toshibara (nekem az van) gondoltam, ezert orultem a javaslatodnak. A tobbi gep csak a szurok beallitasa utan kerult kepbe.
Nem ismerem a laptop uzleteket, csak azert nezelodtem ott, mert jol mukodo keresoje volt. A gamer besorolast en is furcsaltam, de mivel nem gamer gepet keresek ezert nem foglalkoztam vele.

Meg egy kerdesem lenne: az integralt mikrofon annyira alap dolog, hogy azert nem irjak ki sehol, vagy eppen olyan ritka, hogy az altalam nezett gepek egyikeben sincs?
(Annak idejen sikerult kifogni egy integralt mikrofon nelkuli Acer gepet, igaz az en hibambol, mert nem neztem meg, hogy van-e benne, mert annyira alapnak hittem.)

(#106338) Khelben válasza tPedro_ (#106337) üzenetére


Khelben
nagyúr

99%-ban van mikrofon. Amúgy nem hallottam még rosszat az usanotebookról, nem azért mondtam, hogy ne ott vedd, csak ne hallgass a leírásukra. A 820/920M alap 4-5 éves játékokra talán elég, de egy mai játék el se indul rajtuk.

(#106339) salamoncs


salamoncs
csendes tag

Sziasztok,
Korábban kértem tanácsot notebookra (#106226; lényeg: netezésre, irodai szoftverekre, némi játékra gimnazistáknak).
Két típus között vacillálok:
1. Dell 5558 http://www.laptop.hu/dell-inspiron-5558-i3g84lk-blue-lx
(i3-4005U, 500GB hd, 4GB RAM, 2048 MB NVIDIA GF 920M) 135eFt

2. Lenovo 100 i3-5005U, 500GB hd, 4GB RAM, 2048 MB NVIDIA GT 920M, 115 eFt

A Lenovo papíron tehát jobb és olcsóbb, igaz, kevesebb rá a garancia.

Mi a véleményetek?

(#106340) Tikakukac válasza salamoncs (#106339) üzenetére


Tikakukac
titán

Mi a véleményetek?

Olvasgass mostanában úgy Lenovo sztorikat, csak úgy bedobva a netre lazán. Tekintve, hogy 2 gépet dobtál be így a nyertes instant.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106341) quailstorm válasza adika4444 (#106331) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem akarom szétoffolni, legyen ez az utolsó.
47W TDP, eddig OK. 2 mag 4 szál. Ez már nem. Vannak olyan elrontott enginek amik 4 szál nélkül el se indulnak, lásd Ubisoft. Ez azt jelenti hogy a Hyperthreadingen kellene osztoznia olyannak, aminek tényleg valódi 4 mag kéne.
Aztán meg már avval se lehet jönni, hogy a játékok még mindig csak 1-2 magot használnak, mert nem így van.
Szvsz pénzkidobás lenne, főleg hogy tegnapi túrásom alapján az a lapos kapható HQ procival. Inkább áldozzon rá többet és legyen jó évekig.

(#106342) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Szeretnék új laptopot venni, úgy 1-2 héten belül, max 150 ezret szánnék rá, filmeznék rajta, streamről néznék NFL meccseket, max egy kicsit játszanék rajta esetleg egy régebbi fifával, de ennyi, lényegében csak a net a lényeg.
A kijelző nem túl fontos szempont számomra, de azért egy HD, ha lehet, jó lenne :D
Sokat nem hordozgatnám a gépet, max. 1-2 órára bevinném fősuliba, de ennyi.
Mindenképpen Windows oprendszerrel szeretném, 4 GB rammal, és új gépet szeretnék.

Lehetőleg ASUS legyen, most is ilyenem van, és nagyon strapabíró gép, régebben sokat "kapott" mikor kockultam, szóval jó lenne, ha most is bírná a kiképzést a biztonság kedvéért :D
De ha tudtok az asus-on kívül jobbat, hallgatom! :)

Pár gépet már kinéztem:

Opció1 X555LB-s :)
Opció2

Köszi a segítséget!

Hunreeth

[ Szerkesztve ]

(#106343) btudos válasza quailstorm (#106341) üzenetére


btudos
veterán

Áldozzon rá többet, és a HQ procija 10 perc után visszaveszi felére az órajelet, és hiába a 4 fizikai mag, gyönyörűen visszaesik a teljesítmény, hajára kenheti a 4 magját. Nem lenne sok értelme.

Nyilván van az a pénz, ahol már egyértelműen i7, de az nem ez az ár-, illetve méretkategória.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#106344) salamoncs válasza Tikakukac (#106340) üzenetére


salamoncs
csendes tag

Ha van jobb ötleted kb. 150e-ig., szívesen veszem...

(#106345) btudos válasza salamoncs (#106344) üzenetére


btudos
veterán

A Dell jó lesz, csak a Lenovo a problémás, de az nagyon.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#106346) Tikakukac válasza salamoncs (#106344) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ott a Dell, nem világmegváltó, de ennyiből tök jó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106347) quailstorm válasza btudos (#106343) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerencsére ilyen galádságot se az Y500, se az Y50-70 nem követett el mert repült volna azonnal :DDD
Mi az, hogy túlmelegszik? GTA V 1 óra gaming nem fér bele thermal throttling nélkül? Az gáz.

(#106348) Tikakukac válasza HdRew (#106342) üzenetére


Tikakukac
titán

Attól függ.

Mennyire kell ez az Asus? Mármint ha azt mondom, hogy márpedig izomhulladék amit nézel, akkor elhiszed vagy nagyon márkafanatik a dolog?

quailstorm: Mi cuki dolgokat tudott az y50 is, atyaég. Kíváncsi vagyok mikor mikor dől be a márka itthon, vagy mennyi marketinget kell betolni ellensúlyozandó a hulladék szervizt. Mondjuk én inkább költenék szervizre és aztán marketingre, de ehhez biztosan suta vagyok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106349) Khelben válasza salamoncs (#106339) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Lenovo papíron tehát jobb és olcsóbb

Ilyenkor mindig két lehetőség van:
1. A Lenovo átment jótékonysági intézménybe, jövőre már ingyen fogja osztani a gépeket (ez mondjuk simán lehet, mert ha így folytatják, senki nem fog tőlük venni semmit)
2. Valahol átvernek, ami nincs rajta a papíron...

Amúgy miben jobb a Lenovo? I3 4005 vs. i3 5005? Még benchmarkkal is nehezen mérhető a kettő közötti különbség. Mindennapi használatban kb. észrevehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#106350) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek. A legfőbb kérdés jelenleg ez:

ASUS K501LX vagy X550JX
i5-5200U vs. i5-4200H
vékony kialakítás vs. robosztus műanyag (hűtés?)
főleg játékra, mindkettő GTX-950M
a felbontás nem zavar, elég az 1366

Esetleg más is szóba jöhet, ha van jobb ajánlat:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár napon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200e Ft alatt.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
Játékok (közepes igényűek), irodai munka.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
CS:GO, AC, FIFA 15, Battlefront (low/med).
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Jöhet sima TN is.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat, 3-4 óra akkuidő jó lenne.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Lehetőleg op.rendszer nélkül.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Jövőben esetleg M.2. (ez csak a K501LX esetében), de az ODD sem fog kelleni.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.