Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103501) hobizoli válasza parandroid (#103497) üzenetére


hobizoli
nagyúr

na pont ez a marketing, latod

orrba-szajba nyomjak a TDI reklamot a TV-kben, akkor ez rogzul a fejekben, meg van az un gerilla marketing is

hiaba nem volt elso meg nem is a csucs, meg amugy is csak egy gyujtonev, hiszen a TDI logo alatt a motor lehet adagolos, PD meg CR rendszeru is

Croma az nem sedan Tipo volt, mert az a Tempra volt
Croma-ban voltak turbobenzin motorok is, szivok is, meg ez a TDid motor
de a Passat-ban ekkor mi volt? egy G60-s betegagy motor, meg az oskovulet 1.6TD 95%-ban intercooler nelkul 70nyihaval...woooow :C

az meg hogy miert nem orvendett nepszerusegnek orok rejtely marad kb, mert rohadni is jobban rohadtak a Golf-k a Tipo-nal, okosabb technika volt mar akkoris a digokban, nagyobb volt az utastere is, meg tobb extra is kerheto volt belejuk, klima is volt akar, meg egyes motoroknal mar szervo, 4 tarcsafek alapbol
ja hogy ezt altalaban mar senki sem tudta, mert a fubazzeg a goooof az aztan az uuuu :DDD

----
ez kb olyan mint a miert vesz a juzerek 80%-a intel CPU-t dragabban, amikor qrva mod nem hasznalja ki, csak tobbe kerul, es kevesebb jut masra mellette, ami meg fontosabb lenne, mint az i5-s vagy i7-s CPU, de mar csak egy hoki VGA-ra jut mellette
AMD-bol meg vehetne egy CPU-t kevesebbet es melle maradna egy generacioval jobb VGA-ra is, amivel maris jobban menne a game is a csucs CPU nelkul is, hiszen alatalban nem unlimited ammo van erre sem, hanem egy keret, amibe be kene ferni
de megmondtak neki hogy azt ne vegyen, mert fagy, vagy nem is hallot rola, hogy van egy masik gyarto is,e s az o igenyeinek qrva mod eleg lenne az is, kevesebbert
es ha megkerdezed utana miert azt vett, akkor 10-bol 9 aszondja erre, mert ezt mondtak neki masok, hogy az jo lesz neki
de azoknak a masoknak persze semmi sem darga, ha egy mas vki penzet kell kolteni eppen
azon meg kulon szoktam rohogni, amikor vki a Celeron-tol varja a sebesseget, mert a zi sintel, amikor ugyannyiert 4 magos AMD-t vehetett volna, ami azt a Cerkat korbehugyozza oda-vissza
de a zakkoris intel es punktum, ha beszaggat rajta a 1080p-s youtube video kozben :DDD

több drón kell ;P

(#103502) Mágus2 válasza hobizoli (#103501) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Azért nem örvendett nagy sikernek a fiat, mert nem lett jó az összkép. Elektronikai hibák, szar anyagok, gyenge lemezek. Csináltak pár rendes motort, ami köré nem építettek rendes autót. Az adagolósat kihagytad, annak a megbízhatóságából él még most is a tdi-név. :)

[ Szerkesztve ]

(#103503) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Megleptem magam születésnapomra :)

(#103504) gzbotii válasza aero. (#103503) üzenetére


gzbotii
veterán

Szép autó, gratula
Alkatrészekkel nem lesz szopatós?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#103505) !Overdose! válasza aero. (#103503) üzenetére


!Overdose!
őstag

Grat! Irigyellek a bátorságodért. Hatalmas 9-5 rajongó vagyok, de úgy vagyok vele, mint a zsiráffal! :DD

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#103506) -v- válasza hobizoli (#103501) üzenetére


-v-
addikt

A digóknak se tiltotta ám meg senki, hogy übermarketinget csináljanak a terméküknek, ha az tényleg jó.
Tudod hány startup megy a kukába, ahol jó az ötlet, de szar az üzleti modell, vagy nem tudják eladni az ötletet/terméket stb. ? Miért ha állásinterjúra mész, nem kell ugyanúgy el is adnod a tudásod, meg meggyőzni a másik felet arról, hogy az jó? Ha ekkora király az a digó bagázs, akkor miért a jürgenvágenből lett ekkora legenda, miért nem belőlük? ;) Valamit akkor mégis jól csináltak, nem?
Tudod a forma1-ben is a csomag számít, nem önmagában 1 jó motor ;)

[ Szerkesztve ]

(#103507) nesa válasza aero. (#103503) üzenetére


nesa
veterán

Grat!
Ez is egy fiat croma padlo,ugye?

(#103508) !Overdose! válasza nesa (#103507) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szerintem ez már nem. Az a 9000 volt.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#103509) nesa válasza !Overdose! (#103508) üzenetére


nesa
veterán

a 9000 es az a regi croma volt az ujabb padlot a saab azt hiszem 2012-13 ig hasznalta.

(#103510) hobizoli válasza -v- (#103506) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hat igen, ezt nagyon elbasszak es mar sajnos eleg reg ota
reg ki kellett volna kukazniuk a komplett marketingosztalyt ahogy van, es gyokeresen atalakitani, vagy vmi kulso ceggel feltunnnerolni, mert ezek nem tudjak eladni a termeket megfelelo mennyisegben, meg a fejleszteseket beégetni az agyakba
(csomo ember azt se tudja, hogy TDI nev az nem egy konkret dizel technologiat jelol csak, hiszen 3 fele dizel rendszer is ugyanezt hasznalta)

ennelkul meg lofuttykos az egesz, hiaba jonnek az innovativ dolgokkal, meg iparagi szabvannya valo technologiakkal

több drón kell ;P

(#103511) Mágus2 válasza hobizoli (#103510) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mostanában új személyautójuk sincs. Itt a készleten lévő 2-3éves bravot lehet csak megvenni. Ducatoból van dögivel.

Az új 500-as sem jön be mindenkinek. Alsó-közép kategóriában egy ideje nem alkotnak semmit.

[ Szerkesztve ]

(#103512) szőröscica válasza Mágus2 (#103511) üzenetére


szőröscica
addikt

Én egy Deltát bevállalnék, de nagyon messze vagyok még az autócserétől.

(#103513) gzbotii


gzbotii
veterán

Amúgy valaki felvilágosítana, mi az a FFF? Kettőt ki tudok következtetni, a harmadikra csak tippem van :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#103514) runner 125 válasza gzbotii (#103513) üzenetére


runner 125
nagyúr

Francia, Ford, Fiat. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#103515) gzbotii válasza runner 125 (#103514) üzenetére


gzbotii
veterán

Rossz felé tapogatóztam :B
Amúgy, a Fordnak rossz híre van, vagy mire utal/miből indul ki ez a jelző?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#103516) Mustármag válasza lsc (#103485) üzenetére


Mustármag
őstag

Szóval Yaris a befutó, esetleg Micra.

Köszönöm a válaszokat :R :R :R

(#103517) LuckyL válasza LógaGéza (#103204) üzenetére


LuckyL
őstag

hát tapasztalatot kell cserélni
debrecenben tudok jó szerelőket
de ha pl megkérdezel egy taxist akinek hasonló autója van Ő is biztos tud tanácsot adni
a taxisok általában megtalálják a legjobb szakikat

cryptot minden termékemért elfogadom

(#103518) Dare2Live válasza Mágus2 (#103511) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Értelmezhetetlen amit europában fiat csinál, illetve nemcsinál. Legalább ráncfelvarta volna a Bravot az legalább szép volt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#103519) Mustármag válasza lsc (#103485) üzenetére


Mustármag
őstag

Az 1000-es motor hogy bírja az autó pályát?

(#103520) gzbotii válasza Mustármag (#103519) üzenetére


gzbotii
veterán

Magas fordulaton.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#103521) LógaGéza válasza LuckyL (#103517) üzenetére


LógaGéza
addikt

Debrecen sincs nekik sokkal meszebb mint Békéscsaba :K Úgyhogy ha tudsz adni elérhetőséget PÜben, akkor azt megköszönném, és továbbítanám nekik.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#103522) LuckyL válasza LógaGéza (#103521) üzenetére


LuckyL
őstag

Nagy-Autóvill- Szer. Kft.
Debrecen, 4000, Zelemér u. 1.

Tel.: +36 (52) 412-313
Mobil: +36 (30) 273-8228
Fax: +36 (52) 412-313

Nyitvatartás:
Hétfő: 08:00-17:00
Kedd: 08:00-17:00
Szerda: 08:00-17:00
Csütörtök: 08:00-17:00
Péntek: 08:00-17:00
Szombat: Zárva
Vasárnap: Zárva

ez biztos jó, személyes tapasztalat

cryptot minden termékemért elfogadom

(#103523) aero. válasza gzbotii (#103504) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

koszi! :) eddig ugy nez ki, hogy van alkatresz boven, nem egy vag de megteszi.

!Overdose!:

Szinten :) 21 vagyok, nem birtam ravenni magam focusra, golfra, stiftre. Nyilvan sokkal tobbet kell ra kolteni, de most meg nem igazan zavar. (300k korul a vezerlescsere pl., tobb mint az auto aranak a fele)

98as szuletesu 2 literes turbo eco. Hutheto kesztyutarto, ulesfutes, sialagut, hatso szellozo az ablakra is fuj. Digit ketzonas klima. A lampat magatol lekapcsolja ha kiveszed a kulcsot, ez az igazi sved luxus :D meg ott a gyari valtozar is. 7 hangszoro, oldallegzsak.

Nesa: ez egy B vectra de nyomokban sem erzodik rajta.

[ Szerkesztve ]

(#103524) nesa válasza aero. (#103523) üzenetére


nesa
veterán

Az akkor jo mert a signum meg a vectra is kozos padlot hasznal a cromaval.

Kenyeztet a gep,mi?
Ez azert jo mert nem tucat auto, nekem is tetszenek de nekem csaladinak kicsi lenne, 2. autonak meg nagy.
Milyen motor van benne?

[ Szerkesztve ]

(#103525) BeriHampeR


BeriHampeR
aktív tag

Változott a felállás.

Nagy 7 személyes autó helyett elég egy 5 személyes nagyobb sedan amiben elfér 2db gyerekülés és mellette még egy gyermek vagy akár egy felnőtt sem nyomorog a maradék helyen.

Ár 1.600.000 Ft

Milyen autó ajánlotok az alábbi tényezőket figyelembe véve?

- Legfőbb szempont a megbízhatóság és a gazdaságos fenntartás.
- Hosszú távra tervez az autóval. Min. 6 évre
- Évente 1-2 nagyobb kiruccanás lenne, de általában 20-30 km távok. Nagyvárosban ritkán lesz használva az autó.

Melyek az ajánlott motortípusok, melyeket kell kerülni?
Szervizkönyves kocsiknál mit kell figyelni?

Ha nektek kéne dönteni ti vennétek és miért azt a típust vagy márkát?
Melyiket kerüljem mert épp drága a fenntartása vagy szériahibás etc?

(#103526) Declare válasza BeriHampeR (#103525) üzenetére


Declare
őstag

Kettö gyereket örökbeadtak, mert nem tetszik a vw transporter mi? Megertem... :DDD

Skoda octaviat szoktak mondani amugy, ilyen km futas mellett benzineset! De megnezhetik meg a seta altea 1.6 is, puritan igenytelen auto, de eleg nagy hely van benne, unokatesomek ket gyerekkel hasznaltak jo ideig.

[ Szerkesztve ]

(#103527) kalmanchris válasza hobizoli (#103501) üzenetére


kalmanchris
tag

Ez kb olyan, mint tv-knél a plazma vs lcd. Plazma technológia kihalóban/kihalt, pedig azonos árkategóriában sokkal jobb képet produkál az elcédénél. A marketing itt is átverte az embereket.

(#103528) !Overdose! válasza BeriHampeR (#103525) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ha a hátsó sorban kell elférne a két gyerekülés mellett még egy harmadik személynek is, akkor csak olyan autók jöhetnek szóba, ahol nem egybepad van, hanem 3 különálló ülés.

Bár nem sedan, de én ránéznék a Honda FRV-kre. Csúnyácska autók, de megbízhatóak és Hondához képest elég nyomott áron vannak már. Értelemszerűen nem is boyracer autók.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#103529) Declare válasza kalmanchris (#103527) üzenetére


Declare
őstag

Jah, vagy mert az atlag user, mondjuk kevesbe erdekli, hogy egy picit szebb a kep, ha mellette füt mint egy kazan es paksnak be kell tolni meg egy uranrudat a rendszerbe ha benyomom az on gombot :DDD

(#103530) sasa134 válasza BeriHampeR (#103525) üzenetére


sasa134
addikt

gen7 Honda Accord például, kombiban, bármelyik benzines motorral

szerk.: jah sorry, hátsó sorban 2 gyerekülés + egy felnőtt necces lesz (mármint a felnőttnek :DDD )

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#103531) !Overdose! válasza sasa134 (#103530) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ráadásul az Accord-ban elég szűk a hátsó sor. Nem lehet túl kényelmes a gyerekülésbe bekötni a gyerekeket.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#103532) runner 125 válasza gzbotii (#103515) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem alapja legkevésbé a Ford-nál van.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#103533) aero. válasza nesa (#103524) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

2 literes benzines turbo 150hp/240nm (1800tol)

Amirol te beszelsz az a C vectra, a B idejeben neg nem eledt ujra a Croma.

[ Szerkesztve ]

(#103534) kalmanchris válasza Declare (#103529) üzenetére


kalmanchris
tag

Na erről beszéltem. Valóban többet fogyaszt a plazma, de korántsem annyival, mint Te vagy sokan gondolják. Nem gondolnám, hogy az a havi plusz 2-300Ft fogja földhöz vágni azt, aki legalább 150ezret kiad egy tv-ért, főleg hogy cserébe mélyebb fekete színt, jobb mozgásmegjelenítést és kontrasztot tud biztosítani. De nem vagyunk egyformák és ez nem is ebbe a topikba tartozik.

(#103535) Morris válasza Declare (#103529) üzenetére


Morris
veterán

:D
Ez jó volt!

A beégésről ne is beszéljünk. Nálam az tette be a kiskaput. Nehogymá' a technológia miatt állandóan toljam a fehérmosást meg nagyítsam a képet élvezhetetlen méretre, csak nehogy bele égjen a logó... Pff...

(#103536) Typhoon47 válasza gzbotii (#103515) üzenetére


Typhoon47
őstag

Ezt én se értettem soha. Volt egy pár fordom (3 mondi, 1 focus) és hát egyszerű paraszti autók ezt aláírom, de tisztességesen teszik a dolgukat megfelelő karbantartás mellett többnyire olyan helykínálattal amelyről a konkurens modell csak álmodhat. :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#103537) kalmanchris válasza Morris (#103535) üzenetére


kalmanchris
tag

Én nem zoom-olok, fehérmosásom nincs is és még csak tartós ghost-om sincs. Na mindegy. Nem turbós autód van ugye? :)

(#103536) Typhoon47: ezt a 3F-féle nagy és vicces szólásokat a legnagyobb "hozzáértők" emlegetik

[ Szerkesztve ]

(#103538) Morris válasza kalmanchris (#103537) üzenetére


Morris
veterán

Nekem volt tartós Ghost. Asszonyka nagy retek klub mániás, és sűrűn azt nézte. Sikerült is neki!

De, turbós autóm van. 65/35% város/országút. 1.9 PD ;]

[ Szerkesztve ]

(#103539) deicide válasza kalmanchris (#103537) üzenetére


deicide
veterán

Turbo-s autom (is) van és sosem vennék plazmát, buzi-e vagyok? :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#103540) Tsebacsi válasza deicide (#103539) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Megnyugtat, hogy nem csak nekem van hidegrázásom a plazma tv-ktől. Turbós autóm LESZ! :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#103541) kalmanchris válasza Morris (#103538) üzenetére


kalmanchris
tag

Nem mertem beírni, de biztos voltam benne, hogy a retekklub.... Látod? A plazma még nevelő célzattal is bír. Csak igényes tv-zésre való.
Turbós? Akkor nehogymá' a technológia miatt járasd még 1-2 percig az autót nagy tempó után és kíméld hidegen... Pfff... :D

(#103539) deicide: mások az igények, elvárások. Nincs ezzel semmi probléma. A turbót kifejtettem fent, hogy miért kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#103542) Dare2Live válasza kalmanchris (#103537) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Átlag 90% felhasználónak beég az. Elég az, hogy az első 100hban filmek mellett ment egy 30h! Euronews ott a logo.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#103543) Morris válasza kalmanchris (#103541) üzenetére


Morris
veterán

Hidegen miden autót kímélni kell. Tökmindegy, hogy szívó/turbó benzin/dízel/gáz :)
Turbót visszahűteni nálam nemigen kell. Miután megtapostam - (országúton) - onnantól legalább 10 perc mire elérek a városban a célig. Addig simán visszahűl!

(#103544) Tsebacsi válasza kalmanchris (#103541) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Urambocsá Nehogymán egy tv neveljen engem, bekapcsolom, menjen, kikapcsolom, kapcsoljon ki, közben ne szarjon be attól, hogy én egy csatornát akarok nézni fél napon keresztül... Értjük ugye egymást?! ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#103545) lsc válasza Mustármag (#103519) üzenetére


lsc
nagyúr

Pörög de bírja. Ha az is lesz 1,3-as sem igazán drágább, akkor azt ha rendszeres a pálya.

Az élet kegyetlen .

(#103546) kalmanchris


kalmanchris
tag

Ajjaj. Úgy érzem rossz bolygóra jöttem, hisz francia autóm van és plazmám. :U

(#103542) Dare2Live: Ez sem igaz, nézz be mondjuk egy plazma topikba. De befejeztem az off-ot.

(#103548) alázógyík: Kerssünk egy élhetőbb bolygót! :D

[ Szerkesztve ]

(#103547) Mustármag válasza gzbotii (#103520) üzenetére


Mustármag
őstag

Akkor gondolom meg birkózik vele, de nem fogja túlzottan szeretni.

Isc.: Akkor marad az ezres, évente maximum 4x mennék fölvele autópályara.

Újfent köszönöm a gyors válaszokat :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#103548) alázógyík válasza kalmanchris (#103546) üzenetére


alázógyík
őstag

Olaszautó és szintén plazma. ;]

(#103549) Tsebacsi válasza alázógyík (#103548) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Senki sem lehet tökéletes, az olasz autóér amúgy plusz pont jár :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#103550) deicide válasza Morris (#103543) üzenetére


deicide
veterán

Hmm, én hazaérkezés után még kb 2 percig járatom, pedig a pályázás után nekem is van 5 perc lakott terület. Ezek szerint az már túlóvatoskodás?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.