Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12051) szőröscica


szőröscica
addikt

Faterom videómániás, és elég öregecske már a Sony Digital 8-as kamerája, úgy gondolta, hogy lassan lecserélné egy új eszköre. Szerintetek inkább videokamerát keressek, vagy vegyünk neki X-es obival valami kis Panát (GF2-t mondjuk, vagy ami mellé kitben adnak X obit). Igazán nem nézegettem még a kínálatot, mert nem sürgős a dolog. Nyaraláson szokott videózni, meg ha síelni megy (síelés közben is), ezért túl nagy eszköz nem lehet, szóval egy GH1 14-140-el nem megoldás, bár képminőségben nyilván az lenne a nyerő.

Olyan kéne, ami kicsi, zsebre lehet vágni, és jó képminőséget ad (a fotózás gyakorlatilag lényegtelen, őt csak a videós képességek érdeklik).

Más téma: hétvégén volt egy kis időm a 45 1.8-al bűvészkedni, még mindig nem igazán érzem ennek a látószögnek a használatát, viszont portréra tényleg világbajnok. :)

(#12052) nord_


nord_
veterán

Egy kis OFF
Urak, mielőtt meghirdetném, itt megkérdem először: valakinek nincs esetleg szüksége DMW-RS1 távkioldóra, 46mm-es B+W lineár polárra és B+W ND×1000 (10 stop) szűrőre?

(#12053) redzsi válasza Parci (#12049) üzenetére


redzsi
senior tag

Köszi a választ!
D3000 mellett helyett keresek valami kisebb, szolidabb megoldást. PL2-ről lemaradtam, a guba csak mostanság gyűlt össze.
Most várok valami hasonló akcióra, kisöprésre. Hátha.
Gf2+14mm is szimpi, de picit sokallom a 150-et érte. Ettől csak 30-al drágább a keresős, lcd hajtogatós G3. De 180ezer meg már végképp sok.
Megőrjítenek ezek a kompromisszumok...

(#12054) FEDman válasza redzsi (#12053) üzenetére


FEDman
addikt

125

(#12055) |AP| válasza FEDman (#12054) üzenetére


|AP|
veterán

Vicces árképzés... 14-42-vel meg 143 :Y
Egyébként egy-két napja még 150 volt tényleg.

Németországból egyébként itt van 300 euró körüli összegből, garanciát meg lehet itt is érvényesíttetni.

(#12056) Superbad válasza szőröscica (#12051) üzenetére


Superbad
tag

Szerintem ha csakis a videózás érdekli, mégpedig családi témában, nem járna jobban egy fényképezőgéppel egy kamera helyett.
Tuti hiányolná az "500x-os" zoomot, amit fényképezővel nem tud pótolni... Vagy nehezen. ($)

Inkább kamera, egy fasza nagylátó fronttal, vagy valami hasonló.

(#12057) redzsi válasza FEDman (#12054) üzenetére


redzsi
senior tag

No ez így már jóval szimpibb! Tegnap tényleg 150volt még. Hetek óta nézem, szinte napi rendszerességgel.

A fizikai módválasztótárcsa vajon mennyire hiányozhat?

(#12058) schawo válasza Superbad (#12056) üzenetére


schawo
titán

Mit lehet 500x zoommal videózni? Ráadásul mindezt egy hangyaf..znyi érzékelővel?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12059) |AP| válasza redzsi (#12057) üzenetére


|AP|
veterán

Én azt hittem fog, de a tapicska a képernyőn meglepően jól helyettesíti, szóval (nekem) annyira nem vészes.

(#12060) Superbad válasza schawo (#12058) üzenetére


Superbad
tag

Ne tőlem érdeklődj, én csak a nép igényeit közöltem.
Én tisztában vagyok. :)

(#12061) Tulku válasza Superbad (#12048) üzenetére


Tulku
veterán

Hát azokat fogdoshatod...mindkettőnek egyforma a fogása, a 2-esen ki van rakva a fénymérés tárcsára, illetve asszem 2 FN gomb van, illetve tapizós az lcd (nekem nem számít folyton evf-ezek)
Igazán gyorsaságban, felbontásban, iso értékben különböznek...

Nem akarlak terelni, de a pénztárca eléggé meghatározó lehet 80-90 vs 150-160.

Úgy gondolom sok ember számára a GH1 bőven elegendő!

(#12062) Mhamster


Mhamster
tag

Kiváncsi vagyok ezekre az új Pana üvegekre.
Egy ilyen sorral már (szinte) mindent meg lehetne oldani, legalábbis nekem elég lenne:
7-14 f/4
12-35 f/2.8
12-50 oly vízálló
35-100 f/2.8
45 f/1.8
60 f/2.8
Szvsz az új obik (ha tényleg jók lesznek), és az E-M5 elég nagy lökést adhatnak a m4/3-nak a "pro" kategória felé :)

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#12063) Mr.Csizmás válasza Mhamster (#12062) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ennek a fele fölösleges :P

samyang 8
oly 12/2
vagy pana 14/2.5
pana 20/1.7
45/1.8
60/2.8 makrózni
75/1.8 atomkodni

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12064) madgie válasza Mr.Csizmás (#12063) üzenetére


madgie
titán

Samyang 7.5 az, te :)

A többi megvan, már amelyik megjelent (a 12/2 nem, de ott a vagy :D)

(#12065) Peat;) válasza szaby_gyerek (#12020) üzenetére


Peat;)
veterán

Köszi ezt is megtudtam :). Vannak témák, mondanivaló ahol szerintem ötletes. Vagy számomra ötletesebb mint pl a HDR vagy mifene.

(#12066) Superbad válasza Tulku (#12061) üzenetére


Superbad
tag

Gyanús vagy! Te árulod? :D

(#12067) Mr.Csizmás válasza madgie (#12064) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kerekíccsé :D

btw. ezekből lehetne valami időjárásos az EM5-höz, amolyan ráncfelvarrott változat. sok áttervezés nem kell :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12068) schawo válasza Mr.Csizmás (#12063) üzenetére


schawo
titán

Én összesen egyetlen obival ellennék, amit viszont mindkét listáról hiányoltam: 25/1.4

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12069) madgie válasza Mr.Csizmás (#12067) üzenetére


madgie
titán

A 20/1.7 II amúgy is jóvón', 14/2.5-szerű motor, AF sebesség és szín (hülyén hangzik, de annyival szebb a fekete 14/2.5, hogy ihajj).

szerk: nekem a 20mm pont jó mindenes, ha az kell. Az ekv 50 már szűk itt-ott, a 40 meg majdnem 35, mégsem torzít/telepszik úgy rá mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#12070) Mr.Csizmás válasza madgie (#12069) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tegnap néztem a medikerben sárga és lila K-r akciós kitet.

azóta nem érdekes már, hogy szürke, vagy koromszínű :DDD

viszont a 25 az jó lenne, a classic filmes érzést hozná eléggé.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12071) |AP| válasza madgie (#12069) üzenetére


|AP|
veterán

...és akkor lenne végre sok eladó olcsó 20/1.7 I :)

(#12072) Messer22 válasza |AP| (#12071) üzenetére


Messer22
senior tag

:K

úgy legyen!

Messer

(#12073) |AP|


|AP|
veterán

Ugyan még csak "Rendelésre", de az árlistában már benne vannak az új előtétlencsék, köztük a nagylátószögű is. Nagyjából ilyesmi árra számítottam... Most már tényleg jöhetne pár mintakép, hogy mennyire rondítja el a képszéleket.

(#12074) nord_ válasza Mhamster (#12062) üzenetére


nord_
veterán

Ennyi pénzért már lehet, hogy máson is elgondolkodnék... Vázzal együtt ez a sor már közel van a két millához. :)

(#12075) EFT válasza schawo (#12068) üzenetére


EFT
tag

Ha már vágyálmoknál tartunk, nekem a M.Zuiko 12-60/2.8-4 hiányzik a legjobban.
De lehet 12-45/2.8 is, ha meg tudják csinálni kompakt méretben és nem aranyárban. :DD
Az OM-D mellé nagyon kellene már egy ilyesmi fényerős alapzúúm.

(#12076) gorgo válasza nord_ (#12052) üzenetére


gorgo
őstag

Szevasz!

privátot akartam, másodszorra össze is jön... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#12077) gorgo válasza Mhamster (#12062) üzenetére


gorgo
őstag

Höhöh, kis objektívhörcsög!
Ezeknek a fele tényleg átfed, azaz tök fölösleges, ellenben sok fontos hiányzik belőle: halszem, de ami fontosabb: 100mm-nél megáll a hossz, és nincs köztük extra fényerős obi sem.
Ja, és kettő még meg sem jelent.

Nekem ezek közül egyébként a 35-100 izgat legjobban. Kár hogy semmi hír róla, csak annyi, hogy 1x majd lesz, böszme áron.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#12078) Mhamster válasza gorgo (#12077) üzenetére


Mhamster
tag

Nem 100-nál áll meg, hanem 200-nál, felette meg már nagyon tele állásról beszélünk, ami nekem szükségtelen (vagyis van egy 300, azaz 600 ekv fixem, de csak porosodik)
Átfedés a 12-50 kivételével NINCS, az is csak azért kell mert vízálló.
Fényerősnek meg ott az 50 mm 1.2 obim, az nekem elég szokott lenni :)

Halszem nem kell szvsz a 7-14 mellé, legalábbis én csináltam a 8-15-el pár képet, de hamar kifúj, nem lehet egy idő után sok újat csinálni vele - ergo nem éri meg a rá fordított pénzt - _nekem_.

[ Szerkesztve ]

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#12079) sebgutkopf válasza Parci (#12047) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Akkor pár évig még nyugodtan alhatsz. :D

(#12080) Parci válasza sebgutkopf (#12079) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ez az! :( pedig a vázak, főleg a nex-7, kifejezetten korszerűek, érdekesek. mondjuk az új F3 igen ronda lett, de jó irány, hogy növelték a méretet, hátha az 5N utód is komolyodik kicsit.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12081) doktor úr


doktor úr
tag

Én egy általános, fix fényerős, minőségi objektívre vágynék, mint pl. a Canon esetében a Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM.

(#12082) Tulku válasza Superbad (#12066) üzenetére


Tulku
veterán

Nem az enyém arany (értéd árány tezsvírem) és nem akarok megválni tőle! :)

(#12083) Mhamster


Mhamster
tag

OMD tesztnap, tapasztalatok este, addig is két kép

12-50 Makró mód, legközelebbi fókusztávolság, ISO 6400

12 f/2 Hal, ISO 1600

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#12084) sebgutkopf válasza Parci (#12080) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Mire lepörög az a pár év, addig a vázakon is tanulnak sokat. A nex7-nek a formája, kezelése szerintem zseniális (bár az érintőképernyőt belerakhatták volna max akinek nem kell kikapcsolja). Ellenben az obikra rendkívül háklis szenzort már nem érzem olyan szerencsésnek. Nem a sok megapixel zavar, hanem hogy amelyik obi az 5n-en jól rajzol az a 7-en brutál taknyol főleg a széleken. Nem is biztos, hogy érdemes olyan drága vázat venni, úgyis elavul.
Az F3-al mintha észbe kaptak volna, hogy a c3 nagy mellényúlás volt. A tudásához képest a c3 túl volt árazva.

Az e-m5-el is ez a baj. Elfogadnám én azt simán még 1-2 obival ki is tudnék békülni az mft kínálatból (bár amire vágyom az még mindig nincs), de nem jobb 2-3x a többi váztól, mint az ára. Így maradok a seggemen. :)

(#12085) arn válasza sebgutkopf (#12084) üzenetére


arn
félisten

mindig alapelv, hogy sporolj a vazon, es azt koltsd ra obira. bar en is az em5re izgulok, de jo lesz jovore is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12086) Parci válasza arn (#12085) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, a nex-7 is túl drága. de ami egyszer megjelent, az egyszer lesz olcsón, használtan, kifutó készletben, valahogy. a gond az, hogy a nex-hez akkor sem lesz obi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12087) FEDman válasza sebgutkopf (#12084) üzenetére


FEDman
addikt

Bejelentéskor egy NEX-5n váz 600$ volt, csapjunk ehhez hozzá egy 350$-os EVF-et ás máris 950$-nál tartunk..

Ezzel szemben egy OM-D váz 1000$ és ha figyelembe vesszük az ár/érték arányt is akkor nálam máris a Sony az aki jelen esetben kevesebbet nyújt azonos mennyiségű pénzmagért. :)

(#12088) nord_


nord_
veterán

Na, benn voltam az Oly boltban. :)

Maga a váz élőben még szebb, mint fotókon. Ráadásul, a nekem tetsző ezüst-fekete változat pont ugyanaz az eszméletlen gyönyörűség, mint egy Nikon FM3A vagy a kvázi közvetlen előd, Oly OM-1.
A gép meglepően nehéz, abszolúte érződik rajta az "ebben-aztán-van-anyag" első benyomás - mint egy elpusztíthatatlan fémkocka! :) A kereső szép, cimborám szerint jobb, mint ami neki az Oly EP-2-höz volt. A 12-50 kellemes kis objektívecske, nagyon passzol a vázhoz, közel se olyan ormótlan, mint azt sokan sejteni vélték az internetes fotók vagy specifikáció alapján. Nyaraláshoz, tájképezéshez elvileg kiváló, ahol jellemzően rekeszelt, napsütéses képeket lövünk. A képminőség más kérdés, abban nem tudnék nyilatkozni (illetve annyit mondanék, hogy a kis mérethez, átfogáshoz képest korrekt, persze a minőségi fixekhez szokott szemnek, agynak ilyenkor más üzemmódra kell kapcsolni. :) )

Az expóhang mondhatni tökéletes: eléggé halk a diszkrét helyzetek megörökítéséhez is, viszont annyira azért van hangja, hogy egyértelműen hallhassa a fotót készítő személy az exponálást. Ráadásul a hangszíne is szép, olyannak tűnik, mintha egy örök időkre tervezett mechanika dolgozna a vázban. Nem csodálkoznék, ha egy hangmérnök is foglalkozott volna ezzel a részegységgel. ;)

Nyilván, ez a váz sem tökéletes. Két dolgot említenék meg:
- ha az ember szemüveges, akkor bizony a szemüveg keretébe beleütközhet a hüvelykujj, amikor blendét szeretne állítani. Persze, ezen könnyen lehet segíteni, ha fotózáskor feltoljuk a homlokra az okulárét és anélkül használjuk a dipotriakorrekcióval belőtt nézőkét. Az egész csak azért érdemel említést, mert ennek a keresőnek végre olyan jó a betekintési távolsága, hogy szemüvegben is kiválóan lehet(ne) használni. Ha minden irányban pár milliméterrel nagyobb lenne a váz, még akkor is megfelelően kicsi maradhatna, viszont az ilyen baki nem jönne elő.
- a szoftver bizonyos esetben kissé lassúcska... amikor blendét állítok, akkor sajnálatos módon eléggé lassan reagál a gép, elsőre bosszantóan hosszú volt az idő, ami a tekerentyű elforgatása és a keresőben lévő érték változása közt eltelik.

Obik közül kipróbáltam a 12, 17 és 45-ös fixeket is. A 17-es hozza a mindenki által ismert formát, alulról súrolja az átlagost, egyedüli előnye a látószöge. A 45-ös pazar, és a 12-es is kiváló. Ugyan konkrét összehasonlító képeket nem lőttem, de érzetre majdnem annyival tud többet a Pana 14-től, amennyivel drágább. Itt nem az építési minőségre, hanem az élességérzetre gondolok.

A(z egyik) legfontosabbat ne feledjük: köszönjük az Oly mintaboltnak a bemutatót! A kollegák és a kollegina nagyon segítőkész és kedves volt, a Pataky-cukrászda sütije eszméletlen finom és az ajándékoknak is örültünk. Jó volt ott lenni, remélem, vevőként is benézek majd egyszer hozzájuk! ;)

(#12089) Parci válasza nord_ (#12088) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ajjaj, ez nagyon jól hangzik... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12090) arn válasza nord_ (#12088) üzenetére


arn
félisten

nekem is szurke-fekete kell :) obiknal is arra gyurok...

arra a 12es olympusra is szivesen elcserelnem a 20as panat :) nekem annyira nem jon be. nem is optikailag, hanem mukodesre fura vhogy a 45oshoz kepest. furan fokuszal, meg lassunak is tunik kicsit ezzel daralassal. mindenesetre a 45os utan tobbet vartam tole.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12091) eeXaa


eeXaa
addikt

..igaz csak egyetlen kép on topicos, de remélem a többi sem probléma senkinek...
... ajánlom madgie-nak, mert ő is csinált sok képet ebben a témában... [link]

(#12092) nord_ válasza arn (#12090) üzenetére


nord_
veterán

Ha lecseréled, minden hiányossága ellenére sanszos, hogy hiányozni fog a nyitott rekeszes élessége és talán a látószöge is. De ha a 12-25-75 trióra gyűjtesz, meg tudlak érteni. :)

Parci:
tuti kis szerkentyű az Oly, simán el tudnám képzelni a táskámban, de egy paraszthajszálnyi különbség még mindig ott figyel, hogy meglegyen az instant-get érzés.

(#12093) madgie válasza eeXaa (#12091) üzenetére


madgie
titán

Itt aztán lehetne éjszaka bohóckodni :D

(#12094) schawo


schawo
titán

Nagyon jó volt ez a bemutató nap. Az ezüst-fekete volt a kedvencem képről is, de élőben még sokkal szebb. A mai "minden gép fekete" korban pont, hogy az ezüst/fekete kombó a kevésbé zavaró.

Fogásra nekem nagyon jó volt, a markolat pont akkora, amekkora legalább kell, de még nem ormótlan. A képminőségét, meg egyéb tulajdonságait nem teszteltem, arról bőven elég infó van már így is.

A 12-50 viszont nekem sehogy sem jött be. A motoros zoom módban, hát, motoros, a kézi mód meg kellemetlen, darabos érzetet nyújt. A 12/2 viszont zseniális. Minden rendes méretű fixet ilyen manuálisra megoldásúra kellene csinálni. Nagyon jó volt használni.

Olympusnak köszönjük a bemutatót, a pogit, cukrot, meg az ajándékokat. A csereobis OM-1 kulcstartó haláli. :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12095) nord_


nord_
veterán

Ha már az EM5 a téma. Elvileg elképzelhető, hogy a képstabi okoz valamilyen mértékű mosottságot a képen?

(#12096) Mhamster válasza nord_ (#12095) üzenetére


Mhamster
tag

Bemozdulást okozhat szerintem maximum. A saját képeimen nem vettem észre ilyet, elég élesek lettek (bár a 12-essel nem lőttem be mindig tökéletesen a fókuszt manuálban).
Amúgy elég sötét volt a boltban, lehetett tesztelni a képstabit :D

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#12097) arn válasza nord_ (#12092) üzenetére


arn
félisten

inkabb turazni hasznalom a gepet, es a 14-150 az elsodleges. a palacsintat inkabb a sotetebb helyekre vettem, es praktikusabb lenne a nagyobb latoszog. koltseghatekony megoldas volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12098) sebgutkopf válasza FEDman (#12087) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Magyarországon élek. Az 5n csak vázként nem kapható, 1 obival 185k (a bejelentéskor olcsóbb volt itthon mint most). Az e-m5 pedig csak vázként is 360k, obival pedig 430k. Baromira nem egy ár a kettő. A külön evf-ben meg az a jó, hogy nem kötelező megvenni, így az árának egy részét elköltöttem az 50/1,8-ra és még maradt is belőle. Nem fogok evf-et venni, nem hiányzik egy púp még a gépre, hogy a méretét elrontsa. Ahol a 7-esen van az evf az jó hely, de minden más kidudorodó megoldást elvetek, ami növelné a vázam méretét. Ha a dslr púp hiányozna, akkor újra dsrl-t vennék. Érdekes, hogy rászoktam a csípőből tüzelésre, ami a kihajtható lcd-vel nem gond és könnyen megoldható vele egyúttal a kijelző árnyékolása és a hanyatt fényképezésnél stabilabb tartás.
Az ár érték aránynál az is szempont, hogy melyik gépnek jobb a videója, vagy melyik gépnek jobb a szenzora? Mindkettőre az 5n a válasz az e-m5-el szemben, pedig nem is egy kategória a két gép. Egy belépő kategória (talán) tetején lévő gépról beszélünk egy zászlóshajóval szemben.
Tudom! Üvegek.
Azért némi önmérsékletet tartsunk és ne kiáltsuk már ki kapásból a mindenben mindenkinél jobb gépnek az e-m5-öt.

(#12099) arn válasza sebgutkopf (#12098) üzenetére


arn
félisten

ennyi erovel d7000es nikont se vegyen senki, mert ugyanaz a szenzora, mint az 5100esnek :) azert vannak mas szempontok is mint a szenzor, illetve a dxomarkos eredmenyeket megvarnam, mert a fotok alapjan gyanusan jol teljesit. annyi biztos, hogy azonos minoseg mellett a nagyobb szenzor jobb, es ebben sose fog a negyharmad eros lenni, hiszen az elonyei abbol szarmaznak, hogy kisebb a szenzora... innentol meg akinek ez a fontos, miert hozza fel hatranykent? a nexnel nagyobb a szenzor, nagyobb az obi - nekem a rendszer merete fontosabb szempont volt.

de amugy te egy flickres keprol meg tudod allapitani, hogy apsc vagy negyharmados szenzorral keszult? en nem... azt viszont igen, ha vmi ramaty optika van rajta, meg azt is erzem, ha huzza vmi a vallamat. kinek a pap, kinek a papne. a fotozas mindig a kompromisszumokrol szol, amit te mashol kotottel meg.

az olympus es sony vazak arazasa amugy nagyon elter az usaban es nalunk. a sony gyakran hasonlo arban megy, az olympus meg 50-60%al dragabb. erdekes modon az obik nem - viszont a pana obiknal megint nagy a kulonbseg.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12100) Mhamster válasza sebgutkopf (#12084) üzenetére


Mhamster
tag

Jajj Nex. Mit jelent az, hogy 2x-3x jobb fényképező?
Az árat, mint egzakt mértékegységet állítod szemben egy olyan szubjektív dologgal, aminél szubjektívebbet nem is találhattál volna.
A másik a videó. Kell a t*kömnek, aki videózni akar vegyen egy kamerát. Fényképezőről van szó, amiben van plusz video funkció.
A harmadik meg a szenzor. Mi az hogy jobb? Miben? Mert mondjuk dinamikaátfogásban biztos nem. Zajban? Én nem vettem észre különbséget, még iso 6400on sem a tesztképeken.
Jó gép a Nex is, de sok mindenben rosszabb mint az M5. És fordítva.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.