Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12801) schawo válasza arn (#12800) üzenetére


schawo
titán

Soha büdös életbe. :N

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12802) Peethy válasza FEDman (#12795) üzenetére


Peethy
őstag

Nekem az első kép pont amiatt tetszik nagyon, amit leírtál. A 13-as szerintem a legjobb, és az technikailag is nagyon ott van, a képarányokat nagyon eltalálta és az érzelemvilága... szerintem sokan megirigyelnék. A többi nekem sem tetszik annyira.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12803) madgie


madgie
titán

A régi képeimet selejtezem, nicsak, mit leltem 2007-ből :)

(#12804) Marseille199 válasza arn (#12800) üzenetére


Marseille199
senior tag

Észre. Szerintem vannak ebben az anyagban erős képek. Ez még pont az a kategória, ami nekem fekszik. Az esztétikumon és a sablonon már túllépett, de még nem akar belemagyarázni, tehát az arany középút.
Látok ennél durván szarabbakat is a gyakszihelyemen, ha kiállítanak az FFS tagok. Na, az a durva kortárs fotóművészet.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12805) Messer22 válasza madgie (#12803) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

nosztalgiából elfogadnám ezt a szettet :))

Messer

(#12806) arn válasza Marseille199 (#12804) üzenetére


arn
félisten

az esztetikumon sose lehet tullepni... legalabbis, ami ezeket az ertekeket hordozza, es esztetikus, szerintem azt mindig elobbrevalonak fogjak tartani. kell az onkifejezeshez egy minimalis szintet megugrani, mert igy olyan mintha egy jo zenemuvet hamis zenevel, rossz technikaval akarnanak bemutatni. ettol nem lesz elobbrevalobb.

van ennek a masik oldala, amikor csodaszep technikaval keszitenek "ures" kepeket. az sem jo, de szvsz ez sem. ilyesmikkel azok takaroznak, akik nem tudjak a masik oldalt eleg magas szinten muvelni. nekem mindketto kell bele. legyen egy egyedi, kifinomult technika, sajat mondanivaloval. pl [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12807) Marseille199 válasza arn (#12806) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ez nem erről szól. Szerintem. Tudják ők magas szinten művelni, egész egyszerűen nem akarják. Ebben biztos vagyok, ismerek néhány ilyen embert. Az megint másik dolog, hogy sokan (köztük én sem igazán) nem tudják befogadni a kortárs fotóművészetet, azt a bizonyos dolgot, amikor egy fotó mellé két oldal szöveg kell magyarázatnak, de ez az anyag, vagyis ennek nagy része szerintem nem ilyen :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12808) BiriBum válasza madgie (#12803) üzenetére


BiriBum
őstag

Ez az, amit talán kár volt eladni. :D

[ Szerkesztve ]

(#12809) Mercutio_ válasza BiriBum (#12808) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hinnye, mi ez az új avatar, és kit ábrázol? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12810) BiriBum válasza Mercutio_ (#12809) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem engem, az tuti... :DDD

(#12811) OPiiPO válasza madgie (#12803) üzenetére


OPiiPO
addikt

nagyon szép!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12812) Peethy válasza BiriBum (#12810) üzenetére


Peethy
őstag

Nem mertem rákérdezni pár napja az objektíves topikban, de örülök, hogy tisztáztad :D

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12813) Mercutio_ válasza BiriBum (#12810) üzenetére


Mercutio_
félisten

Talán 2x találkoztunk, de emlékszem, hogy nem voltál vörös :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12814) |AP|


|AP|
veterán

Egy kis gyorstalpaló segítségre lenne szükségem gyorsan mozgó téma fotózásában. Holnap ha az időjárás is úgy akarja és nem lesz embertelen tömeg, akkor kinéznék a Redbull röpnapra, kicsit próbára tenni a pana 45-200-at.
Általában azonban csak statikus témákat fotóztam eddig, nem nagyon vagyok otthon a sport/gyors témák fotózásában. Szóval gondolom AF-C és AF tracking az az alap... de mire kellene még figyelnem, ha a gyors mozgás közben jó pillanatokat szeretnék elcsípni?

köszönöm :)

(#12815) arn válasza Marseille199 (#12807) üzenetére


arn
félisten

erre van egy kedvenc woody allen idezetem :)

Ha valaki a Carnegie Hall pódiumán elhányja magát, mindig lesz, aki szerint ez művészet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12816) Tulku válasza arn (#12788) üzenetére


Tulku
veterán

7-es, 13-as kiváló, 12-es elmegy, 16-os bizarr...

Ha ilyen a fotóművészet, hát ilyen...

Marseille: azt gondoltam hogy neked tetszik némelyik, te is ilyesfélét fogsz űzni szerintem (elkapott pillanatok) csak magasabb fokon :DDD

Gondwana: Kosztolányit ha lehet magyarul... :K

[ Szerkesztve ]

(#12817) BiriBum válasza Mercutio_ (#12813) üzenetére


BiriBum
őstag

:P

(#12818) Marseille199 válasza Tulku (#12816) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ohh, hát köszönöm :)

Most pár pillanatkép a csütörtöki vizsgák utáni Deák teres gengelésről.

Csak hogy dicsekedjek:

Fényképészeti szakrajz:3
Gyakorlat: 5
Fotótechnika: 5
Labor: 5

Már csak Fotójog&Etika és Töri van, aztán szeptemberig vége :)

1.8 mindegyik

Ez valami ismeretlen külföldi arc, észrevette, hogy felé fotózok, de nem is lett baj :)

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12819) need


need
addikt

Üdv...

Van nekem egy Oly EPL1 gépem.. és kaptam hozzá az egyik ismerősömtől ma kölcsönbe egy Panasonic DMW-FL220 vakut.. na most semmilyen módon és sehogy nem tudom a zár sebsebességet 1/160 fölé vinni.. pont úgy mint ha a saját vakuját használnám...mert annak is ennyi a vége..!

Végig próbáltam az összes beállítást.. de ez megált 1/160 értéken!

Mi ennek az oka...?

Mondjuk bizarrnak a dolgot.. pont egy hete.. egy Canon nagy vakut raktam fel és minden gond nélkül működött.. ja és persze.. a tudomány nem ált meg 1/160 hanem volt 1/640 is..!

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#12820) Messer22 válasza need (#12819) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

nincs high speed sync mód a vakun (olcsóbb/butább vakuk ilyenek)
sima középérintkezőssel (vagy más rendszer vakuival) lehet feljebb csavarni de 1/400-nál elvileg már csíkot hagy a levonuló zár. ja és itt nincs TTL kommunikáció.
De csak oly váznál, a panák a középérintkezős vakukkal is limitálnak 1/160-ra.

[ Szerkesztve ]

Messer

(#12821) need válasza Messer22 (#12820) üzenetére


need
addikt

én mondjuk megdöbbentem hogy műxik egy Canon vakuval is.. vissza nézve a képeket..
brutál metál fénnyel bírt.. gyakorlatilag drasztikusan vissza kellett venni teljesítményét..!

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#12822) Messer22 válasza need (#12821) üzenetére


Messer22
senior tag

Ja, ha van középérintkező, akkor elsüti a váz (nem árt vigyázni, régi vakuk megsüthetik a vázat)

Ilyenkor A vagy M mód megy. M: full manuál értelemszerűen.
A-ban a vaku szabályozza a saját teljesítmény, de azért a rekeszt/iso-t te állítod be.

[ Szerkesztve ]

Messer

(#12823) need válasza Messer22 (#12822) üzenetére


need
addikt

ok... :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#12824) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Éppen nálam volt a gépem és a kis 45-ös :)

[link]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12825) Marseille199 válasza SpongyaBob (#12824) üzenetére


Marseille199
senior tag

Fú, nagyon bejövős!

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12826) SpongyaBob válasza Marseille199 (#12825) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszi, gondoltam, hogy neked tetszeni fog :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12827) Marseille199 válasza SpongyaBob (#12826) üzenetére


Marseille199
senior tag

Saját, vagy ismerős a pici? Ha nem, akkor még jobb fotó :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12828) SpongyaBob válasza Marseille199 (#12827) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Barátom gyermeke :) A háttérben a papa "cipeli" a talicskában :))

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12829) Marseille199 válasza SpongyaBob (#12828) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hmm,kár. Így csak simán nagyon jó :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12830) Mr.Csizmás válasza need (#12821) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

canon 430ex2-vel fotóztam egyszer, brutál, vissza kell csapni az isot, meg a zársebességet 320-ra, hogy ne legyen atomvillanás a képen :)) (az még e520-on volt)

tényleg obi kő akkor?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12831) szőröscica


szőröscica
addikt

Tegnap koncertet fotóztam a 45 1.8-al, egész jó.
Viszont rájöttem, hogy miért mondjátok, hogy a Pana JPEG szar. Egyszerűen tényleg az. Sajna a képek minimum 80%-a kuka emiatt.

Raw+jpeg lesz ezentúl, még ha így hamar meg is tölti a 8 gigás kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#12832) Gondwana válasza Mr.Csizmás (#12830) üzenetére


Gondwana
addikt

Canon 580EXii, CustomFn:5 (flash metering mode), értéke legyen 3 (external metering: manual), máris hagyományos szenzoros vakuként használható, bezongorázott blendével és ISO-val. 1-es 580-on is van ilyen, de fejből azt hiszem, 3-as C.fn.
(dzsásztfórdörikórd)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12833) Mr.Csizmás válasza Gondwana (#12832) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak egy éjszakára volt nálam, úgy vágták hozzám, jó szokásomhoz híven McGuyveres módra rögtönöznöm kellett :D (jól írtam?)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12834) hegyimorc válasza szőröscica (#12831) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Mit csinálsz 8 giga képpel? Az még RAW+JPEG-ben is borzalmasan sok. Nem szívás kiválogatni ennyiből azt amit érdemes megtartani?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12835) szőröscica válasza hegyimorc (#12834) üzenetére


szőröscica
addikt

8 gigát egy nyaraláson nagyon könnyű megtölteni, ha raw+jpegben fogok fotózni. :)

Tegnap a sorozatlövő funkciót használtam, mert konkrétan egy embert mentem fotózni a koncertre, és fontos volt, hogy egy mosolyt, vagy valamilyen mozdulatot biztosan elkapjak. Így lett 350 képem. Igen, tényleg szívás, de ebben benne vannak azok is, amiket tuti megőrzök. Ha csak 50-et kattintottam volna normál módban, akkor valószínűleg lemaradtam volna dolgokról. Nyilván, ha csak általánosan a koncert érdekelt volna, akkor nem csinálok ennyi képet.

(#12836) Peat;) válasza hegyimorc (#12834) üzenetére


Peat;)
veterán

Már olyan olcsóak a 32 gigás kártyák (9k) hogy szerencsére ez nem nagy gond, elnézve az itteni felhasználók objektív állományra fordított kiadásait ennyi talán belefér hogy ne ezen múljon a minőség :)

Én jpegben e-pl1-el 11 gigányit amatőrfotóztam 5,5 napos nyaralás alatt :)

[ Szerkesztve ]

(#12837) Tulku válasza hegyimorc (#12834) üzenetére


Tulku
veterán

Filmeznek jpeg-gel (sorozat és csak nyomod az expo gombot :) )

Viccet félretéve, szerintem rettenetesen sok, a gépet sem kíméli, és én mindig önmérsékletre intem magam (bár nem ilyen vagyok) hogy mi lenne ha filmes gépem lenne...és akkor a 30 képből lesz 3...

(#12838) hegyimorc válasza Tulku (#12837) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nem kell kímélni a gépet! Kinek? Minek? Én nem azért veszek egy gépet, hogy a következő tulajnak vigyázzak rá. (Ennek ellenére 4 év intenzív használat után úgy adtam el D300-at, hogy nem volt rajta egy karcolás sem.)

Sokkal hamarabb avulnak el erkölcsileg mint fizikailag.

A memóriakártyák áráról egy szót sem szóltam, mert kicsit sem ezen múlik, viszont az, hogy "ha már olcsó akkor miért ne", elég jól mutatja a fotózáshoz való hozzáállást. Az már más kérdés, hogy sokan nem hogy nem válogatják ki a sok közül a megtartandó néhányat, de gyakori, hogy már a kártyáról sem másolják át a képeket.

Van egy jó cinikus mondás. Másnak nem szoktam mondani, mert kivétel nélkül vérig sértődne tőle bárki, de magamnak időnként elmormolom: "Biztos' csupa kiváló fotó!" :D

Ez általában elég is ahhoz, hogy kattintgatás szünetében visszarángassa az embert a valóságba.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12839) Tulku válasza hegyimorc (#12838) üzenetére


Tulku
veterán

"Én nem azért veszek egy gépet, hogy a következő tulajnak vigyázzak rá."

De én igen! (tudod hogy nepper vagyok Madgie-val együtt, bár én jobban...)

Hogy miért? Mert tudom, hogy megunom 2 hét alatt :DDD

Most épp a GH2-t kezdem majd megunni egy héten belül...

(#12840) hegyimorc válasza Tulku (#12839) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Na jó, de neked nem a fotózás a hobbyd, hanem a fényképezőgépezés meg a nepperkedés ;-) ;]

Egyébként hogyhogy megunod? Azt még csak megértem, hogy 2 hét után már nem túl érdekes, de mire cseréled le?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12841) madgie válasza szőröscica (#12835) üzenetére


madgie
titán

Ha beleszólhatok: ne sorozatozz. Vagy csak néha, rövideket. Nem lehet úgy felvenni a koncert ritmusát. Figyeld a zenét, a zenészt, figyeld a fényeket, figyeld, de ne görcsösen koncentrálj. Pár perc alatt el lehet kapni a ritmust, már ha nem mulatós zenéről van szó :))

(#12842) Tulku válasza hegyimorc (#12840) üzenetére


Tulku
veterán

Morc: Mire, mire...mit tudom én? Nem volt még például XZ1-em...oszt mér ne legyen? Csak folyjon...panta rhei...tudod!

Madgie: Ne szid Kadlott Karcsit, meg Bunyós Pityut, főleg Fási Ádám bácsit...olyan jó közelieket lehet róluk csinyáni...nem remegnek folyton mint Angus Young, csak néha dagad az ér a nyakukon, mikor kitartják az "édesanyám te jó asszony"-t, vagy a "gyere táncolj cigánylány"-t

[ Szerkesztve ]

(#12843) Peat;) válasza hegyimorc (#12838) üzenetére


Peat;)
veterán

"A memóriakártyák áráról egy szót sem szóltam, mert kicsit sem ezen múlik, viszont az, hogy "ha már olcsó akkor miért ne", elég jól mutatja a fotózáshoz való hozzáállást. Az már más kérdés, hogy sokan nem hogy nem válogatják ki a sok közül a megtartandó néhányat, de gyakori, hogy már a kártyáról sem másolják át a képeket."

Mivel én vagyok a legamatőrebb itt nyilván rám gondoltál :D . Én valóban azért vettem nagy memkártyát mert egyszerűen az "én időmben" már annyira olcsó volt. Szóval teljesen igaz rám, ha olcsó miért ne. Nyaralni voltam és nem a gép kijelzőjét bámulni ha érted a különbséget, de 10 megás képből 8 gigára 800 darab kép fér el. Azért aki egy intenzív nyaraláson(nem a parton döglik) vesz részt ez könnyen meghaladható szám, persze lejjebb lehet állítani a minőséget, de ez érdekes lenne valljuk be. Egyébként muszáj átmásolni mert a gép (epl1) bizony belassul kissé bekapcsoláskor ha már sok van a kártyán. :P "A fotózáshoz való hozzáállást" nálam az határozza meg hogy élményt kapjak vissza :) szerintem sok átlagember örömmel használja a dslr-t meg milceket, attól hogy milcet vesz az ember nem jelenti azt hogy ki kell tanulni a szakmát. Szerintem a milc pont nem erről szól. :)

(#12844) Marseille199 válasza Peat;) (#12843) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nem os konkrétan a nyaralásról van itt szó,meg koncertről. Hanem arrol, hogy ha ész nélkül lősz, attól nem lesz több jó fotód és fejlődni sem fogsz. Egy "intenzív" nyaraláson is van idő komponálni, mwg eldönteni, hogy kell-e az ötödik fotó a nyolcadik ugyanolyan házról. 3 tekercs filmre is meg lehet lőni egy nyaralást teljes egészében, jó képekkel. Csak hozzáállás kérdése. Vegyél egy teker profi színes negát kb 2500 forintért (+ hívás és szken) és megtanulod, hidd el ;)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12845) hegyimorc válasza Peat;) (#12843) üzenetére


hegyimorc
senior tag

A tágabb ismerettségi körömben látottakra gondoltam, de a mondanivalóm lényege nem a gépkimélés, vagy a kártyák ára lett volna, hanem az, hogy még nem láttam arra példát, hogy a mennyiség minőségbe fordult volna. Saját képeimnél sem.

Az "át sem másolja" kicsit más téma. Ez arról szól, hogy valójában nem is érdekli az egész, csak csinálja, mert a szerepe szerint csinálnia kell. El kell menni nyaralni és ott fotókat kell csinálni, mert mások is ezt teszik. Még a filmes korszakban volt olyan, hogy megkérdeztem a haveromat ősszel, hogy nincs-e kedve megmutatni a nyaralás képeit. Mondta, hogy még a gépben van a film, mert van még rajta 4 kocka .... WTF?!? :F Ez manapság is gyakori, csak kicsit másképp. Lehet, hogy átmásolja a gépeket PC-re, de azt sem tudja, hová - ahová a windows teszi - utólag nem talál meg semmit és ha megdöglik egy winchester akkor mindene elveszett. Majdnem azt írtam, hogy "kárbaveszett", de az ilyenért nem kár :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12846) Mercutio_ válasza Peat;) (#12843) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezzel a metodikával csak az a "gáz, "hogy majd otthon 1-2 hónap után a képeket átpörgetve döbbensz rá, hogy "Jéééé, ennyi jó helyen jártunk, fel se tűnt"
Mert azzal leszel elfoglalva, hogy ellődd azt a 800 képet, ahelyett, hogy ott abban a pillanatban az adott hely lehetőségeit élvezd. Végig "kívülálló" leszel akit egy gép választ el minden mástól.

Ha megtanulsz komponálni, akkor meglövöd azt a 50-100 valóban jó képet (és mondjuk még másik 200-at ami neked és a társaságnak emlék, így értékelhető) és a felszabadult 5-800 képnyi időben a pillanatokat is élvezni fogod amit itt eltöltesz, meg magát a fotózást is, mert nem egy feladat lesz számodra, hanem örömforrás....szerintem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12847) need válasza Mr.Csizmás (#12830) üzenetére


need
addikt

nekem is volt olyan kép hogy világított minden mint Salamon töke.. :Y

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#12848) Peat;) válasza Marseille199 (#12844) üzenetére


Peat;)
veterán

Nekem nyaraláskor nem a fejlődés a célom(és szerintem nagyon rossz megközelítés ha valakinek az, kivéve persze ha szándékosan ilyen jellegű nyaralást tervez) hanem az emlékek megőrzése az idő korlátoltsága miatt a lehető legjobb minőségben a leggyorsabban. Én még csak nem is hívom komponálásnak azt amit én csinálok, csak gyors állítás(manual módban használom azért, de lehet csak amiatt mert az auto nagyon gyenge) és lövés kész, a többi a szabad szememmel akarom nézni, nem a kijelzőn keresztül. Ennek ellenére nem lett volna elég egy 8 gigás kártya, igaz nem sokkal léptem túl. De akkor mi van azzal aki 3 hetes nyaralást is meg tud engedni magának..

Valószínű a különböző szintek keverednek egyébként, szerintem azt a szintet azért gyorsan el lehet érni hogy nagyon rövid idő alatt egy tűrhető, átlagkompakt minőséget meghaladó képeket lőjön az ember milcel, nekem ez volt a célom. Valakinek meg az hogy ez legyen a szakmája, nyilvánvaló melyik az időigényesebb.

Mercutio: igazából elég távol értünk a kezdeti ponttól, nyilván mindenkinek megvan a maga szokása. Te nem tudnál élvezni egy városnézős nyaralást ha három/négy percenként lőnél egy darab képet, én meg élveztem ilyen intenzitással is.

[ Szerkesztve ]

(#12849) Tulku válasza Peat;) (#12848) üzenetére


Tulku
veterán

A fejlődés itt lehet akár a jobb kompozíció elérése...nem kell nagy dolgokra gondolni.

Még így is sok képet fogsz kidobni, nem megy rögtön, sőt...
Marseille csak azért írta a filmet, mert ott bizony minden képkockáért meg kellett izzadni, nem beszélve az utómunkáról...és a filmcseréről.

(#12850) eeXaa


eeXaa
addikt

...bocs, hogy offolok, de ugy gondolom elég nyitott gondolkodású itt mindenki...
....szval. eljutottam odáig, hogy nincs más választásom a pana 14-140 mellett, ha szeretnék egy nagy átfogású utazózoomot G2-re... noo igen... de pl. olcsóbban kapnék egy Fuji XS1-et
...kicsit elgondolkodtam... igaz 2/3-os a szenzor, de sem erre sem az optikára nem lehet igazán panasz... próbáta már valaki ezt a jószágot? érvek ellene, mellette? ..jöhet pm-be is... thx...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.