Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12751) need


need
addikt

Sziasztok..

Mostanában szívesen használom az M42 objektíveket..az hogy éles legyen és jó is a kép ahhoz általában egy 7x nagyítást használok..!
Eltöprengtem hogy érdemes lenne-e beruházni egy keresőbe...! (VF 2-3) az mennyire könnyítené meg a képalkotást...? Azon be lehetne már lőni élesre a képet?
Ill. láttam hogy a Panáknak is van keresője.. azokat fel lehet tenni az Oly gépekre?

Ja és még valami..

többször láttam már több helyen igaz nekem is ilyen van de csak sima..
ennek pl. AF Confirm chips-es M42 - 4/3 átalakító van valami értelme..?
vagy mennyire pontos ezekről a vissza jelzés?

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#12752) ROBOTER válasza Parci (#12749) üzenetére


ROBOTER
addikt

Annyi logika lenne benne, hogy a Sigma is eladni szeretne, és amíg a Sony nem veszi komolyan az objektívválasztékot, és a Pentax/Canon/Nikon is elment teljesen más irányba, addig az m4/3 vonzóbb a felhasználók és ezáltal a 3rd party gyártók számára is. Így inkább az m4/3-hoz illeszkednek közvetlenül, nem fordítva, mint eddig a tükrös APS-C vs. 4/3 esetében, ahol egyszerre 3..5 bajonettre gyártottak egyetlen fejlesztéssel. Egyfajta stratégiaváltás is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#12753) Parci válasza ROBOTER (#12752) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, tulajdonképpen nagyon tanulságos, hogy minden bénázás és :W mellett végül a többi gyártó szintén annyit bénázott/bénázik, hogy az m4/3 hihetetlen módon jól áll (az általam várthoz képest mindenképp). azt hittem, van egy-két év forjuk, de amint belép a nikon és majd a canon, rövid úton vége a játéknak. ehhez képest a nikon látszólag nagyon elkalkulálta magát. vagy csak zseniális, mint matolcsy, és senki sem érti még. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12754) k1csi válasza Freddy76 (#12728) üzenetére


k1csi
senior tag

És én nem a gugliból szoktam okosságokat írni ide, az a csigás ember a másik topikból.

Szerinted mennyire gerinces dolog ilyen gusztustalan módon a hátam mögött (mert ugye nem szoktam ebbe a topikba járni) becsmérelni másokat fotósdoktor? Gondolom már olyan szintre jutottál a fotózásban, hogy neked nemhogy googli nem kell, hanem a netről sem szoktál szakmai cikkeket olvasni.

Részemről ennyi veled kapcsolatban.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#12755) eeXaa


eeXaa
addikt

...nos uraim.... egy kis kedvcsináló ha valakinek utazni lenne kedve... :)

(#12756) arn válasza eeXaa (#12755) üzenetére


arn
félisten

vmi filtert hasznalsz, hogy ilyen furak a szinek, vagy a feheregyensuly van elcsuszva?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12757) eeXaa válasza arn (#12756) üzenetére


eeXaa
addikt

...mikor mi... van amikor mindkettő... :) valahogy így látom őket szépnek...

(#12758) Freddy76 válasza k1csi (#12754) üzenetére


Freddy76
addikt

Köszi. Igazából már a múltkori okoskodásod után reméltem, hogy végeztél velem egyszer s mindenkorra (remélhetőleg ez azt jelenti, hogy nem fogsz reagálni a hozzászólásaimra). Amúgy számold meg, hogy hány csigás ember fórumozik itt. De ha magadra vetted, hordjad :DDD .

Amúgy olvasni szoktam, de kopipésztelni fórumba ritkábban.

eeaa: :C , kedvem lett elutazni Skóciába (mondjuk eddig is volt).

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#12759) Gondwana válasza k1csi (#12754) üzenetére


Gondwana
addikt

(Már vártam, hogy melyik lesz az a csigás, aki magára veszi! :C :DD :W )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12760) Mercutio_ válasza eeXaa (#12712) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem aránylag stabil a kezem, de már 45mm-nél látszott, hogy bemozdult(abb) a 14-150 képe Pana vázon mint a 15-45-nek, a tele vége felé pedig egyre inkább, szóval ezt a megoldást nem ajánlom :(

Törköly téma: Annó 10 éve egy cimborámnak volt Szepsy aszútörköly-éből Hernyák Laci által főzött pálinkája, azt azóta is visszasírom :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12761) Parci válasza Mercutio_ (#12760) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, hát az sem az az átlag törköly, az biztos :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12762) need


need
addikt

[erre] valakinek van valami meglátása?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#12763) need válasza need (#12762) üzenetére


need
addikt

már nem kell...megkaptam a választ..

ciki mert az oldalbordám volt be lépve.. úgy látszik a női nicnek hamarabb válaszolnak..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#12764) Tulku válasza need (#12763) üzenetére


Tulku
veterán

Need: Vissza ne vidd, ha Istent ismersz!!!

Leútálom! :DDD

Többit privátban...

(#12765) need válasza Tulku (#12764) üzenetére


need
addikt

délután rád csörgök..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#12766) rumos14 válasza Parci (#12749) üzenetére


rumos14
nagyúr

én meg konkrétan lehetetlennek tartom, főleg f2.8 melett. mekkora is egy Nikon 12-24/f4?

(#12767) SpongyaBob válasza Tulku (#12764) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Hi!

Mekkora memóriakártyát kezel max. a GH1? 32GB-ot simán bele lehet túrni igaz? Illetve Hack-elt videóhoz elég a class 10?

Még egy kérdés: Utángyárott akksikkal hogy bánik a GH1? :)

A kérdés nem csak Tulku-hoz szól :))

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12768) madgie válasza SpongyaBob (#12767) üzenetére


madgie
titán

A GH1 nem kényes az akkukra, a filléres kínaiakkal elmegy vígan. mondjuk hackeléshez inkább a gyárit raktam mindig bele, az a biztos...

Egy jobb Class 10 bőven elég neki, nem muszáj (sőt felesleges) 95 MB/s Extreme Pro-val etetni. A max kapacitásról nem tudok nyilatkozni, nekem 8 gigás kártyáim vannak (szerintem megeszi a 32-est is, de SDHC legyen, de SDXC)

(#12769) Parci válasza rumos14 (#12766) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sigmába nem kell annyi üveg, "jó lesz a'..." :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12770) madgie válasza madgie (#12768) üzenetére


madgie
titán

A második de=ne. Tehát ne SDXC-t rakjá' bele

(#12771) SpongyaBob válasza madgie (#12768) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszi, sejtettem hogy jó a class 10 (ha tényleg tudja a kártya), józan paraszti ésszel kiszámolva is elég magas videó bitrátához elég :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12772) sebgutkopf válasza rumos14 (#12766) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Annak mondjuk nincs sok értelme, hogy kétféle képkör kirajzolására külön obit csináljanak. Érdekes helyzet, mert nagyon más látószöget fed le a 12-35mm aps-c-n illletve mft-n. Eleve tök jó, hogy van mozgolódás 3rd party témában, ezek szerint már kénytelenek belátni, hogy van fantázia a milc szegmensben.

(#12773) rumos14 válasza sebgutkopf (#12772) üzenetére


rumos14
nagyúr

NEX-re biztos érdemes obikat kiadni, elnézve a mostani felhozatalt.
azért az elég döbbenetes, hogy mindenhol azt olvasom, hogy a Sigma 30/2.8 a legélesebb NEX obi (gondolom a ZA 24/1.8-at leszámítva).

(#12774) Peethy válasza sebgutkopf (#12772) üzenetére


Peethy
őstag

APS-C-n ez a tartomány kb. a Canon 17-40 f/4L-nek felel meg, az pedig igazán nem rossz. m4/3-on meg a szintén népszerű 24-70-et, tehát szerintem pont jó.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12775) schawo válasza sebgutkopf (#12772) üzenetére


schawo
titán

Ha APS-C-t is rajzol, akkor MFT-n nem sok értelme marad. Nem fog tudni normális élességet produkálni, és a méret is túl nagy lesz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12776) madgie válasza schawo (#12775) üzenetére


madgie
titán

Troll ON, nem komolyan venni

Fene tudja, ha az APS-C-t épphogy kirajzolja, a sarkokban "portrésan" (értsd: semmi nem éles :D), attól még a Micro 4/3 pont levághatja a kritikus részeket és marad egy zsír objektív.

A NEX-eseknek úgyis jó az előbbi megoldás is, azt szokták meg :D

(#12777) atuci válasza need (#12763) üzenetére


atuci
senior tag

spec engem is érdekelt volna a válasz a Vf-2/3 keresőkkel kapcsolatban, hasonló cipőben járok :(

Ha megosztanád, akár priviben, azt előre is megköszönöm!

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#12778) scarabaeus válasza atuci (#12777) üzenetére


scarabaeus
őstag

(itt a kérdés-válasz)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#12779) Parci válasza scarabaeus (#12778) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez sem pontos válasz.
- pana kereső vagy pana vázra megy, oly csak oly-ra
- a pana lvf1 (gf1 keresője) szar
- a pana lvf2 (gx1 keresője) nagyon jó (ugyanaz, mint a g3-é)
- az oly vf3 nem rossz, de azért minden szempontból határozottan gyengébb a vf2-nél. fele ár alatt jó vétel lehet
- a keresők frissítési frekvenciáját a váz határozza meg, régi oly vázak 60 fps, legújabb 3-as pen széria 120 fps, meg az om-d is
- pana gh2, g3, gf3, gx1 és újabbak is 120 fps
talán nem rontottam el semmit.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12780) scarabaeus válasza Parci (#12779) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az utolsó válasz az utolsó válaszra adott válasszal kiegészítve. De az már nem VF2-VF3 volt. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#12781) Tulku válasza madgie (#12776) üzenetére


Tulku
veterán

"A NEX-eseknek úgyis jó az előbbi megoldás is, azt szokták meg"

:DDD

Ez nem volt szép, de sajnos igaz...

(#12782) FEDman válasza rumos14 (#12766) üzenetére


FEDman
addikt

Mirrorless-re egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek, ez pont az a tartomány ahol a tükör elhagyása előnyösen hat a méretre.

(#12783) need válasza scarabaeus (#12778) üzenetére


need
addikt

az azért jólesik hogy rajtam tartod a szemedet... ;) :B

na meg.. ha nem az oldalbordám neve alól küldöm lehet hogy most sem válaszolnak..
lám mit tesz egy női nick.. ;]

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#12784) Tulku


Tulku
veterán

Naháááát, kanyonék kijöttek palacsintás, tapizós elcédés déeselerrel...

Találós kérdés; vajh milyen rendszer ellenfelének szánják? :)

Kéretik rá nem válaszolni...

szerk:

azért ezek nagyon érdekesek:

Phase detection AF from imaging sensor for Live View and Video
Continuous autofocus in movie mode with subject tracking

[ Szerkesztve ]

(#12785) sebgutkopf válasza rumos14 (#12773) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Hááát én azért nem panaszkodom az 50/1,8 oss élességére. ;) De az tény, hogy a legolcsóbb és egyben a nexre elérhető legtöbb obitól jobbat nyújtanak a sigmák.

(#12786) sebgutkopf válasza Peethy (#12774) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A 12-35 esetén nem is a tartomány a gond, mert mindkét rendszerre értelmes látószöget fed le, hanem amit schawo ír az a fogas kérdés. Méretben, vagy minőségben nehéz mindkét szenzorra optimálisat rajzolni és méretben is mindkét helyen lehetőleg kicsinek maradni.

(#12787) sebgutkopf válasza madgie (#12776) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez nem vicc, mert titokban pont ettől félek! :Y
Bár a két sigma fix képélessége ezt szerencsére cáfolja.

(#12788) arn


arn
félisten

[link] ezek a kepek csak nekem nem tetszenek?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12789) madgie válasza arn (#12788) üzenetére


madgie
titán

Nem, nem vagy vele egyedül :)

(#12790) Gondwana


Gondwana
addikt

Miért, mi bajotok van a tökéletesen képközépre komponált arcokkal meg az alulexponált negatívokkal?

If you can't do it well, declare it artistic.

/Kosztolányi Dezső/

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12791) schawo válasza Tulku (#12784) üzenetére


schawo
titán

És ezt megbeszélik az obiparkkal is?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12792) Superbad


Superbad
tag

Jó ez a Canon GH2 :)

(#12793) doktor úr válasza Superbad (#12792) üzenetére


doktor úr
tag

:C

Amúgy ezek a Szász Lilla képek nyilván szándékosan ilyenek, gondolom, az ámátőr/vasárnapi fotós jellegre erősített rá. Van benne néhány, amelyik tetszik, de összességében gagyinak és túllihegettnek tartom.

(#12794) arn válasza Gondwana (#12790) üzenetére


arn
félisten

nekem csak annyi, ha ez a kovetendo, es a csucs, akkor en azt hiszem inkabb mas csucsokat szeretnek megmaszni :) ok, hogy tudatos, de attol miert kell olyannak lennie, mintha barki kezebe adtunk volna egy olcso kompaktot, es nyomkodd a gombot jellegunek lennie? tul unalmasak a karsh kepek? sose szerettem azt a jellegu muveszetet, amikor azert jo valami, mert egy zsuri azt mondja, vagy mert befutott az illeto. ha egy ilyen fotot feltesz vki valahova, nagy fotosnak fogjak tartani? a kep adja el magat, es ne forditva. ezek a kepek bantjak az esztetikai erzekemet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12795) FEDman válasza arn (#12788) üzenetére


FEDman
addikt

A legtöbb kép technikailag, szerkesztésben kifejezetten igénytelen. Ilyen szempontból tényleg elég lehangoló. Ugyanakkor ha kicsit nyitottabban közelítünk akkor hamar kiderül, hogy szinte minden képnek megvan a maga kifejezetten érdekes története.
Például az első képen a feltehetően orosz nénike, sapkáján vörös csillag sarló kalapács, büszkén feszít a rengeteg kitüntetésével, láthatóan túlfűtött hazaszeretettel és mindeközben az álmai (kép a falon) valami egész másról árulkodnak. :)

Sok mindentől lehet egy kép jó, vagy épp rossz. Ami nekem ezekből lejött, hogy az alkotója míg vizuálisan kevésbé, addig szociálisan annál érzékenyebb emberke lehetett.

(#12796) arn válasza FEDman (#12795) üzenetére


arn
félisten

akkor lehet palyat tevesztett :D komolyra forditva, nekem ez igy nem muveszet.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12797) need válasza FEDman (#12795) üzenetére


need
addikt

azért a 3. kép sem rókax*r..

Mónika és Alexander kép ahol a gyerek nem kicsit meleg leves kinézésű..

lehet hogy ettől annyira művészi..

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#12798) eeXaa válasza arn (#12796) üzenetére


eeXaa
addikt

....sztem jó képek, bár technikailag tényleg könnyű felettük átsiklani, ami ebben az esetben sztem tudatos is, ugyanis a képeket teljesen a mondanivaló felől kénytelen az ember megközelíteni, ha valóban szeretné értelmezni...
...én úgy látom a "német realizmus" pl. Otto Dix stílusában közelít a témához, de pont ezért nem mondanám teljesen újszerűnek ezt a kifejezési módot.... Nem vagyok jártas a fotóművészet történetében, de kiváncsi lennék azért a művész kommentjeire is képenként...

(#12799) schawo válasza FEDman (#12795) üzenetére


schawo
titán

Technikailag valószínűleg szándékosan gyengék, hogy ne az esztétikum, hanem a tartalom adja el a képet. Nem hiszem hogy a fotósunk ne ismerné a komponálás alapvető követelményeit. Ez a szint már túl van azon, hogy esztétikailag akarjon kiszolgálni. Ha szép képeket akart volna csinálni, szépek lettek volna.

Mindenesetre nem venném meg, hogy utána kirakjam a falra :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12800) arn válasza schawo (#12799) üzenetére


arn
félisten

es ha nem o csinalta volna, illetve nem hivnak fel a figyelmedet ra, hogy "ez egy jo kep", eszrevenned?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.