Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11301) Mr.Csizmás válasza Dare2Live (#11297) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:o :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11302) Peat;) válasza PRO-peller (#11296) üzenetére


Peat;)
veterán

Olcsóbban is láttam, vagy nem az árnál kell a poént keresni? :)

(#11303) FEDman válasza Parci (#11300) üzenetére


FEDman
addikt

A PZ tesztekben gyakorlatilag az obik felbontás adatai köré épül minden, pedig pont ez az adat ami talán a legkevesebbet mond el egy obi jóságáról. Még a szubjektív élesség érzetet se lehet csupán csak erre az egy adatra visszavezetni. Mert lehet, hogy egy obi jó felbontás értékeket ér el egy PZ tesztben, de pl lágy, kontraszt szegény alulszaturált képe van akkor máris lehet hogy kevésbé fogjuk élesnek érezni, mint akár egy PZ tesztben amúgy gyengébben teljesítő, de sokkal kontrasztosabb képű obit.
És még egy valag olyan tulajdonsága van egy obinak amit a PZ egyáltalán nem vizsgál. Ezért is szoktam morcos lenni, hogy mostanában sok esetben csak a táblázatokig jutnak és azt a pár teszt képet is lespórolják a végéről.
Pedig azok néha többet mondanak mint az összes többi száraz adat ami előtte található. :)

Amúgy az M.Zukio optikailag tényleg nem egy kiemelkedő darab, de ez úgy általában igaz erre a kategóriára. Az ekkora átfogású obik közt viszont egyértelműen a jobbak közül való.
A gyakorlatban mutatott minimális torzításával meg egyértelműen jobb az összes nagyobb átfogású zoom obinál.

Ehhez jön még az Oly Jpeg motorja ami még egy közepes obival is néha csodákra képes. :)

(#11304) neevous válasza Parci (#11273) üzenetére


neevous
tag

Ha ilyen dealről tudsz, akkor nyugodtan szólhatsz. :)

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#11305) Parci válasza neevous (#11304) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tudok, ő is csak dicsekedni akart nekem sztem :DDD (ha tudnék, vennék én is, bár nincs most miből, de akkor is :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11306) rumos14 válasza FEDman (#11299) üzenetére


rumos14
nagyúr

eleinte én is nehezen tettem túl magam ezen a sw-es korrekció dolgon, de mostanra sikerült. igazából a végeredmény is számít...
az győzött meg végleg, hogy pl. a Zuiko 12/2 a korrigált kép esetén ad 12 (ekv. 24mm) látószöget, nem a korrigálatlan raw-nál... tehát nincs itt semmi csalás. míg pl. a Nikon 18-akárhánynál (vagy mondhatnám a saját Sony 16-80-amat is) ha te korrigálod a nagylátó végen a hordótorzítást, máris veszítesz abból a látószögből, ami az obira van írva...

szerk: de szvsz akkor sem kell lehőbörögni dare-t ha olyat ír, amivel ti nem értetek egyet. a N 18-105 - mondjon bárki bármit - nagyon jó vétel és sztem sok vásárlót hoz a D3x00/5x00 sorozatnak.

[ Szerkesztve ]

(#11307) Parci válasza rumos14 (#11306) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt most nem erről van szó, szerintem is jó vétel a 18-105, én is ajánlom mindenkinek. csak tudom, hogy a 16-85 vr még jobb (árat most ne keverjük ide), és azt is tudom, hogy a 16-85 vr után nem volt ciki használni a 14-150-et. élesebb a nikon, de nincs dráma.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11308) FEDman válasza rumos14 (#11306) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, olyan szinten erre vannak tervezve, hogy az obin megadott gyújtótávolságok is a korrigált képre vonatkoznak.

Basszus csak a figurát néztem és összekevertem dare-t egy már jó ideje mFT használó márkatárssal. Az értetlenkedésem ennek szólt. Bocsi figyelmetlen voltam. :)

(#11309) trialboj


trialboj
őstag

Tudna valaki segíteni, hogy lehetne eljutni a panasonic supporthoz? bárhogy próbálkozom, sosem kapok egy mailt vagy online embert, mind csak előre legyártott baromságok jönnek, de a kérdésemre ott nem kapok választ.

Feldobtam az új firm-t, a videózást még nem próbáltam, de a teljes képernyős focuspont állítás nagyon baba :))))

Olvastam hogy ebben ki lehet kapcsolni a touch opciókat... eddig nem lehetett?

"Firmware also makes a number of other changes including the option to deactivate the touch screen control (which we suspect videographers in particular will welcome)"

Miben segít ha kikapcsoljuk a tapizást?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#11310) schawo válasza trialboj (#11309) üzenetére


schawo
titán

Ha amúgy sem használnod a tapicskolót, akkor bekapcsolva csak nehezíti a fogást.

Ha viszont használni akarod, akkor kikapcsolva valamivel nehezebb lesz. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11311) nord_ válasza trialboj (#11309) üzenetére


nord_
veterán

Megszűnik (vagy úgy látszik, már meg is szűnt) a magyarországi képviselet.

(#11312) PRO-peller válasza Peat;) (#11302) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Nem tudom meddig süllyed az ára a G3-nak, de egyre szimpatikusabb. 100k-ért ingyen lenne. :DDD

(#11313) Warter válasza PRO-peller (#11312) üzenetére


Warter
őstag

Főleg X-es kitobival. :D

(#11314) Parci válasza Warter (#11313) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, amiben gond van valamelyik lencsetaggal, és bizonyos záridők mellett mossa a képet. imaging resource-on olvastam talán?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11315) Gondwana válasza Parci (#11314) üzenetére


Gondwana
addikt

(Csak a stabi sampling-rate-je interferál valamivel, és berázza a képet 1/100s környéki záridőknél, illetve a kikapcsolt stabi nincs fixálva, hanem mocorog - nem lencsehibe miatt homályos. Én tennék az obira amolyan ólajtóra való retesz-zárat, amivel külön lockolhatnám a kikapcsolt stabit és akkor biztosan hozná a kis X-es zoom a G14-45 szintjét.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11316) Parci válasza Gondwana (#11315) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a lényeg, hogy sz@r............. sajnos. mint az e-pl1 stabija. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11317) scarabaeus válasza Gondwana (#11315) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nem mind, az enyémet kérésemre még a futárnak átadása előtt tesztelgették a bolt aranyos vasúti terepasztalán, aztán persze amikor megérkezett, én is azzal töltöttem el hosszú időt, hogy csak ilyen tesztképeket csinálgattam. :) Amennyit teszteltem, előjött volna, akiknek defektes, azoknak simán hozza.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#11318) Tulku


Tulku
veterán

No a fórum olvasóinak egy gyors összehasonlítás kitobi ügyben (mert annyi a fényerős fix tapasztalat, hogyna)

Tehát volt "szerencsém" kipróbálni több 14-42-t (nálam nem hosszú a szerelem a gépekkel, s ezekkel néha együtt jön a komposzt ) ezért Fedman kartács tanácsára (leteremtett mikor együtt emlegettem a 14-42-t a 14-45-tel) ma vettem egy 14-45-öt...s vártam a hatást.
Benyomások:
MÁS
NAGYON MÁS
Élesség, fényesség, kontraszt nem összevethető.
Egyszerűen az érzet, mikor megpillantod a képet...mintha nem egyazon cég két optikája lenne.
Itt és most kijelenthetem, hogy minden zúmot használó mft tulaj próbáljon meg 14-45-öt használni, mert érdemes...nagyon!

Parci agitálása 14-150 ügyben azt hiszem ehhez képest lágy krémsajt, snidlinggel...

Tehát Fedmannak igaza volt mikor nem engedte (szinte szitokszónak tekintette) az összehasonlítást...tényleg nem összevethetők!

(#11319) robi-k válasza Tulku (#11318) üzenetére


robi-k
őstag

Hát, nem olcsó, de nem is vészesen drága a 14-45[link]

(#11320) Parci válasza robi-k (#11319) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de, ez vészesen drága egy kitobiért. amúgy ment el a héten egy 117 fontért is, de nekem személy szerint pont 30e ft-ot ér a cucc (pont azért, mert ilyen jó, amúgy 15e egy mezei eldobhatós kitobiért). a nagyobbik gondom az lenne, hogy nem tudnék mit fölé tenni, a 35-100 sajna nem az én árkategóriám lesz. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11321) Tulku válasza Parci (#11320) üzenetére


Tulku
veterán

Pont tizessel drágább az enyim, de megérte...tobzódom, ne lombozz :)

(#11322) szőröscica


szőröscica
addikt

Hujjuj, jövő héten örülni fogok. :K

(#11323) Tulku válasza szőröscica (#11322) üzenetére


Tulku
veterán

ne örülj korán... :)
(ezer dolognak össze kell jönnie)

Persze összejön, mert úgy akarjuk!

(#11324) Parci válasza Tulku (#11321) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mivel itthon egészen beteg áron szokott már menni, a 40 is jónak számít. reális is kb., csak én vagyok ilyen szigorú. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11325) Peat;)


Peat;)
veterán

Megérkezett a csomag pixmaniatól, valóban nemzetközi a garanciajegy és számlával együtt érvényes. Ami hátrány az a francia nyelvű kézikönyv..neten persze fent van a magyar/angol.

Elég nagy ez a 14-150mm-es, kicsit tart tőle az ember (első objektíves gépem) hogy egyszer csak kiszakad a vázból. :)

[ Szerkesztve ]

(#11326) schawo válasza Peat;) (#11325) üzenetére


schawo
titán

A 14-150 jó kis masszív darab fém bajonettel, úgy áll a vázban, mint Katiban a gyerek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11327) Parci válasza Peat;) (#11325) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kemény 280 gramm, nem fog kiszakadni sehonnan :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11328) Tulku válasza Parci (#11327) üzenetére


Tulku
veterán

Hát igen...a pana fél kilója engem is riaszt...de egy fórumtársunkat nem :)

(#11329) #58660352 válasza Tulku (#11328) üzenetére


#58660352
törölt tag

Azért a Panasonic 14-140mm F4-5.8 nemcsak az árában hanem optikailag is jobb mint az Olympus 14-150mm F4-5.6. Ráadásul a Panasonic-nak optikai stabilizátora és videózásra optimalizált halk, gyors autófókusza is van ;)

[ Szerkesztve ]

(#11330) madgie válasza #58660352 (#11329) üzenetére


madgie
titán

Szerintem Tulkunak nem kell linkelni, volt olyanja :P :DDD

Ettől függetlenül nehéz és baromi drága (használtan is). Ha kellene zoom, nekem is ilyen kellene, de nem ennyiért és ekkora (zuiko-val meg nincs ugye stabi Pana vázon)

(#11331) arn válasza #58660352 (#11329) üzenetére


arn
félisten

plane kitben... szamold ki, hogy mennyiert kapsz meg egy olympus es egy pana kitet. kb 2x lesz az ar. nekem nagyon egykutya... sot f8/f11 kornyeken (ahogy hasznalom egy turan) meg az olympus jobbnak is tunik ebben a tesztben.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11332) Parci válasza #58660352 (#11329) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a pana jobb, de jóval drágább és nehezebb, ennyi a lényeg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11333) Tulku válasza #58660352 (#11329) üzenetére


Tulku
veterán

Volt bezony kétszer is...holnap lesz rövid időre egy 3. is, de nem magamnak veszem...fórumtársunkkal közös költés eredménye lesz, Hegyimorc pedig morgolódik egy fehér GF2-vel :)

A Pana 14-140 ugyan olyan szenzációs obi, mint a 14-45 (szerintem közel egyszerre adták ki óket) Rettenetesen éles rekeszelés nélkül is, jó a stabija (talán ebben veri a 14-45-öt is) és mechanikailag is egy csoda, annak ellenére hogy zúm közben úgy megnő, mint ......... (lovakról nem írok)
És hát az a súly...sajnálom én eladtam a 24-105 L is usm-et nem akartam még egyet :)

Ettől függetlenül akinek a minőség számít, bátran ajánlom!

14-150-nel nem tudom összevetni, de amit Parcinál láttam az egy parafa dugó volt méretre a 14-140-hez képest...gondolom súlyra is más érzés :)

(#11334) gorgo


gorgo
őstag

Ahoj! Segítsetek!

Van egy Canon nFD50mm/f1.2 obim, jó kis manuális üveg. Vettem utóbb hozzá egy 25-ös makró közgyűrűt. Namármost a közgyűrű teljesen megszopat: az objektíven van egy gyűrű, (Open - Lock) állásokkal, open állásban lehet rekeszelni, Lock állásban teljesen kinyitja és elveszi a rekeszelés lehetőségét (fix1.2 rekeszen marad).

Ha felteszem a közgyűrűt, akkor azon valami tetves kis kallantyú, vagy akármi bisz-basz ugyan ezt a hatást éri el: lock állásba helyezi és fix 1.2 rekeszen tartja az obit, és nem lehet vele rekeszelni. f1.2 pedig nem igazán lehet makrózni (azaz készíthetek olyan portrékat, ahol a bogár egyik szeme éles, de a másik már nem! :Y ). Eredeti Canon közgyűrű...

Találkozott már valaki hasonló problémával? Nagyon jól jönne a segítség! THX!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#11335) Mr.Csizmás válasza gorgo (#11334) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csípőfogó, kis bütyökbizbasz lecsíp.

problem solved :)

(vagy épp szereld ki, de ahhoz kurázsi kell)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11336) gorgo válasza Mr.Csizmás (#11335) üzenetére


gorgo
őstag

Jól van na, kis Humor Herold! ;) de vicces kedvedben vagy.
Csak 1. nem tudom melyiket kellene lecsípni, 2. ha tudnám sem tenném, mert nincs kedvem elbaszni egy ilyen obit, 3. kell(ene) hogy legyen valami pofonegyszerű megoldás, csak még nem jöttem rá!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#11337) Tulku válasza gorgo (#11336) üzenetére


Tulku
veterán

Mint nem szakértő, de bütykölgető; nézd meg hová esik a pöcök helye a közgyűrűn. Ha fix helyre, megjelölöd és fúró...egy közgyűrű (vagymi) nem a világ, az obihoz hozzá ne nyúlj...az Isten káromlás.

Én így csinálnám...

(#11338) Dare2Live válasza Parci (#11298) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mint amikor canonosok hozták fel indoknak, hogy a canon obik élesebbek mert defaultban a Canon vázak SW/FWje jobban élesít.
Mit is lehetett akkor arra, meg erre mondani...?

Az SW/FW meg mindig is a lánc része volt amióta az SLR elé odakerült az a D-betű.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11339) Dare2Live válasza Mr.Csizmás (#11301) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mit is várhat az ember fanatikusoktól...? Ezt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11340) schawo válasza Dare2Live (#11338) üzenetére


schawo
titán

Azzal a különbséggel, hogy az élesítést utólag is el lehet végezni, viszont az elcseszett optikai korrekciót már nem lehet szoftveresen megoldani.

De ezt már Parci is írta, viszont write only módban nem látszik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11341) Parci válasza Dare2Live (#11338) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

figyu, nekem tök oké, hogy nem érted az egészet, csak ne magyarázz légyszi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11342) Dare2Live válasza Tulku (#11333) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

méretileg, meg tesztre is kis összefoglaló:
[link]

parci: Sokkal jobb a pana mert SWsen korrigálja a CAt az oly meg nem. Aki ezt nem tudja megérteni azt sajnálom... :DDD

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11343) Mr.Csizmás válasza Dare2Live (#11339) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

inkább azt nem értem, hogy mit kell izmozni a két ősmamut dolgaival.

nikonos beszólt nekem, hogy mi ez a szar (így), milyen kicsi szenzor van benne. nikon 1 - nocomment.

némelyik canon obi penge AF-jéről nem beszélve:[link] (szerviz visszadobta neki hogy nincs baj vele)

a "fanatikus" szó elemzéséről: sony alfát, illetve pentaxot akartam, de nem volt elérhető garis, vagy drága volt, úgyhogy a szolgáltatások miatt az oly maradt. a két nagyot (lol) lassan csak a márkanév adja fel, meg a középfelsőkategóriástól magasabb dolgaik (konkrétan az, hogy vmi lowkodós belépő vackot kapok ugyanannyi pénzért, mint mft-nél egy duplakitet)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11344) Parci válasza schawo (#11340) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

utólag nem lehet részletet csinálni szoftverrel, persze az élesítés nem is erre szolgál, tényleg élesít, azaz az éleket nyomja meg. viszont az beyond me, hogy mit nem lehet érteni azon, hogy döntés kérdése, hogy milyen szinten építik be a leképezési láncba szoftvert, és hogy lehet úgy is obit tervezni, hogy a torzítást nem korrigálod optikailag, cserébe kevesebb lencsetagod lesz, javul a felbontás, a kontraszt stb., és ha aztán szoftveresen korrigálod, nem feltétlenül kapsz rosszabb végeredményt (sőt), mintha mindent üvegekkel oldottál volna meg.

de persze sokan azt sem értik, hogy a vacak kontraszt af-nél nincs backfocus, meg hogy az evf-nek előnyei is vannak az ovf-hez képest. én meg matolcsy gazdaságpolitikai koncepcióját nem értem, ilyen az élet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11345) Parci válasza Dare2Live (#11342) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne pofázz vissza légyszi, mert kezdesz most már tényleg felhúzni!
ha tényleg érdekelne a téma, utánaolvasnál, és nem fogalom nélkül osztanád az észt. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11346) Dare2Live válasza Mr.Csizmás (#11343) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A dolog úgy indult, hogy volt egy ilyen hsz: "18-xx obiknál mind jobb rajzban a 14-150-es zuiko"

ami egyszerűen több szempontból sem igaz. Ezt már aki az ominnozus mondatot írta is elismerte, pl, hogy jobb élességben a 18-105, 16-85...
Akkor miről beszélünk?

így ennyi.
Idekeverni Canon obik hábás AFjét, magyar márkaszervizet nem kicsit terelés... hmm? :)

szerk: Parci: Utánaolvastam és tudom miről van szó. Ettől még az eredeti állításod nem igaz. És ezt már te is elismerted. Részemről a téma itt lezárva. Miről beszélünk???

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11347) Mr.Csizmás válasza Dare2Live (#11346) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

aztán a fotozonen oldal méricskélgetős akármije, ami különbséget az userek 99,5%-a nem vesz észre, stb.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11348) Tulku válasza Dare2Live (#11342) üzenetére


Tulku
veterán

Ezek hülyébbek mint én...pedig végzek én is tesztelést eleget...el kellene mennem egy ilyen helyre :)
Úgy látom hogy az van amit Parci mondott; nagylátón előz a pana, telében pedig az oly.

Parci: Rolex! (ahogy öcsém mondta az amerikainak, mikor némethonban ajtóban állt és az felhúzta magát...persze öcsém mai napig egy szót sem beszél angolul, de összekombinálta az óramárkát a csillapítással :) ) és matolcsit én sem értem, de az elődöket sem, és gyanítom az utódokat sem fogom...vajh miért? :)

(#11349) Parci válasza Dare2Live (#11346) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ember, a felbontás csak az egyik ismérve az obik rajzának! a 18-200 torzítását NEM lehet korrigálni, undorító bajusz van 18 mm-en, tudom, néztem eleget. másrészt, a 14-150 felbontásával nincs gondom. tudom, nézem eleget.

a 16-85 vr élesebb a 14-150-nél, ezt elismerem, persze ezt is csak tapasztalatból tudom mondani. a 18-105 már kevésbé éles a 16-85-nél, és a 14-150 eleve nem problémás ilyen téren, nálam-nekem.

viszont most nem erről beszélgetünk. hanem arról, hogy szerinted a szoftveres korrekció az ugyanaz, bármilyen obinál is végzik. na, ez, ahogy gondolod, baromság.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11350) schawo válasza Dare2Live (#11346) üzenetére


schawo
titán

Van egy íratlan szabály, miszerint márkafórumban ne vitatkozz a fórumlakókkal. Mert elég ha csak egy apró részállításod nem állja meg a helyét, akkor mondhatsz 95% igazságot, a pontatlan 5%-t szétszedik, megeszik, kiköpik, téged meg élve felnégyelnek.

Csak a jövőre vonatkozóan. ;)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.