Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11551) schawo válasza ROBOTER (#11550) üzenetére


schawo
titán

Én sem azt írtam, hogy kizárólag a NEX, csak hogy példa. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11552) ROBOTER válasza schawo (#11551) üzenetére


ROBOTER
addikt

A lényeg, hogy a dolognak semmiféle kizáró oka nincs, a gyakorlatban viszont én is kissé kételkedem. Tudod, az általam már sokszor emlegetett RAW zajszűrés. Hiszen a dinamikatartománynak kettő darab vége van....

[ Szerkesztve ]

(#11553) schawo válasza ROBOTER (#11552) üzenetére


schawo
titán

Oké, azt lehet értelmezni, hogy irreálisan jó eredmény született, de a 13 EV-t matematikailag sehogy sem lehet értelmezni. Hacsak nem elméleti hibás a DR számítás a DxO-ban, mint ahogy azt páran valószínűsítették.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11554) Peat;)


Peat;)
veterán

E-PL1-en az akku töltöttségét hogy lehet megnézni kikapcs/bekapcs nélkül? Bekapcsolásnál mutatja aztán nem, az info gombra se jön elő. Beállítások között sem tudtam az info gombhoz rendelni. Az nekem nem jó ha csak az akksi végénél jelez.

(#11555) Tulku válasza Peat;) (#11554) üzenetére


Tulku
veterán

Engem is zavart kissé ez a módja, de be lehet állítani, hogy mikor jelezzen lemerültséget a menüben...

(#11556) need válasza Tulku (#11555) üzenetére


need
addikt

hát ja... 3 mód van...
a tele..
a félig üres..vagy legyünk optimisták félig tele
lemerültem menten..de akkor már jobb is elővenni a tartalék aksit..!

azt tudod hogy nem felejtettem ám el.. ott van neked oda készítve.. még pedig jó kis szőlő pálinka..alkalom adatán össze hozzuk..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11557) Tulku válasza need (#11556) üzenetére


Tulku
veterán

Azt minél gyorsabban, mert a készlet elfogyott, oszt száradok... :)

(#11558) need válasza Tulku (#11557) üzenetére


need
addikt

hétvégén megyünk le a birtokra akkor hozom haza..

na őrölök neki hogy tudod miről van szó.. nekem adtad a m4/3 - m42 átalakított..!
és akkor én meg ígértem neked.. ;)

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11559) Tulku válasza need (#11558) üzenetére


Tulku
veterán

Na volt amit nem pénzért adtam?...ezért tartok ott mint a székely ember, aki petrencés rudat kezdett csinálni, oszt fogpiszkáló lett belőle... :)

Félre ne érts, örültem hogy segíthettem...igaz azóta már egy másik ugyan ilyen átalakítón is buktam 2 ezret, de a nepperkedés pénzbe kerül...

(#11560) need válasza Tulku (#11559) üzenetére


need
addikt

legendás hogy mekkora nepper vagy... :Y ;)

a telszámod meg van...és alkalmas int kereslek majd.. ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11561) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

megvan a GF1 :)) tetszik a logikaja eddig....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11562) madgie


madgie
titán

Grat, jó kis masina az :K

(#11563) Mr.Csizmás válasza madgie (#11562) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pár percre feltehettem egy nikkor 300/2.8-at is, falpernél volt ;]

na az odabasz :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11564) Gondwana válasza Mr.Csizmás (#11563) üzenetére


Gondwana
addikt

Ezexerint fehér a géefegyed?
(tegnapi)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11565) madgie válasza Gondwana (#11564) üzenetére


madgie
titán

ejnye, rekeszeltél? :D

(#11566) schawo válasza Gondwana (#11564) üzenetére


schawo
titán

Tilt obi? :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11567) Gondwana válasza madgie (#11565) üzenetére


Gondwana
addikt

Kettőnyócig meg se álltam!

Esnek az árak - nekem még egy 10-essel többért volt.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11568) Tulku válasza Gondwana (#11567) üzenetére


Tulku
veterán

Egyforma gépünk van bibííí...csak nekem arany....de ez a tilt jószág tetszik!

(#11569) nord_


nord_
veterán

Egyre inkább érzem, hogy ha valami miatt új gépet kéne vennem a meglévő obik alá, az egy GH1 lenne...

(#11570) madgie válasza nord_ (#11569) üzenetére


madgie
titán

Azért nem kell feltétlenül elhinni, amit a DxO mér, vagyis inkább nyers dolog, amiben nincs benne mondjuk pont a banding.

Én úgy vettem észre, hogy a GH2 kicsit jobb, ha megcibálom a csúszkákat, miközben a GH1 a DxO meccsben jobban áll.

A másik: LR4-gyel a GF1 is pofás cucc ám, igaz, ISO 800 felett már olyan ,amilyen (ami ISO 1250-1600 új vázakon)

szerk: milyen mac-ed van? :)

[ Szerkesztve ]

(#11571) Gondwana válasza Tulku (#11568) üzenetére


Gondwana
addikt

(... és Parci kitől is vete? :K Mert én meg tőle :C )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11572) Tulku válasza Gondwana (#11571) üzenetére


Tulku
veterán

Jó gép az a GH1...a harmadikat nyúzom :)

(#11573) Superbad válasza Gondwana (#11567) üzenetére


Superbad
tag

Valószínűleg hülye kérdés, de ez a tilt konverter csak függőlegesen tud tiltelni? :)) Vagy álligathatom / tekergethetem?

(#11574) schawo válasza Superbad (#11573) üzenetére


schawo
titán

Úgy tekergeted, ahogy akarod :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11575) szőröscica válasza Superbad (#11573) üzenetére


szőröscica
addikt

Én nem látom benne igazán a fantáziát, mindenféle sértés nélkül mondom, hogy nekem egyáltalán nem tetszenek ezen a tilt shiftes képek.

(#11576) Parci válasza Gondwana (#11571) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tulkutól :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11577) nord_ válasza madgie (#11570) üzenetére


nord_
veterán

Elmentem ezt a hsz-t, ha vásárolhatnékom támad. :DDD
Mac? Olyanom sajna nincs... pedig jól mutatna egy Mini a Dell monitor mellett - vagy a helyén egy 27-es iMac. :) Az iPadet szokták a böngészők Macnek azonosítani.

(#11578) Messer22 válasza Tulku (#11572) üzenetére


Messer22
senior tag

Jó is az a GH1 :)

Messer

(#11579) Mr.Csizmás válasza Gondwana (#11564) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

bjelo, tavariš ;]

LR4 tippet köszi urak....

egyelőre natív obi nélkül, adapterezett m42-vel használom :DDD (úgy érzem az OM-D váltásig maradni fog)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11580) Tulku válasza Messer22 (#11578) üzenetére


Tulku
veterán

Igen, ez már gépváz...sajnálom maximalista vagyok, nem elégítette ki igényeimet a GF és a PL.

Madgie: Először én is kételkedtem a dxo mérés pontosságában (hiszen GH2 nem bandingol iso 3200-on is javítható zajszerkezet, persze ez ekv 1600 a GH1-nél) de ha megnézem a magas érzékenységű képeket, akkor azt kell látnom, hogy az egyetlen gép amely nem életlenedik, megmarad a vonalélesség, sőt a beltartalom is...persze a bandi szinte mindent hazavág iso 1600-3200 között (alapvetően sötét témánál, világosabbnál szépen korrigálható) de azt ne felejtsük, hogy itt az 1600 nem igazán 1600...
És persze, ha pótakksival hozzá lehet jutni 90-50 környékén, akkor pedig best-buy kategória... :) (ugyi Messer?)

Nord: szívesem összehozhatunk egy tesztelést, mielőtt veszel egyet Pesten, meg kell nézzed, tudsz-e együtt élni az esetenként fellépő banding-gal (hozzáteszem a régebbi vázak (mostanim és amit Parcinak adtam el) sokkal kevésbé csinálják. Harmadik jegy a sorszámban legyen 9 esetleg 0 (2009-2010).

[ Szerkesztve ]

(#11581) Parci válasza Tulku (#11580) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs összefüggés a sorszám és a banding között, egyszerűen egyes chipek jobban sikerültek, másik chipek meg nem. vannak későbbiek is, amik jók (meg olyanok is, amik nem). nincs nagy jelentősége amúgy, mindegyik bandingol, legfeljebb nyersz 1 fé-t a legjobb és a legrosszabb eset között.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11582) madgie válasza Parci (#11581) üzenetére


madgie
titán

Egyébként ez tök fura. Mármint nem az, hogy különbség van ebben, hanem az, hogy nem csak ebben. Épp Tulkuval dumálunk ilyen-olyan hack-ekről, és szinte biztosra veszem, hogy azért van annyi féle patch és tapasztalat, mert két ugyanolyan típusú gép sem ugyanúgy működik, videó túlhajtás szempontjából legalábbis. Ez már akkor is feltűnt, amikor a mostani, második GF1-em simán vitte azon beállításokat, ahol az első példány ugyanazzal az objektívvel, sd kártyával és azonos helyszínen elhasalt.

(#11583) Tulku válasza Parci (#11581) üzenetére


Tulku
veterán

Azért az fura, hogy az első gépem (Szulitának adtam el 20 ezer bukóval :) ) bandingolt rendesen, amit neked adtam el és a mostani (mindkettő korábbi modell) pedig nem.
Viszont amit írsz azt írta szinte szóról szóra Vitalij is...tehát van benne igazság.

Midegy ez egy kis rejtélyes masina...de nagyon szeretem.
Az egyetlen hátránya, hogy visszafelé erről nem tudsz lépni (tapasztalat), csak GH2 vagy OMD (persze milyen áron...)

(#11584) arn


arn
félisten

em5 20as panaval [link] 12essel [link]

meg mindig kene :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11585) madgie válasza arn (#11584) üzenetére


madgie
titán

Hm, a videó 0:40-nél érdekes :D Kép alapján multiaszpi a 4:3-ról 16:9-re váltás, képpont (és user manual) alapján meg nem :)

szerk: állat ez a francia nyelv: "lö vízör entrégré" :D

[ Szerkesztve ]

(#11586) schawo válasza madgie (#11585) üzenetére


schawo
titán

Jó, ez a videó egy baromság :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11587) madgie válasza schawo (#11586) üzenetére


madgie
titán

Há' pedig ha multiaszpis volna, akkor már írnám is össze papíron, mennyit ér a két gépem, meg mennyit kell hozzátenni :)

Nem baj, jól van ez így :DDD

(#11588) FEDman válasza madgie (#11585) üzenetére


FEDman
addikt

Már az OM-D bemutatásakor ezen a videón mosolyogtam, egy pöttyet átbaszós. :DDD

(#11589) FEDman


FEDman
addikt

Egy kis pontosítás, a korábbi Panák és az Olympus vázak között van 1 EV eltérés érzékenységben, de a korábbi Panák (GH1) és a későbbi Panák (GH2) között már közel sincs ilyen nagy eltérés.

(#11590) fil válasza Tulku (#11580) üzenetére


fil
őstag

"...És persze, ha pótakksival hozzá lehet jutni 90-50 környékén..."
Érdekes ár . 40-ért? Ügyes... :R (Én eddíg örültem a duplájának is...)

(#11591) FEDman


FEDman
addikt

http://labs.adobe.com/technologies/lightroom4-1/

New Camera Support:
E-M5
GF5

[ Szerkesztve ]

(#11592) Szulita28 válasza nord_ (#11569) üzenetére


Szulita28
senior tag

Ne tedd.. ;)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#11593) FEDman


FEDman
addikt

Némiképp meglepő, de nagyon úgy fest a Pana a GF5-nél tényleg csiszolhatott egy keveset az ezeréves 12Mp-es lapkán.

Silkypix Raw konverziók:
GF5 iso3200
E-PM1 iso3200

Ami az élességet, a részleteket illeti azt nem biztos, hogy érdemes összevetni, az Olympus-on a fix Lumix 14/2,5 volt, míg a GF5-ön meg az X-es zoom kit. :)

(#11594) schawo válasza FEDman (#11593) üzenetére


schawo
titán

PL3 (ami ugyanaz, mint a PM1) nem volt ilyen zajos 3200-on. Valami ott nem kóser. :F

(#11595) Mr.Csizmás RAW nyersen.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11595) Mr.Csizmás válasza schawo (#11594) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

gépes zajszűrés, vagy utólag? :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11596) FEDman válasza schawo (#11594) üzenetére


FEDman
addikt

Nem e? :D
Szerintem csak nem próbáltad iso3200-on kevés műfényben a nyers Silkypix Raw konverziót. ;)

A Silkypix legendásan rosszul kezeli a zajt. Ellenben mivel itt mind a két váznál ezzel konvertáltak így az összevetéshez jó. Ha lekonvertálnád ezt a kettőt LR-ban akkor mind a kettő jobb lenne, de különbség az megmaradna.

Így érzésre alap iso-n nem lesz nagy különbség, ellenben nagyon úgy néz ki korrigálták a régi szenzor legnagyobb gyengeségét, miszerint magas iso-n egyszerűen elszálltak a feketék, az árnyékos részek.

(#11597) schawo válasza FEDman (#11596) üzenetére


schawo
titán

Jah, értem, valóban nem néztem Silkypixet :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11598) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Na, úgy látom kell majd egy ND8 szűrő erre az eszméletlen 37 mm-es menetre, hogy ne villogjon nekem piros 4000 a kijelző alján. Nameg polár. Az ugyan van egy, de inkább nem szórakoznék 52-37 mm adapterekkel. Gondoltam, megnézem, milyen a felhozatal abból is, hát, a 6 évvel ezelőtti helyzethez képest azt látom, szinte nyom nélkül irtották ki a lineáris polárokat. Még ha van is lineáris polár, akkor sem abban a minőségben gyártják, mint a gyártó cirkuláris polárjait... CPL van luxuskivitelben, LPL meg menjen úgy ahogy van, csillogjon, csillanjon. Aztán a mai napig ott látom a weblapokon a múlt századból bemásolt szövegeket, ha a géped autofókuszos, mintha a mai napig csak egy dolgot érthetnénk autofókusz alatt. Nem adtam fel a reményt, hogy jó minőségű lineáris polárt találjak, de lehet, hogy kénytelen leszek CPL-t venni... Na az is szép kör lesz, amikor a lenstip 3 éves tesztje alapján már a gyártó neve sem ad egyértelmű útbaigazítást, egyedileg kellene (ha lehetne) letesztelni, melyik milyen. Amúgy mekkora már, hogy diszkvalifikálniuk kellett egy B+W szűrőt, ami simán végigverte az egész mezőnyt, de kiderült róla, hogy lineáris, CPL felirattal - B+W-től. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#11599) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

FUCKYEAH!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11600) Mr.Csizmás válasza Parci (#11599) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

aztap*csa :D dxomarkos tesztre be kell készíteni pár sört :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.