Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11751) Tulku válasza trialboj (#11727) üzenetére


Tulku
veterán

Nyomj rá egy pontra az lcd-n és oda zúmol az élességállító segítség (persze ha menüben bekapcsoltad).
Gyorsan megtanulod mikor éles, inkább a sok macera, illetve a pillanatok gyors elillanása miatt javasolt tárgyfotóra, természetbe a manuál...persze ízlések és pofonok...

No sikerült kifúrni a izét?

(#11752) hegyimorc válasza joco73 (#11749) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Akkor fogod tudni, hogy mivel járnál jól, ha már tudni fogod mire van szükséged.

Az objektív minden rendszerhez drága. Mármint a jó, ami meg nem annyira, azt a használtpiac beárazza érdemeinek megfelelően. A vázak pedig gyorsan elavulnak elkörcsileg, de ezt lehet úgy is nézni, hogy ha nem mindig a legújabb kell, akkor olcsón megveheted azt ami 1-2 éve volt a "legjobb".

Tegnap a bringaversenyt fotóztam Pana G3-mal. Hát, ezt nem erre találták ki! Baromi lassú. Nem az AF, mert az már OK, de rövid sorozatok után is kell neki viszonylag hosszú idő, amíg feldolgozza, kártyára írja. D300-zal sem nyomtam ész nélkül az expo gombot, de ezzel sokkal jobban kell figyelni, hogy mikor és mikor legközelebb. Ami jobban hiányzott az egy rendes vaku. (ami van, az nem tud nagysebességű szinkront, deríteni pedig nagyon jó lett volna)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#11753) Tulku válasza hegyimorc (#11752) üzenetére


Tulku
veterán

Na ez zavart a legjobban a G3-ban, szerintem ez valami bug és orvosolni fogja a pana, mert nem lehet ennyire lassú a mentés...

(#11754) hegyimorc válasza Tulku (#11753) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Szerintem sem a mentés lassú.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#11755) Gondwana válasza hegyimorc (#11754) üzenetére


Gondwana
addikt

SD kártyák... Welcome to 21st century - ahol apró pici blokkokban igyekeznek írni 4-5MByte-os fájlokat is. Ettől döglik a fuji X100 is. (Valamiért a CF kártyák erre kevésbé érzékenyek)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11756) :AMF: válasza hegyimorc (#11752) üzenetére


:AMF:
senior tag

Nekem G2 van, az 6 db kép után lassul be (Raw+Jpeg esetén).

Vaku terén nem sok jóval kecsegtet a Pana. A vezeték nélküli vezérlésről mintha még soha nem is hallottak volna. Cserébe még drágábban is adják az átcímkézett (egy generációval korábbi, -R nélküli?) Oly vakukat. :W
Kisméretű vakuk közül jelenleg csak az Oly 36R tud nagysebességű szinkront, az 50R és a Metz 50 pedig batár a vázhoz képest.

(#11757) Tulku válasza Gondwana (#11755) üzenetére


Tulku
veterán

Akkor egy régebbi fejlesztésű GH1 mondjuk miért nem csinálja...tetű lassú lesz a G3 2-3 kép egyidejű mentésekor...ez bug, nem kártyahiba (különben sandisk extreme pro-m van, ami elég gyors :) )

Arn: az teljesen normális...

[ Szerkesztve ]

(#11758) FEDman válasza hegyimorc (#11752) üzenetére


FEDman
addikt

Ez tuti szándékos szoftveres butítás, hogy legyen elég különbség a GH2-höz képest. Madgie is panaszkodott hasonlóra. Ilyen téren szerintem még az öregecske Pana G1-em is jobb. Most próbáltam még olcsó kártyával is, ha megeresztek egy sorozatot akkor is csak megjelenik egy kis kártyaírás ikon, de ettől függetlenül a sorozat után is lehet vele egyből újabb képet lőni a kártya írásával párhuzamosan.

Amúgy jó ez bringás kép! :K

(#11759) madgie válasza FEDman (#11758) üzenetére


madgie
titán

A G3 érdekes módon gyárilag, dobozból kivéve volt feltűnően lassú, aztán ártan nem árt alapon ráküldtem egy teljes factory resetet és jóval fürgébb lett a kártyaírás. No nem lett így sem G1/GH1 szint, de érdekes módon a GH2 is szeret időnként gondolkodni, rawnál előfordul, hogy hiába nyomom a megszokott sebességgel a képvisszanézést, érzésre vagy egy másodpercnyit késik. Nem vészes, de nem ezt várná az ember. Lehet erre is ráférne egy teljes reset, csak már teljesen belaktam (durva, milyen hosszú a menüje)

(#11760) trialboj


trialboj
őstag

Szeretnék egy védőfóliát a gh2 re. EZT néztem ki, viszont érdekelne, hogy mennyivel rontja az érintés hatást?

Esetleg van olyan obi még mindig a gh2 re, ami átalakítók nélkül rámegy, és1,6-1,8 as blendével rendelkezik, fix, és még az olcsóbb kategóriába tartozik.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#11761) BiriBum válasza Parci (#11750) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem szeretne használtat venni, az objektívek pedig tényleg drágák. Az 1100D-t pedig csak lebutítja a sima 18-55.

(#11762) Parci válasza BiriBum (#11761) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

újonnan sajnos minden drága, kivéve a kifutó régi mft holmikat. köztünk szólva egyébként a digicamek jelenlegi értékvesztése mellett igazából csak használtan van értelme bármit venni. tesznek bele tízezer expót, aztán eladják. kvázi új. a gf1 ára most 45e ft. egy gx1, ami igazából szintén egy kicsit újabb gf1, az meg mennyi, 180e? e-p1 ára is ennyi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11763) schawo válasza trialboj (#11760) üzenetére


schawo
titán

Olympus 45mm f/1,8
Panasonic 20mm f/1,8

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11764) Mr.Csizmás válasza Parci (#11762) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja hát a 45e-s GF1-em bestbuy volt :D (én vittem el, cserébe a 14-42 IIR MSC-ért)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11765) Parci válasza Mr.Csizmás (#11764) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a mai napig annyiért mennek, és van is egy-egy rendre.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11766) :AMF: válasza schawo (#11763) üzenetére


:AMF:
senior tag

20mm f/1.7 :)

(#11767) jap


jap
aktív tag

Három gyors kérdés, mielőtt még bevásárolnék:
1. a GF1-ben is van olyan lehetőség C-Mount (bajonett) objektívek használata esetén, h videó felvételkor "kikroppolja" a hasznos részt, mint a G és GH vázakban?
2. milyen serial-os ill. serialtol nem moddolhatók a a G2-ők PTool-lal?
3. Érintőkijelzőre lehet tenni GGS üveget, befolyásolja a használatot?

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#11768) Superbad


Superbad
tag

Tudtok nekem ajánlani 20-ashoz olcsóbb kategóriájú ND szűrőt?

(#11769) Gondwana válasza Superbad (#11768) üzenetére


Gondwana
addikt

Az enyémet is itt vetettem, öjömbódottá. Van egy kingakármi ND8-am is, annak csak a keretje ér valamit.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11770) schawo válasza :AMF: (#11766) üzenetére


schawo
titán

jóvanna :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11771) gorgo válasza hegyimorc (#11752) üzenetére


gorgo
őstag

Sztem teljesen korrekt kép amit linkeltél. Igen, a Pana vaku terén elég szar, az FL-36R viszont jó darab. Állítólag tud 1/8000 szinkront, (erre azért k** kíváncsi lennék!), a poén az hogy nekem sztem volt olyan eseten nemrég, amikor 1/160 mellett sem jött össze a kép. Mondjuk nagy valószínűség szerint még töltött a vaku (de hogy 3 kép sem sikerült egymást követően, kicsit gyanús!), ez lehet az ok, ami nagyjából az egyetlen hibája a vakunak (teljes kisütést követően a 2 cerka lassan tölti fel).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#11772) FEDman


FEDman
addikt

Samsung NX 85/1,4
Aránytalanul nagy és nehéz, valamint piszkosul drága. Van egy olyan érzésem, hogy az NX tulajok nagy többsége nem erre a 3-as kombinációra vágyik elsősorban. :)
Ezt leszámítva fincsi kis üveg ez. :))

Mondjuk a PZ nem tudom honnan vette, hogy 450g az obi?
Ami amúgy nem is lenne rossz, de ahogy elnézem ez az adat nem feltétlen fedi a valóságot. :U

(#11773) schawo válasza FEDman (#11772) üzenetére


schawo
titán

Hú, mekkora ordenáré nagy behemót ez is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11774) Mr.Csizmás válasza schawo (#11773) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

70 deka, méretre mint egy sonka, grt samu :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11775) Superbad válasza Gondwana (#11769) üzenetére


Superbad
tag

Köszi!!

(#11776) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

help plz :B

valamelyik olympus oldalon van, hogy pdf-ben le lehet kérni minden bütyöknek a kezelésijét, kiválasztott típus, és nyelv alapján...

valaki ismeri ezt az oldalt? :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11777) robi-k


robi-k
őstag

Nyáron a tervek szerint lenne egy kis nyaralás vízpart mellett, ezért erőset gondolkodok egy cirkuláris poláris szűrű beszerzésén, és ezt a Hoya HRT típusú Circular Polarizing + UV szűrőt szemeltem ki a kittes 14-42 IIR objektívre:

Szerintetek megéri az árát, vagy esetleg mit javasolnátok helyébe?

Mr.Csizmás:

Pl. ezen a linken lehet letölteni Olympus használatikat: E-PL3 E-PM1 E-M5

[ Szerkesztve ]

(#11778) Mr.Csizmás válasza robi-k (#11777) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szpászibá táváris :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11779) robi-k válasza Mr.Csizmás (#11778) üzenetére


robi-k
őstag

Всегда пожалуйста, és bocsi a figyelmetlenségemért (sajnos már lejárt a szerkesztési idő), de ha a linkelt utolsó 2-nél kicseréled a RU-t a fájlnévben HU-ra, akkor magyar nyelvű használati utasítás fog letöltődni :D

(#11780) Mr.Csizmás válasza robi-k (#11779) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen :K :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11781) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Elég jónak tűnik az EM5 itt ez a videó.. Legfőképp a dinamika átfogás ami szembetűnik a GH2-höz képest.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#11782) Tulku válasza SpongyaBob (#11781) üzenetére


Tulku
veterán

Nem tudom...nekem más jön le...kontrasztosabb az em5, de mintha túlhúzták volna a csúszkát, fák ágain nekem több a részlet a GH2-nél, illetve életszerűbbek a részletek, persze az igazi részletesség egy ilyen lyukkártya méretű osztott képernyőn, vimeón nem jön át, bár sejteni lehet, hogy a 20 mbit azért nem veheti fel a versenyt mondjuk egy 75 megás hekkel...mert hát ezt is bele kell számítanunk manapság az összevetésbe...

Stabija nagyon ott van az em5-nek...

(#11783) madgie válasza Tulku (#11782) üzenetére


madgie
titán

Írják egyáltalán, melyik milyen színmódban van?

(#11784) schawo válasza Tulku (#11782) üzenetére


schawo
titán

A tesztben gyári GH2 van.

Kíváncsi leszek, hogy készül-e módosított szoftver az E-M5-höz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11785) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

"I took my first shots with E-M5 yesterday and processed them in LR 4.1 RC2 and it is really better than my GH1. I tried to ligthen excessively the shadows and they are very clean compared to GH1 with no banding and far less noise ! Maybe my GH1 was not a good sample but it is shit compared to E-M5 !" :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11786) madgie válasza Parci (#11785) üzenetére


madgie
titán

Ja, neki elhiszed, de az én szavamban kételkedtél (GH1 vs GH2) :DDD

(#11787) |AP|


|AP|
veterán

Úgy tűnik az EM-5 jelenleg valóban a legjobb m43 (és talán MILC) váz. Kár, hogy én ízlésficamos vagyok és még mindig nem tetszik ahogy kinéz :)
Ha már régi formákat elevenítünk fel akkor én továbbra is egy ilyen vázra vágyok az EM-5 tudásával és fincsi palacsintákkal :)

(#11788) Mr.Csizmás válasza |AP| (#11787) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

xp1/x100 hasonlít, nem? :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11789) Parci válasza madgie (#11786) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de ő e-m5-ről beszél, nem gh2-ről. vagy félreértek vmit? :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11790) madgie válasza Parci (#11789) üzenetére


madgie
titán

Nem, nem érted félre, csak én is leírtam ,hogy LR4-ben több van a GH2-ben, mint a GH1-ben (árnyékokban főleg, de csúcsfényben is minimum annyi), erre elkezdtél nekem déikszómárkolni :)

(#11791) BennyRay


BennyRay
tag

Hadd érdeklődjem, MFT vázak kapcsán mi az általános vélemény, melyek az ajánlott vázak (OM-D-t leszámítva)? Tipikusan nyaralós gépnek, szigorúan nulla videózással. Nézegettem P3-mat és GX-1-et, mindkettő szimpatikus volt kézben, tesztekben mindkettőnek vannak pozitívumai és negatívumai, ezért érdeklődöm a felhasználói tapasztalatokról, természetesen nem csak erre a 2 vázra vonatkozik a kérdésem.

Köszönöm!

(#11792) Mr.Csizmás válasza BennyRay (#11791) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nyaralós kattintgatósnak szinte bármelyik.

EPM1 akkora mint egy cigisdoboz, kitobival kettő.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11793) BennyRay válasza Mr.Csizmás (#11792) üzenetére


BennyRay
tag

Azért szeretnék a vázra néhány gombot, ha pl.: feldobom egy kis állványra este, ne kelljen egy negyedórát menüben matatni a sétálós beállítások átállításához.

(#11794) arn


arn
félisten

megjott a pana20, csinaltam is par fotot vele :) [link]

nem gondoltam volna, hogy a 40mm ennyire jol hasznalhato.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11795) robi-k válasza BennyRay (#11793) üzenetére


robi-k
őstag

Az e-pm1-nek nagyon ötletes a menüje, és bár az elején én is hiányoltam a többi gépen lévő gombot/választó tárcsát, de hamar megszoktam és gyorsan tudok navigálni. Esetleg próbálj ki élőben egy ilyen gépet (pl. van az olympus mintaboltban, ill. a saturnban)

(#11796) Mr.Csizmás válasza BennyRay (#11793) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

epm1-el lehet pörgősen dolgozni, ha belejössz a tárcsa kezelésébe - 4 irányú gomb, középen ok gomb plusz a gyűrű forgatható :K

esetleg pana GF-ek.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11797) arn válasza arn (#11794) üzenetére


arn
félisten

le is csereltem az albumot :D [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11798) jap


jap
aktív tag

Nagyon megköszönném, ha erre vki tudna válaszolni! :U

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#11799) joco73


joco73
csendes tag

Sziasztok.
Még mindig zaklatlak benneteket... :)

Ha az alábbi két gép közül választanátok melyiket vennétek?
Olympus E-PL1 vagy Pana DMC GF3

Érdeklődve várom véleményeiteket.

(#11800) Schanyee


Schanyee
senior tag

Helo!

Fényképezőt szeretnék vásárolni. Kicsit bajban vagyok a rendszer ismereténél. Amit nem tudok a tesztekből, hogy milyen gyorsak ezek a gépek? Mondjuk egy Panasonic G3 összehasonlítva egy belépő szintű DSLR-el.
Milyen gépeket ajánlanátok, ahol számít a sebesség, a jó magas ISO teljesítmény, gyorsan kezelhető pl tárcsákkal és nem árt ha 260 000Ft alatt van az ára. Ezen kívül milyenek az objektívek minősége? Nekem előny, ha az alap kit obinál nagyobb a zoom tartomány, vagy ha másnem belefér az árkategóriába egy tele is.
Meg pl számomra nem nagyon derül ki, hogy egy Pana GH2 miért drágább ennyivel a G3-nál. (azt értem hogy drágább, de ennyire?) Amúgy már nem tudom mióta nem lőttem teljesen auto beállításon fotót, ezért is fontos a gyors manuális állíthatóság.

A felhasználási terület túrázás, városnézés, néha egy kis sport fotózás, kis művészkedés meg szeretem a vízi sportokat, van olyan ami jobban ellenáll a víznek?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.