Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12601) Parci válasza schawo (#12600) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

1"-os szenzoros kompakt gép. idáig szuper. 20 mp. ez mondjuk határeset már szerintem, de nem lényeges. viszont az obi szerintem rém középszerű, 30-105/f1,8-4,9. és persze semmi evf lehetőség.

az új sigma dp2 kompaktok akkor már sokkal izgalmasabbak lesznek, bár ott meg az f2,8-as fényerő helyett jöhetett volna valami izgalmasabb, f1,8 például.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12602) Tulku válasza Parci (#12599) üzenetére


Tulku
veterán

Jó azt látom, hogy nem aps-c, írhattam volna, hogy sok az a 20 mpixel...más szörnyűséget nem látok (talán az 1/2000 lehet még bizarr)

Közben látom, hogy kibukott...hát én a szenzor miatt jobban aggódom, szerintem nem rossz ez az obi! Induló 1,8 az kiváló, a vége elszaladt egy kissé...

[ Szerkesztve ]

(#12603) Parci válasza Tulku (#12602) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát nem tudom, nekem az f4,9 nem fényerő egy 1"-os szenzoron. ha legalább 24 mm-ről indulna, akkor azt mondanám, hogy zsír nagylátó, de így még az sem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12604) Peethy válasza Tulku (#12595) üzenetére


Peethy
őstag

Köszi a választ. Talán videózáshoz jó lenne, ha a 20mm-es is halk lenne, dehát nem lehet minden egyszerre :) Egyelőre marad a 9-18, mint ötlet, csak kelne már el végre a Nikon szett... :))

Gondwana: használt árakban így két nap után annyira még nem vagyok otthon :) Köszi a linket, Rábi Miklós blogját amúgyis elkezdtem végigolvasni.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12605) Tulku válasza Parci (#12603) üzenetére


Tulku
veterán

Viszont van egy stabis 30mm 1,8-ad :)

(#12606) Parci válasza Tulku (#12605) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, és ha nem sokkal setétebb ekv. 35 mm-en, akkor végülis izgalmas lehet. ettől függetlenül én jobban örültem volna egy 24-105 vagy 24-135 jellegű zoomnak, ha már zoom. de csinálhatna már valaki két kompaktot:
1. X1G Wide: 20-50 mm
2. X1G Tele: 70-200 mm
(azért X1G, mert manapság mindent így kell hívni, ez a 3 karakter játszik, és kb. minden más foglalt már)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12607) Tulku válasza Parci (#12606) üzenetére


Tulku
veterán

1XG? :)

Sajna biztosan gyorsan setétedik, szerintem már 35 mm-en jóval 2 felett lesz...
30-on kell játszadozni vele.
Zajszűrésére leszek még kíváncsi, sanyi kompaktok taknyolnak rendesen, Degas vagy Manet megirigyelhetné amit jpeg-ben kiköpnek...

Szerencse hogy van RAW...érdekes lehet ez a kis masina...30 1,8 50p videó...sanyit ismerve 2014-ben kapható lesz mindenhol :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12608) madgie


madgie
titán

Tudom, személyiségi dolgok, meg bla-bla, de tök sötét kis kocsmában, ISO 3200 körül ilyen videót köp ki a GH2 magából (minimál hack-kel, 28 Mbps peak bitrate ez a videó).

Miért nincs hang? 1080p/80%-ban vettem fel, tehát 30p-vel rögzít ilyenkor és azt lassítja le 24p-re. Az objektív a kis M Zuiko.

szerk: direkt fekete-fehér, imádom a "régebbi" (egyes-kettes szériájú) Panák Dynamic BW-jét

[ Szerkesztve ]

(#12609) Peethy válasza madgie (#12608) üzenetére


Peethy
őstag

Elkezdtem leszedni, de mostmár megkérdezem: mi pontosan ez a hack? Valami patch, amivel a videó bitrátáját lehet szoftveresen növelni? Akkor viszont nem értem, hogy ilyen ügyeskedések nélkül miért nem aktiválható az a potenciál, ami benne van a gépben...

Egyébként úgy néz ki, hogy elkel a Sigma :)) Már most fáj kicsit a szívem a Nikon után... :O Kicsit olyan vagyok, mint Frodó a végzet hegyében, nehezemre esik megszabadulnom tőle. Persze én nem leszek olyan drasztikus. A Sigma után szerintem a D90+85mm f/1.8 gyorsan elkel majd. Főleg a 85-öst fogom majd nagyon hiányolni, az egy zseniális objektív, ha lenne egy 60mm f/1.8 (vagy f/1.4) 130-140 körül mft-re ilyen teljesítménnyel 130-140k körül használtan, nem félnék annyira a cserétől. De ez az Oly 75mm f/1.8 a 300k-s árcímkéjével...

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12610) madgie válasza Peethy (#12609) üzenetére


madgie
titán

Jaja, a bitrátát és egyéb okosságokat lehet megpiszkálni vele. alapból sem gyenge gép, de elég jól fel lehet turbózni. Én csak kipróbálás szintjén adtam neki brutális patch-eket, hétköznapi felhasználásra alapból is ütős, esetleg egy Vanilla patch még belefér és akkor még jobb a végeredmény, de győzöd SD kártyával etetni (brutál INTRA patch-eknél percek alatt felzabálja a nyolc gigás karit).

szerk: első napjaim a 45/1.8-cal ,szerintem szeretni fogod te ezt is :)

[ Szerkesztve ]

(#12611) Peethy válasza madgie (#12610) üzenetére


Peethy
őstag

Néztem 50Mbps-es videót, szerintem annyi már bőven elég sok. Ezek nem járnak garanciavesztéssel? És - lehet hogy hülye kérdés - miért nincs ilyen beállítás akkor alapból a vázban, ha ezt tudja?

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12612) Superbad válasza Peethy (#12611) üzenetére


Superbad
tag

Mert akkor nem ennyibe kerülne. :)

(#12613) doktor úr válasza Peethy (#12611) üzenetére


doktor úr
tag

Ezek azért túlhajtások, de elég szép dolgokat lehet velük csinálni, én nemsokára kezdek 2 filmet is forgatni GH2-vel, most próbálgatom, hogy melyik patch-csel vágjak bele: [link]

(#12614) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

GH Szakik! :)

Jól értelmeztem, hogy videóban a GH1 és a GH2 között gyakorlatilag minőségben nincs különbség? A GH1-re is van hack? :D
Erősen elgondolkoztam egy GH1 vételén :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12615) Messer22 válasza SpongyaBob (#12614) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Gh2 azért tud pár okosságot, de nem bánnád meg, jó cucc a GH1! :K

Messer

(#12616) #58660352 válasza Gondwana (#12596) üzenetére


#58660352
törölt tag

A 20mm F1.7 tényleg nem véletlenül drágább, mégis a NEX felhasználók mennyire boldogok lennének egy 14mm F2.5 szinvonalú / ár érték arányú optikával...

(#12617) Schanyee


Schanyee
senior tag

A G3 és a GX1 között mennyire jelentős az eltérés képminőségben illetve sebességben? Mármint a tesztekben a GX1-et jóval gyorsabbnak hozzák ki (főleg sötétben) és a képminőségre is azt írják, hogy ha alap jpg-t használunk akkor elég komoly az eltérés. Sajnos nem találtam rendes videót youtube-on amin a sebességet össze tudnám hasonlítani. Pedig a szenzor ugyan az és az ár is nagyjából, és ha jól tudom és a G3-ban van EVF meg kihajtható kijelző is. Bár érdekes mennyien szeretik itt a fórumon, de nekem még sosem volt olyan gondom a 4-5 éves kompaktommal, hogy az EVF-et kellett volna használjam, mert a simán nem látszik a kép mondjuk a napsütés miatt, a kijelzők láthatósága meg csak nem romlott. Viszont az mindig zavar, hogy míg már egy belépő tükrös gép is ha fotózni akarok fotózik, addig a kompaktok a gomb lenyomása után 1 másodperccel fotóztak kb, szóval ezért lenne fontos a sebesség. A jpg pedig, mert ritkán van időm és tárhelyem raw-val foglalkozni :)

(#12618) schawo válasza Schanyee (#12617) üzenetére


schawo
titán

Viszont az mindig zavar, hogy míg már egy belépő tükrös gép is ha fotózni akarok fotózik, addig a kompaktok a gomb lenyomása után 1 másodperccel fotóztak kb, szóval ezért lenne fontos a sebesség
Zárlag egyáltalán nincs.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12619) Schanyee válasza schawo (#12618) üzenetére


Schanyee
senior tag

Ez azt jelenti, hogy ha fotózok egy témát, mondjuk portrét, akkor nem kell várjak a fókuszálásra? (nem gyorsan mozgó autókra vagy ilyesmire gondolok, ahol a fókusz is jelentősen változik, hanem ahol mondjuk egy helyben marad a személy, de azért mozog és el szeretném kapni a pillanatot)

(#12620) Mercutio_ válasza Tulku (#12586) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hátulnézetből talán jobban látszik, hogy csak a kereső (felével) magasabb, és csak ott a GX1-nél a G3, meg persze, felülnézetből az is látszik, hogy a kereső előre/hátra picit kinyúlik, de maga a váz vastagsága azonos.
Ja és a markolata is jobb :K

Peethy: Pesten vagyunk páran G3 tulajok, valakivel fuss össze, egyetlen dolog amit a GH vázakból hiányolok - a multi-aspect szenzoron kívül - az a betekintésérzékelő. Filléres dolog, de kispórolták a G3-ból (és az összes többi vázból is) így kézzel kell az LCD és az EVF között váltani.

Schanyee: Nem azért használnak EVF keresőt, mert nem látják a hátsó kijelzőt, hanem mert stabilabb lesz a váz, és sokan akik dslr-ről váltottunk ezt szoktuk meg :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12621) Schanyee válasza Mercutio_ (#12620) üzenetére


Schanyee
senior tag

Kicsúsztam a szerkesztésből, igazad van, néhányan ezt is szokták mondani, de legtöbben a napfényben való láthatóságot hozták eddig fel, ha jól emlékszem.

(#12622) hegyimorc válasza Schanyee (#12621) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Láthatóság, stabilitás, mozgó cél sokkal biztosabb követése (nem a fókuszrendszer hanem a user részéről), pontosabb komponálás.

Ez volt az EVF előnye, de a kihajtható kijelző is sokszor hasznos.

Nekem ez a két dolog elég volt, hogy GF1-ről G3-ra váltsak. (Azóta van GF2-m is, tudok élni EVF és kihajtható kijelző nélkül is, de sokszor hiányzik, ha csak ez van nálam)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12623) schawo válasza Schanyee (#12619) üzenetére


schawo
titán

Ez objektívfüggő. Van nagyon gyors, meg kevésbé gyors obi is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12624) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

este bp-n voltam (tanfolyás) az eső után olyan gyönyörű filmet lehetett volna tekerni a GF1+M42 fixekkel, hogy ihaj :O

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12625) FEDman válasza Mercutio_ (#12620) üzenetére


FEDman
addikt

"Filléres dolog, de kispórolták a G3-ból (és az összes többi vázból is) így kézzel kell az LCD és az EVF között váltani."

A G3 elődeibe (G1,G2) még mind volt eye szenzor. ;)

(#12626) madgie válasza FEDman (#12625) üzenetére


madgie
titán

Egyébként én bizonyos szinten örültem is a kihagyásának, nincs is bosszantóbb, mint amikor kitekert LCD-vel, sunyin akarsz lefotózni valakit/valamit és szépen lekapcsolja az eye sensor az LCD-t :D

Persze kikapcsolható a menüből, az igaz.

(#12627) FEDman válasza Parci (#12601) üzenetére


FEDman
addikt

A fizikát nem olyan egyszerű megerőszakolni. Láthatóan egy minél kompaktabb gép megtervezése volt a cél, ilyen feltételek mellett meg egy 1"-os szenzorra se könnyű pici zoom obit tervezni, valahol muszáj kompromisszumot vállalni, vagy átfogásban, vagy fényerőben.
Itt van mindkettőböl egy pici, de a méret/teljesítmény aránya szerintem teljesen rendben van.

Ha mondjuk egy szintén 1" szenzorral szerelt J1 alap kit-hez hasonlítjuk akkor mindjárt nem is olyan rossz az az 1,8-4,9-es fényerő. Pláne hogy a jobb fényerő ellenére is kikapcsolt állapotban a Sony érdemben laposabb lesz a Nikonnál.

Persze a kettő teljesen más koncepció, így nem lehet a kettőt ilyen könnyen összevetni. Csupán csak annyit mondok, ha valakinek az a mániája, hogy normális képminőségre képes gépet akar a zsebébe tuszakolni akkor nem olyan rosz ez. :)

Még arra leszek kíváncsi mit lép az Oly/Pana, mert állítólag az XZ1, LX5 utódaira se kell már olyan sokat várni. Nem lepődnék meg ha ezek is 1" lapkát kapnának. :U

(#12628) FEDman válasza madgie (#12626) üzenetére


FEDman
addikt

Hát szerintem inkább legyen kikapcsolható, mint hogy egyáltalán ne legyen. :DDD

Amúgy ha be van kapcsolva se kell feltétlen ilyen esetekben menüben túrkálni emiatt, az LVF/LCD gomb az autómatikus szem érzékelés mellett is működik.

Például ha LCD-zel olyan kitekert pózban hogy valami közel kerül a keresőhöz és az lekapcsolja az LCD-t és emiatt az autómatika lekapcsolja az EVF-et, akkor ilyenkor nyomsz egy LVF/EVF gombot és egyből visszadobja az LCD-t és ott is tartja, akkor is ha amúgy a keresőnél érzékel valamit.
És amint pozíciót váltasz ismét visszavált automatára, nálam ez egész jó működik és csak nagyon ritka spéci esetekben kapcsolom ki tényleg menüből. :)

(#12629) madgie válasza FEDman (#12628) üzenetére


madgie
titán

"És amint pozíciót váltasz ismét visszavált automatára"

Pont ez a baj vele. Kitekert póznál ki/be kapcsol az LCD, semmit nem ér a gomb, ha utána egyből elkezd megint váltogatni. Menüből ki kell kapcsolni ilyenkor, ennyi. Egyébként a G3-nak kifejezetten jól áll, hogy nem széles az EVF kukucskája, a kis vázon elég ronda volna egy G1/G2/GH'/GH2-féle kukucska-szélesség. Vagy mondjuk az EVF alá kellett volna rakni az érzékelőt, ott elvileg elférne és nem is szélesítené a fejét a kis kamerának :)

(#12630) FEDman válasza madgie (#12629) üzenetére


FEDman
addikt

Nagyobb gond az, hogy az összes Panán messze kinyúlik hátra az az EVF, ami szerintem nagyobb pofon a kompaktság terén, mint hogy a G3 hány mm-el kisebb pl egy GH-nál. :)
De persze ennek oka érthető, így sokkal kényelmesebb a betekintés, nem kell annyira durván felkenődni az LCD-re.

Csak hát ha oda raknák azt a nyomorult EVF-et ahová az való, a bal felső sarokba, akkor mindjárt nem lenne ilyen jellegű probléma, nem kéne annyira kiállnia annak a keresőnek. :)

(#12631) madgie válasza FEDman (#12630) üzenetére


madgie
titán

A G3 a kitüremkedése ellenére meglepően kompakt darab... annyira promózom, lassan vissza kéne szerezni :D

(#12632) sebgutkopf válasza Parci (#12597) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez legalább bevallottan kompoakt gép és nem milc. Tehát számunkra érdektelen. :) Jó kérdés, hogy kapufa-e, vagy totálisan mellé? :N
Jól látom, hogy ez nagyjából ugyanakkora szenzor mint a nikon 1-ben, mindez 20mp-el? :Y

(#12633) Parci válasza sebgutkopf (#12632) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jól látod. nekem sajnos 2012-ben nem oké egy 30 mm-ről induló kompakt, hiába egész jó. nem tudom, hogy mennyivel volna nagyobb, ha 30/1,8 helyett 24/2-ről indulna, de bevállalnám, bármennyivel is.

no mindegy, meglátjuk, elvileg tényleg jön az lx-6, ex-2, xz-2 stb. és én is abban reménykedem, hogy nagyobb lapkájuk lesz. ha jól kavarják a szart, a végén kompaktos leszek. :DDD

egy 1"-os lx-6 multiaspi 24 mm-rel például simán kiváltana nálam már szinte mindent, nem akarnék helyette 9-18-as zuikót meg ilyeneket. esetleg telére valami külön cumó és kész.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12634) schawo válasza Parci (#12633) üzenetére


schawo
titán

Na látod, ezért nem ilyen lesz. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12635) Parci válasza schawo (#12634) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, kompakt = mobiltelefon. cél, hogy hiányozzanak dolgok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12636) hegyimorc válasza FEDman (#12630) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Az a hátratüremkedés akadályozza meg, hogy a nyakamban lógva össze-vissza nyomódjon az érintőképernyő.

Ha G3 lóg a nyakban mindig ott van a fókuszmező ahol hagytam, ha a GF2 akkor meg a helye és a mérete is minden alkalommal más. (és még örülhetek, hogy általában csak ezek állítódnak el maguktól)

Tudom, ki is kapcsolhatnám, meg akármi ...

Az viszont igaz, hogy a G3 sokkal nagyobbnak tűnik mint a GF2.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12637) FEDman válasza hegyimorc (#12636) üzenetére


FEDman
addikt

A G1-el nekem nincsenek ilyen érintőképernyős problémáim. :D

(#12638) |AP| válasza hegyimorc (#12636) üzenetére


|AP|
veterán

Én is "remekül" tudom hassal kezelni a GF2-t. Egy Lock gomb, vagy ilyesmi elférne rá... de ez legyen a legnagyobb baja.

(#12639) madgie válasza |AP| (#12638) üzenetére


madgie
titán

Remek ellenszer, ha nem használ az ember nyakpántot :D

(#12640) |AP| válasza madgie (#12639) üzenetére


|AP|
veterán

Ez is egy megoldás :) én azonban jobban szeretem ha mindkét kezem szabad, miközben sétálok, a nyakamban lógva viszont mindig kéznél (hasnál :) ) van a gép. Vagy hosszabbra eresztem a pántot és keresztbe vetem vállon. A csuklópántokkal nem barátkoztam meg.

(#12641) hegyimorc válasza madgie (#12639) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Bringán érdekes lenne a csuklópánt :)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12642) madgie válasza hegyimorc (#12641) üzenetére


madgie
titán

Rögzítsd sisakra, exponálj nyelvvel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12643) scarabaeus válasza madgie (#12642) üzenetére


scarabaeus
őstag

Úgy érted, úgy, hogy van az a beállítás, hogy ahova bökünk, nemcsak odafókuszál, hanem egyből exponál is utána? :)

Szerk.: "milyen vidám vidék, mennyi mosolygós ember az út mentén!" :D

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#12644) fattyu válasza madgie (#12642) üzenetére


fattyu
veterán

20 30 kép után problémás visszanézni a képeket...

Kérj szemüvegben két puszit egy kutyától és rájössz :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12645) hegyimorc válasza madgie (#12642) üzenetére


hegyimorc
senior tag

[link]

Jackie Stewart :K

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12646) madgie válasza hegyimorc (#12645) üzenetére


madgie
titán

Ugye? :D

(#12647) hegyimorc válasza madgie (#12646) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Egyébként, ha már úgy is vakon exponál az ember, akkor nyomkodni sem muszáj. Egyszer beállítottam úgy a GoProt, hogy nyomja az expokat amilyen gyorsan csak tudja. Igaz, baromi pepecs meló az így készült képekből válogatni, de készülhet érdekes: [link] :)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12648) madgie válasza hegyimorc (#12647) üzenetére


madgie
titán

Nekem egyszer a kormánynál lévő prizma helyére volt felrakva a GH1, elég érdekes volt nagylátóval bringázni a forgalomban :D

Más, de ezt OFF-ba teszem, meg nem (csak) neked szól: 99%, hogy eladó lesz a Sami halszem és a GH2 is. Ritkítom a felszerelést, igazából a 14/2.5 meg a 45/1.8 van 95%-ban a gépen, elég lenne az a kettő (de a 20/1.7 még marad). No meg kéne egy kis zsuga. Itt szólok először, ha nem alszom ki magam holnapra, akkor megy fel az apróra is (a GH2). Halszemért nem tudom, mit kérjek, a GH2-t 160-ért fogom meghirdetni

[ Szerkesztve ]

(#12649) hegyimorc válasza madgie (#12648) üzenetére


hegyimorc
senior tag

OK, ha megálmodtad és eladó lesz, írj egy árat.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12650) neevous válasza madgie (#12648) üzenetére


neevous
tag

Ez rövid szerelem volt. :)

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.