Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11651) |AP|


|AP|
veterán

Mai séta, GF2-14mm

Ikarus
Szomjoltóság

(#11652) BiriBum válasza Parci (#11649) üzenetére


BiriBum
őstag

I've been testing a G1x, and its image quality is as competent as most m4/3 cameras.

Na ezt hiszi a piszi.

(#11653) Parci válasza BiriBum (#11652) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

? hasonló méretű szenzor van benne, a canon meg nem gyárt rosszabb szenzorokat, mint a pana. miért ne lehetne hasonló a képminőség?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11654) BiriBum válasza Parci (#11653) üzenetére


BiriBum
őstag

A szenzor mérete közel sem hasonló. Az APS-C kb 380mm2, a MFT (FT) 225 mm2, az 1/1,8 pedig csak 38 mm2.
Az is egyértelmű, hogy egy cserélhető objektíves rendszerben a képminőséget egy jó lencsével feljebb tudod tornászni, míg egy kötött zoomnál ez a lehetőség nincs meg.
Nem összehasonlítható kategóriák.

(#11655) scarabaeus válasza BiriBum (#11654) üzenetére


scarabaeus
őstag

De a G1X-be 18,7 mm x 14 mm szenzor került.
(Ja, értem, az illető kis x-szel írta, így a G-sorozat tízes tagjaira asszociáltál)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#11656) Tulku válasza BiriBum (#11654) üzenetére


Tulku
veterán

Nagyobb szenzor, rosszabb optika----kijön az eredmény :)
Gondolom egy hasonló kaliberű optikával értette...

(#11657) arn válasza Peat;) (#11642) üzenetére


arn
félisten

igen, a pixelmappingra gondoltam... ennel jobb megoldast ne is keress, mert nem letezik :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11658) madgie válasza |AP| (#11651) üzenetére


madgie
titán

Be szép buszok ezek :)

(#11659) |AP|


|AP|
veterán

Offtopic téma ontopic géppel:
1
2
3
4

Ontopic téma offtopic géppel :)
1
2
3
4
5

(#11660) BiriBum válasza scarabaeus (#11655) üzenetére


BiriBum
őstag

Igen, a G-sorozatra gondoltam, de valóban, ahogy Tulku mondja, a szenzorméret nem minden. A G1X optikája erősen veszt a fényerejéből a zoom végén. Na most pl Oly szenzoron közel ugyanez a gyutáv F2 50-nel. :Y

(#11661) Tulku válasza |AP| (#11659) üzenetére


Tulku
veterán

Jó kis gép az a GF2...hekk van rajta?
Na a 14-essel ha közelit videózol egy 40 mbit-es driftwood hekkel az már döfi...csak fény legyen bőven :)

(#11662) Parci válasza BiriBum (#11660) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

képminőségről volt szó, nem fényerőről (tudom, tudom...), azon kívül nem hiszem, hogy bárki vitatkozni akarna azzal, hogy az m43 vázak cserélhető objektívesek. a lényeg, hogy ha összehasonlítod az m43 vázakat a kitobival és a canon g1x-et, akkor nem lesz lényeges különbség. magyarán, egy m43 kithez képest alternatíva. nem? de.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11663) Tulku válasza Parci (#11662) üzenetére


Tulku
veterán

"magyarán, egy m43 kithez képest alternatíva. nem?"

szerintem nem... :)

Miért?
Próbáld ki a szaturnban...eldobod!
2 másodperces élességállítás, majd lenyomod az expógombot...és....1 másodperc múlva exponál is :)
Nem tudom kinek alternatíva...modjuk egy pana LX5 sz...á veri gyorsaságban...gondolom ha valaki természetet fotóz és nem szeret cipekedni...egyébként passz.

(#11664) |AP| válasza Tulku (#11661) üzenetére


|AP|
veterán

Hekket még csak nézegettem, de nem tettem fel. Elvétve, vagy még annyira sem használom videózásra a gépet. Ha lesz gyerek, vagy valami videózni való téma, akkor viszont biztos felkerül valami jóféle.
Egyre jobban megkedvelem a GF2-t, nagyon megérte az árát (kb. 100k volt németektől a 14-es palacsintával).
Az LX3 viszont sajnos eladó lesz... fáj a szívem érte, nehezen válok meg tőle, de mindenképpen akarok egy 45-ös oly-t és máshogy nem tudom most megoldani.

(#11665) BiriBum válasza Parci (#11662) üzenetére


BiriBum
őstag

Igen az, de csak azért, mert te vagy a Parci ;)

(#11666) Parci válasza Tulku (#11663) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én nem értem... :( senki sem tud olvasni a topikban? elhangzott egy állítás, miszerint képminőségben nem marad el egy m43 kittől. igaz az állítás? igen. akkor kit érdekel, hogy ma egyébként meleg volt (szintén igaz), meg hogy a porsche egy gyors autó (dettó)?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11667) Tulku válasza Parci (#11666) üzenetére


Tulku
veterán

Az induló felvetésre reflektált válasz alapján igazad van.

ÉN csak az alternatíva egyféle kiterjesztését próbáltam meg eszközölni...persze ennek az érzékelőhöz semmi köze...belátom.

És persze annak sem hogy 220 ezer, amihez ha hozzáteszek 30 ezret GH2 kitet veszek (ami pedig egy másik lehetséges alternatíva mft-n belül)

Üveget kell csinálniuk rá....

Pollai: gyerekhez vegyél majd stabis zúmot mert a gépet cibálnod kell majd videó közben (nem marad egy helyben az Istenadta)...14-45-öt csípj meg olcsón!

[ Szerkesztve ]

(#11668) Parci válasza Tulku (#11667) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézd, thom hogan azt fejtegette, hogy miért lehet, hogy a canon egyelőre teljesen kimarad a tükörmentes cserélhető obis rendszerekből. az érvelés egyik része az volt, hogy képminőségben nem marad el a g1x (tehát versenyképes ilyen téren, ellentétben például a g12-vel). logikus volt az egész gondolatmenet, érdekes is, ezért belinkeltem. erre azonnal beindult a miért jobb az m43 és társai, ami, hát, a jelen esetben irreleváns.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11669) Tulku válasza Parci (#11668) üzenetére


Tulku
veterán

Én is azt írtam...képérzékelő téren maximálisan egyetértek (Hulk Hogannel és veled)

De mivel mft-sek vagyunk, s gyarló, vágyaktól nem mentes emberkék ezért nézd el nekünk ha azonnal a saját malmot kezdjük forgatni ezerrel..és valljuk meg, ennél a masinánál lehet is :)

A képérzékelőt kivéve, az valóban jóra sikeredett...

Különben meggyőződésem, hogy ez (nagy képérzékelő) lesz a kompaktok jövője, de addig sokat kell fejlődniük minden más téren.

(#11670) OPiiPO válasza Parci (#11668) üzenetére


OPiiPO
addikt

Vagy csak a Canon arra vár, hogy lecsengjen a mirrorless hype, és azt a kis időt már féllábon is kivárja ;) ;)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11671) Gondwana válasza OPiiPO (#11670) üzenetére


Gondwana
addikt

(az én olvasatomban a lényeg, hogy Canonék eladàsai MILC nélkül is az elvàrt szinten nőttek, akkor meg hülyék lesznek pénzt fektetni a sajàt piac kannibalizàlàsàba)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11672) OPiiPO válasza Gondwana (#11671) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ráadásul a Canon több üzemága közül csak az egyik a képrögzítés.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11673) BiriBum válasza Gondwana (#11671) üzenetére


BiriBum
őstag

Amíg a dívat- és sportfotósok kezében DSLR lesz, addig az egyszerű polgár sem fog tömegével a boltokba rohanni a MILC-ekért.
A Nikon sem annyira teker ebben a szegmensben.
Meglátjuk, hogy mit hoz a jövő.

(#11674) Mercutio_ válasza OPiiPO (#11670) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arra várhat:-) ha zárt piac lenne a kannibalizációs dolog rendben is lenne, de adott %-öt így is úgy is elvisz valamelyik milc gyártó, annyi, hogy jelenleg ebből a szegmensből ők kimaradnak.

Parci: A jó szenzor csak egy komponens, af, jpg motor jó lencse nelkul nem lesz jó a kép.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11675) BiriBum válasza Mercutio_ (#11674) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem fogod tudni meggyőzni. :DDD

(#11676) Parci válasza Mercutio_ (#11674) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

édes istenem, már te is write only vagy, brutus? :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11677) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

EXKLUZÍV :DDD E-M5 TESZT!!!!!!4!!NÉGY!!!!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11678) OPiiPO válasza Parci (#11677) üzenetére


OPiiPO
addikt

erősen off: ha jól tudom, a logout-on vár egy HTC One X teszt, nem élesítenétek így a 4napos alatt? :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11679) Parci válasza OPiiPO (#11678) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de, persze...

...csak vicceltem, nem fogok beleszólni a szerkesztők dolgába. ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11680) arn válasza Parci (#11677) üzenetére


arn
félisten

de el leszek en ezzel majd par evig... :) mindent tud, amit most elvarok egy geptol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11681) Mr.Csizmás válasza Parci (#11677) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

/get beer :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11682) OPiiPO válasza Parci (#11679) üzenetére


OPiiPO
addikt

élesítve, köszönöm!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11683) Peat;) válasza BiriBum (#11673) üzenetére


Peat;)
veterán

Az árbeli különbség is gond szerintem, a MILC modellek megjelenéskor nagyon drágák tudnak lenni. Míg pl Canon dslr oldalán a belépőtől kezdve van minden kategória és egyik sem rossz a maga nemében állítólag. Illetve valljuk be van pár milc ami annak ellenére hogy súlya tud lenni olyan apró hogy az én átlagkezemnek is már erősen nyűg lenne használni. Külsős laikus szemmel mint ami a legtöbb vásárló én úgy látom hogy az alsóbb kategóriákban a DSLR frontról nagyobb a figyelem a vásárlók igényei felé, MILC fronton inkább a marketing megy, minél kisebb, retros stílusú, egyre kevésbé kezelhető házakkal..Nikon j1 meg Oly E-PL3 volt az amit én megláttam, fogtam és nem értettem hogy ezt most miért. Persze lehet hogy valakiknek meg ezek az álomgépek.

(#11684) Mr.Csizmás válasza Peat;) (#11683) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pont a két legrosszabbat :D

pana GF1-et szerváltam a múltkor, egy álom a kezelése a quick menü + görgőskerékkel. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11685) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, utolért minket a dpreview :DDD, ott is kint van a teszt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11686) OPiiPO válasza Parci (#11685) üzenetére


OPiiPO
addikt

a pixinfo is lassabb volt nálatok :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11687) OPiiPO válasza Parci (#11685) üzenetére


OPiiPO
addikt

ez szíven ütött ;) "If you're absolutely unwilling to compromise on image quality then spending twice the money and moving up to the bulk of a full-frame is the only way of gaining a significant step up from the E-M5."

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11688) Parci válasza OPiiPO (#11686) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

raw fájlok nélkül, magyarán egy neszesemmi teszttel, miközben külföldön hisztiztek az olympus-nak, hogy ők kérik exkluzívan elsőként a vázat................

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11689) arn válasza Peat;) (#11683) üzenetére


arn
félisten

a kisebb pm1nek is jobb a fogasa, mint a pl3nak. az olcsobb olympus vazak kozul ilyen tekintetbol nalam pl2 a nyero - a pl1 sem rossz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11690) madgie válasza Peat;) (#11683) üzenetére


madgie
titán

Hja, pont a Canon meg a Nikon, akiknek a belépő vázait akkor sem használnám, ha GF1 árban adnák őket (értsd: 50k HUF).

szerk: hogy miért nem? Minden négyzetcentiméterükről ordít a spórolás, direkt butítás.

[ Szerkesztve ]

(#11691) Parci válasza madgie (#11690) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

here we go again... bizonyára a d3200 is a bottal piszkálom eset... igazából a kis nagyítású optikai keresőn kívül konkrétan qrva jó. egyszer csinálja meg a nikon evf-fel, és már meg is vettem.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11692) neevous


neevous
tag

Olympus OM-D E-M5 HD Video Quality and vs Fuji X-Pro 1

Nem meglepő a győztes, de még az X100 720p-s videója sem tűnik ennyire rossznak, ha jobban megnézzük a Fuji videóját.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#11693) Mercutio_ válasza Parci (#11676) üzenetére


Mercutio_
félisten

Olvaslak én Néró :DDD , de a képminőség milyenségét nem a labormérések, hanem az átlaguser használat során kialakult véleménye fogja "meghatározni".
Állványról plüssmacit fotózva hiába hozza a szenzor ugyanazt mint az m4/3 kitobival ha a vevő hőbörögni fog mert lassú az AF, főleg ha rájön, hogy 1,3-1,5X annyiért vette a G1X-et mint egy Pana GFx-et G3-at, Oly E-PL2-tőt.

Ettől még nincs kizárva, hogy a G1x sikeres és népszerű lesz, hisz a szenzor képminősége tényleg jó, és esélyes, hogy van az a vásárlói réteg, akinek ez a gép az ideális :K

D3200 miben jobb a D5100-tól? (24MP-s szenzor ha az ami a nex-ekben van, és úgy viselkedik, akkor nem biztos, hogy előny :U )

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11694) madgie válasza Parci (#11691) üzenetére


madgie
titán

Kábé negyvenhatszor ocsmányabb, mint a csúnyának tartott G3, de legalább kapható bugyipiros árnyalatban is. Egyébként tud már mondjuk AE bracketet? Utoljára 2003-ban volt divat (Canon 300D), hogy kihagyjanak alap szolgáltatásokat egy fényképezőből :P

Amúgy ezen kár vitázni, szerintem a D3200 egy rossz vicc, úgy néz ki, mint valami harmadéves hallgató másnapos-hétvégi Photoshop szórakozása (D800-zal együtt), szerinted meg nem :)

Bakker, a Nikon gyártotta a legszebb tükrös vázakat, ezek meg... mint a Ford Mustang harmadik és negyedik generációja.

(#11695) Parci válasza Mercutio_ (#11693) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez már egy másik kérdéskör, ami konkrétan a g1x-ről szól. thom hogan állítása általánosabb volt: ilyen típusú kompaktokkal és a dslr-jeikkel lefedhető a milc territórium, nem biztos tehát, hogy hülyeség, hogy kimaradnak egyelőre. nyilván, ha le akarják fedni, akkor kell majd egy komolyabb g1x klón is. a pana sem a gx1-gyel kezdte.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11696) Parci válasza madgie (#11694) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem a d40-formával a világon semmi bajom sincs, szerintem nagyon arányos, kompakt dslr. ha azt kéred számon rajta, hogy nem olyan, mint egy fm2n, akkor ennyi erővel az összes pana vázat azonnal ki lehetne hajítani az ablakon (kivéve az l1-et :K). a d800 kérdésben viszont sajnos egyetértek, alig változott a d700-hoz képest, de amit mégis, az mind rossz irányba történt (designban, fogásban).

az ae bracket hiánya fájó lehet, bár a mai szenzorokkal részemről értelmetlen a hdr, talán egyszer próbáltam ki a d90-nél, de végül ott is egy expóból csináltam meg a képet.

én úgy látom, hogy a d3200 egy kompakt, relatíve könnyű, brutálisan jó szenzorral szerelt, szerethető kis dög. ha tényleg kijön a 16-85/4, és nem lesz 800+ gramm, akkor igen-igen érdekessé is válik, mft-ben ugyanez egy 12-60/3,2 lenne, szenzorban meg minimum g3 szint, másfélszer akkora felbontással.

no mindegy, elfogadom, ha nem szimpi, de rossznak nem mondanám semmiképp. nekem már a d40-ből sem hiányzott semmi igazán anno.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11697) Peat;) válasza madgie (#11690) üzenetére


Peat;)
veterán

Ok nekem nincs tapasztalatom. :) Csak sok microt már nem is tudnék használni olyan hülyék ergonómiailag, kb ennyi volt a lényeg.

(#11698) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11699) Gondwana válasza Mr.Csizmás (#11698) üzenetére


Gondwana
addikt

(Orvos látta már?) :C :D

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11700) Mr.Csizmás válasza Gondwana (#11699) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

facebookos komment szerint még piros lecca plecsni is volt rajta ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.