Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11951) hegyimorc válasza need (#11950) üzenetére


hegyimorc
senior tag

ND szűrő

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#11952) need válasza hegyimorc (#11951) üzenetére


need
addikt

az fogná a napot..? na ez jó ötlet. ;)

És Helios M44/58 objektívhez szerinted lehet kapni ND szűrőt..?

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11953) SpongyaBob válasza need (#11952) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nem a napot fogja, hanem csökkenti az az objektívre áramló fény mennyiségét. :) Egy ND2-es szűrő pl. egy fényértéket jelent. Pl. Ha a vázad felajánl egy 1/4000-et (ugye itt egy E-PL1 már villog mert nem tud ennyit), felteszed az ND2-őt és jó estben 1/2000-es zársebességgel ki tudod exponálni.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#11954) need válasza SpongyaBob (#11953) üzenetére


need
addikt

És szerinted erre a Helios objektívre lehet keríteni ilyen ND2 szűrőt..?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11955) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

a nikonrumors most már 80%-ra mondja, hogy lesz egy olcsó, akár 1500 dolláros d600 fx váz. tartok tőle, hogy az az 1500 dollár a végére inkább 1999 lesz, de ha mégis meglépné ezt a nikon, akkor még én is vakarózni fogok. 50/1,4 af-s, 70-300 vr af-s, alulra meg mondjuk egy 20/2,8 ai-s.

a 70-300 ugyan f4,5-5,6, de ami a dof-ot illeti, m4/3 világban ez egy 35-150/2,2-2,8, használtan 90e ft-ért, jó rajzzal, elfogadható mérettel és súllyal. panasonic-tól egy ilyen lenne 2500 usd, meg közel két kiló.......................

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11956) madgie válasza Parci (#11955) üzenetére


madgie
titán

Az a rumor D600 nálam is vakarózás lenne, van egy csomó okos Nikon cucc ,aminek nem sok értelme van APS-C-n, Leica képkockán viszont állat a képszöge.

(#11957) Parci válasza madgie (#11956) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze a rumor része, hogy nincs benne af moci, ami itt azért fájna... 85/1,8, 180/2,8, 50/1,8, 35/2 stb.

viszont ami miatt gyanús a pletyka, hogy hát pont az fx szenzor még mindig elég drága. 1500 usd új áron túl jól hangzik.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11958) scarabaeus válasza need (#11954) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ha erről van szó, akkor 49 mm a szűrőmenet. Az ND szűrőkhöz: ND2-ND4-ND8 sorra egy-egy fényértékkel többet vesz le, mint az előtte levő, veheted úgy, hogy annyi szorosára növelheted a szükséges záridőt, mint a mögötte álló szám.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#11959) rumos14 válasza Parci (#11957) üzenetére


rumos14
nagyúr

erre én is nagyon kiváncsi leszek, persze főleg az árra.
AF motort kidobni necces, de már FF szinten is védhető lépés: 28/1.8, 50/1.4, 85/1.8 elég kellemes sor és az áruk is okés.

(#11960) Tulku válasza need (#11950) üzenetére


Tulku
veterán

Hiába állítasz be multi fénymérést, manuál obinál szpot fénymérést használ a masina...tehát a kép közepire...na most verőőfénynél így előfordulhat, hogy a virágra mér (az van középpontban) aztán ha belelőg az ég (ne adj Isten nap) akkor szép túlexpós lesz...sajna az lcd ilyen esetekben ráadásul használhatatlan...tehát tapasztalat...

(#11961) eeXaa


eeXaa
addikt

....van valamilyen bőr retus a Lr ban? ill, ha van hol találom? ...mertugye kimondottan fotócentrikus az Lr...

(#11962) madgie válasza eeXaa (#11961) üzenetére


madgie
titán

Játssz a clarity-vel, globálisan is sokat segít (mínusz irányba húzd), de az ecsettel lokálisan is használhatod.

(#11963) Tulku válasza eeXaa (#11961) üzenetére


Tulku
veterán

Nekem a kisfiam ekcémás, ráadásul száj fölött gyakran jelentkezik sebszerű bőrképlet...a clarity mindent visz!

(#11964) eeXaa


eeXaa
addikt

....köszi, köszi.. :R

(#11965) eeXaa


eeXaa
addikt

...a clarity nem volt olyan erős mint vártam volna, de a sharpness el együtt meghozták a kivánt eredményt... :)

[ Szerkesztve ]

(#11966) Peat;) válasza need (#11950) üzenetére


Peat;)
veterán

Nekem nincs régóta gépem, de vagy én vagy te keverem/ed a zársebesség és blende kapcsolatát. Én úgy tudom és tapasztalom hogy minél kisebb az F érték az annál nagyobb blendenyitást jelent, ergo annál nagyobb fényerőt. (F2 környéki obikat ezért hívják fényerősnek nem?) Ilyenkor kell egyre kisebb/gyorsabb zársebesség, amire neked is szükséged lenne.
Ha növeled az F értéket akkor egyre csökkented a fényerősséget mert zárul a blende, ergo egyre sötétül a kép és ilyenkor mehet a nagyobb/lassabb zársebesség.

Ergo: Verőfényes napsütésben az f2.8-hoz pont hogy sokkal kisebb (nem létező 1/4000) záridő kellene mint hasonló fényviszonyoknál f5.6 rekeszérték esetén. :F

ISO-t lenyomod 100-ra egyébként már az is segít picit.

[ Szerkesztve ]

(#11967) schawo válasza Peat;) (#11966) üzenetére


schawo
titán

Így. :K

Én sem igazán értettem minden részletét a hozzászólásnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11968) FEDman válasza schawo (#11967) üzenetére


FEDman
addikt

Nálunk van a családban egy olyan Helios obi amin a rekesz egész egyszerűen fordítva van bekötve. :DDD

Értem ez alatt, hogy mikor f/2 áll a blende gyűrű akkor érthetetlen és teljesen hibás módon a rekesz valójában a legszűkebb állapotában van és ahogy haladsz előre 2,8 - 4 - 5,6 - 8 - stb. úgy nyitja a rekeszt.

Lehet a kollégának is ilyen idétlen példánya van és ez zavarta meg. Érdemes az ilyet csekkolni, normál esetbe f/2-ön egy ilyen obinál helyesen teljesen nyitva kellene hogy legyen a rekesz.

(#11969) need válasza FEDman (#11968) üzenetére


need
addikt

figyelmesen elolvastam itt a hsz-eket..

hát Peat és Schawo én is így tudtam..de a gyakorlati oldala na az kicsit másképpen van:(

azt kell hogy mondjam kösz hogy megvettél cimbora..! :R

lényegében nálam is ez a gond ha nevezhetjük annak.. tehát a ránézek az obira és az teljesen kinyitom akkor azon a skálán az érték f/16...ha össze csukom teljesen akkor f/2 akkor picsányi a lyuk..

életem első manuális obiját így kifogni..de ettől függetlenül szeretem nagyon.. csak most már fogalmam sincs hogy akkor én mekkora rekesz értéken fényképezek.. ;]

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11970) Peat;) válasza FEDman (#11968) üzenetére


Peat;)
veterán

Akkor ez lesz a mikéntje, nem tudtam erről. Olyan "egyszerű, átlagembereknek" való ez a fotózás, csak mellékállásban legyen atomtudós az ember...:)

(#11971) need


need
addikt

Na akkor más téma ami jobban ide vág..

ma úgy hozta a sors hogy boldog tulajdonosa lettem egy ilyen [objektívnek] nagyon jó kis cucc..legalább is nekem bejövős.. ;)

szeretnénk rá napellenzőt rá is kerestem és azt írja a szakirodalom hogy erre
Opcionális objektív fényellenző (LH-61D) [link]

egyszer már sikerült vennem napellenzőt.. a sima 14-42 hál istennek nem lehet rá rakni csak a második kiadásúra.. így van egy felesleges ilyenem..

okulva ebből elméletileg és gyakorlatilag akkor ez nekem jó lenne [nem...?]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11972) SpongyaBob válasza need (#11971) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Igen, jó lesz hozzá :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#11973) schawo válasza need (#11971) üzenetére


schawo
titán

Melyik napellenzőből van fölösleges? :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11974) need válasza schawo (#11973) üzenetére


need
addikt

ez egy utángyártott gondolom mert tele van kínai bőtűvel.. LH-40 [így néz ki az enyém is..]

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11975) need válasza SpongyaBob (#11972) üzenetére


need
addikt

na akkor most már csak ebaykodnom kell ;]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11976) Freddy76 válasza FEDman (#11930) üzenetére


Freddy76
addikt

Én meg már azért nem fekszem le, mert tudom, hogy mindjárt jön az éjféli fogfájás, és olyankor apa játszik egy kicsit a Törpével, hogy elterelje a figyelmét, és visszaaludjon. Az alsó fogakkal semmi gond nem volt, a felsőkkel szenvedünk, feltételezem, ez közös a dslr és az m4/3 felhasználóknál. Ha nem, szóljatok, váltok.

Gratula, helyes gyerkőc, tündéri ezen a képen. Az én kislányom mindjárt 9 hónapos, ugyanilyen nagy szemekkel, már áll, alul kettő, felül egy foggal, de haja még neki sincs :)) Olyan mint egy kis kalóz :C

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#11977) Mr.Csizmás válasza need (#11950) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Mr. elnézést kér, valszeg egyszerűen elfelejtett válaszolni :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11978) need válasza Mr.Csizmás (#11977) üzenetére


need
addikt

rendben van.. :R
de volt ott még 1 kérdés.. is.. Jupiter..Uránusz..Vénusz..?
Hm...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11979) kope87


kope87
csendes tag

Sziasztok!
Lehetőségem adódott egy fotómasina beruházására, pár napon belül el is kellene dönteni, hogy milyet szeretnék. Remélem tudtok nekem ebben segíteni :)
Kezdő vagyok a témában, jó pár éves kompakt gépről váltanék. Általában amit fotóznék az táj, portré, épületek. Az összeg amit rászánnék az 150k körül lenne.
Kinéztem pár gépet:
[Oly E-PL1 14-150]
[Oly PL1 14-42+40-150]
esetleg ez, igaz kint van a keretből: [Oly EPM1 14-42+40-150]
meg ez még tetszene: Sony Alpha NEX-C3 viszont csak 1 év garival láttam, az meg elég kevés...
Ezek közül melyik lenne jó vétel, de más alternatíva is érdekel, természetesen nem vagyok Olympus márkafüggő :D

(#11980) BiriBum válasza kope87 (#11979) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem vagyok MFT szakértő, de úgy tudom a 14-150 jobb minőségű, mint a 14-42 - ezt is érdemes figyelembe venni a jó átfogás mellett.

(#11981) Schanyee


Schanyee
senior tag

Tudnátok ajánlani magyar oldalt, ahol viszonylag sok használt m43-as obi található? Itt annyira nem nagy a választék hardveraprón.

(#11982) Parci válasza kope87 (#11979) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 40-150 és a 14-150 pont ugyanakkora, ám az utóbbival az is jár, hogy nem kell cserélni a két kitobi között (14-42, 40-150). ha nincs érdemi árkülönbség a duplakit és a 14-150-es kit között, én tuti az utóbbit venném.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11983) robi-k


robi-k
őstag

Erősen töröm a fejem, hogy a közelgő nyaralásra kell(ene) egy telezoom is a kittes Olympus M.Ziuko Ed 14-42 II/R obi mellé (e-pm1 gépre).
Nézegetve a netes ajánlatokat, alapvetően 2 objektív típus nyerte el a tetszésemet:
1. Olympus M.Zuiko ED 40-150mm f/4-5.6 Micro 4/3 [link] - 257$
2. Panasonic Lumix G Vario 45-200mm f/4-5.6 MEGA O.I.S [link] - 326$

Utánaolvasva a Panasonic jobb objektívnek tűnik, és további előnye, hogy az objektívban lévő stabilizátornak köszönhetően nagy fókusztávolságon is jobb képek készíthetőek, hisz az Olympus-ban lévő, CCD-t mozgató stabilizátor nagy fókusztávolságokon már nem hatékony. De vajon érdemes-e ráfizetni 69$, azaz kb. 15 Eft-ot?
Ti melyiket választanátok?

(#11984) OPiiPO válasza robi-k (#11983) üzenetére


OPiiPO
addikt

"hisz az Olympus-ban lévő, CCD-t mozgató stabilizátor nagy fókusztávolságokon már nem hatékony. "

- az mFt-hez nem értek, de az E-3-ban lévő stabilizátorral semmi gondom nem volt Zuiko 50-200 f/2.8-3.5 swd-n.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11985) Mr.Csizmás válasza need (#11978) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jupiter-37a, igen :D

de lehet ecseri kommandózás lesz belőle.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11986) need válasza Mr.Csizmás (#11985) üzenetére


need
addikt

milyen kommandózásra gondolsz...?

már mint te+én..1üt..?

akkor a tied nem eladó..?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11987) szaby_gyerek


szaby_gyerek
tag

Sokunkkal együtt én is teljesen el vagyok a hűlve az E-M5-től, és végre úgy érzem nekem is megfelelő lehet az mFT vonal. Viszont eszembe jutott, hogy korábban a kontraszt alapú AF el volt maradva a tükrösök megoldásaitól. Most ez, milyen fázisban áll?

Nem a legdrágább pro lencsékhez képest kérdezem. Nekem, most az E-620-hoz van egy régi fajta 40-150 mm-em, ami f/3,5-ről indul. Elég jól tudok vele sporteseményeket fotózni. Ez elképzelhető lenne E-M5-el és egy tele-zoommal?

Ilyesmi képeket gyártok:

(#11988) scarabaeus válasza szaby_gyerek (#11987) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ezt meg kell, hogy mutassam.
Hm, nem is autofókusz, de még a manuál fókuszban is van kihívás: képkészítés, utcán
(Szerk.: Ja, ez nem konkrétan a te hozzászólásodra akaródzott volna menni)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#11989) Parci válasza robi-k (#11983) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

e-pm1-re én inkább az olympust választanám, már az is határeset lesz fogásban, de a pana obi még nagyobb. ha váz nélkül, csak a két objektívet nézzük, akkor valóban jobb egy kicsit a pana.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11990) gorgo válasza robi-k (#11983) üzenetére


gorgo
őstag

Ahogy Parci kollega is mondotta, a Pana jobb (nekem van ilyenem, és elégedett vagyok vele) viszont nem annyira kicsi, és az E-PM1 mellé hát, megeshet, hogy vastag az obi, és ha leteszed, akkor a gép alja le sem ér :) hanem az objektíven fekszik. Az oly obival nem volt még dolgom. Egyetlen tanács: az ár difi nem akkora hogy az legyen a döntésed fő szempontja. Kipróbálni nem tudod valamelyiket (ha csak az egyiket kipróbálod, már az is nagy előrelépés, mert a másik mérete/súlya utána könnyen elképzelhető).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#11991) robi-k válasza gorgo (#11990) üzenetére


robi-k
őstag

Köszönöm neked is és Parci-nak is ;)
Az Olympus M.Zuiko ED 40-150mm objektívet próbáltam, tetszett, bár valóban már az is igen nagyméretű az e-pm1-hez. Akkor maradok az Olympus-nál, úgy is vagy nappal erős fénynél, vagy állványról fogok fotózni vele, így nem kell hogy gondot okozzon az esetleges beremegés :)

(#11992) Mhamster válasza szaby_gyerek (#11987) üzenetére


Mhamster
tag

m4/3-ra nincsen gyors fényerős zoom teleobjektív sajnos, ez is az egyik szívfájdalmam. Vehetsz hozzá konvertert (mármint a lencséhez amit mondtál), és működni is fog az AF, de várhatóan sok esetben lassú lesz.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#11993) Parci válasza robi-k (#11991) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs gond az oly stabival ennyire (és a pana ois sem az a szuper hatékony, mint azt sokan gondolják, szerintem), ráadásul az e-m5 már pazar verziót kapott belőle, és gondolom a többi vázé is fejlődni fog. pár év múlva már lehet, hogy nem az e-pm1-et fogod nyúzni, úgyhogy még annyit sem számít az egész, illetve extrém esetben (e-m5) még jobban is járhatsz, jobb lesz a stabi, mint a pana ois.

ha viszont pana vázban gondolkodsz bármikor is, akkor csak a 45-200 jöhet szóba, kézből stabi nélkül szenvedni fogsz 100 mm fölött, azt megígérem. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11994) Mhamster válasza robi-k (#11991) üzenetére


Mhamster
tag

Szerintem is vállalható a szenzorstabi, EZT kézből fényképeztem (Olympus E-P1) 1/160-addal, 300mm 5.6, azaz 600 mm ekv. objektívvel, és szerintem még hosszabb záridőt is ki lehetett volna tartani.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#11995) robi-k válasza Parci (#11993) üzenetére


robi-k
őstag

:C
Gondolatolvasó vagy: pont az az elképzelésem, hogy kb. 2 év múlva veszek majd egy használt de jó állapotú OM-D E-M5 vázat, akkor már valószínűleg emberi áron lehet maid hozzájutni :DD

(#11996) szaby_gyerek válasza Mhamster (#11992) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Értem. Azt látom, hogy nincsen egyelőre fényerős zoom. Az egyelőre nem is zavar annyira, főleg, hogy Pana oldalon már van kezdeményezés fényerősebb zoom-okra is. Sőt a 40-150 f/4-5.6 is már elfogadható nekem, csak a fókusz sebessége érdekel. Nem találtam összehasonlítást.

Az adapteres dolognak már utánanéztem, a fókusz sebesség nagyon siralmas...

(#11988) scarabaeus: Semmi gond, egyébként érdekes "fényképező". :)

(#11997) rumos14 válasza szaby_gyerek (#11987) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezen a képen, amennyire meg tudom állapítani az 1024-es méretből, kb. minden éles, a közeli kavicsoktól a háttérben lévő hegyekig. 43mm és F9 rekeszérték mellett akár manuál fókuszt is használhatsz, akkora lesz az élességi tartomány. ilyen körülmények nem igazán erőltetik meg a kontraszt alapú AF-et sem.
ha általánosságban kérdezed h autósportra jó-e a kontraszt alapú AF, akkor én azt mondom h nem profi szinten elég jó. de ez tényleg a fényerős telék játszótere, olyan meg nincs m4/3 bajonettel.

(#11998) Mhamster válasza szaby_gyerek (#11996) üzenetére


Mhamster
tag

Ha van fény, akkor szerintem akár még gyorsabb is lehet mint a fázis-eltérésen alapuló, de szerintem legalább olyan gyors. Persze egy normális optikával.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#11999) rumos14 válasza Mhamster (#11998) üzenetére


rumos14
nagyúr

egyszeri (single) AF-ben talán.
követő AF-ben viszont nem. ott még mindig gyorsabb, megbízhatóbb a fázis AF.

(#12000) szaby_gyerek válasza rumos14 (#11997) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Igen, általánosan kérdeztem. Tudom, hogy a képhez nem kellett különösebben komoly AF sebesség. Csak szemléltetésként raktam be, hogy itt gyorsan haladó járművek autósportolnak.

A profi szint nem is célom, tudom, hogy ahhoz tükrös vázak kellenének fényerős optikákkal, de annyit nem ér nekem ennek a témának a fotózása.

Ha jól értelmezem, akkor mFT géppel is képes leszek ilyen eseményeket fotózni magamnak. Köszönöm! :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.