Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12451) madgie válasza FEDman (#12450) üzenetére


madgie
titán

Ja, ha figyelembe veszi az embert azt, ami nincs leírva és nem is nyivánvaló 1.0 usereknek (pl az agresszívebb zajszűrésű gépek előrébb végeznek sokszor a listán) akkor teljesen hiteles :D
Pentax K-5 a D3s szintjén (túl), nopersze.

(#12452) FEDman válasza madgie (#12451) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, pl. ilyesmikre gondolok többek között. Amellett, hogy mindig kíváncsi vagyok a DXOmark mérésekre emellett sose hagyom ki pár Raw fájl gyakorlati kielemzését. A kettő kombinációjával szerintem már elég jól el lehet helyezni egy adott gép a teljesítményét. :)

Ha visszaemlékszel mikor kijött a friss GH2 DXOmark mérés és kicsit elmaradt a mért értékekben a GH1-től én már akkor is sokakkal ellentétben azon az állásponton voltam, hogy ennek ellenére a GH2 szenzora a valaha volt legjobb 43-as szenzor. És ezt nem azért mondom, mert hibásnak tartom a DXOmark méréseit, hanem mert megnéztem pár GH1 és GH2-es Raw képet és láttam ott pár olyan kis finomságot ami az amúgy nagyon minimális DXO által mért különbséget simán a GH2 javára billentette át. :)

[ Szerkesztve ]

(#12453) Gondwana válasza madgie (#12449) üzenetére


Gondwana
addikt

(én ezt úgy fogom fel, hogy a DxO csak azt méri, hogy az általuk árult SW mit képes kihozni egy adott gépből - ami bizonyos esetekben azért sántíthat, mert lehet a gyártónak olyan konverziós algoritmusa, amit még NDA mellet se ad ki nekik. Pl. a GH1 lilulós highlightjainak a clipping fölé húzott lilaságát nem látom viszont a mért értékben, de mégis tartalmaz képrészletet, tehát a dinamikába beleszámít - LR sokszor inkább szürke égre húzza vissza a felhőket, mint kékre)

Szerk.: amíg ezt meló mellett beírtam...

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12454) robi-k


robi-k
őstag

Egy (szvsz nem rossz) ajánlat, aki most keresne tele objektívet: Panasonic Lumix G X Vario PZ 45-175mm f/4.0-5.6 Zoom OIS Lens (Black) bruttó 299$ + postai ktg: [link]

Bár megjegyzem, hogy nekem bőven elég a 40-150 oly-m :)

(#12455) scarabaeus válasza scarabaeus (#12296) üzenetére


scarabaeus
őstag

Közben megjött a lensbaby-féle 37-52 step up / shade. A kicsi 45/1,8-on sem áll rosszul (szűrőt nem tekertem bele, örültem, hogy a két fényképező nálam van itt, nemhogy szűrő:) ).

Quoth the Raven "Nevermore."

(#12456) robi-k válasza scarabaeus (#12455) üzenetére


robi-k
őstag

Én is gondolkodtam egy 37/52 adapteren, de végül inkább vetten új 37 mm szűrőt (Marumi 37mm Super DHG MC CPL PL.D). Így tudom használni a napellenzőt is :)

(#12457) scarabaeus válasza robi-k (#12456) üzenetére


scarabaeus
őstag

Kicsit ez is napellenző a tölcséres kialakítása miatt :)

Más: A holland azt írja:

"When you combine the Panasonic 12-35 mm with the Panasonic GX1, and you don't use the optional LVF2, you will be using a wobbly construction to make your pictures, with your arms stretched out to look at the LCD screen.
Then even at a shutter speed of 1/100 th of a second you will not reach the full resolution potential of this lens. [...] The image stabilization is able to regain 2 stops at short shutter speeds (< 1/25 sec)."

A többi részben szépet és jót irkál róla, de ezt a részt nem értem. Távollátás, vagy mi? EVF nélkül kinyújtott karral fényképezni... Ha az ember a könyökeit magához tartja, egyik kéz a váz és objektív alatt, a másik a váz oldalán, ha nem is éri el az EVF-fel megtámasztott stabilitást, de ne legyen már ennyire problémás. Nomeg 2 FÉ az előnye az OIS-nek... 2005-ben 1/6 (odafigyelve 1/4) mp-es záridőkkel lehetett ekv. 36 mm-en működni az FZ20-assal. Jó, itt szóba hozza az objektív nagy felbontóképességét, és annak a szintjén lehet, hogy nem lehet kihozni a maximumot, de akkor is furcsállom. Ez a kinyújtott kezes dolog, na ez meg...

Quoth the Raven "Nevermore."

(#12458) neevous válasza scarabaeus (#12455) üzenetére


neevous
tag

Azt megkérdezhetem, hogy milyen csuklópánt van a GX1-eden? :)

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#12459) madgie válasza neevous (#12458) üzenetére


madgie
titán

Írta régebben, ebay-es cucc. Én is vettem egy barnát

(#12460) scarabaeus válasza madgie (#12459) üzenetére


scarabaeus
őstag

Így volt. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#12461) neevous válasza madgie (#12459) üzenetére


neevous
tag

Köszi! :)

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#12462) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok! 350e körül milyen szettet tudnátok ajánlani? (használt) Kérdésem továbbá, hogy van-e itt valaki, aki Nikon/Canon DSLR vonalról váltott, és esetleg megosztaná a tapasztalatait? :) Múltkor átfutott a fejemen egy kompaktabb rendszer összeállítása, aztán lehet hogy végül nem lesz belőle semmi, meglátjuk :)

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12463) schawo válasza Peethy (#12462) üzenetére


schawo
titán

Milyen célra? Milyen gyútávok érdekelnek? Zoom, fix, vegyesen?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12464) Schanyee válasza scarabaeus (#12455) üzenetére


Schanyee
senior tag

Olvastam a teszteket, szóval azért képben vagyok a géppel, de leírnál a GX1-ről pár személyes tapasztalatot, vélemény?

(#12465) scarabaeus válasza Schanyee (#12464) üzenetére


scarabaeus
őstag

Még akkoriban, amikor vettem, írtam pár dolgot, ezzel máig egyetértek (a videót azóta sem próbáltam ki, a már akkor is említett, egyetlen, EX módos próbát kivéve, de azt is csak úgy, aztán letöröltem).

Quoth the Raven "Nevermore."

(#12466) hegyimorc válasza Peethy (#12462) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Múltkor átfutott a fejemen egy kompaktabb rendszer összeállítása"

Én is így kezdtem. Lett is D300 mellé D3100, ma már csak az utóbbi van meg, de az is csak a polcon áll :)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12467) Schanyee válasza scarabaeus (#12465) üzenetére


Schanyee
senior tag

Közbe rákerestem a fórumon és rájöttem hogy már feltettem ezt a kérdést korábban is és választ is kaptam rá:D bocsi, kicsit törölte az emlékeket a vizsgaidőszak:D

(#12468) schawo


schawo
titán

Kíváncsi vagyok, mikor kezd el lefelé menni az OM-D ára. Kb 1 hónapja elérhető, de még mindig nem tudják kiszolgálni a mennyiségi igényt. Ha továbbra is ekkora felhajtás lesz körülötte, akkor egy jó ideig nem látunk olcsó OM-D-t :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12469) kenguru99 válasza Peethy (#12462) üzenetére


kenguru99
aktív tag

(#12470) schawo válasza kenguru99 (#12469) üzenetére


schawo
titán

Nem mai gyerek ez a Rabi Miklós cikk :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12471) eeXaa


eeXaa
addikt

...sziasztok.. lehet már biztosra tudni, hogy ki gyártja a szenzort az omd-be?

(#12472) schawo válasza eeXaa (#12471) üzenetére


schawo
titán

Nem. Fontos?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12473) Mr.Csizmás válasza kenguru99 (#12469) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezt valakinek kellene linkelni... :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12474) Gondwana válasza eeXaa (#12471) üzenetére


Gondwana
addikt

(Canon? Esélytelen. Sony? Ekkoràjuk tudtommal nincs. OmniVision? Az Aptinàròl még el tudnàm kèpzelni, de az eddigi adatmorzsàk alapjàn Pana szenzor, alapvetően ismeretlen AD résszel)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12475) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#12473) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jjjja.

westendben volt a kezemben sony nex c3. kezelésből nemhogy elégtelen, -10.

iso-t kb. 1,5 perc kutakodás után tudtam állítani, módot egyáltalán (M-A-S-P) szintén egy percembe telt....

pedig több gombja van mint az EPM1-nek, mégis amaz logikusabb. :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12476) madgie válasza Mr.Csizmás (#12475) üzenetére


madgie
titán

Nem olyan vészes az, egyszer kell testre szabni, akkor már majdnem annyira kézre állna a kezelése, mint egy húszezres kompaktnak :DDD

Más, de ez off: asszem nordnak ígértem meg, hogy ha gondolkodom a sami eladásán, akkor itt visítok először. Csak szólok, felmerült a gondolat :))

(#12477) Tulku válasza Mr.Csizmás (#12475) üzenetére


Tulku
veterán

Beteszed középső gombra, két nyomás után állítod...nem az a baj, hanem hogy nem tudja az 1/3 step-et...persze auto iso-n csinálja (kiírja hogy iso 1250...hogy bosszantson)...bosszantó!

Madgie: Le kéne mán cserélni az aláírásodat oszt kiírni az eladási bibliát...mert tudod; a szervezet honnan látja? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12478) madgie válasza Tulku (#12477) üzenetére


madgie
titán

Szerintem nem örülnél, ha nem csak a halszem lenne abban az aláírásban :DDD

(#12479) Peethy válasza schawo (#12463) üzenetére


Peethy
őstag

Hobbi, de azért minél magasabb szinten igyekszem művelni. Gyújtótávokat nem igazán tudok mondani, m4/3-on mekkora a szorzó FF-hez képest? Bocsi, még nem volt időm utánanézni, ha egy jó összefoglaló cikket mutattok, akkor elolvasom :R De akkor legyen úgy ekv. 24-26mm a nagylátó vége, és ekv. 150-200mm a tele vége. Leginkább egy olcsóbb alapzoom kellene, esetleg egy olcsóbb telezoom, és a többit fixekkel oldanám meg (2-3 fix). Leginkább portrézok, tehát valami ekv. 100mm körüli, fényerős fix lenne jó.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12480) OPiiPO válasza Peethy (#12479) üzenetére


OPiiPO
addikt

2*-es az FF-hez

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12481) eeXaa válasza Gondwana (#12474) üzenetére


eeXaa
addikt

....nna mindegy ugyis megfejtődik egy hónapon belül...

(#12482) szaby_gyerek válasza Peethy (#12479) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Az m4/3-os világba én is éppen csak belekóstoltam, de a 100mm körüli fixnek nagyon dicsérik a Olympus 45mm f/1.8-at. Olcsó alapzoomnak pedig a mindkét oldalon van 14-42-es f/3.5-ről indulva.

Itt tudsz nézelődni.

(#12483) #58660352 válasza Peethy (#12462) üzenetére


#58660352
törölt tag

Én egy Nikon D5100 gépről váltottam egy GF2 +14mm F2.5 kittre. A Nikon D5100 kitűnő képminősége ellenére a méretei miatt elég gyakran otthon maradt, a kis GF2 ellenben mindenhová elkísér, ennek megfelelően jóval több képet is készítettem vele.

Kezdésnek egy GX-1 vázat javaslok neked egy 14mm F2.5, vagy egy 20mm F1.7 optikával.
Ha a GX-1 váznál olcsóbbat szeretnél akkor a GF-1 vagy GF-2 vázakat ajánlom.

Ezek a Panasonic optikák kitűnő minőségűek, és kompakt méretükkel pont azt tudják nyújtani amit a dslr vázak nem - a mobilitást.

ISO100 alapérzékenységen RAW üzemmódban még a régebbi GF1 és GF-2 vázak képminősége is versenyképes (a jpeg viszont már nem ajánlott).

(#12484) schawo válasza Peethy (#12479) üzenetére


schawo
titán

Oké, akkor objektívből:
Oly 12-50mm (ekv. 24-100) 100k (új)
Oly 40-150mm (ekv. 80-300) 50k (használt)
Oly 45mm f1.8 (90) 72k (új)
Objektívek összesen 222k.

Váz:
Oly E-PL2 70-80k (használt)

Ha le tudsz mondani a 24mm ekvivalens nagylátóról, és elég a 28mm, akkor az első obi meg a váz helyett:
Pana GX1 14-42mm kit 190k (új)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12485) Peethy


Peethy
őstag

Köszönöm mindhármatoknak, ezek alapján már el tudok indulni :R Elkezdek elmélyülni ebben a rendszerben. Még annyi kérdésem van, hogy mondjuk az Oly 45mm f/1.8-as objektívével nyitva, és kicsit rekeszelve (kb. f/2.8-on) mennyivel nagyobb a mélységélesség, mint mondjuk egy Nikon/Canon croppos rendszeren? Lehet szép háttérmosásokat elérni úgy, hogy az élesség is rendben van? Ezért félek egyedül a kisebb szenzortól.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12486) OPiiPO válasza Peethy (#12485) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12487) schawo válasza Peethy (#12485) üzenetére


schawo
titán

A Canonnál 20%-kal, Nikonnál 25%-kal nagyobb. De szokás nagy rekeszen is használni, ha kisebb mélységélességre van szükség, mert ott is jó a rajz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12488) Peethy


Peethy
őstag

Köszi a válaszokat. Még egy utolsó kérdés (egyelőre :D): van egy Yn-560-asokból összeállított rendszerem. Tudok az m4/3-os vázakkal valamilyen módon (rádiós kioldóval, etc.) wireless vakukat vezérelni? Nem kell TTL, ha már egy vakut el tudok villantani valahogy, akkor a többi menni fog slave módban, ezért érdekel. Szoktatok rendszervakut használni?

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12489) schawo válasza schawo (#12487) üzenetére


schawo
titán

Illetve rosszul fogalmaztam (matematikai kérdés):
A Canoné 20%-kal, a Nikoné 25%-kal kisebb. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12490) szaby_gyerek válasza Peethy (#12488) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Persze, m4/3-os gépeknek is középérintkezős (is) a vakupapucsa, tehát bármilyen manuális vakut el tudsz sütni. Gondolom ugyanúgy működnek a rádiós megoldások is. TTL pedig a saját rendszervakukkal van.

(#12491) schawo válasza Peethy (#12488) üzenetére


schawo
titán

Az Olympusnak minden típusában van TTL vezérlés a rendszervakukhoz. Panasonicot passzolom.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12492) robi-k válasza Peethy (#12488) üzenetére


robi-k
őstag

Csatolok egy vezeték nélküli vakuvezérléssel kapcsolatos használati utasítás leírást az Olympus Pen E-PM1 használatiból:

(#12493) schawo válasza OPiiPO (#12486) üzenetére


schawo
titán

Ez a táblázat elég pontatlan. Az MFT és az APS-C között 2/3 fé, míg az APS-C és 35mm között 1-1/3 fé a különbség.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12494) ROBOTER válasza OPiiPO (#12486) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ez a 24 x 32 valami újfajta méret?

Az APS sem kutya... 20.8? (eleve az APS és az APS-C nem ugyanaz)

[ Szerkesztve ]

(#12495) FEDman válasza Peethy (#12485) üzenetére


FEDman
addikt

Az M.Zuiko 45/1,8 egyrészt már nyitva is nagyon szépen rajzol, másrészt a DSLR-ekkel szemben a kontraszt AF miatt nagyon pontosan fókuszálnak is ezek a kis vázak.
Jómagam Canon Nikon DSLR-ek után váltottam m43-ra és eleinte szoknom kellett nekem is, hogy ilyen téren mennyire jó ez a rendszer, ma már a Lumix 20/1,7-el, az M.Zuiko 45/1,8-al az esetek többségében nyitott rekeszen fotózok.
Rekeszelgetni csak akkor kezdek, ha valami miatt tényleg kell a nagyobb mélységélesség. :D

(#12496) FEDman


FEDman
addikt

Hmm...

:U

[ Szerkesztve ]

(#12497) OPiiPO válasza schawo (#12493) üzenetére


OPiiPO
addikt

{ index fórumból kukáztam anno, fel sem tűnt hogy ennyire pontatlan }

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12498) Peethy válasza FEDman (#12495) üzenetére


Peethy
őstag

Ez elég bíztatóan hangzik, a jelenlegi Nikon rendszeremben is éles lenne a 85mm f/1.8, de elég megbízhatatlan a fókusza. Hol vettétek a vázat/objektíveket? Edigitalon, digitcamon néztem, de elég kicsi volt a választék. Ezek az objektívek mennyire tartják az árukat? A Nikon bajonettes objektíveimet 6-8hónap használat után mind ugyanannyiért tudtam továbbadni.

robi-k, schawo, szaby_gyerek: köszönöm! :R

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12499) Parci válasza FEDman (#12496) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mothafukka! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12500) schawo válasza Peethy (#12498) üzenetére


schawo
titán

Oly cuccokat az Olympus Mintaboltból 20% kedvezménnyel, meg mondjuk a Panát a Panashopból.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.