Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12901) schawo válasza fattyu (#12899) üzenetére


schawo
titán

A gyors üvegeket eredetileg tényleg a gyorsaságuk (fényerejük) miatt találták ki, ez a "háttérbuzulás" a digitális korszak, az elmúlt tíz-tizenöt év terméke. De majd elmúlik, mint minden divat. 100 évig jó volt rekeszelve a kép, azóta pedig a látás nem változott.

Persze ezzel nem azt mondom, hogy minek, csak hogy túl nagy jelentőséget tulajdonítunk neki.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12902) OPiiPO válasza fattyu (#12899) üzenetére


OPiiPO
addikt

Olvasd el mégegyszer amit írtam, a "inkább lerekeszelve szokták használni" szvsz nem egyenlő a "Ilyet meg ne jelentsünk így ki hogy lerekeszelve használják csak". És érdemes ügyelni kicsit, picit a helyesírásodra, még a neten is, olvashatóbb leszel, bocs :)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12903) Parci válasza OPiiPO (#12902) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha általában rekeszelne az ember, akkor tényleg a kitzoom is tökéletes, és legfeljebb amikor nem általában lenne, akkor azok a képek nem készülnek el. de a sigmánál tényleg egy, azaz egy fé előny van a kitobihoz képest, az nem elég.

m4/3-on nincs sok értelme annak a 19/2,8-nak sztem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12904) OPiiPO válasza Parci (#12903) üzenetére


OPiiPO
addikt

Persze, ebben teljesen igazad van, (de általában, legalábbis akiknek a fotóihoz nagyjából Exif-el hozzáférek, és érdemesnek tartom hogy alaposan nézzem) azok az 1.4/1.8-as fixeket kb. 2.2, 2.5 körülire szokták általában rekeszelni, ami azért FX-en még távolról sem kitobi szintű. Ha az új 24-120-at tekintjük kitobinak, akkor még az több mint 1FÉ.
Egyébként fixben a f/2.8 tényleg nem túl nagy durranás m4/3-on, főleg hogy valaha ezt zoomban is 1FÉ-vel túlhaladta az Olympus, amikor még igazán komolyan gondolta a 4/3-ot ;)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12905) Parci válasza OPiiPO (#12904) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

arra gondolj, hogy ez egy 38 mm / f5,6 full frame-en. ugye, hogy máris nem izgalmas? :DDD ezzel szemben 40/2,8 és 40/3,5 volt anno is ff vázakhoz (20/1,7 megfelelői).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12906) OPiiPO válasza Parci (#12905) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ok!

Miért csak az első félidőben írunk? :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12907) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

jön a nikon d600, és a 24-85 vr-t már bejelentették. ha tényleg emberi áron lesz a cucc, akkor azt hiszem, én kilépek a mirrorless-ből.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12908) Mr.Csizmás válasza Parci (#12907) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

muscle fullframe, extrák nélkül? :))

sz. off

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12909) madgie válasza Parci (#12907) üzenetére


madgie
titán

Bevallom, én is rajta tartom a fél szememet a D600-on :)

(#12910) Parci válasza madgie (#12909) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tele vagyok profi ai-s optikákkal, itt rohadnak a polcon. ezen felül kell az új 24-85, meg a 70-300, és kész is volnék. persze ez így megint jó sok kiló. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12911) FEDman válasza Parci (#12907) üzenetére


FEDman
addikt

Hát erre én is kíváncsi leszek, bár őszintén szólva én meglepődnék ha olyan olcsó lenne majd miint azt sokan szeretnék. :)

Mindenesetre 3 pozitív dolgot már így is el lehet asszem mondani róla: így ránézésre kisebb mint eddig bármelyik másik FF DSLR, van benne AF motor, meg pöcök az AIS obikhoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#12912) Mr.Csizmás válasza madgie (#12909) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

megint kondizni fogsz? ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12913) Parci válasza FEDman (#12911) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, sztem 2000 usd-ig elszalad tutira, és az sok. igazából 1500 is sok, 1000 az én fájdalomküszöböm. node, nem nyitáskor kell megvenni, hanem 5 évvel később :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12914) madgie válasza Mr.Csizmás (#12912) üzenetére


madgie
titán

Nem valószínű. Kisfiú vagyok én ahhoz :))

(#12915) Mr.Csizmás válasza madgie (#12914) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

aztán megint a súly lesz a probléma, aztán a D600 után vesztek egy M9-et, mert az kicsi és fullframe :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12916) madgie válasza Mr.Csizmás (#12915) üzenetére


madgie
titán

Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény! Asszonnyal élek, biciklivel járok, GF1-em van és ne is legyek kemény?

:DDD

(#12917) fattyu válasza Parci (#12913) üzenetére


fattyu
veterán

És a 2000 usd az mire ideér simán drágább lesz mint a mkII ha jól sejtem... Akkor meg ez sem lesz népFF.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12918) FEDman válasza Parci (#12913) üzenetére


FEDman
addikt

Kb. én is erre számítok. Viszont ha így lesz akkor meg inkább egy használt D700.
Pláne, hogy ebben az esetben már csak 1 év van hátra abból az 5-ből. :DDD

(#12919) FEDman válasza madgie (#12916) üzenetére


FEDman
addikt

:DDD

(#12920) Mr.Csizmás válasza madgie (#12916) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

inkább kezdek gyűjteni az M9-re :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12921) FEDman válasza Parci (#12910) üzenetére


FEDman
addikt

Ekv. 28-300mm 680g kontra 1895g :D

(#12922) david_papp válasza Mr.Csizmás (#12920) üzenetére


david_papp
csendes tag

Az M9 + egy normális üveg sem pehelysúlyú.

[ Szerkesztve ]

(#12923) neevous


neevous
tag

Schneider 14mm f/2.0 Super Angulon

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#12924) OPiiPO válasza FEDman (#12921) üzenetére


OPiiPO
addikt

az FX nem gyerekjáték, komoly embereknek való :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12925) FEDman válasza neevous (#12923) üzenetére


FEDman
addikt

Így első körben nem igazán érzem hol van helye a jelenlegi mFT kínálatban egy ilyen obinak? :)

A Lumix 14/2,5 összehasonlíthatatlanul kisebb és borítékolhatóan olcsóbb is és ráadásul fényerőben se olyan drámai a különbség. Persze ez a Schneider biztos jobb építésű lesz és kiegyensúlyozottabb rajzzal rendelkezik majd, saroktól sarokig hibátlan képpel, csak hát mindezt milyen áron? :)

Vagy ha pénz nem számít akkor meg ott az M.Zuiko 12/2, nem igazán érzem hogy ehhez képest miben tud majd egy ilyen többet nyújtani. Mert hogy az Oly nagylátójánál nem lesz olcsóbb az is szinte biztosra vehető. :U

(#12926) madgie válasza FEDman (#12925) üzenetére


madgie
titán

Ennek APS-C-n lenne értelme, de ott nagyon :)

(#12927) FEDman válasza OPiiPO (#12924) üzenetére


FEDman
addikt

Hehe, ezek szerint én visszafelé fejlődöm, mert gyerekként csupa FX vázzal játszadoztam, most meg.. :DDD

(#12928) OPiiPO válasza FEDman (#12927) üzenetére


OPiiPO
addikt

:)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12929) Mr.Csizmás válasza david_papp (#12922) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tudom, de azért kisebb méret (valamennyire :DDD)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12930) FEDman válasza madgie (#12926) üzenetére


FEDman
addikt

Bizony, erre én is gondoltam, NEX-en egy hibátlan képű 14/2 az mm... :))

De így ránézésre meglepődnék ha ez kirajzolná az APS-C-t is, de aztán a fene tudja.

(#12931) Darkness1 válasza FEDman (#12925) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Szerintem Panasonic AG-AF100 a válasz. Mondjuk tippem sincs mennyit adtak el belőle.

No stress, no work Today!

(#12932) BiriBum válasza schawo (#12877) üzenetére


BiriBum
őstag

Vicceltem, mégsem mentem bankot rabolni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12933) BiriBum válasza neevous (#12923) üzenetére


BiriBum
őstag

szerk.

Az 1500€ nem húzós érte?

[ Szerkesztve ]

(#12934) schawo válasza BiriBum (#12932) üzenetére


schawo
titán

Jóvan, megjegyeztem. ;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12935) gorgo


gorgo
őstag

Ahoj!

Gondolkodom egy Raynox DCR makró előtéten... Nem tom vegyek-e, vagy sem. Most semmi vérprofi makró képeket nem akarok lőni, de azért ha nagyon zsengét tud, akkor nem kell. Leginkább a túrák során talált virágok/stb. megörökítésére kellene.
Van alá 45-200 mm AF-fel, és egy manuál fix.50mm 2x közgyűrűvel (ez önmagában kb. 0,4X nagyítás, kimértem).
Még valami. Adatlap szerint a gyújtótávot 2.5-szörözi. Na most ezt annyira nem vágom. Ha eléteszem a fix 50+közgyűrűnek, akkor meglenne az 1:1 ?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#12936) Mercutio_ válasza gorgo (#12935) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az enyémet - ha összefutunk - pár napra kölcsön adhatom hogy kiróbáld

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12937) gorgo válasza Mercutio_ (#12936) üzenetére


gorgo
őstag

Cool, köszönöm!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#12938) schawo


schawo
titán

Lehet, hogy eladósorba kerül a 14-150 obim, igazából nem tudom kihasználni a tele végét. Inkább veszek helyette egy VF2-t :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12939) Mr.Csizmás válasza schawo (#12938) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hó máni? :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12940) FEDman


FEDman
addikt

Schneider 30/1,4 - 60/2,4 2013

Ezekről is süt, főleg a 30-asról, hogy ezeket eredetileg APS-C-re tervezik.
Ettől függetlenül mégse mondanám, hogy most emiatt kicsit is irigylem a NEX-eseket. Ellenben mi elég jól el vagyunk látva.

Jelen esetben pl ott a remek PanaLeica 25/1,4, kell a fenének ehhez képest 3x áron egy Schneider 30/1,4 :D

Ugyanez elmondható lesz a makróra is, amint itt lesz az M.Zuiko 60/2,8. És itt is lesz, hamarabb mint a Schneider. :)

Mindent összevetve kicsit többet, vagy pontosabban fogalmazva mást vártam a Schneidertől. Egy két profi filmesnek biztos tetszeni fog, de ami engem illet ez nem az én világom.

[ Szerkesztve ]

(#12941) eeXaa


eeXaa
addikt

...nem bírtam tovább cérnával szülinapomra berendeltem egy uj 14-140 et.... :N

(#12942) #58660352 válasza eeXaa (#12941) üzenetére


#58660352
törölt tag

Gratulálok, kitűnő üveg ;) nekem ma is nagy szolgálatot tett egy ballagás megörökítésekor.

(azért a firmware frissítést ne felejtsd el majd megejteni, ennél az optikánál az 1.4 verzió a legújabb: link)

(#12943) eeXaa válasza #58660352 (#12942) üzenetére


eeXaa
addikt

...ok.. köszönöm a tippet...

(#12944) arn


arn
félisten

izzitsd melle a fixeket is :) jojo egy turaobi, de azert olyan mint egy svajcibicska a szerszam mellett. en egyetlen zoomkent hasznalom, de ha oncelu fotozni megyek, mar nem is viszem magammal, pedig ezt szantam elsodleges objektivnek, a tobbit meg kiegeszitonek. pedig kell a zoom, mert nem allhat oda minden tema melle az ember.

ezek a 12tol indulo uvegek elgondolkoztattak, hogy ki tudnam e valtani vele a turaobit... de az olympus nem tudom, hogy jobb lenne e, mint a mostani 14-150. a pana meg tul rovid, es baromi draga is. jovo tavaszig van idom gondolkodni :)

ps: a 12es oly fix szinten baromi jo lenne... de miert sokkal dragabb, mint a 45os?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12945) schawo válasza arn (#12944) üzenetére


schawo
titán

Mert egy sokkal masszívabb konstrukció, van igazi mechanikus manuális fókusza, de a fő ok, hogy 24mm-es nagylátóban minden rendszeren drága a fényerős.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12946) Mr.Csizmás válasza schawo (#12945) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pedig olcsó, pl. egy fullframe nikkor 24-hez képest :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12947) arn


arn
félisten

ez a 12-60 nativ bajonettel nagyon kene... :) [link] ez lenne az ultimate turaobi.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12948) madgie válasza arn (#12944) üzenetére


madgie
titán

"nem allhat oda minden tema melle az ember."

Nem is kell ám mindent lefotózni :D

(#12949) arn válasza madgie (#12948) üzenetére


arn
félisten

de amikor a csinalsz kepet, vagy egyaltalan nem a valasztasi lehetoseg? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12950) eeXaa válasza arn (#12944) üzenetére


eeXaa
addikt

...huu. hát én annak ellenére hogy van 20 panám, szinte mindig a 14- 42 van fennt, ugyanis az esetek 90% ban szükségem van a minél nagyobb átfogásra, amilyen hamar csak lehet... ja és minél jobb minöségben...
...gondolkoztam azon hogy veszek egy 45-200at, de akkor megint csak ott lenne a macera ho obit kell cserélni, meg ugy sem bírnám sokáig hogy ne vegyek egy 14-45 t mellé... a 14-140 viszont egycsapásra látszik megoldani minden problémámat... a 20-as panát meg úgyis csak akkor csavarom fel ha igazán felkívánkozik, amúgy meg pihen..
.. viszont nem tartom kizártnak, hogy egy 100-300 befigyel még a közeljövöben..

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.