Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12951) neevous válasza eeXaa (#12950) üzenetére


neevous
tag

Ha nagyon unod a 20-ast, csak szólj. :)

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#12952) madgie


madgie
titán

Ez most nagyon ámátőr lett, mindegy, bedobom, rég képeltem.

(#12953) nesa válasza madgie (#12952) üzenetére


nesa
veterán

Jo ez, mekkora expo volt?

(#12954) madgie válasza nesa (#12953) üzenetére


madgie
titán

Száztizenvalamennyi félperces, tehát kis híján egy óra. Szanaszét zajosodik sajnos ebben a melegben a GF1 is, télen ISO 400-on sem volt ennyi zajom hasonló záridőnél, mint most ISO 125-nél :(

(#12955) Mercutio_ válasza madgie (#12952) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó kis feelingje van ennek :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12956) nesa válasza madgie (#12954) üzenetére


nesa
veterán

Ebben a meretben nemtunik zajosnak kicsit se... mivel raktad ossze?
zajszures gondolom kivolt kapcsolva...

(#12957) madgie válasza nesa (#12956) üzenetére


madgie
titán

Ki volt, ha nem lett volna, akkor cikkcakkos volna a kép (a zajszűrés alatt is mozognak ám a csillagok). A Startrails nevű progival raktam össze, ingyenes, egyszerű, f@sza :)) (startrails.de)

Igazából nem a hétköznapi értelemben vett zaj van rajta nagyban sem, hanem a sok hotpixel világít. A nagyobbakat (színesebbeket) kiretusáltam, a többi a leméretezéskor nagyjából eltűnt.

(#12958) csakb válasza madgie (#12957) üzenetére


csakb
őstag

Szerintem legközelebb kapcsold ki az automatikus sötétkép-levonást (ha jól látom, a GF1-nél van erre opció), és inkább letakart obival csinálj pár sötétet, majd az átlagukat vond le a rendes képekből. A Startrails ezt is tudja. Amúgy tetszik a kompozíció. :)

Szerk: most raktam össze, hogy ki volt kapcsolva a hosszú záridős zajcsökkentés. :)

Meg azt érdemes még csinálni, hogy először az összes képből csinálsz egy átlagot (akár medián, akár számtani közép), majd ehhez kezded el hozzáadogatni az egyedi képeket. Szebb, simább lesz a háttér, ha közben nem voltak nagy változások. Azt hiszem, ezt is tudja a Startrails.

Van még egy ingyenes progi a célra, a StarStax: [link]. Túl sok előnye nincs a Startails-hez képest, talán csak a több mag használata, meg hogy van Makkosikszre és Linugzra is.

[ Szerkesztve ]

(#12959) madgie válasza csakb (#12958) üzenetére


madgie
titán

Megvolt a darkframe is, nem is egy darab olyan képet szoktam a végén obisapkával csinálni :K

Sajnos ennyit tud a Pana szenzor, egy Canon/Nikon érzékelő ebben jóval jobb szokott lenni. Persze ezért nem cserélném vissza, majd télen hosszúexpózok (akkor a hideg miatt jó a Pana is)

(#12960) csakb válasza madgie (#12959) üzenetére


csakb
őstag

Közben észrevettem, hogy a flickr albumod tele van ilyen témával, szóval biztos nem tudtam semmi újat mondani. :)

(#12961) FEDman válasza madgie (#12952) üzenetére


FEDman
addikt

Jó ez! :K

Más, Pana GF5 :DDD

(#12962) schawo válasza FEDman (#12961) üzenetére


schawo
titán

omg :Y szegény... :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12963) Tulku válasza FEDman (#12961) üzenetére


Tulku
veterán

Furcsa a jobb szeme a néninek...

(#12964) |AP|


|AP|
veterán

Pár kép a múzeumok éjszakájáról. A picasa sajnos jelentősen elcsúfított pár képet (főleg a fekete-fehéreket).

(#12965) Mercutio_ válasza FEDman (#12961) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szegény csajt asszimilálták :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12966) BiriBum válasza Mercutio_ (#12965) üzenetére


BiriBum
őstag

Kicsit sok a színzaj a szenzorán. :D

(#12967) arn


arn
félisten

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12968) robi-k


robi-k
őstag

Kezdem utálni az Oly M.Zuiko Digital ED 14-42mm IIR obit: csak nekem vagy másnak is hiányoznak a részletek, ha ezzel a ( szvsz nagyon gyenge) objektívvel fotóz?
Szvsz még az Oly M.Zuiko Digital ED 40-150mm is jobb képet ad.

Ha jó képeket akarok, akkor fix-ket kellesz beszereznem :F

[ Szerkesztve ]

(#12969) Parci válasza robi-k (#12968) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nehéz elhinni, hogy ne volna elég éles...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12970) sphe válasza robi-k (#12968) üzenetére


sphe
senior tag

Nekem se volt elég éles a Zuiko 14-42.
Próbáltad lerekeszelni?

[ Szerkesztve ]

(#12971) eeXaa válasza FEDman (#12961) üzenetére


eeXaa
addikt

...jól belenézett az lcd-be.... :)

(#12972) eeXaa válasza robi-k (#12968) üzenetére


eeXaa
addikt

.szerintem attól függ mit fotózol vele... pl.a huszas panát hiába rekeszelem tájképre hulladék, miközben a gagyi 14-42 legyen vele valami objektívvel valahogy többre megyek ha ilyesmit fotózok, és nem az átfogásra gondolok... szvsz... univerzális obi nem hinném hogy létezne... valószínü ezért van ennyiféle a piacon....

(#12973) Tulku válasza eeXaa (#12972) üzenetére


Tulku
veterán

"huszas panát hiába rekeszelem tájképre hulladék"
:F

Olyan éles mint a penge...mi nem tetszik benne?

Arra azért vigyázz, hogy hamarabb diffraktál mint a kitobi...nem az lehet a baj?
F2,5-5,6-on szúr a képe...

(#12974) madgie válasza eeXaa (#12972) üzenetére


madgie
titán

Húszas tájképre hulladék? Na ne már, f1.7-en panóztam már vele, lemászott a monitorról, olyan éles lett.

Mondjuk ott is van kis szórás, Tulku ex-20/1.7-ese nem volt ilyen penge nyitva, mint mondjuk az enyém.

(#12975) FEDman válasza madgie (#12974) üzenetére


FEDman
addikt

Nekem itt a falamon egy penge A4-es tájkép, amit a húszassal lőttem nyitott rekeszen. :))

[ Szerkesztve ]

(#12976) neevous válasza eeXaa (#12972) üzenetére


neevous
tag

Tudnál berakni pár 20-assal készült raw-t? Talán kiderül, hogy hol van a kutya elásva.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#12977) robi-k válasza sphe (#12970) üzenetére


robi-k
őstag

Igen, próbáltam lerekeszelni az M.Zuiko ED 14-41mm IIR obit, F4,0-re raktam. Ti mit javasoltok, hogy használjam ill. mire állítsam be?

És még1 kérdés: a Lightroomhoz van nektek ehhez és az Oly M.Zuiko 40-150mm obihoz Lens Correction beállítási adatotok?

(#12978) Mr.Csizmás válasza robi-k (#12977) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

f5,6-f8

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12979) Parci válasza robi-k (#12977) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

f6,3 -- sokkal feljebb ne, mert jön a diffrakció, és nem nyersz semmit.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12980) eeXaa válasza Tulku (#12973) üzenetére


eeXaa
addikt

...jja, lehetséges... de kb. 1óra mulva otthon leszek csinálok egy pár képet
..persze eltulzom egy kicsit mert pl. tegnap csináltam képet f.8 ra rekeszelve, de sajnos szerintem "gyenge" lett a végeredmény.... tényleg.. meddig érdemes rekeszelni?

(#12981) FEDman válasza eeXaa (#12980) üzenetére


FEDman
addikt

Ahogy Parci is írta az előbb nagyjából f/6,3 a limit, innentől belép a képbe a diffrakció ami miatt enyhén lágyul a kép. Azaz ha nem muszáj akkor e fölé ne menj.

Kivéve persze ha valami miatt extra nagy mélységélesség, vagy hosszabb záridőt szeretnél elérni, ebben az estben simán be lehet vállalni szerintem az f/16-ot is. :)

(#12982) FEDman válasza eeXaa (#12980) üzenetére


FEDman
addikt

Ja és ha majd otthon lősz tesztképeket akkor használj nyugodtan AF-et, de ne hagyd hogy a gép döntse el helyetted hogy hová tekerje az élességet, azaz használj single AF pontot. ;)

(#12983) xtremetuning


xtremetuning
addikt

Sziaszok !

GH2-vel nincs valakinek portréja lehetőleg fix obival tág rekeszen ?
Amit esetleg full méretben meg tudnék nézni ?
Akárhol vadásztam, nem nagyon találtam ilyet, persze lehet én vagyok a béna.... :K

előre is köszi

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#12984) robi-k válasza xtremetuning (#12983) üzenetére


robi-k
őstag

GH2-vel készült képek (egy másik fórumról):

A képek Panasonic Leica DG 25mm f/1.4 ASPH obival készültek: [link] , [link]

GH2 + M.Zuiko Digital ED 45mm/f1.8: [link] , [link] , [link] És ezek a képek teljes méretben: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12985) fattyu válasza robi-k (#12984) üzenetére


fattyu
veterán

full méretben kérte :)

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12986) petrosilov


petrosilov
tag

Sziasztok, itt is feltenném a kérdésemet, biztosan jobban ismeritek a mai 4/3-os gépeket nálam: Melyik legalkalmasabb a következő szempontok betöltésére? Csillagászati távcsőre kell feltenni.

1. Illeszthető legyen T2 csatlakozásra (azaz legyen adapter hozzá elérhető)
2. Legyen hozzá távkioldó
3. Támogassa a manuális fókuszálást nagyítható élőképpel, az se baj, ha kihajtható az lcd. Sőt!
4. Lehessen nagyobb érzékenységen használni 3200 ISO körül már jó.
5. Tudjon hosszabb sorozatot 40-50 kép, 5-8 kép/másodperccel
6. Érzékelőméret legyen APS-C, vagy kisebb. Ideális a 4/3
7. Bónuszként jó lehet, ha alkalmas infrafelvételek készítésére vagy ha valaki foglalkozik az átalakításával. Ez tényleg az utolsó szempont. :)

Köszi P

(#12987) xtremetuning válasza robi-k (#12984) üzenetére


xtremetuning
addikt

Köszi Robi, azért van itt mosoda...., azt gondoltam ennyi nem lesz.
A bokeh 'picit' fura, de szokható. Köszönöm.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#12988) robi-k válasza petrosilov (#12986) üzenetére


robi-k
őstag

petrosilov: Számodra jó választás lehet az új Olympus OM-D E-M5:
Sorozatfelvétel:
Sebesség (H) Kb. 9 kép/mp.
Sebesség (L) 4,2 kép/mp. (IS kikapcsolva) , 3.5 kép/mp.
Képek maximális száma 20 kép (RAW)
70 kép (JPG / Large Normal)

T2 - > Micro 4/3 adapter: [link]

xtremetuning: örülök, ha segíthettem :)

[ Szerkesztve ]

(#12989) FEDman válasza xtremetuning (#12983) üzenetére


FEDman
addikt

2 perc keresgélés után ezt találtam, itt van GH2 mindenféle obival. :)

(#12990) FEDman válasza petrosilov (#12986) üzenetére


FEDman
addikt

Erre a feladatra én lehet inkább a NEX-ek között néznék szét.

(#12991) arn


arn
félisten

hat a kisebb erzekelo, meg a hasznalhato magas iso nem rokon dolgok :) bar az atlagos apsc meg az em5 kozott mar nincs igazan differencia. kompromisszum az egesz - kis meret-nagyobb zaj.

egy csillagaszati tavcsonel hatrany egy ff gep merete?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12992) fattyu válasza FEDman (#12990) üzenetére


fattyu
veterán

egen, erre a témára főleg a magas iso miatt. gh2 nex5n meg em-5.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12993) xtremetuning válasza FEDman (#12989) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ez a lényeg. Te TUDOD, hol kell keresni... :R

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#12994) FEDman válasza xtremetuning (#12993) üzenetére


FEDman
addikt

Az M.Zuiko 75/1,8 lesz majd piszok jó ilyen téren, csak legyen hozzá elég tér, meg elég zsé. :D

(#12995) xtremetuning válasza FEDman (#12994) üzenetére


xtremetuning
addikt

Igen, ki is ült az arcomra a döbbenet, amikor megnéztem a nem éppen 'micro' árakat. :U

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#12996) sebgutkopf válasza FEDman (#12940) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ehhez képest a SAR-on :DD (mindig röhögök rajta) egy szó sincs róluk.
Nincs is mit irigyelni ezeken az obikon. Ugyanúgy én se fogom őket megvenni őket nex-re a horror ár miatt ahogy te sem mft-re.

(#12997) FEDman válasza xtremetuning (#12995) üzenetére


FEDman
addikt

M.Zuiko 45/1,8-at kell venni, nagyon pici és piszok jó obi kellemes ár érték aránnyal.
Nekem is ilyen van, nálam így teljesít:

f/2,2

100% crop:

Igaz nálam még nem GH2, hanem csak egy ma már elég elavultnak számító G1 alatt szolgál. :)

(#12998) xtremetuning válasza FEDman (#12997) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ez nagyon nem rossz :B .
És nagylátónak ? Fényerős fix ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#12999) Parci válasza xtremetuning (#12998) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pénztárcától és igénytől függően: 7-14 (hibátlan), 9-18 (picit gyengébb, olcsóbb, kisebb), 14/2,5 (nagyon pici, olcsó, jó), 12/2 (kompakt, drága, még jobb). de a lényeg, hogy mindegyik rendben van optikailag.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13000) xtremetuning válasza Parci (#12999) üzenetére


xtremetuning
addikt

A nikkor 14-24-től ne legyen drágább, mert akkor nincs értelme eladnom :DDD
Olcsóbb legyen jobb képminőséggel - fele akkora méretben :))

...és itt lóg a bilibe a kezem...

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.