Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11051) Mr.Csizmás válasza need (#11050) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha van, aki a 30 éves háború során elszakadt az otthonától, jelentkezzen need kollégánál :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11052) OPiiPO válasza need (#11050) üzenetére


OPiiPO
addikt

Én egyszer ittam egy svéddel, az nem elég?

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11053) need válasza Mr.Csizmás (#11051) üzenetére


need
addikt

Cím: 7847 Mucsaröcsöge Petőfi S. utca 17/a

OPiiPO:. énmeg1xmajdnemláttam1-et ;)

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11054) szőröscica


szőröscica
addikt

No, akkor felteszem a kérdést.
Eladó 14-140-et tud valaki?

(#11055) Tulku válasza szőröscica (#11054) üzenetére


Tulku
veterán

Árul egy pók egyet a pixinfón, de van az elejin (végin?) egy GH1 is :)
Viszont így együtt is kevesebb, mintha bemennél a panashopba és megvennéd...

[ Szerkesztve ]

(#11056) szőröscica válasza Tulku (#11055) üzenetére


szőröscica
addikt

Hát, én inkább abban az árkategóriában keresgélnék, amiben annak idején Te is árultad.:)

Kár, hogy akkor épp nem volt annyim a mókára. 235 ezret sajnálnék rá, még ha van is egy GH1 mellé.

(#11057) schawo válasza szőröscica (#11056) üzenetére


schawo
titán

A GH1-t lecsavarod róla, és eladod. ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11058) Tulku válasza szőröscica (#11056) üzenetére


Tulku
veterán

GH1-ért adok egy 20-as panát :)

Kb annyit ér...(GH1 most 150 újonnan a 20-as 140...de a 20-as eladhatóbb...)

Na nem boltolok fórumon, Madgie úgy is ráun a GH2-re :D

(#11059) szőröscica válasza Tulku (#11058) üzenetére


szőröscica
addikt

Alapvetően két baj van, az egyik, hogy most nincs bő 200 ezrem fotós cuccokra, a másik meg az, hogy arra sincs, hogy ideiglenesen megforgassam, és eladjam alóla a GH1 vázat. A hiteltörlesztés éppen elég havi kiadás.

Max. 140-150et szánnék rá. Tudom, ennyiért nehéz lesz találni, de ha egyszer már volt, akkor hátha lesz még egyszer.

(#11060) SpongyaBob válasza szőröscica (#11059) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szakik! kellene egy kis segítség, bízom bennetek :)

Régóta használok Lightroom-ot és most úgy döntöttem kipróbálom ezeket a presets-eket. Letöltöttem párat ingyenesen, de ezekkel mit kezdjek? melyik mappába kell őket másolni vagy hogy van ez? :))

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#11061) madgie válasza SpongyaBob (#11060) üzenetére


madgie
titán

c:\Users\Felhasználónév\AppData\Roaming\Adobe\Lightroom\Develop Presets\User Presets\

(#11062) nord_ válasza madgie (#11061) üzenetére


nord_
veterán

Mazsi, milyen táskát is vettél? Már csak arra emlékszem, hogy fekete, nem fotós kinézetű és az edigitalban vettétek Marseille kartáccsal.

(#11063) Marseille199 válasza nord_ (#11062) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ha én is jó vagyok :

Cullmann Madrid Maxima ;)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11064) SpongyaBob válasza madgie (#11061) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszönöm :R

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#11065) nord_ válasza Marseille199 (#11063) üzenetére


nord_
veterán

Igen, köszi! :R

(#11066) Peat;)


Peat;)
veterán

Hello,

kifutó készletek miatt pixmaniaról voltam kénytelen rendelni e-pl1+14-150-et, már csak itt volt jó áron(113). Két napja már elfogadott, kifizetett státuszú a rendelésem, de szállítás maga azóta sem indult meg, bár elvileg ma már odaatták a szállítónak..de még sincs szállítólevél vagy valami, holnap telefon.

Viszont ha nem jönne össze az oly, akkor láttam most pana lumix G2-est 14-42-es alapobival 102-ért (új, hivatalos, ott a polcon a boltban, kifutó készlet ez is gondolom). Ez ennyiért jó vétel és csak arra kell figyelni hogy biztos legyen stabi az objektívben? (már ha van egyáltalán stabi nélküli pana objektív milc-re). Bátran megvehető ez is ennyiért, alapobival használható a gép?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#11067) robi-k


robi-k
őstag

A kérdésemet elsősorban Schawo-hoz és azokhoz intézem, akik már több MILC kategóriájú gépet forgattak a kezükben: sok fórumon a Panasonic az Olympus MILC gépeket lebecsmérlik a 2-szeres mélységélesség miatt (ami egyrészt a szenzor mérete miatt van).
Sokan a Nikon-t éltetik, bár az én benyomásom Nikon-1 személyes kipróbálása után hogy ez egy rakás sz@ar, egyáltalán nem jött be a gép kezelése, Formája és a képek minősége.

Tehát a kérdésem a következő: tényleg ennyire gáz a 2-szeres mélységélesség (krop) a Panasonic/Olympus gépeknél?

És még1 kérés Schawo-hoz: légyszi, ha tudsz, írj választ a kérdéseimre, köszi :R

(#11068) szőröscica válasza Peat;) (#11066) üzenetére


szőröscica
addikt

Az alapobi egy szar, de azért a semminél jobb, nekem is G2-m van. Van benne stabi.

(#11069) schawo válasza robi-k (#11067) üzenetére


schawo
titán

Hát egy FullFrame vázhoz képest van számottevő különbség. Ha olyat szeretnél, akkor rossz árkategóriát nézegetsz, szorozd a keretedet bátran.
Az APS-C-hez képest már sokkal kisebb a különbség, ahhoz képest szerintem hót mindegy.

Ment válasz

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11070) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Egyre barátibb a G3 kit ára. Nem is értem miért menekültetek tőle. Leírnátok ki-ki miért (Madgie, Tulku)? Gyenge képeket lő? Marseille199 képei nem látszanak gagyinak. :F Meg még használja is. ;]

(#11071) Mr.Csizmás válasza robi-k (#11067) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azok ilyen réteg-fiók emberek, csak egyfélét ismernek.

az 1-sistemánál 2,7x a crop, szóval bátran vegyél mft-t :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11072) nord_ válasza robi-k (#11067) üzenetére


nord_
veterán

Ez nyilván adódik, hogy "nálunk" nagyobb a mélységélesség. Makrónál pl. kifejezetten jól jön. :)
Komoly fotós viszont nem becsmérel semmit. A fotelhuszárok véleménye alapján akkor ugye Szipál Martin is becsmérlendő, aki rendszeresen használ kompaktot is. ;)

A kétszeres mélységélesség pedig elég hülye fogalmazás az ócsárlók részéről. Ugye ezzel a kisfilmes méretű érzékelőt veszik alapnak - miközben ennél jóval nagyobb lapkák is léteznek.

Nem kell aggódni a mélységi élesség mértéke miatt: ha megnézed a fotós oldalakat rengeteg példát láthatsz arra, hogy itt is lehet kis dof-os fotókat produkálni.

(#11073) madgie válasza PRO-peller (#11070) üzenetére


madgie
titán

Egyáltalán nem rossz képileg, videóban viszont mást szoktunk meg.

Szerintem a legjobb méretű EVF/kihajtható LCD-s Micro 4/3 gép. Pici, tömör alu-dög, abszolút jó tudással (a paraméterezhető Q Menu-je hiányzik egy kicsit most a GH2-ből)

Amúgy már leírtam, pontosan miért váltam meg tőle: a fent említett videóképesség (ha nem láttál nyers GH1/GH2 videót, akkor ne foglalkozz vele, jó ez is), a multiaspect szenzor (dettó GH1/2 feature, ha nem próbáltad, nem fog hiányozni), és a hosszúexpós gyengesége. Ez utóbbiban a GH2 is ugyanolyan tré, tehát ha figyelembe veszed, mit írtam, akkor annyi a lényeg, hogy a G3 jó... szvsz nagyon jó amatőr váz.

Joamilestoné: már nem emlékszem pontosan, de hisztogram on/off, af/mf, ext tc, meg ilyenek. Három sornyi lehet, bőven odafér minden, csak a fontossági sorrendet kellett kitapasztalni :)

[ Szerkesztve ]

(#11074) szőröscica válasza madgie (#11073) üzenetére


szőröscica
addikt

Quick menüre miket programoztál?

(#11075) nord_ válasza madgie (#11073) üzenetére


nord_
veterán

A multiaspect majd akkor lesz igazán nagy durranás, ha bármilyen képaránynál ugyanakkora marad a pixelszám. ;)

(#11076) ROBOTER válasza nord_ (#11075) üzenetére


ROBOTER
addikt

És ezt melyik univerzumban gondoltad? ;)

(#11077) nord_ válasza ROBOTER (#11076) üzenetére


nord_
veterán

Álombéli? :D

(#11078) madgie válasza ROBOTER (#11076) üzenetére


madgie
titán

Lehet zsugorodó/táguló pixelekre gondolt, vagy ilyesmi :)

(#11079) Marseille199 válasza madgie (#11073) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ja, Viszont D70 kezelése után sem esik rosszul az ergonómiája :)

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11080) ROBOTER válasza nord_ (#11077) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mivel a körbe írható téglalapok közül a négyzetnek a legnagyobb a területe, és minél jobban eltér tőle, annál kisebb a terület, így elvileg is lehetetlen.

Olyat lehetne csinálni, hogy a kevésbé nyújtott képarányoknál nem használná ki a képkört. Csak akkor megint ott a gondolat, hogy akkor miért nem használjuk ki, ha az obi egyszer odavetíti? :)

(#11081) PRO-peller válasza madgie (#11073) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Lényegében csak a gyengébb videjó miatt? 2in1 az igény? Aha.

Most meg akkor azt olvastam, h szépen fogyasztja a memóriát az az igényes videjó. 100 mb/s nem igen vállalható hosszú felvételeken. Még percekről sem igen célszerű gondolkodni. A szerkesztő progik meg levágják a rátát megint csak. De hát ez is felhasználás függő. Ha filmeket v. klippeket, ilyesmit csinálgatsz, akkor értem.

Sok sikert hozzá minden esetre!

(#11082) madgie válasza PRO-peller (#11081) üzenetére


madgie
titán

A GH2 pont 100 Mbps körül érzi jól magát, a 40 körüli patch-ek nagy része béna, drasztikusan ugrál velük néha a bitráta. Átírnám én a patch-et, de ez már nem olyan egyszerű móka, mint anno a GH1-nél, millió összetevő van a Ptool-ban, amik nem egyszerű user kezébe valók (a teszter résznél).

Képszerkesztéskor nem ennyit kapunk a végén, az igaz, de sokkal jobb egy utólagos, profi célprogrammal renderelt 25 Mbps a nyers 50-100-ból, mint a felvételkori 25. Valahogy a raw vs jpg témához lehet egy kicsit hasonlítani, bár akkora különbség azért nincs.

(#11083) PRO-peller válasza Marseille199 (#11079) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ránézőleg én biztos nem a külső és a fogás miatt fújolnám a G3-at. Ezen az árszinten a belépő tükrösöket előzi az összbenyomást tekintve.

(#11082) madgie: 25 mbs az teljesen jó végeredménynek. Habár én csak 720p-t használok. Ott inkább megteszi az alacsonyabb ráta. Nekem elég. :B

[ Szerkesztve ]

(#11084) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

voltam ma saturnban, megfogdostam megint jópár vázat, hát, siralmas. még a pana gf3 tetszett a legjobban, pedig az sem tetszett. a nikon j1/v1 pároson a tekerőtárcsa egy rémálom, pfúj. a nikon d7000 fogása egyszerűen szar, akárki akármit mond, a d90 mellette két kategóriával jobb volt. :( ugyanez igaz a d5100-ra is, szar a markolat, nem áll kézre.

remélem az e-m5 lényegesen jobban muzsikál majd :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11085) arn válasza Peat;) (#11066) üzenetére


arn
félisten

a pixmania nem a legjobb hiru webshop :) a 14-150 pedig teljesen mas jellegu obi, mint a 14-42, atfogasra, ertekre, stb.

(#11067) robi-k: a nikonnal epphogy tagabb lesz a melysegelesseg. vaz szinten a szenzor meretetol fugg.

(#11084) Parci: ez erosen ember fuggo is :) nekem a d7000 tetszett, a pm1 is, a pl2 is. a pl1 kevesbe, a pl3 nagyon nem. a pana vazak alapbol jobban bejonnek, minosegerzetre is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11086) Tulku válasza Peat;) (#11066) üzenetére


Tulku
veterán

Peat: Valami pók kicsivel árult 100 fölött ilyen kit-et a vaterán garanciával, újonnan (lehet még most is fent van) érdemes előbb itthon körülnézni, mert a pixmánia inkább mánia mint pix úgy hallottam. nTegnap lőttek le egy g1 kitet a sokkal jobb 14-45-össel 75-ért ugyanott...tehát szerintem érdemes kicsit kivárni és nézegetni...

Pro-peller: Szerintem egy roppant szerethető, jó fogású, nagyon gyors gép, igen megfelelő fotó szekcióval. A videó rész kissé el van maradva, de ez érthető, hiszen nem a GH2 ellenfelének szánták 2/3-ad áron, mikor fotóban pariban vannak. Engem a multi aspect hidegen hagy, viszont pl a hajszálpontos af jó móka tárgyfotóra (mozgóra ne használd mert beleőrülsz)

Robi-K: Én eléggé pixelb..i és minőség őrült vagyok, de aki pl egy 45-össel nem tud mft vázzal megfelelő mélységélességet csinálni, az vegyen tehenet. Nikon1 képminősége véleményem szerint is hagy némi kívánnivalót maga körül, nem is veszi emberfia, különösen mikor ilyen olcsó a használt mft és talán még megfizethető obit is lehet lőni néhanapján.
Méret-ár-minőség-objektív kínálat összesítésben az mft élen jár...persze ezzel nem szeretnék más rendszereket ócsárolni...

Parci: Nálad a megfoghatóság elég pregnáns szempont...érdemes lenne egyszer bekötött szemmel megfognod egy G3-at... :)

[ Szerkesztve ]

(#11087) madgie válasza Tulku (#11086) üzenetére


madgie
titán

"érdemes lenne egyszer bekötött szemmel megfognod egy G3-at"

Szerintem azért indult a Saturnba ;] :DDD

(#11088) Parci válasza Tulku (#11086) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnos nem, mert stabi híján nem játszik, amúgy már rég rápróbáltam volna.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11089) Tulku válasza madgie (#11087) üzenetére


Tulku
veterán

Te lehet hogy hülye vagyok de nálam a Magix renderel 100%-on olyan 100 megás bitrátát, hogy ihaj...
Azt hiszem Premiere Pro-ban is lehet hangolni...persze kérdés, hogy pl egy o-playt nem akaszt-e meg egy 100-as wmw...

Parci: Szenzorstabi...fényképnél is ilyen markánsan érezhető? Érdekes, mert videóban biztosan rengeteget jelent még svenk nélkül is (14-essel is úgy remeg a kép, hogy ihaj nálam, pedig napi 3-4 sörnél többet ritkán iszom...)

(#11090) Parci válasza Tulku (#11089) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem ugyanúgy remeg a kezed, akármelyik gombot nyomod be a vázon előtte :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11091) madgie válasza Tulku (#11089) üzenetére


madgie
titán

Lehet renderelni akármekkora bitrátát, de minek? Még a Blu-Ray filmek se nagyon mennek 40-50 fölé (sőt), ha oda megfelel végtermékként, akkor nekem se kell 100+ Mbps (tehát végtermékként nem kell, effektek, vágás, stb után szerintem bőven jó mondjuk egy 25 Mbps átlag, 35 Mbps peak bitrátájú anyag)

A másik meg kérdés, hogy igen: mi játssza le? A Popcorn Hour-om elboldogul ugyan 80 Mbps-sel is, de eléggé megterheli. Meg hát ugye sokszor YT/Vimeo-ra kerül az anyag, az meg úgyis olyan pocsék módon újrakódolja, hogy az fantasztikus :DDD

(#11092) sebgutkopf válasza robi-k (#11067) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ezt nem igazán értem. Egész pontosan miért jobb a nikon 1 féle 2,7x cropp az mft féle 2x-el szemben? :F
Ebben az esetben szerintem pont a nikon a gagyi. Amikor bejelentették az 1-es rendszert a fél világ rajtuk röhögött az elcseszett szenzorméretük miatt.

Megjegyzem semmilyen ft, vagy mft cuccom nincs már, így nem a saját cuccomat védem fenti sorokkal.

(#11093) Tulku válasza madgie (#11091) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem egy 30 körüli wmw olyan penge plazmán, hogy Zsigmond Vili is csettintene...na nem az én kissé hullámzó svenkemre :)

O play ezek szerint kényesebb...már 40 körüli mts-nél is megfagy mindig egy pillantra a kép az elején aztán továbbmegy...mindig rosszul választok :(((

(#11094) SpongyaBob válasza sebgutkopf (#11092) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ezt teszi a Nikon márkanév :) Semmi más.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#11095) Parci válasza sebgutkopf (#11092) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez mekkora egy fasság, már bocsánat... fel kellene fogni végre, hogy nincs jó meg rossz szenzorméret, hanem előnyök és hátrányok vannak, meg célok és eszközök.

a fél világ tudod min röhög? a nex 55-210-en, azon. másoknak meg nem ciki használni a nikon 1 30-110 telét, ami olyan kicsi, hogy meg sem találod a tatyóban, és hibátlanul rajzol. lehet érvelni a nikon 1 ellen, de pont a szenzormérettel? önmagában nincs vele baj. ha nem használják ki az előnyeit, akkor van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11096) SpongyaBob válasza Parci (#11095) üzenetére


SpongyaBob
veterán

"lehet érvelni a nikon 1 ellen, de pont a szenzormérettel?"

És amikor az MFT ellen érvelnek mi az első negatív hozzáállás? Nem árulok el nagy titkot igen, a szenzorméret. Mindig csak a lapka mérete, na bumm. :)

Különben is te magad mondtad, hogy egy szenzor minél nagyobb annál jobb..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#11097) Parci válasza SpongyaBob (#11096) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, hogy minél nagyobb, annál jobb, de azért az ember egy rendszerrel fényképezget, nem egy szenzorral. (na jó, aki nex-szel fotózik, az csak egy szenzorral... pun intended) nyilván klassz volna egy ff szenzort tenni egy nikon 1 vázba, de gyanítom, hogy a 30-110 már másképp nézne ki.

valamit valamiért. akinek elmosott szempillák kellenek, ne vegyen nikon 1-et. akinek a lehető legkompaktabb és legjobb kit teleobi kell, az meg vegyen.

sebinek abban igaza van, hogy jelen állapotában a nikon 1 rendszer nem túl izgalmas, a vázak nem kisebbek, mint az mft vázak (mondjuk ne is legyen, más megfogni sem lehet), de egyelőre az obik sem használják ki igazán a kis szenzort, kivéve ezt a telét.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11098) arn válasza Parci (#11097) üzenetére


arn
félisten

a 10-100as obijuk viszont benga nagy (gondolom a stab miatt) :( a negyharmad szvsz eleg jo kompromisszum a meret es a hasznalhatosag tekinteteben.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11099) Tulku válasza Parci (#11097) üzenetére


Tulku
veterán

Megint kihagytad a 10-110-et...tudom bunkó nagy, de alázza a többit rendesen.

Én egyébként nem a szenzorméret alapján közelíteném meg az ügyer, mert ha megnézi az emberfia a XZ1 oly-t akkor néhány kép kivételével egészen elfogadhatónak találja (most ne izónegyvenezrezzünk) tűéles arcfotók, szép tájképek részletekkel...akkor hol a hiba az 1-esben (megjegyzem, hogy személyes tapasztalataimon túlmenően egyszerűen képtelen vagyok akár a neten is olyan j-v1-el készült képet találni, amire csettintenék és én le.....om a szenzort)
Nekem kompaktos, nem kicsit...én így érzem, így látom. Az persze hogy sebességben, építési minőségben jó azt aláírom, de sajna a produktum nem stimmel.

Ha a nikony rágyúr a kezelhetőség javítására (touch LCD?) és több részlet lesz a képeken, akkor nagyobb szeletet szakít az 1-es a piacból. És persze az ár...

(#11100) Parci válasza arn (#11098) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát nincs is rajta egy képzeletbeli listámon sem :DDD
és egyetértek, szerintem is jó kompromisszum az m4/3. bár az aps-c is lehet, hogy az, ha nem a sony (nem) csinálna hozzá obikat.............

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.