Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11151) Szulita28 válasza Marseille199 (#11139) üzenetére


Szulita28
senior tag

Először nézd meg, és ne beszélj butaságokat. Nem lesz 2x akkora az obi, az 52 mm csak kicsivel nagyobb, mint az obi - nem a szűrőmenet! - átmérője (és kisebb, mint a bajonettnél lévő átmérő). A hossza meg kb. 1.5 cm-rel nő.
Ha rárakod a gyári napellenzőt, akkor sokkal nagyobb lesz a változás.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#11152) Marseille199 válasza Szulita28 (#11151) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nem beszélek butaságokat, tisztában vagyok vele. De nekem az a másfél centi is sok.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11153) Szulita28 válasza Marseille199 (#11152) üzenetére


Szulita28
senior tag

Korábban mintha kétszeresről beszéltél volna, arra mondtam a butaságot. De végül is mindegy :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#11154) Marseille199 válasza Szulita28 (#11153) üzenetére


Marseille199
senior tag

Mea culpa. Költői túlzás volt :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11155) Messer22


Messer22
senior tag

HI
digitalrev videjó: EM5

Messer

(#11156) schawo válasza Messer22 (#11155) üzenetére


schawo
titán

Ez a videó nagyon a saját színvonaluk alá sikerült. Semmi értelmes infó, csak egy szánalmas nyafogás, hogy bezzeg régen. Brühühü.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11157) Messer22 válasza schawo (#11156) üzenetére


Messer22
senior tag

talán túl sokat vártak ők is?
nem kellet volna annyira erőltetni ezt az OM folytatást...úgy náz ki csalódás lett az omd egyesek számára.

Messer

(#11158) schawo válasza Messer22 (#11157) üzenetére


schawo
titán

Engem rohadtul nem érdekel, hogy minek nevezik, és hogy mi volt 20-30 éve. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11159) madgie válasza Messer22 (#11157) üzenetére


madgie
titán

Miért, mit vártak? 2012 gépe az én szememben is (eddig) az E-M5, persze eszembe nem jutna egy csomag papírzsepivel odaülni egy filmes OM gép mellé, mert rohadtul más a kettő. Olyan, mintha az új Focust hasonlítanák a T modellhez, csak mert Ford :))

(#11160) fattyu válasza madgie (#11159) üzenetére


fattyu
veterán

Jogos de nem is hívják tnek a focust :)

Én értem miről beszél. És abba mégcsak bele sem ment hogy jó eséllyel büdös marketingesek neveztették OM valaminek mert akkor egy csomó régi hívőt be lehet ugratni a vásárlásba. Márpedig ŐK csalódottak lesznek. Vagy nem. De ennek tényleg nem sok köze van OM hez.

Semmi baj a cuccal amugy ahogy Kai is mondta. Csak a neve nem kerek :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11161) schawo válasza fattyu (#11160) üzenetére


schawo
titán

A neve OM-D EM-5, nem OM-akárhány, senki nem fogja véletlenül összekeverni. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11162) Tulku


Tulku
veterán

20-as pana tulajokhoz intézném a következő kérdést;lehetséges-e hogy van olyan 20-as lencse, amelyik 1,7-en észrevehetően lágyabb képet csinál mint 2,2-n? Tesztekben az élesség ábrák nem egyészen ezt támasztják alá, sőt saját eddigi tapasztalataim sem. Tehát 1,7-en olyan régi üvegesen viselkedik, vagyis a szélek elég elmosottak, kizárólag a fókuszpont éles, de az sem annyira mint 2,2-nél, ahol már a szélek is élesebbek jóval.
Tehát ezt hibának minősül-e egy 20-as esetében (ahol is a fő erény az egyenletes élesség már nyitott blendén is) vagy pedig ez a lencse ilyen.
Végeztem focus tesztet vonalzóval, két esetből kétszer normális volt a fókusz, tehát pontosan fókuszál...nem ez a baj (persze akkor 2,2-n sem lenne éles ugye...)

Madgie 20-asát már kiveséztük ebből a szempontból privátban, most a saját tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#11163) madgie válasza fattyu (#11160) üzenetére


madgie
titán

"Márpedig ŐK csalódottak lesznek"

Akkor főleg, ha Kai-hoz hasonlóan ész nélkül használják a gépet. Fekszik a cica elé, pedig ott a kihajtható, tapicskás LCD. Nyivákol az On/Off gomb pozíciója miatt, pedig az tök szubjektív (szerintem pont ott van a legjobb helyen, 40D-n is szerettem). Folytathatnám, de tökmindegy, máskor Kai tök felesleges dolgokért lelkesedik... most úgy tűnik, rossz lábbal kelt.

Másrészt az E-P1-nél miért nem nyavalygott ennyit? Az is a Pen nevét hordozza magán...

(#11164) nord_ válasza Tulku (#11162) üzenetére


nord_
veterán

Az én 20-asom se volt pont ugyanolyan éles nyitott rekeszen, mint kettővalahányon.
Azt meg kifejezetten előnynek tartottam, hogy "régiesen" viselkedik: (levegősebb, esetleg félalakos) portrékhoz kifejezetten ez illik, nem a makrós, kemény, karcos élesség. Kevés olyan fényerős (tehát F2-nél jobb) objektív van, amelyik nyitott rekeszen pont ugyanolyan éles, mint akár fél Fével lerekeszelve. Pedig voltak nyitott blendén is penge obijaim, mint pl. a Sigma 30mm F1.4, aminél élesebbet nem nagyon láttam F1.4-en.
Ne pixelvadászkodj, tökéletesen használható az a húszas nyitva is! ;)

(#11165) neevous


neevous
tag

Dilemma:

A nincs már nálam a GF1+20-as kombó, így valamit kellene venni.
Ami hiányzott a GF1-ből az a normális színek és a normális WB (RAW-ban fotóztam mindig, de a családi fotókon nem hátrány, ha még pluszban nem kell reszelgetni Aperture-ben) és a normális, akár opcionális VF hiánya, de a 20-ast imádtam.
Kézenfekvő lenne venni egy Oly E-PL2-t (a GF1 után talán nem lenne visszalépés sebesség szempontjából), hozzá egy VF2-t és egy 20-as Panát, de számolgassunk:

- PL2 váz: 70k
- 20-as pana használtan: 80k
- VF2 használtan 50k

Ebből pedig pont nagyjából kijön egy használt X100. A fene sem tudja... ki kellene próbálni egy Fujit. Az biztos, hogy a színvilága nagyon tetszik: [link]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#11166) Parci válasza neevous (#11165) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindenképp fogdoss meg egy x100-ast vásárlás előtt... a keresője óriási pozitív meglepetés volt nekem, pazar. a hátsó tárcsa és a gombok viszont ijesztő minőségűek, nagyon-nagyon kiábrándító ahhoz képest, amit amúgy a váz képvisel. ugyanez igaz az autofókuszra is. sajnos elég kétarcú cucc, ha valakit nem kerget az őrületbe a pár ordító hiányossága, akkor viszont nagyon-nagyon rendben van. és hát az obi-szenzor-kereső szentháromság nagyon ott van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11167) nord_ válasza neevous (#11165) üzenetére


nord_
veterán

Nézz be az Artworkbe, ott kipróbálható!

(#11168) Gondwana


Gondwana
addikt

... és lett végre egy Minolta MD-m4/3 Tilt átalakítóm! MD 50mm f/1.7 f/4-en is olyan mélységéletlenséget tud produkálni, hogy most egy időre el is halasztottam a 45-ös M.Zuikót.
(majd amikor lesznek nem csak technikailag értelmes képeim, mutogatok ezt-azt)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11169) Dare2Live válasza neevous (#11165) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pl-1 mért nem jó?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11170) Marseille199 válasza Gondwana (#11168) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hmm, király. Ezzel elvileg úgy tudsz mókolni, mint egy lensbabyvel? mi pénz volt?

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11171) Marseille199 válasza Dare2Live (#11169) üzenetére


Marseille199
senior tag

Szvsz azért, mert az X100 szenzora "picit" jobb :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11172) madgie válasza Marseille199 (#11171) üzenetére


madgie
titán

Már ha néha betalál másfél másodperc alatt nagyjából élesre :D

(#11173) Marseille199 válasza madgie (#11172) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hát, na, nem ez volt a kérdés :)

Nem olyan durva az azért, én próbáltam Artworkben, egészen élhető volt

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11174) Mr.Csizmás válasza Marseille199 (#11173) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

aw-ben van xp1 próbálható? :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11175) Marseille199 válasza Mr.Csizmás (#11174) üzenetére


Marseille199
senior tag

Öhmm, tudtommal itten az X100ról van szó kéremalássan :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11176) doktor úr


doktor úr
tag

Tudtok ajánlani jól "működő" m4/3 - c mount adaptert? Vettem egyet a GH2-höz, de az objektív 90 fokkal elfordulva megy fel és élesség sincs végtelenen. Ha helyes állásba fordítom, akkor minden OK, de akkor meg lötyög :( Faragok hozzá valami alátétet, de jó lenne venni még pár darabot, akkor azok már legyenek jók.
madgie: szerintem egyidőben vettük a GH2-t :)

(#11177) madgie válasza doktor úr (#11176) üzenetére


madgie
titán

Nekem van valami C-Mount adapterem, de nemtom, pontos-e, mivel műtött az objektívem hozzá (Canon 35/1.2), így bőven túltekerhető akár a végtelenen is :))

(#11178) neevous válasza madgie (#11172) üzenetére


neevous
tag

Nekem nem tűnik még így sem vészesnek (gondolom a legelső förmverrel)

[link]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#11179) madgie válasza neevous (#11178) üzenetére


madgie
titán

Fényes nappal OK, de beltéren? Mondjuk szívesen kipróbálnám egyszer, pofás kis B30-as féltéglácska ez a gép :)

(#11180) neevous válasza madgie (#11179) üzenetére


neevous
tag

Ha veszek, akkor összefuthatunk. Mondanám, hogy kipróbálom cserébe a GH2-det, de "sajnos" már megvolt. :D

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#11181) madgie válasza neevous (#11180) üzenetére


madgie
titán

Ki tudja, mi lesz nálam addigra :))

(#11182) Dare2Live válasza Marseille199 (#11171) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pl2-höz képest.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11183) neevous válasza Dare2Live (#11182) üzenetére


neevous
tag

Nálam fontos szempont, hogy szeressem használni a cuccot, fontos, hogy legyen egy általános minőségérzetem, ezért nem jön be a G/GH sorozat sem (a G3-at leszámítva).
A másik az, hogy árban nincs óriási különbség egy PL1 és egy PL2 váz között. A szenzor meg... ismerem a korlátait, lehet vele élni, de Aperture-ben az X100-as RAW-okban sokkal több van, a kiválló 20-as ellenére (a Lightroom 4 valszeg jobb, nem tudom...)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#11184) schawo válasza neevous (#11183) üzenetére


schawo
titán

Jó az az X100 kár, hogy egy 23-as üveggel van összegyógyítva. 30-35-ös normállal nekem jobban tetszene. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11185) Tulku válasza schawo (#11184) üzenetére


Tulku
veterán

Vagy hogy egyáltalán össze van gyógyítva bármivel...bár ezt orvosolta az xpro1 kis felárért :)

(#11186) Mr.Csizmás válasza Tulku (#11185) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

elolvastam a pixinfós tesztet (:DDD) a szenzort, és az obikat leszámítva inkább em5 még mindig. :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11187) Tulku válasza Mr.Csizmás (#11186) üzenetére


Tulku
veterán

EM5 szerintem nagy lépés az mft fronton, és biztosan jobb a videója, AF-e mint a fujinak...és most arról nem beszélek hogy aki mft obikat gyűjtöget, annak teljes tisztacsere a fuji.

Hosszas vacillálás után úgy döntöttem, hogy mégis az EM5 alakja áll hozzám közelebb...állhatna a pénztárcámhoz is :)

(#11188) Marseille199


Marseille199
senior tag

Megint bizonyított a kis 45-ös. Délután fotózgattunk az osztálytársakkal és cseréltem picit az egyik komámmal. Pentax K10D+ Pentax régi manuál 50/1.8 üveggel nyomtam (igen brutál, hihetetlen éles) ő meg a g3+45 kombóval. A villamosmegállónál a kupakot a levételkor elejtette, kigurult az útra és hát persze, hogy piros volt. Átment rajta egy fauvé meg egy toyota. Egy picit behorpadt az olympus feliratos kis alu rátét, de egyébként semmi baja nem lett. Az más kérdés, hogy nekem lepergett a szemem előtt a srác nyilvános kivégzése, de így megúszta :D

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11189) trialboj


trialboj
őstag

panasonic gh2 a hardver, az lenne a probléma, hogy nem engedi törölni a képeket a kártyáról, mármint számítógépre kötve nem tudom törölni...

Második problem, azt sem engedi, hogy felmásoljam rá az új firmware-t (amúgy azt csak simán rá kell hízni, a 3 fő mappbából egyikbe sem kell bemásolni?)

Az sd kártyán van lock gomb, de nem írja melyik a bekapcsolt védelem, mindenesetre mindkét állásban próbáltam s nem működött.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#11190) Mr.Csizmás válasza trialboj (#11189) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

képnézegető, kulcs rá van téve a képekre? elvileg az a törlésvédelem, legalábbis oly gépeken.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11191) Tulku válasza trialboj (#11189) üzenetére


Tulku
veterán

Egyik mappába se tedd be. Nevezd át a firm számát ha hekkelt (mondjuk 11 ről 13-ra)

De egy kártya formázás csodákat szokott tenni!
És legyen az akksi max-ra töltve.
play gomb...a többit tudod...

(#11192) Marseille199 válasza trialboj (#11189) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ez a probléma nálam is fennáll. Pana G3+ Sandisk ultra II 4gb sd. A lock gomb egyik állásában sem engedi formázni pc-ről. A fgépen engedi, de néha jó lenne nem gyorsformázással tolni....

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11193) Marseille199 válasza trialboj (#11189) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ez a probléma nálam is fennáll. Pana G3+ Sandisk ultra II 4gb sd. A lock gomb egyik állásában sem engedi formázni pc-ről. A fgépen engedi, de néha jó lenne nem gyorsformázással tolni....

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11194) trialboj


trialboj
őstag

Nem hackelt, össze vissza írnak, mindent, hogy ugrik a garancia máshol azt mondják vissza lehet csinálni, de a szervíz le tudja csekkolni, számomra drága játék szóval nem pattogok, jó ez a minőség is.

Viszont nem engedi rámásolni, tehát a gond még mindig nem oldódott meg.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#11195) Tulku válasza trialboj (#11194) üzenetére


Tulku
veterán

Bocs de az nem lehet hogy már a rámásolandó firm van a gépeden?
Csak egy kósza felvetés...
Mert ha formáztad a kártyát gépben , rátetted a firm-et és play után sehol semmi, akkor irány a service...

(#11196) trialboj válasza Tulku (#11195) üzenetére


trialboj
őstag

Formáztad a kártyát a fényképezőgépben, de akkor sem engedélyezte hogy másoljak rá, sem, hogy töröljek róla.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#11197) |AP|


|AP|
veterán

Ez most lehet hülye kérdés lesz, de az obiknak van külön gyári száma?
Intézem a GF2 garancialevél kitöltését a németekkel, és ugye arra a gyári számot is rá kell írni. A vázét gondolom az alján találom, de az obin nem látok semmit.

(#11198) Mr.Csizmás válasza |AP| (#11197) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van. a bajonett környékén.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11199) Marseille199


Marseille199
senior tag

Örömöm határtalan: Benéztem ma a Soósba lesz-ami lesz alapon, kisméretű ff színszűrőket keresni a zorkijhoz. Most sem találtam. Találtam viszont Hama top line ( tehát a legfelső kategóriájukba tartozó) 37 mm-es, mindkét oldalán 4x-es bevonatú cpl szűrőt a 45-ös olyra. Pont elég lesz eddigi tapasztalataim alapján napsütében f2.2-f2.8as rekesszel fotózni. Már csak a minőségre vagyok kíváncsi.
Ja, 1290 forint volt :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11200) SpongyaBob válasza Marseille199 (#11199) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nekem ilyen ND kit van, elég jó nincs okom a panaszra :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.