Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11101) Peat;) válasza Tulku (#11086) üzenetére


Peat;)
veterán

Kösz a válaszokat, végül elindult a szállítás. Igen én is tartok a vörös fej és düh mellékhatásoktól, de reménykedem a legjobbakban.

A vaterát láttam, az emberke nem válaszolt az egy év garancia fajtájára. Máshol meg nincs, még egy magyar webáruházban láttam, nem válaszoltak az e-mailre, telefonon meg nem lehetett elérni őket. Az idő meg kicsit sürget, pár hét múlva utazom ahova már szeretnék vinni valami gépnek nevezhető dolgot. Mivel a többi készülék annyira más árkategória(14-42-essel drágábbak mint e-pl1 14-150-essel, ha nem is fogok éjjel nappal portrékat készíteni azért jól jön, meg természetbe is járkálok) maradt ez a megoldás..majd megnézzük mi sül ki belőle. Nem egy vérprofi leszek aki csattogtat napi 2000 képet, egy igényes megoldást kerestem kedvező árral. Ha egyben megjön a gép majd lesznek is kérdéseim, a segítséget előre is köszi... :)

(#11102) madgie válasza Peat;) (#11101) üzenetére


madgie
titán

Csak azt kívánom, hogy ne legyen semmi baja gépnek... a pixmania-nál nincs magyar garis ügyintézés, valahová Franciaországba kell utaztatni a kütyüt (már ha válaszolnak egyáltalán a leveledre).

(#11103) schawo válasza Peat;) (#11101) üzenetére


schawo
titán

Sok sikert a masinához :) A 14-150-t szeretni fogod, egyedül a mérete lehet zavaró néha.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11104) robi-k válasza schawo (#11103) üzenetére


robi-k
őstag

Egy amatőr kérdés: a 14-150 képe a második generációs 14-42 képest melyik tartományban jobb (attól eltekintve, hogy nagyobb a nagyítása és jóval nagyobb is)? :B

(#11105) Parci válasza schawo (#11103) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, néha zavaró, de azért hozzáteszem, hogy az e-pl1 a legjobb fogású pen hozzá mind közül. jó páros igazából, már sokszor linkeltem, de egy kivételével ez mind e-pl1 + 14-150 kombóval készült.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11106) Parci válasza robi-k (#11104) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem jobb a 14-42 II-nél, de nem is érezhetően rosszabb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11107) madgie válasza Parci (#11105) üzenetére


madgie
titán

"az e-pl1 a legjobb fogású pen"

És a legrondább is :D Szerintem bőven übereli a G3-at is, úgy néz ki, mint egy olcsó Camedia C típus 10+ évvel ezelőttről :DDD

(#11108) Parci válasza madgie (#11107) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tény. én is ezért váltam meg tőle, ám meglepett, hogy utána funkcionálisan csak visszalépni lehetett. az e-pl2 még egész jó, de a gombjai már kisebbek, a tárcsája meg kicsi és laza. g3 továbbra sem játszik, nincs benne stabi (és a 14-140 túl nagy és drága), sosem gondolkodtam pana vázakban komolyan eddig.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11109) arn válasza madgie (#11102) üzenetére


arn
félisten

ha kap melleje olympusos eus gart, az ugyanugy ervenyesitheto itthon, tokmindegy, hogy hol veszed.

(#11100) Parci: most tobben probalkoznak hasonlo meretu szenzorokkal, kivancsi vagyok, hogy melyikbol lesz "hasznalhato" meret. a sony vicc...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11110) schawo válasza arn (#11109) üzenetére


schawo
titán

És azt kap mellé.

(#11107) madgie

Kell rá egy ilyen műbőr borítás, és máris nagyon pofás:
[link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11111) madgie válasza Parci (#11108) üzenetére


madgie
titán

Na igen, az E-PL3-ra még emlékszem, rekordidő alatt váltál meg tőle :)

arn: hopp, ezt nem is tudtam. Akkor no problem.

(#11112) Tulku válasza arn (#11109) üzenetére


Tulku
veterán

Mikor ezt megláttam, akkor adtam fel a hirdetést (nex 5n kit eladó :) )...meg persze mikor az autószerelőnk felesége megkérdezte az 5n+adapterezett nikon 50 1,4 láttán, hogy hol a gép ő csak lencsét lát...persze sarkítom de nex-éknél elég cudar az optikai kínálat és méretarány, ebből a szempontból sokkal jobb terv a Parci által említett 1-es nikon, hiszen arra azért könnyebb elfogadható méretű lencséket csinálni, kérdés az hogy akarnak-e...

Madgie: Kacsintgatunk...oly felé? GH enyém!

[ Szerkesztve ]

(#11113) madgie válasza Tulku (#11112) üzenetére


madgie
titán

Dehogy kacsintgatok... a GH2 brutális, efölött már tényleg csak az E-M5 van, forma és építés ide, vagy oda :)

szerk: elővettem a fiókból a régi Oly C-2000 Z-t... dzsááá, az a gép :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11114) Parci válasza madgie (#11113) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

e-1
megyek, meg is markolászom egy kicsit :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11115) |AP|


|AP|
veterán

Valakinek van tapasztalata külföldről rendelt gép garis ügyeivel? Az én gépem Németországból érkezett, bontatlan dobozban, számlával. Viszont mivel a doboz le volt zárva, ezért a garancialevelet természetesen nem lehetett kitölteni. A szokásos EU-s garancialevél van benne, amit itthon el is fogadnak (erre direkt rákérdeztem), viszont vajon elég a számla? Vagy levelezgessem le velük, hogy kérek pecsétet a garancialevelemre?

(#11116) madgie válasza madgie (#11113) üzenetére


madgie
titán

Hihi, mondom, hogy brutális :)

Előny viszont, hogy a C-2020-szal egyetemben asszem ez a két gép van, amivel kézből lehet infrázni, nincs hotmirror a szenzor előtt. Szűrő rá, katt-katt, csodás-grízes két megapixel :))

(#11117) Mr.Csizmás válasza Parci (#11114) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mennyi perverz :DDD a fém cigisdobozra (epm1) csak én gerjedek?

@pollai

elfogadják, az enyém usa importos. még rá is kérdeztem.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11118) gorgo


gorgo
őstag

Hi!
Tervezek venni a 45mm-ös olyra ND-t, hogy nyitva is lehessen használni. ND8-at szeretnék, csak nem lehet kapni 37-es menettel (illetve 15ezerért lehet HOYA kitet, amihez adnak CPL, UV szűrőt, amit sosem használnék). Inkább vennék valami normálisat, csak kapni nem lehet.
Ha megveszi vki a CPL+UV-t odaadom a tartó szütyőjét is 9000 huf-ért.

Nem ismerem a Dörr-t, olyat tudnék webshopból rendelni. Ajánlja valaki, vagy hanyagoljam?
52mm-re step-up már igen hülyén nézhet ki (?), plusz megnöveli, azt sem akarok.

Vagy tud valaki jó minőségű ND8 szűrőt 37mm méretben? THX!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#11119) madgie válasza gorgo (#11118) üzenetére


madgie
titán

46-os step up ring jól néz ki a 45/1.8-on (20/1.7-hez), de azzal nem vagy kisegítve, a 9-18-ra kicsi lenne :))

(#11120) Parci válasza Mr.Csizmás (#11117) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó az e-pm1, ha:
- kap egy franiec-féle gripet
- csak a 17/2,8-ast teszed rá
:DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11121) Mr.Csizmás válasza Parci (#11120) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vagy a 14/2,5-öst :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11122) sebgutkopf válasza Parci (#11095) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nem is hoztam volna szóba a témát, ha pont nem a szenzor "kicsi" mérete miatt cikizték volna az mft-t a nikonosok. Ha az mft szenzora kicsi, akkor a nikon 1-é mi? :U

/off
Ettől teljesen független, amit már sokszor mondtam: számomra a nikon 1 szenzormérete élből elég volt ahhoz, hogy a nem érdekel kategóriába kerüljön. Mindig véded a nikon 1-et és mindig azt fogom mondani majd ha megveszed az mft helyett, akkor hiszek neked. :)

(#11123) madgie válasza sebgutkopf (#11122) üzenetére


madgie
titán

"Nem is hoztam volna szóba a témát, ha pont nem a szenzor "kicsi" mérete miatt cikizték volna az mft-t a nikonosok. Ha az mft szenzora kicsi, akkor a nikon 1-é mi?"

Attól, hogy XY társaság szűk látókörű, nekünk még nem kell annak lenni, nem? :)

(#11124) Mr.Csizmás válasza madgie (#11123) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem egy d300s +18-105 tulaj szólt be, hogy mi az a sz*r, aztán leszedte az üvegét, mutogatni a szenzort.

inkább nem kezdtem el magyarázni neki a gőzmozdony effektet :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11125) hegyimorc válasza sebgutkopf (#11122) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Milyen nikonosok cikizték? Nem mindegy, hogy FX, DX vagy Nikon-1 es nikonosok voltak azok.

(Vannak egyáltalán Nikon-1-es nikonosok? Egyet látok, lassan már szaré-hugyé' is eladná, de senkit sem érdekel)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#11126) Tulku válasza hegyimorc (#11125) üzenetére


Tulku
veterán

"Vannak egyáltalán Nikon-1-es nikonosok?"

:)

Én egyszer feltettem a nikon 1 topikban egy ilyen kérdést, de úgy jártam mint az utolsó mohikán...egyedül maradtam...

(#11127) Mr.Csizmás válasza Tulku (#11126) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

létezik nikon 1 topic? ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11128) madgie válasza Tulku (#11126) üzenetére


madgie
titán

Mindenki dolgozik vele, nincs idejük fórumozni :DDD

(#11129) sebgutkopf válasza Parci (#11100) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Apropó aps-c. A samsung az felhagyott a milc dologgal? Kijöttek néhány géppel és obival, de azóta semmi. Komplett rendszernek nem éppen lehet nevezni. Úgy általában aps-c milc rendszerből még egyik se igazi rendszer, a fuji se, mert 3 obit még ott se neveznék rendszernek, ahogy a nex-se az még.

(#11130) Parci válasza sebgutkopf (#11122) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

meg is veszem majd, ha csinálnak olyan vázat és obikat, amikkel már jó vagyok -- ugyanis a szenzorral nincs bajom, nemtom mi a túrót nem lehet ezen megérteni. hadd ne vegyek meg egy még nem tetsző rendszert már most, csak azért, hogy ne nézz kamugépnek.

samsung nx20, nx210 és nx1000 jön most hamarosan. jó 16-os, 20-as és 30-as pancake már van, de a zoomok ott is nagyok. a fuji amúgy elég komplett rendszer sztem, a 3 fixszel komplettebb már induláskor, mint amilyen komplett a nex lesz 2019-re. :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11131) Tulku válasza madgie (#11128) üzenetére


Tulku
veterán

A mai nap már nem keltem fel hiába...tisztítom a billentyűzetet a halk kacaj megindulásakor képződött folyadéktól... :D

Csizmás: Hát a gépet bemutató cikk alatt a hsz-ek...az nem topik? vagyazmiaz?

Parci: És milyen fixekkel (Fuji) Más rendszar csak álmodik róluk...

[ Szerkesztve ]

(#11132) sebgutkopf válasza arn (#11109) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ugye milyen jó pici a váz?! :DDD

(#11133) schawo válasza sebgutkopf (#11129) üzenetére


schawo
titán

Nemrég (év elején) jelentettek be új gépeket és objektíveket.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11134) madgie válasza sebgutkopf (#11129) üzenetére


madgie
titán

Samsung NX = Sony NEX, csak fordítva: f@sza objektívek, söralátét vázak :)

szerk: no igen, a Fuji most nagyon odatette magát, szerintem is az egyik legjobb rendszer lett három egyszerű fix-szel :K

[ Szerkesztve ]

(#11135) Parci válasza hegyimorc (#11125) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért a szaréhugyé durva túlzás, ráadásul még így is drága, és szar a 10-es obi hozzá a tele helyett. de mellesleg ott is írtam, hogy ha a telével lenne, még el is gondolkodnék rajta. mondjuk nem segít, hogy tegnap tapiztam a j1/v1 kombót, és egyik sem tetszett, vacak lötyögős műanyag tekerőtárcsáik vannak. mindenesetre kár volna pont engem izélni azzal, hogy amíg nem veszek nikon 1-et, nem hiteles, hogy tényleg érdekel a rendszer. pedig érdekel (csak szerintem egy ütős kompakt vázat kéne csinálniuk, rendes evf-fel, behúzódó fényerősebb obival, ami feltörli a canon g1 x-szel a padlót).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11136) sebgutkopf válasza hegyimorc (#11125) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Milc rendszerről volt szó, ott meg egyelőre se dx se fx nem jöhet szóba a nikon oldalról.

Ez jó, hogy vannak-e egyáltalán :DD

(#11137) Mr.Csizmás válasza Tulku (#11131) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azt most olvastam ki, pont jó egy német kávé hosszára :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11138) Szulita28 válasza gorgo (#11118) üzenetére


Szulita28
senior tag

Nem ismerem a Dörr-t, olyat tudnék webshopból rendelni. Ajánlja valaki, vagy hanyagoljam?
Hanyagold..

52mm-re step-up már igen hülyén nézhet ki (?), plusz megnöveli, azt sem akarok.

Egyáltalán nem. Egy 37-46+46-52 nagyon formásan mutat az obin, nem mellesleg napellenzőnek is jó (vicc nélkül) :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#11139) Marseille199 válasza Szulita28 (#11138) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hát csak mondjuk nekem nem lenne előny az utcán, ha majd kétszer akkora lenne az obi :DDD

Mibe fáj egy fullos minőségű 46 mm-es nd?

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11140) schawo válasza Marseille199 (#11139) üzenetére


schawo
titán

Teszel rá még pár stepup ringet, és meglesz az egy méter kinyúlás. A fókuszt manuálisban belövöd fixre, a szűrőt nekitámasztod az alany orrának, és mindig megvan a tökéletes fókusz :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11141) Marseille199 válasza schawo (#11140) üzenetére


Marseille199
senior tag

Vignettálni sem kell, meglesz az alap effekt xD

Hülye kérdés, de nyár végére már tervezek: Mennyibe kerül használtan egy 20-as pana?

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11142) hegyimorc válasza sebgutkopf (#11136) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Én csak azt nem értettem miért kapcsolod össze a "cikiző nikonosokat" a Nikon-1 rendszerrel.

Ha valakinek Nikon gépe van nagy érzékelővel és a 4/3-ot szarnak tartja, mert neki az kicsi, akkor a Nikon-1-et még szarabbnak fogja tartani.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#11143) schawo válasza hegyimorc (#11142) üzenetére


schawo
titán

Így merült fel a téma és került szóba az N1

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11144) EFT válasza schawo (#11143) üzenetére


EFT
tag

Hali!
Egyik kollegam vasarnap megy kulfoldre es ASAP keres fekete Oly 14-42 MSC (II-es) kitobit.
Ha van valamelyikotoknek ilyen kihasznalatlanul, amire nincs szuksege lszi. dobjon egy pu-t.
(bocs az ekezetlensegert, mobilrol, autobol most ennyi tellett)

[ Szerkesztve ]

(#11145) Mr.Csizmás válasza EFT (#11144) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pm

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11146) Peat;)


Peat;)
veterán

Olympus Zuiko 14-150mm-esre érdemes napellenzőt venni nyári nap melletti fényképezéshez, illetve uv/ vagy polarizált védőt?
Napellenzőből kicsit pofátlannak tartom a mintabolt 9 ezres árát, kínai nem tudom megfelelő-e. Lencsevédővel meg tanácstalan vagyok, kell-e egyáltalán, max 1236 méteren leszek magasban, az sem havas táj. Mondjuk vízfelületet sokat fogok fotózni horgászat miatt.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#11147) Mr.Csizmás válasza Peat;) (#11146) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fém, betekerős 46 (?) mm-est kaptam kb. 6-8 dollárért....tuti jó lesz.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11148) Peat;) válasza Mr.Csizmás (#11147) üzenetére


Peat;)
veterán

58mm-es kell elvileg, szűrősből csak polárnak látom értelmét igazat megvalva, de nem tudom hogy miképpen működik. Mármint ha nem épp a felhőket fotózza valaki akkor könnyen lehet hogy inkább ront a minőségen mint javít ha jól jött le. Asszem hétvégén olvasó napot tartok, rámfér.

(#11149) Mr.Csizmás válasza Peat;) (#11148) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

what? napellenzőt kérdeztél, nem? :F

58-asra meg bajonattes van, mint írva van ebayen.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11150) schawo válasza Mr.Csizmás (#11149) üzenetére


schawo
titán

A belső menet 58-as.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.