Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11251) madgie válasza hegyimorc (#11250) üzenetére


madgie
titán

Lesz ez ócsóbb is, volt nekem otthon egy őskori E-1-es Oly prosi, félmilla körül adták a vázat :DDD

#11252: kérdezd Tulkut, már túl rég használja ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11252) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

GF2 vázat nem akar valaki eladni?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#11253) Mr.Csizmás válasza madgie (#11248) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

háttt, az emlegetett d300s-es egyéntől hallottam, hogy "ez egy százezres marok, de ez itt utángyártott, 10k-ért" :DDD

tényleg ilyen b.drágák lennének? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11254) |AP| válasza hegyimorc (#11252) üzenetére


|AP|
veterán

Én még csak most vettem, úgyhogy amíg nem lesz iszonyú olcsó a GX1 addig egyelőre nem :)
(egy dolog zavar -nem mondom, hogy megbántam, de sajnálom, hogy nincs stabi a vázban... egyre jobb áron lehet oly 14-150-et kapni és stabi nélkül Pana vázon azért nem lenne az igazi. Panának meg ebben a műfajban csak a 14-140 van, ami drága, nagy... és még egyszer drága :) )

[ Szerkesztve ]

(#11255) sebgutkopf válasza madgie (#11248) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ezek ismeretében vajon, hány e-m5 tulaj lesz itt a fórumon?

Nem tudom itt vagy az indexen volt téma a hong-kongi manus youtube-os szaladgálása az e-m5-el?
Azon mindig jót nevetek, hogy milyen kitekert csuklóval tartja a gépeket a kezében obival befelé-felfelé. Először úgy tűnt, hogy milyen nagy az a gép, aztán amikor a p3-at is mellé rakta akkor esett le, hogy a keze a kicsi és nem az e-m5 a nagy. Viszont semmit se javít azon, hogy a vázhoz képest a 12-50 elég nagy, vagy inkább hosszú. Egyébként szerintem nem húzta le a gépet. Attól, hogy nem OM nincs semmi gond, 2012-ben szerintem valóban max a design lehet OM a többi inkább ne is legyen 30 évvel ezelőtti.

Nézzük a jó oldalát más szemszögből. A fuji 1-hez képest olcsó az e-m5 :)
Ettől persze még nem fogom megvenni.

Némi önirónia keretében rájöttem, hogy a nex egy nagyon pénztárcabarát rendszer. Mivel ami be van jelentve obi, azt se lehet kapni, ezért nem kell aggódni, hogy vágyakozott tárgyakra el kéne költeni a pénzt. :DDD
Boldogan használom, ami van és a pénzem is mind megmarad, mehetek belőle nyaralni a sok kütyü vásárlása helyett. Ha más rendszerem lenne tuti azon járna egyfolytában az eszem, hogy melyik drágábbnál drágább obi a jobb, melyikre adjak ki sok százezer forintot.

(#11256) madgie válasza Mr.Csizmás (#11253) üzenetére


madgie
titán

Franc tudja :)

Ha már emlegettem az E-1-et: ahhoz elsőrangú marcsa volt, böszme akkuval. Használtan vettem annak idején markolatos E-1-et, 11-22-vel és 14-54-gyel, negyedmilláé' (ebay). Az még ennyi idő után sem számít olyan rossz vételnek :))

sebgutkopf: és milyen igaz... nekem napok óta lelkiismeret furdalásom van: annak idején azért (is) adtam el a Canont, mert minek nekem olyan drága rendszer. Kell egy kicsi, de jó váz, egy-két fix oszt csók. Számtanilag kétszeresen túlhaladtam ezt, anyagilag meg pffff....

[ Szerkesztve ]

(#11257) madgie válasza madgie (#11256) üzenetére


madgie
titán

Kicsit foghíjas lett a fogalmazás, épp másfelé bambultam :D

Szóval: anno a Canont főleg az ára miatt adtam el: "minek nekem ilyen értékű szett?" Most a Micro 4/3 cuccal lassan ugyanott tartok :(

(#11258) sebgutkopf válasza madgie (#11257) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Pedig volt nex3-ad és elszalasztottad a pénztárcaóvó megoldást. :DD
Na jó a 3-ról én is váltottam az 5n-re, azt már te se adtad volna tovább ilyen könnyen. Cserébe az üvegek iránti sóvárgásról kell csupán lemondani. A 20/1,7-ről, a 45/1,8-ról a 14/2,5-ről.
Nem tudom merjek-e ilyet mondani, de azzal még az éjszakai zajszűrés nélkül fotóidat is meg lehet csinálni, manualokkal, kitobikkal vagy vázsapkákkal. :D

Ezzel, hogy most mft-n ennyit beledobtál azt bizonyítja, hogy az mft valóban egy rendszer. Sokat költeni csak egy rendszerre lehet. :K

[ Szerkesztve ]

(#11259) szaby_gyerek válasza sebgutkopf (#11255) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Hát eleinte biztosan nem lesz sok e-m5 tulaj. De egyébként ilyen árak ellenére, én még mindig hajlok afelé, hogy egy kis pénzgyűjtés és áresés után beruházok rá. Pedig tudom jól, hogy nagyon messze van a vége annak, amit összeálmodozok.

E-m5 alapzoomnak 12-50-el, akkor kellene rá valamelyik palacsinta obi a helytakarékos üzemmód miatt. Ezek mellé kellene egy telezoom is, valami 40-150 szerű. Ekkor már lenne értelme a kétrészes markolatnak is. Később akár valamelyik 300 végű zoom is. Na meg fényerős fixek, 45-ös biztosan, később még mellé a 75-ös is. Nincs kedvem kiszámolni, de ez sok forintnak tűnik... :))

(#11260) madgie válasza sebgutkopf (#11258) üzenetére


madgie
titán

Végeztem egy gyors számolást, elkeserítő: átlag 6,7 hónapig tart ki nálam egy fényképezőgép :DDD

(#11261) sebgutkopf válasza madgie (#11260) üzenetére


sebgutkopf
őstag

NEPPER!!! :DD :DD

(#11262) sebgutkopf válasza szaby_gyerek (#11259) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az ilyen hosszú listáknál mindig az a félelmetes, hogy a végén lesz egy szép komplett szett, majd jön a kérdés: hogy minek?
Azokkal értek egyet, akik azt mondják, hogy meg kell határozni, hogy mit akarsz fotózni és ahhoz megveszed azt a gépet és obit, ami azt tudja. Arra a célra nem kell obit venni, amit nem fotózol csak azért, hogy hátha egyszer kell, vagy úgy komplett a szett, úgyse fogod cipelni. Sok pénz áll benne, sok hely otthon tárolni és még az értékéből is csak veszít.

[ Szerkesztve ]

(#11263) arn


arn
félisten

en jovo ev elejere idozitem az em5ot... :) addigra talan baratibb lesz az ara, es meglesz a kivant obipark.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11264) szaby_gyerek válasza sebgutkopf (#11262) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Értem, hogy mit mondasz. Igazad is van. Csak sajnos mindegyik eszközre megtudnám mondani, hogy miért szeretném megvenni. Persze más kérdés, hogy hányszor használnám. Ez az, ami már csak a megvétel után derül ki.

A mostani 4/3-os rendszerben például nincsen semmi fényerős obim. Fixem sem, zoomom meg főleg nem. Pedig gyakran hiányozna, na meg más képminőséget képviselnek, nagyobb játéktér mélységélesség területén. Olyan ez, mint egy mókuskerék... :D

De úgy látom, hogy a mFT kezdi rendes rendszerré kinőni magát, ami ha lehet ilyent mondani, hosszútávon is fent marad. Ilyen esetben pedig nem hiba egy-egy jó optika, elvégre az jó lesz három év múlva a másik vázon is.

(#11265) fattyu válasza szaby_gyerek (#11264) üzenetére


fattyu
veterán

A jelenlegi 18 28 50 135 200as soromból ha őszinte akarok lenni a két végét mehetne. A 18ast árulom is. Messze legtöbbet az 50es van fent. MESSZE. Annyira hogy igazából tulképpen a makrót leszámítva őszintén el is tudnék lenni egy 50essel. De azért a 28 meg a 135 kell. A 200as meg azért marad mert az az utsó afes üvegem. De érted :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11266) Tulku válasza hegyimorc (#11252) üzenetére


Tulku
veterán

Privát! ....Vivát!

(#11267) PRO-peller válasza arn (#11263) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Most frankón ennyire hiánypótló ez az EM5? Tényleg jó kis gépnek néz ki. Ámbár még nem volt olyan fgép, amin vmi ne sikerült volna gyengére. Mind1 csak hangosan gondolkodom. ;]

(#11268) Marseille199 válasza sebgutkopf (#11262) üzenetére


Marseille199
senior tag

Én is arra jutk, hogy egy 14-20-45 trió minden vágyam kielégítené. Csak normális zoomom nincsen. És még mindig dilemmázok, hogyha jövőre minden összejön és Isten is megsegít, bekerülök gyakorlatra valami értelmesebb újsághoz, akkor ott nem adnak felszerelést, mert nem tudnak, viszont elvárják, hogy az anyag meglegyen. És hiába lövöm én a jó kis elkapott arcokat a demonstrációkon, meg nagylátós képekhez felteszem a kitobit, azért egy 14-60 átfogású zoom elkélne. Az se lenne baj, ha 5.6-os lenne a vége :U

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11269) Messer22 válasza Marseille199 (#11268) üzenetére


Messer22
senior tag

Keresgélsz egy 14-54II-t, de ahhoz hosszú sorba kell beállni :))

Messer

(#11270) Mr.Csizmás válasza PRO-peller (#11267) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egy gyengéje van, nem apsc, vagy fullframe lapot raktak bele :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11271) PRO-peller válasza Mr.Csizmás (#11270) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ugye azt nem látni még, h a való világban hogy muzsikál? Az első tulajnak, amit ide ír a gépről, mindent elhiszek. Volt már forradalmi lelkesedés vázak körül. Aztán jöttek a "hát igen"-ek. Mert kézbe véve, mint tudjuk, a képminőség csak 1 szempont. A Fuji X100 jut eszembe. Elég nagy port kavart, de gyorsan el is ült.

(#11272) Parci válasza Marseille199 (#11268) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

14-150, még kisebb is a 12-50-nél. mi a gond?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11273) Parci válasza PRO-peller (#11271) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért épp tegnap hívott egy régi ismerős, hogy 150-ért tud szerezni magának, és ugye az jó. azt mondtam, ne kérdezzen, vegye meg. vannak idegesítő hiányosságai a fujinak, na de azért baromira együtt lehet élni vele.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11274) PRO-peller válasza Parci (#11273) üzenetére


PRO-peller
senior tag

"vannak idegesítő hiányosságai a fujinak, na de azért baromira együtt lehet élni vele"

A fgépek már csak ilyenek. Sok mindent meglehet szokni. Csak a gyenge képminőséget nem. Ha az oly rádob 1 lapáttal, akkor azt el kell ismerni. De úgy érzem, nem tudom csak érzem, h ez egyre nehezebb manapság.

(#11275) madgie válasza Parci (#11273) üzenetére


madgie
titán

150-ért? Nahaggyá :Y

(#11276) Marseille199 válasza Messer22 (#11269) üzenetére


Marseille199
senior tag

Jahh, meg veszek hozzá még annyiért átalakítót, aztán közben mikor akció van megborotválkozok, mire élesre áll.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11277) Marseille199 válasza Parci (#11272) üzenetére


Marseille199
senior tag

Az ára? Nekem elég lenne, ha olyan kitobik lennének , mint a nikonnál évek óta vannak/voltak (18-70, 18-105, 18-135) .

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11278) Messer22 válasza Marseille199 (#11276) üzenetére


Messer22
senior tag

Ha nem kell a fényerő akkor 14-45 :)
(vagy 14-50+ adapter)
nem olyan lassú az :N

Messer

(#11279) Marseille199 válasza Messer22 (#11278) üzenetére


Marseille199
senior tag

De röviid! Minimum ekvivalens 100-105 kéne :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11280) Messer22 válasza Marseille199 (#11279) üzenetére


Messer22
senior tag

40-150 zd? :)

Messer

(#11281) Marseille199 válasza Messer22 (#11280) üzenetére


Marseille199
senior tag

Cserélgetni? Hülye vagyok én? Mondom, amiatt kéne egy nagyobb átfogás, hogy a fentebb említett helyeken ne kelljen cserélgetni

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11282) madgie válasza Marseille199 (#11281) üzenetére


madgie
titán

14-45 OIS + Ext TC ;] :DDD

(#11283) Marseille199 válasza madgie (#11282) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hádeeeee :) Viccelsz velem, vagy csak szórakozol? :DDD

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11284) madgie válasza Marseille199 (#11283) üzenetére


madgie
titán

Nekem még zoomom sincs, így az ETC csak inaktív poén fotónál :))

Videóban viszont állat a GH2-n :K

(#11285) Marseille199 válasza madgie (#11284) üzenetére


Marseille199
senior tag

Videóban valóban jó. De fotónál a 7mp már kevés.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11286) Parci válasza Marseille199 (#11277) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyszerűen nem értelek, ott a google, rákeresel. amúgy a nikon 18-xx obiknál mind jobb rajzban a 14-150-es zuiko, és már annyira nem drága, főleg, ha használtan veszed. meg ugye kisebb, könnyebb stb. a nikonok mind torzítanak, ez alig. a 18-200-zal össze sem hasonlítható, annyival jobb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11287) Tulku válasza Parci (#11286) üzenetére


Tulku
veterán

105-ért vesz 14-150 pl1 kitet, pl1-et eladja 40-ért és 65-ért(!) van 14-150-e :Y

Az szerintem jó...

És ahogy írod a teszteket nézve nagyon jó zúm az...utcára meg fényerő nem kell...

(#11288) OPiiPO válasza Parci (#11286) üzenetére


OPiiPO
addikt

Hali!

Az hogy a Zuiko nem torzit az nem szoftveres utókorrekció? Csak kérdezem, semmi él. Másik: a Pana hasonló átfogású zoomjánál jobb a képe?

Köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11289) Parci válasza OPiiPO (#11288) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az m4/3 szabvány része a szoftveres korrekció, eleve úgy vannak tervezve az obik, hogy a torzítást szoftveresen korrigálják. ez nem egyenlő azzal, amikor egy szutyok 18-200-nál hullámzó torzítás van embertelen módon (mert optikailag korrigált), majd azt még taknyolod lightroomban. az m4/3 obik eleve kevesebb optikai korrekciót alkalmaznak, így élesebb is lehet a kép, amit aztán korrigálnak.

más mérnöki megközelítés. amit én látok belőle, az az, hogy a fórumpistik szidják az üvegeket, mert hogy "szoftveresen korrigált", az üvegek viszont kisebbek, könnyebbek és semmivel sem életlenebbek, sőt, a legtöbb nyitva is éles. nekem tetszik.

pana zoommal hasonló képük van, a pana picit jobb nagylátón, az oly telén. de amúgy egykutya.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11290) Marseille199 válasza Parci (#11286) üzenetére


Marseille199
senior tag

Most miért Parci? Nem mondam én egy szóval sem ,hogy a nikon kitüvegek a non plus ultra obik, egyszerűen csak hiányzik az, hogy 50-ért kapohatok használtan egy stabilizált ekv 27-150 obit, ami ráadásul nem is olyan tré.

Nekem nagyon kéne a 14-150, de nem olcsó :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11291) Marseille199 válasza Tulku (#11287) üzenetére


Marseille199
senior tag

Mondjuk ez egész járható út. Csak legyen rá annyi pénzmagom :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11292) arn válasza PRO-peller (#11267) üzenetére


arn
félisten

nekem az :) nalam ket fontos dolog van: beepitett evf, szenzoros stab. persze emellett jol jon meg a mostani vazhoz kepest a gyorsabb es erintos af, normalis tekerok. elleszek vele par evig...

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11293) Parci válasza Marseille199 (#11290) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lásd tulku válaszát. és sokkal többet "ér" az az üveg, mint a nikon 18-xx.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11294) PRO-peller válasza arn (#11292) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Remélem rátalálsz a kedvencre. Nekem is van 4. :DDD De már el akarok lenni pár évig...

(#11295) OPiiPO válasza Parci (#11289) üzenetére


OPiiPO
addikt

ok, köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11296) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Hát ez egyre jobb.

(#11297) Dare2Live válasza Parci (#11286) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"18-xx obiknál mind jobb rajzban a 14-150-es zuiko"

Amit eddig láttam az alapján az újonnan 65Ks 18-105VR jobbnak tűnik.

"a nikonok mind torzítanak, ez alig." Na ez viszont konkrétan mérhető és hát a zuiko 14-150 nem kicsit torzít jobban mint a 18-105VR

[link]
[link]

az, hogy ez swsen korrigálják egy baromira más kérdés.

épp még a 18-200nál is jobban torzír a zuiko. [link]

Nem rossz obi a zuiko 14-150 meg nincs is nagyon alternatívája de azért a fele/harmad annyiba kerülő 18-105VR bezony optikailag veri.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11298) Parci válasza Dare2Live (#11297) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hú, nincs már nekem erőm erről az optikai vs szoftveres korrekcióról írni, csak azt tudom mondani, hogy ha szerinted "az, hogy ez swsen korrigálják egy baromira más kérdés", akkor egyszerűen nem érted, és ezért beszélsz marhaságokat. nem ugyanaz, ha egy 18-105-öt korrigálsz szoftveresen, és ha egy 14-150-et.

a 18-105 a legjobb vétel a 18-xx-esekből egyébként, de itt van a polcon a d200-on a 16-85 vr (ami azért jobb üveg optikailag is), és ahhoz képest sem ciki a 14-150. élességben veri ez a két nikon picit a zuikót, talán ca-ban is (mert kiszedik a nikon vázak automatikusan), de hogy torzításban nem, az hétszentség. az, hogy a photozone sem hajlandó tudomásul venni, hogy máshogy tervezel egy obit, ha a lánc része a szoftver, az engem nem érdekel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11299) FEDman válasza Parci (#11298) üzenetére


FEDman
addikt

Egy mFT obinál nyilván azt a torzítást érdemes figyelembe venni, amivel a felhasználó normál esetben nem találkozik a büdös életben. :W

Se a keresőben, se az elkészült Jpeg-ben, se Raw-ok megnyitásakor..

Hogy őszinte legyek már én is kezdem unni a témát. :D

(#11300) Parci válasza FEDman (#11299) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én csak azt nem értem, miért olyan nehezen felfogható ez a usereknek, hogy lehet úgy tervezni valamit, hogy a szoftveres korrekció a része. cserébe nem kell bele + lencsetag csak azért, hogy optikailag korrigáljunk, javul az általános élesség stb.

amúgy a photozone szerint szar üveg a 14-150, az imaging-resource szerint meg kiemelkedően jó. úgyhogy erről ennyit, innen legyen okos az ember.

én csak azt tudom, hogy használom, szeretem, meglepően jól teljesít. nem, nem éri el a 20/1,7-et élességben, se a 14-45-öt, de az eddigi legjobb superzoomom, ami volt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.