Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12201) schawo válasza Marseille199 (#12200) üzenetére


schawo
titán

A második :C Az elsőnél sajnos kicsit bezavar a piros lámpa. Lehet FF-ben jobban működne.

Az előzőből a "bácsi a zacsival" is nagyon jó :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12202) ROBOTER válasza schawo (#12201) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ha az elsőre mondod, hogy jó és a másodikra, hogy nem, úgyis lebuziztunk volna. :)

(#12203) madgie válasza Marseille199 (#12200) üzenetére


madgie
titán

Jó-jó, köszi :)

(#12204) Marseille199 válasza schawo (#12201) üzenetére


Marseille199
senior tag

Köszi :)

FF-ben nagyon jól mutat, viszont a vörösség tűnt fel az utcán is, így meghagytam :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12205) PRO-peller válasza Marseille199 (#12204) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Nagyon tetszik, amit a 45-ös csinál. Frankó bokehja van.Meg a képeid is frankó képek. Van bennük ambíció.

(#12206) Marseille199 válasza PRO-peller (#12205) üzenetére


Marseille199
senior tag

Köszönöm :)

Jó kis obi, bár lehetne 1.2-es, moshatna jobban, a fene vigye el.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12207) schawo válasza Marseille199 (#12206) üzenetére


schawo
titán

0.95-ös :P

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12208) Marseille199 válasza schawo (#12207) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hajja, ne is kínozz basszus.

Itt van még egy, közelképeknél még "elfogadható" a mosás, de az a baj, hogy nagyon megszoktam azt a kukába való ödémakettőt :)

Mellesleg legújabb szerzeményem. Bármilyen irtószert próbáltam eddig, csak nem akar eltűnni rólam :)

Aláfestő muzsika:

http://www.youtube.com/watch?v=1JQ6-E43aiE

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12209) schawo válasza Marseille199 (#12208) üzenetére


schawo
titán

Csórók "profi" gépe filmes ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12210) Marseille199 válasza schawo (#12209) üzenetére


Marseille199
senior tag

Én is Nikon FM2-vel tolom (meg még sok egyébbel) szabadidőmben. Ha a g3 tudná az 1/250s vakuszinkront, ejjh. :))))

A rollfilmről ne is beszéljek. Most viszem behúzatni az első tekercs 6x6-os kodak diafilmem. Mondom, ha megtehetném, hogy legyen egy profi szkennerem, még mindig csak analógoznék. Főleg a 6x6-os diapozitívok megpillantása után :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12211) Gondwana válasza Marseille199 (#12210) üzenetére


Gondwana
addikt

Jelenleg mi tart vissza, hogy jóóóónagyot scannelj?
Most vadászok M.Z45mm 1.8-at, ha jól számoltam, 2.5dpt (vagy most akkor hogy is kell szabályosan jelölni a dioptriát - ha azt írom, hogy 1/m, nem mindenki érti egyből) előtétlencsével már 1:1 makró-képessé válik.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12212) Marseille199 válasza Gondwana (#12211) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ilyet már régen akarok csinálni. Csak lusta vagyok. No meg a sulis nikon Coolscan azért jobb. 70-80 mb infót húz be NEF-be, azért az nem rossz. mindezt kb 30 mpixelen :)

45: Nem tudom, megéri-e elrontani a rajzát előtétlencsével. Majd ha látom, mire képes, lehet beújítok én is egy előtét lencsét :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12213) Gondwana válasza Marseille199 (#12212) üzenetére


Gondwana
addikt

Az előtétlencse-projekt nálam egy DIGITAL KING JAPAN feliratú 46mm-es szűrőszettre alapszik (a 37-es step-up is megvan már). Van optikus ismerős, aki még valami multifókuszos (nem úgy, mint a multifokális, hanem több optikai tengelyű - de tudtommal van itt a topikban szakértő is a témában) lencsét is le tud gyártatni.
Ugyanígy tervezek ND8567890000 szűrőt is fabrikálni: nyomdai levilágításnál a film eleje rendszerint fényt kap. Ez pont az az egyenfekete, ami nekem kell. (Anno '99-ben ilyenen néztem a napfogyatkozást - már ami látszott belőle a Timp előtt)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12214) madgie válasza Gondwana (#12213) üzenetére


madgie
titán

Öö, nemtom, mire gondol a kolléga, majd ha kész, megmutatod :D

(#12215) |AP|


|AP|
veterán

Mennyire ördögtől való dolog venni egy Pana 45-200-at? Tudom, hogy nagy, meg nem egy mai darab, de elég jó áron kínálnak most egyet. Néha azért szükségem van telére és mivel egy GF2 vázra kellene, így csak stabis obi jöhet szóba. Ennyiért (kb.50k) nem nagyon létezik alternatíva. Annyira azért nem rossz obi, nem? :)

(#12216) Parci válasza |AP| (#12215) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó üveg. no meg ne az határozza meg a választásod, hogy a fórumokon mi a menő. :) (múltkor nikon 55-200 vr-t nem mert valaki venni, mert ciki. pedig könnyű és jó az is)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12217) madgie válasza |AP| (#12215) üzenetére


madgie
titán

Ötvenért nagyon is jó cucc :K

(#12218) BiriBum


BiriBum
őstag

Gyerekek, hol lehet még E-PL1-et szerezni 14-150-nel? Sajnos hirtelen dinoszaurusz lett belőle és nagyon kellene!

(#12219) Marseille199


Marseille199
senior tag

Huffnáger Úr megint alkotott, szvsz nincs szégyenkeznivalója az E-M5nek ;)

[Pistaúrtesztje]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12220) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Az slrgearen máris teszt? Ez bizony a stúdióképek, szintetikus mérések alapján is jónak néz ki.

A dpreview tesztképeken is van 1-2 jól eltalált lövés.

[ Szerkesztve ]

(#12221) schawo válasza Marseille199 (#12219) üzenetére


schawo
titán

Hát még itt: [link] :Y

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12222) Mr.Csizmás válasza schawo (#12221) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kis kontrasztozás, és mehet is NG címlapra :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12223) szőröscica válasza schawo (#12221) üzenetére


szőröscica
addikt

Na, még a nyaralás előtt megtanulom kezelni a Lightroomot, aztán átállok a RAW-ban fotózásra. :)

(#12224) Parci válasza szőröscica (#12223) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

állj át (vagy raw+jpg), aztán legfeljebb még évekig nem tanulod meg. a fájlok megvárnak. itt tartok én most. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12225) schawo válasza Parci (#12224) üzenetére


schawo
titán

Minek jpeg a raw mellé? Irfanview szépen olvassa a raw beépített preview képét, ami ugyanaz, mint a jpeg. Meg lehet spórolni egy csomó kapacitást.

Jut eszembe, múltkor nagyon kellemes meglepetésben volt részem. PL1-gyel egy akkutöltéssel 700 képet lőttem :)

Egyébként meg LR nélkül nem élet az élet :P

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12226) Marseille199


Marseille199
senior tag

Egy amatőr kérdés:

Expószámot hogy tudok én kiolvasni a gépből?

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12227) Tulku válasza schawo (#12221) üzenetére


Tulku
veterán

Ez brutális...ez nagyon tetszik...van a raw-ban töltés rendesen.

És hogy minek a jpeg raw mellé?...ha valaki esetleg nem csak nézegetni akarja, hanem rögtön továbbküldeni, nyomtatni...stb. Raw pedig marad a mappában, oszt egyszer majfd ránézünk.
Persze én csak raw-ot mentek, mert rájöttem hogy szinte minden esetben értelme van az utómunkának...akkor meg minek növeljem a méretet...megteszi azt a hekkelt mts.-ek sokasága helyettem :)

(#12228) arn válasza BiriBum (#12218) üzenetére


arn
félisten

[link] [link]

(#12224) Parci: en lightroomot is jpeggel hasznalok utazasos kepeknel. kevesebbet kell veluk dolgozni, tobb szaz/ezer kepnel meg ugyse fogok beallitani egyenkent mindent. rawba akkor lodozok, ha onceluan fotozgatok, vagy fontosabb a minoseg.

(#12226) Marseille199: service menu. nem tudom milyen gep, de olympusnal pl: [link]

(#12227) Tulku: a gyors jpeg generalast a lr is megteszi pikkpakk :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12229) madgie válasza Marseille199 (#12226) üzenetére


madgie
titán

G3-nál nem tudtam rájönni, hogy kell, régebbi gépekhez megvan a metódusa. Gondolom a G3-féle is előkerül valami szervizkönyvből idővel :)

(#12230) Tulku válasza arn (#12228) üzenetére


Tulku
veterán

Jó, jó de kapni fogsz a házigazdától, én már le lettem teremtve, hogy miért használom az lr-t 8 bit-es jpeg-re...azóta ezirányba nem nyitom ki a pofám :)

Marseille: nekem nem sikerült a világhálón megtalálnom, hogyan lépünk be a G3 szerviz menüjébe, de majd kikotyogja egy panás szervizes egyszer...

Madgie: no egyszerre írtuk...

[ Szerkesztve ]

(#12231) Parci válasza schawo (#12225) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha jól ismered a raw konvertert, tutira tudod, hogy jobb jpg-t csinál default konverzióval is, mint a váz, és van is időd megcsinálni, akkor tényleg felesleges.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12232) arn válasza Tulku (#12230) üzenetére


arn
félisten

mert rohadt gyorsan lehet lehet vele aprobb korrekciokat elvegezni? :) sok kepet eleve ugy hagyok ahogy van, es csak akkor modositom, ha ferde, vagy nagyon kell a tema miatt, de vmit nagyon elcsesztem rajta. ebben az esetben jobb lehet a korrekcio nelkuli jpeg, mint a raw. egy jobb jpeg motornal atlagos korulmenyek kozott eleg jol hasznaljak ki a gep adottsagait. ha kivanni lehetne bizonyos parameterekhez kotve csinalhatna melleje rawot is. pl magasabb isonal, vagy hosszabb zaridonel, magasabb kontrasztnal etc.

tavaly mongy az egesz nyaralast rawban nyomtam vegig, de ott azert, mert nem tetszett a jpeg, amit csinalt a gep.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12233) Tulku válasza arn (#12232) üzenetére


Tulku
veterán

Én is ezért szoktam rá az lr-re rövid ideig jpeg módban...most már raw-ozok...nem azért mert profi vagyok, hanem mert amatőr, és így sokkal többet ki tudok hozni a képekből (beégések, halványítás, fekete szint, és sajnos ritkán a crop is...persze ezt szégyellem nagyon, de igyekszem)

(#12234) arn válasza Tulku (#12233) üzenetére


arn
félisten

nem azt irtam, hogy mindenhova jpeget hasznalok :) csak egyegy nyaralas utan nem akarok ket hetig a gep elott ulni, hogy kihozzam a fotokbol, amit ki lehet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12235) schawo válasza Parci (#12231) üzenetére


schawo
titán

Én azért használok LR-t, mert béna vagyok. Így legalább kicsit használhatóbbá tudom tenni a képeimet. Ha jól tudnék fotózni, akkor tökéletesen elégedett volnék a jpeggel is :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12236) Tulku válasza schawo (#12235) üzenetére


Tulku
veterán

Pontosan...

Nálam lr4-gyel minden megtáltosodik...és gyakorlatilag nincs beégés...nagy dolog!

Arn: én sem arról írtam, csak hogy milyen könnyű vele dolgozni lr-ben :)

[ Szerkesztve ]

(#12237) robi-k


robi-k
őstag

Mióta átnyergeltem kompaktról milc-re, én is felfedeztem a raw formátumot :K
Idáig az Olympus saját programját használtam (Viewer 2), de annyira dicséritek a Lightroom-t, hogy feltettem én is 3.6 verziót. Tényleg jobb, mint az Olympus saját programja?
Háát, mit is mondjak, ez nem is olyan egyszerű progi :U
Kérdésem: van esetleg valahol (jó lenne magyar nyelvű) leírás, hogy hogy tudnám egyszerűen kezelni és a raw-kat feldogozni (nem akarok profi lenni) a Lightromm-mal? És még1 kérdés: érdemes feltenni a 4.0 verziót a 3.6 helyett?

(#12238) Marseille199 válasza madgie (#12229) üzenetére


Marseille199
senior tag

Opanda IExif nem lehet megoldás? Anno nikonnak ott néztem mindig :)

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12239) arn válasza Tulku (#12236) üzenetére


arn
félisten

mongy en ezeket elotte photoshopban csinaltam :) nah az volt az erdekes sok kepnel...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12240) scarabaeus válasza Marseille199 (#12238) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az csak azt látja, amit az EXIF-be rak a gép. Ha nem rakja bele (ennél a számlálónál pedig az a kivétel, ha valamelyik belepakolja), akkor nem mutatja.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#12241) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Csak sommásan :C

Quoth the Raven "Nevermore."

(#12242) Warter válasza scarabaeus (#12241) üzenetére


Warter
őstag

Mehet a wikipedia-ra. :D

(#12243) madgie válasza scarabaeus (#12241) üzenetére


madgie
titán

Ilyenkor szokott elgurulni a gyógyszerem és olyanokat írok, amit nemkén' :((

Szerencsére nem voltam ott :))

(#12244) Tulku válasza madgie (#12243) üzenetére


Tulku
veterán

Nyugalom Jani...tudod te mennyi zavarodottság van a világban? :)

Vonaton értekezett a nemzetiség...
Asszony: Hát ez a lyány meg öt évesen szült gyereket...öt évesen jááájj! Milyen korán kezdik...
Férj: (előbb megrázta a fejit) Öt éves vót a pulya mikor született? Háá hogy születhet egy pulya öt évesen?

Mindez Balassagyarmat-Aszód vonalon 2012-ben...és nem a milc-ekről volt szó...

(#12245) Mr.Csizmás válasza scarabaeus (#12241) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12246) Marseille199 válasza scarabaeus (#12241) üzenetére


Marseille199
senior tag

Írni kéne neki. Gyökér hülyegyerek......

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12247) Mr.Csizmás válasza Marseille199 (#12246) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12248) schawo válasza Marseille199 (#12246) üzenetére


schawo
titán

Ugyan már, ő dolga, hogy mi iránt akar elfogult lenni. Kompaktról váltott dslr-re, és ez neki akkora boldogságot hozott, hogy teljesen elvakítja. Előfordul jobb családban is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12249) Marseille199 válasza schawo (#12248) üzenetére


Marseille199
senior tag

Az a baj, hogy az ilyen aluliskolázott gyökereknek meg elhiszik, amit mond. Közben meg értelmes képet nem tud felmutatni... Felidegesít, nah...

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12250) fattyu válasza Marseille199 (#12249) üzenetére


fattyu
veterán

Fotóművész kell legyen ahhoz hogy véleménye lehessen?

Szereti a tükröst. Nem informált eléggé más rendszerekben de ha az lenne is szeretné és kitartana a tükrös mellett. Ettől még nem lesz gyökér...

madgie : :D:D az a baj hogy igaz. És felhördülhet az a 0.01% aki képes ízlésest csinálni de a többire bőven igaz és még túl udvarias is.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.