Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12151) doktor úr válasza Marseille199 (#12149) üzenetére


doktor úr
tag

Milyen objektívekkel?

(#12152) Marseille199 válasza doktor úr (#12151) üzenetére


Marseille199
senior tag

Cöhh, hát csak kitobi+45-ös. Szegény ember vízzel főz. :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12153) szaby_gyerek


szaby_gyerek
tag

Ma lecsaptam egy használt E-P2-re 14-42mm-es obival. Csak pár hétig lesz nálam, ismerősöm már jelentkezett, hogy érdekelné. Eddig csak 4/3-osként írogattam ide, és vártam a csodát az m4/3-dtól. Az E-M5 lesz ez a csoda, csak egyelőre gyűjtök rá. Gondoltam addig kipróbálok egy m4/3-os vázat.

Az ötlet onnan jött, hogy a napokban durva akció volt edigitálnál E-P1 + 17mm-re. Persze azt már nem kapni. Valami hasonló várható a közeljövőben?

(#12154) Marseille199


Marseille199
senior tag

Voltam a lovin. G3+ kitobi+ Tair 300/4.5+ Jupiter 135/3.5 Képek hamarosan!

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12155) madgie válasza Marseille199 (#12154) üzenetére


madgie
titán

Úgy-úgy! Fekete-fehérek legyenek ám, a tőled megszokott utca-látásmóddal :DDD

(#12156) Mr.Csizmás válasza Marseille199 (#12154) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lovin = ?? :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12157) schawo válasza Mr.Csizmás (#12156) üzenetére


schawo
titán

lóverseny :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12158) madgie válasza schawo (#12157) üzenetére


madgie
titán

I'm lovin it :DDD

(#12159) Marseille199 válasza madgie (#12155) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hát szocio jellegű nem nagyon lett. De akad :) Presses melényben toltuk. Fránya nehéz műfaj a lóverseny fotózás :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12160) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Végre, a 12-35/2,8.
Link az index fórumról.
Bevezető
Teszt

Szerk,: Ahogy nézem, a dpreview is hozta az előzetest. Bejelentés és preview.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#12161) Tulku válasza scarabaeus (#12160) üzenetére


Tulku
veterán

Nagyon tetszenek az élességi mutatói és a HD jelölés...

Nem tetszik az ára, viszont ámerikából behozva 300 ezer alatt marad, milyen öröm :O

(#12162) gorgo válasza scarabaeus (#12160) üzenetére


gorgo
őstag

Uf, bjutiful...
Igazán én a 35-100-ra csorgatnám a nyálam, de ennek az árát elnézve, az várhatóan drágább lesz. Ezt 1100€ re várják. Kishazánkban majd hozzádvágják 350k-ért? Szép álmokat gyerekek! :((

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#12163) sebgutkopf válasza FEDman (#12104) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Először is köszi Madgienak és Parcinak, hogy értik a szempontjaimat.

Az összevetés nehézkes, mert ahogy írtam is eleve nem egy kategóriába tartozó vázakat próbáltunk értékelni, aminek a neked hiányzó evf megléte is eltérő elemként szerepel. A korrekt összevetés a nex7 vs em5 lett volna, de ez most nem aktuális dilemma.
A probléma úgy jött fel, hogy megjegyeztem, nagyon elfogadnám az em5-öt, de a teljes kategóriát kilőttem az ára miatt mind a nex7-et mind az em5-öt. Nekem egyszerűen nem éri meg a felárat, mert számomra most nem nyújtana egyik gép se annyival többet az 5n-hez képest, mint az ára, ráadásul vannak kétséges jellemzői mindkét "csúcs" gépnek.

Nem bírom felfogni, hogy az Oly miért szivatja különös kegyetlenséggel a magyar piacot csak azért mert kicsi. Ha annyira lényegtelenek vagyunk nekik, akkor vonuljon ki és elhiszem. Ha meg mégis itt vannak és csak számít ez a kerekítési differenciányi piac, akkor egy 1000 usd-os vázat ne adjanak már 1650 usd-ért.

(#12164) Mr.Csizmás válasza sebgutkopf (#12163) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

rendeld meg kintről olcsóbban, de csak 1év garival... :U aztán max elpasszolod

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12165) ROBOTER válasza scarabaeus (#12160) üzenetére


ROBOTER
addikt

Remélem a híres nano-coating nem úgy fog működni, mint a 45-175 esetében.

UED =? Ultra Extra-Low dispersion :D
Biztosan Bessenyő Pistabácsit kérték fel a névadásra.

[ Szerkesztve ]

(#12166) sebgutkopf válasza Mr.Csizmás (#12164) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Egy pana 12-35-el még érdekelne is. Első milc váz-obi kombó, ami durván ütős lehet. Csak sajnálom rá a pénzt. :DDD

(#12167) schawo válasza sebgutkopf (#12163) üzenetére


schawo
titán

Egy részét tökéletesen tudod: 27% ÁFA. 1000 USD -> 1270 USD. A másik részét meg tudod oldani, ha komolyan érdekel a vásárlás: 1650 USD - 20% = 1320 USD. Bingó.

Szerk: Sőt, a 360k az nem 1650, hanem 1530 USD. Így pontosítva: 1530 USD - 20% = 1225 USD. Hoppá, olcsóbb, mint Amcsiban. :U

(#12168) Mr.Csizmás Kivéve, ha peche van, és kiveszik random ellenőrzésre, mert akkor lesz vám, áfa, szállítási ktg áfa stb. Jártam már így...

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12168) Mr.Csizmás válasza schawo (#12167) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha ajándékként küldeti haza kontakton keresztül, nincs áfa :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12169) schawo válasza Tulku (#12161) üzenetére


schawo
titán

Az árából megvan egy 12 14 20 45 fix sor újonnan :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12170) ROBOTER válasza schawo (#12169) üzenetére


ROBOTER
addikt

Már csak egy revolverfej kellene rá. :)

(#12171) schawo válasza ROBOTER (#12170) üzenetére


schawo
titán

Elképzeltem a végeredményt :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12172) ROBOTER válasza schawo (#12171) üzenetére


ROBOTER
addikt

Amúgy rohadtul hiányolom, hogy fejlődik a digitális technika a fényképezőgépekben, a mechanika pedig nem igazán. A bajonett a legbiztosabb oldható és viszonylag gyors cserére alkalmas módszer, ami ráadásul bizonyított.

De a fixeket közelebb hozná a zoomokhoz valami lényegesebben egyszerűbb és gyorsabb cserélési lehetőség. Pl. 3db behúzógomba, elektromos rásegítéssel.

(#12173) robi-k válasza ROBOTER (#12170) üzenetére


robi-k
őstag

Ja-ja, amit az asszony a fejemhez szegezne, ha ennyi pénzt adnék ki egy obira :DD

Amúgy teljesen egyetértek schawo-val, szerintem túl van árazva. Én személy szerint csak 1 obit akarok (majd valamikor) beszerezni: LEICA DG SUMMILUX 25mm F1.4 ASPH

[ Szerkesztve ]

(#12174) schawo válasza robi-k (#12173) üzenetére


schawo
titán

Há, asse óccsó :O

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12175) Tulku válasza schawo (#12169) üzenetére


Tulku
veterán

Igen, de az egyik sem videó optimalizált...tudom, ti nem videóztok.

Cserébe az általad felsoroltak mindegyike fényerősebb...

Ez az új obi is elfoglalja a helyét egyfajta piedesztálon...ott ahol most a 7-14 is ül.
Persze a jó hír, hogy mi mft-sek végre elmondhatjuk; van jó vázunk (OMD) vannak jó obijaink (12-es, 25-ös, 7-14-es, 12-35-ös) csak halandó egyiket sem tudja megfizetni...hja kérem a minőségnek ára van!

(#12176) schawo válasza Tulku (#12175) üzenetére


schawo
titán

Én csak arra akartam rávilágítani, hogy a beltartalom jócskán túl van árazva. A funkció és exkluzivitás viszont indokolja az árat. Tehát nem a terméket, hanem annak a szolgáltatásait vetetik meg az emberrel. Szomorúságos.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12177) madgie válasza Tulku (#12175) üzenetére


madgie
titán

A Canon/Nikon 24-70/2.8 is baromi drága, és ugye sokkal nagyobbak/nehezebbek és még képstabi sincs bennük. Ennek sajnos ennyi a reális ára, nem a mi pénztárcánkhoz van tervezve :(

(#12178) Parci válasza madgie (#12177) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tény, ugyanakkor ne feledd, hogy ff-en az f2,8 mást jelent mélységélességben. 12-35/1,4-ért én is szívesebben fizetnék kicsit többet. akár 150e ft-ot is. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12179) schawo válasza madgie (#12177) üzenetére


schawo
titán

A méret az nem fejlesztés, hanem a körítés velejárója. A 4/3-os szenzor mellett az f/2,8 kisebb rekesznyílást jelent, ami kisebb, és olcsóbban gyártható objektívhez vezet(ne).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12180) Mhamster válasza schawo (#12179) üzenetére


Mhamster
tag

Kisebb is és olcsóbb is. Ha összevetjük a L24-70 II-vel (az I-el nincs értelme a egy csomó gyújtótávon úgy taknyol mint a borzalom), akkor megvan a fele méret, fele ár.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#12181) madgie válasza schawo (#12179) üzenetére


madgie
titán

Panáék soha nem így gondolkodtak :(

(#12182) rumos14 válasza sebgutkopf (#12163) üzenetére


rumos14
nagyúr

1. USA-ban vett Oly-ra is él a gari EU-ban. (ugye?)
2. az Oly sz@rik rá h a PAL szabvány 25 fps-t ír elő, az EU-ban forgalmazott gépek is 30 fps videót tolnak.

következtetés: USA-ból kell behozatni a gépet.

(#12183) Mr.Csizmás válasza rumos14 (#12182) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

1. igen, 1 év tényleges (nem nyikonos) világgari :K (asszony EPM1-e behozott)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12184) madgie válasza rumos14 (#12182) üzenetére


madgie
titán

Nem mondod, hogy az E-M5 AVCHD-nél is 30 fps-t tol ki magából az euróopai gépeknél is :Y :((

(#12185) rumos14


rumos14
nagyúr

12-35 kapcsán: fantasztikus, hogy ilyen kis méretben, 300g súllyal elérhető egy ekv. 24-70 f2.8 zoom. szuper AF motorral, stabival.

de egy kis gondolatébresztő, persze nem teljesen igazságos, sőt ;] FF-en ez 24-70 f5.6-nak felel meg. ha kicsit engedünk a nagylátóból, a tele javára, sőt, még jobb fényerőt is akarunk, FF-re találunk még könnyebb objektívet:[link]

(kéretik nem teljesen komolyan venni, de azért van igazság a dologban. háttérmosásban nem lesz világbajnok ez a 12-35, de ettől még kevés fényben, egy E-M5-ön biztosan brillírozni fog. a nagyobb DOF pedig néha még jól is jöhet.)

(#12186) rumos14 válasza madgie (#12184) üzenetére


rumos14
nagyúr

de, mondom.
abban már nem vagyok annyira biztos, hogy ennek még van-e gyakorlati jelentősége, hobby felhasználásnál. TV adó nem fogja átvenni a 30 fps felvételedet, az valószínű. de youtube-ra édesmindegy.
mindazonáltal: a szabályok azok szabályok, és azokat kéretik betartani, kedves Oly. EU-ba szánt, zsebkameránál komolyabb cuccba 25/50 fps videót teszünk.

(#12187) Szulita28 válasza rumos14 (#12185) üzenetére


Szulita28
senior tag

Én meg pont azt akartam írni, hogy ez nem is olyan kicsi :) (legalábbis a GX1-en).
Persze, én a 14+45 pároshoz vagyok szokva. Azért kéne :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#12188) schawo válasza rumos14 (#12186) üzenetére


schawo
titán

Számítógépes felhasználásnál konkrétan jobb a 30 fps és az összes HD tévé kezeli a 60 Hz-t. Innentől fogva a 30fps előnyösebb amatőr felhasználásra.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12189) rumos14 válasza Szulita28 (#12187) üzenetére


rumos14
nagyúr

én nagyobb méretre számítottam, olyan alulról súrolja a 14-140-t szintűre.
van 14-45-öd? végleg feladtam, hogy kövessem a váz- és obi beszerzéseidet (eladásaidat) ;]

(#12190) Parci válasza rumos14 (#12189) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

14+45 páros, nem 14-45 szingli :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12191) rumos14 válasza Parci (#12190) üzenetére


rumos14
nagyúr

vazze :B olvasni tudni kéne :U

(#12192) madgie válasza schawo (#12188) üzenetére


madgie
titán

Lejátszásnál előny, felvételnél nem mindig ("neoncsöves" műfénynél hajlamos a videó hullámozni akkor is, ha 1/50 vagy 1/100 a választott záridő)

(#12193) Szulita28 válasza rumos14 (#12189) üzenetére


Szulita28
senior tag

Pedig tök egyszerű. GF2+14+45+FD 100 f4 macro. Letisztult, mint a csupasz pun@ :)
Amúgy meg mit izélsz, már (legalább) 4 hónapja megvannak :D
Tényleg, a 60 macro + 75 f1.8 mikorra várható? És mennyiért?

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#12194) Tulku válasza madgie (#12192) üzenetére


Tulku
veterán

Igen a villódzás teljesen igaz, 30p és 24p (ugyi GH2) nem ide valók...az más kérdés, hogy 30p sokkal szebben fut monitoron (talán a pana plazmán is) 24p-t nem értem miért vannak eltelve vele...szaggat mint állat, persze a mozgáskompenzáció segít rajta, de ne svenkeljen akkor sem gyorsan a készítő...

MO-n 25-50p az ideális...punktum

(#12195) madgie válasza Tulku (#12194) üzenetére


madgie
titán

"24p-t nem értem miért vannak eltelve vele"

Párbeszéd, emberek, közeli képek. Egyfajta mozgás-elmosódottságot ad, 50/60p-n úgy néznek ki az emberi gesztusok, mint egy szappanopera. 24/25p-n tök jó a (lassú) mozgás, tényleg egyfajta álom-jelleget ad az egésznek, érzed, hogy ez nem a valóság. Valahogy olyan, mint amikor több frame-ből lassítunk kevesebbre, csak nem annyira feltűnő (mivel itt nem lassul igazából, csak kevesebb az fps). Elvontabb lesz az egész, valahogy jobban odafigyelsz az apróságokra.

Legalábbis szubjektív így érzem. Majd a Hobbitnál lehet megcáfolnak a 48p-vel oszt akkor így jártam :)

(#12196) schawo válasza madgie (#12195) üzenetére


schawo
titán

Hát, eddig nem igazán tetszett a szakértőknek a Hobbit-féle 48p

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12197) Tulku válasza madgie (#12195) üzenetére


Tulku
veterán

Bakker mondasz valamit...mikor megvettem 10 éve a philips pixel plus tv-m ami kisimította a 24-es mozifilmeket (más tévéken mint a fűrészfog olyan volt minden) ám túl tökéletesre sikeredett; mindenki azt mondta mikor látta, hogy valami rajzfilm szerű élmény egy film megnézése...érdekes...persze a kicsike most is megvan és lemos minden plazmát, pedig nem fullhádé :)

Schawo: Meg is értem...olyan ez szerintem, mintha készítenél egy fotót, ahol a kép minden pixele tűéles lenne...kérdenéd; hol a mélysége? Műanyagnak hat tkp...vagymi.
Ettől persze lehetne élvezhető, de ha évek óta mást nyomnak le a torkokon...

[ Szerkesztve ]

(#12198) Marseille199


Marseille199
senior tag

Elsőnek egy mobilos kép rólam. Így festettem. Jó volt 40 fokban a három kilós cuccal rohangászni :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12199) Marseille199


Marseille199
senior tag

Lovis képek még mindig nincsenek. Először a már "megszokott" utcafotókat csinálom meg :)

Ízelítő:

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12200) Marseille199


Marseille199
senior tag

Még kettő utcai portré. Remélem elnyeri a tetszésetek :)

Madgie: Jó lesz? :D

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.